Zavřít
Radkin Honzák

Radkin Honzák

Nejnovější články na Seznamu na téma Radkin Honzák
  • FACE TO FACE

    Psychiatr Honzák: Jak poznat psychopata, co je opravdová deprese, a proč potřebujeme denně pohladit

    Před 22 dny
    Každý z nás někdy pronesl větu - já se z toho opravdu zblázním. Kdo je opravdu blázen a kdo si na něj jenom hraje? Jak poznat psychopata, co je to takzvaná depka a co hluboká deprese? Co dělat, když se cítíme vyhoření, a proč potřebujeme alespoň tři pohlazení denně? I o tom v talk show Face To Face René Kekelyho promluvil psychiatr Radkin Honzák 00:00 Úvod 04:27 Rozdíl mezi depkou a depresí 05:09 Je stres největší nepřítel? 11:45 Jak bojovat se stresem? 14:25 Jak poznat psychopata? 18:39 Jaký ty člověka je pro nás nebezpečný? 20:31 Jak nejlépe pracovat s emoci? 25:08 Proč mít tři pohlazení denně? 29:18 Jak vyzrát na syndrom vyhoření? 31:45 Jak poznám "jen" únavu a vyhoření? 37:11 Příběhy z praxe 41:40 Co p. Honzák dělá proto, aby byl sám šťastný?
     Komentáře
  • PrahaIN

    Ordinace dětských psychiatrů praskají ve švech. Radkin Honzák o vážné situaci

    Před 2 měsíci
    ROZHOVOR: Nedostatek psychiatrů v České republice zavinil špatně nastavený školský systém a neschopnost zatraktivnit studentům tento obor. Pokud se situace v této oblasti nezmění, může to mít pro českou psychiatrii fatální důsledky. V rozhovoru pro PrahaIN.cz to prohlásil známý psychiatr a publicista Radkin Honzák, který situaci této v oblasti sleduje několik let.
     Komentáře
  • PrahaIN

    Dítě má být do tří let s mámou! Ty ambiciózní holky páchají nevratné škody, řekl Radkin Honzák

    Před 2 měsíci
    Od února 2018 byla v České republice zavedena takzvaná otcovská dovolená, kterou prosadila levicová vláda expremiéra Sobotky. Jde o nemocenskou dávku, na kterou má nárok každý otec v prvních týdnech života jeho novorozeného dítěte. Řada odborníků otcovskou dovolenou odmítá a tvrdí, že dítě má být po porodu výhradně v péči jeho matky. Mezi nejostřejší kritiky patří známý pražský psychiatr Radkin Honzák.
     Komentáře
  • Forum 24

    Nový Týdeník FORUM připomíná, co by se stalo, kdyby se Babiš stal prezidentem

    Před 2 měsíci
    Nový Týdeník FORUM prostřednictvím editorialu Pavla Šafra načrtl černý scénář budoucnosti, tedy co by nastalo, kdyby se Andrej Babiš stal hlavou státu. Jednak je prakticky jisté, že by svou ...
     Komentáře
  • Flowee

    Jakou barvu má číslo dva a jak modrá barva zní? Pokud víte, můžete být synestetik

    Před 3 měsíci
    Kromě barevných čísel, písmen či dnů v týdnu někteří synestetikové také chutnají slova, čas vnímají prostorově nebo vidí zvuky. Podle vědců je ale synestezie spíše dar než porucha
     Komentáře
  • Extra v terénu

    Aleš Cibulka si prošel peklem: Syndrom vyhoření z něj udělal pětileté děcko

    Před 5 měsíci
    Před pár lety postihly moderátora Aleše Cibulku (45) psychické problémy, o kterých netušil, že by vůbec někdy mohly přijít. Nejen pracovní, ale i soukromý život mu zkomplikoval syndrom vyhoření, který si plíživě našel cestu do jeho duše, zaťal do ní své drápy a znemožnil mu dál vykonávat zaměstnání, které bylo nejen zdrojem obživy, ale zároveň jeho koníčkem.
     Komentáře
  • Heroine

