Zavřít
Teorie relativity

Teorie relativity

Nejnovější články na Seznamu na téma Teorie relativity
  • SMARTmania

    Je to tady! Google spouští konkurenci pro ChatGPT. Jak se dostat na čekací listinu?

    Před 1 dnem
    Po Microsoftu spouští svého konverzačního chatbota i Google Bard zatím ale není pro všechny, v Česku jej zkusíte jedině přes VPN Microsoft 8. února letošního roku spustil nový vyhledávač Bing poháněný umělou inteligencí a zahájil tak velkou vyhledávací revoluci.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    20. března vznikla nejslavnější rovnice. Einstein publikoval obecnou teorii relativity

    Před 3 dny
    E = mc2 neboli energie se může změnit v hmotu a hmota v energii. To je nejslavnější rovnice největšího fyzika 20. století Alberta Einsteina. Rozhodně ale nešlo o jeho nejdůležitější objev. Rovnice byla součástí tzv. speciální teorie relativity. Dne 20. března roku 1916 publikoval německý fyzik svou nejslavnější rovnici, obecnou teorii relativity, na které Einstein pracoval i na Ferdinandově univerzitě v Praze.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Cestování v čase není nemožné. Stačilo by, abychom vnímali rotaci vesmíru

    Před 3 dny
    Zajímavá a čistě hypotetická teorie o tom, jak by lidé mohli cestovat vesmírnými časoprostory za pomoci několika patrných změn v rozpínajícím se vesmíru.
     Komentáře
  • Petřelec
    naSeznam Médium

    Tanec mezi singularitami

    Před 6 dny
    Singularita obecně označuje nějakou skutečnost, která nesnese srovnání, je pouze sama o sobě, je výjimečná, jedinečná a nepřenositelná. Ve fyzice označuje bod, kde končí vliv příčiny a následku.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Stalin se pokoušel zkřížit své vojáky s opicemi. Projekt řídil Ivanov, přezdívaný Rudý Frankenstein

    Před 6 dny
    20. století bylo dobou velkých nápadů, které měly od základů změnit celé kontinenty. Geografie ale nebyla jedinou věcí, kterou se lidé snažili technologicky změnit.
     Komentáře
  • Nedd

    Je mobil těžší, když je plný dat? Dá se to spočítat a výsledek vás může překvapit

    Před 9 dny
    Zdánlivě jednoduchá otázka nemá jednoduché vysvětlení. Musíme si pomoci teorií relativity od Alberta Einsteina. V žádném případě se ale nezbavujte dat, pokud získáte pocit, že váš mobil ztěžkl.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Einsteina všichni milovali, i když mu nerozuměli. Připouštěl si jedinou velkou chybu

    Před 10 dny
    Albert Einstein se nesmazatelně zapsal do dějin vědy. I pro něj ale byly některé věci za hranicí chápání.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Jak by mohl Měsíc přispět k detekci gravitačních vln?

    Před 12 dny
    Bylo by možné detekovat gravitační vlny pomocí interference laserového svazku po odrazu na Měsíci?
     Komentáře
  • Techsvět

    Cestování časem je možné díky laserům. Vědec už sestrojil i prototyp

    Před 16 dny
    Ronald Mallett má za úkol vyvinout skutečný funkční stroj času využívající lasery. Tento koncept ho fascinuje od dětství a nyní je mu 77 let. Dříve vyučoval fyziku na univerzitě v Connecticutu a stále věří, že rotující laserová smyčka dokáže vždy ohnout čas, jak uvádí web Interesting Engineering.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Vilém Famm: Víra v život věčný. Vaše dopisy

    Před 1 měsícem
    Jedno je jasné, nikdo z nás se tomu nevyhne. Nepovedlo se to zatím nikomu. Ani ta Čachtická paní se z vlastní smrtelnosti nevylhala a prostě vzala za své. I Metuzaléma si vzala zubatá. Všichni tam musíme. Jenže ne všichni podle svých představ a víry půjdeme na stejné místo. Vilém Famm si vzal na paškál téma života – smrt. A co je po smrti.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Slavný vědec Stephen Hawking se vzepřel osudu. Mnohonásobně přežil vlastní smrt

