Zavřít
Otto von Bismarck

Otto von Bismarck

Nejnovější články na Seznamu na téma Otto von Bismarck
  • i-Senior

    Jsou důchody přežitek? Proč stát na stáří vyplácí peníze?

    Před 9 dny
    O důchodech poslední dobou slýcháme ze všech stran. Politici se nemohou shodnout na jejich výši a ani pravidelném růstu, stejně tak jim dělá potíže určit adekvátní věk odchodu do penze. Kde se ale vlastně důchody vzaly a proč jsou lepším řešením než spoléhat na to, aby si každý šetřil sám?
     Komentáře
  • Deník

    Císař Vilém I.: Ani tři atentáty ho nezlomily, při jednom ho zachránilo počasí

    Před 17 dny
    Jako první muž stanul v čele Německého císařství, sjednoceného německého národního státu, byť se původně nepočítalo, že by kdy usedl na trůn jakékoliv země. Politické úspěchy Víléma I. vyvažovaly osobní neštěstí. Kvůli svému postavení byl nucen rozejít se se svou životní láskou. Zemřel před 135 lety,
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Jak jednáme ve stresu a pod tlakem? Panny kňučí a kritizují, Váhy mlží a Raci trpí

    Před 2 měsíci
    Je důležité si zapamatovat, že sluneční znamení, ve kterých jsme se narodili, vypovídají o našem charakteru jen z malé části. Ve větší míře se však projevují v krizových situacích, kdy na povrch probublává naše ego charakterizované právě umístěním Slunce ve znamení zvěrokruhu. Jaké obranné strategie volíme ve stresu a pod tlakem podle našeho znamení?
     Komentáře
  • Ondřej Fér
    naSeznam Médium

    Katastrofa lodi Cimbria zažehla nenávist německých námořníků k Anglii

    Před 2 měsíci
    Roku 1883 se britský parník Sultan srazil s německou Cimbrií. Anglický kapitán neposkytl pomoc, místo toho jeho posádka nechala většinu lidí z Cimbrie utonout v rozbouřeném moři.
     Komentáře
  • Fonetech

    Kapitální úlovek na Mapách Google. Podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice

    Před 3 měsíci
    Podívejte se na místo, kde leží vrak slavné bitevní lodi Bismarck. Potřebujete jen připojení k internetu, Mapy Google a přesné souřadnice.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Konspirace, covid i ruská stopa. Pučisté byli v Německu připraveni vraždit

    Před 3 měsíci
    Extremistické skupiny v Německu chystaly státní převrat. Ráno kvůli tomu v zemi proběhla rozsáhlá policejní razie. V poutech skončilo 25 lidí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Do penze v 68? Zatím není nic rozhodnuto, zní od poslanců

    Před 4 měsíci
    K nalezení shody na důchodové reformě je ještě dlouhá cesta. Část opozice kritizuje koalici, že ji nepřizvala do expertních týmů, druhá část je pak striktně proti pozdějšímu odchodu do penze.
     Komentáře
  • iReceptář

    Německá doga: Obr s jemnou duší, který nikdy nezapomíná na křivdy

    Před 4 měsíci
    Německá doga je majestátní pes s jemnou duší. Velmi dobře se cvičí, ale křivdy nezapomíná. Majitelé o ní často mluví jako o Apollonovi mezi psy.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Kde leží Hitlerova chlouba, na níž zahynulo 2000 lidí? Přesná poloha bitevníku Bismarck už není tajemstvím

    Před 7 měsíci
    Ačkoli se už dlouho ví, kde se bitevník Bismarck potopil, přesné souřadnice nikdy nebyly odtajněny kvůli potenciálním nájezdníkům suvenýrů. Těm se však nyní otevírají nové možnosti, neboť přesné místo lodi doslova vyplulo na povrch.
     Komentáře
  • Fonetech

    Kapitální úlovek na Mapách Google: podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice

    Před 7 měsíci
    Chcete se podívat na místo, kde je potopená bitevní loď Bismarck? Potřebujete jen připojení k internetu, Mapy Google a přesné souřadnice.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Anatomie jednoho šílenství: Dalo se zabránit první světové válce?

