Zavřít
Kmenová buňka

Kmenová buňka

Nejnovější články na Seznamu na téma Kmenová buňka
  • WN24

    Zemřel britský vědec Ian Wilmut, jehož tým naklonoval ovci Dolly

    Před 22 dny
    V věku 79 let v neděli zemřel britský vědec Ian Wilmut, který v roce 1996 naklonoval ovci Dolly. První živočich naklonovaný z dospělé buňky savce byl velkým průlomem ve výzkumu kmenových buněk. Wilmut vedl výzkumný tým ve skotském Roslinově ústavu, který dnes o jeho smrti informoval.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Zemřel ,otec‘ naklonované ovce Dolly. Britskému vědci a genetikovi Wilmutovi bylo 79 let

    Před 22 dny
    V věku 79 let v neděli zemřel britský vědec Ian Wilmut, který v roce 1996 naklonoval ovci Dolly. První živočich naklonovaný z dospělé buňky savce byl velkým průlomem ve výzkumu kmenových buněk. Wilmut vedl výzkumný tým ve skotském Roslinově ústavu, který v pondělí o jeho smrti informoval.
     Komentáře
  • České noviny

    Zemřel britský vědec Ian Wilmut, jehož tým naklonoval ovci Dolly

    Před 22 dny
    V věku 79 let v neděli zemřel britský vědec Ian Wilmut, který v roce 1996 naklonoval ovci Dolly. První živočich naklonovaný z dospělé buňky savce byl velkým průlomem ve výzkumu kmenových buněk. Wilmut vedl výzkumný tým ve skotském Roslinově ústavu, který dnes o jeho smrti informoval.
     Komentáře
  • Nedd

    Vytvořena lidská embrya bez vajíček a spermií

    Před 25 dny
    Model embrya vytvořený týmem izraelských vědců odhaluje dosud neznámé informace o možném vzniku některých vrozených defektů.
     Komentáře
  • WN24

    Vědci vypěstovali model lidského embrya z kmenových buněk. Nepotřebovali spermie ani vajíčko

    Před 26 dny
    Vědci vytvořili v laboratoři kompletní modely lidských embryí z kmenových buněk a vypěstovali je mimo dělohu. Objev otevírá cestu k pokroku v oblasti plodnosti, testování léčiv a transplantací.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Gorilí seniorce Liesel léčí artrózu novou metodou pomocí kmenových buněk

    Před 28 dny
    Gorilí babička z budapešťské zoo absolvovala léčbu osteoartrózy pomocí kmenových buněk. Časem by tato léčba mohla sloužit i lidem.
     Komentáře
  • Deník magazín

    Adámek se málem utopil, čeká ho dlouhá cesta k uzdravení. Rodina prosí o pomoc

    Před 2 měsíci
    Malý Adam se o prázdninách topil na koupališti. Přežil díky záchranářům. Aby ale mohl opět normálně žít, potřebuje nákladnou léčbu a celodenní péči. Rodina proto prosí o pomoc.
     Komentáře
  • IT pro Tebe

    K početí není potřeba vajíčko ani spermie, stačí kmenové buňky a laboratoř

    Před 2 měsíci
    I když lidstvo dokáže mnoho zázraků, dolétne do vesmíru, obletí planetu či se potopí do nejhlubší propasti, stále nedokáže jednu věc. Nahradit vědeckým způsobem zázrak početí. Ten moment, kdy se spojí spermie a vajíčko a začne reprodukce. To ale již také není pravda, protože poslední zprávy hovoří o tom, že v Číně dokázali pomocí metody podobné IVF implantovat do těla samice opice oplodněné vajíčko, které nevzniklo spojením spermie a vajíčka, ale bylo vypěstováno ve zkumavce pomocí kmenových buněk.
     Komentáře
  • Česko živě

