Zavřít
Vincent van Gogh

Vincent van Gogh

Nejnovější články na Seznamu na téma Vincent van Gogh
  • Frews

    Které umělecké osobnosti si sáhly na život v souvislosti s bipolární poruchou?

    Před 3 dny
    V pátek 15. září 2023 zemřel v Austinu v Texasu americký herec Billy Miller, hvězda seriálů Mladí a neklidní, Kravaťáci či General Hospital. Bylo mu pouhých 43 let. Před smrtí se potýkal s bipolární afektivní poruchou, která ho nakonec stála život.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Neznámý muž vrátil ztracený van Goghův obraz. Dílo za několik milionů předal v tašce z IKEA

    Před 4 dny
    Nizozemská policie získala díky „detektivu umění“ Arthuru Brandovi zpět ukradený obraz od Vincenta van Gogha. Muž, který podle Branda nemá s krádeží nic společného, vrátil dílo v hodnotě několika desítek milionů korun v tašce z IKEA. O případu informoval deník The Guardian.
     Komentáře
  • Flowee

    Newton, Darwin či Van Gogh: Slavní a géniové bývají automaticky odsouzeni k depresím

    Před 6 dny
    Máte-li vyšší IQ, budete víc bloudit ve vlastních myšlenkách, méně vyjadřovat své emoce a budete zřejmě i trochu asociální
     Komentáře
  • Novinky

    Detektiv našel ukradený Van Goghův obraz. Přinesli mu ho v tašce z IKEA

    Před 8 dny
    Nizozemskému detektivovi Arthuru Brandovi se na začátku týdne podařilo získat cenný obraz, jenž byl ukraden před třemi a půl lety. Blíže neurčený muž mu jej přinesl v tašce z IKEA zabalený v bublinkové folii.
     Komentáře
  • WN24

    Obraz Van Gogha ukradený z muzea se vrátil v Ikea tašce

    Před 10 dny
    Van Goghův obraz ukradený z nizozemského muzea v březnu 2020 je po 3,5 letech snahy zpět v bezpečných rukou. Zabalený v polštáři a v tašce Ikea ho detektivovi předal neznámý muž.
     Komentáře
  • Pravda24

    Nizozemský umělecký detektiv získal zpět van Goghův ukradený obraz v hodnotě více než 143 milionů českých korun

    Před 11 dny
    Nizozemský umělecký detektiv přezdívaný „Indiana Jones světa umění" dnes zveřejnil, že získal zpět obraz Vincenta Van Gogha v hodnotě 143 180 000 českých korun, který byl před více než třemi lety ukraden z muzea při odvážné půlnoční loupeži, píše deník Daily Mail.
     Komentáře
  • Zítřek

    Rogerovi Watersovi je 80. Génius, kterému přeskočilo

    Před 17 dny
    Historie zná příklady geniálních lidí, kteří na sklonku života jednali nepříčetně. Někdy je těžké rozlišit, zdali za to může nevyléčitelné duševní onemocnění nebo výsledek stupňující se arogance a odtržení od normální společnosti. Roger Waters je možná spíše druhý případ.
     Komentáře
  • StoryMag

    Dodnes neobjasněné záhady, které jsou svědectvím o síle umění, jež dokáže zaujmout i mystifikovat

    Před 25 dny
    Svět umění byl odjakživa do určité míry obestřen tajemstvím a některá mistrovská díla v sobě skrývají záhady, které dodnes matou odborníky a podněcují naši představivost. Představte si, že stojíte před obrazem, jehož tahy štětce šeptají nevyřčené příběhy a každý detail skrývá potenciál odhalit skrytou pravdu.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Přátelí se s Putinem a má Warhola. Ukrajina mapuje umění v rukou Rusů, chce zabránit porušování sankcí

    Před 1 měsícem
    Ruští oligarchové jsou navzdory západním sankcím stále součástí světového trhu. Sankce obchází například obchodováním s výtvarným uměním a artefakty. Ukrajina tak vytvořila databázi uměleckých děl spojených s ruskými občany, na které se vztahují západní sankce. Kromě sankcí jde ukrajinským úřadům také o vypátrání děl, které Rusko z Ukrajiny během války odvezlo.
     Komentáře
  • Novinky

