Zavřít
František Josef I.

František Josef I.

Nejnovější články na Seznamu na téma František Josef I.
  • Seznam Zprávy

    Projekt Památky bez bariér otevře v září handicapovaným zámek v Zákupech

    Před 1 dnem
    Projekt „Památky bez bariér“ otevře v pondělí 12. září handicapovaným zámek v Zákupech na Českolipsku. Vstup bude pro držitele průkazů TP, ZTP/P a ZTP i jejich asistenty zdarma.
     Komentáře
  • JenProCestovatele

    Zámek Schönbrunn připomíná Versailles. Rakouská císařovna Sissi si tam zřídila i svou farmu

    Před 3 dny
    Nádherný rakouský zámek Schönbrunn byl sídlem mnoha významných evropských panovníků, například Marie Terezie, ale především je neodmyslitelně spojován s císařem Františkem Josefem I. a jeho překrásnou ženou Sissi, Alžbětou Bavorskou. Pojďme si toto skvostné letní habsburské sídlo blíže představit, třeba zatoužíte po jeho návštěvě.
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Koncert Ewy Farné i skotské hry. Co se chystá během srpna na hradech a zámcích v Libereckém kraji?

    Před 8 dny
    Během léta lidé jezdí často do zahraničí a památkám tak ubývají návštěvníci. Zábavný program se však chystá i v našem kraji. Poslední měsíc letních prázdnin nabídne mnoho zajímavých akcí na hradech a zámcích a bude skutečně pestrý.
     Komentáře
  • TV Polar

    Tématem městské slavnosti budou mořeplavci a skauti

    Před 9 dny
    Příprava městské slavnosti v Novém Jičíně je v plném produ. Letošním hlavním tématem budou Novojičínští na vodě a na moři. Pozornosti se ale dostane i stoletým skautům.
     Komentáře
  • TV Polar

    Nový Jičín oslaví významné mořeplavce a stoleté skauty

    Před 9 dny
    Příprava městské slavnosti v Novém Jičíně je v plném proudu. Letošním hlavním tématem budou Novojičínští na vodě a na moři. Pozornosti se ale dostane i stoletým skautům.
     Komentáře
  • Novinky

    V Chlumu u Třeboně měl své zámecké sídlo zavražděný následník císařského trůnu

    Před 10 dny
    Chlum u Třeboně se nachází v romantické krajině jihočeských rybníků přibližně 12 kilometrů od Třeboně. Městys leží u rybníka Hejtman nedaleko česko-rakouské hranice, kde najdete i bývalé zámecké sídlo Františka Ferdinand d’Este, které se stalo od roku 1925 vyhledávaným letoviskem.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Rusko si dlouhou dobu nárokuje rozsáhlá území Arktidy. V roce 2021 led prolomily hned tři jaderné ponorky

    Před 11 dny
    Arktická oblast je strategickým územím, které se změnami klimatu nabývá na významu. Jsou zde ložiska surovin a lze využít i jako místo útoku na nepřítele.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Temný habsburský princ: Kdo a co ovlivnilo Rudolfovo duševní zdraví?

    Před 13 dny
    Korunní princ a následník habsburského trůnu Rudolf možná vzbuzoval u části veřejnosti jisté naděje svým liberálním smýšlením, život však ukončil vlastní rukou a způsobem hodným sentimentálních románků. Mohl ale monarchii změnit?
     Komentáře
  • A2larm

    Od literárních dějin k textům. Jak (ne)otrávit studentům literaturu

    Před 13 dny
    Jak vypadají současné maturity a výuka literatury na střední škole? Je vyučování literatuře opravdu jen rutina a pro studenty nuda? Je možné podobu maturit i výuky změnit a reformovat?
     Komentáře
  • Pravda24

    Ministr zastřelen! Za co si Rašín vysloužil kulku?