    Před 7 měsíci
    Za vypuknutí první světové války mohla celá řada různých objektivních i méně jasných příčin. Některým z nich se dalo při zachování chladné hlavy vyhnout, avšak vypjatý nacionalismus a imperialismus tomu příliš nenahrávaly. Dalo se vůbec ničivému konfliktu zabránit?
     Komentáře
  • Tiscali

    Starý mocnář přežil před 144 lety třetí atentát

    Před 9 měsíci
    Druhého června 1878 schytal stařičký císař Vilém do těla 48 broků, které na něj vypálil duševně vyšinutý atentátník. Panovník se z toho ale vylízal a vládl až do úctyhodných 91 let.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Puška Gewehr 98 byla za 1. světové války oblíbená. Stala se základem pro úspěšnou československou zbraň

    Před 10 měsíci
    Puška Gewehr 98 byla jednou z řady zbraní, které v 19. století navrhla společnost Mauser. Stejně jako mnoho jiných pušek této značky byla i tato zbraň přesná a výkonná a v první světové válce se velmi osvědčila. V roce 1870 chtěl německý kancléř Otto von Bismarck nastolit nadvládu Pruska nad Evropou. Historici se domnívají, že Němci záměrně hnali Francouze do boje ve snaze získat pro svou věc nové spojence. Prusko-francouzská válka trvala šest měsíců a pro Francouze byla obzvláště krutá.
     Komentáře
  • České noviny

    Pelhřimovské muzeum doplnilo expozici o model válečné lodi z mincí

    Před 11 měsíci
    Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov otevřelo novou turistickou sezonu odhalením repliky válečné lodi Bismarck. Je vytvořená z 85.302 vyřazených mincí a měří 252 centimetrů. Vytvořil ji modelář Marek Šátka z Chomutova. ČTK to sdělil Miroslav Marek z agentury Dobrý den, která muzeum provozuje.
     Komentáře
  • Echo24

    Jaké ekonomické oběti přinese útok na Ukrajinu? Sedm trendů a důsledků války

    Před 11 měsíci
    Už řecký dramatik Aischylos si všiml, že první obětí každé války je pravda. Německý kancléř Bismarck ono antické poznání se svým typickým cynickým nadhledem a brilantním pozorovacím talentem rozšířil a okořenil: „Nikdy se tolik nelže jako za války, před volbami a po lovu.“ Svět se věru moc nemění.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Největší německá zdravotní pojišťovna má rekordní schodek hospodaření

    Před 1 rokem
    Největší německá pojišťovna ze systému zákonného zdravotního pojištění vykázala v loňském roce nejhlubší schodek hospodaření ve své historii. Objem chybějících peněz se z roku na rok zvětšil na čtyřnásobek. Přitom ještě v roce 2018 vykazovala Allgemeine Ortskrankenkasse přebytek převyšující jednu miliardu eur.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Prostituce za první republiky: Oslovení, které by dnes neprošlo, a vykřičené domy na každém rohu

    Před 1 rokem
    Nevěstince, vykřičené domy a prostitutky tak nějak patří ke společnosti. Ne nadarmo se s nadsázkou říká, že jde o nejstarší řemeslo. Velmi zajímavé je se tak podívat do minulosti idealizované první republiky. Jak vypadala Praha ve dvacátých letech minulého století? Paradoxně velmi vykřičeně.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Odchod do důchodu není nic jednoduchého: Co je potřeba zajistit, abychom se nedivili, že na něj vlastně nemáme nárok?

    Před 1 rokem
    Důchodový věk se blíží, ale pozor - peníze nezačnou chodit samy od sebe a úředníci budou při podávání žádosti o jejich výplatu potřebovat víc dokumentů, než by se mohlo zdát. Co všechno je potřeba doložit? Možná by bylo dobré začít hledat ve skříních, abychom se nedivili, co všechno máme mít a nemáme...
     Komentáře
  • Svět ve 20 minutách

    23 min

    Podcast
    Zelená revoluce v zemědělství měla pomoci africkým farmářům. Ve skutečnosti jim komplikuje život

