Zavřít
Oxfordská univerzita

Oxfordská univerzita

Nejnovější články na Seznamu na téma Oxfordská univerzita
  • CNN Prima News

    Obří kytce páchnoucí po mrtvolách hrozí vyhynutí. V Asii z ní vyrábějí energy drinky

    Před 2 dny
    Parazitické rostlině, která má největší květy na světě a páchne jako hnijící maso, hrozí vyhynutí. O vzácnou raflézii se botanici zajímají po staletí, nyní se ale o budoucnost květiny obávají a vyzývají k její záchraně. Rostlinu s květy o průměru přes jeden metr a váze více než deset kilogramů se totiž nedaří rozmnožit a kvůli kácení lesů v jihovýchodní Asii zřejmě brzy nebude mít kde růst. Místní ji přitom využívají k výrobě léčiv nebo energetických nápojů. Píší o tom weby The Guardian či Sky News.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Sunakova klimatická otočka: Schytává to i od automobilek

    Před 3 dny
    Automobilky Ford nebo Kia kritizovaly rozhodnutí britského premiéra Rishiho Sunaka odložit zákaz prodeje aut se spalovacími motory o pět let. Jeho nový klimatický plán kritizuje i opozice. Sunak ho ale brání.
     Komentáře
  • Osel

    Cogito ergo sum? Sílí podezření, že pokročilé inteligence mají situační povědomí

    Před 7 dny
    Zatím ani pořádně nechápeme vlastní vědomí a už nás zneklidňuje možnost, že určitou formu vědomí mají velké jazykové modely. Mezinárodní tým odborníků tvrdí, že přistihl velké jazykové modely při situačním povědomí. Nejsou sice napojené na raketová sila, ale pro jistotu to vědci hodlají pořádně prozkoumat.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Postcovidový syndrom: dlouhodobé následky onemocnění covid-19

    Před 7 dny
    Postcovidový syndrom, známý také jako dlouhodobý covid, je komplexní soubor přetrvávajících fyzických a psychických symptomů.
     Komentáře
  • Nedd

    Reaktory na Měsíci budou pohánět palivové články o velikosti semínek máku

    Před 11 dny
    Uplatní se nová technologie určená pro lunární základnu také v pozemské energetice?
     Komentáře
  • iBydlení

    Nová databáze Unknome obsahuje seznam nejtajemnějších genů naší dědičné informace

    Před 17 dny
    Vědci pod vedením týmu z Oxfordské univerzity vytvořili novou veřejně dostupnou databázi Unknome, která je sborníkem tisíců nedostatečně prozkoumaných proteinů pocházejících z našeho genomu. Odborníci věří, že se Unknome na rozdíl od jiných databází bude časem postupně zmenšovat.
     Komentáře
  • Žena-in

    Ikonické lokace filmů, které zná každý: Prosluněný řecký ostrov a nekonečná poušť

    Před 20 dny
    Některá filmová místa nás svou atmosférou doslova pohltí a mnohdy dodají filmům také onu specifickou jiskru. A je jedno zda se jedná o romantickou komedii nebo postapokalyptický thriller. Následující článek nás na chvíli přenese do prosluněného Řecka, kouzelného Nového Zélandu či třeba na pustou poušť.
     Komentáře
  • Deník

    Na Britské muzeum se snesla kritika. Krádeží si nevšimli, jsou laxní, míní lidé

    Před 23 dny
    Z Britského muzea nedávno pravděpodobně dlouholetý kurátor ukradl velké množství cenností, včetně zlatých šperků a drahokamů. Dlouhé roky si toho přitom nikdo nevšimnul. Ač si mnozí myslí, že je z muzea těžké cokoliv odnést, mnohokrát tomu tak není. Dokládají to i incidenty z historie.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Když se vědci hádají o vliv e-cigaret, tabákový průmysl se směje

    Před 24 dny
    Jejich bývalí kolegové a spolupracovníci se k nim obrátili zády. To je skutečnost, které čelí vědci, zdravotníci a doktoři pracující na výzkumu e-cigaret. Zároveň je ale pronásledují lobbisté a marketéři.
     Komentáře
  • Dům a zahrada

