Zavřít
Demence

Demence

Nejnovější články na Seznamu na téma Demence
  • Newstream

    Očkování proti chřipce může snížit riziko demence i mrtvice, ukazují výzkumy

    Před 2 dny
    Očkování proti chřipce a pneumokokům by mohlo prodloužit život ve zdraví ve stáří. Výzkumy z posledních 15 let ukázaly, že se u očkovaných snížilo riziko Alzheimerovy choroby, mozkové mrtvice či infarktů. Novinářům to dnes v Praze řekli šéfka Mezinárodní federace pro stárnutí (IFA) Jane Barrattová a šéf Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) Jiří Horecký, který nyní předsedá světové asociaci pro stárnutí Global Ageing Network (GAN). Podle Horeckého má v Česku očkování asi 27 procent lidí nad 65 let, proočkovanost je tak pod průměrem zemí EU. Očkování má od září podpořit informační kampaň.
     Komentáře
  • inStory

    Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

    Před 5 dny
    Hollywood si v posledním roce zoufá nad neblahým stavem ikonického herce Bruce Willise. Nejprve jeho rodina oznámila, že trpí afázií, začátkem roku pak odhalila, že diagnóza nyní zní demence.
     Komentáře
  • inStory

    Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

    Před 6 dny
    Jíst zdravě je pro tělo a naše zdraví samozřejmě velmi důležité. Zdravou stravou se můžeme vyvarovat vzniku mnoha civilizačních chorob.
     Komentáře
  • Neposlušné Tlapky

    Stařecká demence u psů: Jak jí poznat a následně se o psa starat?

    Před 7 dny
    Stařecká demence se vyskytuje nejen u lidí. I u našich čtyřnohých kamarádů je to běžný problém, který se vyskytuje u starších psů stejně jako u stárnoucích lidí. Demence se nedá vyléčit, ale majitelé mohou zmírnit její negativní dopady a pomoci svým psům žít šťastně o něco déle.
     Komentáře
  • Vitalia

    Nemoc, kterou trpí Bruce Willis, vede k totálnímu rozkladu osobnosti

    Před 7 dny
    Frontotemporální demence může připomínat řadu jiných onemocnění, jako je třeba Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Někdy se naopak podobá některým duševním chorobám. Její diagnostika není jednoduchá. Sám pacient si neuvědomuje své symptomy a obvykle je to rodina a blízcí přátelé, kteří si jich všimnou. Na co je třeba se zaměřit? Americký herec Bruce Willis je hvězdou mnoha akčních trháků a jednou z nezapomenutelných osobností filmového průmyslu několika posledních desetiletí. V loňském roce oznámil ukončení kariéry kvůli afázii, což je neurologická porucha, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět slovům jiných osob.
     Komentáře
  • Naturally
    naSeznam Médium

    Spánkový dluh je nebezpečný, pouhým dospáváním o víkendu ho nedoženete

    Před 9 dny
    Až třetinu našeho života tvoří spánek. Čas je potřebný pro naše tělo a mozek, aby se dokázaly vypořádat s dnem předešlým a stihly se zregenerovat na den následující. Co se ale děje, pokud máme spánku nedostatek?
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Zrychlenému vývoji Alzheimerovy choroby se dá předcházet. Pomůže vyvážená strava a pohyb

    Před 12 dny
    Alzheimerova choroba je progresivní forma demence, která negativně ovlivňuje paměť, myšlení a chování. Tyto změny bohužel zasahují do každodenního života. 
     Komentáře
  • Vitalia

    Umělá inteligence pomůže s diagnostikou demencí. Ta je těžká, i proto léčba přichází pozdě

    Před 15 dny
    Nikoli obávané zhoubné nemoci, ale neurodegenerativní choroby se stávají – krom potíží se srdcem a oběhem – největším zabijákem ve vyspělých zemích. Odhaduje se, že do roku 2040 kvůli těmto onemocnění mozku ve světě zemře více lidí než na rakovinu tlustého střeva, plic, ledvin a kůže dohromady. Problémem je například včasné rozpoznání nemoci, ale to by se snad mohlo zlepšit. Není pravda, že výrazný úbytek kognitivních funkcí ústící v demenci je nezbytným projevem stáří. Nemusí tomu tak být ani ve vysokém věku. Fakt ale je, že se stárnutím populace těchto případů přibývá a že zatím nevíme proč.
     Komentáře
  • Bety

