Zavřít
Bylinky

Bylinky

Nejnovější články na Seznamu na téma Bylinky
  • Apetit

    Francouzká kytice bouquet garni, která z každého jídla udělá zážitek

    Před 6 hodinami
    Kytice se k dochucení používaly už ve středověku, francouzští kuchaři jim podlehli až ve století sedmnáctém. Traduje se, že tehdy nesvazovaly provázkem jako dnes, ale vkládali je do kousků slaniny. Lahodná kombinace!
     Komentáře
  • Kondice

    První jarní bylinky: Plicník pomůže na dýchací obtíže a kopřiva na akné

    Před 7 hodinami
    I když to venku ještě úplně nevypadá, jaro už je za dveřmi. A měli bychom se začít připravovat na to, co vše nás na jaře čeká, abychom nebyli zaskočeni. Při prvních jarních procházkách začneme pomalu, ale jistě narážet na vykukující zelené rostlinky. Nic nemá takovou sílu jako první jarní bylinky. Proto neváhejte ani chvilku a využijte každou příležitost, abyste nějakou tu bylinku utrhli a využili. Pomohou nám třeba k tomu, abychom se na jaře cítili plni sil a nabití energií. Řekneme vám, co začíná venku růst jako první a proč to utrhnout a doma zužitkovat.
     Komentáře
  • Zdravě

    Jarní bylinky, které po zimě prospějí vaší pleti

    Před 8 hodinami
    Během zimních měsíců se musela vaše pleť potýkat s mnohými nástrahami, které jí vůbec neprospívaly. Ať už se jednalo o více kalorická jídla nebo teplotní výkyvy. Ty se mohly nepříznivě podílet na jejím vysoušení a větší křehkosti. S příchodem jara potřebujete dodat pokožce tu pravou bylinkovou vzpruhu.
     Komentáře
  • Vím, co jím

    S jarem zrevidujte nejen svůj šatník, ale i jídelníček

    Před 10 hodinami
    Dali jste si do nového roku předsevzetí zlepšit svůj jídelníček? Jarní měsíce vám nabízí příležitost svoje předsevzetí naplňovat. Máte tendenci probírat a revidovat s přicházejícím jarem svůj šatník a domácnost? Tak k tomu letos přidejte i jídelníček! Zapomeňte na různé detoxové diety a raději se soustřeďte na „detox“ kuchyně a spíže. Jakých potravin byste se měli zbavit a čím je nahradit?
     Komentáře
  • JakZdravě

    Plán na léto – natrhat si hrst pampelišek: Sirup z nich tlumí zánět, zmírňuje bolest v krku a léčí nachlazení

    Před 17 hodinami
    Pampelišky nejsou jen plevel na pletení věnečků. Můžete využít celou rostlinu pro své zdraví, její účinky pomohou při nachlazení i zánětu průdušek.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Běžné předměty v domácnosti, které hromadí negativní energii: Okamžitě je vyhoďte, činí vás neštastnymi. Jak snadno prostor vyčistit?

    Před 1 dnem
    Domov je místem, kde se máte cítit bezpečně, umět v něm odpočívat a cítit se pohodlně. Když máte kolem sebe předměty, které v sobě hromadí negativní energii, může to ovlivnit vaši náladu a vůbec celou atmosféru domácnosti. Dá se tomu předejít? Očistěte předměty od všeho negativního, nebo některé raději vyhoďte!
     Komentáře
  • Inspirmag

    Vyzrajte na škůdce přírodní cestou. Oblíbené bylinky je zaženou na míle daleko

    Před 1 dnem
    Nejeden majitel zahrady se každoročně potýká s invazí škůdců. Jací ale ohrožují naši zahradu nejvíce?
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Sezona medvědího česneku je tady! Kde roste a jak si jej nesplést s konvalinkou?