    Chcete sport, při kterém si nezničíte tělo? Choďte pěšky

    Před 26 dny
    Jezdit autem každý den do práce je sice rychlá a pohodlná varianta, ale pro své zdraví a životní prostředí toho moc neuděláte. Vyměňte motor za své nohy nebo kolo. Snížíte emise uhlíku ve vašem městě a navíc budete mít skvělý pocit. Výhody těchto ekologicky přívětivých způsobů dopravy rozebereme v následujících řádcích.
     Komentáře
  • TechFocus

    Tajemná temná skvrna na Neptunu byla poprvé pozorována z povrchu Země

    Před 30 dny
    Astronomům se podařilo zaznamenat pomocí dalekohledu ESO/VLT velkou tmavou skvrnu v atmosféře planety Neptun a nečekaně také menší světlou oblast, která s ní sousedí..
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci z Oxfordské univerzity vyvinuli zařízení, které bude detekovat vodu na Měsíci

    Před 1 měsícem
    Nejmodernější kamera, která pomůže najít vodu na Měsíci, se chystá na svou první misi. Lunární termální mapovač, který sestrojili vědci z Oxfordské univerzity, pomůže určit polohu a množství vody na Měsíci, uvádí BBC.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Princ z Walesu se podruhé narodil před 620 lety: Zkušený chirurg mu zázračně vyšrouboval šíp z lebky

    Před 1 měsícem
    Kdyby nebylo dovedností jeho chirurga, jež mu zaživa, bez umrtvení, revolučním nástrojem i metodou odstranil z obličeje šíp vystřelený během jedné z bitev, byl by budoucí anglický a francouzský král Jindřich V. Plantagenet zemřel ve věku 16 let.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Na výlet i pracovní schůzku. Bez termosky se neobejdete v zimě ani v létě. Jak vybrat tu pravou?

    Před 1 měsícem
    Dobře izolující termoska už dávno není pouze vybavením cestovatelů a dobrodruhů, skvělou službu vám udělá i na rodinném výletě nebo doma při nachlazení. V parném létě udrží vaši vodu ledově chladnou, v zimě vás i po několika hodinách venku zahřeje horký čaj. Kvalitní termoska, která účinně izoluje, má ale svá specifika. Jak poznat skutečně funkční termosku a jak vybrat tu pravou, vám poradí náš článek.
     Komentáře
  • Svět2000

    Jak toxický je alkohol? Nový výzkum odhaluje 60 nemocí souvisejících s alkoholem

    Před 1 měsícem
    Nedávno provedená studie vědců z Pekingské univerzity a Oxford Population Health objasnila náchylnost mužů k 60 nemocem souvisejícím s konzumací alkoholu, píše SciTechDaily.
     Komentáře
  • iGlanc

    8 fascinujících spánkových rituálů: Britové spí nazí, Číňané bez zrcadel, jinde se bojí smrtících vibrací

    Před 1 měsícem
    Probdělé noci a zoufalé převalování se v posteli, když se za žádnou cenu nedaří usnout, zažil občas asi každý. Zjišťovali jsme, jak s nespavostí bojují v různých kulturách.
     Komentáře
  • iBydlení

    Nadměrná konzumace masa a její dopady na ekosystém

    Před 1 měsícem
    Nová studie britských vědců ukazuje, že pokud by se ve Spojeném království většina lidí přeorientovala z živočišné na rostlinnou stravu, mohlo by se životnímu prostředí ulevit podobně jako by bylo vyřazeno z provozu 8 milionů aut. Analýza je přitom jednou z nejspolehlivějších predikcí moderní vědy.
     Komentáře
  • Svět2000

    10 nejprestižnějších univerzit světa pro rok 2024, pět z nich je v Evropě

    Před 1 měsícem
    V první desítce žebříčku dominují instituce z Evropy a Ameriky, z nichž mnohé získaly perfektních 100 bodů v ukazatelích, jako jsou: "Akademická pověst", "Pověst zaměstnavatele" a "Poměr počtu studentů a vyučujících".
     Komentáře
  • Svět2000

    Setkání Země s asteroidem Apophis v roce 2029 nebude kolizní, ale může napáchat velké škody

    Před 1 měsícem
    Již od roku 2004 je pod přísným dohledem. Byla totiž označena jako potenciálně nebezpečný asteroid, který může ohrozit život na Zemi. Už víme, kudy poletí.
     Komentáře
  • BusinessNews24

