Zavřít
Albert Einstein

Albert Einstein

Nejnovější články na Seznamu na téma Albert Einstein
  • Jihlavská Drbna

    Deset procent populace dnes slaví. Je Mezinárodní den leváků

    Před 2 dny
    Dnes má svátek deset procent světové populace, je totiž den leváků. Dávno už to není žádný handicap, za který by se lidé měli stydět. Ba naopak. Mezi leváky najdeme i řadu hrdých známých osobností – třeba prince Williama, Julii Roberts či Toma Cruise, za ČR to pak je Petr Čech nebo dvě známé tenistky.
     Komentáře
  • Vlasta

    Dnes je Den leváků! Levou rukou píše princ William, Lady Gaga i Tatiana Dyková

    Před 3 dny
    Píšete levou rukou? Pak to možná nevíte, ale máte dnes svátek! Právě 13. srpen je od roku 1992 Mezinárodním dnem levorukosti. Jak se žije levákům v pravorukém světě? A kdo ze slavných dává autogramy levou a řádky si poté rozmazává dlaní?
     Komentáře
  • Deník

    Noc zavražděných básníků: Šlo o jeden z posledních děsivých zločinů Stalina

    Před 4 dny
    Dne 12. srpna 1952 nastoupilo v moskevské věznici Lubjanka třináct židovských intelektuálů před popravčí četu. Všichni byli odsouzeni k trestu smrti za zradu a špionáž. Tato masová justiční vražda, jejímuž vykonání se později začalo přezdívat Noc zavražděných básníků, byla jedním z posledních zločinů sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina, který o necelý rok později zemřel.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Stalinův věštec a jasnovidec Wolf Messing předpověděl Hitlerovu smrt i konec války

    Před 9 dny
    Zázračné dítě Wolf Messing se narodil v Polsku v roce 1899. Svoje nadání objevil již v dětství.
     Komentáře
  • Echo24

    Mapa nejpozoruhodnějších lidí světa. Najděte slavného rodáka z vaší ulice

    Před 9 dny
    Interaktivní mapa vám ukáže slavného rodáka z vaší ulice, ale také z druhé strany planety. Aplikace Notable people obsahuje přes dva miliony světových osobností s místem jejich rodiště. Zakladatel aplikace a mapový designér Topi Tjukanov využil pro výběr osobností databázi na základě údajů z Wikipedie a Wikidat. Shromáždil tak data o 2,3 milionu lidí, kteří žili od roku 3500 př. n. l. až do roku 2018.
     Komentáře
  • Plzeňoviny

    Krádež Einsteinova mozku umožnila pitvu, která odhalila zajímavé abnormality

    Před 10 dny
    Samotná pitva Einsteinova mozku začala poněkud bizarně. Mozek byl totiž ukraden patologem Thomasem Harveym, který měl určit příčinu vědcovy smrti.
     Komentáře
  • Novinky

    Einstein v Praze. O knize Michaela D. Gordina

    Před 11 dny
    Čechy a zvláště Praha se mohou pyšnit bezpočtem slavných návštěvníků či přechodných obyvatel. Ne všichni byli ovšem z pobytu nadšení. Třeba Albert Camus v Praze prožíval zoufalství a opuštění zapříčiněné neznalostí češtiny i němčiny a také jídlem s příliš vysokým množstvím kmínu, z něhož se mu obracel žaludek.
     Komentáře
  • Žena-in

    Před šedesáti lety tragicky zemřela Marilyn Monroe. Která její filmová dvojnice je podle vás nejpřesvědčivější

    Před 12 dny
    Na 4. srpna připadá šedesát let od úmrtí jedné z nejznámějších blondýnek světa – herečky Marilyn Monroe. Ikonu, která byla nalezena ve svém bytě po předávkování léky s tlumícím účinkem, si připomínáme dodnes. Například prostřednictvím filmů. Nejen těch, v nichž hrála, ale také těch natočených po její smrti. Vznikla jich celá řada a Marilyn si zahrály například tyto čtyři herečky.
     Komentáře
  • Fonetech