    Před 1 dnem
    Příroda se vlivem vyšších teplot letos probouzí o něco dříve, dokonce už na některých místech můžeme sklízet první medvědí česnek. Tato bylinka je voňavá, nesmírně zdravá a můžete si z ní připravit lahodné domácí pesto podle našeho receptu. Kde roste medvědí česnek a jak si jej nesplést s jedovatými rostlinami?
     Komentáře
  • Vlasta

    Načerpejte sílu z jarních dřevin. Dub uvolní svaly a klouby, bříza zrychlí metabolismus

    Před 1 dnem
    Léčivé byliny teprve raší, čas sklizně je u většiny ještě daleko. Ale i listy mnohých dřevin mají blahodárné účinky. Právě v době, kdy se rozvíjejí, nastává čas, abychom je využili.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Lidový pomocník jitrocel: Vyléčí záněty, funguje ve formě čaje i obkladu

    Před 1 dnem
    Jitrocel napomáhá hojení a snižuje zánětlivé procesy. Kromě známého jitrocelového čaje či sirupu jej můžete přidávat i do pokrmů nebo jej použít na obklady.
     Komentáře
  • iReceptář

    Bylinky si snadno vypěstujete ze semen. Teď v březnu je ideální čas začít

    Před 2 dny
    Jistě, koupit si bylinku v květináči je snadné. Ale zaplatíte za ni spoustu peněz a kdo ví, jestli vám vydrží. Obecně je známé, že bylinky ze supermarketu vypadají krásně na první pohled, ale jakmile s nimi překročíte práh domu, začnou uvadat. V březnu je ideální čas na předpěstování bylinek ze semen. Jak na to?
     Komentáře
  • TopRecepty

    Jak vylepšit obyčejné pečené brambory? Přichystejte si je v ořechové krustě, s bylinkami i třepané

    Před 3 dny
    Brambory v našich krajích zkrátka milujeme, o těch pečených ani nemluvě. Vylepšete si pečené brambory a připravte si je v různé podobě. Užijte si změnu chutí a přichystejte si je jako přílohu i samostatně.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Všestranný pomocník rozmarýn: Mast pomáhá na křečové žíly, olej na bolesti kloubů

    Před 3 dny
    Rozmarýn je bylinka, kterou můžete jíst, používat lokálně ve formě mastí nebo oleje, ale už samotné její aroma dokáže udělat s tělem divy.
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Vyrazte na podběl – už vykukuje ze země a s našimi tipy ho zcela jistě najdete

    Před 4 dny
    Podběl lékařský patří mezi první bylinky, které jsou na jaře dostupné. A i když se o jeho bezpečnosti v poslední době vedou spory, řada lidí na něj stále nedá dopustit. Kam za ním vyrazit a jak ho zpracovat?
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

    Před 4 dny
    100% přírodní a bez jakýchkoliv chemikálií, to jsou bylinkové čaje společnosti Detoxito, která se opírá o letité zkušenosti s léčitelstvím dědečka jejího zakladatele Martina Pražana. Začtěte se do příběhu, který stojí za jejím vznikem a možná vás naladí na to vyzkoušet detoxikaci organismu.
     Komentáře
  • Naturally
    naSeznam Médium

    První pomoc z přírody: Majoránka, koriandr i šalvěj umí zázraky

    Před 4 dny
    Málokdo z nás si dnes dokáže představit chutný hovězí vývar bez libečku, nakládačky bez snítky kopru nebo třeba italskou pizzu bez oregána. Specifické chutě bylinek dokážeme poměrně snadno rozpoznat, víme ale, jaké mají benefity pro náš organismus?
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Trojice vlastností oregana: Antibakteriální, protizánětlivá a protiplísňová bylina předchází nemocem

    Před 5 dny
    Oregano je považováno za základní bylinu v mnoha kuchyních po celém světě. Najdete ho čerstvé, sušené nebo ve formě oleje a všechny druhy údajně mají významné zdravotní účinky.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Pampeliška, žlutý zázrak pro ledviny. Vyrobte si bezkofeinovou kávu, která dobývá svět

    Před 5 dny
    Pampeliška neboli smetanka lékařská kvete hojně od dubna do června, proto je někdy považována za plevel. Tento pro mnohé „plevel“ má mnoho zdravotních benefitů. Sbírá se kořen, květ i listy, a to ideálně před květem, tedy zjara.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Co uvařit z podbělu – nejde jen o léčivku, možnosti jeho kulinářského využití jsou mnohem pestřejší

