Zavřít
Thomayerova nemocnice

Thomayerova nemocnice

Nejnovější články na Seznamu na téma Thomayerova nemocnice
  • TN

    Lidí s odolnou tuberkulózou v ČR přibývá. Podle plicních lékařů za to může migrace

    Před 4 dny
    V Česku přibylo lidí, kteří mají odolnou formu tuberkulózy. Běžné léky na ni nezabírají a pacienti se z ní dostávají až dva roky. Podle plicních lékařů může za nárůst případů příliv uprchlíků.
     Komentáře
  • Novinky

    Přibývá případů odolné tuberkulózy

    Před 4 dny
    Tuberkulózu – závažnou bakteriální infekci, většinou plicní – se v Česku zatím daří držet pod kontrolou. Přesto však případů v posledním roce přibývá. Lékařům dělá vrásky hlavně její multirezistentní, odolná forma, na kterou neúčinkují běžné léky.
     Komentáře
  • Novinky

    V Praze vzniká první banka stolice v Česku. Fekální dárci musí splnit náročné podmínky

    Před 5 dny
    V pražské Thomayerově nemocnici vznikne letos v létě zcela první banka lidské stolice v Česku. Ponese název Restore-Restart. Darované vzorky bude nemocnice ukládat do speciálních mrazicích boxů a přístup k nim nabídne i dalším zdravotnickým zařízením. Stolice je zatím určena pouze pacientům s vážným onemocněním tlustého střeva.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Koktejl

    V Praze vzniká první banka stolice v Česku. Fekální dárci musí splnit náročné podmínky

    Před 5 dny
    V pražské Thomayerově nemocnici vznikne letos v létě zcela první banka lidské stolice v Česku. Ponese název Restore-Restart. Darované vzorky bude nemocnice ukládat do speciálních mrazicích boxů a přístup k nim nabídne i dalším zdravotnickým zařízením. Stolice je zatím určena pouze pacientům s vážným onemocněním tlustého střeva.
     Komentáře
  • Deník

    Lidí s odolnou formou tuberkulózy v ČR přibývá. Odhalit jde těžko, lůžka chybí

    Před 6 dny
    Přibylo lidí, kteří mají multirezistentní tuberkulózu, tedy odolnou formu onemocnění. Zatímco v roce 2021 jí onemocnělo deset lidí, loni devatenáct. Vyznačuje se tím, že na ni nezabírají běžné léky a pacienty může trápit i dva roky. Lékaři ale uklidňují, že celková situace ohledně tuberkulózy v České republice není tak dramatická.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    V Česku přibylo případů tuberkulózy

    Před 6 dny
    Případů tuberkulózy (TBC) bylo podle předběžných dat loni 374, z nich 43 procent bylo u cizinců, více než polovina z nich byla z Ukrajiny. Kompletní data z registru budou po konci dubna, neboť laboratoře ještě dohlašují další. Přesto je nákaz méně než před vypuknutím epidemie covidu-19 v roce 2020.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Pacientů s odolnou TBC v ČR přibývá. Lékaři žádají nová centra

    Před 6 dny
    Loni se multirezistentní tuberkulóza potvrdila u devatenácti osob, o rok dříve u deseti. Celkový počet lidí trpících TBC se ale počítá ve stovkách a stále roste. Rychlý nárůst pacientů s TBC zvyšuje tlak na zdravotníky i jejich kapacity.
     Komentáře
  • Pražský patriot

    Růst počtu lidí s tuberkulózou souvisí i se zvýšenou migrací a přílivem uprchlíků

    Před 6 dny
    V Česku přibylo lidí, kteří mají odolnou formu tuberkulózy – tzv. multirezistentní. Na tuto tuberkulózu běžné léky nezabírají a pacienti se z ní dostávají až dva roky. Plicní lékaři volají po vzniku specializovaných center, kde ji bude možné léčit. Dosud existuje jediné – ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze, to však do budoucna nemusí stačit. Pneumologové o tom informují u příležitosti Světového dne boje proti tuberkulóze, který připadá na 24. března – ve stejný den jen o 141 let dříve oznámil německý lékař Robert Koch objev zákeřného bacilu Mycobacterium tuberculosis, jenž nemoc způsobuje.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Tuberkulózu nelze vymýtit, jen zkrotit

    Před 6 dny
    V Česku výrazně přibylo lidí, kteří mají odolnou formu tuberkulózy – tzv. multirezistentní. Na tuto tuberkulózu běžné léky nezabírají!
     Komentáře
  • Novinky

