Zavřít
Henry Ford

Henry Ford

Nejnovější články na Seznamu na téma Henry Ford
  • Jiří CB Benýšek
    naSeznam Médium

    Obuvnická velmoc Česká republika

    Před 11 dny
    Tolik značek obuvi jako existuje v České republice, nemá snad žádná jiná země na světě. A většina je z okolí Zlína. Náhoda? Vůbec ne.
     Komentáře
  • Bára Janurová
    naSeznam Médium

    Žádný úspěch není zadarmo, stojí za ním tvrdá práce, úsilí a vytrvalost

    Před 18 dny
    Vytrvat u jedné činnosti, něčeho dosáhnout, nevzdat se, překonávat překážky. Tohle všechno a možná víc vás může napadnout, když se řekne houževnatost. Jak tuto dovednost pěstovat a dosahovat úspěchů?
     Komentáře
  • Patrik Kudláček
    naSeznam Médium

    Příběhy podnikatelských velikánů díl 1. – Henry Ford

    Před 1 měsícem
    Životní příběh Henryho Forda, zakladatele společnosti Ford Motor Company a průkopníka v oblasti automobilové výroby. Inovace, pásová výroba, ale také nemálo kontroverze.
     Komentáře
  • Techsvět

    Elektromobily se objevily před více než 100 lety. Historické fotografie nelžou

    Před 1 měsícem
    Mnoho lidí si myslí, že elektromobily jsou zásluhou Elona Muska a jeho Tesly. Nic nemůže být dále od pravdy. A nemluvíme zde o Toyotě Prius nebo Nissanu Leaf. Elektromobily se v ulicích světa objevily díky Thomasi Edisonovi - stejnému muži, který si nechal patentovat žárovku.
     Komentáře
  • AutoForum

    Další velká automobilka obejde vlastní dealery, dosavadní spolupráci s nimi považuje za „vadnou”

    Před 1 měsícem
    Těžko si představit vyšší formu uznání od vašeho obchodního partnera, než když celý model vaší spolupráce označí za vadný. A jedinou další cestu vidí v tom, že vás do určité míry obejde. Přesně to teď začíná dělat Volvo ve Velké Británii a nepředpokládáme, že tam s tím i skončí.
     Komentáře
  • BusinessNews24

    Noví dodavatelé se předhánějí v zapojení do trhu s elektromobily

    Před 2 měsíci
    Globální automobilový průmysl vyčlenil 1,2 bilionu dolarů na vývoj elektrických vozidel. To poskytuje novým dodavatelům jedinečnou příležitost získat smlouvy na vše od bateriových sad po motory.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Nový chatbot s umělou inteligencí umožňuje chatovat s Hitlerem

    Před 2 měsíci
    Chatbota Historical Figures vytvořil 25letý vývojář Sidhant Chadda, který pracuje jako programátor ve společnosti Amazon.
     Komentáře
  • Autokult.cz - Auta nás baví

    8 min

    Podcast
    #83 Michal A Ondra - KEN BLOCK: Zajímavosti, jeho začátky a vrchol slávy! + další odpovědi

    Před 2 měsíci

    ·

    8 minut

    Ken Block byl pro svět automobilů velmi významnou osobností. Znáte ale jeho začátky? Jak vybudoval neskutečně známé značky? To a ještě mnohem více, se dozvíte z podcastu Michala a Ondry. A dáme si i další odpovědi na otázky vás, našich posluchačů a diváků.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Motivační horoskop na středu 4. 1. 2023: Raci se musí poprat s vnitřním strachem, Blížence kontaktuje bývalý partner

    Před 2 měsíci
    Co si pro vás hvězdy připravily na středu 4. 1. 2023? Podívejte se, koho překvapí ochota partnera, kdo bude řešit rozbouřené emoce a čí tělo bude toužit po odpočinku. Autorem citátu pro dnešní den je Henry Ford. Ten řekl, že: „Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.“
     Komentáře
  • Aktuálně

    Kde se zrodila nenávist k Židům a proč se vrací. Kniha pokrývá události 2000 let

    Před 3 měsíci
    Napsal ji bývalý ředitel Židovského muzea v Berlíně. Z funkce odstoupil poté, co jej kritizovali izraelský premiér či předseda Ústřední rady Židů.
     Komentáře
  • Svět2000

    Kdy a kým byl vynalezen šroubovák?

