Zavřít
Charles Dickens

Charles Dickens

Nejnovější články na Seznamu na téma Charles Dickens
  • Echo24

    Univerzity mažou „problematické“ knihy z povinných seznamů. Mizí i Shakespeare

    Před 4 dny
    Britští studenti se bouří proti krokům svých alma mater. Univerzity totiž ze seznamů literatury vyřazují díla, která by mohla být příliš „náročná“ nebo mohla studentům způsobit psychické trauma. Mezi ně nově spadají i některá dramata Williama Shakespeara či knihy držitelů prestižních cen. K takovým krokům přistoupila i prestižní britská skupina univerzit Russel Group. Informovaly o tom americké Timesy.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Vymočit se na hřišti a spát s hlavou k severu. Jak rituály pomáhají odbourávat stres

    Před 5 dny
    Racionální lidé mají tendenci vysmívat se těm, kdo propadají obřadným činnostem. Řada studií odhalila, že iracionálně se chovají spíš oni.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Jsou elegantní, krásné a někdy krapet namyšlené: Kočky. Tyto filmy vsadily na kočku do hlavní role. A vyšlo to

    Před 22 dny
    Jestli se koukneme na statistiky domácích mazlíčků, uvidíme, že v evropských domácnostech najdeme nejvíce koček. Kočky patří k lidem již od dob starověkých Egypťanů, a tak není divu, že najdeme i několik filmů s kočkami v hlavních rolích.
     Komentáře
  • StoryMag

    Temná a skandální tajemství významných mužů. Měli je Mozart, Chaplin i Dickens. O čem se dlouhé roky nesmělo mluvit?

    Před 28 dny
    Když se řekne Wolfgang Amadeus Mozart, Charlie Chaplin či Charles Dickens, většina z nás tyto muže považuje za velikány svého oboru. Jeden je považován za jednoho z největších hudebních géniů všech dob, druhý patří k nejslavnějším filmovým tvůrcům a třetího pokládáme za jednoho z největších romanopisců nejen 19. století. Věděli jste ale, že všichni tři před veřejností skrývali poměrně pikantní tajemství ohledně svého intimního života?
     Komentáře
  • Expres FM

    Nákupní košík, knihy nebo dům se střechou naruby: Seznamte se s těmi nejbláznivějšími stavbami

    Před 1 měsícem
    Myslíte si, že už jste viděli snad všechno? Možná, že kdybyste během svého cestování narazili na tyhle stavby, rychle byste změnili názor. Řeč je o těch nejbláznivějších budovách světa, které se svou neobvyklou architekturou rozhodně vymykají všem stereotypům. Jedno je jisté, fantazie jejich projektantům a stavitelům rozhodně nechybí. Jak vypadají ty nejšílenější stavby, na které…
     Komentáře
  • Lifee

    Bizarní léky na nespavost: Charles Dickens šoupal s postelí po ložnici, Italové užívali ušní maz psů

    Před 2 měsíci
    Kdo dnes trpí nespavostí, sáhne automaticky po bylinkách nebo lécích. Kdysi se ale na tento nepříjemný problém předepisovaly skutečné bizarnosti. Věděli jste třeba, proč se plchovi říká spánková myš? A jaký recept na nespavost preferoval britský spisovatel Charles Dickens?
     Komentáře
  • Novinky

    Ztraceni mezi národy. Pačinko – kniha i seriál o korejské rodině v Japonsku

    Před 2 měsíci
    Pačinko je japonská národní obsese. Jedná se o návykovou hru spojující princip výherního automatu a pinballu. Hráči vystřelují do herního pole malé kovové kuličky, které se při volném pádu odrážejí od různých zábran. Některé končí v jamkách, jejichž otvírání a zavírání určuje stroj. Člověk nad osudem vystřelené kuličky nemá kontrolu. Směr nelze předvídat, záleží na štěstí a náhodě.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Jak krutý byl Londýn, když začínal kapitalismus. Román se točí okolo vraždy ve vězení