    Před 5 dny
    Co uvařit z podbělu: Podběl lékařský, někdy také zvaný podběl obecný (Tussilago farfara) je léčivá rostliny, z níž se sbírá hlavně květ, a to poměrně brzy na jaře, hned jak sleze sníh. Jasně žlutá sluníčka se objeví jen na krátko a zase zmizí, s jejich sběrem je proto dobré neotálet.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Elixír zdraví roste na louce: Pampeliškový čaj pomůže z odvodněním, podpoří zdraví jater a pomůže na zažívací potíže

    Před 5 dny
    Pampeliškový čaj disponuje mnoha zdravotními přínosy, ze kterých může těžit naprosto každý. Stačí jej přidat do svého jídelníčku a změnu poznáte brzy.
     Komentáře
  • WeboZdraví

    Účinky koření: oregano snižuje zahlenění, kmín a bobkový list podporují trávení

    Před 6 dny
    Používáme je denně v kuchyni při dochucování jídel a často si ani neuvědomujeme, že koření může mít příznivý vliv nejen na chuť našich pokrmů, ale také na naše zdraví.
     Komentáře
  • Flóra na zahradě

    5 bylinek pro klidnější duši

    Před 6 dny
    Jakkoli nás veškerá předsevzetí mohou svádět, abychom hned na startu roku nasadili vysoké tempo, naši předci by vám nespíš poradili, ať se v chladných měsících nevrháte do smělých výzev, nových sportů a náročných plánů. Chmurné a tmavé týdny si naopak zvykli využívat k odpočinku, aby načerpali síly na celý rok – vždyť se také od března do listopadu prakticky nezastavili.
     Komentáře
  • Bydlení snů

    Bobkové listy položené na radiátoru uvolní příjemnou vůni. Podpoří dobrý spánek i náladu

    Před 8 dny
    Během zimy trávíme doma mnohem více času. Venku panuje mráz, sníh doprovází ostrý vítr. To je ideální chvíle zpříjemnit si víkendový večer u šálku čaje a dobré knihy nebo oblíbeného filmu.
     Komentáře
  • Zdravě

    K jaru patří očista jater. Podpořte jejich regeneraci v několika krocích

    Před 9 dny
    Organismus dostal v posledních měsících opravdu zabrat a své si o tom určitě myslí také vaše játra. Tento důležitý orgán je potřeba efektivně podpořit v jeho každodenní činnosti. Je to totiž neúnavný pracovník lidského těla, hrající klíčovou roli v jeho očistě.
     Komentáře
  • Prima Fresh

    Česnek podivný není podivný, ale vynikající! Užijte si sezonu bylinky s výraznou chutí a vůní

    Před 10 dny
    Roste tak lehce jako tráva na louce. Jeho kulinární život je však krátký, zato chuť vynikající. Letos jej nepropásněte.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Pěstujeme bylinky pro výrobu domácí kosmetiky

    Před 10 dny
    Jen těžko byste hledali tak univerzální skupinu rostlin, jakou jsou bylinky. Tyto aromatické rostliny se uplatňují v široké oblasti lidské činnosti. Své místo mají v rodinných zahradách, jsou předmětem zájmu přírodních a permakulturních zahradníků, kteří je využívají jako všestranné rostliny, ale stejně tak plní důležitou funkci v oblasti farmaceutické. Jsou skloňovány ve všech pádech v oblasti, které se daří hlavně v posledních letech, řeč je o výrobě přírodní kosmetiky, v níž hrají bylinky jednu z nejdůležitějších rolí.
     Komentáře
  • Biolékař

    Fytoterapie jako starodávný způsob léčby pomocí bylinek

    Před 10 dny
    Fytoterapie je postup, při kterém se k léčbě nebo prevenci zdravotních potíží používají léčiva získaná...
     Komentáře
  • Prima Living

    V březnu sbíráme první jarní bylinky. Už najdeme mladé kopřivy, sedmikrásky, popenec či plicník

    Před 11 dny
    Při procházkách jarní přírodou nebo na vlastní zahradě si už v březnu natrháme první letošní bylinky. Mladé a svěží čerstvě utržené rostlinky se dají využít jako léčivky. Dodají nám spoustu vitaminů a dalších cenných látek v přirozené podobě, pročistí organismus, pomohou s jarní únavou nebo s kašlem. Taky si na nich můžeme pochutnat, zdarma a bez pěstování, třeba na krajíci chleba s máslem či pomazánkou.
     Komentáře
  • Receptovník