    Před 1 rokem

    ·

    23 minut

    Takzvaná zelená revoluce v Africe vedla a vede k vyvlastňování půdy drobných zemědělců. V článku pro server katarské stanice Al-Džazíra o tom píše dvojice autorů – novinář a výzkumník Alex Park a také Siera Vercillová, která se na Waterlooské univerzitě v Kanadě věnuje rozvojovým a environmentálním studiím a dlouhodobě pracuje s drobnými zemědělci na západě Afriky.
     Komentáře
  • Svět ve 20 minutách

    23 min

    Podcast
    Česko pohledem zahraničních médií: Výsledek voleb ukazuje na ústup populismu ve střední Evropě

    Před 1 rokem

    ·

    23 minut

    Neúspěch stávajícího českého premiéra, který možná zároveň leccos vypovídá o měnícím se politickém klimatu v celé střední a východní Evropě. Tak o výsledcích voleb do české Poslanecké sněmovny píše řada především západních médií.
     Komentáře
  • Svět ve 20 minutách

    24 min

    Podcast
    V Německu se začal průmyslově vyrábět syntetický kerosin. Ani to nevyřeší problém s emisemi z létání

    Před 1 rokem

    ·

    24 minut

    V severoněmeckém městečku Werlte zahájila v říjnu provoz první továrna na syntetický kerosin. Dovolí nám nové palivo létat a neškodit přitom klimatu? Technologické novince se v německém týdeníku Die Zeit věnuje dopravní novinář Sören Götz.
     Komentáře
  • Svět ve 20 minutách

    22 min

    Podcast
    Izraelský premiér se v OSN vůbec nezmínil o Palestině. Jako kdyby tím měl problém zmizet

    Před 1 rokem

    ·

    22 minut

    Nový izraelský premiér Naftali Bennett ve svém prvním vystoupení před Valným shromážděním OSN vůbec nezmínil Palestince. Všímá si toho deník Jerusalem Post, podle kterého naopak izraelský lídr hned pětadvacetkrát zmínil Írán. O národu, se kterým jeho země vede územní spory, ale neřekl jediné slovo.
     Komentáře
  • Svět ve 20 minutách

    23 min

    Podcast
    Německu se daří, ale na obzoru jsou problémy. Angela Merkelová toho hodně zanedbala, píše Economist

    Před 1 rokem

    ·

    23 minut

    Jen Otto von Bismarck a Helmut Kohl stáli v čele Německa déle než Angela Merkelová. Bismarck vytvořil říši a vymyslel první evropský systém veřejného penzijního pojištění a zdravotní péče. Kohl zase pomohl sjednotit Východní a Západní Německo a souhlasil, aby oblíbenou německou marku nahradilo euro, připomíná magazín Economist a konstatuje, že výsledky Angely Merkelové jsou skromnější.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Angela Merkelová: Odchází politička se smyslem pro humor, milovnice fotbalu a kostýmků

    Před 1 rokem
    Kancléřka Angela Merkelová se do dějin Německa zapsala jako první žena a zároveň jako první obyvatel někdejší NDR v této funkci. Přestože jí nikdo ze začátku nevěřil, včetně jejích stranických kolegů, překonala všechna očekávání a byla dokonce několikrát označena časopisem Forbes za nejmocnější ženu planety. A teď, po šestnácti letech v čele Německa, odchází, i když nemusí. Jaká vlastně je skutečná Angela, která se momentálně v Německu těší mimořádné popularitě?
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Po Merkelové potopa

    Před 1 rokem
    Na nástupce obdivované německé kancléřky čekají velké nevyřešené problémy.
     Komentáře
  • Náš region

    Z naší historie: Blíží se výročí bitvy u Kuřívod

    Před 1 rokem
    Zanedlouho si připomeneme výročí válečného konfliktu, který se odehrál v roce 1866, kdy Prusko usilující o sjednocení Německa zahájilo válku proti Rakousku. Rakousko se tehdy ocitlo v izolaci díky pruskému ministerskému předsedovi Otto von Bismarckovi. Jedinými rakouskými spojenci zůstaly některé německé státy jako Hesensko, Hannoversko, Sasko a další.
     Komentáře
  • Tiscali

