Zavřít
Ema Destinnová

Ema Destinnová

Nejnovější články na Seznamu na téma Ema Destinnová
  • Paměť národa

    Hašlerky „Vítězný únor“ přežily. S jejich výrobci ale komunisti zatočili

    Před 1 měsícem
    Za normálních okolností by František Lhotský vystudoval vysokou školu a převzal po svém otci prosperující továrnu na cukrovinky. Jenže přišel komunistický puč. Fabriku jim sebrali a nečekala ho podnikatelská dráha, ale pétépáci.
     Komentáře
  • Příbram

    Ema Destinnová se narodila před 145 lety. Vyrůstala v Milešově, svým hlasem dobyla světovou operu

    Před 1 měsícem
    V kronikách obce Milešov najdeme zmínky o mladé Emě Kittlové, která později proslula jako operní pěvkyně Ema Destinnová.
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Přesně před 145 lety se narodila Ema Destinnová. Její úmrtí je úzce spjato s Českými Budějovicemi

    Před 1 měsícem
    Přesně před 145 lety se v Praze narodila významná pěvkyně Ema Destinnová, vlastním jménem Emilie Pavlína Kittlová. Kariéru ve svých 20 letech úspěšně zahájila v Berlíně. Po deseti letech získala angažmá v Metropolitní opeře v New Yorku, kde v mnoha představeních zpívala společně například s Enrikem Carusem. Její skon byl však úzce spjatý z Českými Budějovicemi.
     Komentáře
  • České noviny

    Basikové román Rozhovory s útěkem dostane jevištní podobu

    Před 1 měsícem
    K 60. narozeninám zpěvačky Báry Basikové připravuje režisér a choreograf Martin Dvořák multižánrovou jevištní adaptaci jejího románu z 80. let Rozhovory s útěkem. Pražská premiéra bude v dubnu a brněnská v květnu. Basikové literární prvotina z 80. let je poetickým románem s tématem lesbické lásky a milostného hledání mladé dívky. Zájem o jeho adaptaci projevila řada filmařů a divadelníků, vizuální podobu zatím ale nedostal. Životní jubileum slaví autorka románu právě dnes.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Ema Destinnová měla zvláštní záliby. Byla okultistka s tetováním hada

    Před 1 měsícem
    Emilie Paulina Jindřiška Kittlová, známá pod pseudonymem Ema Destinnová, byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost. Její zvláštní zálibou bylo sbírání podivných předmětů.
     Komentáře
  • Prima Nápady

    Tipy na Valentýnský odpočinek ve středních Čechách

    Před 1 měsícem
    Blíží se Valentýn – svátek zamilovaných. Nenechte nic náhodě a oslavte společně lásku valentýnským pobytem ve středních Čechách. Vydejte se za romantikou, odpočinkem, klidem přírody i vzácnými momenty do netradičních míst zámeckých, lázeňských a wellness hotelů.
     Komentáře
  • Opera Plus

    „Nenápadná“ sopranistka Helena Tattermuschová dnes slaví devadesáté narozeniny

    Před 2 měsíci
    Před devadesáti lety se narodila lyrická koloraturní sopranistka, známá především díky svým charakterním rolím v Mozartových a Janáčkových operách, Helena Tattermuschová.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Retro silvestrovské pohoštění: Chlebíčky, jednohubky i bowle, jak je milujeme dodnes

    Před 2 měsíci
    Vedle nepřeberného množství moderních kanapek či finger foods by mohl takový nefalšovaný český chlebíček působit trochu humpolácky. Více než stoletou specialitu z dílny asi nejznámějšího pražského lahůdkáře Jana Paukerta jsme si ale právem oblíbili, a tak si na našich stolech najde své místo dodnes. Na jaké další lahůdky nesmíte v době oslav zapomenout?
     Komentáře
  • Deník