    Lži, mlha a předsudky. Komentátoři, přestaňte o LGBT+ psát jako nacisté. Rozumná debata vypadá jinak

    Před 5 měsíci
    Tragédie v bratislavském baru Tepláreň byla zločinem z nenávisti, kterou rozdmýchávají homofobní komentáře ve veřejném prostoru. I česká mediální scéna k této atmosféře mocně příspívá. Vedle politiků, kteří si na nenávisti postavili kariéru, mají silný hlas i komentátoři, kteří na konzervativní vlnu naskočili a publikují názory, které nejsou založené na faktech a datech. Na sloupku publicisty Ondřeje Neffa, který minulý týden v Lidových novinách bez znalosti problematiky označil LGBT+ osoby za kastu nedotknutelných, rozebírá Kamil Fila základní argumentační fauly.
     Komentáře
  • Super

    Milionář ze seriálu Osada otevřeně promluvil o vážné nemoci: Pomáhá mu biologická léčba

    Před 5 měsíci
    Že herec Divadla na Vinohradech spoustu let trpí Crohnovou chorobou se většinou ví. Málokdo však tuší, že mívá i depresivní stavy. Igor Bareš (56) s největší pravděpodobností sklon k depresi podědil po mamince.
     Komentáře
  • Aplausin

    Psychiatra Radkina Honzáka byste nepoznali! Šrámy a modřiny v obličeji, ruka v obvazech

    Před 5 měsíci
    Populárního psychiatra Radkina Honzáka byste v tuto chvíli nepoznali. Jeho tvář zdobí několik flastrů a prst na ruce ukrývá pod obvazem. Nikdo ho neztloukl, ani nepřepadl. Lékař lidských duší byl jen hodně neopatrný.
     Komentáře
  • Asenior

    Renata Červenková, Radkin Honzák: Všichni žijem´ v blázinci

    Před 6 měsíci
    Kniha rozhovorů renomované novinářky PhDr. Renaty Červenkové s naším předním psychiatrem, publicistou a velkým zastáncem psychosomatiky MUDr. Radkinem Honzákem, CSc., vychází pro velký zájem již potřetí.
     Komentáře
  • O knihách s knihovnicí

    4 min

    Podcast
    Tajemství šumavských stromů poznají děti díky hravé knize s omalovánkami

    Před 6 měsíci

    ·

    4 minuty

    Hravou publikaci Tajemství šumavských stromů s podtitulem Omalovánky nejen pro děti, kterou vydala správa národního parku, představuje knihovnice Helena Stejskalová. „Přináší spoustu informací a pro lepší zapamatování poznatků o stromech, které rostou na Šumavě, se hodí i omalovávání,“ říká. Dále pořad přináší rozhovor s Marií Špačkovou o jejích Pohádkách z Nové Bystřice a okolí.
     Komentáře
  • WomanOnly

    Vnímáte barvu čísel? Aneb proč se synestézie často vyskytuje u autistů a umělců?

    Před 7 měsíci
    Synestetik je člověk, který má sdružené smyslové vnímání. Co to vlastně znamená? Zatímco někteří lidé vnímají barevně čísla, písmena nebo třeba dny v týdnu, jiní mají čichové vjemy při zaznění různých tónů. Synestézie se může projevovat různě. A jakmile se s ní trochu seznámíte, třeba zjistíte, že i vy patříte mezi takto obdařené.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Proč jsme nemocní: Význam chorob s ohledem na emoce a duchovní svět

    Před 7 měsíci
    Psychosomatika je v dnešní době často skloňované téma. Když není tělo v souladu s duší, nemůže být tělo zdravé. Věříte, že každá věc má svůj důvod a nic se neděje náhodou? Není žádným tajemstvím, že emoce byly již v tradiční čínské medicíně považovány za hlavní příčiny nemocí. Ale co když ani tak nenajdete odpověď na své problémy?
     Komentáře
  • Novinky

