Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař, kterého na Instagramu sleduje více než půl milionu lidí, vytvořil pro Nowaco špičkovou řadu čtyř produktů sous-vide a připravil k nim i speciální recepty. Skvělý nedělní oběd nebo večeři tak můžete mít hotové klidně za půl hodiny.
Vánoční speciální týden soutěže amatérských kuchařů končí v pátek u hostitele Milana. Jelikož není velký kuchař, budou mu pomáhat manželka a švagrová. Nálada u stolu bude výjimečně pohodová a nebyl by to správný romský večer bez závěrečného čardáše.
Rýže patří k těm surovinám, které se zdají jednoduché, ale připravit ji dokonale, s každým zrnkem odděleným od druhého, to chce trochu cviku. Mnohdy stačí malá chyba v poměru vody, příliš prudký oheň nebo nevhodné míchání a místo nadýchané přílohy vznikne kaše plná hrudek.
Pět hvězdných kuchařů, pět horských chat a pět gurmánských pokrmů, každý z nich doplněný vybraným jihotyrolským vínem. Na sjezdovkách Alta Badia se v neděli 14. prosince vrací gurmánská lyžařská safari, která letos slaví svůj již dvanáctý ročník. Je to den plný lyžování, prvotřídních chuťových zážitků a panoramatických výhledů na Dolomity. Lanovková sezóna letos v Alta Badii startuje 4. prosince.
Říkají o sobě, že nejsou žádní minimalisté a mají rádi byty, v nichž je vidět život. Své nové bydlení na Vinohradech si kuchař Marek Pavala a jeho partnerka Sara Madarová navrhli a zařídili úplně sami a postupně jej plní svými oblíbenými věcmi, v nichž je ukryta spousta příběhů a zážitků.
Již od prvopočátku se cukrářské řemeslo vyvíjelo uměleckým směrem nasvědčuje tomu mnoho záznamů a nálezů. Každý královský nebo šlechtický dvůr se chlubil svým uměleckým cukrářem nebo kuchařem a zároveň svým kuchařům potažmo cukrářům prokazovali svoji přízeň tím, že jim dávali různá vyznamenání a těm nejlepším i menší tituly.
Jeho cesta vedla z malé vesnice až na paluby zaoceánských lodí a do královských paláců. Marek Fichtner, šéfkuchař restaurace Červený jelen, vydává první kuchařku a my vám přinášíme ochutnávku.
Páteční klání amatérských kuchařů zakončí týden v Pardubickém kraji. Benjamínek týdne Ondřej gastronomii rozumí a dával to najevo. Připraví náročné menu v pronajatém apartmánu, což přinese určité výzvy. Proč nevaří doma?
Gabe Newell, šéf Valve a tvář platformy Steam, se překvapivě objevil i v kuchyňském světě – jako investor do chytrého zařízení Joule na vaření sous-vide. Nejenže se podílel na propagaci, ale svým technologickým instinktem pomohl udělat z Joule hit mezi domácími kuchaři.
Zazářila hned v několika televizních soutěžích a i když v té kuchařské neskončila na prvním místě, stala se jednou z nejznámější účastnic. Chili Ta Thuy je energická kuchařka, která si s námi povídala o své nejoblíbenější surovině, obsahu své lednice i o tom, proč ji kamarádi neradi zvou na domácí jídlo.
Roman Staša, bývalý juniorský hokejista, na sebe upozornil jako vítěz 4. řady kulinářské soutěže MasterChef Česko. Charismatický kuchař, který si získal diváky nejen svým talentem, ale i humorem, má za sebou také moderování pořadu Víkendová Snídaně a nyní i zkušenost jako soutěžící v Hell’s Kitchen.
Pamatujete si dobu, kdy být „na učňáku“ znamenalo, že jste se nikam jinam nedostali? Já ano. Vyrostla jsem v devadesátkách, kdy gympl byl vstupenkou do lepší budoucnosti a vysoká škola posvátným grálem. Kdo na ni šel, měl všechny dveře otevřené. Učňák tehdy zase znamenal, že nejste ta nejostřejší tužka v penálu. Byla to jiná doba s jinými příležitostmi. A taky doba plná předsudků.
Jak je možné, že si po minutě nepamatujete jméno člověka, se kterým jste se právě seznámili? Jak to, že si nedokážete vybavit ani větu ze stránky, kterou jste právě dočetli? Přitom si pamatujete písničky z dětství, vůni babiččiny kuchyně, jak se jezdí na kole. Není to věkem, vaše paměť není rozbitá, ale je netrénovaná. Můžete to ale snadno změnit.
České firmy marně shánějí zaměstnance, zatímco cizinci čekají měsíce na pracovní povolení. Proces zaměstnaneckých karet je pomalý a neflexibilní, upozorňuje v podcastu Agenda advokát Jaroslav Zeman z kanceláře Spring Walk.
Drink, který chutná jako smažené kuře, nebo takový, který na jazyku cítíte horký a ledový zároveň. V newyorském Shinji's baru používají složité techniky z michelinských restaurací. Podle jeho šéfa má být gros perfektní servis.
