Zavřít
Himálaj

Himálaj

Nejnovější články na Seznamu na téma Himálaj
  • WN24

    Ostatky indického vojáka ztraceného v Himalájích nalezeny po 38 letech

    Před 3 dny
    Vojenská hlídka našla v oblasti ledovce Siačen ostatky pohřešovaného indického vojáka, jehož v roce 1984 zavalila lavina. Ledovec Siačen je předmětem územního sporu mezi Indií a Pákistánem. Oba státy zde mají rozmístěné jednotky, které však bojují s bouřemi a lavinami.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Mrzl na pólu, vypadl z raftu v Africe… Miliardářův recept proti vyhoření

    Před 5 dny
    Dušan Kunovský založil největší developerskou společnost v zemi a časopis Forbes ho zařadil na 11. místo v žebříčku nejbohatších Čechů. My vám ho dnes představíme trochu jinak.
     Komentáře
  • Deník

    Nejhorší nehoda v německých dějinách: Letoun se zlomil přímo ve vzduchu

    Před 6 dny
    Máme problémy s výtahem… a v zadní části kabiny je kouř, ohlásily letušky kapitánovi. O několik vteřin později se odlomila celá záď letadla a stroj se doslova rozlomil ve vzduchu. Havárie Iljušinu Il-62 ve východním Německu zůstává nejhorší a nejsmrtelnější havárií v německých dějinách.
     Komentáře
  • Novinky

    Erika Stárková: Herecké ego mám vyřešené

    Před 6 dny
    Před třemi lety zazářila ve veleúspěšném seriálu Most!, o svých pěveckých a tanečních schopnostech pak přesvědčila v show Tvoje tvář má známý hlas. V roce 2020 získala Thálii a cenu divadelní kritiky za výkon v muzikálu Lazarus. Teď osmatřicetiletá herečka Erika Stárková přehodila životní výhybku.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Hory, které vyrostly za pouhých deset hodin. Vědci řeší podivnou geologickou anomálii

    Před 12 dny
    Kořenové zóny velehor se mohou přehřát a odtrhnout, což by podle geologů mohlo být příčinou zvláštního objevu v Andách. Geologové zde totiž našli stopy po skokovém nárůstu horské masy, který se značně liší od průběhu, jakým se pohoří formují v ostatních částech světa.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Kde se vzala Buddhova ruka a proč je o toto ovoce takový zájem?

    Před 12 dny
    Zní tak tajemně, vypadá neobvykle, ale co je zač? Rozhodně patří k nejpodivnějším plodům, se kterými se můžete setkat. Někomu připomíná žlutou chobotnici, ale v Himálaji, odkud pochází, mu neřeknou jinak než Buddhova ruka. Když si odmyslíme duchovní souvislost a podíváme se na úžasné zdravotní přínosy, hned nás napadne, že se bude skutečně jednat o dar shůry. Pojďme si toto netradiční ovoce představit trochu blíže.
     Komentáře
  • Apetit

    Moringa: Elixír mládí a zázrak ajurvédské medicíny. Pomáhá zvyšovat imunitu i snižovat příznaky menopauzy

    Před 14 dny
    Strom moringa je ceněný pro své zázračné účinky na lidské zdraví. Jeho plody a listy se řadí mezi superpotraviny. Často se o ní mluví jako o rostlině s nejvyšší koncentrací živin. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, antioxidantů, proteinů a zdravých tuků. Má blahodárný vliv na metabolismus. I proto je vhodným doplňkem při hubnutí.
     Komentáře
  • Ekolist

    V brněnské zoo se narodila dvojčata ohrožené pandy červené

    Před 15 dny
    Brněnská zoo má dvě mláďata ohrožené pandy červené. Narodila se sice už v druhé polovině června, stále jsou ale v kritickém období. Návštěvníci je tak zatím vidět nemohou, informovala mluvčí zoo Monika Brindzáková.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Do školy v indickém Mulbekhu by chtěl chodit každý. Díky Čechům tam teď navíc mají i novou laboratoř

    Před 17 dny
    Účastníci himálajské výzvy a podporovatelé Brontosaurů v Himálajích vybrali letos na vzdělávání v Malém Tibetu přes 600 tisíc korun. Nejen díky tomu mohla být v pondělí ve škole v Mulbekhu otevřena nová vědecká laboratoř. Byli u toho i Lucie Výborná a Tomáš Černý.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Basmati rýže s avokádovým pyré: Jednoduchý recept jen ze 2 surovin