    Před 2 měsíci
    Historický thriller Ďábel v Marshalsea se odehrává ve věznici pro dlužníky, kde o půlnoci dojde k vraždě.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci rozluštili šifru na starém náhrobku. Hádanka může vést ke Svatému grálu

    Před 2 měsíci
    Honba za tajemným Svatým grálem neutichne, dokud nebude nalezen nebo jeho existence definitivně rozmetána, což se zřejmě nestane. Údajně by k tomuto mýtickému kalichu mohla vést i stopa, jíž odhalila šifra na 200 let starém kódu v nápisu ze Shugborough na "Pastýřském pomníku" z 18. století. Tento nápis rozčiloval a mátl vědce i lingvisty velmi dlouho, šifra je dokonce zařazena mezi největší záhady světa. Je nyní trápení vědců u konce?
     Komentáře
  • Lifee

    Bezcitný Charles Dickens: Nesnesl dvanáct těhotenství své manželky, posílal ji na psychiatrii

    Před 3 měsíci
    V příbězích Charlese Dickense docházelo k napravení zlých lidí. Sám autor ale nebyl mírumilovné povahy. Zejména jeho vztah k manželce byl poněkud vyhrocený. Chtěl ji dokonce nechat zavřít do blázince.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Komorní vnímání aneb Moreauův ostrov tehdy a teď. Glosa Iva Fencla

    Před 3 měsíci
    „Pojmu to komorně.“ Většina lidí chápe, co si má pod těmi slovy představit, a každopádně tu nefunguje doslovnost ve smyslu „zavřu ženu přes noc do komory“: bylo by to domácí násilí. Ale konkrétní případ. Režisér nedostane zrovna kopec peněz. „I co. Pojmu to komorně.“ A třeba film Za soumraku se sice neodehrává v komoře, komorně však pojat je.
     Komentáře
  • Novinky

    V Benátkách po 500 letech zpřístupnili jednu z nejznámějších budov

    Před 4 měsíci
    Turisté mířící do Benátek mají nový návštěvnický cíl. V pátek se totiž po několikaleté rekonstrukci otevřela budova Procuratie Vecchie (Stará prokurácie), která lemuje náměstí sv. Marka ze třech stran. Veřejnosti je přístupná poprvé po 500 letech, uvnitř se nacházejí výstavní prostory či posluchárna, lidé však mohou obdivovat i dobovou výzdobu.
     Komentáře
  • G

    Zemřel ilustrátor a výtvarník Jiří Šalamoun: Proslavil jej Maxipes Fík, inspiroval se v dětské kreativitě

    Před 4 měsíci
    Ve věku 86 let ve čtvrtek 31. března 2022 zemřel výtvarník a ilustrátor Jiří Šalamoun. Byl dlouholetým vedoucím Ateliéru ilustrace a knižní grafiky na pražské UMPRUM, mimo jiné patřil k těm vůbec nejúspěšnějším a nejpopulárnějším českým ilustrátorům. Šalamoun se proslavil zejména svými ilustracemi děl určených dětem, které vytvářel právě po vzoru dětských naivních kreseb. Nejznámějším Šalamounovým dílem je výtvarná podoba Maxipsa Fíka.
     Komentáře
  • TVguru

    Utajené milostné deníky britské královny prozrazují, že její vášní byl sex

    Před 4 měsíci
    Kdyby byly soukromé deníky britské panovnice zveřejněny v době její vlády, nutně by to otřáslo celou monarchií.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Zemřel výtvarník a ilustrátor Jiří Šalamoun, proslavil ho Maxipes Fík

    Před 4 měsíci
    "Čechura měl bernardýna, já měl bobtaila, tedy staroanglického ovčáka. Podle něho jsem Maxipsa Fíka kreslil," říkal s odkazem na autora textu.
     Komentáře
  • Vědátor

    Vousy byly v 19. století považovány za vzor zdraví

    Před 5 měsíci
    Dnešní téma připomene bizarní nápady felčarů minulých časů – totiž to, že vousy mohly být mmj. zdraví prospěšné. Zdroje v článku.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    18 min

    Podcast
    Osvobozené divadlo. Začalo jako studentská recese a skončilo útěkem před nacismem