    Před 3 měsíci
    Lidová moudrost říká, že na každou záludnou matici existuje šroub se správným závitem. Jakýkoli šroub se ale musí dotáhnout něčím jiným a tady vstupuje na scénu on. Jeho Veličenstvo šroubovák. Nástroj, bez kterého se neobejde žádný mistr. Bez ohledu na to, v jaké oblasti pracuje. Od oprav parní lokomotivy až po opravy iPhonů, napsal Svět poznání.
     Komentáře
  • Garáž

    Když Ford změnil svět: Začátky výrobní linky nebyly snadné, dělníci padali jeden přes druhého

    Před 3 měsíci
    V roce 1913 automobilka Ford v čele s Henry Fordem I. navždy změnila chod automobilového průmyslu. Zavedení výrobní linky sice ani náhodou není vynález Henry Forda, jeho automobilka však byla první, která její efektivitu před více než sto lety povýšila na zcela novou úroveň.
     Komentáře
  • Topi Pigula
    naSeznam Médium

    Svět bez nás - jak by vypadal svět bez lidí (rezenze knihy)

    Před 4 měsíci
    Kdyby lidé zmizeli, tak Zemi nijak chybět nebudou.
     Komentáře
  • Garáž

    Milovaný i nenáviděný, obdivovaný a zatracovaný: Podivný Renault Avantime je především nadčasový

    Před 4 měsíci
    Velmi neobvyklý, ale kouzelně osobitý Renault Avantime loni oslavil své dvacáté narozeniny. Při té příležitosti jsme znovu usedli za volant, abychom zjistili, proč je slavilo tak málo lidí a nikdo nepřinesl dort…
     Komentáře
  • Dotyk

    Školák si koupil svačinu. Mezi drobnými od prodavače našel poklad za 1,7 milionů

    Před 4 měsíci
    O takové minci se může každému jen zdát. Ba co víc, když máte štěstí a koupíte ji spolu se svačinou. Přesně to se totiž povedlo školákovi, který pak mezi drobnými od prodavače našel poklad za 1,7 milionu dolarů.
     Komentáře
  • MůjLife

    Tři nevzdělaní Američané, kteří udělali díru do světa

    Před 5 měsíci
    Ne pokaždé musí vysokoškolský titul nebo i "jen" maturitní vysvědčení znamenat zaručený úspěch v pracovním životě. O následujících třech významných Američanech bychom mohli říct, že jsou doslova nevzdělanými lidmi, kteří dosáhli obrovského úspěchu.
     Komentáře
  • Garáž

    Cadillac vozil prezidenty, první se zbavil roztáčecí kliky a zavedl motory V8! A předběhl Škodu s Q

    Před 5 měsíci
    Automobily Cadillac, nejluxusnější značky amerického koncernu General Motors, měly po skromných začátcích po dlouhá léta image limuzín pro starší pány, případně luxusních vozů s najatým řidičem, ostatně sloužily mnoha americkým prezidentům už od časů Woodrowa Wilsona. Před třiceti lety se to přece jen změnilo, Cadillac slouží prezidentům dále, ale vrátil se na závodní dráhy a uvedl různé sportovně laděné modely, aby oslovil mladší klientelu.
     Komentáře
  • Krajské listy

    RECENZE Andy Maslen, Temná hra. Má tajemství, co ho možná zničí

    Před 6 měsíci
    Andy Maslen se narodil v britském Nottinghamu a vystudoval psychologii. Patina této vědy je v rukopise znát. Policisté se soustředí na detaily, které bychom jindy přešli. Hodnotí, kombinují, profilují.
     Komentáře
  • Deník