    Čerstvě nasbírané bylinky jsou pokladem pro zdraví. Dobře působí na tlak, imunitu i migrény

    Před 11 dny
    Bylinkové čaje jsou po staletí známé při léčbě řady nemocí a onemocnění. Při procházce loukami nebo zahradou se určitě vyplatí sbírat toto živé bohatství přírodní medicíny. V dnešním článku vám řekneme, které bylinky zvolit. Vliv na naše zdraví Bylinky mají vynikající vliv na naše zdraví. Jsou také nepostradatelným doplňkem k základům bylinkových čajů a domácí tinktury. Pomáhají snižovat krevní tlak, porážejí vysoký cholesterol, potlačují sezónní alergie.
     Komentáře
  • iReceptář

    Šrucha: Považujeme ji za plevel, ale je to zásobárna vitaminů

    Před 11 dny
    Pokud se vám tento plevel rozrůstá na zahradě, pak vězte, že se jedná o výbornou bylinu s mnoha léčivými účinky jménem šrucha (Porulaca). Naše babičky šruchu doslova opěvovaly, protože plnohodnotně využívaly jejích blahodárných účinků na naše zdraví. Které to jsou?
     Komentáře
  • iReceptář

    Dna: Co nejíst a které bylinky mohou pomoci

    Před 11 dny
    Pokud tímto onemocněním trpíte, pak vám není třeba tuto nepříjemnou nemoc představovat. Nicméně dna čili pakostnice je méně běžné onemocnění, jež vyžaduje změnu životního stylu a změnu jídelníčku, který ale není úplně lehké dodržovat. Ulevit však mohou i bylinné čaje. Znáte je?
     Komentáře
  • Tvoje místo

    Bylinky jsou stále v kurzu

    Před 11 dny
    Léčivé byliny byly a stále ještě jsou velmi žádané. Kořeny znalostí moudrých bab kořenářek, které měly v plátěných pytlíčcích směsi bylin na všechno, by se daly hledat již ve středověku.
     Komentáře
  • MeziŽenami

    Čerstvé bylinky: vypěstujete je i na parapetu

    Před 12 dny
    Vypěstovat si čerstvé bylinky brzy na jaře můžete i vy, stačí jen dodržet určitá pravidla. Jaké bylinky lze nyní doma rychlit?
     Komentáře
  • Proženy

    Největší chyby při léčbě nachlazení podle lékárníků. Špatné užívání prášků i bylinek

    Před 12 dny
    Letošní zima je opravdu náročná a kdo si neprožil nějakou virózu, může mluvit o velkém štěstí. Opakované rýmy a kašel nejsou výjimkou. Jak je zvládnout samoléčbou? Jaké nejčastější chyby lidé podle lékárníků dělají, když si volně prodejné léky ordinují sami?
     Komentáře
  • Feminela

    Sedací koupele podpoří léčbu mnoha nepříjemných onemocnění. Každá bylina přinese jiné účinky

    Před 13 dny
    Sedací koupele se používají už dlouhé roky a eliminují zdravotní problémy. Nedávno se vrátily do povědomí veřejnosti. Používají se k léčbě různých infekcí a onemocnění ovlivňujících pánevní oblast. Jediná věc, kterou potřebujete, jsou správné byliny a trocha času.
     Komentáře
  • StyleUp

    Nadměrné pocení znepříjemňuje život mnoha ženám. Přírodní síla bylinek problém vyřeší

    Před 13 dny
    Jestli trpíte nadměrným pocením a ani časté používání deodorantu bohužel nefunguje, budete si muset poradit jinými způsoby. Nadměrné pocení je nejen nepříjemné, ale také nevábně vypadá. Bojíte se vyjít mezi lidi, nastoupit do MHD nebo se prostě nestýkáte s ostatními, aby o vašem problému nikdo nevěděl.
     Komentáře
  • Feminela

    Badyán zharmonizuje trávení a pomůže proti kašli. Domácí tinktura jeho účinky znásobí