    Před 17 dny
    V jednoduchosti je krása! Ne za každým famózním a chuťově perfektně vyváženým pokrmem stojí drahé suroviny nebo léta kulinářské praxe. Výjimečný gastrozážitek si zvládnete hravě, rychle a levně připravit i sami doma. Podle tohoto receptu vám k tomu postačí dvě suroviny a špetka koření.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Do školy v indickém Mulbekhu by chtěl chodit každý. A teď tam navíc mají díky Čechům i novou laboratoř

    Před 17 dny
    Účastníci himálajské výzvy a podporovatelé Brontosaurů v Himálajích vybrali letos na vzdělávání v Malém Tibetu přes 600 tisíc korun. Nejen díky tomu mohla být v pondělí ve škole v Mulbekhu otevřena nová vědecká laboratoř. Byli u toho i Lucie Výborná a Tomáš Černý.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Meteostanice, 3D tiskárna i gravitační generátor. Třicet českých učitelů dva týdny učí v Malém Tibetu

    Před 18 dny
    Skončila benefiční výzva 2022, během které nezisková organizace Brontosauři v Himálajích nasbírala i Radiožurnálu a příspěvkům posluchařů peníze na zahájení provozu školní vědecké laboratoře v indickém Mulbekhu. Teď v ní a v přilehlé škole Spring Dales Public School, kterou Brontosauři podpořují od roku 2008, bude třicet českých učitelů pracovat po následující dva týdny. Přečtěte si, jaké projekty si pro děti připravili.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Mix tradice a modernosti. Kroje už nefrčí ani na severu Indie

    Před 18 dny
    V Malém Tibetu na severu Indie se schyluje ke slavnostnímu otevření vědecké laboratoře školy v Mulbekhu. Finance na její provoz zajistila letošní Benefiční himálajská výzva organizovaná neziskovou Brontosauři v Himálajích. Po adrenalinových sportovních výkonech nastává také okamžik společenské přípravy na oficiální oslavu, například volba šatů. A v tomto případě bude Lucie Výborná nejenom reportérkou, ale taky trochu figurantkou.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    „Co bylo nejhorší? Když jsem nevěděl, kde mám bráchu a jestli dojde.“ Účastníci výzvy si sáhli na dno

    Před 19 dny
    Skončila benefiční výzva 2022, během které nezisková organizace Brontosauři v Himálajích nasbírala i díky vašim příspěvkům peníze na pondělní zahájení provozu školní vědecké laboratoře v indickém Mulbekhu. Dvacítka účastníků zdolala nástrahy tří extrémních výzev a přispěla tím k zajištění financí na provoz a učitele ve škole.
     Komentáře
  • Ekolist

    Počet tygrů v Nepálu se stabilizuje, útoky na lidi ale vyvolávají obavy

    Před 20 dny
    Nepálská populace tygrů bengálských se za posledních 12 let téměř ztrojnásobila, konfliktů s lidmi ale přibývá. Kvůli nárůstu počtu smrtelných útoků rostou obavy z toho, jaké dopady má ochrana těchto šelem na lidské životy, uvedl list The Guardian. Podle nejnovějšího průzkumu, který u příležitosti Mezinárodního dne tygrů zveřejnil premiér Šér Bahádur Deuba, se nepálská populace tygrů bengálských zvýšila z nejnižšího počtu 121 kusů v roce 2010 na 355 kusů. Za úspěchem Nepálu stojí potlačování pytláctví, rozšiřování národních parků a vytváření koridorů pro volně žijící zvířata ve spolupráci se sousední Indií.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Díky Buddhovi, štěstí a náhodě. První výzva na motorkách dala zabrat lidem i strojům

    Před 20 dny
    Brontosauři v Himálajích zkraje týdne slavnostně otevřou vědeckou laboratoř ve škole v Mulbekhu. Peníze na její zřízení a provoz získává už dva týdny benefiční himálajská výzva, na jejíž účastníky jste si mohli vsadit a přispět tak na vzdělání dětí v Malém Tibetu. Dvacítka odvážlivců, mezi nimiž jsou i naši kolegové Lucie Výborná a Tomáš Černý už mají za sebou drsný rafting, náročný výstup na šestitisícovku nebo dlouhý a náročný výlet na motorkách ve velmi těžkém terénu.
     Komentáře
  • WN24

