Zavřít
Úroda

Úroda

Nejnovější články na Seznamu na téma Úroda
  • Magazín Plus

    Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok plodily více než dříve. Zásadní je tvarovat korunu

    Před 17 hodinami
    Zejména u ovocných stromů má pravidelné prořezávání zásadní vliv na produkci plodů. Je to z toho důvodu, že správný řez prosvětlí korunu, díky čemu podpoří plodnost stromu po celé koruně.
     Komentáře
  • Adbz

    Co zasít a zasadit v srpnu: Zvyšte svou letošní úrodu, teď je pro některé plodiny ta nejlepší doba

    Před 2 dny
    V průběhu léta vše postupně dozrává a my začínáme sklízet plody naší práce. Jakmile se prázdniny překlopí, je čas začít myslet na druhou vlnu sklizně.
     Komentáře
  • Finmag

    Bez editace genomu rostlin by z Evropy bylo muzeum zemědělství, říká Doležel

    Před 2 dny
    Klimatická změna znásobila nároky na světové zemědělství. Jednou z cest, jak se vyhnout nedostatku potravin, je pěstování geneticky upravených plodin. „Je to cesta k soběstačnosti,“ říká rostlinný genetik Jaroslav Doležel.
     Komentáře
  • Nedd

    Být po půlnoci vzhůru je pro vaši psychiku nebezpečné, varují vědci

    Před 3 dny
    Naše mysl je nastavena po dávných předcích, kteří denní světlo využívali k lovu a ke sběru plodin a v noci odpočívali – mimo jiné proto, aby se sami nestali kořistí.
     Komentáře
  • Náš region

    Jaká bude letošní sklizeň? Statici zveřejnili odhady

    Před 3 dny
    Úroda základních obilovin bude v Česku o 2,5 procenta vyšší než loni. Podle dnes zveřejněného druhého odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) jich zemědělci letos sklidí 7,403…
     Komentáře
  • Svět Kreativity

    Farmář dostal infarkt ještě před sklizní, ale 60 sousedů se sešlo na poli, aby splnili jeho „poslední přání“

    Před 3 dny
    Farmář utrpěl srdeční infarkt a musel být převezen do místní nemocnice. Nestačil však sklidit svou úrodu a rodina zůstala bez kombajnu, jenž nedávno shořel. Dostavila se ale skupina dobrovolníků.
     Komentáře
  • Indian

    Ve Farthest Frontier stavíte osadu v drsném středověku

    Před 4 dny
    Příznivci her ve stylu Frostpunk, Surviving Mars, Surviving the Aftermath, Banished a dalších budovatelských titulů s prvky přežití se pomalu přesouvají do nehostinného středověku.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Napůl paprika, napůl okurka, seznamte se s ačokčou

    Před 4 dny
    Pokud byste cestovali po zemích Střední a Jižní Ameriky, narazili byste na mnoho plodin, které by vás uchvátily svou podobou i chutí. Jednou z nich je ačokča, která je považována za jednu ze ztracených plodin Inků. U nás se jí často říká paprikookurka, a to díky specifické chuti, která vám připomene tyto dva druhy zeleniny. Ačokča by vás rozhodně měla zajímat, a to nejen kvůli své chuti, ale i proto, že ji můžete pěstovat i u nás a protože má pro tělo mnoho zdravotních přínosů.
     Komentáře
  • Adbz

    Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání

    Před 7 dny
    Rozmary počasí mohou za to, že rajčata na zahradě potřebují trochu popohnat, aby konečně zčervenala. Existuje několik účinných způsobů, jak toho docílit.
     Komentáře
  • Ekolist

    V registru využití půdy by mohly být i kontakty a druh pěstovaných plodin

    Před 7 dny
    V registru půdy, takzvaném systému LPIS, který informuje především o využití půdy, by mohly být i kontaktní údaje na zemědělce a zemědělské firmy. Mohly by v něm být i informace o druhu plodin, pokud je zemědělec uvede v žádosti o dotaci. Počítá s tím novela zákona o zemědělství, kterou ve Sněmovně předložila pětice koaličních poslanců v čele s předsedou zemědělského výboru Michalem Kučerou (TOP 09). Kučera řekl ČTK, že návrh připravilo ministerstvo zemědělství a poslanci ho předkládají proto, aby ho Parlament stihl schválit do konce roku, protože jinak by mohlo být od příštího roku ohroženo čerpání evropských dotací do zemědělství.
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    Vědci z Brna odhalili dosud neznámý proces při vývoji rostlin