    Před 1 měsícem
    Vědec Stephen Hawking se jako teoretický fyzik stal globální celebritou. Za svou slávu vděčil geniální mysli, ale také zdravotním problémům, které ho uvěznily nehybného na vozíček pro hendikepované. Navzdory pesimistickým prognózám, jež ho v mládí odsoudily k brzké smrti, se dožil neuvěřitelných 76 let.
     Komentáře
  • Osel

    Červí díry by mohly být nejvýkonnějšími teleskopy na obloze

    Před 1 měsícem
    Pokud existují červí díry, měly by při příhodné souhře okolností fungovat jako supervýkonné gravitační čočky. Byl by to pro výzkum vesmíru hned dvojí jackpot. Červí díry by pro nás mohly zviditelnit nesmírně vzdálené objekty a zároveň by se gravitačním čočkováním mohly prozradit. Jejich objev by byl přelomovou událostí celé vědy.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Dopis Alberta Einsteina a jeho pohled na záhadné UFO nad Washingtonem v roce 1952

    Před 1 měsícem
    Večer 19. července 1952 došlo na obloze nad Washingtonem k bizarnímu incidentu, který trval až do časných ranních hodin 20. července.
     Komentáře
  • Cool magazín

    Vědci prokázali, že na Zemi jsou přítomny neviditelné mimozemské entity

    Před 2 měsíci
    Přední vědci, kteří pátrali po důkazech existence antihmoty ve vesmíru, nedávno oznámili, že narazili na dosud neznámou "neviditelnou formu života" zde na Zemi, která nás dost možná všechny špehuje!
     Komentáře
  • Poznat svět

    Víme, jak postavit stroj času, říkají vědci. Je jen otázka, kdy se to povede

    Před 2 měsíci
    Vydat se do budoucnosti či minulosti ve stroji času nemusí patřit je do sci-fi. Ve skutečnosti je to možné. Jen je zapotřebí dořešit pár „maličkostí“ a můžeme vyrazit. Koneckonců, v čase už cestujeme, i když zatím jen o vteřiny. Co tedy skutečnému cestování v čase člověku brání?
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak byste vnímali časoprostor, kdybyste letěli rychleji než světlo? Vědci mají zvláštní odpověď

    Před 2 měsíci
    Na to, že úhel pohledu hraje důležitou roli i ve fyzice, upozorňuje nová studie vědců z univerzit ve Varšavě a Oxfordu. Ti se rozhodli, že zjistí, jak by náš svět vypadal, pokud by se na něj dívali pozorovatelé pohybující se rychleji než světlo ve vakuu. Výsledek je překvapil.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Když bůh hraje s vesmírem kostky. Vyšla kniha o tom, jak vědci nerozumí světu

    Před 2 měsíci
    Strašlivá závrať o zlomových vědeckých objevech byla nominovaná na prestižní Mezinárodní Bookerovu cenu. Není to ani román, ani esej.
     Komentáře
  • Cool magazín

    Fyzikové tvrdí, že observatoře gravitačních vln by mohly objevit i obří mimozemské lodě

    Před 2 měsíci
    Observatoř LIGO je fyzikální experiment zaměřený na detekci gravitačních vln.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    UFO: jsou to lidé pocházející z budoucnosti? Co mají v úmyslu s naší planetou?

    Před 2 měsíci
    Dozvíte se, jak UFO manipuluje s planetou Zemí. A opravdu pochází UFO z budoucnosti?
     Komentáře
  • České noviny

    Leden a únor nabídnou vhodné podmínky pro pozorování jasné komety

    Před 2 měsíci
    Zimní noční oblohu rozzáří jasnější kometa, zájemci ji mohou pozorovat malými dalekohledy. Nejlepší podmínky pro sledování komety nabídne druhá polovina ledna a první polovina února, sdělila dnes v tiskové zprávě platforma Astrofyzikální proGResy z Opavy. V této době by lidé daleko od měst mohli kometu spatřit i pouhým okem, pomocí dalekohledu by měli rozeznat i ohon komety. Nacházet se bude vysoko nad obzorem, převážně nad severním.
     Komentáře
  • Techsvět

    Černé díry tvoří přirozené stroje času

    Před 2 měsíci
    Černé díry tvoří přirozené stroje času, které umožňují cestovat do minulosti i budoucnosti. Neočekávejte však, že v dohledné době navštívíme dinosaury.
     Komentáře
  • Partička