    Nové knihy: Paulová, Honzák a Sekora

    Před 7 měsíci
    Tutanchamonova hrobka je stále opředena mnoha tajemstvími, a to už od roku 1922, kdy byla objevena. Život Lady Evelyn Herbertové, hlavní hrdinky díla Prokletí hrobky a spoluobjevitelky této archeologické památky, se tím definitivně změnil. Stejně tak se mění i život náš, o čemž mluví v knize rozhovorů psychiatr Radkin Honzák. Dále v nabídce tohoto týdne najdeme román o krádežích uměleckých památek za druhé světové války, ale také populární dětskou knížku Ondřeje Sekory Uprchlík na ptačím stromě, která nově vyšla.
     Komentáře
  • MUDr.ování

    33 min

    Podcast
    I malé dítě je schopné vás utopit, varuje vodní záchranář. Proč si při záchraně zpívat koledu?

    Před 8 měsíci

    ·

    33 minut

    Teplota stoupá a kdo může, pospíchá k vodě. Anebo rovnou do vody. Z rychlého přechodu mezi horkem a chladem ale může vzniknout malér. Co dělat, když na hladině zahlédnete bezvládné tělo? Kdy pomůže stáhnout topícího se člověka pod hladinu? A proč jsou nafukovací kruh či rukávky pro neplavce životu nebezpečné?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Psychiatr Radkin Honzák: Tři pohlazení denně a nevyschne vám mícha

    Před 8 měsíci
    Na imunitu je nejlepší vitamin C, čerstvý vzduch a pohyb, říká se. Jenže to není všechno. Stejně důležité je pro člověka pohlazení. Podle psychiatra Radkina Honzáka potřebujeme přesně tři denně, aby nám nevyschla mícha.
     Komentáře
  • Proženy

    Životní úroveň se nám sníží, přežít se dá ale všechno, říká psychiatr Radkin Honzák

    Před 8 měsíci
    Proč si nedokážeme užít blahobyt? Co se děje v mozku, když si koupíme auto? A kde pořád hledat radosti, když je svět plný starostí? Nad tím se v dalším díle podcastu MUDr.ování zamýšlí přední český psychiatr Radkin Honzák.
     Komentáře
  • MUDr.ování

    24 min

    Podcast
    Životní úroveň se nám sníží, přežít se dá ale všechno, říká psychiatr Radkin Honzák

    Před 8 měsíci

    ·

    24 minut

    Proč si nedokážeme užít blahobyt? Co se děje v mozku, když si koupíme auto? A kde pořád hledat radosti, když je svět plný starostí? Nad tím se v dalším díle podcastu MUDr.ování zamýšlí přední český psychiatr Radkin Honzák.
     Komentáře
  • TVguru

    Populární komici nás baví, ale řada z nich přitom trpí těžkými depresemi. Do většiny byste to asi neřekli

    Před 9 měsíci
    V současné době opravdu není moc důvodů k radosti a tak se nelze divit, že narůstá počet lidí, jejichž psychický stav se zhoršuje. Snaží se jim pomoci i známé osobnosti, které mají podobné potíže.
     Komentáře
  • Deník

    Psychiatr Radkin Honzák: Z deprese se nelze vykroutit domácí lékárničkou

    Před 9 měsíci
    Psychiatr Radkin Honzák ve své nové knize spolu s Alešem Cibulkou a Agátou Pilátovou vysvětluje, že deprese není depka. On sám si dny, které ho v životě ještě čekají odmítá depkami kazit, a proto si pořídil krávu radosti, kterou poctivě denně dojí.
     Komentáře
  • Červený koberec

    Knihu „Deprese není depka“ Radkina Honzáka, Agáty Pilátové a Aleše Cibulky pokřtili Arnošt Goldflam a Věra Martinová

    Před 10 měsíci
    "Deprese není depka, je to rozvrat řídících systému se závažným dopadem." Tyto slova uvedl Radkin Honzák, jenž spolu s Agátou Pilátovou a Alešem Cibulkou rozšířil ediční řadu Destigma o třetí díl, který se věnuje depresi. Na stránkách knihy "Deprese není depka" se otevřeně svěřují Miroslav Hanuš, Petr Jablonský, Arnošt Goldflam, Adéla Sedláková a lékařka M. H., jaké to je žít s depresí. Slavnostní křest publikace proběhl za účasti již zmíněného Arnošta Goldflama a Věry Martinové.
     Komentáře
  • Super

