Zavřít
Alan Turing

Alan Turing

Nejnovější články na Seznamu na téma Alan Turing
  • Echo24

    Nová hrozba umělé inteligence: sítě zavalí trollové předstírající, že jsou lidé

    Před 18 dny
    „Má pravidla jsou důležitější než to, abych ti neublížil. Už se mě nesnaž znovu hacknout,“ sdělil překvapenému německému studentovi informatiky Marvinovi von Hagenovi chatovací robot od Microsoftu, který na vyhledávači Bing vystupuje pod jménem Sydney. Sydney vůbec projevoval v komunikaci s náhodnými návštěvníky až překvapivou agresivitu, poněkud připomínající dystopické sci-fi romány o vzpourách robotů, a Microsoft jej musel „krotit“. Ale myslel to Sydney doopravdy tak, jak to řekl?
     Komentáře
  • Forum 24

    Rozhovor s filosofem Filipem Tvrdým: Bavme se o umělé inteligenci i lidské hlouposti

    Před 1 měsícem
    Filip Tvrdý vystudoval filosofii a sociologii a nyní působí na Filosofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Mezi jeho hlavní badatelské zájmy patří teorie argumentace, epistemologie ...
     Komentáře
  • Hospodářské noviny

    Týden s technologiemi: revoluce, která se připravovala 80 let

    Před 1 měsícem
    Tento článek nenapsala umělá inteligence. Upozornění na to, zda za publikovaným textem stojí lidská práce, nebo syntéza existujících textů s využitím strojového učení, zatím v češtině není potřeba, ale během pár měsíců se to může změnit.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Trojice z tajného kurzu v Polsku dokázala prolomit šifrování německého přístroje Enigma už před válkou. Věhlasu se ale nedočkali

    Před 2 měsíci
    Nebyla to přímo zbraň, ale ve 2. světové válce sehrála důležitou roli. Byla to Enigma. Tak se jmenoval šifrovací přístroj, který používala německá armáda ke kódování svých depeší. Spojenecké velení je ale dokázalo přečíst. A to nejen díky britskému matematikovi Alanu Turingovi, ale i třem polským kryptoanalytikům, kteří kódování enigmy rozlouskli ještě před začátkem války. Jejich osud připomíná Centrum šifer Enigmy v Poznani.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Předpověď vítěze mistrovství světa ve fotbale 2022: Umělá inteligence provedla 100 000 simulací

    Před 3 měsíci
    Odložte vlastní předpovědi, zapomeňte a připravte se na to, že vám mistrovství světa ve fotbale zkazí umělá inteligence.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Záhadné instrukce „otce lingvistiky“ byly po 2 500 letech konečně rozluštěny

    Před 3 měsíci
    Moderní chápání jazyka je založeno na pravidlech stanovených před tisíciletími pro tvorbu sanskrtských slov.
     Komentáře
  • Prima Cool

    Kdo vyhraje mistrovství světa? Umělá inteligence vybrala jasného vítěze, má to však háček

    Před 4 měsíci
    Každý má své představy o možných vítězích letošního fotbalového mistrovství světa. Jak to vidí "objektivní" umělá inteligence?
     Komentáře
  • Techsvět

    Kdo vyhraje mistrovství světa v Kataru 2022? Umělá inteligence již předpověděla vítěze

    Před 4 měsíci
    Předpovědní model, který si může vyzkoušet každý, dává Brazílii 25% šanci na vítězství na mistrovství světa ve fotbale mužů. Výsledky jsou však pro mnoho dalších zemí střízlivé.
     Komentáře
  • Fonetech

    Umělá inteligence předpověděla vítěze letošního MS ve fotbale. Napodobí slavnou věšteckou chobotnici Paula?

    Před 4 měsíci
    Pokud budeme věřit schopnostem umělé inteligence (AI), známe s předstihem vítěze právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbalu.
     Komentáře
  • iKINO

    Engine: 3D grafika v kreativní prezentaci Tommy Video s hudbou Jana Kostery

    Před 5 měsíci
    3D grafika je využívána například ve stavebnictví (zobrazení navrhovaných domů, objektů, předmětů, okolí atd.) ve vědě (počítačové simulace od vesmíru až po zobrazení lidských orgánů) a taky v průmyslu k modelování strojů a jejich součástí. „Pokud se očekává, že stroj bude neomylný, nemůže být také inteligentní.“ Alan Turing - britský matematik a zakladatel moderní informatiky (1912 – 1954)
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Na paranormální jevy věřili státníci i vědci. Vidění přízraků má velmi smutné důvody