    Před 6 měsíci

    ·

    18 minut

    Slavné meziválečné divadlo vešlo do dějin nejen díky svéráznému humoru a nepřehlédnutelným osobnostem dvou komiků, ale také díky nesmrtelným písním třetího z nich.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    19 min

    Podcast
    Charles Dickens. Jeho romány četla i královna Viktorie

    Před 6 měsíci

    ·

    19 minut

    Charles Dickens se narodil 7. února 1812 v anglickém městečku Landport. Vyrůstal v chudém prostředí a jeho otec spolu s manželkou i dětmi skončili na čas ve vězení pro dlužníky.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Ó sporte, tělo se třese blahem! Zpráva o době, kdy olympiádu vyhrávala poezie

    Před 6 měsíci
    Kdo se nejvíc zasloužil o obnovení olympijských her? Pierre Coubertin? To ani zdaleka není jisté! Ten si možná myšlenku jen brilantně přisvojil. Spíš to vše začalo dávno předtím, než se Coubertin narodil.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    33 min

    Podcast
    Speciál: Tři kroky k udržitelnému divadlu

    Před 6 měsíci

    ·

    33 minut

    V novém podcastovém Speciálu se dramaturgyně činohry Národního divadla Nina Jaques zamýšlí nad nezvratnými klimatickými změnami a zodpovědností každého z nás, tedy včetně divadla, vůči naší planetě. Vědci bijí na poplach, naštěstí se pomalu mění i klima ve společnosti a lidé začínají víc přemýšlet o udržitelnosti. Jak se k tomu postaví divadlo? A nemáme tím na mysli jen současné drama, které často naše ne příliš nadějné vyhlídky budoucnosti reflektuje. Co divadlo jako instituce? Může být běžný divadelní provoz víc ekologický? A nebude snaha o udržitelnost omezovat tvůrčí svobodu? Nina Jaques si přizvala konzultantku pro udržitelnost Národního divadla Michaelu Rýgrovou a na palčivými otázkami se zamýšlí společně s uměleckým ředitelem sekce výroby Martinem Černým a také se scénografem Draganem Stojčevskim. Speciál nabídne tři kroky k udržitelnému divadlu. Národní divadlo chce jít příkladem - věděli jste například, že teplý vzduch z divadelních sálu ohřívá sprchy v šatnách herců?!    V podcastu zněla hudba Jiřího Hájka z inscenace Pýcha a předsudek a ukázky ze zpravodajství Deutsche Welle a BBC News.
     Komentáře
  • Novinky

    V Benátkách poprvé po 500 letech zpřístupní ikonickou památku

    Před 7 měsíci
    Každý, kdo v Benátkách zavítal na náměstí sv. Marka, ji viděl. Teď se však budou moci turisté do budovy zvané Procuratie Vecchie, která náměstí lemuje, podívat vůbec poprvé zevnitř. Stavba aktuálně prochází rozsáhlou renovací, po které se mají prostory využívat například k výstavním účelům nebo jako posluchárny.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    27 min

    Podcast
    K jádru věci: LOUSKÁČEK – VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

    Před 7 měsíci

    ·

    27 minut

    Balet P.I.Čajkovského Louskáček je nerozlučně spjat s vánočními svátky. Pro mnohé diváky se z každoroční návštěvy Louskáčka stal rituál, ostatně všechna vánoční představení bývají okamžitě vyprodána. Soubor Národního divadla uvádí slavný balet v choreografii Youriho Vàmose, jehož nastudování je inspirováno Vánoční koledou Charlese Dickense. Poslechněte si příběh předvánočního Londýna 19.století, kde Klárka hledá vysněného prince. Klidné svátky jsou ale v ohrožení, ne všechny postavy mají dobré úmysly. Ale nebojte se, kouzlo Vánoc je natolik mocné, že dokáže proměnit i lidské povahy. Podcastem vás provede PR baletu Kateřina Hanáčková. O magii a kouzlech Vánoc mluví také baletní mistr Alexej Afanasijev a demisólista Marek Svobodník.    K poslechu našeho podcastu doporučujeme: nalijte si vaječný koňak (nebo sklenici mléka, pakliže nejste plnoletí), zapalte si svíčku, zachumlejte se do měkké deky, zmáčkněte play… A pak už jen zavřete oči a poslouchejte. Slyšíte? To jsou Vánoce…    Podcast K JÁDRU VĚCI. Pokud jste inscenaci viděli a chcete se dozvědět víc. I pokud se do divadla teprve chystáte. Nebo jen tak. Ale pozor: PODCAST MŮŽE PROZRAZOVAT DĚJ.
     Komentáře
  • fZone