    Koňský chomout nebo dámské přirození? Značka Edsel v Americe žila jen tři roky

    Před 6 měsíci
    Americký automobilový koncern Ford doplatil při snaze o uvedení nové značky na protesty feministek i nekvalitu výsledných produktů.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1930: Nobelova cena za mír pro továrníka Henryho Forda

    Před 7 měsíci
    Proč na světě propukají války a kdo může zajistit světový mír? Článek z roku 1930 vám představí zajímavý názor, podle kterého není trvalý mír pouze v rukou politiků. Souhlasíte s důvodem, proč byl tehdy na Nobelovu cenu za mír navržen legendární americký průmyslník Henry Ford?
     Komentáře
  • AutoForum

    Nadšenci si teď mohou koupit miniaturizovaný čtyřválec z legendárního auta, zázrak do dlaně je plně funkční

    Před 7 měsíci
    Představa čtyřválcového motoru, který se vám vejde do dlaně a přitom je plně funkční, působí jako nerealizovatelný sen, opak je ale pravdou. A nejde o dílo nějakého fandy, přesně takový motor si můžete pořídit, jen ne zrovna levně.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Jsou elektromobily ekologičtější než auta se spalovacím motorem? Záleží, jak to měříte

    Před 8 měsíci
    Jak vyhodnotit emise CO₂ vznikající při výrobě baterií do elektroaut závisí do značné míry na energetickém mixu daného státu.
     Komentáře
  • Autozine

    Loga automobilek pomohou identifikovat každý vůz. Málokdo ale ví, co vlastně symbolizují

    Před 9 měsíci
    Znak automobilky je jedním z nejlepších poznávacích znamení, jak přesně určit, se kterým autem máme co do činění. Znaky jsou obvykle v přední a zadní části auta, i když to už nemusí být pravidlem. Právě zde je často nahrazují nápisy. I když logo automobilky zůstane, málokdo do detailu přemýšlí nad tím, co vlastně znamená. Podívejme se na ty nejznámější spolu s jejich významem.
     Komentáře
  • Auto-mania

    Na prodej je dům Henryho Forda. Cena není překvapivě příliš vysoká

    Před 9 měsíci
    Dům je v rezidenční památkově chráněné čtvrti a má několik ložnic, koupelen i dům pro hosty. Současní majitelé jej neprodávají draho.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Podnikání podle Henryho Forda: Jak dosáhnout úspěchu?

    Před 9 měsíci
    Jsou hlavním cílem podnikání jen peníze, nebo by mělo jít o něco jiného? Jak ve svém podnikání zvládat krize i konkurenci? S tím se vám pokusí pomoci legendární americký průmyslník Henry Ford. Sami se můžete přesvědčit, zda jsou jeho rady podnikatelům z roku 1923 platné i dnes.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Vynález automobilu změnil svět k nepoznání. Fascinující video ukazuje dopad aut na život

    Před 9 měsíci
    Jízda autem je tak nedílnou součástí našeho života, že si jen těžko umíme představit každodenní existenci bez něj. Motorové vozidlo však nezměnilo jen životy lidí, ale i podobu celé planety.
     Komentáře
  • Expres FM

    Legendární milenci Bonnie a Clyde: Kdo byli tito nepřátelé veřejnosti, kteří psali i samotnému Henrymu Fordovi?

