Zavřít
Ema Destinnová

Ema Destinnová

Nejnovější články na Seznamu na téma Ema Destinnová
  • Babinet

    Září plné tradice aneb Víno ve středních Čechách

    Před 8 dny
    Září přineslo vinobraní, které je na mnoha místech středních Čech v plném proudu a oslavy rozhodně nekončí. Kam se ještě letos stihnete vydat? Inspirujte se k výletům plným chutí a tradice.
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Ulici Jana Opletala čeká rekonstrukce. Město za ni zaplatí více než 10 milionů korun

    Před 1 měsícem
    Poslední srpnový týden začne město opravovat ulici Jana Opletala. Práce na kompletní rekonstrukci silnice, včetně chodníků a zastávky městské hromadné dopravy, potrvají až do 3. října. Práce vyjdou na více než 10 milionů korun.
     Komentáře
  • Extra

    Lucie Vondráčková snad zastavila čas: Na zámku poletovala jako malá holka

    Před 1 měsícem
    Oblíbená zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková (43) je v současné době na roztrhání. Ale i když nastoupila do seriálu Ulice, zkouší dvě divadelní hry, natočila nový videoklip, není na ní vůbec znát žádná únava, ba naopak. Zpěvačka jako by zastavila čas, protože vypadá naprosto božsky. Na natáčení klipu byla i redakce eXtra.cz.
     Komentáře
  • Náš region

    V krajském kole Antifetfestu uspěli žáci školy Emy Destinové

    Před 1 měsícem
    Dvě zvláštní ceny poroty získali žáci ze Základní školy Emy Destinové v krajském kole soutěže amatérských filmů žáků základních škol Antifetfest.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Básníci na cestách: kterak Jan Neruda a Vítězslav Hálek rajzovali po světě

    Před 1 měsícem
    Jan Neruda a Vítězslav Hálek byli překvapivě akční cestovatelé. Oba – před více než 150 lety – navštívili Cařihrad a Neruda k tomu přidal ještě Palestinu a Egypt
     Komentáře
  • Čteme vám Seznam Zprávy

    10 min

    Podcast
    Bufet za statisíce, sněm za milion. Audit cupuje hospodaření Akademie věd

    Před 1 měsícem

    ·

    10 minut

    Článek Ondřeje Koutníka. „Zjištění lze považovat za velmi závažná,“ píše se v interním auditu Akademie věd, který Seznam Zprávy získaly. Podle kontrolorů docházelo v Akademii věd k nehospodárnému utrácení peněz ze státního rozpočtu. Funkcionářům Akademie věd, která loni rozdělila dotace v hodnotě přes sedm miliard korun, přistál na stole před několika dny výbušný dokument. Interní audit Akademie věd poukázal na podezřelé toky peněz, které místo na činnost vědců a badatelů proudily na – dle kontrolorů – nehospodárné účely. „Zjištění lze považovat za velmi závažná,“ píše se v závěru interního auditu účetní uzávěrky Akademie věd za rok 2022, který mají Seznam Zprávy k dispozici.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Glosa: Fiala chce euro. Ale nemůže to říct

    Před 1 měsícem
    Možná to premiér Fiala jen nemůže říct otevřeně a nahlas, že pod vlivem okolností změnil názor. A že už dál nemůže bojovat za ty krásné bankovky s Boženou Němcovu nebo Emou Destinovou.
     Komentáře
  • Zítřek

    Mistrovství ČR v Hospodském kvízu. Hvězdný tým z pořadu Na lovu bral „jen“ 2. místo! A jak byste si vedli vy?