    Ohromující fotografie nezvykle reálného Bigfoota i s mládětem, procházel se po lese v New Yorku

    Před 20 dny
    Před několika týdny byly nahrány na Redditu neuvěřitelně reálné fotografie legendárního Bigfoota i s mládětem. Zveřejnil je také online deník Daily Star.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Když čelíme výzvě, nejvíc nám ubližují nechtěné myšlenky, říká kouč Marian Jelínek. Jak se propojit s tělem, myslí a duší?

    Před 21 dny
    S koučem Marianem Jelínkem a sportovním manažerem Janem Limportem se Lucie Výborná setkala v Ladaku. Společně přijali benefiční výzvu Brontosaurů v Himalájích. Jedná se o sportovní cestu se třemi sportovními výzvami spojenými se sázkami o jejich zdolání. Výtěžek ze sázky se stane darem pro himalájskou školu. Jan Limport byl v Indii už před 4 lety. „Když jsem tu byl naposledy, řekl jsem si, že se sem vrátím. To prostředí a lidi mě oslovili. Je to tu úžasné.“
     Komentáře
  • iReceptář

    Tento druh orchidejí můžete pěstovat venku na zahradě. Má to ale svá pravidla

    Před 26 dny
    Vznešenou orchidej nemusíte nutně pěstovat pouze doma, jednu takovou krásku v mnoha podobách lze vysadit i na zahradě! Nejenže nádherně vypadá, ale i úžasně voní.
     Komentáře
  • iReceptář

    V himalájském údolí Hunza se lidé dožívají 145 let. Vděčí za to prý meruňkám

    Před 30 dny
    Průměrný věk v Česku je u mužů 74 let, u žen o osm let více. Jak si můžeme život ještě více prodloužit?
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    23 min

    Podcast
    Díky Webbovu teleskopu můžeme objevit planetu vhodnou pro život do 10 let, věří astronom

    Před 30 dny

    ·

    23 minut

    Na začátku července poslal vědcům Webbův teleskop unikátní snímky z vesmíru, v květnu čeští vědci vyslali do kosmu družici Planetum 1. Čím je Webbův teleskop unikátní? „Doufáme, že přinese naprosto přelomové poznatky o tom, jak se formoval vesmír,“ říká Jan Spratek z hvězdárny a planetária Hlavního města Prahy. Jak se do kosmu dostává družice? A kdo seděl v její kabině? Poslechněte si celý rozhovor Jana Pokorného.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Jak čelit strachu? Zvednout hlavu, vypnout prsa a představit si, co nejhoršího by se mohlo stát

    Před 1 měsícem
    Účastníci výzvy Brontosaurů v Himalájích se vydávají na 170 km dlouhou cestu na motorkách, aby v rámci benefice podpořili školu v Mulbekhu. V konvoji jsou nejen reportéři Lucie Výborná a Tomáš Černý, ale i známý sportovní kouč Marián Jelínek. Plánem neziskové organizace Brontosauři v Himalájích je otevřít laboratoř v Malém Tibetu a také tam podpořit rozvoj hokeje.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Jak čelit strachu z výzvy? Zvednout hlavu, vypnout prsa a představit si, co nejhoršího by se mohlo stát, radí kouč

    Před 1 měsícem
    Dlouhý konvoj motorek se v úterý vydal na 170kilometrovou cestu po severu Indie. Jeho součástí jsou nejen naši reportéři Lucie Výborná a Tomáš Černý, ale také třeba známý sportovní kouč Marián Jelínek. Společně se zapojili do výzvy organizace Brontosauři v Himálajích, aby benefiční jízdou podpořili finanční sbírku na provoz školy v indickém Mulbekhu. Poslechněte si reportáž, kterou natočili, když si včera před startem jízdy přebírali motorky.
     Komentáře
  • Levou zadní

    Rebarbora známá i zatracovaná, plevel nebo účinná léčivka?