    Rekordní úlovek: Webbův teleskop vyfotil dosud nejvzdáleněji zaznamenanou hvězdu, Earendel se narodila na úsvitu vesmíru

    Před 13 dny
    Dalekohled Jamese Webba pořídil snímek nejvzdálenější hvězdy, jakou lidstvo dosud spatřilo. Earendel je milionkrát zářivější než Slunce.
     Komentáře
  • Bety

    Nepěkné věci skrývající se za pomluvami

    Před 13 dny
    Doslechli jste se, že o vás „kamarádka“ nebo kolegyně z práce říká nepěkné věci – tajně. Proč se to děje? Lidé pomlouvají ostatní hned z několika důvodů!
     Komentáře
  • Dotyk

    10 nejslavnějších hádanek historie: Pokud zodpovíte alespoň tři, jste dobří

    Před 19 dny
    Považujete se za odborníka na historii? Pak zkuste odpovědět na naše hádanky, z nichž některé jsou staré tisíce let, ale vylámali si na nich zuby i ti největší hadači. Hádanky se týkají Sfingy, starého Řecka, Sumerů, Bible, ale i Alberta Einsteina. Myslíte, že znáte odpovědi aspoň na tři z nich?
     Komentáře
  • Svět2000

    Černá díra Mléčné dráhy poskytuje dlouho hledaný test Einsteinovy ​​obecné teorie relativity

    Před 21 dny
    Dlouho hledaný jev, známý jako gravitační rudý posuv, byl předpovězen Einsteinovou obecnou teorií relativity, ale až dosud nebyl nikdy detekován v okolí černé díry.
     Komentáře
  • TN

    Holčička trpí vzácným syndromem. Smějí se jí, že vypadá jako slavný politik

    Před 22 dny
    Jedenapůlletá holčička Layla se narodila s tzv. syndromem neučesatelných vlasů, což je vzácná genetická porucha. Její vzhled se tak nápadně podobá vizáži britského premiéra Borise Johnsona, na což maminku batolete upozornilo i mnoho cizích lidí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Představil světu Mendelův život. Sám trpěl v boji proti „árijské rase“

    Před 22 dny
    Téměř zapomenutý brněnský Němec Hugo Iltis před druhou světovou válkou pro svět znovubojevil Gregora Johanna Mendela. Bojoval proti nacismu, s útěkem do Spojených států mu pomáhal Albert Einstein. Připomíná jej nová výstava.
     Komentáře
  • WomanOnly

    Láska Einsteina a Milevy Maričové měla trhliny. Prvního dítěte se vzdali, nakonec se rozvedli

    Před 25 dny
    Láska nekončí vždy šťastně. Ani když dvojice sdílí stejné zájmy a jeden druhého podporuje ve svém životním poslání. Albert Einstein a jeho první žena Mileva Maričová sice sdíleli stejnou vášeň pro vědu, ale v soukromí se spolu často hádali. Své první dítě dali k adopci a nakonec se rozvedli. Jaký byl soukromý život Alberta Einsteina a co po jeho boku musela snášet jeho žena?
     Komentáře
  • Brněnský deník

    200 let od narození Mendela: Významný jako Einstein, chválí otce genetiky z Brna

    Před 27 dny
    Především jako otec genetiky proslul Gregor Johann Mendel. Významnou část svého života prožil v Brně, kde také po pokusech s křížením hrachu dal vzniknout přelomovým zákonům dědičnosti. Ve středu uplyne od jeho narození dvě stě let. Na počest jeho výročí odhalí v Brně sochu, vznikla také bankovka s jeho podobiznou.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Tajemství gravitačních vln: Gigantické vrásky v časoprostoru

    Před 30 dny
    Všechny pohybující se hmotné objekty vyzařují za určitých okolností gravitační vlny. Jejich existenci předpověděl už Albert Einstein, přímý důkaz se však podařilo zachytit teprve před šesti lety. Stojíme tak na počátku mimořádně zajímavé éry gravitační astronomie…
     Komentáře
  • G

