Zavřít
Julius Caesar

Julius Caesar

Nejnovější články na Seznamu na téma Julius Caesar
  • Čtidoma

    Konec římské demokracie. Caesar přešel Rubikon a změnil historii

    Před 18 hodinami
    Římská demokracie založená na systému dělby moci mezi větší počet lidí fungovala zhruba 500 let. Jedna z nejslavnějších osobností antické historie však otočila kormidlem zdejších dějin. Julius Caesar porušil dohody a šel dobýt Řím, aby nastolil období, kdy si vládu drží jeden císař. Proč se dodnes říká, že někdo přešel Rubikon, a používá se fráze, že kostky jsou vrženy?
     Komentáře
  • Byznys

    Řecko získalo nejcennější starověkou minci. Vyrazil ji Brutus po vraždě Caesara

    Před 1 dnem
    Světová muzea mají ve sbírkách tisíce artefaktů, které z kulturního dědictví států ukradli a dál přeprodali pašeráci. Poklady se nyní v rámci repatriací vrací zpět a skutečný skvost nedávno získalo třeba Řecko od New Yorku.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Řecko získalo nejcennější starověkou minci vyraženou po vraždě Caesara

    Před 1 dnem
    Světová muzea mají ve sbírkách tisíce artefaktů, které z kulturního dědictví států ukradli a dál přeprodali pašeráci. Poklady se nyní v rámci repatriací vrací zpět a skutečný skvost nedávno získalo třeba Řecko od New Yorku.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Nová rekontrukce Caesarovy podoby je fascinující podívanou. Jak ve skutečnosti vypadal?

    Před 6 dny
    Gaius Julius Caesar patřil k nejmocnějším mužům antické historie. Když ho během 15. března roku 44 př. n. l. ubodali senátoři, bylo přemožiteli Galů, Britů i římských konkurentů 55 let. Jak vypadal muž, do něhož se zamilovala mladičká Kleopatra?
     Komentáře
  • DoKina

    Ve druhé sezóně seriálového Pána prstenů budou o něco známější herci

    Před 8 dny
    Debutová sezóna seriálu Prsteny moci byla opulentní a nákladnou televizní podívanou, ale obsazení tvořili především méně známí herci. A to se teď změní.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Archeologové odkryli v Německu první doklad starořímské obranné technologie

    Před 11 dny
    Během vykopávek římského vojenského tábora u Bad Ems se archeologům podařilo objevit zachovalé dřevěné hroty, o nichž je známo, že hrály roli „ostnatého drátu“ dávných Římanů.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Pont du Gard, akvadukt, most a překrásná památka starého Říma. Pozoruhodná stavba si ve své době vyžádala ty nejlepší odborníky

    Před 11 dny
    Trojité patro oblouků se tyčí 160 stop nad zurčící řekou. Kdysi horní úroveň stavby nesla vlastní proud vody, nyní však vodní kanál zůstává suchý. Dnes most slouží pouze turistům, kteří se chtějí dostat z jedné strany řeky Gard na druhou. Jeden z největších projektů veřejných staveb v augustovském věku poblíž Nîmes ve Francii dodnes udivuje.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Zajímavosti o Kleopatře: Nebyla Egypťanka, vzala si své bratry a hadem se zřejmě nezabila

    Před 17 dny
    Egyptská královna Kleopatra VII. se do historie nesmazatelně zapsala svou krásou, mileneckým vztahem s Juliem Caesarem a Markem Antoniem i sebevraždou hadím jedem. Jenže bylo všechno opravdu tak, jak nám to už v roce 1963 představil monumentální film Kleopatra v hlavní roli s Elizabeth Taylorovou?
     Komentáře
  • Svět2000

    Čas, kdy byl Julius Caesar zajat piráty

    Před 17 dny
    V 1. století před naším letopočtem mělo Středozemní moře problém s kriminalitou.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Alexandr Veliký byl uctíván za svého života i po smrti. Nikdo ale neví, kde skončilo jeho tělo

    Před 20 dny
    Smrt největšího vojevůdce všech dob, Alexandra Velikého, je poměrně záhadná. Ještě větší záhadou je však umístění jeho hrobky, kterou se stále nepodařilo najít.
     Komentáře
  • Seznam Médium

    Aréna smrti. Jak žili a umírali gladiátoři?