    Před 1 měsícem
    Dlouho se řešilo, jestli je rebarbora, jinak také reveň kadeřavá, ovoce nebo zelenina. Pro někoho je to dokonce stále jen plevel. Rebarbora je ovšem v podstatě jedna z nejoblíbenějších a nejchutnějších plodin jara.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    „Tohle je Komenský, váš vzor.“ V Himalájích stojí kromě kostela i škola Moravských bratří

    Před 1 měsícem
    Lucie Výborná a Tomáš Černý cestují oblastí Malý Tibet v severní Indii. Mapují slavnostní otevírání školy, kterou pomohli vystavět čeští dobrovolníci, kromě toho v reportážích popíší i každodenní život v himalájských obcích. Začínají v Lehu.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Češi vybírají na školu v Malém Tibetu. „Tabuli tu dřív černili směsí z baterií,“ líčí šéf dobrovolníků

    Před 1 měsícem
    Jiří Sázel je šéf neziskové organizace Brontosauři v Himalájích, která aktuálně pracuje na otevření laboratoře ve škole v Malém Tibetu v Indii a podporuje tam i rozvoj hokeje. Jak vypadal úplný začátek působení Brontosaurů v Himalájích a jak se organizaci podařilo navázat spolupráci s Dalajlámou? Poslechněte si celý rozhovor.
     Komentáře
  • Adbz

    Trápí vás doma invaze myších a dalších vetřelců? Namíchejte tuto směs a všichni hlodavci téměř okamžitě zmizí

    Před 1 měsícem
    Prakticky každý dům nebo byt mohou začít trápit krysy. Pravda, náchylnější jsou staré stavby nebo domy na vesnicích. Ani městská zástavba však není zcela ušetřena.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Výstroj zůstala v Londýně, K2 zalil led a pak přišel otok plic. Smolná výprava končí

    Před 1 měsícem
    Výprava Marka Novotného a Lukáše Jasenského na K2 končí. Od začátku až do konce ji provázela smůla.
     Komentáře
  • TN

    Nedaří se vám otěhotnět? Navštivte Vítkův hrádek na Krumlovsku

    Před 1 měsícem
    Páry, které mají potíže s početím dítěte, by si letos v létě mohly udělat výlet na Vítkův hrádek. Před několika dny se tam totiž vrátila socha Madony s dítětem, která údajně zajistí plodnost. O nejvýše položený hrad v České republice se před 20 lety postarala skupina lidí, která změnila hradní ruiny v nevšední cíl výletů.
     Komentáře
  • Deník

    Na světě existují místa, kde je horko jako v pekle. Přesto tam lidé žijí

    Před 1 měsícem
    Po vlně veder, která koncem června sužovala zejména východ republiky, přišel hned úvodní červencový týden teplotní útlum. Dlouhodobá předpověď počasí naznačuje, že letošní první polovina prázdnin Česko před tropickými teplotami ušetří a na některých místech republiky se dokonce doplní i zásoby vody v půdě.
     Komentáře
  • Dotyk

    150 000 let staré dokonalé radioaktivní potrubí vede k záhadné pyramidě. Proč?

    Před 1 měsícem
    Co jsou to Baigongské trubky? Jsou skutečně staré nepředstavitelných 150 000 let? Jsou důkazem vyspělého zařízení na výrobu chemických paliv? Jaký je jejich původ? Tyto otázky a mnohé další se vynořují v souvislosti se zajímavými trubkami, odhalenými v okolí provincie Čching-chaj poblíž hory Baigong u města Delingha v jihozápadní Číně před několika lety. Jejich původ je stále záhadou. A teorií je mnoho.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    (NE)OBYČEJNÍ: Bára vyrazila sama do Nepálu. Nikdy jsem si nesáhla na takové dno, říká po dvou výpravách

    Před 1 měsícem
    Barbora Nemravová se narodila, vyrostla a žije v Praze, a v životě byla jen na týdenním čundru. Pak se ale rozhodla, že chce vidět ty nejvyšší hory světa. A když narychlo nesehnala nikoho, kdo byl jel do Nepálu s ní, koupila si letenky a vyrazila sama. Zažila jedny z nejlepších i nejtěžších chvil života a překonat samu sebe se do Himálaje chystá už potřetí.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Jeskyně v království Mustang vydaly své tajemství. Vědci už vědí, kdo je vytesal