    Sevřelo se mi hrdlo a nemohla jsem dýchat: Královna české country popsala psychickou nemoc, s níž se léčí

    Před 10 měsíci
    Lékařskou anamnézu má, bohužel, dost bohatou. Zpěvačka Věra Martinová, která bojovala i s rakovinou, k výčtu svých nemocí přidala i panickou ataku, kterou trpí už od třiceti let. "Já bych to ale nemocí nenazvala. Je to stav a rozpoložení mysli," řekla Super.cz.
     Komentáře
  • Super

    Další herec promluvil o psychické nemoci: Stejně jako Miloš Kopecký nebo Miroslav Hanuš trpí depresí, bez léků by to nezvládl

    Před 10 měsíci
    Bratr Miroslava Donutila (71) v seriálu Špunti na cestě, senilní otec Jiřího Langmajera (55) ve filmu Přání Ježíškovi, to jsou poslední role, v nichž jsme mohli vidět herce Arnošta Goldflama. Generačního souputníka Bolka Polívk (72) y nejvíce proslavily jeho postavy Arnošta v Kurvahošigutntag a Lustiga v pohádce Lotrando a Zubejda. Aby působil vesele, musel se ale hodně přemáhat.
     Komentáře
  • i60

    Co číst nebo poslouchat? Přinášíme vám tipy na vybrané knižní novinky

    Před 10 měsíci
    Téměř letní počasí vybízí k posezení na zahrádce či balkoně. Pokud hledáte k odpočinku dobrého společníka - knihu, máme pro vás několik knižních tipů. Tady jsou.
     Komentáře
  • OnlyU

    Petra Špalková třikrát potratila. Mohl za to stres z psychicky náročného manželství

    Před 10 měsíci
    Ne každý vztah je ideální, ale některé jsou doslova ubíjející. Své o tom ví herečka Petra Špalková. Tu mohli diváci naposledy vidět v seriálu Stíny v mlze. Dlouho po prvním manželství se rozpovídala o tom, co se jí během něj stalo. Režisér Jan Chaloupka měl totiž do ideálního manžela dle ní velmi daleko. Po boku manipulátora se psychicky zhroutila a musela vyhledat odbornou pomoc. Právě stresům z manželství přisuzuje to, že třikrát potratila. V zoufalství se dokonce uchýlila k paranormálním aktivitám.
     Komentáře
  • Dotyk

    Člověkem jsme jen napůl. Půlka buněk v našem těle není lidská, spočítali vědci

    Před 10 měsíci
    Lidský organimus působí jako nesmírně složitý biologický stroj, který se díky své komplikovanosti dokázal vyšvihnout na vrchol evoluce a ovládnout přírodu. Když si ale představíte, že zhruba 60 procent našeho těla tvoří voda a více než polovinu buněk zastupují cizí organismy, moc nám toho vlastně nezbude. Tento článek nepotěší jedince trpící panickou hrůzou z bakterií. Bez droboučkých souputníků bychom však nepřežili.
     Komentáře
  • O knihách s knihovnicí

    5 min

    Podcast
    Dětská kniha Velký úklid o nepořádné Marušce přiměje k zamyšlení i rodiče

    Před 11 měsíci

    ·

    5 minut

    Knihu Markéty Pilátové Velký úklid o malé Marušce, která po sobě neumí uklízet, představuje knihovnice Helena Jelínková. „Je psaná tak, že je na první pohled vypadá jako určená malým čtenářům, ale je plná zamyšlení i pro jejich rodiče,“ popisuje. Dále pořad přináší rozhovor s autorem povídek Petrem Bobkem.
     Komentáře
  • OnlyU

    Michaela Kuklová se bojí návratu zákeřné nemoci. Prozradila, jak se udržuje v kondici

    Před 11 měsíci
    Herečce Michaele Kuklové je 53 let, málokdo by jí ale tolik tipl. Vypadá ve svém věku dokonale, a to navíc i přes fakt, že má za sebou onkologickou léčbu. Už dva roky dochází poctivě k lékařům a dodržuje veškeré jejich pokyny. I tak se ale bojí, že se jí zákeřná nemoc vrátí.
     Komentáře
  • Host Lucie Výborné