    První test atomové bomby: Na vytváření zbraně hromadného ničení se podílel Robert Oppenheimer i Enrico Fermi

    Před 1 měsícem
    16. července roku 1945, v čase 5:29:45, přinesl projekt Manhattan první „syrové“ a doslova explozivní výsledky. Toho dne byl totiž úspěšně proveden první test atomové bomby, konkrétně v Alamogordu v Novém Mexiku. Test byl nazván trinity a přinesl Spojeným státům naději na brzký koenc války.
     Komentáře
  • Chatař & Chalupář

    Jak přilákat do zahrady opylovače

    Před 1 měsícem
    Ať už si chceme zajistit bohatou úrodu, nebo jen pomoci splatit dluh, který u přírody máme, můžeme několika jednoduchými kroky proměnit naši zahradu na zelenou restauraci i domov pro nepostradatelný hmyz. Albert Einstein již před lety varoval, že vymřou-li včely, lidstvo je přežije o pouhé čtyři roky.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    “Mimozemšťané tu byli vždycky a žijí pod naším oceánem,” tvrdí odborník na UFO

    Před 1 měsícem
    Odborník na UFO tvrdí, že mimozemšťané žijí pod zemským oceánem odjakživa a jsou zde na naší planetě chráněni.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    Japonky znají cestu ke štěstí. Zjistěte 10 pravidel, kterými se stačí řídit

    Před 1 měsícem
    Japonky jsou na druhém místě na světě, pokud jde o délku života. Jak je to možné, že se dožívají tak vysokého věku? Může za to jejich životní styl a jejich ikigai, které se dá přeložit jako „v tuto chvíli“. Co to znamená a jak to můžete využít i vy? S tím poradí web Dáma.cz.
     Komentáře
  • Dotyk

    Při pitvě Einsteinova mozku vědci zůstali v šoku. Vykazuje podivné znaky

    Před 1 měsícem
    O tom, že Einsteinův mozek byl jiný, svědčí jeho objevy, které změnily svět. Jenže on byl jiný i skutečně – měl některé fyzické anomálie. Mají tyto dvě věci, vynálezcova genialita a charakteristika jeho mozku, souvislost? Pravděpodobně ano, ukázala několik desítek let trvající bádání.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Mrazivá rodičovská předtucha: Matka zachránila své miminko před nočním vetřelcem

    Před 1 měsícem
    Je to jen pocit a vědomí, že nebezpečí je blízko, které bylo matkám instinktivně dáno od počátku věků? Některé matky zažily případy rodičovské předtuchy či intuice, které jsou přímo strašidelné. Je to víc než jen vědět, že když jsou děti zticha, tak je něco v nepořádku – je to skoro superschopnost.
     Komentáře
  • Tvoje místo

    Strachy spojené se ztrátou partnera

    Před 1 měsícem
    Jakákoli ztráta bolí. A ztráta partnera bolí o to víc, že je nám tím nejbližším člověkem, a zároveň naším největším zrcadlem.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Dobrý biografický film může být cesta, jak porozumět životu, říká Geoffrey Rush ve Varech

    Před 1 měsícem
    V druhé polovině mezinárodního filmového festivalu dorazila do Karlových Varů první hollywoodská hvězda. Je jí australský herec Geoffrey Rush. Na závěr festivalu dostane cenu za celoživotní přínos mezinárodnímu filmu. Ve čtvrtek se bude promítat taky film Záře, za který dostal Rush Oscara, nebo snímek Perem Markýze de Sade. Ve středu zahájil herec projekci filmu Králova řeč. I ten připomněl v rozhovoru pro Radiožurnál.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Co kdybychom využili plnou kapacitu našich mozků? K přirozené inteligenci stačí pouhých 10 %

    Před 1 měsícem
    Fungování lidského mozku je pro vědu pořád tvrdým oříškem. Neustále se zkoumá a postupným vývojem zdokonaluje a mění.
     Komentáře
  • Mamci