    Před 1 měsícem
    Nebeské jeskyně v Nepálu známé taky jako Mustangské jeskyně jsou jednou z největších záhad na světě. Archeologové sice nějaká tajemství odhalili, další, jak se zdá, jeskyně jen tak hned nevydají.
     Komentáře
  • Prima Living

    Naučte se sbírat lišky. Nečervaví a vydrží déle než hřiby, navíc božsky chutnaji

    Před 1 měsícem
    Mezi nejznámější a nejvíce sbírané lišky u nás patří liška obecná (Cantharellus cibarius), kterou právem můžeme považovat za královnu lesa. A to jak pro její jedinečnou chuť a vůni, ale také díky zdraví prospěšným látkám, které obsahuje.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Ve stínu bojů na Ukrajině – Čína si v Himálajích připsala strategické vítězství

    Před 1 měsícem
    Uplynuly dva roky od znovuzažehnutí bojů o Himálaje mezi Čínou a Indií, kdy se v květnu 2020 utkaly čínské a indické jednotky v krvavém boji muže proti muži v oblasti Aksai Čin, kterou Číňané považují za součást své provincie Si-Ťiang a naopak Indové ji považují jako součást Ladakhu, Džammú a Kašmíru. Jeden z nejznámějších bojů se udál v údolí Galwan, kde boj kvůli zákazu střelných zbraní působil jako výjev ze středověku, kde se indičtí a čínští vojáci vraždili pomocí kyjů a kopí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nepál přesune základní tábor na Mount Everestu. Ledovec taje

    Před 2 měsíci
    Nepál se připravuje na přesun základního tábora na Everestu. Ten současný kvůli globálnímu oteplování přestává být bezpečný. Nové místo se má nacházet v nižší nadmořské výšce, kde celoročně není ledová pokrývka.
     Komentáře
  • Ekolist

    Nepál chce přesunout základní tábor na Everestu kvůli tání ledovce

    Před 2 měsíci
    Nepál se chystá přesunout základní tábor na nejvyšší hoře světa Mount Everestu. Jedním z důvodů jsou dopady globálního oteplování. Tábor, který v jarní horolezecké sezóně využívá až 1500 lidí, je umístěn na rychle se ztenčujícím ledovci Khumbu. Nový tábor má být v nižší nadmořské výšce, kde se nedrží led celoročně. Informoval o tom server BBC.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Pleione – tibetská orchidej vykvete doma i na zahradě

    Před 2 měsíci
    Nádherné květy orchidejí si většinou spojujeme jen s pěstováním v interiéru. Ovšem existují orchideje, kterým se bude dařit i na českých zahradách. Pocházejí totiž z drsných hor tibetské náhorní plošiny. Jmenují se Pleione nebo česky pleionky.
     Komentáře
  • Dotyk

    Od roku 1973 se v Antarktidě objevuje obří útvar. Občas záhadně zmizí

    Před 2 měsíci
    Na první pohled nejde o nic neobvyklého. Nezamrzlé vodní plochy neboli polynie se v mořích okolo Antarktidy sem tam vyskytují. Využívají je tučňáci jako vstup do vody. Díra ve Wedellově moři v jižním oceánu poblíž Maud Rise je však jiná. Je větší než Česká republika a navíc se dokáže sama zacelit.
     Komentáře
  • TV Polar

    Lekcję o Indiach i Peru prowadzili Hana i Marian Szczepańscy

    Před 2 měsíci
    Marian Szczepański jest członkiem grupy turystycznej ´Gorole´ z Karwiny, która od dwudziestu lat organizuje wyprawy w różne strony świata. W ramach wspólnego z rodzicami szkolnego projektu przybliżył uczniom polskiej szkoły Peru i jego góry Cordillera Blanka oraz Indie i Himalaje.
     Komentáře
  • WN24

    Havárii letounu v Nepálu nikdo nepřežil. Záchranáři našli tělo poslední oběti i černou skříňku

    Před 2 měsíci
    Nepálské pátrací a záchranné týmy v úterý nalezly tělo posledního z 22 lidí na palubě malého letadla, které se před dvěma dny zřítilo v pohoří Himálaj, a také hlasový záznamník.
     Komentáře
  • WN24

    Po letecké havárii v Nepálu bylo nalezeno dvacet obětí, po dvou lidech se stále pátrá