    Obložené chlebíčky jsou s námi přes sto let. Ty nejlepší musí potěšit chuť i oko

    Před 2 měsíci
    Neobejde se bez něj žádná rodinná oslava (silvestrovská už vůbec ne), existují na něj tisíce receptů a je prý českým vynálezem. Řeč je o obloženém chlebíčku. Je čas chystat ty nejlepší na silvestrovský mejdan!
     Komentáře
  • Expres FM

    Silvestrovská nezbytnost: Kdo vynalezl chlebíček, jaké druhy patří dnes k těm nejoblíbenějším a co chutná mladé generaci

    Před 3 měsíci
    Historie takzvaných otevřených sendvičů sahá až do středověku, ale poctivý český chlebíček vznikl teprve v roce 1916. Jeho strůjcem není nikdo jiný, než slavný lahůdkář Jan Paukert, který jej servíroval i takovým zákazníkům jako Tomáš Garrigue Masaryk či Ema Destinnová.  Přestože byl obložený krajíc veky oblíbeným pohoštěním v dobách první republiky, na své popularitě  neztrácí…
     Komentáře
  • Apetit

    7 retro sladkostí, které přežily socialismus: Z Destinek se staly Hašlerky, starý Míša byl zabalený v pergamenovém papíru

    Před 4 měsíci
    Vydejte se s námi na sladký výlet do dětství. Dozvíte se, proč se Destinky přejmenovaly na Hašlerky a jak se z Pribináčku stala filmová hvězda. Až budete plánovat, co upečete nebo připravíte, můžete ucucávat z tuby Jesenku!
     Komentáře
  • Příbram

    V příbramském divadle zavládne Podzim na Malé scéně

    Před 5 měsíci
    Komorní prostor Divadla A. Dvořáka nabídne čtyři divadelní představení pro dospělé i děti. Hostem festivalu je soubor pražské Violy.
     Komentáře
  • Příbram

    V příbramské divadle zavládne Podzim na Malé scéně

    Před 5 měsíci
    Komorní prostor Divadla A. Dvořáka nabídne čtyři divadelní představení pro dospělé i děti. Hostem festivalu je soubor pražské Violy.
     Komentáře
  • Hudba podle kalendáře

    5 min

    Podcast
    Českým folklórem se inspiroval skladatel Otmar Mácha

    Před 5 měsíci

    ·

    5 minut

    Další Hudba podle kalendáře připomene českého hudebního skladatele, dramaturga a hudebního režiséra 20. století Otmara Máchu, který se narodil 2. října 1922, tedy před rovnými 100 lety. Otmar Mácha se narodil V Ostravě, kde také po maturitě na gymnáziu studoval skladbu nejprve u Františka Míti Hradila a poté pokračoval ve studiích na pražské konzervatoři a na její mistrovské škole u Jaroslava Řídkého. Po studiích pracoval jako hudební režisér Československého rozhlasu v Praze, poté jako ústřední dramaturg hudebního vysílání Československého rozhlasu a dramaturg Svatu československých skladatelů. Od roku 1962 se pak už věnoval pouze skladbě.
     Komentáře
  • Hudba podle kalendáře

    5 min

    Podcast
    Baronka v opeře Jarmila Novotná

    Před 6 měsíci

    ·

    5 minut

    Česká sopranistka a filmová herečka Jarmila Novotná se narodila 23. září 1907 v Praze a svou kariéru zahájila v roce 1925 jako elévka Národního divadla. Vystupovala ovšem i v kabaretech, hrála a zpívala v operetách a účinkovala v českých i zahraničních filmech. Je označována za nejslavnější žačku Emy Destinnové, i když ji slavná operní diva vyučovala jen pár měsíců. Jarmila Novotná na sebe upozornila rolí Mařenky ve Smetanově Prodané nevěstě, kterou v Národním divadle ztvárnila v pouhých osmnácti letech. Díky svému hereckému talentu si zahrála v mnoha činoherních evropských i jednom americkém filmu. V českých snímcích se objevila jen dvakrát – v němém snímku Vyznavači slunce a ve zvukovém melodramatu Skřivánčí píseň, kde předvedla i svůj pěvecký talent.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Přátelila se s rodinou TGM, učila ji Ema Destinnová, zahrála si v americkém filmu! Pestrý život Jarmily Novotné