    Před 10 měsíci
    Pravděpodobně nejslavnější a nejvíce romantizovaní zločinci v americké historii. Existuje jen málo párů, které se dostaly na titulky stejným způsobem jako Bonnie Parker a Clyde Barrow. Oba zločinci jsou známí řadou bankovních loupeží, vražd a únosů, ke kterým došlo v letech 1932 až 1934, kdy vrcholila Velká hospodářská krize.
     Komentáře
  • Refresher

    Zemřela nejstarší žena na světě. Japonka Kane Tanaka se dožila 119 let

    Před 11 měsíci
    Japonka Kane Tanaka doufala, že se dožije 120 let. Její motto bylo: „Nikdy se nevzdávej a neříkej, že nic nemá smysl. Žij celým svým srdcem.”
     Komentáře
  • Glosa Plus

    3 min

    Podcast
    Ondřej Neff: Zlepšovací návrh

    Před 11 měsíci

    ·

    3 minuty

    Kdysi dávno, v jednom z mých četných zaměstnání, jsem podal zlepšovací návrh. Mimochodem, to nebyl vynález minulého režimu, o zlepšovacích návrzích jsem se dočetl v pamětech Henryho Forda. Zaváděl je ve svých továrnách už ve 20. letech. Já tenkrát podal zlepšovací návrh, že by bylo dobré, kdyby byl na záchodech ve firmě toaletní papír. Dostal jsem za uši, že si dělám srandičky ze zlepšovatelského hnutí, a záchody byly dál osazeny zmačkanými novinami.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    18 min

    Podcast
    Henry Ford. Henry Ford. Průkopník motorismu a pásové výroby

    Před 11 měsíci

    ·

    18 minut

    Henry Ford se narodil 30. července 1863 v USA ve státě Michigan. Otec z něj chtěl mít farmáře, ale Henry zemědělství nenáviděl a proto v 16 letech odešel z domova. Lákalo ho spojení techniky a obchodu. Jeho snem bylo vytvořit levné auto pro každého. Začátky ale nebyly jednoduché. První prototyp jeho automobilu neměl zpátečku a nemohl se tak dostat z dílny, ve které vznikl. Ford proto ve vzteku sekerou vyboural ve stěně díru, aby vůz dostal ven.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    KOMENTÁŘ: Ukrajina –⁠ země, na které nikomu nezáleží. Západ se usmívá, krvácet ale nebude

    Před 1 rokem
    Silná a silácká prohlášení. Ukrajinské vlaječky na Facebooku, ukrajinská bikolora v klopách politiků. Gesta, deklarace, sliby... Tak trochu to vypadá, jako by se současné západní elity chovaly v duchu citátu Henryho Forda: „Vzpomeň si na chudé, nic to nestojí.“ Jen s tou výjimkou, že oním chudým je v této situaci Kyjev. A vzpomínka, která nic nestojí, je to poslední, co reálně potřebujete, když na vás létají rakety.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Štědří miliardáři, kteří na dolar nehledí. Kdo daroval loni nejvíce peněz

    Před 1 rokem
    Exmanželé Gatesovi opět opanovali žebříček velkorysých Američanů. Celkově dali na dobročinné účely v minulém roce 15 miliard dolarů. Historicky ale stále nemají na nejštědřejšího člověka, Inda Džamšéddžího Tátu.
     Komentáře
  • Vlasta

    Jak využít zimní únavu ve svůj prospěch? A jak poznat, že jde o vážný problém?

    Před 1 rokem
    Vůbec si nevyčítejte, pokud máte v prosinci, lednu a únoru nutkavou potřebu trávit dny pod peřinou, s knížkou a jídlem. Zima a tma v nás totiž podporují přirozené tendence k pomalejšímu životnímu rytmu. A patří k němu i delší spánek a kila navíc. Nebojujte s přírodou, buďte jako medvěd a využijte tuhle dobu k odpočinku.
     Komentáře
  • Komora Plus

    Jak vítězit v osidlech neurčitosti

    Před 1 rokem
    Byť si to nechceme připustit, základním rysem světa, a to i toho ekonomického, se stává nové paradigma. Nejistota. Chaos. Nestálost. A vlastně je to samozřejmé. Teorie tvrdí, že celková entropie uzavřeného systému se nemůže nikdy zmenšit, a v přírodě proto všechny děje směřují do stavu vyšší neuspořádanosti. Pomiňme, že současná přísná věda razí termín neurčitost a termín neuspořádanost odmítá, protože mu chybí definice. Podstata zůstává.
     Komentáře
  • StoryMag

    5 zajímavostí o šampaňském aneb co vědět, než si s ním příště ťuknete

    Před 1 rokem
    Šampaňské je nápojem pro zvláštní příležitosti. Kromě narozenin si s ním nejčastěji připíjíme na Silvestra.
     Komentáře
  • Root

    KDE jako GNOME? Nate Graham otevírá pandořinu skříňku.