    Vánoce jsou za rohem III. – To nejlepší z HBO GO

    Před 8 měsíci
    Dnes se podíváme na vánoční příběhy v nabídce HBO GO. Jedním z nich je i klasika Vánoční koleda v novém zpracování.
     Komentáře
  • Lifee

    Zakázané Vánoce: Co přimělo puritány zrušit v 17. století nejkrásnější svátky roku?

    Před 8 měsíci
    Ebenezer Skruž z Vánoční koledy od Charlese Dickense sice považoval Vánoce za pouhý “humbuk”, nikdy by ale neudělal to, co puritáni v 17. století. Ti se totiž v Nové Anglii rozhodli vánoční svátky zakázat. Co je k tomu vedlo?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Žádná roztomilá mimina. Na výstavě v Doxu o dětech nechybí díla Černého a Kintery

    Před 9 měsíci
    Už pestrý a hlučný začátek výstavy odhání myšlenku, že by tu snad někdo chtěl dětství idealizovat.
     Komentáře
  • Novinky

    Zachráněné mládě sovy se během pár týdnů změnilo k nepoznání

    Před 9 měsíci
    Obrovskou proměnu sovy pálené pozorovali dobrovolníci v záchranné stanici divoké zvěře v anglickém městě Aylesbury v hrabství Buckinghamshire. Na začátku si nebyli jistí, zda osiřelé čerstvě vylíhlé mládě dokáže přežít, během 11 týdnů jej ale mohli bez obav vypustit zpět do volné přírody, píše Daily Mail.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Moravské divadlo uvede v premiéře Čajkovského baletní příběh Louskáček

    Před 9 měsíci
    S přicházející vánoční atmosférou se chystá Moravské divadlo v Olomouci uvést v premiéře baletní příběh Petra Iljiče Čajkovského Louskáček. Titul se na jeviště divadla vrací po 11 letech, tentokrát však v novém kabátě.
     Komentáře
  • Novinky

    Zemřel spoluautor písní z bondovek či Supermana Leslie Bricusse

    Před 9 měsíci
    Leslie Bricusse, skladatel a textař, který měl ve sbírce Oscara i Grammy, zemřel v úterý ve věku 90 let. Proslavil se hlavně prací pro divadelní Broadway a pro Hollywood.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Tajná ruská špionka v USA. Muže sváděla krásou a vybudovala podezřelou realitní kancelář

    Před 10 měsíci
    Její příběh má velmi blízko k filmovému scénáři o agentu 007. Díky svým schopnostem a neuvěřitelnému osudu je přezdívaná Agentka 90-60-90, Femme fatale a Nejkrásnější ruská zbraň. Bývalá ruská špionka byla za svoji tajnou činnost vyhoštěna z USA, ale v Rusku se stala hvězdou první kategorie. Jaký je osud krásné Anny Vasiljevny Chapmanové?
     Komentáře
  • StoryMag

    Albert Einstein: Jaké bylo IQ tohoto génia?

