Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.
Máte sedavé zaměstnaní a na židli chtě nechtě trávíte několik hodin denně? Po každých 30 minutách byste se měli trochu projít, čímž následky dlouhé nehybnosti zmírníte. Co i pětiminutová pomalá chůze může udělat s vaším tělem?
Všichni jsme se s tímto problémem někdy setkali ať už kvůli sedavému zaměstnání, nebo při sportu či po úrazu. Bolesti zad u lidí, kteří pracují každý den v sedě, jsou nejčastější problematikou a činí nás nezdravými. V tomto článku se zaměříme, co dělat, abychom bolesti předešli, píše WeckMethod.
Chronické bolesti kloubů, osteoporóza, cukrovka, nebo dokonce rakovina. Tohle všechno vás může potkat, pokud převážnou většinu dne trávíte vsedě. Ovšem ani kardiovaskulární choroby nejsou žádnou výjimkou!
Máte sedavé zaměstnání? Co kdybyste do něj dojížděli na koloběžce? Nápad to není špatný. Díky tomuto jednoduchému náčiní můžete zpevnit celé tělo a spálit spoustu kalorií. Vylepšíte si ale i imunitu a mozkové funkce. Také si snížíte riziko srdečních chorob a osteoporózy!
Máte sedavé zaměstnání a chytrý mobilní telefon? Používáte kosmetické přípravky na zpomalení stárnutí? I tímhle poskytuje akné ty nejlepší možné podmínky.
Sedavé zaměstnání, nevhodná pozice při práci u počítače, nešikovnost při sportu a další faktory mohou za bolesti zad. Můžete si od nich ulevit s pomocí stravy? Tohle vás na zelenině, ovoci a oříšcích dost překvapí!
Máte sedavé zaměstnání, což se snažíte kompenzovat náročnými sportovními tréninky? Žádný div, že to s vaší imunitou není žádná hitparáda. A jaký vliv na ni může mít osamělost?
Na nedostatek času můžete klidně zapomenout. Inspirujte se třídenní krabičkovou dietu připravenou doma. Zdravá a vyvážená jídla nejsou ani složitá, ani časové náročná. Ušetříte i peníze, které byste jinak utratili ať už za kupovanou krabičkovou dietu či jídla z fast foodu nebo kantýny.
Téměř polovina Čechů stráví alespoň 30% své pracovní doby v sedě. Díky tomu podle nejnovějších studií i podle Světové zdravotnické organizace (WHO) výrazně narůstá riziko mnoha nemocí. Prevence před následky a onemocněním v důsledku sedavého zaměstnání trvá pouhé tři minuty.
Sezení více než devět hodin denně zvyšuje riziko předčasného úmrtí na jakékoli příčiny dvakrát. Tvrdí to vědci z Osla a Leicesteru. Rychlá chůze či běh naopak výrazně snižují riziko předčasného úmrtí na jakékoli příčiny. Stačí půlhodina denně.
Zkusili jste někdy spočítat, kolik hodin denně prosedíte? Pokud ne, zkuste to, číslo vás velmi pravděpodobně ohromí, většinou bohužel v negativním slova smyslu.
Bolest za krkem dokáže být velmi nepříjemná. Vlivem nevhodného životního stylu a špatných pohybových návyků trápí častá bolest šíje poměrně velké množství lidí.
Osteoporóza, poruchy soustředění, zhoršená paměť nebo zvýšené riziko předčasného úmrtí. Tomuhle všemu podle vědců čelí každý, kdo se nehýbe. Není to náhodou i váš případ? Dejte si pozor!
Příčiny bolestí zad jsou různé: špatný pohyb, přílišná námaha, nevhodná poloha při spaní, sedavé zaměstnání nebo naopak dlouhé stání bez odpočinku. Každá z nich ovšem dokáže vyvolat velice nepříjemné potíže, které mnohdy vyústí až v hotovou agónii.
Nastala doba notebooková a tabletová. Jejich používání ovšem přispívá například k bolestem krční páteře. Abyste si při práci s nimi nezničili záda, je důležité se naučit správně sedět.
Pohodlný moderní způsob života nám na jednu stranu přináší mnoho výhod, na druhou stranu ale zároveň přímo či nepřímo přispívá ke vzniku nejrůznějších zdravotních potíží. Jednou z mnohých jsou hemeroidy neboli oteklé rozšířené žíly, které se nacházejí v oblasti konečníku.
Bolesti pohybového aparátu, jako jsou problémy se zády či krčními svaly, mohou vznikat i z nečekaných podnětů, jako je sezení s nohou přes nohu, nošením vysokých podpatků či usínáním ve špatné poloze.
V současné době koronavirové pandemie je stále více lidí nuceno pracovat v režimu takzvaného home office. Někteří jsou na tuto variantu připraveni více, někteří méně. Jak můžete vylepšit své pracovní prostředí a pobyt u monitoru i mimo něj tak, aby vám na domácí karanténu nezůstala „památka“ v podobě bolavých zad?
Sedavé zaměstnání s sebou přináší celou řadu zdravotních problémů, ochabují vám svaly, záda se hrbí a páteř se bortí. Pokud i vy prosedíte doma nebo v práci desítky hodin týdně, je dobré na to myslet a udělat něco pro to, aby vám dlouhodobá statická pozice tolik neškodila.
Sedavý způsob života, práce na počítači, neustálé sledování mobilu – to vše formuje páteř do shrbení, které si mozek fixuje jako přirozené. Zdravé narovnání je pak člověku nepříjemné a sklon ke kulacení zad se prohlubuje.