    Před 1 rokem
    Před pěti dny vydal vývojář KDE Nate Graham na svém blogu úvahu na téma, kterak se KDE míjí s významnou částí potenciálních uživatelů. Kdo je tedy cílový uživatel současného KDE a co s tím lze dělat? Nate Graham v úvodu svého povídání vzpomíná na mladická léta, kdy hrál Vampire the Masquerade, počítačovou verzi původní, nyní již 30 let staré deskové hry. V ní mohla postava hráče nabývat určitých dovedností i v počítačové oblasti, rozdělené na pět dílčích úrovní (volně přetlumočeno):
     Komentáře
  • Autobible

    AWZ P70 „Zwickau“ (1955-1959): Předchůdce Trabantu

    Před 1 rokem
    Měla to být Velká plastová socialistická revoluce a triumf techniky vlastněné „masami pracujících“.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Edison vyráběl mluvící panenky, první laboratoř měl ve vlaku. Zemřel před 90 lety

    Před 1 rokem
    Vynálezce a podnikatel, jehož jméno slyšel každý. Thomas Alva Edison zemřel před 90 lety. Jako kluk si přitom zvládl postavit chemickou laboratoř ve vlaku a později vyrábět mluvící panenky. Prvním Edisonovým patentem pak bylo zařízení na sčítání hlasů. A jak to bylo ve skutečnosti s vynálezem žárovky?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Luxusní ZiL 118 předběhl svou dobu. Nejhezčí sovětské auto chtěl dělat i Ford

    Před 1 rokem
    ZiL 118 Junosť byl projektem mimořádně zajímavého minibusu, který ale v plánovaném hospodářství nedostal šanci.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Henry Ford - překvapivý bojovník za práva dělníků, který zavedl 8 hodinovou pracovní dobu

    Před 1 rokem
    Americký továrník Henry Ford je znám jako člověk, který ve své továrně zavedl sériovou pásovou výrobu automobilů. Víte ale, že jako první zavedl pětidenní pracovní týden nebo osmihodinovou pracovní dobu? Článek z roku 1930 vám prozradí, co dalšího Henry Ford pro své dělníky plánoval.
     Komentáře
  • Garáž

    Dodge Brothers 30/35 – Jak se řídí 101 let staré auto

    Před 1 rokem
    Psal se rok 1920, svět se vzpamatovával z následků Velké války a v USA začalo zlaté období „bouřlivých dvacátých“. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že o devět let později prosperita skončí největším ekonomickým krachem minulého století. A byl to také čas rozmachu automobilismu, v jehož čele stála spousta amerických automobilek. Po některých se prakticky slehla zem, některé, jako je třeba Dodge Brothers, však známe dodnes.
     Komentáře
  • Garáž

    Willys-Overland Whippet – Malý, ale úspěšný Američan

    Před 1 rokem
    Americká auta jsou obvykle známá pro svoji velikost a určitou nabubřelost, ovšem ne vždy se zámořské automobilky angažovaly pouze v segmentu obrů. Důkazem budiž kompaktní Willys Whippet z druhé poloviny dvacátých let, který zaznamenal prodejní úspěch právě v kategorii malých vozů, čímž donutil k modernizaci svých výrobků i továrníka Henryho Forda. A co víc, tenhle prcek dal základní pohonné srdce mnoha tisícům jeepů…
     Komentáře
  • Forum 24

    Elektromobil je auto pro dámy, říkalo se počátkem 20. století. Proč?