    Před 6 měsíci
    Česká sopranistka našla svůj domov na zámku v Litni.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Iva Hüttnerová přiblížila svůj boj s moderními technologiemi: Jde mi to na nervy

    Před 6 měsíci
    S příchodem moderních technologií bylo možné pozorovat, že mladí lidé si s nimi často věděli rady lépe než ti, kteří zažili ještě samotný příchod mobilních telefonů. Iva Hüttnerová (73) se se svým chytrým telefonem dosud učí žít a internet jí také dává zabrat, obzvlášť pokud jde o nákupy.
     Komentáře
  • Aplausin

    Trable Ivy Hüttnerové při nákupech po internetu. Doma se jí vrší nepoužitelné zboží

    Před 6 měsíci
    Iva Hüttnerová s humorem sobě vlastním vyprávěla, jaká úskalí jí nesou moderní technologie. Oblíbená herečka rozhodně nepatří mezi jejich odpůrce, tu a tam ji ale chytrá zařízení pěkně vypečou.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Češi v krizi přijímají euro. Politikům navzdory

    Před 6 měsíci
    Tradiční český odpor ke společné evropské měně slábne. Stále více tuzemských firem přechází na hospodaření v eurech, ekonomové mluví o „spontánní euroizaci“ české ekonomiky.
     Komentáře
  • Extra

    Detaily posledního rozloučení Zagorové (†75): Hrob si zařídila již před smrtí

    Před 6 měsíci
    V kostele na Malé straně se v úterý 30. srpna uskuteční od 14 hodin zádušní mše za zesnulou Hanu Zagorovou (†75). Štefan Margita (66) a další pozvaní hosté se tak naposledy rozloučí se svou milovanou Haničkou, která zemřela v pátek 26. srpna. Informace přinesl web Aha!.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Smutná minulost krásné herečky Božidary Turzonovové. Kvůli těhotenství dost vytrpěla

    Před 7 měsíci
    Jedna z nejpopulárnějších a nejkrásnějších slovenských hereček Božidara Turzonovová, dobře známá i českým televizním divákům, letos oslavila 80. narozeniny. Osud se s ní nemazlil. Manžel ji podváděl a během života musela podstoupit několik interrupcí. Jak se s tím vyrovnávala?
     Komentáře
  • Expres FM

    Císařovna Sissi měla kotvu, Ema Destinnová hada a ledový muž Ötzi dokonce 61 kousků: Tetování je s námi 7 tisíc let

    Před 7 měsíci
    Tetování buď milujete, nebo nenávidíte. Ale nezměníte, že se stalo celosvětovým fenoménem. Vkládání pigmentu pod kůži pro dekorativní nebo rituální účely tu bylo už od pravěku. Odkud ale pochází a jak se za tu dobu změnily společenské postoje k tetování? Na to se podrobněji zaměříme v následujících řádcích.  Polynésané dali světu slovo „tattoo“, které je…
     Komentáře
  • Opera Plus

    Viktor Velek: monografie a paměti Richarda Kubla

    Před 7 měsíci
    Tenorista Richard Kubla (1890–1964) je ostravský rodák. Vídeň mu říkala Český Caruso, jeho pěveckými partnerkami byla nejenom Kristýna Morfová, ale též Ema Destinnová, jejíž životopisci vzpomínají na jejich nezapomenutelné vystoupení třeba v přírodním divadle v Šárce. Živě tradovaných odkazů, kterými by se Český Caruso Richard Kubla dostal do běžného povědomí i dnešního operního publika, mnoho neexistuje.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Odpočiňte si na místě, kde relaxovala i Ema Destinnová. Chateau Trnová je oáza klidu

    Před 8 měsíci
    Kdo by někdy nesnil o životě na zámku? V dnešní době si ovšem můžeme takový pocit alespoň na chvíli dopřát všichni. Třeba v Chateau Trnová u Prahy, kde pobývala Ema Destinnová a kde prý Františka Škroupa napadaly hudební motivy pro píseň, která se později stala českou hymnou.
     Komentáře
  • Kavárna