    Jsou známky opravdu tak důležité. Co známka vyjadřuje a co ne

    Před 1 měsícem
    Známky: Hodnocení dětí ve škole se skutečně občas smrskne na hodnocení známkami. Rodiče pak mají tendenci své dítě také zaškatulkovat podle známek jako „chytré“ a „ne tak chytré“. Jenže – je tomu opravdu tak?
     Komentáře
  • TVguru

    Festival navoněné bídy začal. Na červený koberec nenapochodovala ani jedna zahraniční filmová hvězda

    Před 1 měsícem
    Byl to paradoxně samotný prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška, kdo tuto nejvýznamnější filmovou událost u nás před časem nazval festivalem navoněné bídy.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    20 min

    Podcast
    Fráňa Šrámek. Buřič a obdivovatel ideálů mládí

    Před 1 měsícem

    ·

    20 minut

    Básník, spisovatel a dramatik Fráňa Šrámek zemřel 1. července 1952. Jihočeský Písek se stal inspirací jeho nejznámějších děl, Stříbrný vítr a Měsíc nad řekou. Jeho dílo se vyznačuje velkým obdivem k ideálům mládí a také bojovným anarchismem. Všechny po první válce překvapilo, že se tak jako jeho přítel S. K. Neumann nepostavil na barikádu socialistické revoluce. Šrámek naopak prohloubil lyrickou polohu svých básní. Pohřben je v rodné Sobotce.
     Komentáře
  • Svět Kreativity

    Autistické, 9leté, dívce se posmívali, že je „divná“. Ale měla vyšší IQ než Albert Einstein a Stephen Hawking

    Před 1 měsícem
    Dívka má IQ 162, což je vyšší hodnota než u geniálních myslí jako Albert Einstein nebo Stephen Hawking, jejichž IQ bylo odhadováno na 160.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Dyslexie nemusí být nevýhodou. Poskytuje lidem důležitý evoluční benefit

    Před 1 měsícem
    Lidé s dyslexií se dost možná zasloužili o přežití lidského druhu. Ukazují to výsledky výzkumu vědců z Univerzity v Cambridge, kteří navrhují změnu pohledu na dyslexii jako na vývojovou poruchu, píše web Science Art.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    19 min

    Podcast
    Albert Einstein. Nejznámější, nejvlivnější a také nejrozpornější vědec dvacátého století

    Před 1 měsícem

    ·

    19 minut

    Albert Einstein nosil dlouhé vlasy už desetiletí před vznikem hnutí hippies. Zato nikdy nenosil ponožky, nevzal si je dokonce ani na přebírání Nobelovy ceny. Vyplazoval jazyk na fotografy od novin stejně drze jako na klasickou newtonovskou fyziku. Miloval hudbu a zahrál si na housle v doprovodu Alberta Schweitzera či Maxe Broda. Svoji obecnou teorii relativy publikoval 30. června 1905.
     Komentáře
  • Refresher

    Dyslexie napomohla evolučnímu přežití lidí, naznačuje studie

    Před 1 měsícem
    Vědci zjistili, že lidé s dyslexií mají zvláštní schopnosti, které umožnily lidstvu přežít.
     Komentáře
  • Vlasta

    V pátek startuje karlovarský filmový festival! Na jaké hvězdy se můžeme těšit?

    Před 1 měsícem
    Karlovarský filmový festival už klepe na dveře. 56. ročník odstartuje už tento pátek 1. června a potrvá až do čtvrtka 7. července. Tváří letošní znělky je Iva Janžurová. Tradičního zahajovacího koncertu se ujme kapela MIG 21 se symfonickým orchestrem. Kromě bohaté nabídky filmového promítání se však návštěvníci mohou těšit i na nabitý doprovodný program. A bude se i oceňovat! Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary určenou pro výrazné osobnosti české kinematografie získá například Bolek Polívka. Ovšem většina z nás se rok co rok třese především na slavné osobnosti stříbrného plátna, které máme možnost zhlédnout na vlastní oči. Na které světové hvězdy se můžeme těšit tentokrát?
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Moderní žena, která šla i k šibenici s hlavou vzhůru. Kdo byla Milada Horáková?