    Legendární hra Seznamka: Jožin z bažin, Otesánek a Wabi Daněk

    Před 2 měsíci
    Vtrhne k vám jako uragán! Kdo? Co? No přece Partička s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Igorem Chmelou, Ondřejem Sokolem, Michalem Novotným a Danielem Danglem. Přinášíme vám výběr toho nejzábavnějšího z legendární „Párty", „Co by nikdo neřekl" a spousty dalších nezapomenutelných her. Více improvizační zábavy na iprima.cz.
     Komentáře
  • inSmart

    Jak posílat zprávy napříč dalekým vesmírem? Jako ve sci-fi, skrz červí díry

    Před 2 měsíci
    Využití červích děr bylo donedávna možné pouze ve sci-fi příbězích. Podle nejnovějších studií to však vypadá, že by se tento fenomén dal využít například ke komunikaci s kosmickými sondami. Červí díry dnešní vědě slouží jako pomocné teoretické objekty ve vesmíru, které pomáhají řešit například Einsteinovy rovnice a podporují teorii relativity. Jedná se o matematické propojení černých děr s jejich protějšky, bílými dírami, skrze tzv. Einsteinův-Rosenův most. Přestože jejich přítomnost v dosud známém vesmíru nebyla zatím prokázána, lze ji na základě výpočtů s poměrně vysokou spolehlivostí předpokládat. V případě, že by pak takováto tělesa v kosmu skutečně existovaly, dalo by se jejich jedinečných vlastností vhodně využít.
     Komentáře
  • TechFocus

    Podle nové studie je teoreticky možné cestovat časem i bez paradoxů

    Před 3 měsíci
    Otázka, jestli je možné cestovat v čase, vědce nepřestává fascinovat. Z řady známých filmů víme o existenci paradoxů, které s sebou cestování časem přináší.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci přišli s teorií, že vesmír skutečně stvořil Bůh. Popsali jeho přesnou podobu

    Před 3 měsíci
    Žijeme ve světě, kde předpokládáme, že věda a víra se vzájemně vylučují. Pokud je něco považováno za vědecké, pak se to neslučuje s naším náboženským přesvědčením. Zatímco někteří říkají, že teorie velkého třesku stvořila vesmír, jiní jsou přesvědčeni, že vesmír stvořil Bůh. Který názor je správný?
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci poprvé poslali kvantový signál přes červí díru. Je to začátek cestování vesmírem

    Před 3 měsíci
    Vědci z MIT, Caltechu a Harvardovy univerzity poprvé poslali kvantovou informaci skrze kvantový systém, což si lze představit jako průchod červí dírou. Ačkoli tento experiment nevytvořil narušení fyzikálního prostoru a času tak, jak by se dalo chápat vědeckofantastické pojetí červí díry, výpočty z experimentu ukázaly, že qubity cestovaly z jednoho systému provázaných (entanglovaných) částic do druhého v modelu gravitace, jak uvádí server Brighter.
     Komentáře
  • Volty

    V kvantovém počítači byla poprvé vytvořena průchozí červí díra

    Před 3 měsíci
    Červí díry jsou často námětem pro vědecko-fantastické filmy jako třeba Interstellar, i když zrovna tento film byl pojat snad nejvědečtěji jak jen to šlo.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci našli ve vesmíru podivné místo. Může změnit vše dosud známé, popírá Newtona i Einsteina

    Před 3 měsíci
    V nedávné studii, která může změnit pohled na chápání vesmíru, zveřejnili astronomové výsledky svého pozorování hvězdokup. Jejich poznatky zpochybňují Newtonův gravitační zákon i Einsteinovy teorie. Popírají také temnou hmotu. Že je to poměrně kontroverzní práce svědčí vyjádření jiných astrofyziků.
     Komentáře
  • Dotyk

    Fyzici v laboratoři vytvořili miniaturní černou díru. Reagovala nečekaně a udělala krásnou věc

    Před 3 měsíci
    Vědcům se podařila doslova jedinečná věc. V laboratoři vytvořili miniaturní černou díru. Následně zůstali v šoku. Reagovala naprosto nečekaně.
     Komentáře
  • Dotyk