    Před 10 měsíci
    Zkuste se někdy zeptat svých známých nebo i náhodných lidí na ulici, koho považují za nejchytřejšího člověka, který kdy žil. Mnoho z nich vám zcela jistě řekne jméno Albert Einstein.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Prostituce viktoriánské Anglie (2): Přání všeho druhu z katalogu rozkoše

    Před 10 měsíci
    I v časech viktoriánské Anglie formovala poptávka nabídku. Ne každý muž mohl vyjádřit svou sexualitu v manželské ložnici. Některé touhy byly zvláštní, jiné přímo nebezpečné a na hraně zákona či za ní. A protože muži měli různé požadavky a přání, vznikaly pro ně nevěstince různého zaměření.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Pan Scrooge v Moravském divadle. Herci museli ovládnout chůdy i brusle

    Před 10 měsíci
    Adaptaci světové literární klasiky Vánoční koleda z pera Charlese Dickense uvede v pátek večer Moravské divadlo Olomouc. Na jevišti se v podání Lukáše Červenky představí hlavní hrdina povídky – lakomý a mrzoutský obchodník Ebenezer Scrooge, kterého o Štědrém večeru napraví tři duchové.
     Komentáře
  • WN24

    Co podniknout v New Yorku – část 2

    Před 10 měsíci
    New York City vás pohltí. Jeho energie je fascinující. Říká se, že ho buď budete milovat, nebo nenávidět. Jak si toto pulzující město užít?
     Komentáře
  • Lifee

    3 znamení zvěrokruhu, ze kterých se nejčastěji rekrutují významní umělci. Patříte sem i vy?

    Před 10 měsíci
    Jste umělecky založení, máte cit pro krásno a sklízíte na tomto poli úspěchy? Pak možná patříte mezi následující tři znamení zvěrokruhu.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Postrach Londýna: Kdo byl předlohou pro vraždícího holiče Sweeneyho Todda?

    Před 11 měsíci
    Holič tajemným vrahem! V jeho oficíně prý mizeli zákazníci jeden po druhém. Podle legendy je podřezával a ve sklepě mlel na maso do koláčků. Existoval však vůbec někdy onen neblaze proslulý Sweeney Todd?
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Stahoval tisíce extremistických souborů. Trest v podobě povinné četby překvapil veřejnost

    Před 11 měsíci
    Mladická nerozvážnost, nebo radikalismus? Podle britského soudce to byla v případě Bena Johna první varianta. 21letý muž je ve Spojeném království souzen za shromažďování desetitisíců dokumentů souvisejících s terorismem a nacistickou tematikou. Od soudu dostal dvouletou podmínku a neobvyklý bonus – povinnost přečíst několik děl britské klasické literatury. Na přezkoušení musí k soudci každé čtyři měsíce.
     Komentáře
  • Červený koberec

    61. Zlín Film Festival zahájila projekce snímku Mise Asteroid a pestrobarevný ohňostroj

    Před 11 měsíci
    Tradičně v netradičním termínu. Již 61. ročník Zlín Film Festivalu byl slavnostně odstartován pod dohledem moderátorské dvojice Dana Morávková a Jan Čenský. Hosté se sešli ve středobodu festivalu, a to v Kongresovém centrum Zlín. V rámci openingu se konal křest 5. dílu publikace o FA KUDLOV a režisérka Barbara Kronenberg a herec Ivan Shvedoff uvedli projekci snímku Mise Asteroid.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Místo vězení musí číst Shakespeara a Dickense. Mladý extremista dostal kuriózní trest

    Před 11 měsíci
    Pro Brita Bena Johna byly ještě donedávna jedinou četbou xenofobní texty a manuály k výrobě výbušnin. Teď se ale namísto vězení bude dovzdělávat.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Bylo to dobré loučení. Autor Předčítače v povídkách nesoudí, prostě vypráví

    Před 11 měsíci
    Česky vyšly povídky slavného německého spisovatele Bernharda Schlinka. Píše o eutanazii či hledání netradičního způsobu, jakým může lesbický pár přijít k potomkovi.
     Komentáře
  • Novinky

    Dotknout se evoluce. Jan Lukavec nad knihou Martina M. Šimečky

    Před 1 rokem
    Martin M. Šimečka je slovenský spisovatel a publicista českého původu. Pochází z rodiny disidenta Milana Šimečky, takže nesměl studovat na gymnáziu a do roku 1989 prošel zaměstnáními jako ošetřovatel, prodavač či topič. Ve své nové knize Tělesná výchova. Úvahy běžce, plavce, tenisty a jezdce na koni o pohybu, těle a mysli (N media 2021) se ovšem čtenáři představuje ještě v jiné roli, totiž v roli sportovce.
     Komentáře
  • Proboha