    19 min

    Podcast
    Souzněním hoboje a harfy začne festival klasické hudby Třeboňská nocturna

    Před 8 měsíci

    ·

    19 minut

    Už řadu let patří k letní kulturní nabídce na jihu Čech festival klasické hudby Třeboňská nocturna. Ten od založení vedl Miloš Končický, loni se ředitelkou akce stala jeho dcera Irma Mrázková. Letošní ročník rozezní centrum lázeňského města od 12. do 16. července.
     Komentáře
  • Úžasné životy

    24 min

    Podcast
    Úžasné životy: Waldemar Matuška podle Heleny Vondráčkové

    Před 8 měsíci

    ·

    24 minut

    On jí během prvního společného vystoupení tiskl ruku, aby ji nepřemohla tréma, ona mu jeho poslední roky života osladila meruňkovými knedlíky. Waldemar Matuška a Helena Vondráčková byli nejen kolegové, ale také velcí přátelé. V čem je kouzlo Matuškových písní?
     Komentáře
  • Utajené příběhy českých dějin

    Osudová Emma – umělkyně ve stínu Mafie a okultismu

    Před 8 měsíci
    Historie naší země je plná otazníků a témat, o kterých se nemluví. Odhalte jejich tajemství na iprima.cz
     Komentáře
  • CNN Prima News

    S těmito bankovkami od července nezaplatíte. Co dělat, když je máte v peněžence?

    Před 8 měsíci
    S koncem školního roku skončila platnost i některých českých bankovek. Od července tak nebude možné běžně platit s nominály 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun, které byly vydávány v letech 1995 až 1999. Pokud někdo takové peníze stále drží, nemá důvod k panice. Fakticky je může vyměnit za platné po neomezenou dobu. Vyplývá to z tiskové zprávy České národní banky.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Nejkrásnější Mařenka prchala před fašisty třikrát. Pak jí vše sebrali komunisté a pro Čechy přestala existovat. Tajnosti slavných

    Před 8 měsíci
    Úchvatná kráska a mimořádně talentovaná pěvkyně dobyla i newyorskou Metropolitní operu a u nohou jí ležel svět. Jenže žila na zámku a byla takzvaně buržoazní hvězdou, takže v roce 1948 musela už podruhé narychlo emigrovat. Pro svou vlast tím přestala existovat.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Šporcl připravil v Českých Budějovicích festival. Zohlední i české předsednictví EU

    Před 9 měsíci
    Nový hudební festival Hvězdy nad Vltavou nabídne od 2. do 15. července v Českých Budějovicích klasickou hudbu.
     Komentáře
  • Úžasné životy

    25 min

    Podcast
    Úžasné životy: Přemysl Otakar II. podle režiséra Jana Svatoše

    Před 10 měsíci

    ·

    25 minut

    Zakladatel českých měst nebo dobyvatel alpských oblastí. Český panovník Přemysl Otakar II. patří k nejvýznamnějším vládcům přemyslovského rodu. Do české historie se zapsal jako „král železný a zlatý“. Jako mocný panovník si však vytvořil i celou řadu nepřátel, například část české šlechty. Přemyslům život přibližuje v dalším díle cyklu Úžasné životy režisér Jan Svatoš, který o něm natočil dokumentární film.
     Komentáře
  • Brněnský deník

    Svíčky v brněnské Úrazové nemocnici: pieta za tragicky zesnulého chirurga Pašu

    Před 10 měsíci
    /FOTO/ Libor Paša byl uznávaným brněnským lékařem, chirurgem a traumatologem. Navíc působil jako přednosta Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Úrazové nemocnici Brno. Není proto divu, že jeho tragická smrt zasáhla kromě rodiny a nejbližších příbuzných i jeho kolegy a pacienty. Spolupracovníci mu proto zřídili pietní místo přímo u jeho pracoviště, tedy ve druhém patře hlavní budovy Úrazové nemocnice.
     Komentáře
  • Úžasné životy