    Před 16 dny
    Byl zrovna podzim roku 1916. Zuřila Velká válka, krajem procházely stíny trvajícího konfliktu a Alois Rašín čekal na popravu. Byl jedním z těch, kdo byli souzeni pro vlastizradu a smrt z rukou kata je neměla minout. Rozsudek smrti putoval do císařské kanceláře. Až jej "Starý Procházka" podepíše, skončí Alois Rašín, Karel Kramář spolu s dalšími na popravišti...
     Komentáře
  • Krajské listy

    Unikátní objev v USA, našla se nejstarší fotografie Olomouce. Badatel googlil… Ukazuje pohled z dnešní galerie Moritz

    Před 16 dny
    Autorem fotografie je významný fotograf druhé poloviny 19. století, Jakob Höflinger. Dlouho ale byla očím veřejnosti skrytá. Významný objev se podařil až badateli a popularizátorovi historie olomoucké bastionové pevnosti Petru Hofmanovi, který fotografii objevil v jednom americkém archivu. Fotografie pochází někdy z období let 1853 až 1855, tedy jen pár let poté, kdy se v Olomouci stal císařem osmnáctiletý František Josef. Potvrdilo se tak, že jde pravděpodobně o nejstarší známý snímek Olomouce.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Anatomie jednoho šílenství: Dalo se zabránit první světové válce?

    Před 16 dny
    Za vypuknutí první světové války mohla celá řada různých objektivních i méně jasných příčin. Některým z nich se dalo při zachování chladné hlavy vyhnout, avšak vypjatý nacionalismus a imperialismus tomu příliš nenahrávaly. Dalo se vůbec ničivému konfliktu zabránit?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Lidé si v Kroměříži mohou prohlédnout velký model zničené synagogy

    Před 20 dny
    Zástupci kroměřížské radnice dnes slavnostně odhalili velký model takzvané nové synagogy. Stojí na Komenského náměstí naproti budovy domu kultury, na jehož místě synagoga v minulosti stávala, než ji nacisté před 80 lety zničili.
     Komentáře
  • Příbram

    Umělec z Dobříše vytvořil v Kroměříži velký model zničené synagogy

    Před 20 dny
    Model má rozměry zhruba dvakrát 2,4 metru krát 2,4 metru.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Muzeum v Liberci vystavuje kůl použitý při popravě před 263 lety

    Před 27 dny
    Severočeské muzeum v Liberci vystavuje kůl použitý při popravě ve městě před 263 lety. Posmrtně jim byla probodnuta Anna Wormová odsouzená za vraždu vlastního dítěte.
     Komentáře
  • Novinky

    Muzeum v Liberci vystavuje kůl použitý při popravě

    Před 28 dny
    Severočeské muzeum v Liberci vystavuje kůl použitý při popravě ve městě před 263 lety. Posmrtně jim byla probodnuta Anna Wormová odsouzená za vraždu vlastního dítěte.
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Uškrtila vlastní dítě, srdce jí probodli kůlem. Ten vystavuje liberecké muzeum

    Před 28 dny
    Unikátní exponát nyní vystavuje liberecké Severočeské muzeum. Tím je železný kůl, kterým byla v polovině osmnáctého století posmrtně probodnuta za vraždu vlastního dítěte Anna Wormová.
     Komentáře
  • České noviny

    Muzeum v Liberci vystavuje kůl použitý při popravě před 263 lety

    Před 28 dny
    Severočeské muzeum v Liberci vystavuje kůl použitý při popravě ve městě před 263 lety. Posmrtně jim byla probodnuta Anna Wormová odsouzená za vraždu vlastního dítěte.
     Komentáře
  • Dotyk

    Proč byla krásná císařovna Sissi tak moc nešťastná? Tchyně jí ničila manželství

    Před 1 měsícem
    Možná si byly až příliš podobné. Arcivévodkyně Žofie a mladičká císařovna Sissi spolu rozhodně neměly idylický vztah.
     Komentáře
  • Kritiky