    Počítače křísí Beatles a usnadňují nákup

    Před 1 měsícem
    Beatles letos vydají novou skladbu, přestože dva jejich členové jsou po smrti. Pomohla umělá inteligence, když dotvořila hlas zpěváka Johna Lennona, zastřeleného před 42 lety.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Skutečný Oppenheimer: Jak se z hrdiny, otce atomové bomby, stal vyvrhel

    Před 2 měsíci
    Geniální fyzik. Rozporuplný intelektuál. „Otec atomové bomby“ i přesvědčený aktivista proti závodům ve zbrojení a vývoji dalších jaderných zbraní. Robert Oppenheimer. Jedna z nejpozoruhodnějších postav moderních amerických dějin.
     Komentáře
  • Marianne

    Koupili byste si nábytek, který by podle umělé inteligence navrhl Leonardo da Vinci, Gogh nebo Picasso?

    Před 2 měsíci
    To, že světoví malíři občas zabrousí i mezi užitý design a navrhnou nějaký praktický kousek, není zcela ojedinělé. Jak by mohl vypadat nábytek z pera těch nejslavnějších světových malířů? Hlasujte o ten NEJ!
     Komentáře
  • Nespěchej

    Geniální malíř nebyl za života uznávaný, trpěl psychickou poruchou a velmi brzy spáchal sebevraždu. Vincenta Van Gogha nechtěla žádná žena, útěchu měl pouze u svého bratra

    Před 2 měsíci
    Svůj talent k malování objevil dnes už uznávaný Vincent Van Gogh velmi krátce před svou smrtí. Dalo by se říct, že teprve v sedmadvaceti letech se našel. Bohužel trpěl těžkými depresivními stavy, které mu zkreslovaly jeho pohled na svět a často mu také znemožňovaly pracovat. Možná, kdyby zvládl život, dočkal by se obdivu i za svého života.
     Komentáře
  • Kaocko

    Umění přenesla z plátna na své tělo. Fanoušci jsou u vytržení

    Před 2 měsíci
    Úchvatná ring girl Brittney Palmer nedávno upoutala pozornost svých fanoušků na Instagramu smyslnými snímky svého těla pomalovaného barvou.
     Komentáře
  • Novinky

    S Van Goghem si může popovídat kdokoliv. Díky umělé inteligenci

    Před 3 měsíci
    Příští měsíc uplyne 133 let od úmrtí nizozemského malíře Vincenta Van Gogha. To ale neznamená, že bychom si s ním nemohli popovídat. V rámci unikátního projektu tohoto umělce „oživili“ s využitím umělé inteligence na obřím technologickém veletrhu VivaTech, který se konal minulý týden v Paříži. Informovala o tom francouzská veřejnoprávní rozhlasová stanice RFI.
     Komentáře
  • Newstream

    Proč sis uříznul ucho? Lidé konverzovali na veletrhu VivaTech skrze umělou inteligenci s Van Goghem

    Před 3 měsíci
    Návštěvníci technologického veletrhu VivaTech ve Francii si díky umělé inteligenci mohli povídat si s nizozemským malířem Vincentem Van Goghem. Na projektu spolupracovala technologická firma Jumbo Mana ze Štrasburku, pařížské Musée d'Orsay a odborník na malířův život a dílo Wouter van der Veen.
     Komentáře
  • Marianne

    KVÍZ: Dokážete určit malíře světoznámých obrazů? Jména umělců a obrazy zná zvlášť téměř každý, málokdo si je ale dokáže spojit

    Před 3 měsíci
    Leonarda da Vinciho a jeho obraz Mony Lisy, který je nejaslavnějším portrétem všech dob, zná snad každý. Znáte ale i jeho další díla? A jak dobře se vyznáte v impresionistech, mezi které spadá například Monet, Renoir či van Gogh? Udělejte si náš kvíz a zjistěte to.
     Komentáře
  • NerdFix

    Jak Alan Moore zboural komiksové mantinely...

