Zavřít
Smutek

Smutek

Nejnovější články na Seznamu na téma Smutek
  • Na tenké Lince

    27 min

    Podcast
    Ztráta jako univerzální zkušenost

    Před 2 dny

    ·

    27 minut

    Ztráta je zkušenost, která se dotýká každého z nás, ale pokaždé jinak. Když zemře někdo blízký, přichází smutek, vztek, vina i chvíle, kterým sami nerozumíme. V tomto dílu mluvíme o tom, co truchlení dělá s tělem i psychikou, proč na něj neexistuje správný návod a jak být nablízku člověku, který ztrátou prochází. Uslyšíte také, proč mlčení někdy bolí víc než neobratná slova a proč radost nezrazuje smutek.HOST: Mgr. Eliška Hronešová - je poradenská pracovnice a administrátorka internetové poradny v neziskové organizaci Cesta domů. Vystudovala sociální pedagogiku na FHS UTB ve Zlíně. Absolvovala základní a navazující kurz krizové intervence a kurzy zaměřené na psychosociální podporu pečujících a pozůstalých, včetně rodičů, kteří prochází perinatální ztrátou. Je certifikovanou poradkyní pro pozůstalé. Kapitoly:00:00 Úvod a představení tématu ztráty00:41 Co je ztráta a proč mluvit o smrti napřímo03:21 Jak se projevuje truchlení v těle i psychice06:40 Vztek, očekávání okolí a mýty o truchlení11:41 Jak dnes rozumíme truchlení a vztahu k zemřelému15:08 Pocity viny a co pozůstalí často prožívají19:29 Co říkat a neříkat lidem po ztrátě24:03 Úleva, radost a naděje po ztrátě26:02 Závěr a kam se obrátit pro pomocPodcastová minisérie O smrti a umírání otevírá téma, o kterém se často mluví jen šeptem – nebo vůbec. V rozhovorech s lidmi, kteří se tomuto tématu věnují, hledáme odpovědi na otázky, které si dříve či později klade každý z nás: Jak mluvit o smrti blízkých? Jak doprovázet umírající? Co může pomoci při truchlení?Posluchačům nabízíme inspiraci i podporu v tomto důležitém tématu a povzbuzení k otevřenějším rozhovorům o smrti v rodinách a vztazích. Právě takové sdílení nám může přinést větší autenticitu i vzájemnou blízkost.Projekt vznikl za podpory Nadačního fondu Uniqa v Nadaci Pontis.Podporujte Linku bezpečí.
     Komentáře
  • Žena-in

    4 signály, že jste se ztratila sama sobě: Psychologové popsali, jak poznat vnitřní vyčerpání

    Před 2 dny
    Někdy to přijde úplně nenápadně. Ráno vstanete, jdete do práce, usmíváte se na lidi kolem sebe, ale uvnitř máte zvláštní pocit, že jste se sama sobě někam ztratila. Jako byste svůj život jen pozorovala zpovzdálí. Psychologové říkají, že právě tohle může být známka vnitřního odcizení. A ten pocit zná více lidí, než se může zdát.
     Komentáře
  • Filmožrouti

    Ikona Marilyn Monroe, která nepřestává přitahovat pozornost ani po sto letech a zůstává tváří slávy, touhy i smutku

    Před 2 dny
    Marilyn Monroe zůstává i po sto letech od narození výjimečným jménem americké kultury. Žena narozená jako Norma Jeane dodnes zosobňuje hollywoodský lesk, přitažlivost i křehkost. Přestože zemřela velmi mladá, ve svých šestatřiceti letech, stihla změnit způsob, jakým film zobrazoval ženskost, erotiku i hvězdnou osobnost.
     Komentáře
  • i60

    Věra: Nesmím plakat na hrobě milovaného muže

    Před 2 dny
    Prožívám těžkou ztrátu mého drahého muže. Jsem „vdova bez papírů“. A to jsme si letos po téměř patnácti společných letech plánovali svatbu. Maličkou, skromnou, čistou jako byla naše láska.
     Komentáře
  • Jan Vodrážka
    naMédium