    Demenci lze odhalit již 9 let před jejím nástupem

    Před 18 dny
    Demence je vážným duševním onemocněním, které se vyznačuje globální poruchou intelektu, paměti a osobnosti. Známky hrozící demence přitom mohou být podle nové studie zjistitelné již několik let před formální diagnózou!
     Komentáře
  • JakZdravě

    Nečekané příznaky stařecké demence: Prozradit ji může například změna chování nebo problém se psaním

    Před 21 dny
    Stařecká demence se projevuje typickými příznaky, které mohou odhalit nejčastěji blízké osoby žijící se starším člověkem. Musí je napřed ale znát.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Neurolog: Raději alzheimera než demenci Bruce Willise. Jeho nemoc je zákeřnější

    Před 22 dny
    Rozhovor s neurologem Jakubem Hortem o tom, jak se vyvíjí nadějný lék na Alzheimerovu nemoc i jak při její diagnostice pomáhá virtuální realita.
     Komentáře
  • Život v Česku

    Bojuje statečně. Bruce Willis se poprvé od odhalení zákeřné diagnózy ukázal na veřejnosti

    Před 22 dny
    Oblíbený hollywoodský herec Bruce Willis (67) se poprvé od odhalení své diagnózy ukázal v Santa Monice. Minulý měsíc se veřejnost dozvěděla, že trpí frontotemporální demencí. Již před rokem se začal potýkat s onemocněním afázie. Herec se objevil ve společnosti přátel v místních ulicích, kde zavítali společně na kávu.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Herec Bruce Willis se ukázal na veřejnosti poprvé po odhalení diagnózy. Vyrazil na kávu s přáteli

    Před 22 dny
    Oblíbený hollywoodský herec Bruce Willis (67) byl poprvé viděn od diagnózy demence na veřejnosti se svými přáteli. Fanoušci se radují, protože Bruce vypadá výborně. Přesvědčte se sami.
     Komentáře
  • Novinky

    Sedm zdravých návyků, které snižují riziko demence

    Před 24 dny
    Výsledky studie trvající dvě desetiletí odhalily sedm zdravých návyků a faktorů životního stylu, které mohou hrát roli při snižování rizika demence.
     Komentáře
  • Novinky

    Vakcína proti demenci nemusí být utopie

    Před 1 měsícem
    Marné čekání na účinnou léčbu demence, která patří k největším zabijákům lidstva, by v budoucnu mohla ukončit vakcína v podobě antivirotika. S odvoláním na vědecké poznatky z poslední doby o tom informoval web britského listu Daily Mail.
     Komentáře
  • Novinky

    Kdy se během dne potýkáme s největší mírou stresu a co nás dokáže nejvíc rozčílit

    Před 1 měsícem
    Stres je v poslední době nedílnou součástí lidských životů. Dokážete si vy sami vybavit, která část dne je pro vás osobně nejstresovější? Ve Spojeném království na toto téma provedli výzkum, stejně tak zjišťovali, co lidi nejvíce „vytáčí“.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Bruce Willise postihla krutá nemoc – demence

    Před 1 měsícem
    Rodina Bruce Willise zveřejnila před pár dny tragickou zprávu. Herec Bruce Willis podle všeho trpí demencí v pokročilém stádiu. Filmové legendě je přitom pouhých 67 let.
     Komentáře
  • Runwayonline

    Rodina Bruce Willise odtajnila hercovu vážnou nemoc. Jeho stav se zhoršuje

    Před 1 měsícem
    Herec v roce 2022 oficiálně ukončil svou hereckou kariéru, a to z důvodu neurologických problémů. Nyní jeho rodina na sociálních sítích oznámila, že sedmašedesátiletý americký herec Bruce Willis trpí frontotemporální demencí. Jeho stav se prý zhoršuje.
     Komentáře
  • Proženy

    Nulová šance na uzdravení. Demence, kterou trpí Bruce Willis, má nepříjemné projevy a nelze léčit

    Před 1 měsícem
    Frontotemporální demence neboli Pickova choroba se na rozdíl od Alzheimerovy nemoci objevuje už ve věku kolem 50 let. Zákeřné na ní je, že se projevuje nejen poruchami paměti, ale také změnou osobnosti.
     Komentáře
  • Život v Česku