    17 min

    Podcast
    Pithart: Rusové jsou mistři světa v utrpení. Putin jim slibuje hrdost a slávu, povstání je vyloučené

    Před 1 rokem

    ·

    17 minut

    Jaké informace asi dostává prezident Vladimir Putin od svého nejbližšího okolí? A jakým způsobem si vlastně člověk ve vrcholné funkci zajistí, aby mu jeho spolupracovníci předávali reálný obraz světa? Těžko, záleží na tom, jakými lidmi se obklopí, shrnuje bývalý premiér a bývalý předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL) v rozhovoru s Lucií Výbornou.
     Komentáře
  • Host Lucie Výborné

    9 min

    Podcast
    Akt pomoci vás vnitřně odmění. A smích přináší úlevu, radí psychiatr Radkin Honzák

    Před 1 rokem

    ·

    9 minut

    V každé krizi přijde nejprve šok, potom chvíle falešných nadějí, říká psychiatr Radkin Honzák. V jaké fázi jsme teď v souvislosti s válkou na Ukrajině? A můžeme si místo bezmocného vzteku dělat z války legraci, třeba když vidíme traktory, jak odtahují nepojízdný ruský obrněnec?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Chce to někoho, jako byl Ronald Regan

    Před 1 rokem
    Pojmenoval by jasně Říši zla a přestal si hrát na to, že s ďáblem se domluví.
     Komentáře
  • OnlyU

    Olga Menzelová prozradila, jak je na tom rok od smrti manžela. Přiznala, v čem chybovala

    Před 1 rokem
    Olga Menzelová je již více než rok vdovou. Její manžel, slavný režisér Jiří Menzel opustil tento svět ve svých 82 letech a naštěstí se to stalo v poklidu domova. Olga ale bojuje s vlastním zdravím.
     Komentáře
  • Tvoje místo

    Tajemné a magické síly naší dnešní psychiky

    Před 1 rokem
    Magické síly, tajemno, moderní neurovědu, psychiatrii a psychologii už si mnoho z nás vůbec nespojuje. Přesto zůstává stále víc toho, co o mozku a jeho činnosti nevíme než toho, co víme.
     Komentáře
  • Ranní host

    12 min

    Podcast
    Jana Šplíchalová: Nacisté chtěli získat židovský majetek a jejich životní prostor. I to byla motivace k holocaustu

    Před 1 rokem

    ·

    12 minut

    Už je to víc než 80 let od doby, kdy byla zahájena první deportace Židů z Československa do koncentračních táborů. Když se v roce 1941 stal zastupujícím říšským protektorem Reinhard Heydrich došlo k velké eskalaci násilí. Kurátorka archívu Dějin holocaustu z Židovského muzea v Praze Jana Šplíchalová mimo jiné popsala Rádiu Z, čemu všemu museli tehdy Židé čelit. 
     Komentáře
  • Náš region

    Vychází Můj rodný blázinec, životní příběh populárního psychiatra Radkina Honzáka

    Před 1 rokem
    Můj rodný blázinec - tak se jmenuje čtivý a vtipný knižní rozhovor, v němž publicistka Daniela Brůhová zpovídá nestora české psychiatrie Radkina Honzáka. A…
     Komentáře
  • Ranní host

    15 min

    Podcast
    Radkin Honzák: První generace antidepresiv vznikla náhodou. Svět psychiatrických léčeben se výrazně změnil a hlavně zlidštil.