    10 pracovních pozic, které AI s největší pravděpodobností nahradí

    Před 1 měsícem
    Od svého vydání v listopadu loňského roku se ChatGPT od OpenAI používá k psaní motivačních dopisů, vytváření dětských knih, a dokonce pomáhá studentům podvádět při psaní esejí. Hrozí, že vás nahradí v práci?
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Vapování ano, nebo ne? Shodne se jen málokdo

    Před 1 měsícem
    Spor o to, jak se postavit k vapování, se prohlubuje. Jen na jediné věci se vědci, lékaři a zdravotničtí činitelé shodují: Chtějí, aby lidé nekouřili. Tím jejich jednota ale končí. Tématu se věnuje bruselský list Politico.
     Komentáře
  • OnlyU

    Přechod k rostlinné stravě může zachránit nejen vás, ale i planetu. Alespoň to ukazují nové studie

    Před 1 měsícem
    Další váš známý přestal jíst maso a stal se vegetariánem, nebo dokonce veganem? Ačkoliv vám to může připadat jako hloupost, tak studie prokázaly, že tato změna jídelníčku nejenže má pozitivní vliv na vaše zdraví, ale dokonce tím zachraňujete planetu. Zdroj
     Komentáře
  • Flowee

    Pijete jako duhy? Nejspíš zestárnete dřív, než stačíte říct „borůvkovej koláč“

    Před 2 měsíci
    Nebuď zvědavý, budeš brzo starý, říkalo se kdysi. Podle nové studie by to ale spíš mělo být "nebuď opilý, budeš brzy starý". Alkohol ve velkém množství a po dlouhou dobu urychluje biologické stárnutí
     Komentáře
  • Svět2000

    Obyvatel Almaty, původem z Novosibirsku, si vrtákem vyvrtal lebku, aby si do mozku implantoval čip, kterým chtěl ovládat své sny

    Před 2 měsíci
    Než se rozhodl implantovat čip do vlastního mozku, provedl pokusy na pěti ovcích. Michail Raduga (40) dříve strávil mnoho hodin sledováním práce neurochirurgů na populárních webových stránkách.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Jíst burger obden, ušetřit polovinu emisí. Výroba masa má podle vědců stejný efekt jako provoz milionů aut

    Před 2 měsíci
    Když velcí jedlíci omezí, i částečně, spotřebu masa, může to mít na životní prostředí podobný efekt, jako když na silnicích přestanou jezdit miliony aut. Dokazuje to studie britské oxfordské univerzity, která zjišťovala dopady různých druhů stravování na emise skleníkových plynů.
     Komentáře
  • Flowee

    Umělá inteligence je pro lidstvo hrozbou. Ale ne takovou, jakou si nejspíš myslíte

    Před 2 měsíci
    S nedávným bleskovým rozvojem ChatGPT a dalších systémů, založených na umělé inteligenci, se mezi odborníky i obyčejnými lidmi vyrojila řada obav ohledně toho, jak velkou katastrofu může pro lidstvo příchod AI znamenat.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Po shození pěti kil se začnou dít nevídané věci

    Před 2 měsíci
    Pět kilogramů. To je třeba 10 balení rýže parboiled (po 500 gramech). Když ze svého těla sundáte právě takovéto množství tuku, začnou se dít nevídané věci. A jedna je lepší než druhá!
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Naděje pro Afriku. Dvanáct zemí dostane účinnou vakcínu proti malárii

    Před 2 měsíci
    Ghana, Keňa a Malawi získaly za poslední čtyři roky miliony dávek vakcíny proti malárii, u které se prokázala účinnost. V následujících letech ji dostane další tucet afrických zemí. Na nemoc nyní každoročně umírá půl milionu dětí.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Jak vypadal útok žraloka před 3 000 lety? Nebohý rybář přišel o nohy, útočit mohlo více zvířat

    Před 2 měsíci
    K nejstaršímu známému napadení člověka žralokem došlo před 3 000 lety v Japonsku. Tvrdí to výzkumníci z Oxfordské univerzity, podle kterých asi 790 rýh na ostatcích muže z kultury Džómon způsobil právě tento mořský predátor.
     Komentáře
  • Echo24

    Univerzita Karlova poskočila o desítky míst v žebříčku nejlepších škol světa

    Před 2 měsíci
    Mezi 500 nejlepších vysokých škol na světě se letos, stejně jako loni, umístili tři čeští zástupci. Nejlépe si v žebříčku sestavovaném britskou poradenskou společnost Quacquarelli Symonds (QS) vedla Univerzita Karlova. Letos obsadila 248. pozici, zatímco loni byla 288. Na 400. místě následuje s výrazným meziročním zlepšením brněnská Masarykova univerzita. Třetí skončilo České vysoké učení technické v Praze. Oproti loňsku vypadla z první pětistovky Vysoká škola chemicko-technologická v Praze…
     Komentáře
  • Aktuálně

