Zavřít
Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

Nejnovější články na Seznamu na téma Benjamin Franklin
  • Tvoje místo

    Má pravidelné střídání letního a zimního času negativní vliv na naše zdraví?

    Před 4 dny
    Na našich hodinkách právě proběhla další změna času, která s železnou pravidelností přichází každé jaro. Proč vůbec ke změně času dochází a jaký to má vliv na naše zdraví?
     Komentáře
  • Finmag

    Změna času aneb Proč jsme zas přišli o hodinu? Finmag newsletter vám to poví

    Před 5 dny
    Tik tak, zase nám nastala změna času! Hodiny se stejně jako každý rok poslední neděli v březnu posunuly na letní čas. Proč tomu tak je, kde se to celé vzalo a co z toho máme, prozrazuje dnešní Finmag newsletter.
     Komentáře
  • AMO - Asociace pro mezinárodní otázky
    naSeznam Médium

    Střídání času z pohledu úspor energie

    Před 7 dny
    V březnu 2019 Evropský parlament odhlasoval návrh na zrušení střídání letního a zimního času. Návrh byl následně postoupen na úroveň Evropské rady, kde však už nedošlo k jeho projednání, neboť byl zastíněn dalším vývojem aktuálních událostí.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Jak změna času negativně ovlivňuje naše zdraví: Na starší lidi má vliv dvojnásobný

    Před 7 dny
    V neděli 26. března ve 2:00 poskočí hodiny o hodinu dopředu na 3:00. Miliony lidí tak budou mít narušeny své spánkové vzorce a pocítí následky posunu času i na svém chování. Obzvláště se to týká starších lidí, kteří dodržování spánkového režimu potřebují více než mladší organismus, který se změnám přizpůsobí lépe. Podle vědců má změna času dlouhodobé negativní důsledky pro tělo i mysl. Jaké to jsou?
     Komentáře
  • Žena-in

    To-Do Listy: Jaké jsou jejich výhody a na co si dát pozor

    Před 16 dny
    V průběhu noci vás přepadne myšlenka na důležitou věc, kterou jste chtěli předešlý den udělat. „Vzpomenu si na to i ráno,“ řeknete si, ale opak je pravdou. Důležité úkoly si píšete na barevné papírky, kterými oblepujete počítač nebo ledničku a stále se divíte, že na něco zapomínáte. Poznáváte se v tom také? Vyzkoušejte takzvané To-Do Listy, které vám umožní se ve svých úkolech lépe orientovat a možná vás budou i částečně motivovat.
     Komentáře
  • Flowee

    Zabíjí moderní doba naše dary? Slavní umělci dříve hlavně jedli a odpočívali

    Před 1 měsícem
    Chcete vědět, jak vznikala úžasná umělecká díla? Každodenní rutiny slavných lidí napovídají, že tajemství úspěchu tkví v dostatku odpočinku a volného času. Pak geniální nápady přicházejí samy
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vědci ukázali nejdražší bleskosvod světa. Střílí laser do nebe

    Před 1 měsícem
    Blesky si hledají cestu nejmenšího odporu. Vědci ve Švýcarsku ukázali, že pomocí extrémně silného laserového paprsku umějí blesk navést. Nová technologie může pomoci při ochraně letišť a dalších rozsáhlých areálů. Zatím je drahá.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Vědci dokázali odklonit blesky výkonným laserem

    Před 1 měsícem
    Vědci poprvé ovládli blesky, a to pomocí silného terawattového laseru, kterým vysílali do oblak výboje. Tímto způsobem blesk obrátili nahoru. Experiment proběhl v létě 2021 na švýcarské hoře Säntis, uvádí studie zveřejněná na serveru Nature Photonic.
     Komentáře
  • Pravda24

    Kulový blesk – elektrický fenomén, který dosud nebyl zcela objasněn. V Brně popsali zvláštní jev