    Před 1 měsícem
    Jednou z nejznámějších českých žen nejen u nás, ale i v zahraničí je Milada Horáková (†48). Když se dozvíte něco o jejím životě, který byl plný neúnavného boje za demokracii i práva žen, ihned pochopíte, proč tomu tak je. Připomeňte si 72. výročí její popravy.
     Komentáře
  • Paměť národa

    Tento boj jsem prohrála. Před 72 lety komunisté popravili Miladu Horákovou

    Před 1 měsícem
    Rozsudek státního soudu v Praze z 8. června t.r., potvrzený rozsudkem Nejvyššího soudu z 24. června t.r., jímž byli Milada Horáková, Jan Buchal, Oldřich Pecl a Záviš Kalandra odsouzeni pro zločiny velezrady a vyzvědačství k trestu smrti, byl vykonán.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Popravu neodvrátil ani největší génius své doby. Za smrt Milady Horákové nebyl nikdo nikdy potrestán

    Před 1 měsícem
    Poprava Milady Horákové je jeden z příkladů kruté totalitní moci komunistické strany. Hrdá žena a bojovnice se skrze svoji smrt stala symbolem tohoto nesvobodného období. Proces s celou odsouzenou skupinou rezonoval po celém světě. Klementu Gottwaldovi přišlo do prezidentské kanceláře mnoho dopisů od těch nejvýznamnějších osobností. O kom je řeč?
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Projekt Manhattan byl symbolem jaderného věku. Na jeho konci zůstal smutný příběh dvou japonských měst

    Před 1 měsícem
    Projekt Manhattan, který se uskutečnil během druhé světové války, byl americkou snahou o výzkum, sestrojení a použití atomové bomby. Projekt mobilizoval tisíce vědců po celém světě a odehrával se na více kontinentech.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Začít od nuly: obtížné, ale často nezbytné rozhodnutí

    Před 1 měsícem
    Pohodlí se v průběhu života hledá těžko. Ale když už se objeví, dříve či později nás omrzí nebo si neuvědomíme, že to vlastně nebylo to, co jsme chtěli nebo očekávali. A tak se ve většině případů rozhodneme tuto etapu ukončit a raději začneme od nuly, i když víme, že začátek a změna mohou být dost obtížné.
     Komentáře
  • Nedd

    Odhalena ‚darebácká‘ černá díra tiše plující Mléčnou dráhou

    Před 1 měsícem
    Albert Einstein měl zase pravdu. Černá díra potvrdila obecnou teorii relativity, na které geniální fyzik pracoval před více než 100 lety v Praze.
     Komentáře
  • Svět2000

    Bude někdy možné cestování vesmírem rychlostí světla?

    Před 1 měsícem
    Myšlenka cestování rychlostí světla je atraktivní pro všechny spisovatele sci-fi. Rychlost světla je neuvěřitelných 299 792 458 metrů za vteřinu.
     Komentáře
  • Dotyk

    Spolu s vesmírem se rozpíná i čas, tvrdí vědci. Přijde den, kdy se zcela zastaví

    Před 1 měsícem
    Umíte si představit tu úlevu, kdyby se čas zastavil? Zvláštní je, že místo představy úlevy z toho, že už nic neřídí naše životy, by zřejmě lidi pohltila panika. Jenže! Ono se to skutečně jednou stane. Ale kdo ví, zřejmě lidstvo už ani na Zemi nebude. Jak se totiž zdá, podle radikální teorie se čas ve skutečnosti zpomaluje, až se zcela zastaví.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Kolumbijci si zvolili prvního levicového prezidenta, porazil boháče

    Před 1 měsícem
    Dvaašedesátiletý Gustavo Petro se stane prvním levicovým prezidentem Kolumbie. Mezi jeho hlavní plány patří ambiciózní penzijní, daňové, zdravotnické a zemědělské reformy.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vítězství levice, nebo „nového Trumpa“? Kolumbii čekají prezidentské volby