    Před 2 měsíci
    Naděje, že se v Nepálu v troskách havarovaného letadla, které se o den dříve zřítilo v pohoří Himálaj, najdou nějací přeživší, se rychle tenčí. V pondělí to uvedly tamní úřady. Záchranáři pátrají po posledních dvou lidech.
     Komentáře
  • TN

    V Himálaji našli trosky letadla. O život zřejmě přišlo 22 lidí

    Před 2 měsíci
    V Himaláji v Nepálu záchranáři našli trosky pohřešovaného letadla, na jehož palubě bylo 22 lidí, včetně dvou Evropanů. Pátrání zkomplikovalo špatné počasí a drsný terén. Podle tamních úřadů je nepravděpodobné, že by nehodu někdo přežil.
     Komentáře
  • ČT sport

    Stáří jednou přijde, ale zatím si dává načas, říká Vabroušek a posunuje limity

    Před 2 měsíci
    Jede už páté gumy – táhne mu na padesát, ale kondici má na dvacet. Triatlonista a vytrvalec Petr Vabroušek to má v hlavě srovnané. Nepůsobí jako zarytý asketa, který se sportem týrá. On se jím baví. K tomu mu pomáhají dvě vysoké školy i vášeň podstupovat stále nové a nové výzvy. Ty se hledají těžko. Běžel už maraton na Sahaře, na Severním pólu, každý den na jiném kontinentu – havajských Ironmanů má za sebou patnáct a dlouhých triatlonů hodně přes dvě stovky. Před dvěma týdny skončil třetí v dlouhém triatlonu v Himálajích, když bojoval o výhru, ale v závěru zabloudil.
     Komentáře
  • Super

    Světlana Nálepková přičichla k nové profesi: Vedle koučky plánuje fungovat jako léčitelka

    Před 2 měsíci
    Herečka Světlana Nálepková (61) už se před lety vrhla na osobní rozvoj. Začala cvičit jógu, cestovat na výpravy do Himálaje a v současné době prochází ročním studiem, po kterém bude certifikovanou life koučkou.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nejvyšší horu světa poprvé v historii zdolala zcela černošská expedice

    Před 2 měsíci
    Americký horolezecký tým přepsal dějiny výstupů na Mount Everest. Poprvé v historii ho zdolala čistě černošská expedice. Cílem bylo mimo jiné zvednout povědomí o černošských horolezcích a úskalích, se kterými se potýkají.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

    Před 3 měsíci
    Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní myšlenky? V hlavách většiny z nás to stále šrotuje jako o život a kvůli neustálému přemýšlení o minulosti a budoucnosti se nám nedostává prostoru ocenit to, co se děje nyní. Opustit tento začarovaný kruh pomůže meditace a všímavost. Ukliďte si v hlavě díky knize Andyho Puddicombeho.
     Komentáře
  • České stavby

    Škornice, ideální kvetoucí rostliny pod stromy v zahradě

    Před 3 měsíci
    Škornice nás budou v zahradách těšit v době, kdy listopad sejme stromům listí a květiny ztratí barvy. Škornice, ušlechtilé příbuzné dřišťálů, překvapí barevnou rozmanitostí a rekordní výdrží. Na jaře pak jemnými kvítky neobvyklých tvarů.
     Komentáře
  • WN24

    Svět ohromily snímky nezvykle reálného seskveče i s mládětem. Procházel se po lese v New Yorku

    Před 3 měsíci
    Před několika dny byly nahrány na Redditu neuvěřitelně reálné fotografie legendárního Bigfoota i s mládětem.
     Komentáře
  • Novinky

    V Pákistánu se rozlomil ledovec, zřítil se historický most

    Před 3 měsíci
    Na severu Pákistánu se vlivem náhlého přívalu vody zřítil historický most ležící na důležité regionální silnici. Ministryně pro záležitosti klimatické změny Sherry Rehmanová v úterý oznámila, že v místě se řeka rozvodnila kvůli rozlomení ledovce za mimořádně horkého počasí.
     Komentáře
  • Fit s rozumem

    Tajemné slzy skal pomohou s pamětí i cholesterolem

    Před 3 měsíci
    Říká vám něco termín mumio nebo mumijo? Jedná se o horskou pryskyřici, která se považuje za slzy skal. Tak počkat, od kdy hory slzí a jak vám to může pomoci nejen se sexuálním životem?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Foto: Nepál marně vyhlíží zahraniční turisty, ale život se vrací do starých kolejí