    Před 1 měsícem
    Kulový blesk není jen dle názvu nejznámější komedie o stěhovací akci, hlavně je to záhadná a nevysvětlitelná forma blesku, která mátla pozorovatele počasí v celé historii a dodnes přitahuje výzkumníky. Jev je obecně popisován jako světelná koule, která se objevuje při bouřkách, píše britský vědecký měsíčník Science Focus.
     Komentáře
  • MyMuži

    Znáte kultovní seriál M*A*S*H? Vysílal se 11 sezón

    Před 2 měsíci
    Americký televizní dramatický seriál, který se vysílal na stanici CBS 11 sezón (1972-83). Byl natočen podle stejnojmenného filmu režiséra Roberta Altmana z roku 1970. Seriál se těšil vynikající sledovanosti a uznání kritiků, přičemž jeho závěrečná epizoda přilákala dosud největší sledovanost televizní epizody.
     Komentáře
  • Techsvět

    Laserový hromosvod dokáže odklonit blesky. Inovativní vynález šokuje vědce

    Před 2 měsíci
    Výkonné laserové systémy by mohly přinést revoluci v ochraně před bleskem. Vědcům se podařilo pomocí laseru namířeného na oblohu z vrcholu hory Santis na severovýchodě Švýcarska odklonit údery blesku.
     Komentáře
  • Deník

    Poroučejí přírodě. Vědci se naučili řídit blesky, laser může nahradit hromosvod

    Před 2 měsíci
    Odborníkům se vůbec poprvé v historii podařilo řídit blesky, pomohl jim v tom výkonný laser. Demonstrace nové techniky probíhala při silných bouřkách na vrcholu švýcarské hory. Podobná technologie by jednoho dne mohla během bouřek chránit letiště a odpalovací rampy. O novém vědeckém úspěchu informoval britský deník The Guardian.
     Komentáře
  • Forum 24

    Bandera opět na scéně: Opojný boj s mrtvolou ve stínu ruského imperialismu

    Před 2 měsíci
    Každoročně je to stejné, ale teprve letos to nabylo odpudivých kvalit. Ukrajina si na Nový rok připomíná narození nacionalistického konspirátora a teroristy Stepana Bandery, zatímco okolní svět ...
     Komentáře
  • Žena

    BLOG Olgy Porrini: Co je vlastně Desatero přikázání?

    Před 3 měsíci
    Rok se s rokem sešel a opět budeme slavit Vánoce. Křesťanské svátky, které připomínají narození Ježíše Krista.
     Komentáře
  • Flowee

    Může jedna malá událost změnit běh celého světa? Poznejte efekt motýlích křídel

    Před 3 měsíci
    Náš svět je obrovským a komplexním místem. Jen těžko si proto lze představit, že naše činy a rozhodnutí mohou mít na celkový chod dějin jakýkoliv vliv. Tzv. “efekt motýlích křídel” však tvrdí, že to možné je
     Komentáře
  • Nespěchej

    Víte, kdy nás v budoucnu čeká zatmění Slunce?

    Před 4 měsíci
    Zatmění Slunce představuje jeden z nejzajímavějších nebeských úkazů, který je současně pozorovatelný pouhým okem. Na rozdíl od zatmění Měsíce se ale jedná o úkaz poměrně vzácný. Jedno částečné jsme mohli pozorovat nedávno, v říjnu 2022. Kdy bude další příležitost?
     Komentáře
  • Fonetech

    Kryštof Kolumbus jako protivný soused od vedle? Umělá inteligence nakreslila, jak by dnes vypadaly slavné osobnosti

    Před 4 měsíci
    Kdybyste je potkali na ulici, přišli by vám povědomí? Umělá inteligence vytvořila fotky slavných historických postav v naprosto reálné a civilní podobě.
     Komentáře
  • Extra

    Kabourkův příběh jako z Hollywoodu: Marylin Monroe ho chtěla učit anglicky. Jeho láskou byla filmová kráska