    Bruce Willis trpí demencí, zveřejnila rodina krutý verdikt lékařů. Na jeho poslední fotografii se herci ve tváři zračí trápení

    Před 1 měsícem
    Herec Bruce Willis (67), který se před časem ze zdravotních důvodů stáhl z veřejného života, trpí podle vyjádření své rodiny demencí. Ta mu má způsobovat potíže nejen s komunikací, ale také v řadě jiných oblastí života. O smutné zprávě informovala televizní stanice CNN.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Americký herec Bruce Willis trpí demencí

    Před 1 měsícem
    Sedmašedesátiletý americký herec Bruce Willis trpí frontotemporální demencí. Podle agentury AP to dnes oznámila jeho rodina.
     Komentáře
  • Novinky

    Bruce Willis trpí frontotemporální demencí

    Před 1 měsícem
    Sedmašedesátiletý americký herec Bruce Willis trpí frontotemporální demencí, oznámila ve čtvrtek jeho rodina. Kariéru ukončil už v březnu 2022.
     Komentáře
  • Novinky

    Alzheimerovu chorobu je nutné zachytit včas

    Před 1 měsícem
    Zapomenout na narozeninovou oslavu vnuka, na jméno souseda nebo některé základní slovo? To se může stát. Problém je, když si člověk nevzpomene ani později, mluví občas z cesty, opakuje stejné otázky nebo se mu hůře řídí auto. Jestli něco takového pozorujete na sobě či někom z rodiny, rozhodně to nenechávejte být. Může jít o Alzheimerovu nemoc, při které se hraje o čas.
     Komentáře
  • Techsvět

    Lékaři spustili nový program pro Alzheimerovu chorobu. Odhalí jí i 20 let předem

    Před 1 měsícem
    Přibližně 20 let před prvními příznaky Alzheimerovy choroby se v mozku začínají ukládat toxické bílkoviny, které jsou přímo či nepřímo zodpovědné za vznik Alzheimerovy choroby, která je závislá na věku a u níž dochází k velmi časté ztrátě paměti.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Jestliže se objeví příznaky Alzheimerovy choroby, jako například dlouhodobá náladovost, je na místě navštívit lékaře

    Před 1 měsícem
    I jediný příznak Alzheimerovy choroby by vás měl dohnat k lékaři. Je lepší přijít dvakrát zbytečně než jednou pozdě. Rozpoznat je u sebe nebo svých blízkých musíte ale vy.
     Komentáře
  • Náš region

    Pohřešovaná seniorka z Alzheimer centra se našla

    Před 2 měsíci
    Seniorka, která se v pátek večer nevrátila do Alzheimer centra v Praze 4, a po které pátrala policie, se našla a je v pořádku.…
     Komentáře
  • Deník

    Pozor na šťourání v nose, může zvýšit riziko vzniku Alzheimerovy choroby

    Před 2 měsíci
    Tým australských vědců odhalil nízkou, ale pravděpodobnou souvislost mezi lidským zlozvykem a zvyšováním rizika vzniku demence, možná i Alzheimerovy choroby. Na vině jsou bakterie, které využívají nos jako dálnici k mozku.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědecká zjištění z roku 2022, která mohou vést bez většího úsilí k lepšímu zdraví

    Před 2 měsíci
    Někdy stačí poměrně malé změny v našich životech, aby se nám začalo dařit lépe, a to v podstatě po všech stránkách, včetně zdraví. Podívejte se s námi na osm vědeckých zjištění zveřejněných v roce 2022, které mohou významně zlepšit zdraví úplně všech, přičemž se jedná o velmi jednoduché kroky, které zvládnou úplně všichni.
     Komentáře
  • CzechSight

    Výsledky nedávného výzkumu mají široké důsledky pro léčbu demence

    Před 2 měsíci
    Demence, zejména Alzheimerova choroba, a další onemocnění, která jsou často spojována se stárnutím, proto zaznamenávají výrazný nárůst. To by mohlo omezit schopnost poskytnout potřebným osobám rychlou léčbu, zejména s ohledem na předpokládaný nedostatek lékařů v příštích desetiletích.
     Komentáře
  • Novinky

    Bolestivé, ale rychlejší. Britští odborníci prosazují lumbální punkci pro testování alzheimera