    Před 2 měsíci
    V Pardubicích tento víkend proběhlo mistrovství ČR v Hospodském kvízu. Účastnilo se jej celkem 136 týmů ze všech koutů republiky. V Enteria areně, kde hraje své zápasy pardubické Dynamo, tak soutěžilo přibližně 1000 bystrých mozků!
     Komentáře
  • Classic Praha

    Jak rejnok prohrál s Jeremiášem. Koncertní síň v kostele sv. Anny, České Budějovice

    Před 2 měsíci
    Nebývá zvykem začínat příběh o koncertní síni vzpomínkou na jiný, který měl stát nedaleko od ní. Jenže České Budějovice nejsou jen městem, kde – jak známo – by chtěl žít každý, ale také jihočeskou metropolí s příznačně tuzemským přístupem ke vzniku nových prostor, zasvěcených klasické hudbě. Smutný hrdina zdejšího epopeje získal přezdívku Rejnok. Oficiálně se přitom měla budova v českobudějovické čtvrti Čtyři dvory jmenovat Koncertní a kongresový sál Antonína Dvořáka.
     Komentáře
  • Jímeto

    Ema Destinnová se uměla ohánět v kuchyni. Zkuste její božský bezlepkový dort

    Před 2 měsíci
    Seriál Zlatá labuť má u diváků obrovský úspěch. I proto se TV Nova rozhodla překvapit své příznivce tím, že začala vysílat pořad s názvem Zlatá Labuť u sporáku. Hned první díl je věnován Emě Destinnové a jejímu receptu na bezlepkový dort.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Ondřej Neff: Napsal jsem další díl Sňatků z rozumu a Zlé krve. Svět Tomáše Koloce

    Před 2 měsíci
    Text a rozhovor nejen ke včerejšímu 40. výročí odchodu autora Sňatků z rozumu a Zlé krve Vladimíra Neffa (1909 – 1983).
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Praha 6 přes léto zdarma zpřístupní hřiště Rooseveltova, přes rok se za něj platí

    Před 3 měsíci
    Městská část Praha 6 oznámila, že během prázdnin otevře hřiště mezi ulicemi Rooseveltova a Chittussiho. To během roku využívají dvě základní a jedna mateřská škola a v sobotu je vstup povolen pouze po objednání a zaplacení více než dvou stovek za hodinu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Recenze: Narůstání strhující, ale nechutné touhy. Salome v Brně je opera o pudech

    Před 3 měsíci
    V princezně lze snadno vidět extrémní obraz rozmazlené teenagerky, která si bez ohledu na použité prostředky vyvzteká vše, co si zamane.
     Komentáře
  • Čtidoma

    V létě nahradí příběh Kučerových pořad Zlatá labuť u sporáku

    Před 3 měsíci
    Čtvrteční díl seriálu Zlatá labuť přinese překvapivý zvrat. Petr Kučera, ačkoliv si užil pár vášnivých chvil s bývalou zlodějkou Bárou Veselou, skončí u oltáře s jinou ženou. Udělá to pod tlakem velitele gestapa Grubera, který se spunktoval s jeho sestrou Irenou Maškovou. Půjde o poslední epizodu před letní pauzou. Ani během horkých dní ale diváci o svůj oblíbený pořad nepřijdou – dostanou ho však v novém kabátku!
     Komentáře
  • Extra

    Závěr seriálu Zlatá labuť se blíží: Přes léto si Nova pro diváky připravila překvapení

    Před 3 měsíci
    První série seriálu Zlatá labuť se blíží do finále. Fanoušci ovšem mohou být v klidu. TV Nova redakci eXtra.cz sdělila, že na podzim slibuje přijít s druhou sezónou. Kromě toho si však pro diváky připravila překvapení v podobě speciálu Zlatá labuť u sporáku, kde se od redaktorek dozvíme, jak si připravit ty pravé prvorepublikové recepty a k tomu přidají pár pikantních drbů o osobnostech oné éry.
     Komentáře
  • Aplausin

    Poslední díl Zlaté labutě se blíží. Časy první republiky připomene vaření Zlatá labuť u sporáku

    Před 3 měsíci
    Příběhy první série seriálu Zlatá labuť pomalu vrcholí. Petr (Adam Vacula) s Bárou (Marta Dancingerová) ještě zabojují za společnou budoucnost, jenže začnou přicházet na to, jak velké nebezpečí to pro ně i pro ostatní může znamenat. Klacky pod nohy jim tentokrát hodí někde úplně jiný než doposud. A půjde doslova o život.
     Komentáře
  • Česko živě