    Odebrání pupečníkové krve: Rozhodnutí, které uděláte jen jednou

    Před 2 měsíci
    Měsíc povědomí o pupečníkové krvi každý červenec vyzývá ke vzdělávání lidí a zvyšování povědomí o významu a léčivém potenciálu pupečníkové krve a krvetvorných kmenových buňkách, které obsahuje. V současnosti se pupečníková krev používá po celém světě k léčení mnoha nemocí – což z ní činí přirozený zázrak, který lze získat pouze zázrakem zrození.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Případy oklamané vědy (2): Pád vědecké superstar z Jižní Koreje

    Před 3 měsíci
    Jihokorejský biolog Woo-suk Hwang platil za vědeckou superstar. Úspěch stíhal úspěch, a zdálo se, že Nobelova cena je pro něj jen otázkou času. Nakonec ale Hwangova bublina přece jen splaskla
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Lék na pleš? Vědci obnovují vlasy pomocí kmenových buněk

    Před 3 měsíci
    Vlasy jsou tématem mnoha lidí. Někdo o ně přichází ve větším množství, než by chtěl, ať už je to vinou genetiky, nebo zdravotního stavu. Vědci se proto rozhodli najít pro dotyčné řešení. Podle nové studie by mohly pomoci kmenové buňky, informoval server Earth a PNAS.
     Komentáře
  • Bety

    První viditelné známky stárnutí se objevují na krku

    Před 3 měsíci
    Proč krk stárne rychleji, než si myslíte? Je to dáno tím, že jeho kůže bývá mnohem tenčí a oproti obličeji nedisponuje takovým množstvím mazových žláz a kmenových buněk. Jak o něj správně pečovat?
     Komentáře
  • inSmart

    Vědci poprvé vytvořili lidská embrya pouze s pomocí kmenových buněk

    Před 3 měsíci
    Britští vědci vytvořili lidská embrya bez použití spermií a vajíček. Nejedná se o skutečná lidská embrya, podobají se však těm v nejranějším vývoji. Tento úspěch vyvolává mezi odborníky značné kontroverze, neboť jsme už jen krok od překročení hranic etiky a zákony s tímto nepočítaly. Snaha vytvořit umělá embrya probíhá už pár let. Různé expertní týmy dokázaly přimět kmenové buňky myší, aby se zkombinovaly do podoby velmi raných embryí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vědci poprvé stvořili lidské embryo

    Před 3 měsíci
    Tým vědců z Velké Británie a Spojených států oznámil, že se mu podařilo vytvořit první umělé lidské embryo na světě.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědci poprvé uměle vytvořili lidské embryo

    Před 3 měsíci
    Tým vědců poprvé uměle vytvořil lidské embryo. Odborníci použili kmenové buňky, díky čemuž není třeba použít vajíčka ani spermie. Jejich přelomový objev by mohl pomoci při výzkumu genetických vad nebo u prevence potratů, zároveň však otevírá závažné etické a právní otázky.
     Komentáře
  • České noviny

    Vědci poprvé uměle vytvořili lidské embryo, objev vyvolává etické otázky

    Před 3 měsíci
    Tým vědců poprvé uměle vytvořil lidské embryo. Jejich přelomový objev by mohl pomoci výzkumu genetických poruch a prevenci potratů, ale zároveň otevírá závažné etické a právní otázky. Vědci použili kmenové buňky, díky čemuž není třeba použít vajíčka ani spermie. O studii, kterou její autoři představili na středeční konferenci v Bostonu, napsal deník The Guardian.
     Komentáře
  • Nedd

    Konečně jednoduchý lék proti plešatění? Vlasy se obnoví změkčením buněk

    Před 3 měsíci
    Genetika nás přibližuje k léku proti plešatosti.
     Komentáře
  • Dům a zahrada