    Před 3 měsíci
    Ve Velké Británii zvažují novou formu testování, které by mohlo přispět k ranému odhalení Alzheimerovy choroby, díky čemuž by pacienti potenciálně mohli podstupovat včasnou léčbu pomocí nového léku. Pilotní studie je zaměřena na test prostřednictvím lumbální punkce, kdy se odebírá malé množství mozkomíšního moku z bederní oblasti páteře.
     Komentáře
  • Pravda24

    Na prahu nové léčby: průlomový lék na Alzheimerovu chorobu má pozitivní výsledky testů

    Před 3 měsíci
    Je to již 20 let, co byl ve Spojeném království povolen poslední lék na Alzheimerovu chorobu. Od té doby došlo k obrovskému pokroku v poznání příčin této nemoci. K dispozici jsou lepší diagnostické testy a nyní jsme možná na prahu nové léčby, která by mohla mít vliv na některé zásadní změny v mozku, jež vedou k demenci. V úterý (29. listopadu) byly v časopise New England Journal of Medicine zveřejněny výsledky dlouho očekávané studie nového slibného léku Lecanemab. Mohl by mít příznivé účinky pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědci hlásí pokrok v léčbě alzheimera. Lék má však vedlejší účinky

    Před 3 měsíci
    Po dokončení klinických testů léku lecanemab japonské firmy Eisai a americké společnosti Biogen vědci věří, že přichází nová éra v léčbě Alzheimerovy choroby. Přípravek podle studie zpomaluje o 27 procent úbytek kognitivních funkcí u pacientů s neurodegenerativním onemocněním, pokud je podán v rané fázi nemoci. Odborníci ale upozornili též na jeho „někdy závažné vedlejší účinky“.
     Komentáře
  • Novinky

    Paměť se začíná zhoršovat ve 30 letech. Jak udržet mozek bystrý?

    Před 3 měsíci
    Jednou za čas se stane každému, že na něco zapomene, zvlášť pokud má náročný den. Ve většině případů se ale jedná o naprosto přirozený jev, kdy se jednoduše dotyční nesoustředí. S přibývajícím věkem se to ale mění.
     Komentáře
  • DámskýDeník

    Opakované noční můry bývají signálem „stařecké“ nemoci. Oproti normálním snům je riziko až 5krát vyšší

    Před 4 měsíci
    Jestliže vás často budí ze spánku noční můry, mějte se na pozoru. Může se jednat o varovný příznak toho, že se u vás rozvíjí obávané vážné onemocnění.
     Komentáře
  • Bety

    Šťourání v nose zvyšuje riziko demence

    Před 4 měsíci
    Strkat si prsty do nosu? Ne, to vážně nedělejte. Nikdy! Bakterie, které se vyskytují na rukou, proniknou čichovým nervem až do mozku, s čímž souvisí zvýšené riziko Alzheimerovy choroby. Tohle raději neriskujte!
     Komentáře
  • Deník

    Jemné částice prachu mohou způsobit demenci. Hrozba trvá hlavně na severu Čech

    Před 4 měsíci
    Demence, kterými v Česku trpí asi sto čtyřicet tisíc lidí, se mohou znásobit nejen stárnutím populace. Vědci totiž přinášejí další důkazy, že zejména na rozvoj Alzheimerovy choroby můžou mít významný vliv jemné částice prachu létající ovzduším.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Žena

    Vzorky mozkových tkání mohou pomoci s výrobou léků na neurodegenerativní onemocnění

    Před 4 měsíci
    Před více než rokem vznikla v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) takzvaná Mozková banka neboli BrainBank, kde jsou uchovávány vzorky mozkové tkáně pacientů zemřelých na různé neurologické nemoci – nejen nejčastější neurodegenerativní onemocnění jako například Alzheimerova nebo Parkinsonova nemoc, ale také vzácné diagnózy. Podívejte se, jak to v takové bance vypadá.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Špatná paměť versus demence: Pro odhalení nemoci existují jednoduché testy. Zabere to pár minut

    Před 4 měsíci
    Demence není pouhé zapomínání. Naučte se ji rozpoznat. Můžete se s námi dokonce zkusit otestovat ukázkovým zadáním, se kterým se setkáte i u lékaře.
     Komentáře
  • Bety

    Partnerské hádky zvyšují riziko demence

    Před 5 měsíci
    Jak často se hádáte se svým partnerem? Čím více si s ním nahlas vyměňujete názory, tím více narůstá i riziko duševních chorob, a to včetně demence. Je asi nutné vyhlásit příměří!
     Komentáře
  • Proženy

    Jídelníček 60+ : Kterým potravinám se vyhnout, protože nesvědčí mozku a mohou vést k alzheimerovi?