    Závěr příběhu Kučerových se blíží. V létě diváky potěší Zlatá labuť u sporáku

    Před 3 měsíci
    Příběhy první série seriálu Zlatá labuť pomalu vrcholí. Petr s Bárou ještě zabojují za společnou budoucnost, jenže začnou přicházet na to, jak velké nebezpečí to pro ně i pro ostatní může znamenat. Klacky pod nohy jim tentokrát hodí někde úplně jiný než doposud. A půjde doslova o život.
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Liberecká galerie zahájila lázeňskou sezonu, tvoří ji tři výstavy

    Před 3 měsíci
    Liberecká Oblastní galerie má tři nové výstavy, jsou na ní díla Pasty Onera, Libuše Dlabola Pražákové a venkovní plastiky několika českých umělců. Pomyslně tak galerie poprvé zahájila lázeňskou sezonu. Názvem odkazuje na původní využití budovy, v níž byly lázně. Zároveň jde o nový koncept, podle něhož bude výstavy zahajovat v několika prostorách galerie zároveň.
     Komentáře
  • Hospodářské noviny

    Dvě nové kolekce pod novým vedením. Kateřina Handlová svébytně interpretuje tradici značky Rückl

    Před 3 měsíci
    Když se někdejší umělecký ředitel nižborské sklárny Rückl a designér Rony Plesl rozhodl vydat sólovou cestou, musela si známá rodinná firma klást otázku, kdo ho v pozici nahradí… Rozhodla se vsadit na mladou krev.
     Komentáře
  • Za Plzní

    Slavná sopranistka se vrací do Plzně. Ve čtvrtek se Jana Štěrbová Veberová představí v Šeříkovce

    Před 4 měsíci
    Do Plzně se už moc těší. Sopranistka Jana Štěrbová Veberová se na západ Čech vrací po několika letech. Spolu s tenoristou Milanem Vlčkem představí nejznámější a nejkrásnější operetní a muzikálové skladby na jarním koncertu nazvaném “Máj – lásky čas” v Kulturním domě Šeříkovka na Slovanech ve čtvrtek 25. května. Na klavíru je doprovodí Štěpán Slavík. Hostem koncertu bude dětský pěvecký sbor Rolničky 25. ZŠ v Plzni.
     Komentáře
  • Za Plzní

    Nejkrásnější melodie zazní v plzeňské Šeříkovce

    Před 4 měsíci
    Nejznámější a nejkrásnější operetní a muzikálové skladby čekají posluchače výjimečného jarního koncertu nazvaného “Máj – lásky čas”. V Kulturním domě Šeříkovka v Plzni na Slovanech je ve čtvrtek 25. května představí sopranistka Jana Štěrbová Veberová spolu s tenoristou Milanem Vlčkem za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka. Hostem koncertu bude dětský pěvecký sbor Rolničky 25. ZŠ v Plzni.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Na úspěch si musela počkat, pak ale hravě strčila do kapsy i Pištěka či Marvana. Tajnosti slavných

    Před 4 měsíci
    Její tvář zná snad každý, přinejmenším z historického dramatu Kladivo na čarodějnice. Navenek vždy solidní až upjatá, pod důstojností jemně probleskoval smysl pro humor. Nikdy však nesklouzla k laciné karikatuře.
     Komentáře
  • Vlasta

    Je ošklivá a neumí zpívat. Příběh Emy Destinnové, světové operní pěvkyně, která skončila sama a zhrzená

    Před 4 měsíci
    Příběh Emy Destinnové je dramatický jako hollywoodský trhák. Jen červený koberec chybí před vchodem domu č. 7 v pražské Kateřinské ulici, kde se 26. února 1878 narodila jako Emilie Pavlína Věnceslava Kittlová.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Čtyři, co ubili Destinnovou. Ubijí nás všechny? Svět Tomáše Koloce

    Před 5 měsíci
    Ema Destinnová je českému člověku známá jako tvář z dvoutisícovky či tragická hrdinka slavného filmu Božská Ema, ztvárněná Božidarou Turzonovovou. Těm, kteří si dávají věci víc do souvislostí, možná i koketní dcera secesního oligarchy Kittla ze seriálu Zlá krev s tváří Libuše Šafránkové. Na takový osud málo zpracované téma. Minulý týden se ovšem objevilo další zpracování…
     Komentáře
  • Žít Prahu

    3 legendární kavárny v Praze: Kam chodil Masaryk, Havel nebo Einstein?