    Univerzita Karlova je mezi 250 nejlepšími vysokými školami světa, boduje i Masarykova

    Před 2 měsíci
    Z českých škol si nejlépe v žebříčku sestavovaném britskou poradenskou společnost Quacquarelli Symonds vedla Univerzita Karlova.
     Komentáře
  • Novinky

    Karlova i Masarykova univerzita si v mezinárodním žebříčku vysokých škol polepšily

    Před 2 měsíci
    Mezi 500 nejlepších vysokých škol na světě se letos, stejně jako loni, umístili tři čeští zástupci. Nejlépe si v žebříčku sestavovaném britskou poradenskou společnost Quacquarelli Symonds (QS) vedla Univerzita Karlova (UK). Letos obsadila 248. pozici, loni skončila na 288. příčce. Na 400. místě následuje s výrazným meziročním zlepšením brněnská Masarykova univerzita.
     Komentáře
  • Flowee

    Máte potíže ve vztahu? Spěte každý ve své ložnici, radí britský vědec

    Před 2 měsíci
    Profesor z Oxfordu doporučuje rozháraným párům jako lék na sváry ve vztahu spánek v oddělených ložnicích. Má to ale háček, jeden z partnerů musí mít potíže s chrápáním.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Zemřel držitel Nobeloby ceny a průkopník lithium-iontových baterií Goodenough. Bylo mu 100 let

    Před 2 měsíci
    Ve věku 100 let v neděli zemřel americký vědec německého původu John Goodenough. V roce 2019 získal jako nejstarší laureát Nobelovu cenu za chemii za vývoj lithium-iontových baterií, které se v současné době využívají po celém světě k napájení přenosných elektronických zařízení. Podle agentur Reuters a AP to v pondělí oznámila Texaská univerzita v Austinu, na níž Goodenough dlouhá léta působil.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Zemřel nejstarší laureát Nobelovy ceny. Jeho objev umožnil vznik mobilů a notebooků

    Před 2 měsíci
    Ve věku 100 let zemřel v neděli americký vědec německého původu John Goodenough. V roce 2019 získal jako nejstarší laureát Nobelovu cenu za chemii za vývoj lithium-iontových baterií, které se v současné době využívají po celém světě k napájení přenosných elektronických zařízení. Oznámila to Texaská univerzita v Austinu, na níž Goodenough dlouhá léta působil.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Zemřel nositel Nobelovy ceny a průkopník lithium-iontových baterií Goodenough

    Před 2 měsíci
    Goodenough zemřel v neděli v domě s pečovatelskou službou v Austinu. Příčina smrti nebyla uvedena.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    ČNB mluvila a vyšla vstříc spekulantům, říká ekonomický veterán Drábek

    Před 2 měsíci
    Čeští centrální bankéři nezvládli taktiku, jak hrát s trhem proti inflaci a dopadlo to posílením koruny. Odnesly to ale nejvíc menší firmy, které by měly být tahounem ekonomiky, říká ekonom Zdeněk Drábek.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Jakékoli množství alkoholu zvyšuje riziko více než 60 nemocí

    Před 3 měsíci
    Považujete se za příležitostného konzumenta alkoholu, proto si namlouváte, že to na vaše zdraví nemůže mít žádný vliv? Ale ono prý má, a dokonce větší, než se předpokládalo. Vážně vůbec nezáleží na tom, kolik a kdy toho vypijete?
     Komentáře
  • Marianne

    Lékař vysvětluje, proč byste si neměli odpírat sladké dezerty. Vyhnete se nejen stresu

    Před 3 měsíci
    Neříkáme, že je zdravé, abyste každý den začínali punčovým řezem, pokračovali koňakovou špičkou a večer zakončili karamelovým větrníkem. Na druhou stranu ale rozhodně neplatí, že byste se dezertům měli zuby nehty vyhýbat.
     Komentáře
  • WN24