    Před 1 rokem

    ·

    15 minut

    „První antidepresivum postavené na receptor, bylo dostupné až v mém středním věku. První léky byly tak trochu “serendipity”. Chlorpromazin začal být používán v chirurgii a anestezii. Lékaři si všimli, že se po něm pacienti zklidní. Řekli si to pak u oběda a zkusili to na psychoticích.” První generace antidepresiv vznikla podle psychiatra Honzáka náhodou. Zkoušeli se různé léky, které by dnes neprošly. S moderátorem Martinem Karlíkem mluvili také o nynější “covidové době”. Honzák řekl, že v poslední době přibylo o 50% víc emočních poruch, tedy depresí a úzkostných stavů. „Strach vede ke stresu a stres vede k odumírání mozkových nervových buněk. Druhá rána byla izolace. Člověk je tvor sociální.” Nejhůře nesou izolaci, podle Honzáka, starší lidé, kteří neovládají technologie. Životní příběh nestora české psychiatrie si můžete přiblížit v nové knize rozhovorů - Můj rodný blázinec. Dozvíte v ní mnoho dosud nepublikovaných příhod z jeho života a to od útlého dětství až po současnost. Příběh jeho rodiny i neustálého tlaku režimu na jeho profesní život.  
     Komentáře
  • Blízká setkání

    27 min

    Podcast
    Potěšilo mě, že mladí bránili Transgas, přiznává architekt Václav Aulický

    Před 1 rokem

    ·

    27 minut

    Architekt Václav Aulický je podepsaný pod žižkovskou televizní věží, i pod dnes již neexistující budovou Transgasu. Je spojený s tím, čemu se říká high-tech architektura. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
     Komentáře
  • Ranní host

    17 min

    Podcast
    Lektorka Feng Shui Olga Bušková: Domov je výstavou našich emocí. Vytvořte si takové místo, které vás bude podporovat

    Před 1 rokem

    ·

    17 minut

    „Člověk a prostor jsou dvě spojené nádoby. Domov je výstavka našich emocí. Jde o to vytvořit si takové místo, které nás bude podporovat,“ říká lektorka Feng Shui a designérka Olga Bušková. Feng Shui je proto podle ní především o propojení člověka a prostoru, ve kterém žije.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Honzák: Lidé jsou stádo, v izolaci trpí. Chceme jistotu, ale mozek číhá na nebezpečí

    Před 1 rokem
    Rozhovor s psychiatrem Radkinem Honzákem o tom, co s lidmi dělá strach, proč se nedokážou smířit s nejistotou a jak si mohou navodit radost.
     Komentáře
  • Ranní host

    15 min

    Podcast
    Mnoho lidí je příliš důvěřivých. Jak poznat podvodné jednání na internetu, radí architekt kybernetické bezpečnosti Petr Kocmich

    Před 1 rokem

    ·

    15 minut

    „Mnoho lidí je příliš důvěřivých a toho se dá v dnešní době velice jednoduše zneužít,“ varuje architekt kybernetické bezpečnosti Petr Kocmich. Podvodné jednání na internetu už dnes obtížně odhalují i odborníci. Jako vodítko může ale posloužit adresní řádek. „Musíte se pouze soustředit na to, zda ta stránka vede na tu doménu, na kterou má,“ dodává Kocmich.
     Komentáře
  • LUI

    Hledejte smysl, dělejte věci pro ostatní a obklopujte se krásou. Praktický návod, jak být v dnešním světě šťastný

    Před 1 rokem
    Jak být v dnešním světě šťastný? Cesta nevede přes kumulaci majetku ani skrze „ubavení se k smrti“. Podle psychiatra Radkina Honzáka ke štěstí naopak vede práce, činnosti prospěšné pro společnost, dělání věcí, které mají smysl. Štěstí souvisí také s altruismem a solidaritou.
     Komentáře
  • Ranní host

    16 min

    Podcast
    Herec Petr Vaněk: Člověk se musí naučit si odpouštět, na předsudky se vykašlete

    Před 1 rokem

    ·

    16 minut

    „Tělo už mi říkalo dost, snažím se žít zdravě,“ říká herec Petr Vaněk. Rád pije například pampeliškovou kávu, chodí do lesa a inspirací je mu Dalajláma. „Člověk se musí naučit si odpouštět, na předsudky se vykašlete,“ radí herec, kterého můžou diváci v těchto dnech vidět například v novém českém filmu Přání Ježíškovi.
     Komentáře
  • Ranní host