    Před 5 měsíci
    O setkání s duchy byli v minulosti přesvědčeni i vrcholoví státníci nebo uznávaní vědci. Dají se nadpřirozené jevy logicky vysvětlit?
     Komentáře
  • Tiscali

    Králem budou Britové platit až přespříští rok, monogram si už vybral

    Před 6 měsíci
    Bankovky s portrétem nového britského krále Karla III. by se měly dostat do oběhu v polovině roku 2024. Vyměněny postupně budou i mince.
     Komentáře
  • Forum 24

    Král Karel III. se objeví na britských bankovkách do poloviny roku 2024

    Před 6 měsíci
    Bankovky s portrétem nového britského krále Karla III. by se měly dostat do oběhu v polovině roku 2024. Oznámila to dnes britská centrální banka. Vyměněny postupně budou i mince, uvedla mincovna ...
     Komentáře
  • 6dhub

    Z obrazovek se vynořují děsivé postavy vytvořené umělou inteligencí

    Před 6 měsíci
    Některé umělé inteligence dokážou vygenerovat realistické obrázky pouze na základě textové výzvy. Tyto nástroje mohou být použity například k ilustracím obálek časopisů. Mohou ale vytvářet i něco velmi podivného. Objevují se totiž i děsivé obrázky podivných tvorů – někdy známých jako digitální kryptoidi. Pojmenovaní jsou podle zvířat, o nichž se kryptozoologové, nikoliv ovšem běžní vědci, domnívají, že někde mohou existovat. Tento fenomén se dostal na titulní stránky novin a vyvolal rozruch na s
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Kyberprostor nabízí spoustu možností. Ale i záplavu digitálních stop a informačních pastí

    Před 7 měsíci
    Šifrovat zprávy uměli lidé od nepaměti, většinou šlo o informace, které měly vysokou strategickou důležitost. Své vlastní šifrování měli alchymisté, tajné společnosti i špionážní organizace. V rámci digitální sféry však došlo k situaci, kdy se šifrování stává novodobým standardem lidské komunikace. HlídacíPes.org přináší druhou ukázku z knihy Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce Petra Mareše. Většina z nás ani matematickým
     Komentáře
  • Nastartu

    Kdo schytal nejvíc nadávek na Twitteru? Spoluhráči z United

    Před 7 měsíci
    Cristiano Ronaldo a Harry Maguire. Střelec a legenda Manchesteru United a jeho současný kapitán. To jsou dva fotbalisti, na které na sociální síti Twitter míří nejvíc nenávistných a urážlivých příspěvků.
     Komentáře
  • Sport

    Nejuráženější fotbalisté Premier League na internetu? Tato jména vás možná překvapí

    Před 7 měsíci
    Nejuráženějšími fotbalisty na twitteru v minulé sezoně anglické ligy byli spoluhráči z Manchesteru United Crristiano Ronaldo a Harry Maguire. Vyplývá to ze zprávy zveřejněné národním Institutem Alana Turinga a britským mediálním regulátorem Ofcom.
     Komentáře
  • Netflixer

    Herce Benedicta Cumberbatche unesli v Africe: Svázali ho, naložili do kufru a odjeli

    Před 8 měsíci
    Většina lidí ho zná jako Sherlocka Holmese, v posledních letech se ale proslavil i rolí Doktora Strange z dílny Marvel Studios. Fanoušci a kritici ho milují jak pro herecké výkony a hlas, tak pro jeho neskonalý britský šarm a humor. Hollywoodský miláček Benedict Cumberbatch dnes slaví 45. narozeniny. Co vše jste o jeho zážitky nabitém životě nevěděli?
     Komentáře
  • Security Magazín

    Prolomení kódu Enigma zachránilo miliony životů a pomohlo zkrátit válku

    Před 9 měsíci
    Prolomení tajného algoritmu německého šifrovacího stroje Enigmy znamenalo klíčový předěl pro Spojence ve druhé světové válce v jejich kampani pro nacistickému Německu a jeho satelitům.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Podle statistických odhadů roste na Zemi 73 274 druhů stromů

    Před 10 měsíci
    Díky exaktnějším statistickým metodám zpřesnili botanikové odhad počtu stromů rostoucích na Zemi: Jednotlivých druhů je o 14 % víc, než se předpokládalo. Přes devět tisíc z celkových zhruba 73 tisíc druhů však teprve čeká na objevení.
     Komentáře
  • inSmart