    Před 5 měsíci
    Stylové prostředí, výtečná káva, něco sladkého či slaného k zakousnutí. Kavárny k Praze neodmyslitelně patří. My vás v tomto díle Žít Prahu zavedeme do tří kavárenských legend, jež pomáhaly utvářet kulturní život nejen v naši metropoli. Které pražské kavárny by měl každý navštívit aspoň jednou za život? Cukrárna Myšák (Vodičkova, Nové Město) První z legendárních pražských podniků nese jméno svého zakladatele, prvorepublikového cukráře Františka Myšáka. K jeho hostům patřili třeba Oldřich Nový, Ema Destinnová nebo sám T. G. Masaryk. Dodnes si cukrárna zachovává prvorepublikový charakter, i když tu najdete i moderní prvky. Ovšem čím je tento podnik proslulý, jsou samozřejmě zákusky – vyhlášený Myšákův pohár je hitem už 80 let, tradiční zákusky jsou tu opravdu poctivé a na buchtičky se šodó sem chodí hosté zblízka i zdaleka. Kavárna Slavia (Smetanovo nábřeží, Staré město) Tahle kavárna v Paláci Lažanských je jedním ze symbolů Prahy. Postavil ji František Havel a ke „štamgastům“ patřili třeba Antonín Dvořák, Karel Hašler nebo Václav Havel. Interiér ve stylu art deco s mramorem, dřevem a zrcadly utváří neopakovatelnou atmosféru. Když k tomu přidáte pianistu, který hraje hostům každý večer, je jasné, proč je Slavia tak oblíbená. I dobroty, které tu nabízejí, stojí rozhodně za ochutnání. Pokud chcete zkusit něco netradičního, dejte si vyhlášené café de absinthe. Café Louvre (Národní, Nové Město) Do stylové kavárny, která poprvé otevřela své dveře na začátku minulého století, chodila celá plejáda slavných hostů. Za všechny zmiňme fyzika Alberta Einsteina, kterého zdejší interiér, ochotný personál a vyhlášená kuchyně lákala stejně, jako láká dnešní hosty. Možná zrovna tady, nad šálkem dobrého moku, přišel se svou teorií relativity. Mimochodem, oblíbená je i zdejší biliárová herna s úžasnou atmosférou, kde si můžete s přáteli nebo rodinou za rozumný peníz zahrát. Souhlasíte s naším výběrem legendárních pražských kaváren? Nebo máte svoji oblíbenou, na kterou nedáte dopustit? Napište nám do komentářů. A přidat můžete i tip na další místa, která neodmyslitelně patří k životu v Praze. 00:00 Legendární kavárny v Praze 00:53 Cukrárna Myšák 02:59 Kavárna Slavia 04:48 Café Louvre 06:58 Nejlevnější cukrárny v Praze Vážíme si vaší podpory, díky! Daniel, Lukáš, Honza, Martina, Květa, Ruda
     Komentáře
  • Žena-in

    Třeboň nejsou jen rybníky a výlety na kole. Co zajímavého zde můžete ještě navštívit?

    Před 5 měsíci
    Třeboň je nádherné město, které láká především možností turistiky a cyklistiky okolo svých rybníků. Jsou zde také některé významné a notoricky známé památky jako Třeboňský zámek společně se zahradou nebo Schwarzenberská hrobka. Tyto místa už většina z vás minimálně jednou navštívila. Třeboň a jeho okolí ale může nabídnout mnohem více. Navštívit můžete například některé z následujících míst.
     Komentáře
  • Paměť národa

    Hašlerky „Vítězný únor“ přežily. S jejich výrobci ale komunisti zatočili

    Před 7 měsíci
    Za normálních okolností by František Lhotský vystudoval vysokou školu a převzal po svém otci prosperující továrnu na cukrovinky. Jenže přišel komunistický puč. Fabriku jim sebrali a nečekala ho podnikatelská dráha, ale pétépáci.
     Komentáře
  • Příbram