    Před 5 měsíci
    Alzheimerova choroba a další onemocnění vedoucí k demenci mozku jsou na vzestupu. Pokud se i ve stáří chcete těšit dobrému mentálnímu zdraví, je třeba hlavu nejen zdravě namáhat, ale myslet i na jídelníček, který jí dělá dobře. Na jaké potraviny si dát po šedesátce pozor?
     Komentáře
  • JakZdravě

    Alzheimer se dá nově odhalit podle očí. Čím dřív se nemoc podchytí, tím větší je šance na dlouhý a kvalitní život

    Před 5 měsíci
    V budoucnu by mohla být demence odhalena již v preklinickém stádiu. K diagnostice by mohl napomoci jednoduchý oční test.
     Komentáře
  • ZdravéRady

    Lidem se ztrátou sluchu uniká více než „jen“ konverzace v jejich okolí. Může ztráta sluchu vést k demenci?

    Před 5 měsíci
    Někteří lidé příznaky ztráty sluchu ignorují nebo je přičítají stárnutí a prostě s nimi žijí. Ztráta sluchu však může ovlivnit náš život mnoha způsoby, včetně zvýšení rizika kognitivních problémů, jako je i demence.
     Komentáře
  • Proženy

    Kam jsem dala klíče a jaký mám PIN: Paměť zrazuje i třicátníky. Tipy, co udělat pro její posílení

    Před 5 měsíci
    Zapomínání se netýká pouze seniorů. Potíže s pamětí můžete mít vlivem velkého stresu, nepozornosti, ale i kvůli snaze stihnout příliš mnoho úkolů naráz. Co vám pomůže mozek správně nastartovat?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Pacientů s demencí přibývá, jenže se o ně nemá kdo starat

    Před 6 měsíci
    V Česku se s demencí léčí asi 140 tisíc lidí a podle odborníků se bude počet nemocných dál zvyšovat. Systém péče je ale roztříštěný a na mnoha místech specialisté úplně chybí.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    V péči o pacienty s Alzheimerovou nemocí je klíčová úzká mezioborová spolupráce. Důležitá je také včasná diagnóza nemoci

    Před 6 měsíci
    Poruchy paměti a také změny v chování mohou být příznakem počínající Alzheimerovy nemoci. Ta podle dostupných dat postihuje zhruba dvě procenta populace ve věku nad 65 let.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    V neurologických ambulancích se s Alzheimerovou chorobou setkávají často, trpí jí až 60 tisíc Slováků

    Před 6 měsíci
    Podle Světové zdravotnické organizace patří demence Alzheimerova typu mezi deset hlavních smrtelných onemocnění, na Slovensku je jí postiženo přibližně 60 tisíc lidí. Většinou se objevuje ve věku nad 60 – 65 let. „S onemocněním se setkávám poměrně často.
     Komentáře
  • Náš region

    Zapomínání není součástí stáří, ale může být příznakem demence

    Před 6 měsíci
    Poruchy paměti nejsou podle lékařů běžnou součástí stáří, ale mohou být příznakem počínající Alzheimerovy demence. Nemoc se projevuje i změnami chování. V ve věku…
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Špatný spánek vede k Alzheimerově chorobě i nemocím srdce, varuje vědec

    Před 6 měsíci
    O propojení srdce, spánku a rozvoji neurodegenerativních chorob toho ví vědci čím dál víc. Proč vede narušený spánek k poruchám kognitivních schopností, řešili i na mezinárodní konferenci v Praze.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Ústecký kraj postaví domov pro lidi s Alzheimerovou chorobou na Litoměřicku

    Před 6 měsíci
    Ústecký kraj chce postavit domov pro seniory ve Velemíně na Litoměřicku. Zastupitelé souhlasili s investičním záměrem, který v minulosti odložili.
     Komentáře
  • Zdopravy

    Kandidátka ANO na primátorku Liberce začala rušit Jihlavě neexistující tramvaje

    Před 6 měsíci
    Rozšiřování tramvajové trati v Liberci je podle Prachařové potřeba odmítnout.
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Komunističtí potentáti Štrougal a Fojtík unikli stíhání za smrt na hranicích díky psychickému stavu. Pokračuje jen případ Vajnara