    Před 4 měsíci
    Muž, kterému se splnil velký sen. Václavu Kabourkovi (85) se podařilo dostat do americké armády, strávil řadu let v Hollywoodu a žil s nádhernou herečkou a playmate Jayne Mansfield. Redakci eXtra.cz se poštěstilo Kabourka vyzpovídat, jeho příběh je jako z filmu.
     Komentáře
  • Novinky

    Z Filadelfie až do Holešovic. Zapomenutý osud druhého zvonu Svobody

    Před 5 měsíci
    Independence Hall, Filadelfie, 26. října 1918. Do největšího města Pensylvánie přijíždí delegace dvanácti evropských národů, aby na stejném místě jako 142 let před nimi Benjamin Franklin a spol. vyhlásili odpojení od cizí nadvlády. S podporou amerického prezidenta Woodrowa Wilsona podepisují Deklaraci společných cílů, kterou se zavazují vzájemně spolupracovat pro dobro svých obyvatel.
     Komentáře
  • LUI

    Rukopis Harryho Pottera 12krát odmítli vydat a Michael Jordan prohrál stovky zápasů – jak se z neúspěchů slavných poučit a překonat nezdary?

    Před 5 měsíci
    Prakticky každý si přeje, aby v životě uspěl. Nezáleží přitom na tom, jakou přesně podobu by tento „úspěch“ měl mít. Někdo touží po tom podnikat a mít třeba vlastní rukodělnou výrobu, někdo by se chtěl stát hvězdou první velikosti a pro jiného může být úspěchem založení a uživení rodiny. Každé vykročení z komfortní zóny směřující k nějaké změně a něčemu novému je však opředeno celou řadou strachů, obav a v počátku samozřejmě i pádů. Ačkoliv svou roli v tom, jak přesně tento „nový start“ bude probíhat a nakolik se „startující“ dobere k cíli, sehrává i jeho výchozí pozice, celá řada osobností svými vlastními příběhy ukazuje, že i nespočet ran pod pás lze přetavit v něco skvělého a pozitivního…
     Komentáře
  • Bety

    Přivstat si ráno je blahem pro tělo i duši

    Před 5 měsíci
    Je pochopitelné, že na otravný zvuk budíku máte alergii. Vstávat dřív a s úsměvem se ale dá naučit. A vlastně je to něco, co tělu i mysli nesmírně prospívá. Můžete počítat s těmito výhodami!
     Komentáře
  • Flowee

    Šachové podvody: telefon, jogurt i kamera na řetízku. Hráče má hlídat rentgen

    Před 5 měsíci
    Šachovým světem otřásá nečekaný skandál. 4. září 2022 hrál na Sinquefield Cupu v americkém St. Louis velmistr Magnus Carlsen proti devatenáctiletému Hansi Niemannovi a Carlsen překvapivě prohrál. Jde o další z řady podvodů mezi hráči královské hry?
     Komentáře
  • Dřevostavitel

    Aktuální pravidla povinnosti instalace a revizí hromosvodů

    Před 6 měsíci
    Ochrana nemovitosti před úderem blesku je nejen v našem vlastním zájmu, v určitých případech ale i věcí povinnosti z hlediska zákona.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Finanční úřad ve Francii využil umělou inteligenci. Vypátral přes 20 tisíc nenahlášených bazénů

    Před 7 měsíci
    Na světě jsou jen dvě jistoty – daně a smrt. Pravdivost dávného postřehu jednoho z tvůrců americké demokracie Benjamina Franklina se teď znovu potvrdila. Konkrétně ve Francii, kde si vzal finanční úřad na pomoc umělou inteligenci. A úspěšně. Informuje o tom server deníku The Guardian.
     Komentáře
  • LepšíJá

    Znaky, že nejste blázen, ale génius. Nedokážete brzy spát, nejlepší nápady máte v noci a rádi chodíte nazí

    Před 7 měsíci
    Zjišťujete postupme času, že se až příliš odlišujete od svého blízkého okolí? Pokud ano, často si můžete myslet, že vy jste ti zvláštní, kteří by možná měli vyhledat odbornou pomoc, ale může tomu být přesně naopak.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Kabinet hudebních kuriozit: koncerty pro brumle, cimbál nebo teremin