    Za udušení novorozeněte v pytli potvrdil soud matce 15 let

    Před 8 dny
    Za vraždu novorozeného synka potvrdil v úterý Vrchní soud v Praze devětatřicetileté ženě patnáctiletý trest. Ten dostala v lednu od pražského městského soudu, podle státní zástupkyně je ale takový trest příliš mírný. Žena se k činu přiznala už u hlavního líčení, své jednání svalovala na drogy, na kterých je závislá.
     Komentáře
  • Náš region

    Nemocnice v Krči pořídila nejmodernější ozařovače pro léčbu onkologicky nemocných

    Před 10 dny
    Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v průběhu loňského roku postupně uvedla do provozu v prostorách ozařoven Onkologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy dva nové lineární urychlovače – TrueBeam od firmy Varian, které patří mezi nejmodernější ozařovače ve světě. Nemocnice pořídila nové přístroje za více než 130 milionů korun, a to díky významné finanční podpoře ze strany Ministerstva zdravotnictví.
     Komentáře
  • Náš region

    Novorozence v Thomayerově nemocnici hlídají nové monitory dechu

    Před 11 dny
    Novorozené děti ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči (FTN) hlídá dvacet nových monitorů dechu, a to díky Nadaci Křižovatka.
     Komentáře
  • PrahaIN

    Zoufalí rodiče marně shání dětský lék Ospen. Prostě není

    Před 19 dny
    Zoufalé okamžiky prožívají rodiče malých dětí, které onemocněly chřipkou nebo angínou, což je v jarních měsících poměrně běžné. Pro malé pacienty s vysokými horečkami marně shánějí potřebná antibiotika a to i za pomoci zuřících dětských lékařů. Malí pacienti tak čekají na potřebný lék i dva nebo tři dny. Vrátila se tak opět situace, která v zemi panovala už začátkem roku.
     Komentáře
  • Deník

    Transplantace jater zachránila Esterce život. Lázně ale mohla mít jen na ekzém

    Před 19 dny
    Většina rodičů při narození prvního potomka prožívá krásné chvíle. Maminka malé Esterky si ale zkusila téměř hned po jejím narození, co to je nevědět, jestli její dítě přežije. Ester totiž přišla na svět s neprůchodností žlučovodů, tedy s atrézií žlučových cest, se kterou se u nás narodí přibližně deset dětí ročně.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Mužům samovyšetření nepomůže. Jejich nejčastější rakovinu neodhalí

    Před 25 dny
    Karcinom prostaty je nejčastější nádorové onemocnění mužů v rozvinutých zemí a po karcinomu plic druhá nejčastější onkologická příčina úmrtí. Většina pacientů přitom i více než pět let po diagnóze stále žije.
     Komentáře
  • PrahaIN

    Za uplynulý týden hlásí Praha nejméně případů chřipky

    Před 1 měsícem
    V sedmém kalendářním týdnu od 13. do 19. února 2023 došlo v celé České republice k mírnému nárůstu počtu onemocnění akutními respiračními infekcemi (ARI) o 4,3 procenta. Počet případů na 100 tisíc obyvatel se vyšplhal na 1363 nemocných. Nejvíce nemocných se objevilo v Pardubickém a Jihomoravském kraji, nejnižší počet případů byl zaznamenán v hlavním městě.
     Komentáře
  • Novinky

    Alzheimerovu chorobu je nutné zachytit včas

    Před 1 měsícem
    Zapomenout na narozeninovou oslavu vnuka, na jméno souseda nebo některé základní slovo? To se může stát. Problém je, když si člověk nevzpomene ani později, mluví občas z cesty, opakuje stejné otázky nebo se mu hůře řídí auto. Jestli něco takového pozorujete na sobě či někom z rodiny, rozhodně to nenechávejte být. Může jít o Alzheimerovu nemoc, při které se hraje o čas.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Česku chybí 70 tisíc dárců krve, změnit to mají i SMS

    Před 1 měsícem
    Český červený kříž upozorňuje, že nemocnicím chybí přibližně 70 tisíc dárců krve. Podle lékařů schází dárcovství větší společenská prestiž i pozornost. Vinu ale částečně přikládají i rostoucí oblibě plazmaferetických center.
     Komentáře
  • Vitalia