    Před 3 měsíci
    Po dvou letech pandemie se do Nepálu vracejí zahraniční turisté jen pomalu, ukazuje reportáž špičkového fotoreportéra Michala Novotného.
     Komentáře
  • Bety

    Sama na dovolené

    Před 3 měsíci
    Jsou dny, kdy byste všechny nosili na rukou: muže, děti, a dokonce i šéfa. Pak přijde střih a vy máte v hlavě jedinou myšlenku – na útěk! A okamžitě si chcete sbalit kufry a odjet. Samozřejmě sama. Na alespoň tři týdny!
     Komentáře
  • Super

    Návaly smutku a melancholie: Mohla jsem skočit z mostu, nebo začít něco dělat, svěřila se Světlana Nálepková

    Před 3 měsíci
    Když se na jaře pochlubila fotografií v bikinách z exotického Zanzibaru, nebyla tam herečka Světlana Nálepková (61) na dovolené, ale pobyt byl součástí workshopu na škole, díky které bude certifikovanou koučkou. "Trvá to rok a rozhodla jsem se, že to vystuduji, protože osobním rozvojem se zabývám už od roku 2012," upřesnila Světlana.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1936: Další neúspěšná výprava na Mount Everest. Proč je tak těžké zdolat nejvyšší horu světa?

    Před 3 měsíci
    Dnes si můžete zájezd do Himálaje a na tamní nejvyšší horu světa koupit v běžné cestovní agentuře, specializované na dobrodružné zájezdy. V roce 1936 byl ale Mount Everest ještě marným snem nejlepších světových cestovatelů, dobrodruhů a horolezců. Dobový článek vám o neúspěšných snahách zdolat Mount Everest prozradí více.
     Komentáře
  • Novinky

    Prošel Česko za měsíc. Stanovil nový rekord

    Před 3 měsíci
    Nejrychlejší přechod křížem krážem celým Českem uskutečnil Josef Holoubek z Velkého Oseku. Pelhřimovská Agentura Dobrý den zanesla úctyhodný výkon mezi české rekordy. Cestu dlouhou 2074,7 kilometru urazil za necelých 31 dnů.
     Komentáře
  • Super

    Před deseti lety přišel o všechny prsty na nohou. Radek Jaroš popsal hrůzný zážitek

    Před 3 měsíci
    Nejznámější český horolezec Radek Jaroš už zase září optimismem a energií. Před pár dny se vrátil z dovolené a zároveň rehabilitačního pobytu na Kanárských ostrovech, kde si užíval nejen jarního slunce, ale také aktivních pěších i cyklo výletů. Hned po svém návratu v Praze navštívil se svojí přítelkyní Olgou Růžičkovou veletrh Holiday World. Na stánku Klubu českých turistů uspořádal autogramiádu svých knih, na pódiu popovídal o kráse nejvyšších hor světa.
     Komentáře
  • Dotyk

    Reinhold Messner byl posedlý hledáním Yettiho. Viděl ho, ale byl velmi zklamaný

    Před 3 měsíci
    Sněžný muž neboli Yetti obývající pohoří Himálaj se v legendách a pohádkách objevuje již před 19. stoletím. První záznam hlášených stop pochází z roku 1899, kdy skotský průzkumník, profesor tibetštiny, chemie a patologie, indický armádní chirurg a amatérský archeolog ve svém průvodci Mezi Himálajemi napsal, že patří tvorovi podobnému opici.
     Komentáře
  • Vědátor

    Archeologové objevili v Indii dávné velké kamenné nádoby

    Před 3 měsíci
    Hned několik nalezišť 1–3 tisíce let starých pískovcových objektů zvětšuje počet dosavadních známých lokalit podobného typu. Nejspíše jde o pohřební urny, ale detailní průzkum nádob objevených i v Laosu a Indonésii teprve započal.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Moringa je nekonečnou studnicí antioxidantů

    Před 4 měsíci
    Zázračný strom nebo rostlina z indického Himálaje – to je moringa. Moringa je plná antioxidantů, vitaminů a živin. Co tato superpotravina dokáže a jak ji použít v kuchyni?
     Komentáře
Reklama