    Před 22 dny
    Tvrdý trénink, sláva i opovržení, smrt nebo bohatství. Osudy gladiátorů bývaly pestré, avšak nepříliš dlouhé. Kdo se stal šampionem, stal se hvězdou. Co tomu předcházelo a co zakoušeli ti, kteří se na vrchol nedostali?
     Komentáře
  • Lifee

    Ponurá historie císařského řezu: Byl smrtící pro matku i dítě, jeden prý přežila manželka Jana Lucemburského

    Před 27 dny
    Císařský řez nebyl vždy úspěšným chirurgickým zákrokem. Přestože se jeden z prvních připisuje Beatrix, druhé manželce českého krále Jana Lucemburského, až v 19. století se konečně podařilo přijít na ten správný způsob. Do té doby byl císařský řez, který by přežilo dítě i matka, malým zázrakem.
     Komentáře
  • Rexter

    Přestupný rok: Co to je a kdy je?

    Před 1 měsícem
    Co je to přestupný rok? Kdy bude v následujících letech?
     Komentáře
  • Deník

    Lékem proti agresi a stupiditě je vtip a smích, říká filozof Dudák

    Před 1 měsícem
    Autor trochu provokativních blogů, jenž se netají jinými než většinovými názory. Vladislav Dudák je filozof a autor mnoha historických knih, učebnic filozofie či občanské nauky. Deník.cz s ním v rozhovoru probral jeho pohled na dnes tolik skloňované pojmy, jako jsou rozštěpená společnost, populismus nebo dezinformace.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Bitva u Mundy upevnila moc Caesara v Římě. Bez vítězství v ní by se nikdy nemohl stát mocným římským diktátorem

    Před 1 měsícem
    Osud Julia Caesara visel na vlásku v okamžiku, kdy se musel vypořádat se vzbouřenou Hispánií. Úspěšně porazil téměř jednou tak veliké vojsko.
     Komentáře
  • Lifee

    Bizarní stvoření z keltské mytologie: Mořské panny byly nádherné, víly se podobaly starším ženám s nažloutlou kůží

    Před 1 měsícem
    Keltská mytologie se na první pohled jeví jako plná odvážných válečníků a hrdinů. To ale není zdaleka vše. Najdeme v ní také fascinující a mnohdy děsivá stvoření. Která patří mezi ta nejbizarnější?
     Komentáře
  • Edna

    Spartacus: Po 10 letech stanice Starz začíná pracovat na Spartakově pokračování

    Před 1 měsícem
    Od konce jednoho z nejlepších a nejakčnějších historických seriálů uběhlo dlouhých 10 let. Jak jinak oslavit toto výročí než pracemi na dalším pokračování?
     Komentáře
  • Nespěchej

    Na oblečení záleželo vždy a všude. Jak si na svém šatu nechali záležet staří Římané, vás možná překvapí

    Před 1 měsícem
    Římské oblečení, omezující se na dlouhé tógy a vojenské kožené sukně, jak je znáte z filmů, je přinejmenším značně zjednodušené. Oblečení ve starověkém Římě bylo totiž mnohem rozmanitější.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci zrekonstruovali podobu královny Kleopatry: Tvář, která se objevila, jim přijde nedůležitá

    Před 1 měsícem
    Patří mezi nejslavnější egyptské panovnice. Zobrazuje jí tisíce uměleckých děl, byly o ní napsány stovky knih, natočeny desítky filmů a dokumentů, i přesto, že vědci stále netuší, jak v reálném životě vypadala. To je královna Kleopatra.
     Komentáře
  • TVguru

    Tomáš Ujfaluši se pustil do dabingu, troufl si rovnou na Zlatana Ibrahimoviće

    Před 1 měsícem
    Bývalý obránce Tomáš Ujfaluši pomalu, ale jistě mění fotbalový míč za filmové plátno. Objevil se už například v epizodních rolích seriálů Ulice nebo Pálava, nyní ale zašel ještě dál.
     Komentáře
  • Aplausin

    Fotbalista Ujfaluši se pustil do dabingu. Troufl si na hvězdu světové velikosti

    Před 1 měsícem
    Bývalý fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši pomalu, ale jistě mění fotbalový míč za filmové plátno. Objevil se už například v epizodních rolích seriálů Ulice nebo Pálava, nyní ale zašel ještě dál. V novém filmu Asterix a Obelix: Říše středu dokonce nadaboval jednu z klíčových rolí – římského vojáka Antiviruse. Toho ve filmu ztvárnil téměř dvoumetrový švédský útočník Zlatan Ibrahimović.
     Komentáře
  • Jan Stern
    naSeznam Médium