    "Korzet" KVIFF 2022 recenze: Vicky Kriepsová jako rakouská císařovna Alžběta strhující

    Před 1 měsícem
    Rakouská císařovna Alžběta se snaží udržet vše pohromadě po svých 40. narozeninách ve filmu Korzet, nádherně natočeném a elegantně zahraném kostýmním dramatu, za které získala hvězda Vicky Krieps zaslouženou cenu za nejlepší herecký výkon v soutěži Un Certain Regard na letošním festivalu v Cannes.
     Komentáře
  • Lifee

    Temná tajemství císařovny Sissi: Anorexie, závislost na kráse a zoufalý boj se stárnutím

    Před 1 měsícem
    Alžběta Bavorská, kterou známe i pod “nevinným” pseudonymem Sissi, byla ve své době velkou celebritou. Její krása a inteligence ohromila celou Evropu. Jenomže není všechno zlato, co se třpytí. Měla i svou temnou stránku. Byla příliš posedlá svým vzhledem a ke služebnictvu se nechovala zrovna nejlépe.
     Komentáře
  • Dotyk

    Eduard VII. byl extrémně tlustý. Měl speciální křeslo lásky, aby nedrtil milenky

    Před 1 měsícem
    Syn královny Viktorie a jejího manžela Alberta Edward neboli Bertie nebyl žádný skvěle stavěný krasavec. I přesto získal přezdívku Eduard Rozkošník. Miloval nejen dobré jídlo, pití a hazard, ale především ženy a jejich těla.
     Komentáře
  • TN

    Neradi se válíte u moře? Máme tipy na poznávací dovolené v Česku i zahraničí

    Před 1 měsícem
    Spolu se začátkem prázdnin se spousta lidí vydala na dovolenou k moři. Ne každému ale vyhovuje válení se na pláži a raději objevuje nová místa. Právě pro ty přinášíme tipy, kam vyrazit na výlet v Česku i v zahraničí.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Císařpán František Josef I. jako Sheldon Cooper: Co měl stařičký mocnář společného s hvězdou Teorie velkého třesku?

    Před 1 měsícem
    Císař František Josef I., stařičký mocnář, který na trůnu strávil neuvěřitelných 67 let, miloval uniformy a pracoval doslova do úmoru. Měl ale také trápení, za které mohla jeho málo známá duševní porucha. S jakými problémy se panovník i jeho okolí muselo celá léta potýkat?
     Komentáře
  • ČT sport

    Cesta na Giro d’Italia 2022

    Před 1 měsícem
    Spontánní nápad? Ani ne. Myšlenka na to podívat se na letošní Giro d’Italia ve mně chvíli zrála. Termín ale vyhovuje, a tak to vypadá, že předposlední etapu letošního ročníku uvidím přímo na jejím závěrečném vrcholu, nemilosrdném Passo Fedaia. Aby to nebylo tak jednoduché, vydám se na něj na kole.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Josef Mašín se sám postavil gestapu. Napínavá přestřelka jako by vypadla z hollywoodského filmu

    Před 1 měsícem
    Když se 15. března 1939 k Praze blížily jednotky wehrmachtu, věděl podplukovník Josef Mašín přesně, co udělá. Jako zástupce velitele 1. dělostřeleckého pluku Jana Žižky z Trocnova v kasárnách v Ruzyni nařídil bez ohledu na rozkaz ke kapitulaci vydat ostrou munici a namířit děla na přístupovou silnici. Pak si oblékl slavnostní uniformu, připnul na ni všechna vyznamenání a čekal na Němce.
     Komentáře
  • Třebíčský deník

    Třebíčská nemocnice má nové operační sály a zázemí. Prohlédněte si je

    Před 1 měsícem
    /FOTO/ Dva roky řemeslníci v Nemocnici Třebíč připravovali nové operační sály. Kraj Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice, stály 362 milionů korun. Do sálů nyní již nikdo kromě odborného personálu a pacientů nesmí. I proto jsou snímky třebíčského fotografa Pavla Rybníčka, které najdete ve fotogalerii, opravdu unikátní.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nemocnice Třebíč má k dispozici nové operační sály, stály 362 milionů