    Před 3 měsíci
    Proč je Alan jedním z nejvlivnějších a nejgeniálnějších komiksových scenáristů na světě? To se vám prostřednictvím klíčových motivů jeho nejslavnější tvorby pokusíme vysvětlit.
     Komentáře
  • Root

    Intel Open Image Denoise 2.0 běží na GPU, Wine 8.9 uzavírá 17 let starou chybu

    Před 3 měsíci
    Aktualizace ovladače GPU AMD o podporu správy barev, Linux dostane opravu hybridního SMP, aby nové notebooky nedetekovat jako stroje s 11 sockety, KDE Plasma 6.0 zase noční režim na Waylandu i s GPU Nvidia. Máme tu nové Wine, které mezi novinkami přináší aktualizaci enginu Mono na verzi 8.0.0, dokončení převodu ovladače PostScriptu do formátu Portable Executable či podporu Dopplerovského posuvu v DirectSound a zrychlení GdiPlus.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Rozhovor: Jak se tiskne dobrá fotka z mobilu nebo výstava Czech Press Photo?

    Před 3 měsíci
    Rozhovor s Radkem Mikulášem z firmy Pictoart o tisku výstav Czech Press Photo i o tom, jak velkou fotku jde vytisknout z mobilu.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Status umělce? Z prasete a umělce je užitek až po smrti. Kulturní monitor Jana Paula

    Před 4 měsíci
    Toto drsné přirovnání kdysi vystihovalo realitu, ale časy se mění. Romantickou představu, že umělec musí pro umění strádat, už nalezneme snad jen v dopisech Vincenta van Gogha, a v životopisech moderních malířů, jejichž životní úděly většinou provázela nouze. Mnozí z nich i přesto, a možná právě proto, vytvořili úžasné dílo.
     Komentáře
  • Čteme vám Seznam Zprávy

    6 min

    Podcast
    Sem se nechodí umírat. LDN bojují o lepší pověst

    Před 4 měsíci

    ·

    6 minut

    Článek Josefa Mačího. Co nejrychleji doléčit, rozpohybovat a pak domů. V léčebnách dlouhodobě nemocných se rozhodně nezůstává na neurčito, jak ukazují příběhy tří pacientů. V nohách nemocničního lůžka sedí Josef, už starší bigbíťák, jak sám sebe označuje. Pro některé pacienty může být pobyt na lůžku následné péče strašák, pro Josefa jde ale o místo, kam se těšil. Dlouho totiž musel snášet bolest pravé kyčle a teď už po operaci rehabilituje, aby se co nejrychleji vrátil do běžného života. „Bude to jenom lepší. Teda musí být. A hned vám řeknu proč. Já jsem muzikant a ještě ke všemu bubeník, takže já ty nohy potřebuji mít zdravé,“ má Josef o motivaci postaráno. Sám ale vnímá, že tahle následná nemocniční péče má neprávem špatnou pověst. Mezi lidmi zkrátka stále zůstává dojem, že se do léčeben dlouhodobě nemocných chodí umírat. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/230674] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    „Mám migrénu.“ Data ukazují, jak je to doopravdy. A kdo má nejlepší léčbu

    Před 4 měsíci
    Odborníci odhadují, že v Česku trpí migrénou více než milion lidí. Přes 23 tisíc z nich má závažnou formu této nemoci a pomohla by jim biologická léčba. Zatím ji však užívá jen 10 procent z nich, kapacity jsou plné a léky drahé.
     Komentáře
  • Čteme vám Seznam Zprávy

    11 min

    Podcast
    Konec bolesti hlavy a zvracení? Kapacity na moderní léčbu migrény chybějí

    Před 4 měsíci

    ·

    11 minut

    Článek Barbory Novotné. Odborníci odhadují, že v Česku trpí migrénou více než milion lidí. Přes 23 tisíc z nich má závažnou formu této nemoci a pomohla by jim biologická léčba. Zatím ji však užívá jen 10 procent z nich, kapacity jsou plné a léky drahé. Julius Caesar, Vincent van Gogh, Virginia Woolfová či Elvis Presley. Migrény trápí lidstvo již tisíce let, v Česku se s nimi potýká podle odborníků přes milion obyvatel. Přesto mnozí pacienti se závažnými symptomy migrény čekají na určení diagnózy a zahájení účinné léčby i desítky let. S touto nemocí žije i Veronika z Českých Budějovic. Migrénou trpěla i její maminka a babička. „Zpočátku mě pobolívala hlava, postupně se přidala nevolnost, závratě, kolapsové stavy a kolem mých 18. narozenin už bylo jasné, že se s migrénou budu potýkat i já.“ Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/230694] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
     Komentáře
  • Michaela Hanelová
    naSeznam Médium

    Pablo Picasso zemřel před 50 lety. Nezkrotný umělec uměl ublížit každé ženě ve své blízkosti