    Před 7 dny
    Dosud neznámý proces, který ovlivňuje aktivaci některé sady genů při vývoji rostlin, objevili vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity v Brně. Vzhledem k tomu, že nově objevený proces souvisí s produkcí semen, mohl by v budoucnu otevřít nové možnosti pro vývoj plodin lépe uzpůsobených změnám životního prostředí.
     Komentáře
  • Ekolist

    Vědci z CEITECu objevili dosud neznámý proces při vývoji rostlin

    Před 8 dny
    Dosud neznámý proces, který ovlivňuje aktivaci některé sady genů při vývoji rostlin, objevili vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity v Brně. Vzhledem k tomu, že nově objevený proces souvisí s produkcí semen, mohl by v budoucnu otevřít nové možnosti pro vývoj plodin lépe uzpůsobených změnám životního prostředí.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Ani teď ještě není na hnojení mrkve pozdě. Poslední dávka živin 14 dní před sklizní jí dodá báječnou chuť a šťavnatost

    Před 8 dny
    Mrkev je možné pohnojit i před sklizní – naboostujete ji tak sladkostí, vitamíny a samozřejmě i báječnou chutí.
     Komentáře
  • Ekonomický magazín

    Fanta: Do jakých spotřebních produktů se podepíše rostoucí nákladovost v odvětví chemického průmyslu?

    Před 9 dny
    Tak jako v období eskalujících vln pandemie COVID-19 byla ekonomicky zasažena řada průmyslových odvětví a služeb, jsou v této chvíli v největší míře ohroženy zejména energeticky náročné segmenty, mezi které se řadí také odvětví chemického průmyslu. Článek Fanta: Do jakých spotřebních produktů se podepíše rostoucí nákladovost v odvětví chemického průmyslu? se nejdříve objevil na Ekonomický magazín.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Co je to maniok? Náhrada nejen za brambory, která chutná a léčí

    Před 10 dny
    Zatímco v Čechách se považuje za jednu z nejdůležitějších plodin pšenice, v Jižní Americe je to maniok, který tam sytí jak lidi, tak i hospodářská zvířata. V tuzemsku o něm mnoho lidí ještě neslyšelo, přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších potravin lidstva, které se každý rok vypěstuje přes 160 milionů tun. Maniok je velmi výživný, má toho dost společného s brambory a má příjemnou nasládlou chuť. Jedná se o velmi významný zdroj živin, který disponuje i řadou léčivých vlastností.
     Komentáře
  • TN

    Loď s obilím z Ukrajiny dorazila do Turecka. Náklad kontrolují inspektoři

    Před 11 dny
    K tureckým břehům dorazila nákladní loď s obilím, která jako první opustila ukrajinské přístavy po zahájení ruské invaze do země. Náklad, který tvoří 26 527 tun, už vyrazil zkontrolovat tým inspektorů. Podle dohody z konce července, kterou podepsaly obě znesvářené strany, musí totiž přepravované zemědělské plodiny pod dohledem OSN zkontrolovat ruský, ukrajinský a turecký personál.
     Komentáře
  • Události247

    Jaké bude počasí tento týden? Úroda letos pravděpodobně nebude nejlepší

    Před 11 dny
    Víkendový déšť zlepšil kondici rostlin a tím i vyhlídky na úrodu zejména na Moravě, v Praze a na Českokrumlovsku. 37 % území ČR je přesto stále sužováno suchem.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele. Dočkáte se rekordní úrody chutných a voňavých plodů

    Před 12 dny
    Na přelomu července a srpna potřebují rajčata náležitou péči, která podpoří nejen jejich plodnost, ale také lepší chuť a vůni. Navíc, díky několika správným krokům, je ochráníte proti plísním i jiným chorobám.
     Komentáře
  • Obnovitelně

    Česko i Evropu čeká v příštích letech boom nového trendu v solární energetice

    Před 16 dny
    Česko i Evropu čeká v příštích letech boom nového trendu v solární energetice, kterou je agrivoltaika. Její výhody jsou jasné - souběžně s výrobou elektřiny se pod panely dál využívá zemědělská půda, panely chrání plodiny před ostrým sluncem a cloní i těm, kteří je obhospodařují.
     Komentáře
  • Adbz

    3 klíčové znaky toho, že je čas sklízet česnek – nepromeškejte správnou chvíli a získejte plnou chuť