    Cestování časem je možné, tvrdí vědci. Můžeme se dostat do paralelínho vesmíru, zpět už ale ne

    Před 3 měsíci
    O čase se tvrdí, že je nejzáhadnějším a nejpodivnějším fenoménem našeho vesmíru. Přestože je všude kolem nás a vnímáme ho, stále nedokážeme vysvětlit jeho podstatu. Existuje vůbec a dalo by se jím cestovat?
     Komentáře
  • Techsvět

    Jsou červí díry skutečné? Odhalujeme pravdu, která se skrývá za vědecko-fantastickou hříčkou

    Před 4 měsíci
    Hrdinové sci-fi filmů mají talent uniknout nebezpečí docela vědecky náročnými způsoby. Například skokem do hyperprostoru, teleportací ze svízelné situace nebo jednoduše otevřou portál na jinou planetu, kde se dostanou skrze červí díru, podobně jako v seriálu Hvězdná Brána a to může být ve skutečnosti vědeckou realitou. Existují tedy červí díry?
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci simulovali v laboratoři černou díru s tajemným zářením

    Před 4 měsíci
    Tým fyziků vedený Lotte Mertensovou z Amsterdamské univerzity simuloval v laboratoři horizont událostí černé díry. Pozorovali při tom i tepelné záření, jehož existenci předpověděl v roce 1974 Stephen Hawking.
     Komentáře
  • TechFocus

    Einsteinova teorie relativity je pravděpodobně nepřesná, zjistili vědci v nové studii

    Před 4 měsíci
    Einsteinova obecná teorie relativity je často chápána jako neochvějně přesná a bezchybná. Pokud se ale aplikuje na extrémně malé vzdálenosti nebo naopak na celý vesmír, nemusí to být úplně pravda.
     Komentáře
  • Aplausin

    Ladislav Frej se stydí za svoji spoluobyvatelku: Je strašně sprostá

    Před 4 měsíci
    Herec Ladislav Frej zavzpomínal na dětství, které prožil v tatínkově hospodě, a promluvil také o té, která mu teď dělá doma společnost. O Maryšce.
     Komentáře
  • Techsvět

    Rekordní přiblížení černé díry k Zemi. Jedinečný objev

    Před 4 měsíci
    Vědci narazili na zajímavou dvojici. Černá díra a její hvězdný průvodce se nacházejí poměrně blízko naší planety. To by mělo znamenat, že v současné době je to nejbližší černá díra, kterou jsme našli, jak píše server Science News.
     Komentáře
  • MůjLife

    Tři nevzdělaní Američané, kteří udělali díru do světa

    Před 5 měsíci
    Ne pokaždé musí vysokoškolský titul nebo i "jen" maturitní vysvědčení znamenat zaručený úspěch v pracovním životě. O následujících třech významných Američanech bychom mohli říct, že jsou doslova nevzdělanými lidmi, kteří dosáhli obrovského úspěchu.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Vědci poprvé detekovali „tóny“ při „zvonění“ nově vzniklé černé díry

    Před 5 měsíci
    Fyzikové poprvé "slyšeli" zvonění vznikající černé díry a zjistili, že vzor tohoto zvonění předpovídá hmotnost a spin černé díry.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Rekordně výkonná gravitační čočka zpožďuje záři kvasaru o více než 6 let

    Před 5 měsíci
    Gravitační čočkující systém kupy galaxií SDSS J1004+4112 vytváří kopie obrazu vzdáleného kvasaru s rekordně dlouhým zpožděním.
     Komentáře
  • Fonetech

    Je v českém zájmu odpojit Temelín? Expert popisuje výhody a nevýhody jaderné energie

    Před 5 měsíci
    Kdysi na přednášce se nás lektor zeptal: „Jaká je hlavní nevýhoda jaderných elektráren?“ Já jsem znal odpověď, tedy tu, kterou on chtěl slyšet.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Záhada Einsteinovy mysli: Čím byl géniův mozek unikátní?