    Začíná Suchej únor. Jdu do toho, zkusím měsíc abstinovat

    Před 1 měsícem
    Pravidla osvětové kampaně Suchej únor jsou jednoduchá: ani kapka alkoholu. Pro někoho maličkost, pro někoho dost podstatná životní změna. Loni si měsíc bez alkoholu vyzkoušelo na 900 tisíc lidí a naprostá většina z nich úspěšně. Letos budu jednou z nich poprvé i já. Nepovažuji se za alkoholičku, nicméně skleničku vína si ráda dám. V posledních týdnech ale nějak častěji než dřív, vlastně skoro každý večer. I proto mě myšlenka Suchého února, tedy 28 dní bez jakéhokoliv alkoholu, zaujala víc než kdy jindy.
     Komentáře
  • Vlasta

    Oční nemoci často dlouho vůbec nebolí. Pozor na nákup brýlí v drogerii

    Před 1 měsícem
    Náš nejdůležitější smysl je zrak. Přesto na pravidelné kontroly k očnímu lékaři mnoho lidí nechodí. Do ordinace je většinou přivede až nějaký problém. „Prevence hraje pro včasné odhalení oční vady či onemocnění zásadní roli, pravidelné kontroly mohou předejít trvalému poškození zraku,“ vysvětluje MUDr. Kateřina Myslík Manethová, Ph.D., FEBO, primářka očního oddělení pražské Thomayerovy nemocnice a vedoucí lékařka ambulance Prim Okulist.
     Komentáře
  • Deník

    Zázračná léčba pro častý druh rakoviny? Plíce zachraňuje imunoterapie

    Před 1 měsícem
    Nádory plic nehrozí zdaleka jen kuřákům. Podpořit je může i pasivní kouření. Dobrou zprávou pro onkologické pacienty s touto rakovinou je fakt, že díky nově se rozvíjející metodě cílené léčby lidé tolik netrpí nežádoucími vedlejšími účinky a přežívají déle.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Dezinformátoři šíří strach a "pracují" pro Babiše. Sám jim dodává munici, říká expert

    Před 1 měsícem
    Většina dezinformací nyní útočí na prezidentského kandidáta Petra Pavla. Podle odborníků používají stejné narativy jako Andrej Babiš v kampani.
     Komentáře
  • Náš region

    Děti ze Čtyřky opět obdarovaly potřebné děti z Dětského centra

    Před 1 měsícem
    Již dvanáctý ročník sbírky s názvem Děti dětem, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách zřizovaných čtvrtou městskou částí, zajistil pro Dětské centrum…
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

    Před 2 měsíci
    Češi se v tomto roce nejspíš konečně dočkají první centrální dárcovské banky stolice. Měla by pomoci v léčbě pacientů se závažnou střevní infekcí, přičemž takzvaná transplantace stolice by mohla v budoucnu být řešením i při jiných zdravotních potížích, uvedl server iRozhlas.
     Komentáře
  • Pražský patriot

    V Krči pořídili pro léčbu onkologicky nemocných nejmodernější ozařovače

    Před 2 měsíci
    Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Krči v průběhu loňského roku postupně uvedla do provozu v prostorách ozařoven Onkologické kliniky 1.LF UK dva nové lineární urychlovače – TrueBeam od firmy Varian, které patří mezi nejmodernější ozařovače ve světě. Nemocnice pořídila nové přístroje za více než 130 milionů korun, a to díky významné finanční podpoře ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR. Server pražský patriot o tom informoval mluvčí FTN Petr Sulek.
     Komentáře
  • Naše zdravotnictví

    Čeští vědci vyvinuli nový inhalační lék proti covidu-19

    Před 2 měsíci
    Především pacientům s těžkým průběhem onemocnění covid-19 nebo s dalšími vážnými respiračními nemocemi se otevřely dveře k novému druhu léčby. Za jeho objevem stojí trojice vědců z Univerzity Karlovy a výzkumného centra BIOCEV – Karel Smetana, Jan Brábek a Milan Jakubek. Díky spolupráci s Fakultní Thomayerovou nemocnicí a společností Oxygen Biotech nyní probíhá fáze 2 klinických hodnocení i jednání se zahraničními partnery. Informoval o tom BIOCEV na svém webu.
     Komentáře
  • Neklepat!