Známý kuchař Jiří Babica (64) se po dlouhé době objevil na veřejnosti se svou manželkou Erikou. Manželé, kteří spolu žijí už více než tři desetiletí, působili uvolněně a dokazují, že jejich vztah má i po letech stále jiskru.
Jiří Babica (64) vyvedl do společnosti svou krásnou manželku. S Erikou žije už přes tři desetiletí, a jak zachytil fotograf eXtra.cz, jejich láska je zjevně neopouští. Manželé byli dokonale sladění a usmívali se na všechny strany.
Na svatého Martina zaznamenal provoz stravování Fakultní nemocnice Olomouc dosud největší zájem o zaměstnanecké obědy, celkem museli kuchaři připravit 3170 obědů pro zdravotníky a další pracovníky. Na stolech se nejčastěji objevovala variace na svatomartinský pokrm – kachní stehno se zelím a knedlíkem a také nealkoholické pivo.
V dětství přišel o oko, živil se jako kuchař a legendární baloňák si koupil sám. Životní zvraty Petera Falka jsou neobyčejné. Jedna role ho učinila nesmrtelným. A kdo vlastně byla paní Columbová, o níž mluvil tak často?
Pondělního vaření se ujme Martin. Mladý tvůrce obsahu je natěšený, až zpropaguje před kamerou svoji práci. Jako vyučený kuchař by ale mohl zvládnout domácí knedlík. Martin si ovšem umí vše obhájit, až hosté ztratí přehled, o čem to vlastně mluví.
Herečka Eva Burešová dlouhodobě mluví o vztahu s kuchařem Přemkem Forejtem jen v superlativech. Netají se s tím, že právě s ním prožívá tu vůbec největší lásku svého života. Dojde i na splnění jejích velkých přání?
Čtyři šéfkuchaři a 8 chodů. Čtyři různé rukopisy, přístupy i kuchyně a jeden velký zážitek. To je základní myšlenka degustačních večeří, v nich hostitelská restaurace pozve další šéfkuchaře, aby společně uvařili jedno menu. Pro hosty je to skvělá možnost, jak za jeden večer pomyslně „obejít“ hned několik restaurací. Redakce Apetitu měla možnost jednu takovou degustaci prožít.
Benjamínek týdne Daniel je zvyklý pohybovat se v kuchyni. Studuje na kuchaře, což je podle některých výhoda. Jídlo bude v pátek kupodivu chválit vybíravá Anička, která doslova zvedne ze židle Vojtu. Promluví totiž o domněnkách týkajících se jeho sexuální orientace.
Znáte ten pocit – na první pohled obyčejné vejce, ale když ho udělá hotelový kuchař, vypadá úplně jinak. Žloutek je dokonale kulatý, bílek rovný a křehký, bez připálených okrajů. A přitom k tomu není potřeba žádná magie, jen pár jednoduchých kroků a trocha trpělivosti.
Za pár týdnů se někteří čeští kuchaři dočkají michelinské hvězdy. Tento symbol byl pro ně přitom vždy blíž než třeba pro kuchaře z Francie. Cedule, které Michelin posílá do restaurací po celém světě, se totiž vyrábí v Brně.
V českých pohádkách se nevaří jen lektvary. Jídlo tu má sice poněkud vedlejší roli, ale často nezapomenutelnou. Od královských hostin přes chalupářské dobroty až po nebeské lahůdky – pojďme se podívat, jak chutná česká pohádková kuchyně a které suroviny občas hrály opravdu důležitou roli.
Martin Hranáč má za sebou tajnou svatbu se svým dlouholetým partnerem Jessem Hackshawem. A i když by to málokdo čekal, po oznámení radostné novinky se na zamilovaný pár sesypala vlna kritiky, tentokrát přímo od LGBT komunity, od které by to čekal nejméně. V pořadu eXtra Host vyslal všem kritikům drsný vzkaz.
Křupavé smažené kuře s majonézou a kyselou okurkou, vložené do měkké nasládlé bulky. Typické a oblíbené jídlo z fastfoodu, stěží však skutečný kulinární zážitek. Anebo právě naopak. Když se totiž do smaženého kuřete pustí kuchař se zkušenostmi z fine diningu, běžné kuře se mění na neobyčejné. Tak je tomu v podniku Michala Valenty a Vojtěcha Knolla, nazvaného Centraal fried chicken u pražské Náplavky.
Také nadcházející víkend, který už bude listopadový, přinese několik zajímavých akcí. Redakce Jihlavské Drbny vybírá pět událostí, které se budou konat na Jihlavsku.
Známý televizní kuchař Jirka Babica je vášnivý fanoušek Sparty. S oblíbeným klubem se před pár dny vydal na zápas do chorvatské Rijeky a jen tak na něj nejspíš nezapomene. Skončil totiž v útrobách policejního vozu.
Naše země se může pochlubit mnoha velice nadanými kuchaři, z nichž mnozí měli tu čest vařit pro ty nejznámější osobnosti světa. To je případ Jaroslava Sapíka, který připravoval pokrmy pro zesnulou princeznu Dianu.