    Před 6 měsíci
    Mozek Alberta Einsteina měl spolu s géniovými ostatky skončit zpopelněný. Navzdory poslední vůli nebožtíka však zmíněný orgán ukradl patolog, který doufal, že se mu jeho prostřednictvím podaří odhalit zřídlo inteligence.
     Komentáře
  • Dotyk

    Co se dělo před velkým třeskem. Vědec popsal zcela odlišný začátek vesmíru

    Před 6 měsíci
    Na úplném počátku byla nekonečně hustá, drobná koule hmoty. Pak najednou vybuchla. Vznikly atomy, molekuly, hvězdy a galaxie. Alespoň tak je v posledních desetiletích popisován vznik vesmíru. Nový teoretický výzkum ale ukazuje, že to celé mohlo probíhat trochu jinak.
     Komentáře
  • Nedd

    Einsteinova geniální teorie uspěla v dosud nejtěžší zkoušce

    Před 6 měsíci
    Fyzikální princip, který patří k základům obecné teorie relativity, ustál zatím nejpřísnější test.
     Komentáře
  • Nedd

    Einsteinova geniální teorie odolala dosud nejtěžší zkoušce

    Před 6 měsíci
    Fyzikální princip, který patří k základům obecné teorie relativity, ustál dosud nejpřísnější test.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Proč trvalo 50 let, než dali vědci Stephenu Hawkingovi za pravdu?

    Před 6 měsíci
    Neexistuje snad známější a uznávanější vědec než je fyzik Stephen Hawking, jehož si celé lidstvo nejen vážilo, ale kterého zároveň i obdivovalo a milovalo. Hawking zemřel v roce 2018, ale jeho fascinující teorie žijí dál. A leckteré z nich jsme doposud nejen nepotvrdili, ale ani pořádně nepochopili.
     Komentáře
  • TechFocus

    Gravitace se podle nové studie astronomů za celou dobu existence vesmíru nezměnila

    Před 6 měsíci
    Podle mezinárodního týmu astronomů se gravitační síla za celou dobu existence vesmíru nijak nezměnila. Svou studii, na které se podíleli astronomové z USA, Velké Británie, Kanady, Chile, Španělska, Brazílie, Německa, Japonska, Itálie, Austrálie, Norska a Švýcarska, prezentovali minulý týden na konferenci COSMO’22 v brazilském Riu de Janeiru.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Z čeho sestávají temné galaxie?

    Před 6 měsíci
    Temné galaxie jsou hypotetické objekty tvořené především temnou hmotou, obsahující jen velmi málo nebo žádné hvězdy. Vědci po těchto útvarech velmi intenzivně pátrají.
     Komentáře
  • inStory

    Einstein měl zase pravdu. Vědci potvrdili, že rotující černé díry jsou stabilní

    Před 6 měsíci
    Kdyby totiž rotující černé díry byly nestabilní, pak by vlastně Einsteinova gravitační teorie musela být neplatná. Jen pro připomenutí, jeho gravitační teorie je součástí jeho obecné teorie relativity, kterou Einstein publikoval už v roce 1915.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci objevili nejstarší temnou hmotu ve vesmíru

    Před 7 měsíci
    Když se vědci dívají na data získaná z teleskopů, jako je například vesmírný teleskop Jamese Webba, nahlížejí do minulosti. Protože se světlo šíří omezenou rychlostí, to, co vidíme dnes, jsou události, které se staly před miliony a dokonce miliardami let.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Jsou UFO ve skutečnosti lidé z budoucnosti? Tady je jednoduchá odpověď kvantového fyzika

    Před 7 měsíci
    Zvláštní vysvětlení, že by neznámé létající objekty mohly pocházet z budoucnosti, zmínil astronaut Tim Peake v jednom ze svých rozhovorů. Teorii do jisté míry podporuje kvantová fyzika.
     Komentáře
  • Svět2000

    Černá díra Mléčné dráhy poskytuje dlouho hledaný test Einsteinovy ​​obecné teorie relativity

    Před 7 měsíci
    Dlouho hledaný jev, známý jako gravitační rudý posuv, byl předpovězen Einsteinovou obecnou teorií relativity, ale až dosud nebyl nikdy detekován v okolí černé díry.
     Komentáře
  • Svět2000

    Satelit diskokoule podrobí „Einsteinovu teorii“ dosud nejpřísnějšímu testu

    Před 7 měsíci
    Nově vypuštěná družice má změřit, jak rotace Země táhne kolem sebe strukturu časoprostoru, což je efekt Einsteinovy ​​obecné teorie relativity.
     Komentáře
  • Vesmírné zprávy