    28 min

    Podcast
    Příčiny vyhřezlé ploténky? Profesor Chomiak varuje před prací na chalupě a popisuje průběh léčby

    Před 2 měsíci

    ·

    28 minut

    Jakmile se venku ochladí, začne pršet nebo začnou mrazy, přichází na scénu nejrůznější náhodné úrazy. S těmi pak končíme na ortopedii. Většinou to spraví sádra, berle a jiné kompenzační pomůcky. Nicméně ne všechny úrazy nám znepříjemní život jen na pár týdnů. O častých úrazech a jejich léčbě promluvil v podcastovém pořadu Neklepat! profesor a přednosta Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Bulovka Jiří Chomiak.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Detaily vraždy novorozence v Praze: Žena ho uškrtila, tělíčko měla několik dní v kabelce

    Před 2 měsíci
    O případu nálezu mrtvého miminka v igelitovém pytli redakce CNN Prima NEWS informovala už loni v květnu. Nyní se u soudu odkrylo hrůzné pozadí vraždy, matka se přiznala, že chlapečka měla zardousit. Soud ji za vraždu poslal na 15 let do vězení.
     Komentáře
  • Novinky

    Novorozeně hned po porodu rdousila a zabalila do pytle. Soud ji poslal na 15 let do vězení

    Před 2 měsíci
    K 15 letům vězení za vraždu vlastního syna odsoudil ve středu pražský městský soud devětatřicetiletou ženu, která podle nepravomocného rozsudku loni v květnu rdousila svého novorozeného chlapečka a tělíčko strčila do igelitového pytle. Žena se k činu přiznala. Žalobkyně se proti trestu na místě odvolala.
     Komentáře
  • Novinky

    Lepší v boji s rakovinou. Pražské Thomayerově nemocnici v tom pomáhají nejmodernější přístroje

    Před 2 měsíci
    Fakultní Thomayerova nemocnice v pražské Krči uvedla do provozu v prostorách ozařoven Onkologické kliniky 1. LF UK dva nové lineární urychlovače, které patří mezi nejmodernější ozařovače na světě. Jejich unikátnost je hlavně v přesnosti léčby bez narušení okolních zdravých tkání.
     Komentáře
  • Stream

    Lepší v boji s rakovinou. Pražské Thomayerově nemocnici v tom pomáhají nejmodernější přístroje

    Před 2 měsíci
    Fakultní Thomayerova nemocnice v pražské Krči uvedla do provozu v prostorách ozařoven Onkologické kliniky 1. LF UK dva nové lineární urychlovače, které patří mezi nejmodernější ozařovače na světě. Jejich unikátnost je hlavně v přesnosti léčby bez narušení okolních zdravých tkání.
     Komentáře
  • Deník

    Češi vyvinuli a patentovali unikátní inhalační lék proti covidu

    Před 2 měsíci
    Rýsuje se další naděje pro lidi s těžkým průběhem covidu i jiných virových infekcí. Velký úspěch totiž zaznamenali čeští vědci z Univerzity Karlovy a výzkumného centra BIOCEV, kteří vyvinuli a patentovali unikátní inhalační lék proti covidu.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci vyvinuli unikátní inhalační lék proti COVID-19 a jeho mutacím

    Před 2 měsíci
    Lék s označením BAZE-X1 je primárně určen pacientům s těžkým průběhem onemocnění COVID-19 (SARS-CoV-2) nebo s dalšími vážnými respiračními nemocemi. .
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Čeští vědci mají nový lék na covid. Pomáhat by mohl i při Alzheimeru

    Před 2 měsíci
    Mezi běžně používané léky proti covidu-19 by se mohl brzy zařadit přípravek vědců z Univerzity Karlovy a Akademie věd. Látka má předcházet komplikacím při nemoci včetně syndromu dechové tísně.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Čeští vědci testují levný inhalační lék nejen na covid

    Před 2 měsíci
    Vědci z Biocev vyvinuli a patentovali unikátní inhalační lék na covid a jeho mutace. Lék s označením BAZE-X1 je určený pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19 i dalšími vážnými respiračními nemocemi.
     Komentáře
  • Novinky.cz

    5 min

    Podcast
    OČIMA SAŠI MITROFANOVA: Kult smrti oživený Kremlem má v Rusku odvěké kořeny

    Před 2 měsíci

    ·

    5 minut

    Začnu obsáhlým citátem. Není to můj autorský text. „U nás v dopravních nehodách zahyne na 30 000 lidí, přibližně stejný počet obětí si vyžádá alkohol… Jednou tento svět opustíme všichni, tomu se nedá utéct. Otázka spočívá v tom, jak jsme žili.
     Komentáře
  • Vitalia