    Poslední eurosíla: nóbl žvásty

    Před 1 měsícem
    Evropa se přežila. Proto jí nezbývá než rozdávat rozumy.
     Komentáře
  • Novinky

    Tomáš Ujfaluši jako dabér. Ve filmu Asterix a Obelix: Říše středu namluvil Zlatana Ibrahimoviće

    Před 1 měsícem
    Epizodní role v seriálech si již vyzkoušel. Bývalého reprezentanta, fotbalového obránce Tomáše Ujfalušiho jste mohli vidět třeba v Ulici nebo v Pálavě. Nedávno se ale v hereckém oboru vydal ještě dál, do dabingového studia.
     Komentáře
  • Novinky

    Dělníci našli v Římě při opravách potrubí antickou sochu Herkula

    Před 2 měsíci
    Antickou sochu bájného siláka Herkula objevili italští dělníci a archeologové během oprav kanalizace pod jedním z římských parků. Socha pochází zřejmě z éry Římské říše, která existovala v letech 27 před naším letopočtem až do roku 395, resp. 476 našeho letopočtu. O nálezu minulý týden informoval server listu The Guardian.
     Komentáře
  • Dotyk

    Napoleon se prý dal na noc zavřít do Cheopsovy pyramidy. Otřesný zážitek mu navždy změnil život

    Před 2 měsíci
    „Můžete jít” přikázal generál svým společníkům. Ti přikývli a tiše se z královy komory vzdálili. Napoleon se nadechl a dlaní se dotkl studeného kamene. „Co myslíte, že tam bude dělat?” zeptal se jeden z odcházejících vojáků. „Hledat ducha faraona,” muži se zasmáli a zamířili do tábora.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Královna Kleopatra možná vůbec nebyla tak krásná, jak si myslíme

    Před 2 měsíci
    Zatímco filmy a knihy prezentují královnu Kleopatru jako nesmírně krásnou ženu, historikové mají jiný názor. Někteří tvrdí, že byla průměrnou, nijak vyjímečnou ženou, jiní pak zastávají názor, že byla vyloženě ošklivá.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Zlé dvojče Pompejí: Římské město plné orgií a neřestí mělo tragický osud

    Před 2 měsíci
    Starověké římské město Baiae leželo na severozápadním pobřeží Neapolského zálivu. V době svého největšího rozmachu bylo považováno za módní středisko proslulé svými hedonistickými zábavami a s tím souvisejícími skandály. Zkrátka jakési Las Vegas antické Říše římské. Luxusní domy, které si tehdejší boháči postavili, ale třeba i zachovalé sochy si mohou dnes návštěvníci prohlédnout v jednom z mála podvodních archeologických parků na světě.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Překvapivá fakta o Kleopatře. Neštítila se ani vražd v rodině

    Před 2 měsíci
    Kleopatra získala pověst jedné z nejlegendárnějších egyptských panovnic. Navzdory její slávě si většina lidí vybaví její tragickou smrt. Kleopatra toho nicméně udělala mnohem víc a její život byl patřičně barvitý.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Největší válečníci všech dob. Jejich unikátní dovednosti i slabiny

    Před 2 měsíci
    Lidské dějiny pamatují celou řadu vojevůdců, bojovníků a velikánů, kteří se svými skutky stali nadčasovými postavami naší historie. Zde uvádíme osobnosti, které se v minulosti svými schopnostmi v boji nesmazatelně zapsaly do povědomí lidstva.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Zelená kometa se blíží k Zemi a nese s sebou magický význam: Otevře nám srdce a přinese změnu, ale i chaos

    Před 2 měsíci
    Kometa C/2022 E3 (ZTF), populárněji známá jako „zelená kometa“, byla objevena 2. března 2022 zařízením Zwicky Transient Facility. Tato kometa je jedinečná, protože má neobvykle jasně zelený odstín. A co víc? Přináší nám i magické poselství.
     Komentáře
  • Dotyk

    Co přesně byla a jak probíhala decimace, nejkrutější hromadný trest římských vojáků za zradu?