    Starý mocnář přežil před 143 lety třetí atentát

    Před 1 rokem
    Druhého června 1878 schytal stařičký císař Vilém do těla 48 broků, které na něj vypálil duševně vyšinutý atentátník. Panovník se z toho ale vylízal a vládl až do úctyhodných 91 let.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Potopení Hitlerovy bitevní lodě Bismarcku přežilo 115 námořníků a jeden kocour

    Před 1 rokem
    19. května 1941 se na svou první a poslední plavbu vydává největší evropská bitevní loď, gigant hitlerovského Německa Bismarck. Na palubě je 2 092 mužů a kocour jménem Oscar.
     Komentáře
  • Lifee

    80. výročí potopení bitevní lodě Bismarck: Zničili si nacisti chloubu námořnictva sami?

    Před 1 rokem
    Od potopení německé válečné lodě Bismarck uplynulo 27. května rovných osmdesát let. Měla to být chlouba nacistického námořnictva, která však skončila tragédií. O život přišly stovky mužů. Přitom stačilo opravdu málo a Bismarck by se dostal do bezpečí.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Pýchu říšské flotily vypekl stařičký dvouplošník. Před 80 lety se potopil Bismarck

    Před 1 rokem
    Byl to klenot nacistického námořnictva, do kterého říšský vůdce Adolf Hitler vkládal obrovské naděje. Bitevní loď Bismarck budila u Spojenců respekt ještě dlouho předtím, než vůbec vyplula na moře. V ostrém provozu ale nakonec obří plavidlo operovalo necelý měsíc, Britské královské námořnictvo totiž zorganizovalo na Bismarck největší hon v dějinách druhé světové války.
     Komentáře
  • Deník

    Hitlerovo eso Bismarck: ke dnu šel při první misi, Němci udělali školáckou chybu

    Před 1 rokem
    Patřila mezi největší a nejobávanější lodě druhé světové války. Ve čtvrtek 27. května to je osmdesát let, co britské loďstvo potopilo pýchu nacistického Německa, bitevní loď Bismarck. Vrak na dně moře po letech objevil Robert Ballard, nálezce Titaniku.
     Komentáře
  • Náš region

    Vyhlášený pražský nevěstinec navštívil i Franz Kafka. Salon Gogo lákal umělce i Habsburky

    Před 1 rokem
    Navštěvovat nevěstince patřilo ke společenskému bontonu. Provoz nevěstinců byl normální koncesovanou živností. Nejvyhlášenějším podnikem své doby byl Salon Goldschmied neboli Salon Gogo.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Tragické chyby britského viceadmirála Hollanda stály život 1 416 mužů na bitevním křižníku HMS Hood

    Před 1 rokem
    19. května 1941 spouští hitlerovské Německou operaci Rheinübung a v polské Gdyni se dávají do pohybu dvě obrovské válečné lodě. Bitevní loď Bismarck a těžký křižník Prinz Eugen.
     Komentáře
  • Novinky

    Konec slávy bitevních lodí - první a poslední plavba Bismarcku

    Před 1 rokem
    Pýcha nacistického námořnictva, bitevní loď Bismarck, potopila v krátkém souboji 24. května 1941 největším britskou loď, bitevní křižník HMS Hood. O tři dny později však byla sama dostižena a potopena. Při návratu do Francie ji ochromila torpéda shozená z obstarožních dvouplošníků Fairey Swordfish. Kolos pak dorazila skupina britských plavidel vedená bitevními loděmi HMS Rodney a HMS King George V.
     Komentáře
  • Novinky

    Konec slávy bitevních lodí - první a poslední plavba Bismarcku

    Před 1 rokem
    Pýcha nacistického námořnictva, bitevní loď Bismarck, potopila v krátkém souboji 24. května 1941 největším britskou loď, bitevní křižník HMS Hood. O tři dny později však byla sama dostižena a potopena. Při návratu do Francie ji ochromila torpéda shozená z obstarožních dvouplošníků Fairey Swordfish. Kolos pak dorazila skupina britských plavidel vedená bitevními loděmi HMS Rodney a HMS King George V.
     Komentáře
  • Tiscali