    Ema Destinnová se narodila před 145 lety. Vyrůstala v Milešově, svým hlasem dobyla světovou operu

    Před 7 měsíci
    V kronikách obce Milešov najdeme zmínky o mladé Emě Kittlové, která později proslula jako operní pěvkyně Ema Destinnová.
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Přesně před 145 lety se narodila Ema Destinnová. Její úmrtí je úzce spjato s Českými Budějovicemi

    Před 7 měsíci
    Přesně před 145 lety se v Praze narodila významná pěvkyně Ema Destinnová, vlastním jménem Emilie Pavlína Kittlová. Kariéru ve svých 20 letech úspěšně zahájila v Berlíně. Po deseti letech získala angažmá v Metropolitní opeře v New Yorku, kde v mnoha představeních zpívala společně například s Enrikem Carusem. Její skon byl však úzce spjatý z Českými Budějovicemi.
     Komentáře
  • České noviny

    Basikové román Rozhovory s útěkem dostane jevištní podobu

    Před 7 měsíci
    K 60. narozeninám zpěvačky Báry Basikové připravuje režisér a choreograf Martin Dvořák multižánrovou jevištní adaptaci jejího románu z 80. let Rozhovory s útěkem. Pražská premiéra bude v dubnu a brněnská v květnu. Basikové literární prvotina z 80. let je poetickým románem s tématem lesbické lásky a milostného hledání mladé dívky. Zájem o jeho adaptaci projevila řada filmařů a divadelníků, vizuální podobu zatím ale nedostal. Životní jubileum slaví autorka románu právě dnes.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Ema Destinnová měla zvláštní záliby. Byla okultistka s tetováním hada

    Před 7 měsíci
    Emilie Paulina Jindřiška Kittlová, známá pod pseudonymem Ema Destinnová, byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost. Její zvláštní zálibou bylo sbírání podivných předmětů.
     Komentáře
  • Prima Nápady

    Tipy na Valentýnský odpočinek ve středních Čechách

    Před 7 měsíci
    Blíží se Valentýn – svátek zamilovaných. Nenechte nic náhodě a oslavte společně lásku valentýnským pobytem ve středních Čechách. Vydejte se za romantikou, odpočinkem, klidem přírody i vzácnými momenty do netradičních míst zámeckých, lázeňských a wellness hotelů.
     Komentáře
  • Opera Plus

    „Nenápadná“ sopranistka Helena Tattermuschová dnes slaví devadesáté narozeniny

    Před 8 měsíci
    Před devadesáti lety se narodila lyrická koloraturní sopranistka, známá především díky svým charakterním rolím v Mozartových a Janáčkových operách, Helena Tattermuschová.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Retro silvestrovské pohoštění: Chlebíčky, jednohubky i bowle, jak je milujeme dodnes

    Před 8 měsíci
    Vedle nepřeberného množství moderních kanapek či finger foods by mohl takový nefalšovaný český chlebíček působit trochu humpolácky. Více než stoletou specialitu z dílny asi nejznámějšího pražského lahůdkáře Jana Paukerta jsme si ale právem oblíbili, a tak si na našich stolech najde své místo dodnes. Na jaké další lahůdky nesmíte v době oslav zapomenout?
     Komentáře
  • Deník

    Obložené chlebíčky jsou s námi přes sto let. Ty nejlepší musí potěšit chuť i oko

    Před 8 měsíci
    Neobejde se bez něj žádná rodinná oslava (silvestrovská už vůbec ne), existují na něj tisíce receptů a je prý českým vynálezem. Řeč je o obloženém chlebíčku. Je čas chystat ty nejlepší na silvestrovský mejdan!
     Komentáře
  • Expres FM

    Silvestrovská nezbytnost: Kdo vynalezl chlebíček, jaké druhy patří dnes k těm nejoblíbenějším a co chutná mladé generaci

    Před 9 měsíci
    Historie takzvaných otevřených sendvičů sahá až do středověku, ale poctivý český chlebíček vznikl teprve v roce 1916. Jeho strůjcem není nikdo jiný, než slavný lahůdkář Jan Paukert, který jej servíroval i takovým zákazníkům jako Tomáš Garrigue Masaryk či Ema Destinnová.  Přestože byl obložený krajíc veky oblíbeným pohoštěním v dobách první republiky, na své popularitě  neztrácí…
     Komentáře
  • Apetit