    Proč šedivíme? Věda na to přišla až nyní

    Před 3 měsíci
    Šedivění vlasů je nevyhnutelnou součástí stárnutí. S každou další dekádou po třicítce se pravděpodobnost šedivění zvyšuje o 10 až 20 %. Podle výzkumu provedeného na University of Alabama v Birminghamu, ve věku 61 až 65 let, 91 % lidí projevuje určitou míru šedivění vlasů. Ale proč vlastně vlasy šediví?
     Komentáře
  • Poznat svět

    Vědci zjistili, jak omladit organismus. Metoda zatím funguje dobře na myších

    Před 5 měsíci
    Mít „mladou krev“ nemusí už být jen synonymem mládí. Mladá krev skutečně může organizmus omladit. Není jen elixírem mládí, ale i zdraví, jak zjistil tým vědců, který ve své studii zkoumal její účinky na myších stařenkách.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci vytvořili z opičích kmenových buněk struktury podobné embryím a umístili je do děloh opičích samic

    Před 5 měsíci
    Čínští vědci použili opičí kmenové buňky k vytvoření struktur podobných embryím. Takto v laboratoři vyvinutá embrya se po vpravení do samice jeví jako nejranější stádia těhotenství. Cílem tohoto výzkumu je prohloubit naše znalosti embryonálního vývoje a tvorby raných orgánů bez etických dilemat spojených s používáním lidských embryonálních buněk, píše web Modern sciences.
     Komentáře
  • inSmart

    Šedivění vlasů bude brzy minulostí. Vědci zjistili, co jej způsobuje

    Před 5 měsíci
    Vědci popsali pozorováním srsti myší neobvyklé chování kmenových buněk, které se nacházejí i v našich vlasech. Ty putují z jedné části folikuly do druhé, kde s pomocí proteinů stimulují pigmentové buňky. Tohle zjištění je klíčem k zastavení šedivění vlasů. Bude nutné jej však ještě potvrdit. Experti z Grossmanovy lékařské školy Newyorské univerzity vysvětlili proces šedivění vlasů. Dva roky sledovali v srsti myší chování melanocytových kmenových buněk odpovědných za tvorbu pigmentu i v lidských vlasových folikulech. Chtěli zjistit, zda šedivíme v důsledku ztráty těchto kmenových buněk.
     Komentáře
  • WN24

    Příčinou šedivých vlasů mohou být uvízlé buňky, říkají vědci

    Před 5 měsíci
    Američtí vědci se domnívají, že mohli odhalit, proč vlasy s přibývajícím věkem šednou. Jako příčinu uvádějí buňky tvořící pigment, které ztrácejí schopnost dozrát.
     Komentáře
  • Fonetech

    Lék na šedivění vlasů se možná brzy stane realitou. Lidstvu pomůže výzkum myší srsti

    Před 5 měsíci
    Dočkáme se léku, který zastaví šedivění vlasů? Pravděpodobně to bude ještě několik let trvat. Vědci se však domnívají, že zjistili, co ho způsobuje.
     Komentáře
  • Deník

    Lze zastavit šedivění vlasů? Výzkum myší srsti dal lidem naději

    Před 5 měsíci
    Badatelé dva roky zkoumali kmenové buňky obstarávající barvení chlupů v srsti myší. Chování buněk je značně překvapilo. Doufají, že najdou cestu, jak lidem zachovat barvu jejich vlasů v každém věku.
     Komentáře
  • Fonetech

    Vědci vytvořili živý počítač pomocí 80 000 myších mozkových buněk. Přiblížili nás kyberpunkové budoucnosti

    Před 6 měsíci
    Američtí vědci hlásí zásadní objev. Podařilo se jim sestavit hybridní bio počítač kultivací více než 80 000 myších kmenových buněk.
     Komentáře
  • Forum 24

    Rajchl a Havlíček u podivného kšeftu s kmenovými buňkami? Nepřekvapuje

    Před 6 měsíci
    Kšefty a kšeftíky a k tomu velká slova, co všechno je třeba udělat pro „našilidi“, které ožebračuje děsivá asociální vláda válečného štváče Petra Fialy. Takhle vystupují Karel Havlíček (ANO) a ...
     Komentáře
  • Forum 24