    Nároďák měl zlato na dosah. Pak přišel Gottwald

    Před 6 dny
    Českoslovenští hokejisté sahali po triumfu, místo rozhodujících bitev ale dorazil z Prahy tajný rozkaz. Zápasy se začaly rušit v okamžiku, kdy veřejnost ještě netušila, že hlava státu umírá.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Zemřel mi manžel a moje děti už plánují a hádají se, jak si rozdělí dědictví,” pláče Dorka

    Před 10 dny
    Když člověk ztratí životního partnera, potřebuje čas na smutek, klid a pocit opory od rodiny. Dorka ale místo toho zažívá něco, co ji zraňuje možná ještě víc, než čekala. Její děti se nezajímají o její pocity po ztrátě manžela, jejich otce. Zajímá je jen dědictví.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje dcery se o mě nechtějí starat a hádají se o to, co se mnou dál,” je smutný Aleš

    Před 12 dny
    Stárnutí přináší chvíle, kdy člověk začne potřebovat pomoc druhých. Pro mnoho rodičů je ale bolestivé přijmout, že děti, kterým obětovali celý život, dnes nemají čas ani chuť převzít část péče zpátky. Aleš se cítí osamělý a zbytečný. Jeho dcery se hádají, protože se o něj ani jedna nechce starat. Dohodnout se neumějí.
     Komentáře
  • Prima inspirace

    Našla jsem si přítele po smrti manžela. Děti mi to nedokázaly odpustit

    Před 15 dny
    Dobrý den, jmenuji se Marie a je mi 58 let. Před čtyřmi lety mi zemřel manžel. Byli jsme spolu přes třicet let a myslela jsem si, že s ním zestárnu. Jenže nemoc přišla rychleji, než jsme čekali, a během několika měsíců bylo po všem.První rok po jeho smrti si skoro nepamatuji. Fungovala jsem jen proto, […] The post Našla jsem si přítele po smrti manžela. Děti mi to nedokázaly odpustit appeared first on Prima Inspirace.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Musela jsem odejít z práce, všichni měli problém s mou orientací,” je smutná Markéta

    Před 18 dny
    Předsudky a odsuzování dokážou člověku zničit nejen pracovní prostředí, ale i pocit bezpečí a vlastní hodnoty. Markéta si nikdy nemyslela, že bude muset odejít z práce kvůli tomu, koho miluje.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Můj otec mě a mámu opustil. Teď škemrá, aby ho vzala zpátky. A ona chce!” Nechápe Adéla

    Před 19 dny
    Někdy nás víc než minulost samotná zasáhne to, jak se k ní vrací někdo blízký. Adéla sleduje rozhodnutí své matky s nepochopením a vnitřním odporem, protože v něm vidí návrat k něčemu, co kdysi zranilo celou rodinu.
     Komentáře
  • Babinet

    Ztráta matky člověka navždy změní. Psychologové popisují, proč je tato bolest tak silná

    Před 22 dny
    Smrt matky patří k nejtěžším životním zkušenostem, které mohou člověka potkat. Nezáleží na tom, zda přijde náhle, nebo po dlouhé nemoci. Podle psychologů totiž na takovou ztrátu není možné být skutečně připraven.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Dcera mi na Den matek nic nedává, prý si to jako matka nezasloužím,” pláče Olga

    Před 26 dny
    Pro některé ženy není Den matek dnem radosti, ale připomínkou vztahu, který se rozpadl nebo ochladl. Místo květiny a pár slov přichází prázdno a otázky, na které se těžko hledají odpovědi. Olga se snaží pochopit, kde se jejich vztah s dcerou změnil. Dcera jí na Den matek nikdy nic nedá, ani nepopřeje. Prý si to Olga nezaslouží.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Manžel mi uspal mého milovaného psa, nevím, jak to zvládnout,” píše Zuzana. Radí psycholog Pavel Pařízek

    Před 27 dny
    Ztráta milovaného zvířete bolí sama o sobě. Ale když o ní rozhodne někdo jiný, bez našeho vědomí, zůstává po ní i pocit zrady, který se jen těžko hojí. Najednou nejde jen o smutek, ale i o důvěru, která se rozpadla. Právě to se stalo paní Zuzaně. Její manžel jí tajně uspal psa a Zuzana vůbec neví, jak celou situaci zpracovat.
     Komentáře
  • Moje psychologie