    24 min

    Podcast
    Jarmila Novotná podle operního pěvce Adama Plachetky

    Před 10 měsíci

    ·

    24 minut

    Výjimečná žena s výjimečným hlasem a výjimečným osudem. Učila se u Emy Destinnové, ale úspěch slavila i u filmu. Ve své době jí ležel svět u nohou, ale doma se k ní neznali. Republiku musela prvně opustit kvůli nacistům. V zahraničí za klavírního doprovodu Jana Masaryka nazpívala Lidické písně. Nehodila se ale ani vládnoucí straně po válce. A tak emigrovala podruhé. Lidé doma na ni měli zapomenout.
     Komentáře
  • MeziŽenami

    Tip na výlet: vodní dílo Vír

    Před 10 měsíci
    Bystřicko je nejčlenitějším regionem celé Vysočiny. Hluboké, až kaňonovité údolí řeky Svratky dodává krajině, v kontrastu s vysokým převýšením okolních vrcholků, horský ráz.  A právě v nejužším místě tohoto údolí vzniklo před více než šedesáti lety vodní dílo Vír.
     Komentáře
  • Hodonínský deník

    Poznejte osud: v Hodoníně vystavují tarotové karty. Tajemné i stovky let staré

    Před 11 měsíci
    /VIDEO/ Poznat svůj osud? Nebo si jen zahrát či obdivovat výtvarné umění tvůrců. To vše nabízí výstava v hodonínském Sále Evropa, kde se nyní nacházejí originální tarotové karty od osmnáctého století až do současnosti.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Operní diva si z cest vozila podivné suvenýry a doma s přáteli vyvolávala duchy

    Před 11 měsíci
    Sopranistka, která zpívala i po boku Enrica Carusa, měla kuriózní koníčky: ezoteriku, spiritismus a okultismus.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Ze smokingu do montérek aneb Proč zbožňovaný milovník budoval Stalinův pomník. Tajnosti slavných

    Před 11 měsíci
    VIDEO Představitel okouzlujících prvorepublikových milovníků a gentlemanů byl ideálem několika generací žen, jeho život měl ale do romantické selanky na míle daleko. Během války se zapojil do protinacistického odboje, po roce 1948 skončil za mřížemi a hrozilo mu doživotí.
     Komentáře
  • Tiscali

    Pražská čtvrť, kde chudí zkoušeli žít ve štolách, láká na výhledy i památky

    Před 1 rokem
    Jaro je téměř za rohem a slibuje výlety i pořádné procházky - třeba na pražský Prosek. Čtvrť je to zajímavá, dobře dostupná a některá místa mají šmrnc téměř za každého počasí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Národní muzeum ukazuje v nové expozici dějiny českých zemí od 8. století

    Před 1 rokem
    Minulost českých zemí od 8. století až do první světové války ukazuje poprvé v jednom výstavním celku nová expozice Národního muzea (NM) nazvaná Dějiny.
     Komentáře
  • České noviny

    Národní muzeum ukazuje v nové expozici dějiny českých zemí od 8. století

    Před 1 rokem
    Minulost českých zemí od 8. století až do první světové války ukazuje poprvé v jednom výstavním celku nová expozice Národního muzea (NM) nazvaná Dějiny. Návštěvníci v ní od čtvrtka uvidí na 2000 exponátů od nejmenších středověkých šperků po největší exponát v podobě arcibiskupského kočáru z 18. století. Historik Michal Stehlík z Národního muzea dnes novinářům řekl, že záměrem tvůrců bylo vedle exponátů představit hlavně příběhy, třeba o hledání identity českého národa.
     Komentáře
  • Finance

    Jak se mění zálohy na zdravotním a sociálním u OSVČ a OBZP v roce 2022?