    Před 1 měsícem
    Nemocnice Třebíč, kterou zřizuje Kraj Vysočina, má nové operační sály. Stály 362 milionů korun. Jejich stavba trvala dva roky. Na vybavení za více než 67 milionů korun použil kraj evropské dotace.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1904: Poslanecký návrh, aby vládu nad armádou získal jediný člověk

    Před 1 měsícem
    Měl by mít jediný člověk neomezenou moc nad celou armádou? Historie již mnohokrát dokázala, že taková pravomoc nepřináší nic dobrého a vede jen k nesmyslným válkám. Přesto chtěl v roce 1904 tento návrh na rozšíření císařských pravomocí poslanec Julius Derschatta von Standhalt prosadit.
     Komentáře
  • Jihlavská Drbna

    Nová etapa třebíčské nemocnice. Do provozu byly uvedeny nové operační sály, stály víc než 400 milionů

    Před 1 měsícem
    Ve středu se v třebíčské nemocnici stříhala slavnostní páska. Po dvou letech byla dokončena přístavba a rekonstrukce operačních sálů. Na financování se podílel zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina částkou 362 milionů korun bez daně a vybavení operačních sálů prostřednictvím dotací EU ve výši 67,5 milionu. Stavbu nového pavilonu zajistila společnost PKS stavby.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Historický pramen U Vousáče se v září dočká obnovy. Jeseník získal dotaci

    Před 2 měsíci
    Do konce září chce město Jeseník obnovit historický pramen U Vousáče, který leží mezi Smetanovými sady a Křížovým vrchem. Pramen původně věnovaný rakouskému mocnáři Františku Josefovi I. je ve špatném stavu a nefunguje. Město na obnovu získalo dotaci od Olomouckého kraje.
     Komentáře
  • Dotyk

    Zkažená svatební noc císařovny Sissi. Nejhorší ponížení ji čekalo ráno

    Před 2 měsíci
    Alžběta Bavorská, známá jako Sissi a František Josef měli to štěstí, že se jako jedni z mála panovníků brali z lásky, i když bylo jejich manželství v podstatě domluvené. Mladičká Sissi si ale manželství představovala jinak…
     Komentáře
  • Lifee

    Výročí otevření Národního divadla: Ničivý požár jej stihl už po dvou měsících, bylo to žhářství?

    Před 2 měsíci
    Od prvního otevření Národního divadla uplyne 11. června už 141 let. Idea jeho vzniku byla starší, ale než se vybral dostatek financí z veřejných sbírek a od sponzorů a položil se základní kámen, přešly čtyři dekády. Nikdo v té době netušil, jaká katastrofa stihne Národní divadlo krátce po otevření...
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Od císaře pána po současnost: Podívejte se, jak se změnil počet obyvatel vaší obce

    Před 2 měsíci
    Statistici sledují počty obyvatel na území Česka více než 150 let. Za tu dobu se lidé postupně přesunuli z vesnic a menších obcí do měst. Na Moravě to ale neplatí. Ani v sousedním Rakousku.
     Komentáře
  • Žena-in

    Henrietta Mendelová: Z průměrné herečky baronkou von Wallersee

    Před 2 měsíci
    Milostná dobrodružství, která většinou nezůstávala bez následků, nebyla v kruzích šlechty vůbec ničím výjimečným. Obvykle končívala tak, že musela být budoucí matka vůbec ráda, když jí našli nějakého náhradního otce z řad měšťanstva. Herečka Henrietta Mendelová však měla nakonec štěstí…
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1906: Cenzurou zakázaná kniha o císaři ve výloze knihkupectví. Rozhodnout musel až soud