    Umírá naděje opravdu poslední? Jaké emoce trvají nejdéle a proč

    Před 28 dny
    Jak dlouho vlastně trvá emoce? A proč některé pocity zmizí jako pára nad hrncem, zatímco jiné se v hlavě zabydlí klidně i na dlouhá léta?
     Komentáře
  • Novinky

    Deprese nemusí vypadat tak, jak čekáte. Projevit se může i ztrátou názoru

    Před 29 dny
    Depresi si většina lidí představuje jako hluboký smutek, apatii a neschopnost vstát z postele a věnovat se každodennímu životu. Ve skutečnosti ale může mít mnohem nenápadnější projevy. Patří mezi ně tyto čtyři.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Líbí se mi manželův kamarád. Až tak moc, že nevím, jak to zastavit,” je nešťastná Jana

    Před 30 dny
    Někdy se do života nenápadně vplíží pocit, který člověka překvapí a znejistí. Nejde o velká gesta ani jasné kroky, spíš o drobné momenty, které se začnou skládat do něčeho, co nejde jen tak ignorovat. Jana se ocitá v situaci, kdy sama sobě nerozumí. Kamarád jejího manžela ji přitahuje víc, než se služí a než ona sama chce.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje dcery ke mě chodí na návštěvu, jenže mě si vůbec nevšímají, jako bych byla vzduch,” je smutná Iva

    Před 30 dny
    Někdy nemusí padnout jediné ostré slovo, aby člověk cítil, že něco není v pořádku. Stačí ticho, nezájem a pocit, že se pro druhé stal samozřejmostí. Iva tráví nedělní odpoledne se svými dcerami, ale místo blízkosti cítí prázdno. Její dcery k ní sice pravidelně chodí, ale vlastně si jen spolu povídají a paní Ivy si vůbec nevšímají. Jejich nezájem je do očí bijící.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Otec od nás odešel, teď mě chce vídat spolu s mou rodinou,” je v šoku Hanka

    Před 1 měsícem
    Dětství bez blízkosti rodiče zanechává stopy, které se nedají jen tak vymazat. Co ale dělat, když se po letech ozve a chce začít znovu? Paní Hanka stojí před rozhodnutím, které v ní otevírá staré rány. Její otec od nich s maminkou odešel, když byla malá. Vyrostla bez něj. Náhle se jí ale chce vrátit zpět do života.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Zimní deprese pod lupou: Jak se nenechat pohltit tmou

    Před 1 měsícem
    S příchodem sychravého podzimu a krátkých zimních dnů se pro mnohé z nás mění svět v šedivé místo bez barvy a radosti. Zatímco mírný pokles energie je přirozený, u významné části populace se rozvíjí stav, který odborníci nazývají sezónní afektivní poruchou. Tato specifická diagnóza není jen chvilkovou špatnou náladou, ale komplexním narušením naší vnitřní chemie v reakci na nedostatek slunečního svitu.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje dcera není dobrým vzorem pro své děti. Pije, kouří a mluví sprostě,” neví si rady Jaroslava

    Před 1 měsícem
    Někdy se vztah mezi rodičem a dospělým dítětem změní tak, že už v něm není snadné najít porozumění. Zůstává starost, obavy i pocit bezmoci, když se život druhého ubírá směrem, který se rodiči zdá nebezpečný nebo zraňující. Nejhorší je, když vidíte své vlastní děti, jak nejsou dobrým vzorem pro vaše vnoučata. Paní Jaroslava už neví, jak dceři vysvětlit, že by před dětmi neměla pít, kouřit a už vůbec ne mluvit sprostě.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje máma vždycky umírá, když někam odjedeme, pak se jí zázrakem uleví,” Hedvika nechápe matčino chování

    Před 1 měsícem
    Některé vztahy nás drží pevněji, než bychom chtěli. A někdy se láska míchá s pocitem viny tak silně, že člověk zapomíná sám na sebe. Paní Hedvika se ocitla v situaci, kdy každý její odjezd spouští u její matky dramatické reakce. Hedvika už neví, co s ní dělat- Vždycky, když chce někam odjet, její matce se něco stane. Nemoc, úraz nebo jiný vážný problém. Jenže pak je jí zase najednou dobře.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Máma protěžovala bratra, ten ji teď obírá o peníze a ona chce pomoc ode mě,” je znechucená Nela