    Před 4 měsíci
    Pablo Picasso měl v sobě více rozporů než většina ostatních lidí. Byl to zábavný hostitel, žárlivý člověk a  egocentrický umělec. Zdá se, že toho bylo na jednu bytost příliš mnoho. Takový neobvyklý přetlak ho hnal stále vpřed až do vysokého věku.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Armstrong byl první (nejenom na Měsíci). Album Ondřeje Suchého

    Před 4 měsíci
    Následující řádky budu doplňovat o postřehy někdejšího člena Semaforu, který se v divadle z funkce tajemníka koncem šedesátých let vypracoval v úspěšného herce, scenáristu, publicistu a režiséra, Jiřího Datla Novotného. (Nejvíc jej pak proslavila televize, kde v slavném sci-fi seriálu Návštěvníci hrál jednoho z členů vědecké expedice.)
     Komentáře
  • ELLE

    Výtvarnice zrekonstruovala apartmány v duchu starých časů: Nostalgické ubytování v Kutné hoře vás okouzlí

    Před 4 měsíci
    Ve fantaskním světě snu, v dekadentním divadle, za oponou šantánu, v loveckém salonku nebo třeba na plátně od Van Gogha. Tam se můžete ocitnout, když se na výletě do Kutné Hory ubytujete v nostalgických apartmánech, kde výtvarnice a patinérka filmových dekorací Vanda Pozemská zhmotnila zasuté představy svého nevědomí o životě před sto lety.
     Komentáře
  • Estate

    Hrátky s iluzí

    Před 4 měsíci
    Z jedné strany hledí uhrančivý pohled Andyho Warhola. Stačí ale popojít kousek doprava a místo popartového umělce se objeví podobizna Marilyn Monroe, jak ji Warhol zvěčnil na svých dílech. Je to iluze, ale také připomenutí, že každá věc se může jevit z různého úhlu jinak. Nebo snad jde o prostou parafrázi rčení, že každá mince má dvě strany?
     Komentáře
  • Vladimír Socha
    naSeznam Médium

    Nejstarší žena světa kouřila a pila víno do svých 117 let, žila ještě déle

    Před 4 měsíci
    Když koncem roku 1995 spatřilo světlo světa tehdejší vydání Guinessovy knihy rekordů, Francouzka Jeanne-Louise Calmentová tam byla jednou z hlavních „rekordních“ postav. Stojí za připomenutí i dnes.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Chat-GPT sestavil ideální evropské prázdniny

    Před 5 měsíci
    Chat-GPT se opravdu rozjíždí. Zdá se, že tento špičkový nástroj umělé inteligence změní naši práci a způsob, jakým pracujeme, a to úplně od základů. Web EuroNews se tento nástroj rozhodl pořádně vyzkoušet.
     Komentáře
  • Hobby magazín

    3 min

    Podcast
    Plot z betonových tvarovek může zajistit vaše soukromí na zahradě

    Před 5 měsíci

    ·

    3 minuty

    Plánujete během léta péči o zahradu a těšíte se, jak si váš pozemek zkrášlíte? Dobrý základ zahrady ale vždy vytvoří kvalitní plot. Teprve poté se vyplatí upravovat samotný pozemek nebo zakládat nové záhony.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Tinnitus: pískání v uších trápí skoro milion lidí, nejúčinnější je ale samoléčba

    Před 5 měsíci
    Tinnitus se šíří čím dál rychleji. Ještě před deseti lety se počet pacientů, které trápilo pískání a šumění v uších, pohyboval v řádu stovek, dnes se aktuální čísla blíží 800 tisícům. Je nějaká šance na vyléčení? Ano, ale záleží na tom, co pískání v uších způsobuje.
     Komentáře
  • PrahaIN

    Víkendové tipy: Kam vyrazit za kulturou

    Před 5 měsíci
    Za redakci PrahaIN.cz přinášíme přehled těch nejlepších akcí, které proběhnou o nadcházejícím víkendu. Již tento pátek startuje Mercedes Benz Prague Fashion Week, ale také Comic Con. Praha bude hostit dvě velké akce, jejichž návštěvníci navléknou kostýmy a vyrazí do ulic.
     Komentáře
  • Deník N

    Výprava do časů, kdy před uměním nebylo úniku. Londýnskou Národní galerií letem světem od Cézanna k Picassovi