    Před 17 dny
    Nemusíte sledovat lunární kalendář ani šmírovat souseda, abyste poznali, kdy nastal pravý čas pro sklízení česneku. Rostlinky samy vám prozradí, kdy je ta správná chvíle.
     Komentáře
  • Feminela

    Mandelinka dokáže zničit úrodu během chvíle. Zahradu ochrání byliny i plodiny pěstované v záhoně

    Před 17 dny
    Coloradský nebo také americký brouk je škůdce, který umí potrápit mnohé zahrádkáře. Mandelinka bramborová totiž likviduje úrodu v letní sezóně, navíc se nedá jednoduše vyhubit, proto hodně pěstitelů sáhne po chemikáliích.
     Komentáře
  • Události247

    Po plynu a energiích i alkohol. Jeden oblíbený nápoj Čechů možná letos nebude skoro vůbec k dostání

    Před 18 dny
    Zejména v jihomoravských pěstitelských oblastech neočekávají letošní úrodu ovoce s přílišným optimismem. Ovocné stromy i vinohrady poničilo krupobití.
     Komentáře
  • Rádio Z

    Semínka jsou základem naší potravy, bez nich budeme na někom závislí, říká zakladatelka Semínkovny

    Před 18 dny
    Sázej, sklízej, sdílej. To je reklamní slogan iniciativy Semínkovny, za kterou stojí vystudovaná botanička Klára Hrdá. Jak projekt vznikl a kde vzala inspiraci? Proč jsou Semínkovny často v knihovnách? Klára Hrdá byla hostem na Rádiu ZET.
     Komentáře
  • ČT24

    Bez geneticky modifikovaných potravin se Evropa stane muzeem zemědělství, varují experti

    Před 20 dny
    Jednou z možností, jak se vyhnout nedostatku potravin, jsou geneticky upravené potraviny. Česká republika i celá Evropská unie v tomto ohledu ale zaostávají, uvedl na mezinárodní genetické konferenci u příležitosti 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela rosltinný genetik Jaroslav Doležal.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Všechna pečlivě střežená tajemství královské sklizně okurek. Tuny plodů budete rozdávat i sousedům

    Před 20 dny
    Bohatá sklizeň okurek je vysněnou metou každého zahradníka. Pomůže vám k ní několik klíčových postupů. Všechna pečlivě střežená tajemství královské sklizně okurek. Tuny plodů budete rozdávat i sousedům.
     Komentáře
  • Ekolist

    Odborníci: Geneticky upravené potraviny jsou možností, jak se vyhnout nedostatku

    Před 21 dny
    Jednou z možností, jak se vyhnout nedostatku potravin, jsou geneticky upravené potraviny. Zmínili to vědci v Brně, kde se sešlo 400 oborníků z celého světa na mezinárodní genetické konferenci u příležitosti 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Podle mnohých se lidstvo bez geneticky upravených plodin neobejde.
     Komentáře
  • Zahrádkářská poradna

    Plečkování nám může dopomoci k lepším zemědělských výnosům

    Před 22 dny
    Slyšeli jste už někdy o plečkování? Pokud ne, tak byste se s touto zemědělskou technikou měli seznámit. Díky plečkování totiž můžete své zahradě a záhonům zajistit vyšší výnosy při sklizni. A zároveň se podíváme, jak ulevit bramborovému poli od vytrvalých plevelů.
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    Geneticky upravené potraviny jsou jediná cesta, zní od expertů

    Před 22 dny
    Možností, jak se vyhnout nedostatku potravin, jsou geneticky upravené potraviny. Řešili to vědci v Brně, kde se sešlo čtyři sta oborníků z celého světa na mezinárodní genetické konferenci u příležitosti 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Podle mnohých se lidstvo bez geneticky upravených plodin neobejde. Řekla to mluvčí konference Tereza Fojtová.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Odborníci: Geneticky upravené potraviny jsou možností, jak se vyhnout nedostatku

    Před 22 dny
    V Brně se sešlo 400 vědců z celého světa na konferenci u příležitosti 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Podle nich jsou geneticky modifikované potraviny cestou, jak předejít nedostatku jídla.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Uchovejte si šťovík na zimu v perfektním stavu: Jedině takto bude chutnat jako čerstvě natrhaný na louce i po 365 dnech