    Před 1 měsícem
    Některé rodinné role se vytvoří v dětství a drží se nás i dlouho poté. Zvýhodňované dítě, i to „druhé“, si nesou své zkušenosti dál do života. Paní Nela dnes stojí před rozhodnutím, zda má dál nést důsledky něčeho, co nikdy nebylo fér.
     Komentáře
  • Super

    Hlavně se nezavírat ve smutku doma! Saskia Burešová po smrti manžela vyráží do společnosti, plánuje i oslavu osmdesátin

    Před 1 měsícem
    Je to sedm měsíců, co se rozloučila s manželem Petrem Obdržálkem, s nímž prožila více než padesát let. Legendární hlasatelka Saskia Burešová smutek nikdy nepřekoná, ale ví, že musí žít dál.
     Komentáře
  • Proboha

    Požehnaná prázdnota? Když vám bolest vtrhne do života

    Před 1 měsícem
    Letošní Velikonoce pro mě znamenaly výrazné střídání emocí – od smutku a bezmoci až po úlevu a naději. Na Velký pátek odpoledne jsem si byla zaplavat, zatímco několik kilometrů ode… The post Požehnaná prázdnota? Když vám bolest vtrhne do života appeared first on Proboha!.
     Komentáře
  • PoliTalk

    35 min

    Podcast
    Turek neuznává odbornost. Cítím smutek, říká vyhozený expert Abel

    Před 1 měsícem

    ·

    35 minut

    Ostrá slova ve Sněmovně a krátce nato konec ve státní správě. Právník, analytik a absolvent Oxfordské univerzity Martin Abel skončil po třech letech ve Výzkumném ústavu pro krajinu poté, co veřejně označil výroky vládního zmocněnce Filipa Turka za nesmysly. V podcastu PoliTalk popisuje, co jeho odchodu předcházelo, jak celou situaci vnímá a proč si myslí, že by se odborné spory měly vést spíš věcně.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Vzali jsme se kvůli dětem a teď si nemáme co říct,” neví si rady Renáta

    Před 1 měsícem
    Někdy vztah drží pohromadě hlavně děti, povinnosti a každodenní kolotoč. Jakmile tohle všechno zmizí, ukáže se pravda, na kterou člověk nebyl připravený. Paní Renáta stojí před otázkou, jestli má smysl pokračovat v manželství, které jako by už dávno skončilo. Je to těžké rozhodnutí, protože vlastně popírá všechny hodnoty, ve kterých partneři dlouho žili.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Jsem ze všeho znechucená a nic mě nebaví,” je nešťastná Tereza

    Před 1 měsícem
    Někdy se zdá, že život ztratil barvy a všechno, co dřív těšilo, je najednou únavné a těžké. Pocit beznaděje a vyčerpání může přijít tiše, ale zasáhne všechno, práci, rodinu i vlastní tělo. Paní Tereza se právě teď nachází na tom místě, kde si klade otázku: co dál?
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje máma ze mě vysává energii. Já už takhle nechci žít,” je zoufalá Iveta

    Před 1 měsícem
    Blízcí lidé by nám měli dodávat sílu. Co ale dělat, když je to přesně naopak? Paní Iveta se potýká s pocitem, že každé setkání s její matkou ji stojí víc energie, než kolik jí může dát. Nevím, jak jí to oznámit, ani jak se zachovat.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Rodiče mi pořád vyčítají krach mého manželství i to, že musím bydlet s nimi,” je naštvaná Vlaďka

    Před 1 měsícem
    Někdy se člověk vrací domů s nadějí na klid a oporu, které by se mu od rodičů mělo dostat. Místo toho ale někdy nachází výčitky a nepochopení. Paní Vlaďka se snaží znovu postavit na nohy, ale místo podpory cítí, že musí neustále obhajovat svou hodnotu.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Změnila jsem práci a manžel žárlí na mé kolegy,” je překvapená Adéla