    Před 1 rokem
    O kolik se zvýší minimální zálohy na sociálním a zdravotním pojištění pro OSVČ? O kolik se zvýší zálohy na zdravotním pojištění pro OBZP?
     Komentáře
  • Babinet

    Slavná i tajemná pěvkyně, kterou inspiroval doktor Faust

    Před 1 rokem
    Známou operní pěvkyni Emu Destinnovou zná většina z nás jako ženu s nádherným sopránovým hlasem a pohnutým životním osudem. Již méně se však ví o jejích okultních zájmech a touze po tajemnu.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Když divadelní hvězdy září

    Před 1 rokem
    Nová výstava Národního muzea
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Výstava Když hvězdy září připomíná slavné české divadelní osobnosti

    Před 1 rokem
    Známé i již téměř zapomenuté osobnosti českého divadelního umění připomíná do 30. září příštího roku v nové budově Národního muzea (NM) v Praze výstava Když hvězdy září.
     Komentáře
  • České noviny

    Výstava Když hvězdy září připomíná slavné české divadelní osobnosti

    Před 1 rokem
    Známé i již téměř zapomenuté osobnosti českého divadelního umění připomíná do 30. září příštího roku v nové budově Národního muzea (NM) v Praze výstava Když hvězdy září. Nabízí šperky, oblečení a módní doplňky, ateliérové i divadelní fotografie, dokumenty i drobné artefakty z každodenního a uměleckého života představitelů tuzemské umělecké scény ze sbírek Divadelního oddělení NM. Ukazuje postavení herců ve společnosti za posledních přibližně 200 let, kdy zpočátku stáli na jejím okraji, aby se posléze stali populárními ikonami a byli, často proti své vůli, zapojeni do politických zápasů své doby.
     Komentáře
  • Jablonecký deník

    Generál z Tajemství staré bambitky režíruje v Železném Brodě ochotníky

    Před 1 rokem
    Herec pražského Činoherního klubu Otmar Brancuzský režíruje ochotníky v Železném Brodě. Není to poprvé, před lety tu režíroval hru o Emě Destinové. Před osmi lety. Získal k městu vztah a nalezl tu dokonce přítelkyni. Právě ta ho přemluvila, aby železnobrodským ochotníkům pomohl z další hrou, tentokrát komedii Přítelkyně z pera americké dramatičky Jen Silverman.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Prodaná nevěsta nebo Vltava ?

    Před 1 rokem
    Smetanovo muzeum ukazuje historii obliby nahrávek jeho děl.
     Komentáře
  • České noviny

    Členové AntiCovid týmu jsou jednoznačně proti zavírání škol

    Před 1 rokem
    Členové takzvaného AntiCovid týmu ODS, KDU-ČSL a TOP 09 jsou jednoznačně proti plošnému zavírání škol kvůli koronaviru. Souhlasí tak s doporučením evropské pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO), podle které by školy v Evropě měly v zimě zůstat otevřené, ale měla by se v nich dodržovat protikoronavirová opatření. Politici to dnes uvedli na dotaz ČTK.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Než výstavy odezní

    Před 1 rokem
    Za pár dnů končí tři hudební výstavy
     Komentáře
  • Novinky

    David Deyl vystoupí poprvé v Lucerně

    Před 1 rokem
    David Deyl bude pro své příznivce koncertovat již 7. října ve Velkém sále pražské Lucerny. Skladatel, textař a zpěvák zazpívá své starší písně i novinky z připravovaného alba. Zazní i slavné muzikálové melodie. Deylovým speciálním hostem bude zpěvačka a herečka Monika Absolonová.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Nádherná a nadaná pěvkyně Jarmila Novotná musela dvakrát utéct z vlastní země. Svět jí i tak ležel u nohou

    Před 1 rokem
    Byla krásná, byla nadaná, byla úspěšná… Taková byla Jarmila Novotná, jedna z našich nejlepších operních pěvkyň. Mohla by mít klidný a šťastný život, kdyby se nenarodila do doby, která takovému luxusu rozhodně nepřála. Její životní osudy se tak ubíraly hodně klikatými cestami a dvakrát ji dokonce zavedly do emigrace. Jednou před Němci a podruhé před komunisty.
     Komentáře
  • Echo24