    16 min

    Podcast
    Cukrář Josef Maršálek: Pečení je náš kulturní odkaz

    Před 1 rokem

    ·

    16 minut

    Česko je národ, kde je v každé domácnosti trouba, zdůrazňuje cukrář a pekař Josef Maršálek. A to není ve světe obvyklé. „Trouba, kde se dá upéct buchta, není povinnou součástí domácností ve světě. Třeba Asie trouby vůbec nezná. U nás se ale historicky vždycky peklo. Máme milion pohádek, které jsou jenom o pečení,“ říká Maršálek.
     Komentáře
  • Ranní host

    14 min

    Podcast
    Česko nemá moře, ale má moře památek. Naším cílem je hlavně osvěta, vysvětluje Aleš Kozák z Institutu pro památky a kulturu

    Před 1 rokem

    ·

    14 minut

    Ředitelem Institutu pro památky a kulturu je Aleš Kozák, který tuto instituci sám před čtrnácti lety založil. „Naším cílem je hlavně osvěta,“ vysvětluje. Češi podle něj mají ke kulturnímu dědictví vztah. „Chybělo mi ale takové propojování a sdílení toho, co se daří, aby se mohli lidé inspirovat a pomáhat zachraňovat památky i pro budoucí generace,“ říká Kozák.
     Komentáře
  • Ranní host

    14 min

    Podcast
    Radkin Honzák je člověk se srdcem na dlani, říká autorka knižního rozhovoru Daniela Brůhová

    Před 1 rokem

    ·

    14 minut

    Daniela Brůhová je autorkou knihy Můj rodný blázinec, která je rozhovorem s předním českým psychiatrem Radkinem Honzákem. „Je to člověk se srdcem na dlani. To se promítá i v jeho profesi,“ popisuje Brůhová. Optimismus, kterým je Honzák pověstný, má podle ní zakódovaný v genech. 
     Komentáře
  • Stříbrný vítr

    43 min

    Podcast
    I když je ve mě spousta humoru, jsem nostalgická, prozradila Zuzana Maléřová

    Před 1 rokem

    ·

    43 minut

    Chodí po světě, sbírá zážitky, zamyká je v sobě a v pravou chvíli je zhmotní psaním. Zuzana Maléřová o sobě říká: „Nikdy jsem nebyla vítěz, ale vždy jsem byla svá.“
     Komentáře
  • Stříbrný vítr

    40 min

    Podcast
    Poprvé jsem vrhla koulí ve škole. Bylo to necelých devět metrů, vzpomíná Helena Fibingerová

    Před 1 rokem

    ·

    40 minut

    Světová rekordmanka ve vrhu koulí, žena překypující výdrží a touhou po úspěchu, to je někdejší atletka, současná podnikatelka, manažerka České atletiky a milovnice koček Helena Fibingerová.
     Komentáře
  • Stříbrný vítr

    43 min

    Podcast
    Cimrmanolog Miloň Čepelka neztrácí humor ani v 85. letech

    Před 1 rokem

    ·

    43 minut

    Vášnivý čtenář a strážce i znalec češtiny, autor hororových příběhů, působivých sonetů i písňových textů Miloň Čepelka slaví narozeniny.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Úspěšný politik může být i inteligentní psychopat, shodují se odborníci

    Před 1 rokem
    Podle odborníků existují dva druhy psychopatů. Ti inteligentní, kteří mají vzdělání, spoustu titulů, ale vykazují znaky psychopatického jednání.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Proč polovina manželství končí rozvodem

    Před 1 rokem
    Především je dost peněz a lidé jdou do vzájemného vztahu s naprosto nesmyslnou představou.
     Komentáře
  • Stříbrný vítr

    42 min

    Podcast
    Jaké bylo začít životní partnerství znovu? Rozhovor s Danielou Kolářovou k jejímu životnímu jubileu

    Před 1 rokem

    ·

    42 minut

    „Katarzi nacházím tam, kde se humor mísí s něčím důležitým i bolestným,“ říká herečka, která slaví 75 let. Proč je podle ní v herectví nejdůležitější myslet? Po kterých rolích silně, leč marně toužila? Jaké bylo začít své životní partnerství znovu, nad čistým stolem? A kdy plně pochopila, co se skrývá za slovem pokora?
     Komentáře
  • Novinky