    Před 1 měsícem
    Žárlivost někdy působí jako důkaz lásky. Dokud je malá a téměř neviditelná. Jenže když začne přerůstat v kontrolu a neustálé podezírání, mění se v něco, co dusí a ubližuje. A vztah, který měl být bezpečím, se stane prostorem plným napětí. Právě s tím se potýká paní Adéla. Změnila práci a manžel začal žárlit na její nové kolegy.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Připadám si úplně bezcenná, všichni mě jen využívají a já neumím říct ne,” je smutná Diana

    Před 1 měsícem
    Někdy se člověk tak dlouho snaží vyhovět všem kolem, až zapomene sám na sebe. Pomoc, vstřícnost a ochota se mohou nenápadně změnit v samozřejmost, kterou okolí začne brát bez ohledu na vaše hranice. Paní Diana se ocitla na místě, kde už nemá z čeho brát.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Dali jsme dětem všechno. Jsou už dospělé a na nás si neudělají ani hodinu týdně,” je smutná Eva

    Před 1 měsícem
    Rodiče dávají dětem všechno, často bez očekávání něčeho zpět. Jenže časem přijde chvíle, kdy by si přáli alespoň trochu pozornosti a blízkosti. Paní Eva se potýká s bolestným pocitem, že pro své děti existuje jen tehdy, když něco potřebují. Jsou už dospělé a skoro nikdy se za svými rodiči nestaví. Když, tak jen z povinnosti.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Manžel je tvrdohlavý a hádá se s každým, kdo nesdílí jeho názor,” je bezradná Vendula

    Před 1 měsícem
    Rozdílné názory patří k životu i ke vztahům. Jenže co když se z obyčejné diskuse stane pokaždé konflikt? Paní Vendula se ocitla v situaci, kdy ji chování jejího manžela postupně izoluje od okolí i od radosti ze společných chvil. Obrátila se na nás se žádostí o pomoc, protože s manželem se ani po tolika letech manželství nelze snadno dohodnout.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Upřednostnila jsem kariéru před výchovou dcery, ta mě teď odmítá,” je zoufalá Magdaléna

    Před 1 měsícem
    Každý život je plný voleb, které v danou chvíli dávají smysl. Jenže některé z nich, zejména ty špatné, si neseme v sobě dlouho a jejich důsledky se ozvou až tehdy, kdy bychom je nejraději vzali zpět. Paní Magdaléna dnes stojí tváří v tvář minulosti, kterou už nemůže změnit – ale možná ji může pochopit. Její dcera ji totiž odmítá, protože v době, kdy tu měla být pro ni, budovala kariéru.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Manžel zemřel a já si po čase našla partnera. Syn se s tím nesrovnal a ztropil scénu,” stěžuje si Ivana. Pavel Pařízek odpovídá

    Před 1 měsícem
    Smrt blízkého člověka, zejména partnera, je vždycky bolestná. Nikde není přesně definováno, jak dlouho truchlit a jak dlouho být sama. To, že se znovu zamilujete, ještě neznamená, že na svou ztracenou lásku nemyslíte. Navíc, každý prožívá smutek a žal jinak. I paní Ivana si konečně po manželově smrti našla partnera, ale její syn ho odmítá. Iva se proto obrátila na odborníka.
     Komentáře
  • Aplausin

    Zničující rána pro Jiřinu Bohdalovou: Smrt milované sestry ji zlomila!

    Před 1 měsícem
    Legendární herečka Jiřina Bohdalová (94) prožívá jedny z nejtěžších chvil svého života. Zemřela její milovaná sestra Jaroslava, které neřekla jinak než Jaruška. Náhlá tragédie ji natolik zasáhla, že na poslední chvíli zrušila i plánované vystoupení.
     Komentáře
  • Proženy

    Cítíme se hůř, nebo se jen víc pozorujeme? Jak rozlišit běžné emoce od psychické poruchy

    Před 1 měsícem
    Ještě před pár lety se o duševním zdraví mluvilo spíš tiše a mít deprese nebo trpět úzkostmi bylo vnímáno jako selhání. Doba pokročila… Dnes se o duševních poruchách a terapiích mluví otevřeně. Jenže zároveň roste počet lidí s psychickými obtížemi, jako by bylo moderní se v sobě zbytečně moc „šťourat“ a hledat problémy tam, kde nejsou. Kde je pravda?
     Komentáře
  • Novinky