    Před 2 měsíci
    „Selhali jste!” zakřičel velitel. „Disciplína je naší největší zbraní a vy…” přejel očima po seřazených vojácích …„jste dovolili, aby upadla. Neuvědomuje si, jak fatální důsledky to může mít,” nyní téměř šeptal. „Zrádci si zaslouží jediné. Decimaci!”
     Komentáře
  • Objevím

    Kam zmizel Kleopatřin palác? Domov legendární královny si prohlédne jen málokdo!

    Před 2 měsíci
    Královna Kleopatra je historická osobnost, která je zahalená tajemstvím. Co se s ní stalo, jak vypadal její palác, a proč ho dnes nemůžete jen tak navštívit?
     Komentáře
  • Ekolist

    Odborníci z Brna se podílejí na výzkumu a ochraně lesů u Bibracte ve Francii

    Před 2 měsíci
    Odborníci z Mendelovy univerzity v Brně se podílejí na mezinárodním výzkumu krajiny kolem francouzského archeologického naleziště Bibracte. Cílem je navrhnout vhodná opatření pro ochranu tamních lesů. Zároveň se experti z různých oborů snaží uchovat specifický charakter krajiny a duch místa s pestrou historií. O výzkumu ČTK informovala mluvčí univerzity Tereza Pospíchalová.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Z Napoleona udělala trpaslíka propaganda. Existovaly plány, jak francouzského generála zachránit před smrtí

    Před 2 měsíci
    Válka, dobývání, úspěchy. Jenže mluvit o Napoleonovi Bonaparte jako o velkém válečníkovi, zavání vzhledem k jeho výšce nemístným žertem. Přesto o žádného trpaslíka nešlo, za tímto mýtem stáli Britové. Určitě patřil mezi nejznámější vojevůdce historie lidstva, jeho život i smrt jsou i tak obestřeny tajemstvími. Z obyčejného občana se stal císařem, prošel mnoha bitvami. Víte o něm všechno?
     Komentáře
  • Novinky

    Archeologové stále pátrají po hrobce egyptské královny v komplexu Taposiris Magna

    Před 2 měsíci
    Co všechno přinesly a ještě přinesou vykopávky ve starém městském a pohřebním komplexu Taposiris Magna? Přinášíme pokračování pátečního článku o egyptské královně Kleopatře.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Starý rok končí, nový začíná: Jak se v dřívějších dobách slavil Silvestr?

    Před 3 měsíci
    Proč a odkdy lidé slaví přechod ze starého roku do nového? A jak se vlastně stalo, že kalendářní rok začíná právě 1. lednem? To, co se nám dnes zdá samozřejmé a jakoby fungující odjakživa, ve skutečnosti prošlo dlouhým vývojem.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Olej z bobkového listu je domácí léčivou záchranou

    Před 3 měsíci
    Trocha olivového oleje a pár sušených bobkových listů. Víc netřeba! Spojením těchto ingrediencí vznikne prostředek k zevnímu i vnitřnímu použití, který se doma vždycky uplatní.
     Komentáře
  • Novinky

    Kleopatra, jedna z nejznámějších „celebrit“ starověku. Kde byla pohřbena?

    Před 3 měsíci
    Základní historické povědomí o legendární starověké vládkyni Kleopatře (přesněji Kleopatře VII.) má snad každý. Víme, že byla milenkou římských vojevůdců Gaia Julia Caesara a Marca Antonia, a také to, že svůj život skončila vlastní rukou - podle populární verze (avšak akademicky nesdílené) tak učinila pomocí hadího jedu.
     Komentáře
  • StoryMag

    Napoleon a jeho poslední roky: Ponižující vyhnanství, záhadná smrt i bizarní sled posmrtných událostí

    Před 3 měsíci
    Když se řekne jméno francouzského vojevůdce Napoleona I. Bonaparte, většinou se nám vybaví především jeho malý vzrůst, mimořádné vojenské úspěchy nebo prohraná bitva u Waterloo.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Kleopatra nebyla Egypťanka a zrodila se z incestu: Málo známá fakta o věhlasné královně

    Před 3 měsíci
    Kleopatra byla poslední vládkyní starého Egypta. Mnohá fakta o ní jsou ale zkreslená či nepravdivá, podepsal se na nich hlavně Hollywood.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak vypadal Ježíš, Kleopatra, Nefertity,... Podívejte se na zdařilé rekonstrukce tváří slavných