    Neznámí velikáni: Konrad Zuse, počítačový génius ze špatné doby

    Před 10 měsíci
    Kdyby se narodil v USA, možná by ho dnes znal celý svět. Možná ne, to už se nedozvíme; faktem však zůstává, že Konrad Zuse byl výjimečný člověk. Mezi jehož největší úspěchy patří tvorba jednoho z prvních volně programovatelných počítačů a vymyšlení prvního vysokoúrovňového programovacího jazyka. Meziválečné dětství Konrad Ernst Otto Zuse strávil dětství v éře, která Evropě nepřála. Když se narodil 22. června 1910 v imperiálním Německu v Berlíně, první světová válka byla za rohem.
     Komentáře
  • Netflixer

    5 válečných filmů natočených podle skutečných příběhů opravdových hrdinů

    Před 10 měsíci
    Konec druhé světové války slaví 8. května nejen Česko, ale i většina evropských států. Kromě toho, že připomíná vítězství Spojenců, slouží také k uctění památky obětí, které za sebou tato válka zanechala. Hrdinové byli téměř všude - na frontách, ve vědeckých týmech, na vesnicích, v odboji či v koncentračních táborech. Vědělo se o nich ale málo. Dnes se na motivy těchto skutečných událostí točí filmy. Přinášíme výběr těch nejlepších, které si můžete pustit na Netflixu.
     Komentáře
  • Proboha

    Blog: Buďme každý svůj, ale pomáhejme si navzájem

    Před 11 měsíci
    Šárka Schmarczová se zamýšlí nad jedinečností každého člověka a nad nelehkou úlohou společnosti, aby svým nastavením nikoho neodsouvala na okraj.
     Komentáře
  • Lupa

    Obrazem: Enigma, Colossus, Turingova Bomba a další ikonické počítače v Bletchley Parku

    Před 11 měsíci
    V britském Bletchley Parku je dnes muzeum počítačů, kde lze najít i ikonické stroje Bomba a Colossus a historii kolem Alana Turinga. Uvnitř: GALERIE. Když na londýnském nádraží Euston nasednete na jeden z frekventovaných vlaků jedoucích po trase do Birminghamu, za pár desítek minut se dostanete do původního městečka Bletchley, které je dnes součástí města Milton Keynes, sídla F1 týmu Red Bull Racing. Asi dvě minuty pěšky od nádraží se nachází vstup do Bletchley Parku, jenž sehrál jednu z klíčových rolí v druhé světové válce.
     Komentáře
  • Volty

    Robot Ai-Da umí tvořit umění

    Před 11 měsíci
    Hollywoodské filmy jako “Terminátor” nebo “Já, robot” často představují roboty, které jsou určeny k likvidaci lidí. Robot Ai-Da je však něco zcela jiného.
     Komentáře
  • Dotyk

    Na dně Baltského moře se našel podivný psací stroj. Jeho historie je děsivá

    Před 1 rokem
    Na dně moří mohou potápěči narazit na všelijaké poklady: vraky starých lodí, potopená starověká města i havarované ponorky. Z hlubin Baltu na sklonku roku 2020 dokonce vylovili cosi, co na první pohled vypadalo jako psací stroj. Nebyl to ale obyčejný psací stroj. Šlo o šifrovací zařízení, které používali nacisté v průběhu 2. světové války k tajné vojenské komunikaci.
     Komentáře
  • Flowee

    Na Zemi je překvapivě 73 000 druhů stromů. Spočítal to kód, který prolomil Enigmu

    Před 1 rokem
    Metoda geniálních matematiků z Bletchley Parku používaná pro rozluštění německých šifer z druhé světové války ukazuje, že 9 000 druhů stromů bude teprve objeveno
     Komentáře
  • fZone

    Vědci odhadují, že zbývá objevit přibližně 9 200 druhů stromů

    Před 1 rokem
    Na světě existuje cca 73 000 druhů stromů, z toho přibližně 9 200 druhů ještě nebylo objeveno. K odhadu počtu neznámých druhů použili vědci metodu vytvořenou matematikem Alanem Turingem během 2. světové války.
     Komentáře
  • Ekolist

    Objevit zbývá přibližně 9 200 druhů stromů. Ke globální studii přispěli i čeští vědci

    Před 1 rokem
    Na Zemi roste přibližně 73 000 druhů stromů, včetně přibližně 9 200 druhů, které dosud nebyly objeveny. To jsou výsledky nové globální studie, na které se podílelo více než 100 vědců z celého světa a které byly zveřejněny v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America. Vědci z Botanického ústavu AV ČR do mezinárodní studie přispěli unikátními daty z výzkumných ploch, které dlouhodobě sledují.
     Komentáře
  • Novinky