    Bolí vás záda, jste smutní, špatně spíte a pořád kritizujete ostatní? Může za tím být skrytý hněv

    Před 1 měsícem
    Smutek, úzkost nebo třeba odpor jsou často jen pokličkou, pod kterou se skrývá úplně jiná emoce. Potlačený hněv se odráží ve veškerém chování a ovlivňuje vztahy. I když tělo signalizuje, že něco není v pořádku, málokdo ho poslouchá. Jak skrytý hněv vytáhnout na povrch a účinně ho zpracovat?
     Komentáře
  • Zdeněk Dominik Uher
    naMédium

    Bílá sobota: den ticha, ve kterém už roste světlo

    Před 2 měsíci
    Bílá sobota je zvláštní den mezi bolestí a radostí, mezi koncem a novým začátkem. Navenek se zdá, že se nic neděje, ale právě v tom tichu často dozrává to nejdůležitější. A tomu dnešní člověk rozumí možná víc, než si připouští.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Nechápu, jak se to mohlo stát zrovna mě, můj syn je na kluky,” je na pokraji sil Věra. Co dělat, radí Pavel Pařízek

    Před 2 měsíci
    Někdy nás život postaví před situace, na které nejsme připravení. A místo pochopení přichází strach, stud a otázky, na které neznáme odpověď. Přijmout realitu může být těžší, než si kdo dokáže představit. Syn paní Věry se jí konečně svěřil, že se mu líbí kluci. Paní Věře se sen o vnoučatech náhle rozplynul a nedokáže se s tím smířit.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje dcera se o mě nechce starat, prý to není její povinnost,” je rozčilená i smutná Emílie

    Před 2 měsíci
    Rodina pro ni vždy znamenala jistotu a pevný řád. Věřila, že když člověk dává, jednou se mu to vrátí. Jenže realita může být jiná – a o to bolestivější, když přichází od těch nejbližších. Paní Emílie má dceru, kterou má velmi ráda. Jenže dcera se o ni nechce starat, právě teď, když už je to potřeba. Tvrdí, že to není její povinnost.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Tchyně věděla o nevěře mého muže a nic mi neřekla,” je šokovaná Izabela

    Před 2 měsíci
    Někdy člověk zjistí, že lidé, kterým věřil, stáli celou dobu na jiné straně. Paní Izabela byla přesvědčená, že má se svou tchyní dobrý vztah a že se na ni může spolehnout. Jedna bolestná pravda ale všechno obrátila vzhůru nohama. Tchyně kryla svého syna, manžela paní Izabely, který svou ženu podváděl.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Manžel od nás odešel, když byl autistickému synovi rok. Najednou chce střídavou péči,” nechápe Ida. Radí psycholog Pavel Pařízek

    Před 2 měsíci
    Někdy se člověk snaží roky držet rodinu nad vodou úplně sám. Paní Ida vychovávala svého syna, který je na autistickém spektru, bez pomoci otce. Po sedmi letech se ale její bývalý manžel najednou znovu objevil – a jeho požadavky obrátily jejich život naruby. Najednou, poté, co zmizel z jejich života, by chtěl střídavou péči o syna. Paní Ida nevěří svým očím a žádá o pomoc.
     Komentáře
  • Proženy

    Performative sad girl, po česku fňukna: Za bolestnými statusy se může skrývat skutečně ztrápená duše

    Před 2 měsíci
    Její sociální sítě jsou plné melancholických statusů, hlubokomyslných citátů o bolestném životě, milostných zklamáních, citových zraněních. Nechybějí ani fotky, kde smutně hledí do nebe a na líci se jí leskne slza. Je to buď zatraceně dobrá herečka, nebo opravdu zraněná duše, která volá o pomoc. Jenže co s tím?
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Můj otec se vysmívá mému manželovi a já stojím mezi nimi,” potřebuje radu Adéla