    Intimita v přátelství a ve vztahu stojí velké úsilí

    Před 1 rokem
    Bůh nás stvořil tak, že toužíme po hlubokém spojení s jiným člověkem. John Ortberg říká, že když lidé mají hluboké vztahy, v životě vyhráli.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Komentář: Škodíme, nerušit. Česká politika odmítá řešit reálné problémy

    Před 1 rokem
    Pokud by se v paralelním světě vytvořilo něco jako zlé UNESCO sdružující ty nejpříšernější lidské výtvory, tak právě „kojeňáky“ by byly jedním z hlavních klenotů této sbírky.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Maxipes Fík, Pan Tau nebo Hobit. Museum Kampa vystavuje Šalamouna

    Před 1 rokem
    Výstava v pražském Museu Kampa připomíná šestaosmdesátiletého Jiřího Šalamouna, známého jako autora ilustrací Maxipsa Fíka, Pana Tau nebo Hobita.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte!

    Před 1 rokem
    Nová rodinná výstava v Museu Kampa – retrospektivní přehlídka Jiřího Šalamouna.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Kam za kulturou? Moravské divadlo chystá na začátek sezony tři premiéry, které nestihlo uvést

    Před 1 rokem
    Moravské divadlo Olomouc chystá na začátek nadcházející divadelní sezony hned tři premiéry. Jde o tituly, které nestihlo uvést kvůli koronavirovým opatřením v předchozí sezoně. Diváci se mohou těšit na novinky z opery, baletu i činohry, informoval mluvčí divadla David Kresta. První premiéry budou uvedeny v září a říjnu, program na celou sezonu zveřejní zástupci divadla na začátku srpna.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    V Muzeu Kampa začne v sobotu velká výstava Jiřího Šalamouna

    Před 1 rokem
    Muzeum Kampa připravilo na léto výstavu Jiřího Šalamouna, který je mnoha lidem známý především jako autor ilustrací Maxipsa Fíka, Pana Tau nebo Hobita.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Zvláštní zvyky slavných spisovatelů

    Před 1 rokem
    Umělci bývají někdy ostatními lidmi pokládáni za podivíny, kterým je těžké v běžném životě rozumět. Jak vám na příkladu několika dodnes známých spisovatelů ukáže náš článek z roku 1924, tak někdy je to skutečně pravda.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Humr a ústřice: Dříve podřadné jídlo, dnes gurmánská lahůdka

    Před 1 rokem
    Přiznejme si, každý z nás si čas od času rád nacpe břicho vybranými lahůdkami. Co však dnes považujeme za vybranou delikatesu, by v minulosti nejedli ani trestanci.
     Komentáře
  • Náš region

    Charlie Chaplin, nesmrtelný tulák s buřinkou. Dokázal pobavit i rozbrečet

    Před 1 rokem
    Buřinka, bambusová hůlka a knírek, jako černý kartáček pod nosem. Chůze, se kterou by již před odvodní komisí dostal bez problémů modrou knížku. Věčný tulák filmového plátna, který uměl u diváků rozpoutat bouři smíchu, současně se slzami v očích. Klaun, nikoliv šašek. Těch je všude plno. Klaun, pro kterého nebylo lidství prázdným pojmem, a proto se stal nesmrtelným.
     Komentáře
  • Dotyk

    Gibbeting: Účinný odstrašující nástroj děsil poutníky i místní obyvatele

    Před 1 rokem
    Je úmorné horko a od řeky místo svěžího vánku vane odporný zápach. Na obzoru je vidět dřevěná šibenice z níž visí něco, co kdysi bývalo člověkem. Kdyby tělo odsouzeného piráta nedržela pohromadě kovová forma, už dávno by si na něm pochutnala i pozemní zvěř. Takto zde ale bude viset do té doby, než se úplně rozpadne nebo ho na kousíčky neroztrhají mořští ptáci.
     Komentáře
  • Extra LIFE