    Před 7 měsíci
    Skleněná harmonika, brumle, dudy, cimbál, Martenotovy vlny, raný syntezátor, šestinotónový klavír, teremin... Vítejte v kabinetu kuriozit!
     Komentáře
  • Forum 24

    Víte, co je to Passy, pane prezidente? Kam poslat Miloše Zemana, až skončí v úřadu

    Před 7 měsíci
    „Víte, co je to passy v angličtině?“ Tak se 2. listopadu 2014 ptal Miloš Zeman se špatnou výslovností v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán moderátora Jana Pokorného. A sám si také odpověděl: „K***a. ...
     Komentáře
  • Nedd

    Smrti neuniknete. Biologické hodiny se nedají zastavit

    Před 7 měsíci
    V životě máte jen dvě jistoty – daně a smrt. Tento výrok, jehož autorem je přírodovědec, politik a vynálezce Benjamin Franklin, neplatí absolutně. Daním, jak ukazují četné případy, se leckdo vyhnout dokáže, ne však smrti.
     Komentáře
  • Respekt

    Vary 2: Nejlepší rada od Scorseseho? Je v pořádku nevědět, co člověk dělá

    Před 8 měsíci
    Rozhovor s Eddiem Marsanem, hereckým univerzálem, který se za to nestydí.
     Komentáře
  • iKINO

    Time: Čas v grafické koláži Tommy video, WiR Pixs, Andrey 3dp a Juliana Tromeura

    Před 9 měsíci
    Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit. „Čas jsou peníze.“ - Benjamin Franklin (1706 – 1790) americký státník, diplomat a spisovatel
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Vysoce inteligentní osoby mají společné návyky. Vstávání brzy a investování je základ

    Před 9 měsíci
    Jaké jsou vaše denní návyky? Toužíte se posouvat dál nebo máte rádi své zajeté koleje? V dnešním článku se dozvíte, jaké návyky mají inteligentní lidé a jak tráví svůj běžný den.
     Komentáře
  • Dotyk

    Manželé našli při procházce 108 let starý vzkaz v láhvi. Má obrovskou hodnotu

    Před 10 měsíci
    To, že se na pobřeží vyplatí sbírat odpadky, se přesvědčil manželský pár Winklerových, který se procházel na německém ostrůvku Amrum. Ze Severního moře vylovili turisté skleněnou láhev obsahující podivný vzkaz.
     Komentáře
  • Jihlavská Drbna

    ANKETA: 30. dubna 1916. Den, kdy byl v naší zemi v praxi poprvé zaveden letní čas

    Před 11 měsíci
    Dnes je tomu 106 let, kdy se v naší zemi poprvé měnil čas ze zimního na letní. Stalo se v noci 30. dubna 1916. Toto střídání vydrželo dodnes, i když se v posledních letech objevila řada návrhů na to ponechat celý rok jen jeden čas. Odborníci se ale nemohou dohodnout na tom, který by to měl být. Jestli ten zimní, či letní.
     Komentáře
  • Dotyk

    Turek, šachový automat 18. století. Ohromil Marii Terezii a porazil Napoleona

    Před 11 měsíci
    Dnes už si běžně můžeme zahrát šachy proti počítači, a vyzvat tak svou inteligenci na souboj s vyspělou technikou. Věřte nevěřte, nápad sestrojit šachový automat dostal už bratislavský vynálezce Johann Wolfgang von Kempelen v 18. století. A opravdu jej vytvořil. Jeho stroj dokázal porazit i takové slavné osobnosti, jakými byl Benjamin Franklin a Napoleon Bonaparte. Jak se to Kempelenovi podařilo?
     Komentáře
  • Novinky

    Spánek jako problém moderní doby. Karel Veselý o knize Odpočinek v neklidu

    Před 1 rokem
    Pryč jsou časy, kdy myslitele na spánku zajímaly hlavně sny a jejich analýza. S akcelerací moderní doby se noční odpočinek stal problémem doslova kulturních rozměrů – symptomem kolonizace lidského času novými rytmy práce a v posledních letech i rytmy globálního světa, který nikdy nespí.
     Komentáře
  • Lifee

    Přechod na letní čas: Proč jej nemají rádi horníci, ale vyhovuje hackerům?