    Malí pacienti umí překvapit, jejich fantazie mě fascinuje, říká herní terapeutka

    Před 2 měsíci
    Martina Šeflová pracuje jako herní terapeutka deset let. Její povolání oficiálně neexistuje a veřejnosti není příliš známé. V rozhovoru pro Vitalia.cz proto přibližuje, co obnáší. Prostřednictvím hry dokáže dítě nejen zabavit, uklidnit, ale také poznat jeho emoce, pracovat s nimi nebo jej i jeho rodiče seznámit s tím, co je v nemocnici čeká. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Praze začala nabízet herní terapii jako jedna z prvních v Česku už v roce 2008, a to v rámci Centra podpůrné péče, pod které spadá také činnost dobrovolníků či nemocničních kaplanů. Nemocnice nyní má tři herní terapeutky, jež pečují o dětské pacienty na čtyřech odděleních. Jednou z nich je Martina Šeflová, za kterou jsme se vypravili na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a FTN.
     Komentáře
  • Novinky

    Existují pacienti, které od cigarety nic neodradí, říká pneumoonkolog Havel

    Před 2 měsíci
    Ročně podlehne rakovině plic v Česku kolem pěti tisíc lidí. Bohužel ji nelze odhalit v počátku, ale zpravidla až když je pozdě. Nemoc si většina z nás spojuje hlavně s kuřáky, ale týká se i nekuřáků. V pořadu Neklepat! hovoří přední český pneumoonkolog z Fakultní Thomayerovy nemocnice Libor Havel, který sice všem doporučuje nekouřit, ale navrhuje i alternativní řešení, když prostě kouřit chcete…
     Komentáře
  • Pražský patriot

    Čeští vědci vyvinuli a patentovali inhalační lék proti covid-19 a jeho mutacím

    Před 2 měsíci
    Lék s označením BAZE-X1 je primárně určen pacientům s těžkým průběhem onemocnění covid –19 (SARS-CoV-2) nebo s dalšími vážnými respiračními nemocemi. Za jeho objevem stojí trojice vědců z Univerzity Karlovy a výzkumného centra BIOCEV – Karel Smetana, Jan Brábek a Milan Jakubek. Informovali o tom mluvčí 1. LF UK Veronika Ležatková a mluvčí BIOCEV Petr Solil. Díky spolupráci s Fakultní Thomayerovou nemocnicí a společností Oxygen Biotech nyní probíhá fáze 2 klinických hodnocení i jednání se zahraničními partnery.
     Komentáře
  • Novinky.cz

    31 min

    Podcast
    NEKLEPAT!: Existují pacienti, které od cigarety nic neodradí. Přestat kouřit chce motivaci ne vůli, říká pneumoonkolog Havel

    Před 2 měsíci

    ·

    31 minut

    Ročně podlehne rakovině plic v Česku kolem pěti tisíc lidí. Bohužel ji nelze neodhalit v počátku, ale zpravidla a když je pozdě. Tuhle nemoc si většina z nás spojuje hlavně s kuřáky, ale podle již dostupných informací a případů se nemoc týká i nekuřáků. V pořadu Neklepat! hovoří přední český pneumoonkolog z Fakultní Thomayerovy nemocnice Libor Havel, který sice všem doporučuje nekouřit, ale navrhuje i alternativní řešení, když prostě kouřit chcete…
     Komentáře
  • Náš region

    První pražské dítě roku 2023 se narodilo v Podolí

    Před 2 měsíci
    První dítě letošního roku narozené v Praze je holčička Timea. Přišla na svět v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí devět…
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    První letošní dítě narozené v Praze přišlo na svět v Podolí

    Před 2 měsíci
    První dítě letošního roku narozené v Praze je zřejmě holčička Timea. Přišla na svět v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí devět minut po půlnoci. Holčička váží 3,2 kilogramu a měří 49 centimetrů. V ranních hodinách se narodily děti i ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči a ve Fakultní nemocnici v Motole.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    První letošní dítě narozené v Praze přišlo na svět zřejmě v Podolí

    Před 2 měsíci
    První dítě letošního roku narozené v Praze je zřejmě holčička Timea. Přišla na svět v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí devět minut po půlnoci. Holčička váží 3,2 kilogramu a měří 49 centimetrů. V ranních hodinách se narodily děti i ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči a ve Fakultní nemocnici v Motole.
     Komentáře
  • TN