    Před 2 měsíci
    Odpovědnost za veřejně prezentovaný obsah je otázkou, která dnes zajímá nejednoho provozovatele internetových služeb. Podobný problém s odpovědností a cenzurou řešil i soud v roce 1906. Zajímá vás, jak tehdy soud rozhodl o knihkupci, který ve výloze vystavoval cenzurou zakázanou knihu?
     Komentáře
  • Týdeník Policie

    Manželský pár nakoupil napodobeniny historických mincí a bankovek. Na internetu je pak měl prodávat jako pravé

    Před 2 měsíci
    Na konci měsíce května 2022 policejní komisaři z Oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zadrželi, a to na základě předchozího souhlasu novojičínského Státního zastupitelství a Okresního soudu Nový Jičín, na teritoriu Jihočeského kraje zdejší manželský pár (muž ve věku 34 let a žena ve věku 28 let) v souvislosti s důvodným podezřením z naplnění skutkové podstaty zločinu podvodu.
     Komentáře
  • Tiscali

    Před 130 lety zahynuly v dolech na Příbramsku stovky horníků

    Před 2 měsíci
    Tragédie v rudném dole Marie na Příbramsku patří k nejhorším důlním neštěstím v Evropě. Při rozsáhlém požáru v podzemí zahynuly před 130 lety více než tři stovky lidí. Umírali horníci pracující hluboko pod zemí i někteří odvážní lidé, kteří se je pokoušeli zachránit. Roli při tragédii sehrálo několik lidských chyb i smůla.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Jaderné monstrum číhá pod arktickým ledem - nejnovější ruská strategická ponorka v akci

    Před 2 měsíci
    Pět měsíců poté, co byla přijata do stavu ruského námořnictva, se ponorka Kňaz Oleg věnuje střelbě torpéd a bitevnímu výcviku v Barentsově moři. Zcela nová strategická ponorka třídy Borej se zúčastnila řady cvičení zaměřených na přípravu plavidla a posádky na operace v Arktidě.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Když Franz Josef uviděl tetování císařovny Sisi, málem to s ním seklo

    Před 2 měsíci
    Do baru pro tetování Alžběta Bavorská, jinak známá jako Sisi, byla impozantní a poměrně složitá žena. Nerada pobývala na dvoře v Rakousku, proto směle vyrážela na cesty.
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Trasa Vindobony ožívá v podobě Lužnice. Od prosince začne fungovat nové spojení Prahy a Vídně

    Před 2 měsíci
    České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor, což je historická trasa legendárních expresů Vindobona, které dnes jezdí v kvalitě railjet přes Brno.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    5 min

    Podcast
    Zašlou slávu Městských lázní Žižkov ukáže Open House. Z chátrající budovy by mohl být Dům tance

    Před 2 měsíci

    ·

    5 minut

    Byly to asi nejmodernější a největší lázně ve střední Evropě a v roce 1907 je navštívil i císař František Josef I. Městské lázně u paty žižkovského Vítkova fungovaly až do 80. let, pak se proměnily v divoký noční klub, který zkrachoval. Dlouhé roky chátrající objekt bude otevřený o víkendu 21. a 22. května během festivalu Open House.
     Komentáře
  • LP-Life

    Nevěstinec, bývalá továrna nebo sídlo Hitlerjugend. Jaké historické architektonické poklady skrývá Praha?

    Před 3 měsíci
    V Praze je stále co objevovat. Praha dokáže každého svého návštěvníka učarovat svou nenahraditelnou atmosférou fascinujících historických budov kombinujících klidně i více než stoletou historii s moderními architektonickými trendy a novými technologiemi.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Pryč s absolutistou: Proč zaútočil mladý Maďar na Františka Josefa?