    Kmenové buňky exministra Havlíčka. V dozorčí radě pochybné firmy seděl i proruský aktivista Rajchl

    Před 6 měsíci
    Bývalý ministr Karel Havlíček (ANO) a aktuální vůdce proruských demonstrací Jindřich Rajchl společně seděli ve správní radě společnosti Bioinova. Konkrétně se jednalo o roky 2009 až 2015 a o ...
     Komentáře
  • Poznat svět

    Vědci objevili "elixír mládí". Nová metoda vrátí buňky do stavu před třemi lety

    Před 6 měsíci
    Být věčně mlád…  a věčné je i toto téma. Ač ne všechny – pokud jde o vzhled – stáří trápí a přijímají ho s noblesou jako přirozený proces, ač i oni chtějí ve zralém věku vypadat dobře. Žádné sérum ani lektvar nedokáže zvrátit přirozené stárnutí a zabránit gravitaci, která „potvůrka“ má velký podíl na vizuálním stáří. Nyní vědci dokázali, že lze omladit kožní buňky.
     Komentáře
  • České noviny

    Vědci zlínské univerzity zkoumali vztahy mezi biomateriály a kmenovými buňkami

    Před 6 měsíci
    Vědci z Centra polymerních systémů zlínské univerzity se podíleli na výzkumu, který se zabýval vztahy mezi biomateriály a kmenovými buňkami. Projekt trval tři roky, pracovali na něm také vědci z brněnské Masarykovy univerzity.
     Komentáře
  • Techsvět

    Třetí člověk vyléčený z HIV po transplantaci kmenových buněk

    Před 7 měsíci
    Pacientovi z Německa byla provedena transplantace, aby mu pomohla léčit poruchu krvetvorby, v jeho případě leukémii, která se u něj rozvinula současně s infekcí HIV. Po čtyřech letech vysazení antiretrovirálních léků se u něj porucha neobnovila.
     Komentáře
  • Náš region

    Kmenové buňky mohou léčit. Zkoumají je ústečtí studenti

    Před 7 měsíci
    Studenti Přírodovědecké fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem spolupracují s kolegy z Technické univerzity Drážďany na zefektivnění práce speciálního zařízení pro kultivaci kmenových buněk. Buňky poté mohou pomoci při léčbě některých nemocí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí univerzity Jana Kasaničová.
     Komentáře
  • Nedd

    Může omlazená krev zpomalit stárnutí? Výzkumníci se tím vážně zabývají

    Před 7 měsíci
    Vědci hledají prvky mladé krve, které by se mohly vložit do pilulky a zabrzdily stárnutí.
     Komentáře
  • Ruik

    Bojovat o druhé místo Bundesligy nebo zachránit lidský život? Obránce Lipska se pokusí stihnout oboje!

    Před 7 měsíci
    V této sezoně Bundesligy odehrál zatím každou minutu. Před očekávaným utkáním s druhým Unionem Berlín však dostal Willi Orbán nečekanou zprávu. Zjistil totiž, že je vhodným dárcem kmenových buněk a může zachránit lidský život. Maďarský obránce se ale pokusí stihnout také sobotní start v dresu RB Lipska.
     Komentáře
  • Ekolist

    Vědci vytvořili prvotní zárodečné buňky z ohroženého severního bílého nosorožce

    Před 9 měsíci
    Tým vědců z konsilia BioRescue vedeného Safari Parkem Dvůr Králové nad Labem vytvořil tzv. primordiální (prvotní) zárodečné buňky z kmenových buněk severního bílého nosorožce. Jsou předchůdkyněmi vajíček a spermií, uvedli zástupci Safari Parku Dvůr Králové. Označili to za významný krok k záchraně druhu, na němž mají zásluhu hlavně odborníci z univerzity v Ósace. Dosud se toho nikdy nepodařilo dosáhnout u tak velkých savců.
     Komentáře
  • Náš region