    Před 1 rokem
    Letní čas byl Československu zaveden v roce 1979. Ač se může zdát posunutí ručiček, ke kterému dochází každou poslední březnovou neděli, o hodinu dopředu zcela banální věcí, opak je pravdou. Na spoustě lidí si může tato “úprava” vybrat citelnou daň. K jakým podivnostem dochází během přechodu na letní čas?
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Jak středoškoláci plavou v daních

    Před 1 rokem
    Už Benjamin Franklin říkal, že na tomto světě není nic jistého mimo smrt a placení daní. Na to první se můžeme připravit jen trochu. Na to druhé však zcela. Nejlepší by přitom bylo, kdybychom si na život daňového poplatníka zvykali už od mládí.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Cukrovinka nebo dezert? Ptačí mléko je obojí. A víte, co má společného s plovoucími ostrovy?

    Před 1 rokem
    Představte si moře lahodného vanilkového krému, v němž jako bílé obláčky plují nadýchané sněhové pusinky… Tak takový je francouzský dezert plovoucí ostrovy. Přesně ten dezert, kterému se u nás za časů socialismu říkalo ptačí mléko. Jen v tomto případě pozor na záměnu s polskou sladkostí.
     Komentáře
  • Kritiky

    Seriál M*A*S*H slaví 50 let od prvního natáčení

    Před 1 rokem
    M*A*S*H je americký válečný komediálně-dramatický televizní seriál, který se vysílal na stanici CBS v letech 1972 až 1983. Vytvořil ho Larry Gelbart jako první původní spin-off seriál adaptovaný podle celovečerního filmu M*A*S*H z roku 1970, který zase vycházel z románu Richarda Hookera MASH: Román o třech armádních doktorech z roku 1968.
     Komentáře
  • FMZine

    Nepřátelé státu – přátelé svobody (Josef Tětek)

    Před 1 rokem
    Kniha Nepřátelé státu představuje dvacet sedm životů historických osobností, které měly společného nepřítele, a tím je stát.
     Komentáře
  • OnlyMen

    Neuvěřitelný příběh R. Norrise Williamse: Přežil potopení Titanicu a stal se olympijským vítězem

    Před 1 rokem
    Na palubě dnes zřejmě nejznámějšího zaoceánského parníku Titanic původně neměl vůbec být. Nejenže se z něj „Dick“ Williams dostal živý, dokonce později téhož roku vyhrál americký tenisový šampionát. Přitom mu lékař na záchranné lodi chtěl nechat amputovat nohy.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Kolébka Spojených států: Filadelfie je místo, kde se rodila Amerika

    Před 1 rokem
    „Zde začíná Amerika“, tak zní motto Pensylvánie. Pro jeden z třinácti zakládajících států USA je však neskromné prohlášení zcela namístě. Americká demokracie se totiž skutečně zrodila v tamním hlavním městě a Filadelfie slavnou událost dějin živě připomíná.
     Komentáře
  • Zítřek

    Investice do zlata: Bezpečný přístav v nejistých dobách? Po čas pandemie padají rekordy

    Před 1 rokem
    „Na tomto světě není nic jistého mimo smrt a placení daní,“ prohlásil americký státník Benjamin Franklin. To je možná pravda, nicméně pandemie koronaviru znovu potvrdila, že jakmile se na obzoru objeví hospodářské trable, cena drahých kovů roste. Zejména zlato investoři považují za bezpečné útočiště v období ekonomické či politické nejistoty. V loňském srpnu se jeho cena vyšplhala na historické maximum. Jedná se však o smysluplnou investici bez rizika?
     Komentáře
  • Expres FM