    Po dvou odložených startech se nová evropská raketa dočkala úspěšné premiéry

    Před 8 měsíci
    Vega-C, nová evropská kosmická raketa, vyrazila na svou premiérovou misi 13. července. Jedná se o zvětšenou a zesílenou verzi dosud používané rakety Vega. Na oběžnou dráhu ve výšce skoro 6 000 kilometrů dopravila pasivní družici LARES 2, která pomůže výzkumníkům studovat jevy spojené s teorií relativity.
     Komentáře
  • Dotyk

    Při pitvě Einsteinova mozku vědci zůstali v šoku. Vykazuje podivné znaky

    Před 8 měsíci
    O tom, že Einsteinův mozek byl jiný, svědčí jeho objevy, které změnily svět. Jenže on byl jiný i skutečně – měl některé fyzické anomálie. Mají tyto dvě věci, vynálezcova genialita a charakteristika jeho mozku, souvislost? Pravděpodobně ano, ukázala několik desítek let trvající bádání.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Mohla být Země stvořena za 7 dní, jak se píše v Bibli? Ano, má to však háček

    Před 8 měsíci
    Jak se věda staví ke stvoření planety Země a jejích obyvatel za pouhých sedm dní? Na první pohled se jedná o nesmysl, ovšem fyzikální zákony přece jen určité skulinky obsahují...
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    20 min

    Podcast
    Fráňa Šrámek. Buřič a obdivovatel ideálů mládí

    Před 8 měsíci

    ·

    20 minut

    Básník, spisovatel a dramatik Fráňa Šrámek zemřel 1. července 1952. Jihočeský Písek se stal inspirací jeho nejznámějších děl, Stříbrný vítr a Měsíc nad řekou. Jeho dílo se vyznačuje velkým obdivem k ideálům mládí a také bojovným anarchismem. Všechny po první válce překvapilo, že se tak jako jeho přítel S. K. Neumann nepostavil na barikádu socialistické revoluce. Šrámek naopak prohloubil lyrickou polohu svých básní. Pohřben je v rodné Sobotce.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci učinili pokus vedoucí k neviditelnosti, ověří nejslavnější Hawkingovu vizi

    Před 8 měsíci
    Nový experiment s warpovým pohybem může konečně nepřímo ověřit nejslavnější předpověď slavného fyzika Stephena Hawkinga o černých dírách.
     Komentáře
  • Nedd

    Odhalena ‚darebácká‘ černá díra tiše plující Mléčnou dráhou

    Před 9 měsíci
    Albert Einstein měl zase pravdu. Černá díra potvrdila obecnou teorii relativity, na které geniální fyzik pracoval před více než 100 lety v Praze.
     Komentáře
  • Svět2000

    Neurovědec vysvětluje radikální teorii, že naše svobodná vůle je jen iluze

    Před 9 měsíci
    Dean Buonomano, profesor na UCLA a autor knihy „ Your Brain Is a Time Machine: The Neuroscience and Physics of Time “, podává jednoduché vysvětlení teorie věčného vesmíru a času.  V kontextu fyziky existují dva obecné pohledy na povahu času. Jeden, který si můžeme představit, je „prezentismus“, který je skutečný pouze pro současnost.
     Komentáře
  • Kinobox

    Rakeťák nepostrádá vesmírné lodě, nečekaného padoucha, roztomilou kočičku ani propisku! Pro dospělé je však trochu smutný

    Před 9 měsíci
    Buzze Rakeťáka jsme poprvé potkali v roce 1993. Spolu s kovbojem Woodym dovedli studio Pixar na nejvyšší příčky v oblasti animace. Nyní je načase podívat se na to, kde se akční figurka Buzze Rakeťáka vzala.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vyhynutí lidstva se nedá zabránit, mínil Stephen Hawking. Z jeho prognózy mrazí

    Před 9 měsíci
    Stephen Hawking byl známý svou prací o problematice černých děr a teorie relativity. Slavný fyzik, který zemřel ve věku 76 let, však měl také několik předpovědí o budoucnosti. Jedna z nich se týká dokonce vyhynutí lidstva, kterému dle něj nelze zabránit.
     Komentáře
Reklama