    Vědci vytvořili prvotní zárodečné buňky ohroženého severního bílého nosorožce

    Před 9 měsíci
    Tým vědců z konsilia BioRescue vedeného Safari Parkem Dvůr Králové nad Labem vytvořil tzv. primordiální (prvotní) zárodečné buňky z kmenových buněk severního bílého nosorožce.…
     Komentáře
  • Refresher

    Naděje pro ohrožené nosorožce: Vědci v Česku udělali významný krok k záchraně druhu

    Před 9 měsíci
    Konsilium BioRescue vedené Safari Parkem Dvůr Králové nad Labem si připsalo významný objev – vytvořil prvotní zárodečné buňky z kmenových buněk severního bílého nosorožce.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Cesta za záchranou druhu. Vědci vytvořili zárodečné buňky severního bílého nosorožce

    Před 9 měsíci
    Nosorožci bílí severní jsou ohroženi vyhynutím. Poslední dvě samice tohoto druhu žijí v Keni a patří dvorské zoo.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    V šestnácti je Lexi na úrovni miminka. Naději přináší drahá léčba kmenovými buňkami

    Před 9 měsíci
    Šestnáctiletá Alexandra Čechová není jako ostatní dívky v jejím věku. Kvůli komplikacím při porodu se u ní rozvinula těžká psychomotorická retardace a je na úrovni půlročního dítěte. Za svůj život absolvovala nespočet rehabilitací, cvičení i vyšetření. Nic z toho však výrazně nepomohlo a rodiče dodnes neznají přesnou diagnózu. Velkou naději ve zlepšení zdravotního stavu dospívající dívky vkládají do léčby kmenovými buňkami, která se však v Česku neprovádí a je finančně velmi nákladná. Příběh své nejstarší dcery popisuje padesátiletá Sylva Čechová z Jesenice.
     Komentáře
  • TN

    Těžce nemocné Lexi by pomohla unikátní léčba. V Česku se ale neprovádí

    Před 10 měsíci
    Rodina 16leté Alexandry Čechové by si nepřála nic jiného, než aby mohla žít jako normální dívka. To jí ale nebylo dopřáno –⁠ už jako miminko začala mít psychomotorické problémy. Roky a roky rehabilitací ale nepomohly a Lexi se nedokáže bez pomoci ani posadit. Přesto má naději na lepší život. Ten by jí mohla zajistit léčba kmenovými buňkami, která se ale v Česku neprovádí, a zaplatit si specializovanou kliniku v zahraničí je nad finanční možnosti rodiny.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Průlom v dárcovství? Lidé poprvé dostali transfuzi krve vyrobené v laboratoři

    Před 10 měsíci
    Krev přesně podle potřeby, která v těle vydrží déle a nenese žádná rizika. To si lékaři slibují od krve vyrobené v laboratoři z kmenových buněk.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědci poprvé podali lidem transfuzi krve, která byla vypěstovaná v laboratoři

    Před 10 měsíci
    Účastníci klinické studie dostali poprvé v historii transfuzi krve vypěstované v laboratoři. Podle zpravodajského serveru BBC News to v pondělí oznámili britští vědci. Testují malé množství krve, které zhruba odpovídá jedné čajové lžičce, aby zjistili, jak se chová v těle.
     Komentáře
  • inStory

    Je to tady. Vědci dokázali vypěstovat syntetická embrya z kmenových buněk bez použití spermií a vajíček

    Před 11 měsíci
    Jde o myší syntetická embrya, která vědci vypěstovali z kmenových buněk, aniž by použili spermie, vajíčka a obešli se i bez dělohy. A embrya přesto zdravě rostla, měla všechny zdravé orgány a zdravé srdce.
     Komentáře
  • Svět2000