    Stres způsobený genderovou nerovností poškozuje mozky žen, ukázala nová studie

    Před 3 měsíci
    Výsledky nové studie naznačují, že existuje souvislost mezi genderovou nerovností a vyšším rizikem problémů s duševním zdravím. Varuje před tím hlavní autor experimentu, který byl první svého druhu, Dr. Nicolas Crossley.
     Komentáře
  • Novinky

    Úředníky v Tokiu nahradí umělá inteligence

    Před 3 měsíci
    Tokio do budoucna nepočítá s tím, že by v kancelářích pro zpracování textu našli uplatnění lidé. Metropolitní vláda je chce nahradit umělou inteligencí (AI). Nejde přitom o žádnou hudbu budoucnosti, proces transformace má na pracovištích nastat již od letošního srpna.
     Komentáře
  • Receptovník

    Bílé pruhy na kuřecích prsou vypovídají o nevhodném původu masa

    Před 3 měsíci
    Většina z nás si zvykla kupovat kuřecí maso, protože je levné, jemné a lehce stravitelné. Kuřecí prsa jsou však speciálním případem, protože i když jsou cenově dostupná a mají vysokou výživovou hodnotu s nízkým obsahem tuku, některá z nich mohou mít viditelné bílé pruhy, které by nás měly upozornit na jejich pochybnou kvalitu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Více než polovina Čechů se vyhýbá zprávám o Ukrajině. Nejvíce věří rozhlasu

    Před 3 měsíci
    Nejdůvěryhodnější média v Česku jsou veřejnoprávní Český rozhlas a televize, ukázal nový průzkum Digital News Report.
     Komentáře
  • Světoběžník

    Neskutečná záchrana v pekelných vodách Antarktidy. Hrdinu Ernesta Shackletona vystihují nedávno nalezené dopisy

    Před 3 měsíci
    Polární expedice se se zásobami vydala na nejistou cestu. Na ledové kře se nakonec dostala na volné moře a pak veslovala 160 km na Sloní ostrov.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Jednoduchý krevní test pro detekci 50 různých typů nádorů sklízí úspěchy

    Před 3 měsíci
    Jednoduchý krevní test úspěšně rozpoznal různé formy rakoviny se 75% přesností. Dokáže také vyloučit onemocnění s přesností 97 procent.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Lidé se líbají mnohem déle, než se myslelo. Výzkum odhalil nejstarší polibek

    Před 3 měsíci
    Je líbání kulturní záležitostí, anebo ho máme v genech? Složitá otázka, na kterou věda nemá jasnou odpověď. Nově ale získala důkazy, že se lidé líbali už v dávných dobách. Analýza nálezů z oblasti dnešního Blízkého východu totiž prokázal, že první zobrazení polibku pochází z dob před 45 00 lety. Je to nejméně o tisíc let dříve, než naznačovaly dosavadní důkazy.
     Komentáře
  • WN24

    Vědci vyvinuli test z krve, který může včas rozpoznat padesát typů rakoviny

    Před 3 měsíci
    Krevní test, který odhalí více než padesát typů rakoviny ve včasném a tedy léčitelném stádiu, se podle britských vědců ukazuje jako velmi slibný.
     Komentáře
  • Echo24

    „Ženy by měly přestat brát antikoncepci“

    Před 3 měsíci
    Mary Harringtonová je autorkou knihy Feminism Against Progress (Feminismus proti pokroku). Sama sebe považuje za „reakcionářskou feministku“, bojuje za ženská práva, ale je jasné, že její názory jsou velmi vzdálené feministickému mainstreamu. Nedávno promluvila na konferenci národních konzervativců v Londýně a pro Echo své názory dovysvětlila.
     Komentáře
  • LUI

    Rakovina prostaty nevyžaduje okamžitou léčbu, zjistila 15 let trvající studie. Procento přeživších pacientů je stejně vysoké bez ohledu na to, zda byli léčení, nebo jen monitorováni

    Před 4 měsíci
    Léčba rakoviny prostaty může u většiny mužů počkat, zjistila dlouhodobá studie britských odborníků. Rozdíl v úmrtnosti mezi muži léčenými operativně, ozařováním nebo nechanými pouze pod lékařským dohledem bez jiných zásahů, byl totiž bezvýznamný.
     Komentáře
  • Echo24

    Líbání je mnohem starší, než vědci zatím tušili. Zaměřili na ně výzkum

    Před 4 měsíci
    Líbání jako projev romantické nebo sexuální náklonnosti je mezi lidmi praktikou starou nejméně 4500 let. Objevilo se tedy o tisíciletí dříve, než se obecně předpokládalo. Agentuře AFP to řekli autoři studie, která byla publikována tento týden.
     Komentáře
  • Svět hospodářství