    Před 2 měsíci
    Rodina by měla být oporou, ne místem, kde člověk cítí napětí při každé návštěvě. Když se střetnou rozdílné pohledy na život i hodnoty, může se z běžných setkání stát dlouhodobý boj. A někdo uprostřed musí nést tíhu obou stran. A právě tou uprostřed je paní Adéla, která se ocitla v kleštích mezi svým manželem a otcem. Už je vyčerpaná a neví, jak dál.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Manžel zemřel a naše děti se hádají o to, komu mám přepsat chalupu.” Paní Zorka je bezradná. Radí jí psychoterapeutka Dagmar Pechová

    Před 2 měsíci
    Po ztrátě partnera člověk doufá hlavně v klid a podporu rodiny. Paní Zorka ale zažívá pravý opak. Chalupa, která pro ni byla místem společných vzpomínek, se najednou stala důvodem sporů mezi jejími dětmi. Každý z nich o ni má zájem a tlačí na maminku, na paní Zorku, na koho ji přepsat.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Moje máma se zbláznila a na staré roky se chová jako zamilovaná puberťačka,” je v šoku Milena

    Před 2 měsíci
    Láska si prý nevybírá věk. Přesto může být pro děti překvapením, když jejich rodič najde nového partnera a začne plánovat další život. Milena se snaží pochopit rozhodnutí své matky, která se kolem sedmdesátky zamilovala a chová se v jejích očích jako puberťačka. Mileně se to ale zatím příliš nedaří a mámu vůbec nechápe a připadá si za ni dokonce trapně.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Manžel je v léčebně a já táhnu všechno. Už nemůžu,” je na pokraji sil Barbora. Co dělat, radí psycholog Pavel Pařízek

    Před 2 měsíci
    Nikdy si nepředstavovala, že zůstane na všechno sama. Že bude držet rodinu nad vodou, zatímco muž, o kterého se opírala, bude bojovat sám se sebou. A že kromě strachu o něj bude muset zvládnout i obyčejné každodenní věci, které se nedají odložit. Přečtěte si příběh paní Barbory, jejíž manžel skončil v léčebně.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Od sekaček ke smutku. Nová smuteční síň ve Vimperku ukazuje, že zaujmout lze i bez okázalosti

    Před 2 měsíci
    Na první pohled nenápadný dům na okraji hřbitova ve Vimperku skrývá překvapivý příběh. Ještě nedávno tu dominoval chaos a zapomenuté věci, dnes jde o prostor, kde architektura ustupuje emocím, světlo kreslí jemné obrazy na stěnách a i obyčejná cihla tak trochu vypráví o druhé šanci.
     Komentáře
  • Novinky

    Máte pocit, že vás okolí přehlíží a opomíjí? Přestaňte si brát věci osobně a zapomeňte na domněnky

    Před 2 měsíci
    Nepozvali vás na oslavu, baví se spolu, ale vy jako byste neexistovali, zrušili společné plány a dali přednost někomu jinému. Je vám smutno, jste zklamaní, cítíte se zrazení, opuštění, odstrčení. Chtěli byste být nad věcí, snažíte se na to nemyslet, ale stejně ve vás pokaždé nakonec odehrává totéž. Jak si s tím poradit?
     Komentáře
  • Super

    Nestárnu, jsem vděčný za dobré zdraví, řekl před deseti dny. Podívejte se na poslední video Chucka Norrise (†86)

    Před 2 měsíci
    Ve věku 86 let zemřel americký herec a mistr bojových umění Chuck Norris. O jeho odchodu do hereckého nebe informovala rodina prostřednictvím jeho Instagramu.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Starám se o svou nemocnou manželku a začíná mi to vadit,” je v koncích Rosťa

    Před 2 měsíci
    Rosťa nikdy nepředpokládal, že se jeho život změní tak rychle. Žena, která mu celý život vařila, prala a pečovala o domácnost, teď potřebuje jeho pomoc – a on cítí frustraci, vyčerpání a strach z její nemohoucnosti. Jak zvládnout péči, aniž by ztratil sebe nebo vztah, je otázka, kterou teď musí řešit.
     Komentáře
  • Novinky

    Po smrti manžela napsala žena z Utahu knihu o smutku. Podle soudu je vinna z jeho vraždy