    Před 5 měsíci
    Přípravy na jubilejní dvoustou sezonu končí britská Národní galerie velkým třeskem; na právě zahájené výstavě Po impresionismu – Vznik moderního umění shromáždili kurátoři hned v úvodní místnosti patrně největší koncentraci obrazů Paula Cézanna, Vincenta van Gogha, Paula Gauguina nebo Edgara Degase na metry čtvereční. I když jde dost možná o z nouze ctnost.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Podívejte se, jak to vypadá ve slavné čínské „fabrice“ na umění

    Před 5 měsíci
    Malíři v čínské vesnici kdysi známé tím, že chrlí repliky západních mistrovských děl, nyní vyrábějí i vlastní umění v hodnotě tisíců dolarů, které prodávají na vzkvétajícím domácím trhu s uměním.
     Komentáře
  • WN24

    Štrasburk, Annecy, Bretaň: Francouzské destinace, které jsou levnější než Paříž

    Před 5 měsíci
    Když pomyslíte na Paříž, francouzské hlavní město lásky, světel a umění, možná vám v mysli začne hrát sladký zvuk akordeonu z filmu „Amelie“. Návštěva ikonického francouzského města ale není levná. Navíc ve Francii najdete mnoho alternativ, které vás nadchnou. Kam tedy vyrazit?
     Komentáře
  • Ansu

    Před 170 lety se narodil jedinečný Vincent van Gogh. Během svého života prodal jen jeden obraz

    Před 5 měsíci
    Byl to génius bojující s vlastními démony, který výrazně ovlivnil výtvarné umění. Jeho neklidný život plný vnitřních pochybností byl poznamenán neúspěchy a chudobou. Útěchu našel v malování, které se pro něj stalo vyjádřením jeho pocitů.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    20 min

    Podcast
    Vincent van Gogh. Malíř slunečnic s rozervanou duší

    Před 5 měsíci

    ·

    20 minut

    Vincent van Gogh se narodil 30. března 1853. Zemřel roku 1890 kousek od Paříže v městečku Auvres-sur-Oise v hostinci Ravoux na následky střelného zranění v sedmatřiceti letech. Malíř, který za svého života prodal jen jeden jediný obraz a neustále balancoval na samé hranici bídy a živoření, se po své smrti stal jedním z nejslavnějších umělců všech dob.
     Komentáře
  • Tiscali

    Tajemství posledních dnů a obrazů Vincenta van Gogha

    Před 5 měsíci
    Před 170 lety přišel v nizozemském městě Zundert na svět malíř Vincent van Gogh. Jeho obrazy dnes patří mezi nejslavnější, nejoceňovanější a nejdražší díla výtvarného umění. Za svého života si van Gogh slávy ani peněz neužil, a navíc ho sužovala psychická nemoc. Van Goghova tragická smrt je pak dodnes nevyjasněná. A jisté otázky jsou také kolem toho, co maloval naposledy - byť v současnosti se většina expertů kloní k jednomu jedinému obrazu.
     Komentáře
  • Zdeněk Mahler
    naSeznam Médium

    Provence. Múza vábící na jih Francie

    Před 5 měsíci
    Provence je jako pohlazení, jako laskavá pohádka napsaná s něhou, polibkem pomíjivé myšlenky a lehkým tahem pera, je jako obraz, který malíř maloval ve sladkých snech.
     Komentáře
  • Expo58art

    Pocta rodině Vincenta van Gogha v Amsterdamu (znali bychom vůbec Vincenta van Gogha bez úsilí jeho rodiny?)

    Před 5 měsíci
    Výstava „Choosing Vincent. Portait of a Family History“ seznamuje návštěvníky s detaily a okamžiky v životě Vincenta van Gogha, Thea, Jo a jejich syna Vincenta Willema, kteří byli klíčoví pro zachování sbírky děl Vincenta van Gogha tak, jak ji známe teď.
     Komentáře
  • Martin Klapetek
    naSeznam Médium

    Religionista na jarních prázdninách ve Vídni

    Před 6 měsíci
    Letos jsme viděli památky, na které při předchozích návštěvách prostě nezbyl čas. Putovali jsme od kostela sv. Karla Boromejského přes vídeňskou ZOO až k výstavě orchidejí v Klosterneuburgu.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Klimatičtí aktivisté poničili památku ve Florencii. Rozzuřený starosta pachatele nešetřil