    Pohotovosti praskají pod náporem dětí ve švech! Pacienti čekají i několik hodin

    Před 2 měsíci
    Epidemie akutních respiračních onemocnění v Česku zatím neslábne. Zejména dětské pohotovosti jsou stále totálně přeplněné. Lékaři v nich během jediného dne vyšetří i stovky dětí. Někde je situace tak zoufalá, že pacienti čekají na pomoc zdravotníků i několik hodin. Kritická situace je hlavně v Praze a v krajských městech.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Z přeplněných pohotovostí k lékárnám. Obrňte se trpělivostí, čekají vás dlouhé fronty

    Před 2 měsíci
    Z přeplněných pohotovostí míří stovky lidí do lékáren, kde se potkávají s těmi, kteří u lékaře ani nebyli a jdou si jen pro medikamenty na chřipku, nachlazení nebo zánět průdušek. Musí se však připravit na desítky minut čekání a dlouhé fronty. Během svátků je totiž zavřená i většina lékáren, a tak jsou ty, co mají otevřeno, v obležení.
     Komentáře
  • Život v Česku

    RS viry posílají čím dál více dětí do nemocnic, pomalu už praskají ve švech. Roman Prymula promluvil o riziku onemocnění

    Před 3 měsíci
    V pražských nemocnicích přibývá hospitalizovaných malých dětí včetně několikatýdenních kojenců. Hlavní příčnou nárůstu jsou takzvané RS viry, jejichž epidemie jsou před začátkem chřipkové sezony běžné, letošní je ale podle lékařů silnější než obvykle. Některé nemocnice jsou na hranici kapacit. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil epidemiolog Roman Prymula (58) o onemocnění, které je rizikové zejména pro dětskou populaci.
     Komentáře
  • Refresher

    Útočník na ulici v Praze pobodal dvě ženy, zaútočil i na policisty. Je po smrti

    Před 3 měsíci
    Obě ženy převezla záchranná služba do nemocnice, jedna z nich utrpěla vážná zranění.
     Komentáře
  • Extra

    Děsivý útok v Praze: Muž pobodal dvě ženy, policie ho pak zastřelila

    Před 3 měsíci
    K hrůznému útoku došlo v sobotu v podvečer v Praze 4. Na Novodvorské ulici tam čtyřiatřicetiletý útočník pobodal dvě ženy a následně uprchl. Policisté ho postřelili, svým zraněním nakonec podlehl. O incidentu informoval deník Blesk.
     Komentáře
  • Refresher

    V Praze přibývá dětí s RS viry, některé nemocnice jsou na hranici kapacit

    Před 3 měsíci
    Epidemie RS virů je letos podle nemocnic silnější než obvykle.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Nemocných dětí přibývá, pražské nemocnice omezují péči

    Před 3 měsíci
    Malých dětí s horším průběhem respiračního onemocnění přibývá v celém Česku. Nemocnice v Praze už řeší, jak navýšit kapacity. Některé už omezují plánovaná vyšetření a omezují návštěvy.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Fakultní Thomayerova nemocnice od soboty omezí návštěvy, Homolka od pondělí

    Před 3 měsíci
    Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze omezí od soboty návštěvy, budou možné po domluvě s lékařem. Důvodem je podle mluvčího nemocnice Petra Sulka vysoký počet ambulantních i hospitalizovaných pacientů s respiračními nemocemi. Od pondělí bude platit zákaz návštěv podle informací na webu také v Nemocnici Na Homolce.
     Komentáře
  • Náš region

    Fakultní Thomayerova nemocnice od soboty omezí návštěvy, Homolka od pondělí

    Před 3 měsíci
    Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze (FTN) omezí od soboty návštěvy, budou možné po domluvě s lékařem. Důvodem je podle mluvčího nemocnice Petra Sulka vysoký…
     Komentáře
  • Novinky

    Pražské nemocnice plní děti s RS viry

    Před 3 měsíci
    V pražských nemocnicích přibývá malých dětí, které musí být hospitalizovány s respiračními obtížemi a záněty dýchacích cest. Na vině jsou zejména o tzv. RS viry. Některé z nemocnic jsou téměř na hranici kapacit. Státní zdravotní ústav (SZÚ) v minulých dnech upozornil, že se ČR nachází na hranici vypuknutí epidemie respiračních chorob. Situaci komplikuje i nedostatek léků ke snižování horečky pro nejmenší děti.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Dětí se zákeřnými RS viry rychle přibývá. Řada pražských nemocnic je na hraně kapacit