    Vědci odhalují gen zodpovědný za velikost lidského mozku

    Před 11 měsíci
    Studie na lidoopech byly v Evropě z etických důvodů dlouho zakázány. Alternativou k použití zvířat ve studiích je použití takzvaných organoidů.
     Komentáře
  • Refresher

    Průlom v léčbě plešatosti: Vědcům se podařilo vypěstovat vlasové folikuly

    Před 11 měsíci
    Dalším krokem je výzkum aplikovat na lidských kmenových buňkách. Vědci doufají, že jejich výsledky bude možné zopakovat pomocí léků a plešatým lidem tak navrátit vlasy.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci dosáhli významného pokroku při hledání „elixíru mládí“

    Před 11 měsíci
    S přibývajícím věkem se kosti postupně ztenčují a zvyšuje se pravděpodobnost vzniku kostních onemocnění, jako je osteoporóza. Jedním z důvodů je zhoršená funkce kmenových buněk kostní dřeně, které jsou potřebné pro udržení integrity kosti, jak píše server The Brighter Side.
     Komentáře
  • Novinky

    Kvůli vrozené vadě je takřka roční Oliver stále bez hlasu

    Před 11 měsíci
    Ani hlásek ještě nevydal zanedlouho roční Oliver Lichnovský ze Sedlnic na Novojičínsku. Od narození totiž trpí vzácnou vrozenou vadou, ochrnutím hlasivek a hrtanu. Proč, to lékaři dosud nezjistili. Rodiče chlapečka se však nevzdávají a věří, že jednou jejich syn promluví.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Mléčné zuby mohou zachránit spoustu životů. Proto je důležité si ty své (a vašich dětí) pečlivě schovat

    Před 11 měsíci
    Ztráta mléčných zubů probíhá v některých rodinách naprosto bez povšimnutí, jinde zubní víla nosí peníze či hračky. V mléčných zubech je ovšem ukryt biologický poklad.
     Komentáře
  • Česko živě

    Vědci vytvořili syntetické myší embryo. Vyvinulo se mu bijící srdce

    Před 1 rokem
    Týmu z univerzity v Cambridge se podařilo vytvořit v laboratoři syntetické myší embryo, a to bez vajíčka i spermie. Malý zárodek vykazoval známky mozku i bijícího srdce.
     Komentáře
  • Novinky

    Prý to není sci-fi. Vědci hodlají oživit vyhynulého tasmánského vlka

    Před 1 rokem
    Australští a američtí vědci se pustili do projektu, jehož cílem je vzkřísit vyhynulého vakovlka tasmánského. Poslední známý vakovlk (neboli tasmánský tygr či vlk) uhynul ve 30. letech 20. století. Podle týmu by šlo druh znovu vytvořit pomocí kmenových buněk a technologie úpravy genů. Do přírody by se první tasmánský vlk údajně mohl vrátit za 10 let. Jiní odborníci jsou ale skeptičtí.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    První umělá embrya jsou skutečností. Podívejte se na revoluci (nejen) v porodnictví

    Před 1 rokem
    K vytvoření struktur podobných embryím se střevním traktem, počátky mozku a bijícím srdcem byly použity myší kmenové buňky.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Vědci se pokusí oživit vyhynulého tasmánského tygra. Poslední zemřel v roce 1936

    Před 1 rokem
    Výzkumníci v Austrálii a v USA se pokusí oživit vyhynulého tasmánského tygra. Tým vědců, kteří za multimilionovým projektem stojí, k tomu využije kmenové buňky a editování genů. Jak ale píše BBC, ostatní experti jsou k projektu skeptičtí.
     Komentáře
  • Vědátor

    Protinádorové buňky bude možné vyrábět snadněji

    Před 1 rokem
    Nová metoda umí bílé krvinky vyrábět z kmenových buněk efektivněji než dosud.
     Komentáře
  • Techsvět