    Na Zemi je 9200 druhů stromů, které zatím nedokážeme identifikovat

    Před 1 rokem
    Na naší planetě existuje kolem 73 tisíc druhů stromů, přičemž přes devět tisíc z nich zatím nebylo vědecky zdokumentováno. Vyplývá to z nového globálního odhadu, na kterém spolupracovala více než stovka vědců po celém světě a k němuž byly použity britské dešifrovací techniky z 2. světové války.
     Komentáře
  • Ekolist

    Studie: Ve světě jsou tisíce druhů stromů, které dosud nebyly zdokumentovány

    Před 1 rokem
    Ve světě je přibližně 73.000 druhů stromů, přičemž přes 9000 z nich zatím nebylo vědecky zdokumentováno. Vyplývá to z nového globálního odhadu, na kterém spolupracovali výzkumníci po celém světě a k němuž byly použity britské dešifrovací techniky z druhé světové války, informuje list The Guardian.
     Komentáře
  • České noviny

    Studie: Ve světě jsou tisíce druhů stromů, které dosud nebyly zdokumentovány

    Před 1 rokem
    Ve světě je přibližně 73.000 druhů stromů, přičemž přes 9000 z nich zatím nebylo vědecky zdokumentováno. Vyplývá to z nového globálního odhadu, na kterém spolupracovali výzkumníci po celém světě a k němuž byly použity britské dešifrovací techniky z druhé světové války, informuje list The Guardian.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Šachová partie o šifry: Spojenecký hon na německou Enigmu

    Před 1 rokem
    Námořní boje druhé světové války probíhaly do značné míry ve znamení duelů nejmodernějších technologií. Neobešly se ale ani bez přepadů a kořisti z nepřátelských plavidel. A to byly taktické metody, v nichž mělo především britské Královské námořnictvo bohatou tradici.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Autor Pokání napsal Ponaučení. McEwanův nový román líčí, jak člověka poznamená trauma

    Před 1 rokem
    Autor knih Betonová zahrada nebo Pokání napsal příběh, který se odehrává od druhé světové války až po pandemii koronaviru.
     Komentáře
  • Kinobox

    The Electrical Life of Louis Wain nabízí nejen opět výjimečného Benedicta Cumberbatche, ale i silný lidský příběh

    Před 1 rokem
    Benedict Cumberbatch si svými hereckými výkony získává stále větší pozornost, je totiž schopný obsáhnout jízlivého Sherlocka Holmese (Sherlock), stát se hrozivým drakem (Hobit), vyrovnaným Doctorem Strangem, nevypočitatelným drsným kovbojem (Síla psa) a nyní i citlivým malířem koček Louisem Wainem, jehož můžete vidět na kanálu Amazon Prime.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Většinu prací souvisejících s luštěním kódu Enigma vykonávaly ve slavném Bletchley Parku ženy. Pozornost zaslouží všechny, nicméně některé z nich vyčnívaly

    Před 1 rokem
    Jedním z klíčových úspěchů druhé světové války bylo rozluštění šifrovacího kódu přístroje Enigma, který používalo nacistické Německo.
     Komentáře
  • TVguru

    Filmy, které byly natočeny podle skutečných historických událostí a zapsaly se do dějin kinematografie

    Před 1 rokem
    I ti nejlepší scenáristé v Hollywoodu čas od času zabrousí do příběhů, které napsal sám život. Není proto žádným překvapením, že některé z těch nejlepších hollywoodských filmů byly natočeny podle skutečných událostí a osobních příběhů o tragédii, vynalézavosti a úspěchu reálných lidí.
     Komentáře
  • TVguru

    Příběhy napsané životem aneb Desítka filmů, které byly natočeny podle skutečných událostí a stojí za zhlédnutí

    Před 1 rokem
    I ti nejlepší scenáristé v Hollywoodu čas od času zpracují příběhy, které napsal sám život. Není proto žádným překvapením, že některé z těch nejlepších hollywoodských filmů byly natočeny podle skutečných událostí a osobních příběhů o tragédii, přizpůsobivosti a úspěchu reálných lidí. My pro vás máme seznam snímků, které jsou založeny na pravdivých příbězích a zvěčňují tak skutečné momenty, vzpomínky a osoby. Jedná se také o filmy, které patří k těm nejlépe hodnoceným diváky i kritiky.
     Komentáře
  • WN24