    7 retro sladkostí, které přežily socialismus: Z Destinek se staly Hašlerky, starý Míša byl zabalený v pergamenovém papíru

    Před 10 měsíci
    Vydejte se s námi na sladký výlet do dětství. Dozvíte se, proč se Destinky přejmenovaly na Hašlerky a jak se z Pribináčku stala filmová hvězda. Až budete plánovat, co upečete nebo připravíte, můžete ucucávat z tuby Jesenku!
     Komentáře
  • Příbram

    V příbramském divadle zavládne Podzim na Malé scéně

    Před 11 měsíci
    Komorní prostor Divadla A. Dvořáka nabídne čtyři divadelní představení pro dospělé i děti. Hostem festivalu je soubor pražské Violy.
     Komentáře
  • Příbram

    V příbramské divadle zavládne Podzim na Malé scéně

    Před 11 měsíci
    Komorní prostor Divadla A. Dvořáka nabídne čtyři divadelní představení pro dospělé i děti. Hostem festivalu je soubor pražské Violy.
     Komentáře
  • Hudba podle kalendáře

    5 min

    Podcast
    Českým folklórem se inspiroval skladatel Otmar Mácha

    Před 11 měsíci

    ·

    5 minut

    Další Hudba podle kalendáře připomene českého hudebního skladatele, dramaturga a hudebního režiséra 20. století Otmara Máchu, který se narodil 2. října 1922, tedy před rovnými 100 lety. Otmar Mácha se narodil V Ostravě, kde také po maturitě na gymnáziu studoval skladbu nejprve u Františka Míti Hradila a poté pokračoval ve studiích na pražské konzervatoři a na její mistrovské škole u Jaroslava Řídkého. Po studiích pracoval jako hudební režisér Československého rozhlasu v Praze, poté jako ústřední dramaturg hudebního vysílání Československého rozhlasu a dramaturg Svatu československých skladatelů. Od roku 1962 se pak už věnoval pouze skladbě.
     Komentáře
  • Hudba podle kalendáře

    5 min

    Podcast
    Baronka v opeře Jarmila Novotná

    Před 1 rokem

    ·

    5 minut

    Česká sopranistka a filmová herečka Jarmila Novotná se narodila 23. září 1907 v Praze a svou kariéru zahájila v roce 1925 jako elévka Národního divadla. Vystupovala ovšem i v kabaretech, hrála a zpívala v operetách a účinkovala v českých i zahraničních filmech. Je označována za nejslavnější žačku Emy Destinnové, i když ji slavná operní diva vyučovala jen pár měsíců. Jarmila Novotná na sebe upozornila rolí Mařenky ve Smetanově Prodané nevěstě, kterou v Národním divadle ztvárnila v pouhých osmnácti letech. Díky svému hereckému talentu si zahrála v mnoha činoherních evropských i jednom americkém filmu. V českých snímcích se objevila jen dvakrát – v němém snímku Vyznavači slunce a ve zvukovém melodramatu Skřivánčí píseň, kde předvedla i svůj pěvecký talent.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Přátelila se s rodinou TGM, učila ji Ema Destinnová, zahrála si v americkém filmu! Pestrý život Jarmily Novotné

    Před 1 rokem
    Česká sopranistka našla svůj domov na zámku v Litni.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Iva Hüttnerová přiblížila svůj boj s moderními technologiemi: Jde mi to na nervy

    Před 1 rokem
    S příchodem moderních technologií bylo možné pozorovat, že mladí lidé si s nimi často věděli rady lépe než ti, kteří zažili ještě samotný příchod mobilních telefonů. Iva Hüttnerová (73) se se svým chytrým telefonem dosud učí žít a internet jí také dává zabrat, obzvlášť pokud jde o nákupy.
     Komentáře
  • Aplausin

    Trable Ivy Hüttnerové při nákupech po internetu. Doma se jí vrší nepoužitelné zboží