    Masarykův mystifikátor a agent s krycím jménem Viktor

    Před 1 rokem
    Málokomu věnuje Tomáš Garrigue Masaryk ve svých reminiscencích tolik místa jako právě Emanuelu Voskovi, krycím jménem Viktor, emigrantovi z Kutné Hory. Vyučený kameník a podnikatel intelektuálně nezlobil, rakouský režim rád neměl a TGM mu důvěřoval. Ovládal kumšt mystifikace a nevzrušovalo ho, že bylo možné si skutečnost snadno ověřit například četbou novin.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Ema Destinnová: Na jevišti okouzlovala zpěvem, v soukromí měla poměrně děsivé zájmy

    Před 1 rokem
    Prosadila se ve světě, jen u nás měla cestu náročnější. Ano, řeč nemůže být o nikom jiném, než o operní pěvkyni Emě Destinnové, u níž vás možná překvapí, že měla poměrně děsivé zájmy.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Skončily stavební práce na přístavbě ZŠ Chodov. Školákům bude od září k dispozici desítka nových tříd

    Před 1 rokem
    Desítka nových tříd v základní škole Chodov v Praze 11 bude od září sloužit školákům. Přístavbu školy v ulici Květnového vítězství radnice plánovala několik let, stavět se začalo v létě roku 2019. Stavební práce Prahu 11 vyšly zhruba 187 milionů korun. Uvedl to místostarosta jedenácté městské části Ondřej Prokop (ANO).
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Skončí některé bankovky s Palackým, Němcovou či Karlem IV. Jak nepřijít o tisíce korun?

    Před 1 rokem
    Česká národní banka začne stahovat z oběhu některé bankovky staršího data. Půjde o „modely“, které vznikaly v období let 1995 až 1999. Centrální banka chce, aby mezi lidmi koloval od každého nominálu jen jeden vzor. Prý to sníží pravděpodobnost jejich padělání a zrychlí strojové zpracování.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Ema Destinnová: Operní diva, která vyvolávala duchy

    Před 1 rokem
    Poslední léta svého života trávila Ema Destinnová na zámku Stráž nad Nežárkou.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Revoluční bankovky: Jak budou vypadat bankovky blízké budoucnosti?

    Před 1 rokem
    Vědci z Akademie věd přišli se zcela revolučními papírovými bankovkami. Jejich plnivo se totiž postará o zničení virů a bakterií již do několika minut. Přestanou být papírové peníze jedním z nejčastějších přenašečů nákaz?
     Komentáře
  • Classic Praha

    Fryderyk Chopin: Básník klavíru v lázních

    Před 1 rokem
    Západočeské Mariánské Lázně si oblíbil polsko-francouzský klavírista a skladatel Fryderyk Chopin.
     Komentáře
  • Novinky

    Ředitelka neziskové organizace Ivana Leidlová: Jsem vděčná lidem, kteří Zámek Liteň podporují

    Před 1 rokem
    Nezisková organizace Zámek Liteň oslaví v létě deset let práce nejen na obnově zámeckého areálu, ale především u nás pozapomenuté slávy Jarmily Novotné, jež je vedle Emy Destinnové ve světě nejznámější českou operní pěvkyní a jejíž osudy jsou s Litní na Berounsku spojeny. Aktivity posledního desetiletí změnily život nejen ředitelce Ivaně Leidlové, ale i její rodině.
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Stát chce prodat usedlost, která patřila Emě Destinnové. Do aukce půjde také rekreační areál nebo most

    Před 1 rokem
    Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chce prodat zemědělskou usedlost Nový Dvůr, která patřila i pěvkyni Emě Destinnové. Minimální cenu stanovil úřad na 4,22 milionu korun. Prodat chce v Jihočeském kraji také rekreační areál v Horní Pěně na Jindřichohradecku a most Prefa na Lipně.
     Komentáře
Reklama