    Zbavit se ministerského předsedy viděl atentátník jako jediné řešení

    Před 1 rokem
    Kdyby obyčejný člověk spáchal jen setinu toho, co ministerský předseda, dávno by na něj dopadla ruka zákona. Premiér se zákonům jen vysmívá, a proto nezbývá, než jej odstranit.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Hitlerův zabiják konvojů - křižník Admiral Hipper dělal čest svému jménu

    Před 1 rokem
    Loď pojmenovaná po admirálovi Franzi von Hipper, veliteli německé bitevní eskadry během bitvy u Jutska v roce 1916 a pozdějším veliteli německé císařské Hochseeflotte, odvedla za války více práce než její větší a dražší sestřičky, bitevní lodě Bismarck a Tirpitz.
     Komentáře
  • Moulík

    Německá doga: Něžný obr se vzhledem a minulostí aristokrata

    Před 2 roky
    Německým národním plemenem – a zároveň jedním z největších psích plemen vůbec – je německá doga. Pochází z dlouhé linie loveckých psů, kteří přes středověk sahají až někam ke psům starověku a pravěku. Vzhledem k jejich spojení s aristokracií byli vždy chápáni nejen jako psi pracovní, ale také i společenští – až nakonec jejich role společníka převážila.
     Komentáře
  • Novinky

    Málo známým Chebskem mezi dvěma Bismarcky

    Před 2 roky
    Tyčí se na kopcích jako hroty pruské piklhaubny. Jedna nad Chebem, druhá nad Aší. Kamenné jehlance rozhleden nesoucí jméno „železného“ kancléře Otty von Bismarcka. Ta v Háji u Aše, na nejvyšším bodě Smrčin, rozkročena pěkně doširoka, je jednou z nejmohutnějších u nás.
     Komentáře
  • České noviny

    Berlín při hledání jmen pro nové ulice upřednostňuje ženy

    Před 2 roky
    Větší zastoupení žen v politice či ve vedení firem je jednou z cest, kterou chce Německo podpořit rovnoprávnost pohlaví. Přispět se podobně jako jiná německá města rozhodl i Berlín, který se ve prospěch žen snaží postupně napravit výrazný nepoměr ulic pojmenovaných po mužích a ženách. Aktuálním příkladem je ulice Annemarie Rengerové u úřadu kancléřky Angely Merkelové jen pár kroků od Reichstagu, sídla Spolkového sněmu.
     Komentáře
  • G

    Bitva u Ypry symbolizuje celou první světovou válku

    Před 2 roky
    Zima, zákopy, bahno, kulomety, na které musíte naběhnout, přestože je vám sedmnáct… a ustoupit není kam, protože couvnout jenom o pár kilometrů znamená prohrát celou válku. Takhle začala bitva u Ypry a takhle běžela až do konce první světové.
     Komentáře
  • Náš region

    Jak se Německo dostalo do Afriky díky jednomu pochybnému hrdinovi

    Před 2 roky
    Jmenoval se Carl Peters a východní Afriku kolonizoval podle zásad sociálního darwinismu a filosofie „Völkisch“, německého etnického a nacionálního hnutí, aktivního od konce 19. století až do nacistické éry. Ústřední myšlenkou tohoto hnutí byl heslo „krev a půda“ (Blut und Boden).
     Komentáře
  • Aktuálně

    Formulový rebel Rindt se bál jen Boha. Zahynul dřív, než mohl oslavit titul šampiona

    Před 2 roky
    Jen jediný šampion formule 1 se nedožil své korunovace mistrem světa. Před padesáti lety se v Monze zabil Jochen Rindt, titul získal až in memoriam.
     Komentáře
  • Moulík

    Dánská doga, impozantní pes s přátelskou duší

    Před 2 roky
    Jedním z největších psích plemen je dánská doga. Impozantní tělo ale skrývá klidnou a přátelskou duši a proto jsou tihle galantní obři skvělými společníky a rodinnými psy. Až donedávna bylo zakázáno je z Dánska vyvážet, dnes je to v omezené míře možné a jejich počty v Evropě proto rostou.
     Komentáře
  • Náš region