    Před 1 rokem
    Iva Hüttnerová s humorem sobě vlastním vyprávěla, jaká úskalí jí nesou moderní technologie. Oblíbená herečka rozhodně nepatří mezi jejich odpůrce, tu a tam ji ale chytrá zařízení pěkně vypečou.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Češi v krizi přijímají euro. Politikům navzdory

    Před 1 rokem
    Tradiční český odpor ke společné evropské měně slábne. Stále více tuzemských firem přechází na hospodaření v eurech, ekonomové mluví o „spontánní euroizaci“ české ekonomiky.
     Komentáře
  • Extra

    Detaily posledního rozloučení Zagorové (†75): Hrob si zařídila již před smrtí

    Před 1 rokem
    V kostele na Malé straně se v úterý 30. srpna uskuteční od 14 hodin zádušní mše za zesnulou Hanu Zagorovou (†75). Štefan Margita (66) a další pozvaní hosté se tak naposledy rozloučí se svou milovanou Haničkou, která zemřela v pátek 26. srpna. Informace přinesl web Aha!.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Smutná minulost krásné herečky Božidary Turzonovové. Kvůli těhotenství dost vytrpěla

    Před 1 rokem
    Jedna z nejpopulárnějších a nejkrásnějších slovenských hereček Božidara Turzonovová, dobře známá i českým televizním divákům, letos oslavila 80. narozeniny. Osud se s ní nemazlil. Manžel ji podváděl a během života musela podstoupit několik interrupcí. Jak se s tím vyrovnávala?
     Komentáře
  • Expres FM

    Císařovna Sissi měla kotvu, Ema Destinnová hada a ledový muž Ötzi dokonce 61 kousků: Tetování je s námi 7 tisíc let

    Před 1 rokem
    Tetování buď milujete, nebo nenávidíte. Ale nezměníte, že se stalo celosvětovým fenoménem. Vkládání pigmentu pod kůži pro dekorativní nebo rituální účely tu bylo už od pravěku. Odkud ale pochází a jak se za tu dobu změnily společenské postoje k tetování? Na to se podrobněji zaměříme v následujících řádcích.  Polynésané dali světu slovo „tattoo“, které je…
     Komentáře
  • Opera Plus

    Viktor Velek: monografie a paměti Richarda Kubla

    Před 1 rokem
    Tenorista Richard Kubla (1890–1964) je ostravský rodák. Vídeň mu říkala Český Caruso, jeho pěveckými partnerkami byla nejenom Kristýna Morfová, ale též Ema Destinnová, jejíž životopisci vzpomínají na jejich nezapomenutelné vystoupení třeba v přírodním divadle v Šárce. Živě tradovaných odkazů, kterými by se Český Caruso Richard Kubla dostal do běžného povědomí i dnešního operního publika, mnoho neexistuje.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Odpočiňte si na místě, kde relaxovala i Ema Destinnová. Chateau Trnová je oáza klidu

    Před 1 rokem
    Kdo by někdy nesnil o životě na zámku? V dnešní době si ovšem můžeme takový pocit alespoň na chvíli dopřát všichni. Třeba v Chateau Trnová u Prahy, kde pobývala Ema Destinnová a kde prý Františka Škroupa napadaly hudební motivy pro píseň, která se později stala českou hymnou.
     Komentáře
  • Kavárna

    19 min

    Podcast
    Souzněním hoboje a harfy začne festival klasické hudby Třeboňská nocturna

    Před 1 rokem

    ·

    19 minut

    Už řadu let patří k letní kulturní nabídce na jihu Čech festival klasické hudby Třeboňská nocturna. Ten od založení vedl Miloš Končický, loni se ředitelkou akce stala jeho dcera Irma Mrázková. Letošní ročník rozezní centrum lázeňského města od 12. do 16. července.
     Komentáře
  • Úžasné životy

    24 min

    Podcast
    Úžasné životy: Waldemar Matuška podle Heleny Vondráčkové

    Před 1 rokem

    ·

    24 minut

    On jí během prvního společného vystoupení tiskl ruku, aby ji nepřemohla tréma, ona mu jeho poslední roky života osladila meruňkovými knedlíky. Waldemar Matuška a Helena Vondráčková byli nejen kolegové, ale také velcí přátelé. V čem je kouzlo Matuškových písní?
     Komentáře
  • Utajené příběhy českých dějin

    Osudová Emma – umělkyně ve stínu Mafie a okultismu

    Před 1 rokem
    Historie naší země je plná otazníků a témat, o kterých se nemluví. Odhalte jejich tajemství na iprima.cz
     Komentáře
  • CNN Prima News

    S těmito bankovkami od července nezaplatíte. Co dělat, když je máte v peněžence?