    Před 3 měsíci
    Rakouská říše se z dosud nepoznaných revolučních otřesů nechala vyvést jistou rukou mladého a perspektivního císaře Františka Josefa I. Nechybělo ale mnoho, aby monarchie o svou hlavu po necelých pěti letech vlády zase přišla
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Vášnivá alpinistka Sissi: Císařovna dokázala chodit po horách celé hodiny

    Před 3 měsíci
    „Mamá se v jednu v noci vypravila na Schmittenhöhe se Saroltou Majláthovou, průvodci a lucernami,“ zapsala si v srpnu 1885 do deníku dcera císařovny Alžběty Marie Valérie. Z bezmála dvoutisícové hory nad Zell am See s úchvatným výhledem až na Grossglockner si chtěla užít východ slunce nad Alpami, které dobývala s kondicí horolezce.
     Komentáře
  • Mix24

    Císařovna Sissi: co si nechala vytetovat na záda?

    Před 3 měsíci
    Císařovna Sissi je jednou z nejpopulárnějších osobností, jaké kdy habsburská monarchie měla. Možná je tomu tak proto, že se od ostatních monarchů docela lišila – byla svobodomyslná a vášnivá. Její vrtochy vyvolávaly mezi lidmi zvědavost a život Sissi byl jak v její době, tak i v té naší terčem až bulvární pozornosti.
     Komentáře
  • Náš region

    Povstání, ke kterému nedošlo ani s pomocí ruského anarchisty

    Před 3 měsíci
    Dějinné události roku 1848 jsou známy pravděpodobně každému průměrnému žáku, který dával pozor při hodinách dějepisu. Ovšem, už se tak moc neví, že čeští…
     Komentáře
  • Novinky

    V rabštejnském podzemí bývala nacistická zbrojní továrna

    Před 3 měsíci
    Atraktivní lokalita na pomezí Českého středohoří a CHKO Labské pískovce je vyhledávána hlavně pro svou divokou přírodu se spoustou skalních vyhlídek. Pískovcové masivy jen pár kilometrů od České Kamenice však daly vzniknout také něčemu, co s romantikou nemá nic společného — nacistické podzemní továrně na výrobu válečných letadel a vrtulníků, ve které pracovali i vězni tamního koncentračního tábora.
     Komentáře
  • TVguru

    Legendární císařovna Sissi navštívila i Čechy. Moc sympatií si ale nezískala. Byla to pyšná a uzavřená podivínka

    Před 3 měsíci
    I když o rakousko-uherské císařovně a české královně Sissi koluje celá řada legend, týkajících se především její krásy, poměrně málo z nich se týká její povahy.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Peče celá země: Jak na nejslavnější dort maďarských kaváren Dobos? S našimi radami jej zvládnete jako mistři cukráři

    Před 3 měsíci
    V devátém díle soutěže Peče celá země budou muset soutěžící prokázat svůj cukrářský talent na maďarském Dobosi. Úžasný dort z několika plátů těsta je přímo dokonalou kombinací máslového krému a vrstvy křupavého karamelu. A jeho chuť? Ta je zkrátka jedinečná. Takovým dortem potěšíte prostě každého.
     Komentáře
  • TVguru

    Nový dokument rozmetal mýtus o pohádkovém životě císařovny Sissi. Potetovaná rebelka si dělala, co chtěla

    Před 3 měsíci
    Nové poznatky o tom, jaký vlastně byl život císařovny Alžběty Bavorské, ukazuje rakouské dokudrama „Sisi, císařovna na útěku“, které odvysílala Česká televize.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Dětství a vojenský výcvik císaře Františka Josefa I.