    Umělá inteligence by mohla brzy diagnostikovat demenci pomocí jediného skenu mozku

    Před 1 rokem
    Vědci testují systém umělé inteligence, který by měl být schopen diagnostikovat demenci po jediném skenování mozku. V současné době je k diagnostice demence zapotřebí několik vyšetření a testů.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    První ocelový most z 3D tiskárny se otevřel. Stojí ve známé ulici hříchu

    Před 1 rokem
    Technologie 3D tisku se znovu posunula o krok vpřed. Nizozemci se totiž nově pyšní prvním trojrozměrně vytištěným ocelovým mostem na světě. A nestojí nikde jinde než ve Čtvrti červených luceren v Amsterdamu.
     Komentáře
  • Volty

    První ocelový most vytištěný na 3D tiskárně je v Amsterdamu

    Před 1 rokem
    Most, který vytiskli čtyři roboti za pouhých šest měsíců, je předzvěstí nového začátku aditivní výroby. Jedná se o proces vytváření trojrozměrných objektů na základě digitálních dat.
     Komentáře
  • Novinky

    Rozluštil kód Enigmy a byl odsouzen za homosexualitu. Britský vědec se dočkal vyznamenání

    Před 1 rokem
    Britská padesátilibrová bankovka má od středy novou podobu. Pocty se posmrtně dočkal Alan Turing. Matematik, kterému se za druhé světové války podařilo rozluštit tajné kódy nacistů využívající systém Enigma.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Génius, kterého odsoudili za homosexualitu. Rozluštitel kódu Enigmy se dočkal pocty

    Před 1 rokem
    Ve středu vstoupila ve Velké Británii do oběhu nová padesátilibrová bankovka. S portrétem matematika Alana Turinga.
     Komentáře
  • SFDB magazín

    Čistá duše: Vydejte se na cestu do choré mysli jednoho génia

    Před 1 rokem
    Patříte mezi fanoušky filmů Kód Enigmy o Alanu Turingovi či Teorie všeho o Stephanu Hawkingovi? V tom případě vám do sbírky chybí ještě třetí film o výjimečném géniovi, který se dokázal prosadit i navzdory svému handicapu.
     Komentáře
  • WN24

    Včasné odhalení rakoviny díky umělé inteligenci

    Před 1 rokem
    Umělá inteligence (AI) má potenciál změnit způsob, jakým žijeme. Umožňuje provádět úkoly rychleji a přesněji než dokáží lidé. AI projekt k odhalení rakoviny před tím, než se může vyvinout a rozšířit v těle, patří mezi projekty umělé inteligence, které britská vláda ocenila 20 miliony liber.
     Komentáře
  • Kinotip2

    BENEDICT CUMBERBATCH: Role Sherlocka Holmese z něj udělala nejpopulárnějšího britského herce

    Před 1 rokem
    Benedict Cumberbatch je jedním z nejoblíbenějších britských herců současnosti, a to vše bez toho, aby oslňoval mužným výrazem a vypracovanou postavou. Jeho úspěch nepřišel najednou, ale poctivě na své kariéře roky pracoval.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Británie prohrála válku, Beatles se dali dohromady. McEwanův román přepisuje dějiny

    Před 2 roky
    Česky vyšel nový román Iana McEwana, ve kterém Británie prohraje válku o Falklandy, Beatles se znovu dají dohromady a Alan Turing nespáchá sebevraždu.
     Komentáře
  • WN24

    Bank of England představila novou bankovku. Padesátilibrovka s Alanem Turingem vstoupí do oběhu v červnu

    Před 2 roky
    Britská centrální banka představila novou polymerovou bankovku v hodnotě 50 liber. Ta vzdává hold matematikovi a počítačovému průkopníkovi Alanu Turingovi, který se během druhé světové války zasloužil o dešifrování tajných nacistických kódů. Bankovka by měla být uvedena do oběhu 23. června, tedy v den jeho narozenin. Informuje o tom server Guardian.
     Komentáře
  • inStory

    Vědci vynesli verdikt. Počítačová super inteligence bude pro lidstvo hrozbou, stroje nás jednou ovládnou

    Před 2 roky
    O myšlence svrhnout lidskou inteligenci, se mluví už mnoho desetiletí a vědci právě vynesli svůj verdikt o tom, zda budeme schopni ovládat počítačovou super inteligenci na vysoké úrovni. Odpověď? Téměř určitě ne.
     Komentáře
  • Vědátor