    Před 1 rokem
    S koncem školního roku skončila platnost i některých českých bankovek. Od července tak nebude možné běžně platit s nominály 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun, které byly vydávány v letech 1995 až 1999. Pokud někdo takové peníze stále drží, nemá důvod k panice. Fakticky je může vyměnit za platné po neomezenou dobu. Vyplývá to z tiskové zprávy České národní banky.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Nejkrásnější Mařenka prchala před fašisty třikrát. Pak jí vše sebrali komunisté a pro Čechy přestala existovat. Tajnosti slavných

    Před 1 rokem
    Úchvatná kráska a mimořádně talentovaná pěvkyně dobyla i newyorskou Metropolitní operu a u nohou jí ležel svět. Jenže žila na zámku a byla takzvaně buržoazní hvězdou, takže v roce 1948 musela už podruhé narychlo emigrovat. Pro svou vlast tím přestala existovat.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Šporcl připravil v Českých Budějovicích festival. Zohlední i české předsednictví EU

    Před 1 rokem
    Nový hudební festival Hvězdy nad Vltavou nabídne od 2. do 15. července v Českých Budějovicích klasickou hudbu.
     Komentáře
  • Úžasné životy

    25 min

    Podcast
    Úžasné životy: Přemysl Otakar II. podle režiséra Jana Svatoše

    Před 1 rokem

    ·

    25 minut

    Zakladatel českých měst nebo dobyvatel alpských oblastí. Český panovník Přemysl Otakar II. patří k nejvýznamnějším vládcům přemyslovského rodu. Do české historie se zapsal jako „král železný a zlatý“. Jako mocný panovník si však vytvořil i celou řadu nepřátel, například část české šlechty. Přemyslům život přibližuje v dalším díle cyklu Úžasné životy režisér Jan Svatoš, který o něm natočil dokumentární film.
     Komentáře
  • Brněnský deník

    Svíčky v brněnské Úrazové nemocnici: pieta za tragicky zesnulého chirurga Pašu

    Před 1 rokem
    /FOTO/ Libor Paša byl uznávaným brněnským lékařem, chirurgem a traumatologem. Navíc působil jako přednosta Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Úrazové nemocnici Brno. Není proto divu, že jeho tragická smrt zasáhla kromě rodiny a nejbližších příbuzných i jeho kolegy a pacienty. Spolupracovníci mu proto zřídili pietní místo přímo u jeho pracoviště, tedy ve druhém patře hlavní budovy Úrazové nemocnice.
     Komentáře
  • Úžasné životy

    24 min

    Podcast
    Jarmila Novotná podle operního pěvce Adama Plachetky

    Před 1 rokem

    ·

    24 minut

    Výjimečná žena s výjimečným hlasem a výjimečným osudem. Učila se u Emy Destinnové, ale úspěch slavila i u filmu. Ve své době jí ležel svět u nohou, ale doma se k ní neznali. Republiku musela prvně opustit kvůli nacistům. V zahraničí za klavírního doprovodu Jana Masaryka nazpívala Lidické písně. Nehodila se ale ani vládnoucí straně po válce. A tak emigrovala podruhé. Lidé doma na ni měli zapomenout.
     Komentáře
  • MeziŽenami

    Tip na výlet: vodní dílo Vír

    Před 1 rokem
    Bystřicko je nejčlenitějším regionem celé Vysočiny. Hluboké, až kaňonovité údolí řeky Svratky dodává krajině, v kontrastu s vysokým převýšením okolních vrcholků, horský ráz.  A právě v nejužším místě tohoto údolí vzniklo před více než šedesáti lety vodní dílo Vír.
     Komentáře
Reklama