    Před 6 měsíci
    Státní zastupitelství razantně zasáhlo do případů úmrtí na československých hranicích před rokem 1989. Stíháno bylo hned několik předlistopadových komunistických potentátů – Milouš Jakeš, Lubomír Štrougal, Jan Fojtík a Vratislav Vajnar. Po zásahu žalobců z Městského státního zastupitelství v Praze a z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 je jediným stíhaným exministr vnitra Vratislav Vajnar.
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Jídlem proti demenci: Potraviny, které jsou dobré pro prevenci vzniku problémů s mozkem

    Před 6 měsíci
    Demence patří mezi nejzávažnější onemocnění, která mohou postihnout jedince v každém věku. Tyto potraviny pomáhají předcházet jejímu rozvoji.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Nedostatek vitamínu D podporuje vznik Alzheimerovy choroby. Jak ho přirozeně doplnit – důležité zejména pro starší osoby

    Před 7 měsíci
    Pokud chcete svůj organismus chránit před nevyléčitelnou Alzheimerovou chorobou, měli byste se zaměřit na konzumaci potravin s obsahem vitamínu D.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nejen tloušťka. Nezdravé jídlo může ovlivnit přímo mozek, tvrdí studie

    Před 7 měsíci
    Jídla, která jsou pro většinu světa nejoblíbenější, mohou svým strávníkům přivodit demenci či Alzheimerovu chorobu dřív než těm, kteří si vaří sami a rychlopotravinám s „éčky“, cukry, solí i tuky se vyhnou, píše rozsáhlá studie.
     Komentáře
  • Žena-in

    5 nejhorších potravin pro váš mozek: Mohou ovlivňovat paměť, náladu i zvyšovat riziko demence

    Před 7 měsíci
    Mozek je nejdůležitější orgán v našem těle. Udržuje tlukot srdce, dýchání plic a všechny systémy v neustálém chodu. Je tedy nezbytné udržovat ho v optimální kondici pomocí zdravé stravy.
     Komentáře
  • Asenior

    Jak předcházet riziku vzniku demence? Začněte hned, nečekejte!  5 jednoduchých tipů

    Před 7 měsíci
    Bojíte se, že vám nebude sloužit paměť? Že ve stáří nepoznáte své blízké? Ano, tyto obavy mohou přicházet, když přemýšlíme o tom, co může nastat, až vám přibydou další léta.
     Komentáře
  • Bety

    Nedostatek vitaminu D vede k demenci

    Před 7 měsíci
    Víte, jaká je denní doporučená dávka vitaminu D? Že ne? Už tímhle riskujete demenci a mozkovou mrtvici. Právě tato látka je pro prevenci zásadní!
     Komentáře
  • Vědátor

    Robotičtí mazlíčci mohou zlepšit duševní péči u seniorů

    Před 7 měsíci
    Terapie s pomocí psů nemusí využívat jenom psy z masa a kostí, naznačuje nová metodika pomoci seniorům. Jde nejspíše jen o předzvěst budoucího uplatnění robotiky v péči o lidi.
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Štrougal je dementní, smysl stíhání nepochopí. Na Vajnara musí policie pomalu. Znalecké posudky konečně dorazily

    Před 8 měsíci
    Soudní znalci prodlevách konečně dokončili zkoumání současného zdravotního stavu bývalých komunistických potentátů Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, kteří jsou obviněni, že spoluzavinili zranění, a dokonce i smrt lidí na československých hranicích. Podle nich je expremiér Štrougal postižen lehkou demencí a není kvůli ní není schopen chápat obsah a smysl procesních úkonů v trestním řízení.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Co o vás řekne rychlost chůze? Vědci mají jasno

    Před 8 měsíci
    Chůze je důležitou součástí života člověka (pokud nemá nějaké zdravotní omezení, které chůzi vylučuje). Díky chůzi se přesunujeme z jednoho místa na druhé. Rychlejší chůze nám může pomoci udržovat se ve formě. Jedna studie se tedy na styl chůze zaměřila, aby zjistila, jestli o nás něco vypovídá. A výsledkem bylo, že styl naší chůze může skutečně něco znamenat! Po přečtení tohoto článku, můžete být motivování ke každodenním procházkám.
     Komentáře
Reklama