    Před 2 měsíci
    Kouri Richinsová z amerického státu Utah, která po smrti svého manžela Erica vydala dětskou knihu o vyrovnávání se se smutkem, byla v pondělí shledána vinnou z jeho vraždy. Podle soudu mu v březnu 2022 do koktejlu přimíchala pětinásobek smrtelné dávky fentanylu.
     Komentáře
  • Život v Česku

    Agáta se zhroutila v živém vysílání. Bolí to víc než rozvod, říká o odchodu Ornelly

    Před 2 měsíci
    Agáta Hanychová se krátce poté, co vyšlo najevo, že Ornella Koktová končí ve společném podcastu, obrátila na fanoušky prostřednictvím živého vysílání na sociální síti. Emoce v něm nezvládla a přímo před sledujícími se rozplakala. Přiznala, že ji rozhodnutí spolupracovnice a kamarádky hluboce zasáhlo a že poslední dny prakticky nespí. Redakce ŽivotvČesku.cz se snažila kontaktovat Ornellu, která však telefon nebrala. Její manžel Josef se nechtěl vyjadřovat.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Babička umírá a moje matka, která se nikdy nestarala, najednou chce pečovat,” je naštvaná Alena

    Před 2 měsíci
    Umírání blízkého člověka je samo o sobě bolestivé. Ještě těžší je, když se do něj vmísí rodinné spory a nevyřčené křivdy. A někdy člověk najednou stojí mezi slibem daným z lásky a tlakem, který cítí jako zradu. Přesně v této nezáviděníhodné situaci se ocitla paní Alena, a to kvůli své matce. Nikdy se o Aleninu babičku, svou matku, nestarala, ale najednou, když je babička nemocná, chce pečovat.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Můj manžel je závislý na své matce, všechno u nás rozhoduje ona,” je bezradná Soňa

    Před 2 měsíci
    V manželství je někdy těžké najít kompromis, i když všechno funguje. Ale co potom, když jsou v něm trvalé neshody? Do manželství paní Sylvy se nevejdou jen dva lidé. Pevně, vytrvale a s pocitem, že to myslí dobře, mezi nimi už roky stojí Sylvina tchyně. A pak se jeden z partnerů začne ztrácet. Přesně tak se dnes cítí paní Sylva, která má problém s tím, že její muž respektuje více slovo jeho matky než její. Dokonce na její popud nechal ostříhat i jejich dceru. Co dělat?
     Komentáře
  • VIPživot

    Monika Absolonová oplakává svého parťáka. „Byl nedílnou součástí mého života," posteskla si na Instagramu

    Před 3 měsíci
    Milovaný pejsek, který byl téměř čtrnáct let parťákem zpěvačky, byl plnohodnotným členem rodiny. Podle odborníků je psychicky velmi náročné vyrovnat se s takovou ztrátou.
     Komentáře
  • Novinky

    Stačilo pár hodin. Po oslavách lidé v íránských ulicích truchlí

    Před 3 měsíci
    Možnost, že Íránci využijí vojenských úderů a smrti ajatolláha Alího Chameneího ke svržení vlády a změně režimu, je naivní, varují mnozí analytici. V ulicích je stále policie, vojáci Islámských revolučních gard a od útoků jich je ještě přibylo. Ačkoliv v sobotu lidé smrt Chamaneího opatrně oslavovali, v neděli už se odehrávají provládní smuteční akce.
     Komentáře
  • Deník

    Smutek, vztek i radost. Smrt Chameneího rozdělila Íránce, ukazují emotivní videa

    Před 3 měsíci
    Potvrzení zprávy o zabití íránského nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího při sobotních izraelsko-amerických úderech vyvolalo u obyvatel Íránu odlišné reakce. Zatímco oficiální narativ hovoří o smutku a příznivci režimu různě po světě pociťují i vztek, část íránského lidu slaví.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    “Můj manžel roky sponzoruje svou sestru a naše rodina sotva vyjde,” je naštvaná Romana

    Před 3 měsíci
    Někdy člověk zjistí, že nežil v úplné pravdě. Ne kvůli velké nevěře nebo dramatické hádce, ale kvůli tichému tajemství, které se skrývalo v bankovních výpisech. Příběh ženy, která roky šetřila každou korunu, ukazuje, jak hluboko může bolet zrada, když přichází od nejbližšího.
     Komentáře
Reklama