    Milujete seriály Přátelé, Sex ve městě nebo M.A.S.H.? Vyzkoušejte své znalosti 15 legendárních zahraničních seriálů, které televize pořád opakují

    Před 1 rokem
    Televize je pořád opakují a my na ně pořád koukáme. Legendární seriály. Některé k nám začaly přicházet začátkem 90. let, některé skončily své putování televizním éterem teprve nedávno. A některé se stále točí a vysílají. Vyzkoušejte své znalosti těchto oblíbených sérií?
     Komentáře
  • TN

    Exemplář originální kopie americké ústavy se vydražil za 43 milionů dolarů

    Před 1 rokem
    Mimořádně vzácná původní kopie americké ústavy byla ve čtvrtek vydražena za neuvěřitelných 43 milionů dolarů. Jde o světový rekord v aukčních prodejích historického dokumentu, uvedla Sotheby's.
     Komentáře
  • Lifee

    Tajemná vynálezkyně Alice Parker: Změnila svět, ale sama upadla v zapomnění

    Před 1 rokem
    Alici Parker by měli být vděční všichni lidé, kterým nic neříká kácení dříví a topení v krbu. Její vynález ústředního topení uchránil mnohé příbytky od nečekaných návštěvníků - polena jsou často plná pavouků a dalšího hmyzu. A ušetřil spoustu energie. Zatímco topení je dnes zcela obyčejná a známá věc, Alice Parker byla jednou velkou záhadou.
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Trafostanici v Táboře zdobí obraz Františka Křižíka

    Před 1 rokem
    Táborská trafostanice v Údolní ulici se dočkala nového vzhledu. V rámci projektu řízeného street artu ji nechala společnost EG.D pomalovat, a na fasádě je teď nyní vyobrazena důležitá postava historie české energetiky, František Křižík.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Za videa, na nichž provokativně jedí banány, vyhostilo Turecko 7 uprchlíků

    Před 1 rokem
    Rostoucí inflace a klesající kupní síla vyvolávají v Turecku zášť vůči uprchlíkům, kterých žijí v zemi na čtyři miliony. Vláda oznámila, že vyhostila nejméně sedm syrských uprchlíků za to, že natočili provokativní videa s banány.
  • CNN Prima News

    Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

    Před 1 rokem
    Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Vrtákem a bombou proti Royal Navy - útok první ponorky neuspěl. Ponorkář si svítil houbami.

    Před 1 rokem
    Seržant Lee Ezra zaútočil s ponorkou amerického vynálezce Davida Bushnella na britskou válečnou loď Eagle v průběhu americké války za nezávislost. K úspěchu neměl daleko.
     Komentáře
  • Dotyk

    Madam Tussaud: Revolucionáři jí přivezli hlavu Marie Antoinetty a žádali odlitek

    Před 1 rokem
    Marie Tussaud není pro lidi milující historii neznámým pojmem, ještě více ji ale známe jako „madam Tussaud“. Její jméno bylo použito v Londýně pro pojmenování muzea voskových figurín, jež má dnes své pobočky po celém světě, včetně Prahy. Málokdo ale ví proč? Přitom to byla právě ona, kdo muzeum v roce 1835 založil. Marie Tussaud byla talentovanou skulpturistkou, a kvůli svému talentu třímala v rukou mnoho známých hlav, podle nichž dělala voskové repliky.
     Komentáře
  • Vlasta

    Tajíte nevěru? Říkáte si o úzkost a depresi. Projeví se na spaní i zažívání

    Před 1 rokem
    Lidi jsou nastavení tak, aby svá tajemství vyzrazovali, protože jim to poskytuje převahu nad ostatními. Vědí něco, co ostatní ne, a ve chvíli, kdy to prozradí, jsou v dominantní pozici. Naopak udržení tajemství je stresová situace, která se může ošklivě podepsat na vašem zdraví. Proto jde většina z nás cestou kompromisu. Asi ho znáte.
     Komentáře
  • Magazín