    Před 3 měsíci
    Historie nás asi nikdy nepřestane překvapovat. Nyní se vědcům podařilo zrekonstruovat mnoho tváří. A my se tak můžeme podívat, jak skutečně vypadal Ježíš nebo Kleopatra.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Julius Caesar přivezl do Evropy zvířata, která trhala na kusy i gladiátorská hvězda, generál Maximus Decimus

    Před 3 měsíci
    Pro Julia Caesara to být radostný návrat do Říma roku 46 př. n. l. Po svém úspěchu v Egyptě se údajně vrátil s docela rozsáhlým exotickým zvěřincem, jehož hlavní atrakcí byl velmi „podivný“ živočišný druh.
     Komentáře
  • iReceptář

    Pokojovky: Naše babičky znaly trik s pepřem a bobkovým listem. Je to zázrak

    Před 4 měsíci
    Koření nemusíte používat jen k vaření, jistě ho ocení i vaše pokojové rostliny. Některé může být skvělým zdrojem živin, jiné zas ochranou před nemocemi a škůdci. Sáhněte proto do spíže pro bobkový list a třeba i pepř.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci zrekonstruovali tvář Kleopatry. Vůbec nepochopíte, proč ji muži tak milovali

    Před 4 měsíci
    Královna Kleopatra je nejslavnější egyptskou panovnicí. O jejím životě se vypráví nejrůznější příběhy. V muzikálech a filmech je zobrazována jako okouzlující svůdnice se souměrným obličejem a dokonalou postavou. Byla ale skutečně krasavicí?
     Komentáře
  • Games

    Julius Caesar se zadarmo vrací do Civilization VI. Další vůdci budou následovat

    Před 4 měsíci
    Hra je zároveň ve slevě
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Jak rozvrátit republiku? Přímou volbou, zjistili před 2000 lety Římané

    Před 4 měsíci
    ANALÝZA. Potřetí v historii budou Češi vybírat svého prezidenta. Historická zkušenost ukazuje, že nevhodní lidé v přímo volených funkcích zničí i ten nejmocnější stát. Nejznámějším příkladem je římská republika.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Historie demokracie: od království až ke svobodné Americe

    Před 4 měsíci
    Co měla první předkřesťanská království společného s demokracií? Jak to bylo s demokracií v dávném Římu nebo u nás za časů husitů? A jak se americká demokracie liší do té, která je ve Švýcarsku či Francii? To vše vám popíše text z knihy, která v roce 1899 vyšla v USA pro české osadníky.
     Komentáře
  • TN

    Leží tam Kleopatra? Archeologové jsou oslněni objevem tajemného tunelu v Egyptě

    Před 4 měsíci
    Egyptské ministerstvo turismu a památek zveřejnilo začátkem listopadu informace o pozoruhodném nálezu v Egyptě. Pod starobylým chrámem se nachází dlouhá chodba, která podle šéfky archeologického výzkumu může být další stopou k poodhalení tajemství Kleopatřiny hrobky.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Jak rodí královna: Úspěšný císařský řez možná proběhl ve středověké Praze

    Před 4 měsíci
    Je možné, že by se jeden z prvních úspěšných císařských řezů uskutečnil ve středověké Praze? A mohl tímto způsobem přijít na svět bratr císaře a krále Karla IV.?
     Komentáře
  • G

    Ten, který zradil Caesara: Marcus Iunius Brutus spáchal sebevraždu po prohrané bitvě u Filipp

    Před 5 měsíci
    Marcus Iunius Brutus proslul v dějinách jako domnělý syn Julia Caesara a rovněž jako hlavní spiklenec při jeho vraždě roku 44 př. n. l. na zasedání senátu v Pompeiově divadle. Sám Brutus pak o dva roky později zemřel svou vlastní rukou, když neunesl porážku Marcem Antoniem a Octavianem u Filipp.
     Komentáře
  • Tiscali

    Podle Ussherových výpočtů uplynulo od stvoření světa 6025 let

    Před 5 měsíci
    Podle vědců je naše Země stará skoro čtyři a půl miliardy let a vesmír 13,7 miliardy. Podle Bible byl svět stvořen za sedm dní a z výpočtů anglikánského náboženského učence ze 17. století vyplývá, že v noci ze soboty na neděli uplyne od stvoření světa rovných 6025 let.
     Komentáře
  • Dotyk