    Před 6 měsíci
    Aktivisté z klimatického hnutí Poslední generace (Ultima Generazione) způsobili v italské Florencii další rozruch. Tentokrát v rámci své protestní akce postříkali oranžovou barvou fasádu Starého paláce (Palazzo Vecchio), v němž sídlí radnice. Starosta města Dario Nardella proti nim osobně zasáhl. Policie dva účastníky zadržela.
     Komentáře
  • iBydlení

    Bělostné sněženky těší zahrádkáře a přinášejí inspiraci malířům i básníkům

    Před 6 měsíci
    Na zahradách kvetou sněženky, jedny z prvních jarních květin. Bílou barvou symbolizují naději a znovuzrození přírody po dlouhém zimním spánku. Koberce plné drobných kvítků těší zahrádkáře a patří k prvním rostlinám v probouzející se přírodě, které lákají včely. Něžné sněženky poskytují inspiraci básníkům i malířům.
     Komentáře
  • Root

    Intel doporučuje robustnější 600W ATX konektor, KDE opravuje 100 chyb

    Před 6 měsíci
    Grafický ovladač pro Steam Deck dostane úspornější chod, renderer MoonRay od DreamWorks Animation vydán jako open-source, Wine 8.4 s počátky Wayland ovladače. Do ovladače AMDGPU v jádru Linux 6.4 míří úpravy, které zefektivní běh systému na přenosné konzoli Steam Deck. Vývojáři AMD zde pracují na věcech jako UMC RAS, DCN 3.2, FreeSync, SR-IOV, podpoře různých IP bloků, USB4 ad. Vedle toho ovladač přinese řadu novinek v oblasti správy napájení pro APU Van Gogh, která jsou využívána mimo jiné právě ve Steam Decku.
     Komentáře
  • Trendwatcher

    Coca-Cola si v kampani pohrává s uměním

    Před 6 měsíci
    Společnost Coca-Cola zveřejnila reklamní kampaň s názvem Masterpiece neboli mistrovské dílo. Spojuje ikonickou skleněnou láhev s uměním od začínajících i známých umělců. Nová reklamní kampaň od společnosti Coca-Cola s názvem Masterpiece neboli mistrovské dílo vyzdvihuje osvěžení a povzbuzení, které nápoj podle výrobce přináší. Téměř dvouminutový spot propojuje skutečný svět a umění.
     Komentáře
  • Daniel Suchan
    naSeznam Médium

    Erudovaná základní klasifikace osob a zvířat navštěvujících lékárny vol. 1

    Před 6 měsíci
    Dnes si probereme tyto epigenetické skupiny: Věčné stěžovače, Babky kořenářky, Rozměňovače, Právníky s handsfree, Ty, co nenašli WC, a ježka Tondu.
     Komentáře
  • Mobilenet

    TikTok je hrozbou a Nubia Z50 designovým skvostem – mNews

    Před 6 měsíci
    Honor představuje nový typ baterie s vyšší hustotou, do Česka se zatím nedostane. ZTE představilo špičkovou Nubii Z50 Ultra a NÚKIB vydal varování před TikTokem. mNews přináší výběr těch nejzajímavějších zpráv za uplynulý týden.
     Komentáře
  • Mobilenet

    Technologický skvost? Ostře řezaná ZTE Nubia Z50 Ultra má foťák pod displejem

    Před 6 měsíci
    Telefon vsadil na ostré hrany a extrémně tenké rámečky. AMOLED displej narostl na 6,8" a disponuje 120 Hz. Výkon obstarává Snapdragon 8 Gen2. ZTE vsadilo na zbrusu nové fotoaparáty od Sony.
     Komentáře
  • Deník N

    Pyramidy považuje za kopu cihel, Kolumba si plete s detektivem Columbem. Proč je Philomena Cunk hitem Netflixu?

    Před 7 měsíci
    Srovnávají ji s Boratem, její satira je však jemnější. Proč je drzá fiktivní badatelka Philomena Cunk fenoménem sociálních sítí a proč jí věříte i usedavý pláč v momentě, kdy zjistí, že na světě stále jsou jaderné zbraně?
     Komentáře
  • Proženy

    Monu Lisu pozná každý, vyznáte se ale i v dalších dílech výtvarného umění?