    Před 22 dny
    Šťovík patří mezi velmi oblíbené bylinky. A lze ho ve velmi dobrém stavu uchovat i na zimu, pokud víte, jak na to.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Velká úroda brambor si nežádá obří pole – leccos lze zachránit ověřeným receptem na hnojení podle našich předků

    Před 23 dny
    Brambory není třeba pěstovat na velké ploše, abyste měli oslnivou úrodu. Při správném hnojení si vystačíte s málem.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Jak dosáhnout maximální úrody paprik? Pohnojte je kefírem, droždím a dalšími surovinami, které používali naši předkové

    Před 25 dny
    Paprika (Capsicum) se řadí k rodu rostlin čeledi lilkovité. Původem je z tropické a subtropické Ameriky, odkud se postupně rozšířila do celého světa.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Uchování jahod bez mražení a zavařování: Osvědčený prvorepublikový postup si vystačí jen s cukrem – chutnají jako čerstvé a vydrží věky

    Před 27 dny
    Úrodu jahod si můžete uchovat i bez zaváření. Budou jako čerstvé i po několik let, stačí je smíchat s cukrem.
     Komentáře
  • Pravda24

    Co by se stalo, kdyby všechny včely zemřely?

    Před 28 dny
    Na Zemi je známo více než 20 000 druhů včel, včetně známé západní včely medonosné Apis mellifera, domestikovaného druhu, který je lidmi obhospodařován již tisíce let. Co by se však stalo, kdyby všechny včely náhle zmizely, zamysleli se na serveru Newsweek.
     Komentáře
  • Moulík

    Okurka jako psí pamlsek?

    Před 29 dny
    Naši čtenáři – stejně jako zkušení chovatelé psů – už vědí, že ačkoliv jsou naši čtyřnozí mazlíčci původem masožravci, ne všechno v jejich stravě musí být založené na mase. Některé plodiny pro psy vhodné nejsou, jiné druhy ovoce a zeleniny ale dovedou být překvapivě hodnotným pamlskem. Do pozitivní kategorie můžeme zařadit i okurky.
     Komentáře
  • inStory

    Adriana (45): Sousedka mi neustále ničí zahradu. Nevěří mi už ani manžel

    Před 29 dny
    Mít dobré vztahy se sousedy může být důležitější, než se na první pohled zdá. Člověk, který bydlí hned vedle, vám dokáže udělat ze soužití příjemnou idylku, ale i pěkné peklo.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Nejdelší italská řeka Pád vysychá. Ohrožuje to pěstování tradiční rýže i rajčat

    Před 30 dny
    Zemědělci nemají čím zavlažovat a domácnosti v některých regionech mají vodu na příděl.
     Komentáře
  • Ekolist

    Původní plodiny by mohly Africe zajistit potravinovou bezpečnost, píše The Guardian

    Před 30 dny
    Fonio, známé v češtině jako rosička útlá, je vzácná obilovina, která je pro mnohé africké národy klíčovou potravinou. Rostlinka vyklíčí jen ze několik dní a lze ji sklidit za pouhých šest týdnů. Ačkoli je pěstování fonia, které patří k nejstarším obilovinám pěstovaným v Africe, fyzicky namáhavé, celý proces je poměrně jednoduchý a na sklizeň se lze spolehnout, říkají Bedikové, menšinové etnikum žijící v Senegalu. Trvají na tom, že rosička roste přirozeně tam, kde se běžné plodiny, jako je pšenice a rýže, pěstují obtížněji. Navíc se dobře přizpůsobuje klimatu, je výživná, chutná a lze ji skladovat mnohem déle než jiné obiloviny, informuje list The Guardian.
     Komentáře
  • Novinky

    Čína vytváří nové potraviny v kosmu. Vylepšuje semínka plodin ozařováním

    Před 30 dny
    Čína vysílá semínka plodin na krátké cesty do vesmíru. Vědcům to pomáhá vyvíjet nové odrůdy plodin, kterým se bude dařit i v měnícím se klimatu a které tak pomohou uživit rostoucí světovou populaci, uvedl zpravodajský web stanice BBC.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Jak ručně opylovat rajčata a proč k tomuto kroku přistoupit. Za pár minut práce přijde odměna v podobě násobně větší úrody

    Před 1 měsícem
    Pěstování rajčat ve skleníku nemusí být tak jednoduché, jak si myslíte. Problémem může být opylení i jiné nežádoucí faktory. Jak ručně opylovat rajčata a proč k tomuto kroku přistoupit. Za pár minut práce přijde odměna v podobě násobně větší úrody.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Nové potraviny ve vesmíru z Číny? Ozářená semínka jsou odolnější vůči suchu