    Před 14 dny
    Krásný vzhled a exotická vůně, to jsou symboly tohoto koření, které pochází ze stromu, kterému se říká badyáník pravý. Badyán je vskutku velmi netradiční koření, které má hvězdicovitý tvar, proto se používá k dochucení i na ozdobu.
     Komentáře
  • Prima Fresh

    Pečený králík na kořenové zelenině s bylinkami

    Před 15 dny
    Méně je někdy více! Což může platit i v gastronomii, kdy stačí mít kus dobrého masa, kořenovou zeleninu a pár bylinek. Připravte doma k večeři tohoto famózního králíka, určitě se zapíše na seznam vašich oblíbených pokrmů.
     Komentáře
  • Apetit

    Upečte si jarní kuře. Tradiční vs svěží varianta

    Před 15 dny
    Kuře v hlavní roli je vždy skvělý nápad. I úplně jednoduše pečené, jen osolené a pokladené máslem, se zlatavou kůrčičkou a šťavnatým masem, chutná přímo božsky a může být dokonalým rodinným obědem nebo velkolepou hostinou pro přátele. Upečte si jedno třeba už dnes večer.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Do lesa na pažitku? Lesní pažitka je skutečnou pochoutkou

    Před 15 dny
    Lesní pažitku můžeme nasbírat ještě před medvědím česnekem, a to už od konce února. Její botanický název je pažitka pobřežní (Allium schoenoprasum), ten lidový pak divoký šnytlík. Použít ji můžete stejným způsobem jako klasickou pažitku. Osvěží každé jídlo a pochutná si na ní i ten, kdo nemá rád česnek nebo cibuli. V přírodě může být poměrně nenápadná, splyne s dalšími zelenými rostlinami. Pro její typický vzrůst ji ale snadno poznáte.
     Komentáře
  • Vlasta

    Bylinky proti jarní únavě: Na rýmu pryskyřici, energii dodá kopřiva a pozor na třezalku

    Před 15 dny
    „Kouzlo domácí výroby mastí a dalších produktů přírodní kosmetiky z bylinek tkví v tom, že se nemusíme striktně držet receptů, ale můžeme volně improvizovat podle toho, jaké bylinky máme rádi,“ říká bylinkářka, aromaterapeutka a zakladatelka Školy přírodní kosmetiky Alexandra Martina Běhalová.
     Komentáře
  • Bydlíme kvalitně

    Kouzelná šalvěj: Pomáhá trávit ostrá jídla a zmírňuje šedivění vlasů

    Před 15 dny
    Zapomeňte na šalvějové bonbóny. Šalvěje je v nich minimum. Pokud chcete opravdu pocítit léčivé účinky této bylinky, přidávejte si ji do jídla čerstvou nebo sušenou. Ale nejdřív si ji sami doma vypěstujte. Poradíme vám jak a proč.
     Komentáře
  • Apetit

    18 receptů s medvědím česnekem: nejlepší tipy, jak bylinku zpracovat

    Před 16 dny
    Medvědí česnek se za posledních pár let stal hitem. Pokud si i vy chcete užít jeho chuť a načerpat z této léčivé byliny trochu zdraví, zajděte zjara do lesa nebo na trhy. A až se vrátíte, čeká na vás 18 osvědčených receptů a plno dalších tipů, jak medvědí česnek zpracovat.
     Komentáře
  • Menutovka

    Sněhově bílá, nadýchaná jarní omeleta pro štíhlou figuru

    Před 17 dny
    Pokud vám zbyde při vaření nebo pečení hodně bílků či pokud s jarem hubnete do plavek, neodoláte tomuto tipu na bílo-zelenou fit omeletu. Ingredience 3–4 bílky 1 jarní cibulka nebo kousek řapíkatého celeru malá hrst čerstvého baby špenátu hrst bylinek dle chuti (např. petrželka, pažitka, koriandr…) lžíce mléka ředkvička k servírování sůl špetka bílého pepře ½ lžičky přepuštěného másla trocha strouhaného sýra – např. parmezán (možno vynechat) Postup Vložte do misky 3–4 bílky, osolte je a opepřete bílým pepřem. Prošlehejte je, ale ne úplně dotuha. Stačí je zpěnit, aby byla omeleta nadýchaná. Rozehřejte plotýnku a připravte si bylinky, nakrájejte si do základu jarní cibulku, šalotku nebo i řapíkatý celer. Rozpusťte máslo, orestujte cibulku, k bílkům přidejte zeleň: třeba překrájený špenát a drobně posekané bylinky dle chuti. Přilijte trošku mléka nebo smetany. Nalijte směs na pánev a postupným odhrnováním a vléváním směsi udělejte klasickou omeletu. Nakonec na ni nastrouhejte parmezán nebo pecorino, případně natrhejte mozzarellu (té ale používejte jen malé množství, zahříváním začne uvolňovat hodně vody). Omeleta je hotová během chvilky, záleží na vás, jestli její barvu necháte krásně sněhovou, nebo spíše dozlatova. Omeletu klasicky zabalte a rozkrojte. Dozdobit můžete ředkvičkou.
     Komentáře
  • Feminela