    Před 1 rokem
    Na přelomu 19. a 20. století to vypadalo, že elektromobily mají nadějně nastartováno. V jejich prospěch mluvily ty samé argumenty, jaké se uvádějí dnes. Nakonec šel vývoj sto let jinými cestami, ale dnes se zase za jiných podmínek vrací „ke kořenům“. Proč se to tehdy stalo?
     Komentáře
  • CarsMag

    Proč se v některých zemích jezdí vpravo a v jiných vlevo?

    Před 1 rokem
    Na které straně silnice jezdíte? Záleží na tom, koho se zeptáte.
     Komentáře
  • TechFocus

    5G od Ericssonu spouští čtvrtou průmyslovou revoluci v sektoru automotive

    Před 1 rokem
    Automobilový průmysl vytváří téměř desetinu HDP České republiky a na exportu naší země se podílí zhruba čtvrtinou. Případy užití založené na technologiích Ericssonu ukazují, jak konektivita proměňuje výrobny v chytré továrny a zvyšuje tak jejich produktivitu i konkurenceschopnost v nejistých časech.
     Komentáře
  • PražskýDEN

    Nízké sebevědomí je řešitelný problém. Musíte ale udělat první krok

    Před 1 rokem
    „Nestojím za nic, vypadám příšerně, nic se mi nedaří, nikoho nezajímám. Proč vlastně na tomhle světě jsem?“ To je jen malý výčet myšlenek, které nosí v hlavě lidé s nízkým sebevědomím. O problému se mluví méně, než by bylo potřeba. Přitom by svět mohl být mnohem lepší místo, kdybychom s tím všichni začali něco dělat.
     Komentáře
  • Novinky

    Křest ohněm aneb Vše o chůzi bosýma nohama po žhavém uhlí

    Před 1 rokem
    Z rudě žhnoucích uhlíků sálá horko do výšky metr nad zemí. Pyrometr ukazuje teplotu přes 500 stupňů Celsia. Vířící bubny stupňují napětí. Hlavně nezaváhat! Když vykročím do plamenů, nebojím se. Nevěřím na starozákonní křest ohněm. Věřím na fyziku.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Únos letadla v socialistickém Československu. Nepovedený pokus o emigraci skončil vraždou a sebevraždou

    Před 1 rokem
    Nervozita stoupá, pistole je namířená na kapitána letounu, výstřel padne neomylně do jeho krku a sen o emigraci se deseti mladíkům rozplynul. Útěk na západ nebyl za socialismu pro slabé povahy a šílený scénář z 8. června roku 1972 to jen potvrzuje. Nápad z hlavy Lubomíra Adamici zněl jasně. Unést letadlo a donutil piloty přistát za železnou oponou. Na palubě však vznikl chaos a nic nedopadlo tak, jak si únosci představovali. Jakou roli v tomto případě hrály drogy?
     Komentáře
  • Čtidoma

    Henry Ford prodal své první benzínové auto za 200 dolarů a hned šel stavět další. Tehdy byla motorová čtyřkolka jen nepraktická výstřednost pro bohaté

    Před 1 rokem
    Automobilový průmysl by jistě vypadat jinak, kdyby Henry Ford s vervou šílence nevyráběl v kuchyni stroje.
     Komentáře
  • Novinky

    První auto Henryho Forda poprvé vyjelo přesně před 125 lety. Nemělo brzdy

    Před 1 rokem
    Psal se 4. červen 1896, když Henry Ford poprvé vyrazil na zkušební jízdu svého dvoustopého motorového vozidla. Nazval ho jednoduše Quadricycle a ačkoliv ho později prodal, stroj dodnes existuje – je vystaven v muzeu Fordu.
     Komentáře
  • Náš region