    Před 1 měsícem
    Čína vysílá semínka plodin na krátké cesty do vesmíru. Vědcům to pomáhá vyvíjet nové odrůdy plodin, kterým se bude dařit i v měnícím se klimatu a které tak pomohou uživit rostoucí světovou populaci, uvedl zpravodajský web BBC.
     Komentáře
  • Náš region

    Jihočeští zemědělci sklidili zatím zhruba třetinu ozimého ječmene

    Před 1 měsícem
    Zemědělci v jižních Čechách zatím sklidili zhruba třetinu ozimého ječmene. Výnos je šest tun z hektaru. U ostatních obilovin a řepky zatím žně nezačaly.…
     Komentáře
  • České noviny

    BBC: Čína vytváří nové potraviny ve vesmíru, vylepšuje semínka plodin ozařováním

    Před 1 měsícem
    Čína vysílá semínka plodin na krátké cesty do vesmíru. Vědcům to pomáhá vyvíjet nové odrůdy plodin, kterým se bude dařit i v měnícím se klimatu a které tak pomohou uživit rostoucí světovou populaci, uvedl zpravodajský web BBC.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Sklidili jste poslední jahody? Stačí k nim přidat hnojivo z droždí, které prodlouží plodnost o několik týdnů

    Před 1 měsícem
    Z největší sklizně jahod se obvykle radujeme v červnu, kdy šťavnaté voňavé plody sbíráme po hrstech. Pokud ale pěstujete jahodník velkoplodý (Fragaria ananassa), tak u něj lze velmi jednoduše prodloužit plodnost.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Vyživení zelí tak, aby letos plodilo opravdu maximálně. Stačí smíchat 4 složky, které perfektně vyživí celý záhon

    Před 1 měsícem
    Zelí je velmi náročná plodina, tedy alespoň co se živin týče. Vyživte ho tím správným způsobem a získáte bezkonkurenční úrodu.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Seznamte se s nejzajímavějšími tipy pro pěstování tun rajčat. Už nikdy si nebudete stýskat nad malou úrodou

    Před 1 měsícem
    Rajče jedlé, někdy alternativně nazývané též jednodušeji lilek rajče (Solanum lycopersicum, syn. Lycopersicon esculentum Mill.) patří na českých zahradách k těm nejvyhledávanějším plodinám. Jeho plody jsou velmi chutné a bohaté na vitamíny C, B, E a také na karoten, lykopen, zeaxanthin či lutein. Z minerálních látek pak obsahuje především draslík. A jak ho pěstovat, aby vždy plodilo maximálně?
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Sto a jeden nápad jak zpracovat jahody

    Před 1 měsícem
    Doufám, že jste opravdu nečekali, že by jahody měly tolik využití a druhů zpracování. Ale v tomto článku se budeme zabývat tím, jak zpracovat jahody, abyste nemuseli jíst jenom jednu a tu samou variantu. Pokud máte velké množství jahod, pak se tyto rady jistě budou hodit. Tak co říkáte, jdeme na to?
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Kdy letos odstranit květy česneku, aby se zvětšila velikost palic a zintenzivnila chuť: Hlavní je nepřehlížet první signály

    Před 1 měsícem
    Aby měl váš česnek velké a chutné palice, musíte se o něj postarat tím správným způsobem. V první řadě je třeba odstranit květy.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    2 nepříjemné chyby při zalévání okurek, kvůli kterým je v ohrožení celá letošní úroda. Bohužel se jich dopouští leckdo

    Před 1 měsícem
    Pokud chcete maximalizovat svou úrodu okurek, tak si především dejte pozor na zálivku. Je třeba dodržet několik pravidel. 2 nepříjemné chyby při zalévání okurek, kvůli kterým je v ohrožení celá letošní úroda. Bohužel se jich dopouští leckdo.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Jak uchovat rajčata bez vody, octa a soli tak, aby chutnala jako čerstvá i po 2 letech. Není na tom nic složitého a výsledná chuť ohromí

    Před 1 měsícem
    Pokud se vám na zahrádce urodila rajčata, uchovejte je jako čerstvá díky unikátnímu postupu po dobu dvou let. Je to jednoduché.
     Komentáře
  • Adbz

    Při letním řezu malin dělá 90 % lidí ty samé chyby. Proveďte ho správně a bohatá úroda vás nemine