V roli zvířecích šéfkuchařů posíláte své podřízené sbírat suroviny, vaříte lahodná jídla a snažíte se ohromit přísného kritika, abyste za pomoci hvězdiček nakonec získali čepici pro toho nejlepšího.
Když se řekne Jiří Babica, většina lidí si vybaví pohodového kuchaře s typickým úsměvem, který v televizi s lehkostí hází suroviny do pánve a s nadhledem pronáší slavné „když nemáte tohle, dejte tam něco jiného“. Jenže tentokrát nešlo o kuchyň, ale o fotbal. A místo pánve skončil v policejní dodávce.
Jeho ruce servírovaly lahůdky belgickému králi, znal se s Picassem a osm let vařil pro Vlastu Buriana v jeho luxusní vile. Přesto legenda prvorepublikové gastronomie Jaromír Trejbal dožil v zapomnění, v lahůdkářské dílně, kde zdobil chlebíčky.
Český kuchař a vášnivý fanoušek fotbalové Sparty Jiří Babica se v těchto dnech dostal do křížku s chorvatskou policií. Přestože se Babica před nějakou dobou nepohodl s domácími fanoušky, i tak se v tomto týdnu neohroženě vydal na zápas do Rijeky. Po konci zápasu však zmizel. Následně se na sociálních sítích objevilo video, na kterém kuchaře v dodávce odváží místní policie.
Josef Dvořák je nejenom nejznámější český vodník, ale také komik, bavič, moderátor a svého času býval i kuchařem. I když, jak se to vezme. On sám totiž vařit neumí, a tak se této role naštěstí zhostil jenom v legendárním retro seriálu, který se mu stal hluboce osudným.
Jiřího Babicu zadržela po zápase Sparty v chorvatské Rijece policie. Známý kuchař nejprve zmizel v davu po skončení vyhroceného zápasu, následně se pak objevilo video, jak stojí v policejním antonu. Informace přinesl iSport.cz.
Jiří Babica bude co nevidět možná známější jako kontroverzní fanoušek fotbalové Sparty než jako kuchař. Po incidentu na letenském stadionu, kde se dostal v kotli do křížku s fanoušky z jeho vlastních řad, přišel další problém – tentokrát ho v chorvatské Rijece dokonce zadržela policie.
Populární kuchař a také velký fanoušek pražské Sparty Jiří Babica je opět v centru zájmu. Jen pár týdnů poté, co mezi fanoušky rezonovala jeho potyčka v pražském derby se Slavií, se totiž vydal za svým oblíbeným klubem i do Rijeky. A ani výlet do Chorvatska se podle dostupných záběrů neobešel bez problémů. Deníku se podařilo získat vyjádření přímo od slavného sparťanského příznivce.
V bruntálské restauraci Nádražka se odehrál další bouřlivý díl pořadu Ano, šéfe! Známý kuchař přijel zachraňovat podnik, který byl na hranici přežití. Provozovatelka čelila nejen finančním potížím, ale i komplikovaným vztahům se svou obsluhou.
Svou rodnou zem můžete reprezentovat ve sportu, v různých sférách kultury, ale třeba i v gastronomii. Dobře to ví kuchař Martin Svatek, který je mimo jiné členem Národního týmu kuchařů a cukrářů České republiky. Na přelomu letošního srpna a září vařil v restauraci českého pavilonu na světové výstavě Expo v japonské Ósace.Všechny díly podcastu Dopolední host můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Velké emoce doprovázely poslední epizodu Hell’s Kitchen Česko. Nejen, že se do poslední chvíle nevědělo, zda soutěž neopustí jeden z favoritů, ale také oba dva týmy připravovaly zásnubní menu pro kuchaře Adama Runduse a jeho snoubenku Dorotku. Nic z toho se neobešlo bez komplikací a divákům se předvedlo drama jako ze Shakespearovských her.
Eva Burešová je sama nadaná v mnoha směrech. Je skvělou herečkou, zpěvačkou i tanečnicí. Její starší syn však zdědil vlohy i po tatínkovi, který je hudebníkem. Sám by jednou chtěl být hercem.
V českých hospodách i moderních kuchyních se tiše šíří metoda, která nahrazuje klasický trojobal. Panýrunk je směs mouky, vody a soli, někdy i s vajíčkem. Šetří čas i peníze, ale vyvolává vášnivé diskuze. Drží opravdu líp než tradiční postup?
Roman Staša je nejen známý kuchař a vítěz MasterChefa, ale také milující táta a manžel. Ačkoli o své partnerce příliš nemluví, v pořadu eXtra Host prozradil některé detaily jejich seznámení. A jak to má jeho partnerka s vařením?
Pokrmy z uzeniny jsou v polské kuchyni připravovány na mnoho způsobů. Podávají se se zelím, s hráškem i s omáčkami. V 17. století uměl každý zdatný polský kuchař připravovat uzeniny na 12 způsobů a od kuchaře ve šlechtických kuchyních se vyžadovala znalost přípravy uzenin na 24 různých způsobů.
Umývat, nebo neumývat houby? To je letitý spor profesionálních kuchařů i nadšených sběračů hub o to, zda houby před dalším použitím nejprve umýt, či neumýt. Pojďme se podívat na argumenty obou táborů.