    Werich, Brumbál, Čapek a další: Nejhezčí citáty o Vánocích

    Před 1 rokem
    Vánoce jsou čas, kdy zjihne srdce i toho největšího cynika. Jak se o nich vyjadřují spisovatelé, komici a kouzelníci?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Chtěl bych na Vánoce kapra. Rodina by to ale neocenila, říká britský diplomat

    Před 1 rokem
    Nejen díky nebo kvůli brexitu se britský ambasador Nick Archer stal výraznou postavou zahraničního diplomatického sboru v Praze. Čím jsou pro něj Vánoce, proč nenosí svetr se sobem a co z českých zvyků jeho rodina převzala?
     Komentáře
  • Žena-in

    O klasický vánoční příběh nepřijdete. Tanečníci Národního divadla dnes ztvární Louskáčka v přímém přenosu

    Před 1 rokem
    Nezištné dary jsou v období Vánoc obzvlášť důležité, a proto si jeden takový dárek připravila i Česká televize ve spolupráci s Baletem Národního divadla. Dnes večer od 20:00 si tak můžete na programu ČT Art vychutnat kulturní zážitek v podobě přímého přenosu baletu Louskáček – Vánoční příběh.
     Komentáře
  • Fandíme filmu

    Twist: Moderní zlodějina na motivy klasického románu Charlese Dickense

    Před 1 rokem
    Loupež století se odehraje v Londýně patrně na začátku příštího roku.
     Komentáře
  • Fantasymag

    Měsíční stín: komiksový román, který nabízí nesmírně upřímnou alegorii o dospívání chlapce ve společnosti chlupatého, prdícího mimozemšťana

    Před 1 rokem
    Měsíční stín na obálkách jednotlivých sešitů sám sebe řadí do žánru „pohádka pro dospělé“, jenže ono to tak přesné úplně není. Spíš je to čistokrevná fantazie na hranici poezie, která se mísí s pohádkou, alegorií a filosofickým dílem a je zasazená do kulis klasické sci-fi.
     Komentáře
  • Novinky

    Náladu blížících se vánočních svátků v Oxfordu podpořila světelná show na místních budovách

    Před 1 rokem
    Blížící se vánoční svátky ve městech obvykle signalizuje tradiční pouliční výzdoba sestávající z jehličnatých větévek, stylového pouličního osvětlení a vánočních dekorací nejrůznějšího druhu. Obyvatelé anglického Oxfordu se po dvě noci mohli navíc potěšit i pohledem na světelnou show, tj. světelné obrazy promítané na některé veřejné budovy.
     Komentáře
  • Magazín

    Nalaďte se na Vánoce pomocí knih s vánoční atmosférou

    Před 1 rokem
    Pojďme si v sychravém podzimním počasí uvařit svařák nebo punč a začíst se do vánočně laděné knížky.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Jako od Tima Burtona. Liberecký balet nastudoval pohádku od Grimmů a Němcové

    Před 1 rokem
    Divadlo F. X. Šaldy v Liberci zítra uvede taneční psychologické drama na motivy pohádek Boženy Němcové a bratří Grimmů, avšak ve stylu Tima Burtona.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Sedmero krkavců libereckého baletu bude ve stylu filmaře Tima Burtona

    Před 1 rokem
    Sedmero krkavců jako taneční psychologické drama nastudoval balet libereckého divadla F. X. Šaldy.
     Komentáře
  • Extra

    Nadějné vyhlídky: Sexy herec Tom Hardy natáčí dva nové seriály o zrodu CIA a chudém sirotkovi

    Před 2 roky
    Tom Hardy (42) je v poslední době hojně obsazovaný do filmů i seriálů a po čtyřicítce se dočkává vrcholu své kariéry. Nyní bylo oznámeno, že pracuje hned na dvou nových seriálech. Jeden bude pojednávat o zrodu CIA a druhý, s názvem Great Expectations neboli Nadějné vyhlídky, bude natočený na motivy stejnojmenné knihy Charlese Dickense.
     Komentáře
Reklama