    U zrodu sociálního pojištění nestála žádná ikona proletariátu, ale Železný kancléř, Otto von Bismarck

    Před 2 roky
    Člověk žije s různými stereotypy. Nepřemýšlí o nich, bere je jako axiom. Stereotypy o čemkoliv. Vyslovíme-li slova, sociální pojištění, vybaví se nám sladkobolný příběh z červené knihovny, o chudém chlapci, který měl těžké dětství, ale vypracoval se, a snažil se později úděl lidí, žijících v bídě, zlepšit. Pokud se vyskytl člověk bohatý, tak většinou házel klečící lůze drobné mince, z projíždějícího kočáru. Stereotypy by se měly vyvracet.
     Komentáře
  • Forum 24

    Zatímco Američané kácí pomníky, Němci opravují obří sochu „železného kancléře“ Bismarcka

    Před 2 roky
    Ve Spojených státech amerických či Velké Británii probíhá v mnohém bizarní „očista“ historické paměti, při níž se tu a tam kácí všelijaké sochy, zatímco v německém Hamburku se pietně opravuje obří, více než 34 metrů vysoký pomník říšského kancléře Otto von Bismarcka (1815–1898).
     Komentáře
  • G

    Bitva u Hradce Králové, největší řežba na našem území: Jedno špatné rozhodnutí si vyžádalo padesát tisíc životů

    Před 2 roky
    Bitva u Hradce Králové je známá hlavně jako největší bitva, která se kdy odehrála na českém území, hlavně co do počtu lidí. Střetlo se tu dohromady něco kolem čtyř set tisíc mužů. A padesát tisíc z nich se z kopečků, polí a lesíků za Hradcem domů nikdy nevrátilo. Jenomže krvavá řež u Hradce měla taky navždy změnit chod dějin. Tak trochu.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Vyfotografovali Bismarcka na smrtelné posteli a vznikla první paparazzi fotografie. Smrt, láska i skandály jsou stále chtěná témata

    Před 2 roky
    Dávají jim za vinu smrt světem milované a obdivované princezny Diany, mají na svědomí mnohá neštěstí lidí ze světa politiky i umění, ale i jejich slávu. Někteří lidé jim nemohou přijít na jméno, ale jejich snímky si stejně potají prohlédnou. Paparazzi - pojem, který má svoji historii, současnost i budoucnost.
     Komentáře
  • StoryMag

    Nepotopitelný Sam – kocour, který přežil potopení Bismarcku i dvou lodí, které ho torpédovaly

    Před 2 roky
    Píše se rok 1941. V Evropě zuří válka a německá bitevní loď Bismarck se vydává na svou první plavbu do širých vod Atlantiku. Na její palubě slouží více než 2000 mužů a nikdo netuší, že většinu z nich brzy čeká smrt.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    V Gelsenkirchenu odhalili kontroverzní sochu Lenina. Pochází z Česka

    Před 2 roky
    V sobotu byla v západoněmeckém městě Gelsenkirchen odhalena socha bolševického vůdce Lenina. Instalace sochy přichází uprostřed globálních protestů proti památkám zasvěceným kontroverzním historickým osobnostem.
     Komentáře
  • Aktuálně

    V Německu vydražili za tři miliony Bismarckovu čepici. Prodaly se i obojky jeho psů

    Před 2 roky
    Zájemce o brigadýrku se našel navzdory tomu, že jsou na ní skvrny i stopy po řádění molů. Vydražily se i dva obojky Bismarckových psů.
     Komentáře
  • G

    Železný kancléř Otto von Bismarck sjednotil Němce, zavedl sociální pojištění a připravil půdu Hitlerovi

    Před 2 roky
    Otto von Bismarck, jeden z nejvýznamnějších politiků evropské historie, se narodil před 205 lety. Právě díky němu získalo Německo podobu evropské mocnosti, která v následujícím století zanechala nejzřetelnější otisk. Spojil dohromady Němce a svou nekompromisní a přímočarou politikou vytáhl zemi na výsluní, čímž zastínil konkurující Francii a Rakousko. Nevědomky ale také připravil půdu pro vzestup diktátora Adolfa Hitlera.
     Komentáře
Reklama