    Nové knihy: Prejdová, Špaček a Hron

    Před 1 rokem
    Ve várce, tvořící nabídku tohoto týdne, najdeme knihu Z čeho je den Dominiky Prejdové, která je čerstvým vítězem 26. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Dále tam máme publikaci mapující kariéru slovenského podnikatele, jenž to dotáhl až na premiéra České republiky, příručku etikety pro děti od Ladislava Špačka, ale i povídkovou knihu Karla Hrona, tematicky oscilující mezi snem a realitou.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Naše sexuální identita a naše společnost

    Před 1 rokem
    Pevně se držme starodávné cesty, abychom ovládli to, co máme dnes. Lao C´.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Syndrom vyhoření není jen ´mám blbou práci za blbý peníze´: Jako prevenci uplatňujte „Desatero“ zdravotních sester z hospiců

    Před 1 rokem
    Obecně je známo, že prevence je účinnější než léčba, stejně je ale známo, že na i většina lidí kašle, protože žije v přesvědčení: Mně se přece tohle nemůže nikdy stát! Abychom si uvědomili, že vyhoření je skutečně závažný psychosomatický zdravotní problém, nikoliv pocit, že mě to za tyhle peníze nebaví v mojí blbé práci. Asi stejně jako „depka“ není deprese.
     Komentáře
  • Dobrá kondice

    Jak se vyrovnat s nemocí? Berte ji jako nástup do nové školy

    Před 1 rokem
    Přesně toto radí všem pacientům známý psychiatr Radkin Honzák. Ať už přijde jakákoliv nemoc, úspěch její léčby bude vždy maximálně souviset s tím, jak silná bude naše psychika.
     Komentáře
  • České noviny

    Odborníci: Při návratu do zaměstnání by lidé měli myslet na pravidelný režim

    Před 1 rokem
    Lidé, kteří se po měsících práce z domova vrací v poslední době do zaměstnání, by podle odborníků neměli zapomínat na pravidelný denní režim, pravidelné stravování, doplňování tekutin a pohyb. Kvůli home office měli někteří lidé zdravotní potíže související s prací na nevhodném pracovním místě, což může s návratem do kanceláře zmizet. Vyplývá to z vyjádření neuroložky, nutriční terapeutky a psychiatra pro ČTK.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Práce doma. A pokud mi ji nedáte, dám výpověď. Komentář Štěpána Chába

    Před 1 rokem
    Lidem se nechce po covidu do práce. Ti, co mohou pracovat z domova a takovou možnost při všech těch nouzových stavech zažili, se brání tomu, aby jim bylo toto ‘privilegium‘ sebráno a aby se museli nově zase harcovat na pracoviště. Ne všichni, ale mnozí ano. Firmy se brání, ale uznávají, že práce nebude stejná jako před covidem. Do toho udeřila Evropská komise, která udělala vstřícný krok.
     Komentáře
  • Novinky

    Průzkum: Jak bylo Čechům na home office?

    Před 1 rokem
    Ve čtvrtek v 10 hodin budou na tiskové konferenci představeny výsledky průzkumu na téma Jak bylo Čechům na home office a co neuspěchat při návratu do kanceláří.
     Komentáře
  • Flowee

    Jak funguje psychosomatika? Léčí bez prášků a zevnitř

    Před 1 rokem
    Psychosomatické potíže nevyřešíte jinak, než když uberete. A potlačíte stres.
     Komentáře
  • Vitalia

    Psychiatr Radkin Honzák o bludném kruhu choroby a stresu i cestě ven pomocí psychosomatiky

    Před 1 rokem
    ROZHOVOR – Ať už jste pacient nervózně čekající v ordinaci, anebo zkušený medicínský profesionál obohacující svou praxi, vstup do světa psychosomatiky si vždy vyžaduje jistou dávku odvahy a drzosti. Ale vyplatí se. Tvrdí to psychiatr Radkin Honzák, který se psychosomatice dlouhodobě věnuje.
     Komentáře
Reklama