    Před 1 měsícem
    Kolumbii v neděli čeká druhé kolo prezidentských voleb. V něm se utká populistický magnát Hernández, některými označovaný jako kolumbijský Trump, a senátor Petro, který byl jako velmi mladý členem menší levicové gerily.
     Komentáře
  • Žena-in

    Neschopnost zhubnout, špatná regenerace a rozhozené hormony: Spánková deprivace má na svědomí řadu potíží na více úrovních

    Před 2 měsíci
    To, že je spánek důležitý, víme všichni. Přesto často nedbáme, spíme málo a následnou únavu řešíme kávou a jinými „nakopávači“. Jde-li o každodenní realitu, můžeme si i vážně poškodit zdraví. K tomu, abychom spánek začali brát vážně, třeba pomůže krátký přehled toho, co hrozí.
     Komentáře
  • Nostres

    Vezměte rodinu na amatérské cyklo – koloběžkové závody nebo si to rozdejte s nejprudším stoupáním v ČR

    Před 2 měsíci
    "Chci jezdit na svém kole, chci jet tam, kde to mám rád"- zpíval Fredie Mercury v písničce "Bicycle Race". Je fakt, že o Fredieho cyklistických vlohách moc nevíme, ale že je cyklistika láska na celý život ví mnoho z nás naprosto přesně. Dnes vám poradíme, kde se na kole poprat s nejprudším stoupáním nebo si zúčastnit amatérských cyklo - koloběžkových závodů pro rodiny i jednotlivce.
     Komentáře
  • 6dhub

    Cestování časem by bylo možné, kdyby existovalo vícero variant minulosti

    Před 2 měsíci
    Udělali jste někdy v životě chybu a chtěli ji vrátit zpět? Právě změna různých rozhodnutí, která jsme v minulosti učinili, je jedním z hlavních důvodů, proč nás koncept cestování časem tak fascinuje.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Pelé poslal vzkaz Putinovi: Nikdy mě nenapadlo, že nás něco tak rozdělí. Zastavte válku

    Před 2 měsíci
    Bývalý legendární fotbalista Pelé vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil invazi na Ukrajinu. Jednaosmdesátiletý Brazilec na Instagramu vzpomínal na setkání s ruskou hlavou státu. Nikdy nečekal, že ho a Putina dokáže rozdělit něco jako válka.
     Komentáře
  • Proženy

    Psycholožka Eva Němečková: Výchova dítěte je jako výchova psa. Důležitá je trpělivost, ne dril

    Před 2 měsíci
    Jakou knížku o výchově by rodiče měli mít v knihovně? Proč bychom dětem neměli zamlčovat nepříjemné zprávy? A proč se matky navzájem osočují?
     Komentáře
  • Dotyk

    Einstein byl v manželství nesnesitelný tyran: Toto je smutný příběh jeho ženy

    Před 2 měsíci
    Byla jednou z prvních žen, které bylo dopřáno studovat na vysoké škole. Ta léta označila za nejšťastnější. Vše obrátil naruby jeden muž. Její spolužák Albert Einstein. Ze začátku to byla láska jako trám. Postupem času se však pro něho stala nepohodlnou.
     Komentáře
  • MyMuži

    Vědci vysvětlují, proč většina kuřáků neonemocní rakovinou plic

    Před 2 měsíci
    Kouření cigaret způsobuje rakovinu plic, ale jen u menšiny kuřáků se toto onemocnění vyvine. Vědci z Albert Einstein College of Medicine nyní tvrdí, že někteří kuřáci mohou mít silné mechanismy, které je chrání před rakovinou plic tím, že omezují mutace.
     Komentáře
  • EgoMan

    Selhání není konec, ale příležitost. Využijte každou chybu pro svůj růst a dosáhnete cíle

    Před 2 měsíci
    Určitě se vám již někdy v životě stalo, že vám něco nevyšlo a vy jste selhali. Dostal vás neúspěch nebo nějaká chyba?
     Komentáře
  • Deník