    Před 3 měsíci
    Když se řekne císař František Josef I., tak vás asi napadne známý obrázek starého vousatého mocnáře. Jaké měl ale budoucí rakousko-uherský císař a král František Josef I. dětství? A kde na prahu dospělosti získával své vojenské vzdělání? S tím vás seznámí historický text, pocházející z roku 1898.
     Komentáře
  • TN

    Vzácná desetikoruna se prodala za téměř 3 miliony. Dražily se i další mince

    Před 3 měsíci
    V sobotu se v Praze konaly dvě aukce vzácných mincí, medailí a dekorací. A objevilo se tam hned několik opravdu mimořádných předmětů. Vůbec nejdražší položkou byla desetikoruna z období vlády Habsburků, která byla vydražena za rekordní částku. Celkem se na aukcích prodalo přes 550 předmětů za více než 70 milionů korun.
     Komentáře
  • Opera Plus

    Collegium Marianum působivě zahájilo jarní cyklus Barokních podvečerů

    Před 3 měsíci
    Collegium Marianum s basbarytonistou Tomášem Šelcem uvedlo v krásném prostředí Lobkowiczkého paláce pestrý program českých a v českých zemích působících autorů první poloviny osmnáctého století. Jana Semerádová a Lenka Torgersen jako protagonistky souboru opět ukázaly svoji výsostnou muzikalitu a bravuru. Tomáš Šelc se svým citem pro styl, měkkým, tvárným a přitom znělým hlasem, jakož i sympatickou prezentací jim byl výborným pěveckým partnerem nejen v závěrečné Zelenkově Salve Regina.
     Komentáře
  • Echo24

    OBRAZEM: Svatovítský poklad získal ostatky posledního českého krále Karla I.

    Před 3 měsíci
    Do Císařské kaple v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě byly po mši uloženy ostatky posledního českého krále a rakouského císaře Karla I. Rakouského. Ceremonie se zúčastnil jeho vnuk Karel Habsburský, který je stejně jako jeho děd členem rytířského Řádu sv. Jiří, nebo zástupce apoštolské nunciatury Giuseppe Silvestrini.
     Komentáře
  • České noviny

    V chrámu sv. Víta byly uloženy ostatky posledního českého krále Karla I.

    Před 3 měsíci
    Do Císařské kaple v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě byly po mši uloženy ostatky posledního českého krále a rakouského císaře Karla I. Rakouského. Ceremonie se zúčastnil jeho vnuk Karel Habsburský, který je stejně jako jeho děd členem rytířského Řádu sv. Jiří, nebo zástupce apoštolské nunciatury Giuseppe Silvestrini. Mši celebroval římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský Václav Malý. Akt se konal k příležitosti 100. výročí úmrtí Karla I. Rakouského, který usedl na trůn na podzim roku 1916 po smrti císaře Františka Josefa.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Do kaple v chrámu sv. Víta byly uloženy ostatky posledního českého krále Karla I.

    Před 3 měsíci
    Do Císařské kaple v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě byly po mši uloženy ostatky posledního českého krále a rakouského císaře Karla I. Rakouského.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Centrem Prahy prošly stovky členů řádu habsburských rytířů

    Před 3 měsíci
    Na pražském Václavském náměstí se dnes sešly stovky členů Řádu sv. Jiří, což je dynastický rytířský řád habsbursko-lotrinské dynastie.
     Komentáře
  • České noviny

    V katedrále sv. Víta uloží relikvii posledního českého krále Karla I.

    Před 3 měsíci
    Ke 100. výročí úmrtí posledního českého krále a rakouského císaře, blahoslaveného Karla I. Rakouského (1887 až 1922) bude v neděli v katedrále sv. Víta na Pražském hradě uložena jeho relikvie. Prahu při té příležitosti navštíví jeho vnuk Karel Habsburský, který je stejně jako jeho děd členem rytířského Řádu sv. Jiří. V sobotu Prahou projde průvod složený z několika stovek řádových rytířů. ČTK o tom za organizátory informoval Martin Hamšík.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Ruská ambasáda získala po přejmenování ulice novou adresu: Ukrajinských hrdinů 36

    Před 3 měsíci
    Praha zároveň pojmenovala i navazující most, který byl dosud také součástí Korunovační ulice. Ponese jméno ukrajinského vojáka Vitalije Skakuna.
     Komentáře
Reklama