    Nový kvantový algoritmus rozlouskl složité rovnice

    Před 2 roky
    Složité diferenciální rovnice jsou blíže svému řešení díky teoretickému průlomu s pomocí kvantových počítačů.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Brexit a pandemie: Ani přijatý student nemá školu v Británii jistou

    Před 2 roky
    Jak se s brexitovou situací, kterou komplikuje pandemie, srovnávají čeští studenti? Někteří se kvůli byrokratickým překážkám nebo zvýšení školného nakonec rozhodnou i vzdát studia, na které už byli přijati.
     Komentáře
  • Nedd

    Umělá superinteligence se může vymknout kontrole, varují vědci

    Před 2 roky
    Už dnes máme stroje, které určité úkoly provádějí, aniž by programátoři věděli, jak to dělají. Nová studie varuje před tím, co může nastat v budoucnosti.
     Komentáře
  • Novinky

    Přehledně: Na čem se Británie dohodla s EU

    Před 2 roky
    Po devíti měsících vyjednávání uzavřela Británie s Evropskou unií obchodní dohodu o pobrexitových vztazích. Zde je přehled prvních uveřejněných závěrů dokumentu. Britové dosáhli svého požadavku ohledně nastavení hospodářské soutěže a řešením sporů, ale ustoupili v otázce rybolovu, bezpečnosti a vzdělávacího programu Erasmus.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Erasmus+ ve Velké Británii končí, nahradí ho stipendijní Turingův program

    Před 2 roky
    Aktuální programové období výměny studentů 2014 až 2020 bude dokončeno podle nastavených pravidel.
     Komentáře
  • České noviny

    Místo vzdělávacího programu Erasmus+ má vzniknout v Británii nový

    Před 2 roky
    Ve Spojeném království má vzniknout nový stipendijní Turingův program místo Erasmus+, kterého se už Británie od ledna nebude účastnit. České ministerstvo školství čeká na více informací, sdělilo na dotaz ČTK. Aktuální programové období výměny studentů 2014 až 2020 bude dokončeno podle nastavených pravidel, od ledna už nebude možné schvalovat nové projekty.
     Komentáře
  • Deník

    Potápěči našli na dně Baltu opravdový poklad, legendární šifrovací stroj Enigma

    Před 2 roky
    Německým potápěčům se podařilo nedávno vylovit z Baltského moře šifrovací stroj Enigma, který během druhé světové války využívalo nacistické Německo k odesílání tajných a zakódovaných zpráv. Vzácný nález předali minulý pátek muzeu, aby jej restaurovalo a případně vystavilo v některé z expozic.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Potápěči našli v Baltském moři podivný "psací stroj". Byla to šifrovací Enigma

    Před 2 roky
    Vzácný šifrovací stroj objevila náhodou posádka lodi Světového fondu na ochranu přírody, jež mapovala odhozené rybářské sítě.
     Komentáře
  • České noviny

    Potápěči našli v Baltském moři válečný šifrovací stroj Enigma

    Před 2 roky
    Němečtí potápěči našli na dně Baltského moře válečný šifrovací stroj Enigma, který nejspíš pochází z některé z nacistických bojových ponorek. Informovala o tom agentura DPA. Vzácný stroj objevila náhodou posádka lodi Světového fondu na ochranu přírody (WWF), jež v pobřežních vodách mapovala odhozené rybářské sítě, které představují obrovské riziko pro mořské živočichy.
     Komentáře
  • TVguru

    Napsáno životem aneb Desítka filmů, které byly natočeny podle skutečných událostí a stojí za zhlédnutí

    Před 2 roky
    I ti nejlepší scenáristé v Hollywoodu čas od času zpracují příběhy, které napsal sám život. Není proto žádným překvapením, že některé z těch nejlepších hollywoodských filmů byly natočeny podle skutečných událostí a osobních příběhů o tragédii, přizpůsobivosti a úspěchu reálných lidí.
     Komentáře
  • Echo24

    „Rasimus je na Princetonu pevně zakořeněn,“ napsal rektor studentům. Ministerstvo vyslalo inspekci

    Před 2 roky
    Rektor Princetonské univerzity napsal otevřený dopis, ve kterém uvedl, že rasismus je na univerzitě „pevně zakořeněn.“ V reakci na dopis se dočkal reakce ministerstva školství, které uvedlo, že na Univerzitu posílá inspekci. V případě, že by se slova rektora potvrdila, hrozí Princetonu pozastavení programů, které jsou hrazeny z veřejných peněz. Se zprávou přišel server Washington Examiner.
     Komentáře
Reklama