    Nevyzpytatelná rakovina plic: Některé kuřáky zabíjí, jiným se vyhýbá

    Před 2 měsíci
    Je to záhada. Někteří lídé kouří celý život a přesto nikdy neonemocní rakovinou plic. Navzdory tomu je kouření cigaret nejčastějším rizikovým faktorem tohoto onemocnění, na které v České republice ročně umírá více než pět tisíc lidí. Vědci se nyní snaží přijít na to, proč některým kuřákům karcinom plic nikdy nezkříží cestu.
     Komentáře
  • Gulu

    3 směšně snadné tipy pro větší kreativitu a štěstí

    Před 2 měsíci
    Pamatujete si, jak zábavné bylo kreslení v dětství? Nebo vzrušení, když jste plánovali oslavu s překvapením a přemýšleli, jak ji připravíte? Studie ukazují, že kreativní činnosti mohou výrazně zvýšit naši pohodu a štěstí.
     Komentáře
  • TOP 5 - To nejlepší ze světa

    Mýty, kterým lidé stále věří: Albert Einstein byl špatný student a Napolen skrček

    Před 2 měsíci
    Některé mýty se mezi lidmi říkali a šířili natolik, že se jim nakonec uvěřilo i přes to, že jsou nepravdivé. Dnešní video vám vyvrátí 5 mýtů, kterým vy, váš sourozenec, kamarád, babička, děda i rodiče možná věří.
     Komentáře
  • LepšíJá

    Einsteinova hádanka: Extrémně obtížný test, na který znají odpověď jen 2% populace

    Před 2 měsíci
    Pokud rádi luštíte různé rébusy a zkoušíte hlavolamy či optické klamy, Eisnteinova hádanka je to pravé pro vás. Albert Einstein je jedním z největších fyziků na světě. Kdysi dávno vymyslel hádanku, kterou dokáže vyřešit jen málokdo.
     Komentáře
  • Expres FM

    Seznamte se s čínskou vizážistkou He Yuhong, která se dokáže proměnit v kohokoliv, dokonce i v Einsteina nebo Deppa

    Před 2 měsíci
    Čínská vizážistka He Yuhong pobláznila čínský internet, když začala sdílet videa svých záhadných a neuvěřitelně realistických proměn v někoho jiného. Proměnila už se například v celebrity jako Taylor Swift, Scarlett Johansson nebo Johnnyho Deppa, ale vzala na sebe podobu například i Mony Lisy nebo Alberta Einsteina – to vše pouze za použití make-upu. Není divu, že si tato čínská dívka získala příznivce a obdivovatele po celém světě a její úspěch a popularita stále narůstají.
     Komentáře
  • Žádný špeky

    Jak je možné, že většina kuřáků nedostane rakovinu plic? Vědci našli překvapivý důvod v DNA

    Před 2 měsíci
    Kouření rozhodně škodí zdraví a informační štítek, informující kuřáky o možných zdravotních problémech, musí být z nařízení ministerstva zdravotnictví na každé krabičce kuřiva a na každé reklamě na tabákové výrobky. Zajímavé je, že i přes zvýšené riziko netrpí všichni kuřáci rakovinou plic.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci zjistili, že vesmír není nekonečný. Snaží se zjistit, co se nachází za ním

    Před 2 měsíci
    Už první řečtí filozofové považovali vesmír za nekonečný. Na tento názor navázal Albert Einstein ve své teorii relativity, která počítá s tím, že se kosmos rozpíná. Je tak dynamicky se měnícím prostorem obsahující všechny galaxie. Co když to ale není pravda a má hranice?
     Komentáře
  • EgoMan

    Hudba přináší samá pozitiva. Odplaví stres, zažene chmury, a dokonce předejde zákeřným nemocem

    Před 2 měsíci
    Hudba je balzám pro duši. Své o tom řekly slavné osobnosti. Od Charlese Darwina, Alberta Einsteina až po Jimiho Hendrixe.
     Komentáře
Reklama