    Co dělají úspěšní předtím, než se dají do práce? Osvojte si jejich zvyky

    Před 1 rokem
    Kdo by se nechtěl stát úspěšným, bohatým a šťastným člověkem! Aby k naplnění této vize došlo, osvojte si zvyky či návyky těch, kteří jsou o krok před vámi a kteří se z naplnění daného snu těší každé ráno po probuzení.
     Komentáře
  • Flowee

    O blescích víme stále málo. I Prokop Diviš by se divil

    Před 1 rokem
    Kvůli neustálým změnám teplot bude silných bouřek čím dál víc. Kdy a kam udeří blesky ale stále předpovědět neumíme
     Komentáře
  • Forum 24

    Stát se rychle oblíbeným se lze snadno naučit, říká odbornice

    Před 1 rokem
    Každý by určitě chtěl vědět, jak zapůsobit na ostatní tak, aby byl ihned oblíbený. Podle některých lidí je to velmi složité, jiní s tím ovšem nemají problém. Podle koučky, o níž informuje The Daily Mirror, jde pouze o to, naučit se používat pár triků.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Bohatí a úspěšní lidé mají těchto 6 návyků: Kolik z nich děláte i vy?

    Před 1 rokem
    Bohatí a úspěšní lidé mají šest společných návyků, které jim pomáhají plnit si sny. Zjistěte, kolik z nich děláte i vy, jste na dobré cestě k tomu, abyste ve svém životě dosáhli všeho, po čem toužíte? Pokud tyto věci ještě neděláte, měli byste začít, pomohli ke kariérnímu růstu řadě miliardářů.
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Tři části Lučan v Jizerských horách propojuje Stezka svobody s citáty slavných

    Před 1 rokem
    Lučany nad Nisou a pod ně patřící vesnice Horní Maxov a Jindřichov na okraji Jizerských hor nově propojuje Stezka svobody. Je společným dílem místních obyvatel. Na více než 12 kilometrech je 12 zastavení, které mají podobu žulových sloupků, na nichž jsou usazeny skleněné krychle, které jsou ovinuty kovovými pásky s citáty známých osobností. Stezka také vede k Lípám svobody, které byly v roce 2018 vysazeny v Lučanech, Horním Maxově a Jindřichově ke 100 letům republiky.
     Komentáře
  • České noviny

    Tři části Lučan v Jizerských horách propojuje Stezka svobody s citáty slavných

    Před 1 rokem
    Lučany nad Nisou a pod ně patřící vesnice Horní Maxov a Jindřichov na okraji Jizerských hor nově propojuje Stezka svobody. Je společným dílem místních obyvatel. Na více než 12 kilometrech je 12 zastavení, které mají podobu žulových sloupků, na nichž jsou usazeny skleněné krychle, které jsou ovinuty kovovými pásky s citáty známých osobností. Stezka také vede k Lípám svobody, které byly v roce 2018 vysazeny v Lučanech, Horním Maxově a Jindřichově ke 100 letům republiky.
     Komentáře
  • Dotyk

    Společenství zednářů: Opravdu ovládají celý svět, jak tvrdí konspirační teorie?

    Před 2 roky
    Mýtická organizace hýbající světovými dějinami, nebo jen pouhá skupina lidí se stejným cílem? Pod slupku tajemným zednářům se snaží lidé nahlédnout už staletí. Jaká je však jejich skutečná moc?
     Komentáře
  • Extra

    Alan Alda slaví 85 let: Hawkeye Pierce z M.A.S.H. zápasí se zákeřnou chorobou

    Před 2 roky
    Oblíbený hollywoodský herec Alan Alda se proslavil díky roli chirurga Benjamina Franklina Pierce v seriálu M.A.S.H. V několika posledních letech se ale jeho život změnil, Alda totiž bojuje se zákeřnou chorobou. V roce 2018 světu oznámil, že trpí Parkinsonovou nemocí. Bojuje však statečně – hraje tenis, plave a dokonce i boxuje.
     Komentáře
Reklama