    Henry Ford motorizoval svět, významně ale podporoval Hitlera a NSDAP

    Před 1 rokem
    Zakladatel motorismu v USA a nejen tam, Jeho úspěch znamenal nejen revoluci v průmyslu a celé jeho období ekonomické a sociální historie je dnes nazýváno Fordismem. Jako první na světě zavedl pásovou výrobu automobilů a založil moderní pohled na management a marketing. Byl však také vášnivým antisemitou, což vedlo k jeho těsnému sblížení s Hitlerem a dalšími.
     Komentáře
  • Forum 24

    Bod zlomu: rozjezd elektromobilů ve světě už zřejmě nic nezastaví

    Před 1 rokem
    Nacházíme se uprostřed největší revoluce v automobilismu od roku 1913, kdy Henry Ford spustil první výrobní linku.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Únos letadla, který se dostal i do seriálu s majorem Zemanem. Skutečnost byla režimem záměrně překroucena

    Před 1 rokem
    Nervozita stoupá, pistole je namířená na kapitána letounu, výstřel padne neomylně do jeho krku a sen o emigraci se deseti mladíkům rozplynul.
     Komentáře
  • Finmag

    I arcikapitalista Bezos může znít jako odborový předák

    Před 1 rokem
    Jeff Bezos slibuje, že Amazon bude přívětivější ke svým zaměstnancům. Dá se tomu věřit?
     Komentáře
  • Garáž

    Hodně speciální Ford Capri, který vozil samotného Henryho Forda II, právě změnil majitele. Za kolik?

    Před 1 rokem
    Na první pohled obyčejný Ford Capri Mk3 2,8i, na ten druhý si všimnete jiných sedadel a automatické převodovky. Podle vlastních požadavků si ho nechal postavit samotný Henry Ford II na cesty po Velké Británii, kam zavítal ze své ředitelské kanceláře zpoza velké louže.
     Komentáře
  • Nedd

    Říkali mu Rudý ďábel. Už v 19. století se řítil v elektromobilu stokilometrovou rychlostí

    Před 1 rokem
    Elektromobily jsou dnes pokládány bezmála za výkřik techniky. Jenže už v devatenáctém století jeden z nich překonal stokilometrovou rychlost.
     Komentáře
  • Finmag

    Kratší pracovní týden? To se dřív naučíte pěstovat rajčata

    Před 1 rokem
    Je doba zkracování, říkala Maryška v Postřižinách, když se téměř před sto lety krátila pracovní doba i vlasy. Nenazrává doba pro nové pracovní postřižiny?
     Komentáře
  • CarsMag

    Historie značky Ford připomíná i po více než sto letech pohádku

    Před 1 rokem
    Ford neboli Ford Motor Company, americká automobilka, která již více než sto let patří mezi nejznámější automobilové závody světa. I lidé, kteří se o automobilový průmysl příliš nezajímají, vědí, že jméno automobilka nese po svém slavném zakladateli.
     Komentáře
  • Peak

    Koncept čtyři dny práce a tři dny volna se v Česku vrací do hry

    Před 1 rokem
    Velikonoce díky dvěma státním svátkům (v pátek a v pondělí) Čechům každoročně zkrátí dva týdny na čtyřdenní pracovní týden. Koncept čtyř dní práce a tří dní volna se ve světě přetřásá již dlouho. V Česku se téma otvírá opatrně. Pozvednout ho chce vládní ČSSD, byť je otázka, nakolik jde jen o předvolební vějičku.
     Komentáře
  • Extrastory

    Ani si nevystupujte. Takhle se v 60. letech očkovalo proti obrně

    Před 2 roky
    Rychle a pohodlně. Tak probíhalo očkování, které 24. června 1962 zorganizovala nemocnice Henry Ford Hospital v Detroitu. Během tříhodinové akce zdravotníci rozdali celkem 1595 dávek vakcíny proti dětské obrně. Lidé přitom ani nemuseli opouštět své automobily. Stačilo jen přijet na parkoviště, stáhnout okýnko a vystrčit ruku. V půli minulého století byla dětská obrna stále hojně rozšířeným infekčním onemocněním, které postihovalo děti a mladé dospělé.
     Komentáře
Reklama