    BBC: Jak umělá inteligence změní pracovní den

    Před 4 měsíci
    Chatbot pomáhá pracovníkům psát motivační dopisy a životopisy i generovat nápady, uvedla BBC.
     Komentáře
  • České noviny

    BBC: Jak umělá inteligence změní pracovní den

    Před 4 měsíci
    Umělá inteligence (AI) je tu s námi už léta, ale málokdy se o ní mluvilo tak často jako nyní. Spuštění aplikace ChatGPT společnosti OpenAI ji vystřelilo do povědomí mnoha lidí, kteří jí do té doby nevěnovali příliš pozornosti - nebo neměli pocit, že je pro jejich život relevantní. Ačkoli se někteří pracovníci obávají, že je AI nahradí, odborníci tvrdí, že tato technologie může ve skutečnosti pozitivně ovlivnit každodenní život pracovníků i jejich dovednosti, a dokonce zlepšit celkovou ekonomiku práce, napsal server BBC.
     Komentáře
  • Nedd

    Vynalezli polibky staří Sumerové?

    Před 4 měsíci
    Páry v Mezopotámii se už před 4500 lety líbaly tak, jak to známe my. A možná to dělali jako první lidé na světě.
     Komentáře
  • Nedd

    Vynalezli polibky staří Sumerové? Líbali se už před 4500 lety

    Před 4 měsíci
    Páry v Mezopotámii se už před 4500 lety líbaly tak, jak to známe my. A možná to dělali jako první lidé na světě.
     Komentáře
  • Nedd

    Vynalezli polibky obyvatelé Mezopotámie? Líbali se už před 4500 lety

    Před 4 měsíci
    Páry v Mezopotámii se už před 4500 lety líbaly tak, jak to známe my. A možná to dělali jako první lidé na světě.
     Komentáře
  • České noviny

    Líbání mezi romantickými partnery je staré nejméně 4500 let, zjistila studie

    Před 4 měsíci
    Líbání jako projev romantické nebo sexuální náklonnosti je mezi lidmi praktikou starou nejméně 4500 let. Objevilo se tedy o tisíciletí dříve, než se obecně předpokládalo. Agentuře AFP to řekli autoři studie, která byla publikována tento týden.
     Komentáře
  • inSmart

    Jak bude vypadat svět kvůli emisím v roce 2100. Umělá inteligence ukázala ponurou budoucnost

    Před 4 měsíci
    Pokud v nadcházejících letech nedocílíme nulových emisí, globální oteplování a znečištění ovzduší se vymkne kontrole a klima se stane nepřátelským vůči všemu živému. Vědcům umožnila nahlédnout do této dystopické budoucnosti umělá inteligence.
     Komentáře
  • Netflixer

    Seriál Královna Šarlota se natáčel na nádherných místech. Tvůrci vybrali samé pozoruhodné britské památky

    Před 4 měsíci
    Romantický seriál s prvky historie zvaný Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových (Queen Charlotte: A Bridgerton Story) v současné době vládne netflixovské TOP 10 nejsledovanějších seriálů. Chcete vědět, kde se natáčel a jaké pozoruhodné lokace si filmaři vyhlídli? Pojďme se na ně podívat podrobněji.
     Komentáře
  • Novinky

    Nerovnost pohlaví a stres s tím spojený ohrožují zdraví mozku

    Před 4 měsíci
    Genderová vyváženost, rovnost pohlaví je téma, které rezonuje společností již mnoho let. Jakkoli se v tomto ohledu řada věcí zlepšila, stále jsou v mnoha situacích ženy znevýhodněny, případně nejsou doceněny a oceněny tak, jak by chtěly nebo mohly být. To vše se pak podepisuje na jejich duševním zdraví i zdraví jejich mozku.
     Komentáře
  • TN

    Britové umírají po desítkách tisíc. Situace je varováním i pro Česko

    Před 4 měsíci
    Zdravotnická krize v Británii si pravděpodobně vybírá svou daň. Země totiž stále hlásí o desítky tisíc mrtvých více, než bylo v minulosti běžné. Covid za to ale tentokrát nemůže. Tamní situace by přitom měla být varováním i pro Česko.
     Komentáře
Reklama