    Mravenci nejsou vždy vítaní hosté. Ze zahrady je pomohou vyhnat oblíbené bylinky

    Před 17 dny
    Mravenci jsou podle odborníků velmi užiteční, bohužel ale mohou napáchat i velké škody. Díky nim ale máme rostliny v dobré půdě, protože ji provzdušní a mohou jí dodat živiny, které potřebuje, i když na ni používáme chemické přípravky.
     Komentáře
  • Česko živě

    Ledvinám věnujte zvláštní péči. Pomohou různé potraviny i bylinky, říká lékař

    Před 17 dny
    Začátek března je obdobím, kdy už toužebně očekáváme příchod jara. Příroda se připravuje na znovuzrození. My bychom měli udělat to samé a připravit svoje tělo. Jedním z nejdůležitějších a nejvíce zatěžovaných orgánů jsou ledviny.
     Komentáře
  • Asenior

    Kathi Langelier: Bylinková revoluce

    Před 18 dny
    Kathi Langelier prohloubila svůj vztah s přírodou, když se její rodina přestěhovala do zemědělské komunity v Turneru v Maine. Zde začala zkoumat chutě a vlastnosti rostlin i bylin a poznávat jejich léčivou sílu.
     Komentáře
  • TN

    Čechy trápí respirační onemocnění. Čím dál více jich sahá po bylinkách

    Před 18 dny
    Respirační onemocnění trápí nejvíce děti. Těm se navíc nemoci v poměrně krátké době opakovaně vrací. Mnoho rodičů, kromě tradičních léků, začíná sahat po bylinkách. Zájem o přírodní léčbu podle bylinkářek v postcovidové době stále roste.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Bylinky ze supermarketu: Aby vám vydržely a dále rostly, bude nevyhnutelné učinit tyto kroky

    Před 19 dny
    Bylinky by v žádné domácnosti chybět neměly. Dokonale obohatí jakékoli jídlo, a navíc je nemusíte pěstovat ze semen. Stačí, když si donesete například pažitku či petržel, bazalku a ostatní a poskytnete jim několik kroků. Většinou se totiž stává, že po pár dnech začnou chřadnout a nakonec uhynou. Mohou za to podmínky, ve kterých byly bylinky pěstovány. To ale však nevadí, stačí, když jim poskytnete určitou péči.
     Komentáře
  • eKuchařka

    Je to lesklé, chutné a třese se to: Připravte si bylinkové amarouny

    Před 19 dny
    Bylinkové želé je v našich končinách prakticky neznámým pojmem. Pokud ho ale vyzkoušíte, snadno mu propadnete. Je zajímavým způsobem, jak zpracovat bylinky v kuchyni a proměnit je v netradiční delikatesu. Tu si poté vychutnáte třeba k masu nebo sýrovým mísám.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Bylinky za oknem: Jak jednoduše vypěstovat řeřichu? Několik porcí zdraví vás vyjde jen na 13 Kč!