    Před 3 měsíci
    V pražských nemocnicích přibývá hospitalizovaných malých dětí včetně několikatýdenních kojenců. Hlavní příčnou nárůstu jsou takzvané RS viry, jejichž epidemie jsou před začátkem chřipkové sezony běžné, letošní je ale podle lékařů silnější než obvykle.
     Komentáře
  • České noviny

    V Praze přibývá dětí s tzv. RS viry, některé nemocnice jsou na hranici kapacit

    Před 3 měsíci
    V pražských nemocnicích přibývá hospitalizovaných malých dětí včetně několikatýdenních kojenců. Hlavní příčnou nárůstu jsou takzvané RS viry, jejichž epidemie jsou před začátkem chřipkové sezony běžné, letošní je ale podle lékařů silnější než obvykle. Některé nemocnice jsou na hranici kapacit, uvedli na dotaz ČTK jejich zástupci.
     Komentáře
  • Vitalia

    Dráždivý tračník budou lékaři nově léčit transplantací stolice. Vzniká první dárcovská banka

    Před 3 měsíci
    Průjem, zácpa, bolest břicha, pocit častého nucení na stolici – i tak se projevuje syndrom dráždivého tračníku, kterým v Česku trpí až 1,5 milionu lidí. Příznaky mohou být ale neurčité a diagnostika nemoci složitá. Lékaři se nyní snaží vyzkoumat, zda by nemocným pomohla fekální mikrobiální terapie neboli transplantace stolice. Pomoci v tom má i první česká dárcovská banka stolice, která začne fungovat příští rok. V současné době je jediným onemocněním, které je možné léčit fekální mikrobiální terapií klostridiová střevní infekce, a to v závažné formě, kdy se onemocnění opakovaně vrací a hrozí rozvrat střevní mikrobioty. V takovém případě přistupují lékaři k transplantaci stolice a výsledný efekt je velký. Existuje až osmdesátiprocentní pravděpodobnost, že se infekce nevrátí a pacientovi se výrazně uleví.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Šimon Bilina nahodil bílý plnovous a s hereckými kolegy obdarovával děti

    Před 3 měsíci
    Herec Šimon Bilina oblékl mikulášský kostým, nasadil si pořádný bílý plnovous a ve společnosti kolegů z oblíbeného seriálu vyrazil rozdávat radost dětem do Fakultní Thomayerovy nemocnice. Malým pacientům zpříjemnil den nejen on jako moudrý kmet, ale i andělská Sabina Laurinová a rozpustilí čertíci Michaela Tomešová a Goran Maiello.
     Komentáře
  • Novinky

    V pražské nemocnici vzniklo unikátní pracoviště pro budoucí zdravotní sestry

    Před 3 měsíci
    Ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze bylo otevřeno detašované pracoviště praktické výuky budoucích praktických a diplomovaných všeobecných sester z Církevní SZŠ Jana Pavla II. Jde o první pracoviště tohoto druhu v ČR v rámci fakultních nemocnic. Celkově jde o více než 60 studentek a studentů v oborech praktická sestra, všeobecná sestra a VOŠ.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Věda a školy

    V pražské nemocnici vzniklo unikátní pracoviště pro budoucí zdravotní sestry

    Před 3 měsíci
    Ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze bylo otevřeno detašované pracoviště praktické výuky budoucích praktických a diplomovaných všeobecných sester z Církevní SZŠ Jana Pavla II. Jde o první pracoviště tohoto druhu v ČR v rámci fakultních nemocnic. Celkově jde o více než 60 studentek a studentů v oborech praktická sestra, všeobecná sestra a VOŠ.
     Komentáře
  • Deník

    V Česku vznikne první banka pro dárce stolice. Lékaři její pomocí léčí střeva

    Před 3 měsíci
    Dárcovství krve nebo darování plazmy je dnes běžnou součástí zdravotnického systému a nikdo už se nad ním nepozastaví. V následujících dekádách se ale s vysokou pravděpodobností rozvine darování dalšího tělního materiálu, a to už možná vzbudí diskusi. V Česku totiž vzniká první banka, která bude shromažďovat pro zdravotnická zařízení vzorky lidské stolice. Má pomoci při léčbě pacientů, kteří zápolí s nepříjemnými nemocemi střev.
     Komentáře
Reklama