    Před 7 měsíci
    Dnes je to přesně 105 let od smrti významného malíře Gustava Klimta. Jeho obrazy jsou ikonické a drahé. Umění ale samozřejmě není o penězích, nýbrž o emocích, estetičnu a kráse. Historie zná mnoho význačných umělců, kteří rozhodně stojí za pozornost. Znáte je i jejich díla?
     Komentáře
  • Fandíme filmu

    Righteous Thieves: Zloději kradou nacistický lup

    Před 7 měsíci
    Pusťte si trailer lupičského thrilleru, který nám ukáže pečlivě plánovanou loupež nacisty zcizených obrazů.
     Komentáře
  • Expo58art

    Jedno z nejvýznamnějších muzeí světa, Louvre Abú Dhabí, umístilo do svojí stálé expozice dva oleje Františka Kupky

    Před 7 měsíci
    Mezi exponáty jako je portrét od Leonarda da Vinci či obrazy od autorů jako Van Gogh, Degas, Monet nebo Picasso se aktuálně vystavují i dva abstraktní oleje zakladatele světového abstraktního hnutí, českého rodáka, Františka Kupky (1871-1957)
     Komentáře
  • Expres FM

    Dívka s perlou, Dáma s hranostajem a Terasa kavárny v noci: Slavné obrazy v sobě ukrývají fascinující tajemství

    Před 7 měsíci
    Nemusíte být milovníky umění, abyste znali nejslavnější obrazy světa, jako je třeba Mona Lisa, Dáma s hranostajem atp. Přečtěte si o třech slavných dílech, která v sobě ukrývají více než jen pomalované plátno. Možná vás zajímavosti o nich zaujmou více než samotné obrazy.   Poznejte jediného nesmrtelného tvora na světě a další úžasné zázraky zvířecí…
     Komentáře
  • Bety

    Návštěva Amsterodamu stojí za to

    Před 8 měsíci
    Se svými malebnými kanály, zajímavou historií a módní kulturní scénou je nizozemské hlavní město jedinečnou destinací pro dovolenou.
     Komentáře
  • Expres FM

    Spadlo Newtonovi jablko na hlavu? Uřízl si van Gogh ucho? Největší mýty historie

    Před 8 měsíci
    Někdy za to může časté literární či filmové zpracování, že nějakou vymyšlenou událost začnou lidi považovat za historický fakt. Ve skutečnosti se však některé „historické“ události vůbec nestaly, nebo jsou minimálně velmi přikrášlené. Přečtěte si výběr těch nejčastějších historických fikcí, které lidi považují za pravdivé.   Universe 25: Temný experiment, který vedl k úvahám o vyhynutí…
     Komentáře
  • Asenior

    Nejlevnější cestování kamkoli a hned! Fantastická místa světa nebo výstavy online

    Před 8 měsíci
    Projekt pracuje i s rozšířenou realitou, takže se můžete podívat například na 3D modely tvorů, kteří žijí v oceánech . Pokud vlastníte chytrý mobilní telefon, můžete promítnout slavná umělecká díla nebo proměnit svůj pokoj v malbu.
     Komentáře
  • Flowee

    Vedete si deník snů? Měli byste, pomůže vám to lépe poznat sebe sama

    Před 8 měsíci
    Pravidelné zapisování snů zvyšuje kreativitu a vede k lepšímu porozumění naší mysli a těla. A vedení deníku není vůbec těžké
     Komentáře
  • Newstream

    Lingvistické žně. V Německu je spojením roku „klimatičtí teroristé", na Ukrajině vulgární vzkaz Rusům

    Před 8 měsíci
    Každý rok se zapíše do historie politiky, umění či sportu. A také zanechá zásadní stopu i v jazycích národů celého světa. Lingvisté pak zkoumají novotvary, které se začaly v jejich rodném jazyce v daném roce objevovat, přičemž vždy mají něco společného s hlavními událostmi celého roku. Která spojení se stala „slovem roku 2022“?
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Umělá inteligence na malířském plátně: Blíží se soumrak malířů?

    Před 8 měsíci
    Internet zaplavují ilustrace, které vytvořila umělá inteligence. Pracuje rychle, relativně precizně a její díla už rozkolísala kulturní svět. Blíží se soumrak malířů, nebo nás počítače posunou do zlatého věku umění?
     Komentáře
Reklama