    Syntetické mozky umožní vytvořit zcela nové bytosti

    Před 1 rokem
    Tým vědců ze Společnosti Maxe Plancka nedávno zveřejnil nový ohromující výzkum, který naznačuje, že posunul oblast organoidů na novou odvážnou hranici. Organoidy jsou syntetické biologické konstrukty, které v různé míře napodobují lidské orgány. Vědci je pěstují programováním shluků kmenových buněk, jak píše server The Next Web.
     Komentáře
  • TN

    Přelom ve vědě. Výzkumníci vypěstovali první umělé embryo bez spermie i vajíčka

    Před 1 rokem
    Vědci nás zřejmě nikdy nepřestanou překvapovat. Těm z Weizmannova institutu věd se podařil přelomový počin. V laboratoři vytvořili první embryo bez spermie, vajíčka a oplodnění a při výzkumu použili kmenové buňky myší. Tento úspěch může znamenat zásadní změnu nejen pro lidi, ale i pro zvířata.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Nadějné vyhlídky v léčbě diabetu 1. typu: Regenerace kmenových buněk slinivky břišní

    Před 1 rokem
    Celá generace vědců zajímající se o diabetes 1. typu hledá cestu, jak tuto autoimunitní nemoc jednou provždy vyléčit. Možnosti, jak diabetikům ulevit, se hledají vlastně už od dob vynálezu inzulínu, ale tato potřeba se stává čím dál tím palčivější s nárůstem nových pacientů. Až nyní přicházejí vědci z australské Monash University s průlomem, který by znamenal možnost reaktivovat produkci inzulínu přímo v pankreatických kmenových buňkách.
     Komentáře
  • Deník

    Vědci vysílají kmenové buňky do vesmíru. Mohlo by jít o pokrok v léčbě rakoviny

    Před 1 rokem
    Američtí vědci hledají ve vesmíru naději pro nemocné lidi. Kmenové buňky vypěstované v nulové gravitaci by podle nich mohly znamenat revoluci při léčení různých onemocnění. Informoval o tom magazín Learning English.
     Komentáře
  • Svět2000

    Rostou kmenové buňky lépe ve vesmíru? Zde je to, co říkají vědci

    Před 1 rokem
    Vlastní kmenové buňky výzkumníka Dhruvy Sareenaové nyní obíhají kolem Země, aby otestovali, zda porostou lépe v nulové gravitaci.
     Komentáře
  • Svět2000

    Tito bioboti jsou vyrobeni z žabích buněk, replikují se sami

    Před 1 rokem
    Malí boti jsou vyrobeni z kožních buněk žab, ale nereprodukují se mitózou nebo meiózou ani žádným jiným způsobem, jak se buňky dělí a replikují za normálních okolností.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Klinika v Brně nabízí zakázanou léčbu kmenovými buňkami. Ženě, která za ni dala 310 tisíc, nepomohla

    Před 1 rokem
    Léčba kmenovými buňkami je v Česku zakázaná. Brněnská klinika Cellthera proto posílá své pacienty do Vídně. Její šéf Jaroslav Michálek se ostře ohrazuje, když je nařčen z pochybení.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Nehoda změnila malé Dominice život: Ochrnula a je na plicní ventilaci. Svůj boj nevzdává

    Před 1 rokem
    Dominika byla usměvavá dívka, která si užívala života. Vše se však změnilo 17. března 2018, kdy došlo k vážné dopravní nehodě. V nemocnici bojovala o život. Ačkoliv první těžkou bitvu vyhrála, dostavily se komplikace. Kvůli zranění jí otekla mícha, zcela ochrnula a musela být připojena k umělé plicní ventilaci. Nyní jedenáctiletá slečna ušla za čtyři roky velký kus cesty, přesto potřebuje pomoc. Aby se její stav nadále zlepšoval, musí podstoupit aplikaci kmenových buněk. Ta je však finančně velmi náročná.
     Komentáře
Reklama