    Před 20 dny
    Pokud ji neznáte, tak si ji zamilujete. Vypěstovat řeřichu zvládne každý, a to během pár dnů. Poradíme, jak na to, na co si dát pozor a kam s ní v kuchyni. Tuhle bylinku s nahořklou chutí si oblíbíte.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Velká věštba na březen pro Kozorohy: Mohli byste získat potřebnou rovnováhu

    Před 20 dny
    Co čeká Kozorohy ve třetím měsíci roku 2023? Na co byste si měli dát pozor, čeho se vyvarovat a co byste naopak neměli promeškat? A jaká bylinka se nejvíc hodí k vašemu znamení? Přečtěte si předpověď na březen, kterou pro Kozorohy z tarotových a mariášových karet vyčetla slavná kartářka Helen Stanku.
     Komentáře
  • Nápady návody

    Jak předpěstovat zeleninu. Pěstování ze semen krok za krokem

    Před 20 dny
    Jaro už je za dveřmi, začínají první práce na zahradě a je tu i tradiční předpěstování zeleniny, na které si pak budete moci pochutnávat celé léto. Jaká zelenina a bylinky se předpěstovávají v těchto měsících? Přečtěte si o pěstování semen krok za krokem.
     Komentáře
  • Cool magazín

    Dekorace z levandule: Provoňte si byt krásnými ozdobami

    Před 22 dny
    Levandule je bylinka, která má nezaměnitelnou vůni i vzhled.
     Komentáře
  • Bydlíme kvalitně

    Naše babičky věděly, jak se zbavit šatních molů. Vyháněly je bylinkami i zimou

    Před 22 dny
    Máte doma poletující motýlky, kteří jsou podobní můrám? Oblaží vás svou přítomností vždy, kdy otevřete šatník? Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, pak se u vás doma pravděpodobně zabydleli šatní moli.
     Komentáře
  • Receptovník

    Tymián vnese do kuchyně vůni Středomoří. Během zimy je neocenitelným lékem na nachlazení

    Před 23 dny
    Jak ozvláštnit chuť vařených brambor? Koření a bylinky jsou jasnou volbou, protože parádně dochutí i nejobyčejnější jídlo, navíc v sobě skrývají zdraví prospěšný potenciál. Skvěle se hodí tymián, který umí vykouzlit z ryb, masa nebo dušené, vařené či pečené zeleniny naprosto odzbrojující delikatesu. Tymián je chutný, ale také prospěšný pro zdraví, má totiž antibakteriální, antivirové a protizánětlivé účinky. Jaké jsou další důvody pro použití tymiánu a jaké má tato bylinka vlastnosti?
     Komentáře
  • StyleUp

    Svěží dech i bez kartáčku: známé bylinky pomohou od zápachu z úst během chvíle

    Před 23 dny
    Měli jste někdy pocit, že se z vašich úst line nepříjemný zápach? Pokud po ruce nemáte zubní pastu, kartáček, nebo dokonce ústní vodu, můžete si poradit i jinak. Zkuste bylinky, které patří mezi první pomoc na osvěžení dechu. Nejvíce se používá rozmarýn, sáhnout ale můžete i po jiných bylinkách, které udělají stejnou službu.
     Komentáře
  • Receptovník

    Rychlejší metabolismus a snazší trávení: bylinky se vyplatí zařadit do jídelníčku po celý rok

    Před 24 dny
    Dobré trávení přispívá nejen k udržení krásné postavy, ale především ke správnému fungování trávicího systému. Byliny a přírodní doplňky stravy jsou velmi oblíbené. Nejen že podporují metabolismus a omezí onemocnění spojená s poruchami trávení, ale také mají další blahodárné účinky na lidský organismus. Na čem závisí rychlost trávení? Jaké produkty zvolit pro zlepšení metabolismu? Na tyto otázky naleznete odpověď v tomto článku. Co je to trávení?
     Komentáře
  • Bydlení snů

    Muleinový čaj je přírodní lék na chřipku a nachlazení. Šálek denně postaví zpátky na nohy

    Před 25 dny
    Mulein je rostlina, která se díky svým zdravotním vlastnostem používá v rostlinné medicíně a je velmi populární zejména v chřipkové sezóně. Muleinový čaj účinně léčí nemoci horních cest dýchacích, usnadňuje vykašlávání a podporuje dýchání.
     Komentáře
  • EgoMan

    Bylinky a sušené ovoce jsou první pomocí při přejedení, bolesti břicha i nadýmání

    Před 25 dny
    Odmítnout na návštěvě další kousek koláče? Nebo o svátcích, oslavách a setkáních s přáteli zůstat jen při jednom obloženém chlebíčku?
     Komentáře
Reklama