    Potápěči objevili na dně moře ztracené bájné město. Nic tak nádherného neviděli

    Před 5 měsíci
    Každý archeologický nález, i ten menší je svým způsobem nějak významný. Mezi ty menší rozhodně nepatří ruiny starověkého města objeveného pod nánosy mořských usazenin. Tím městem je zmizelý korintský přístav Lechaion, který na dno moře poslalo zemětřesení. Projekt na jeho odkrytí začal v roce 2013 a vykopávky mezinárodního týmu byly nanejvýš pozoruhodné.
     Komentáře
  • Dotyk

    Naumachie: Nejkrvavější show Říma. Gladiátorské zápasy byly slabý odvar

    Před 5 měsíci
    Inscenace námořních bitev, které předváděly stovky mužů, byly ve skutečnosti nejkrvavější a nejzábavnější show Říma. Gladiátorské zápasy byly oproti nim jen slabý odvar.
     Komentáře
  • Svět2000

    Radiokarbonové datování funguje jen polovinu času – možná jsme našli řešení

    Před 6 měsíci
    Vědci už vědí o mutacích DNA, které mohou ukázat, odkud kdo byl.
     Komentáře
  • Dotyk

    Podívejte se na tajemné záběry zatopeného starověkého města. Jsou úžasné!

    Před 6 měsíci
    Starobylé město Baia v Itálii bylo římské město na břehu Neapolského zálivu. Nyní je považováno za součást Bacoli v regionu Kampánie. A místo má svou bohatou historii. Od roku 100 př. n. l. do roku 500 n. l. si v této oblasti stavěla luxusní vily jen bohatá smetánka. Baia byla po celá staletí luxusním starověkým letoviskem, místem požitkářství a také samozřejmě korupce. Pak bylo ale město navždy potopeno. Proč?
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Výkupné za Caesara: Římský politik připravil svým věznitelům perné chvíle

    Před 6 měsíci
    Nebývá zvykem, aby rukojmí žádalo své únosce o zvýšení požadovaného výkupného. A to hned na dvacetinásobek své hmotnosti ve stříbře. Jenže Julius Caesar nebyl zrovna typickou kořistí, což piráti z Kilíkie měli brzy poznat na vlastní kůži…
     Komentáře
  • Náš region

    Okultní vědy a alchymie, skutečné zájmy českého panovníka a římského císaře Rudolfa II. odhaluje výstava

    Před 6 měsíci
    Tajemná zákoutí života českého panovníka a římského císaře Rudolfa II. odhaluje multimediální expozice. Představuje i kuriozity z jeho sbírek. „Návštěvníky výstavou provede samotný „digitálně…
     Komentáře
  • Moulík

    Anglický mastif - nejmohutnější z psích plemen

    Před 6 měsíci
    Mastifové jsou jedněmi z nejtěžších psích plemen na světě, ba dokonce největší dnes žijící psovitou šelmou. Jejich předky lze vystopovat hluboko do starověku, neboť lidé byli jejich velikostí a silou uchváceni celá tisíciletí. Moderní plemeno se šlechtěním zrodilo v Anglii a ač šlo původně o bojového psa, dnes se vyznačuje přátelskou a klidnou povahou.
     Komentáře
  • WN24

    Starověké římské město hříchu na dně moře

    Před 7 měsíci
    Baia bylo Las Vegas římské říše. Místo, kam přicházeli bohatí a mocní užívat si nezákonných aktivit. Dnes leží z větší části pod hladinou moře a můžete ho navštívit se šnorchlem nebo potápěčským vybavením.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    V klíčové bitvě o Bělehrad padlo až 20 000 Turků. Vyhrál ji nejlepší válečník své doby

    Před 7 měsíci
    Když se v roce 1863 Turci podruhé a naposled marně pokusili dobýt Vídeň, bylo Evženovi Savojskému teprve 20 let. Coby vrchní velitel habsburské armády válčil s Osmanskou říší dalších víc než 50 let a vytrvale oslaboval její pozice na Balkáně. Klíčový moment ale přišel až v srpnu 1717, kdy vyrval Turkům cennou kořist ležící na soutoku Dunaje a Sávy.
     Komentáře
Reklama