    Před 1 měsícem
    Maliny patří mezi nejoblíbenější tuzemské ovoce. Když se pěstitel o své keříky maliníku dobře stará, může se těšit na bohatou sklizeň. Je však nutné provádět pravidelný řez.
     Komentáře
  • iReceptář

    Co vysévaly naše babičky na záhony po sklizni česneku a proč byste měli taky

    Před 1 měsícem
    Česnek na zahrádce je plodinou vcelku nenáročnou, to ale neznamená, že se o něj nemusíte starat vůbec. Myslete také na to, že se některé rostliny nemusí na jednom místě tolerovat. Totéž platí i o výsevu i sázení dalších plodin po sklizni česneku.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Okurkové listy letos rozhodnou o celkové úrodě. Je nezbytně nutné odstranit je včas a tím správným způsobem

    Před 1 měsícem
    Aby vaše okurky plodily co nejvíce, je třeba se o ně řádně postarat. Zahrnuje to i odstranění přebytečných listů. The post Okurkové listy letos rozhodnou o celkové úrodě. Je nezbytně nutné odstranit je včas a tím správným způsobem appeared first on Chalupáři-Zahrádkáři.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Zdvojnásobení úrody rajčat, paprik, okurek a dalších plodin s prvorepublikovým hnojivem. Je možné použít ho k zálivce okamžitě po přípravě

    Před 1 měsícem
    Znásobte úrodu svých plodin na zahradě. Použijte hnojivo, které je možné aplikovat ihned po přípravě a opravdu jednoduše. Zdvojnásobení úrody rajčat, paprik, okurek a dalších plodin s prvorepublikovým hnojivem. Je možné použít ho k zálivce okamžitě po přípravě.
     Komentáře
  • eFotovoltaika

    Agrivoltaika je v kurzu. Solární panely dokáží krom výroby elektřiny zlepšit zemědělcům výnosnost plodin i několikanásobně

    Před 1 měsícem
    Agrivoltaika (někdy také agrofotovoltaika) je poměrně mladé odvětví, samotný název byl poprvé použitý až v publikaci z roku 2011. Myšlenka na maximální využití půdní plochy, kde by se zároveň pěstovaly plodiny i získávala sluneční energie, však existuje už od 80. let minulého století.
     Komentáře
  • Náš region

    Jaká bude letošní sklizeň? Statici zveřejnili první odhady

    Před 1 měsícem
    Sklizeň základních obilovin by podle prvních odhadů statistiků měla být letos srovnatelná s loňskou. Očekává se, že klesne o 0,9 procenta na 7,161 milionu…
     Komentáře
  • Faei

    V Česku se letos urodí dost obilí, cena mouky i pečiva přesto dále citelně poroste

    Před 1 měsícem
    První odhad letošní sklizně, s nímž Český statistický úřad (ČSÚ) přišel v pondělí, je poměrně povzbudivý. Sklizeň základních obilovin by měla být na úrovni loňského, poměrně úspěšného roku a měla by převyšovat pětiletý průměr. Prvotní odhady sklizní přitom bývají často spíše pesimističtější, než jaká je nakonec sklizeň finální. V uplynulých letech tomu tak v řadě případů bylo.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Úrodu okurek lze značně znásobit: Místo klasického pěstování na záhonku je stačí zasadit do sudů – budou ještě šťavnatější a chutnější

    Před 1 měsícem
    Okurky není nutné pěstovat vždy jen na záhonku. Naopak. Velkou úrodu můžete dostat i při netradičním pěstování.
     Komentáře
  • Adbz

    Zkušení pěstitelé dodržují 6 pravidel, aby měli čtyřikrát vyšší úrodu rajčat – nepromarněte svoji šanci

    Před 1 měsícem
    Správná odrůda a péče zajistí, aby na vaší zahradě nebo v truhlíku na balkóně vyrostla zdravá a silná rajčata. Nebudete věřit, jak pak budou plodit.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Uchování letošních jahod bez zavařování, mražení a vaření: Naše babičky znaly techniku, jak je uchovat čerstvé minimálně 1 rok

    Před 1 měsícem
    Uchovejte si svou úrodu jahod zcela jednoduše a bez vaření. Budete k tomu potřebovat jen cukr a čisté sklenice. Uchování letošních jahod bez zavařování, mražení a vaření: Naše babičky znaly techniku, jak je uchovat čerstvé minimálně 1 rok.
     Komentáře
Reklama