Zavřít
Jan Werich

Jan Werich

Nejnovější články na Seznamu na téma Jan Werich
  • Česko živě

    Kde se vzala Lennonova zeď v Praze? Dnes je spíš lacinou atrakcí, její význam je ale nesporný

    Před 2 dny
    Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších míst v hlavním městě. Spojení Johna Lennona a Prahy sice na první pohled nedává velký smysl, ale opak je pravdou. Bohužel se v posledních letech symbol míru a svobody proměnil v lacinou atrakci, o které návštěvníci neví v podstatě nic. A co vy?
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Originální filmové klapky českých výtvarníků vystavují v Porscheho domě ve Vratislavicích

    Před 8 dny
    Mimořádnou příležitost prohlédnout si originální filmové klapky od českých výtvarníků mají v těchto dnech zájemci v Rodném domě Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích. Výstava 26. ročníku Salonu filmových klapek je zde k vidění pouze tento a příští víkend, od 17. do 19. a od 24. do 26. března, vždy od 9:00 do 17:00 hodin.
     Komentáře
  • Echo24

    Písničky o sportu

    Před 9 dny
    „Vždycky když se vracím z domu důchodců, nemůžu vystát pachy sportovců,“ zpívá Petr Nikl ve své písni Míčky. Poslouchám, chystám totiž právě teď pořad z písní o sportu, a žasnu nad podivností toho textu. Jeden z mých nejoblíbenějších písničkářů (výtvarníků, divadelníků atd.) se v té písničce vyrovnává s pomíjivostí času, se stářím a s tím, co se nedá vrátit. Velmi naléhavě zpívá o nenávisti ke sportu, kterému se dřív také věnoval.
     Komentáře
  • Extra

    Komplikovaný život Dalibora Gondíka: Boj s vážnou nemocí i zpochybňování orientace

    Před 12 dny
    Moderátor Dalibor Gondík (53) slaví narozeniny. Do povědomí lidí se zapsali společně se sestrou Adélou, když spolu moderovali Rady ptáka Loskutáka či GoGo show. Nyní má velmi pestrý život a musel překonat spoustu překážek, včetně vážných zdravotních problémů. Nedávno byl hostem pořadu 7 pádů Honzy Dědka, kde promluvil o svém životě i orientaci.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Jezdil sem Werich, pak odboráři. Zpátečnický hotel nabízí ubytování jak za socialismu

    Před 13 dny
    Majitelé taneční školy si na Vysočině koupili modernistický hotel. Zachovávají ho v původním stylu a pyšní se prvním zpátečnickým ubytováním v Česku.
     Komentáře
  • FACE TO FACE

    Filip Renč o neshodách s Hanzlíkem kvůli Sanitce 2 a konfliktech s hvězdami filmu Lída Baarová

    Před 13 dny
    U filmu začal už ve čtyřech letech. O dvacet let později natočil jeden ze svých neslavnějších a zároveň nejkontroverznějších filmů. Filmařině se věnovala i jeho sestra. Za sebou má i televizní a divadelní tvorbu. S kým měl na place sporty a co ho v životě zklidnilo. Hostem talk show Face To Face René Kekelyho byl režisér a scénárista Filip Renč. 00:00 Úvod 00:29 Ďáblovo Rogalo. Jak probíhalo natáčení? 05:00 Přitahuje ho tajemno dlouhodobě? 06:20 Tatínek režisér, dědeček básník. Bylo jasný, že Filip půjde k filmu? 08:42 Se sestrou Veronikou hráli v seriálu Pan Tau. Kam se Veronika vytratila? 10:14 Vzpomínky na pana Wericha 11:18 Film Requiem pro panenku. Šel by do podobného filmu znovu? 14:40 Pomohl tímto filmem mnoha lidem? A co se tím odhalilo? 17:49 Jak jeho úspěch vnímali kolegové? 19:21 Film Lída Baarová. Jak probíhalo natáčení, proč byl problém s herci, ... 24:47 Koho se mu nepodařilo obsadit, ale strašně rád by? 26:41 Spolupráce s Jiřinou Bohdalovou 28:02 Sanitka 2. Dávali mu to dopředu "sežrat", jak to vlastně bude vypadat? 30:59 Co by si sám chtěl realizovat? 33:39 Co s ním udělalo otcovství? 34:58 Proč už nenatáčí hudební klipy?
     Komentáře
  • České noviny

    Sochař Nikos Armutidis se o výročí nestará, na narozeniny často zapomene

    Před 14 dny
    Sedmdesáté narozeniny v úterý oslaví sochař z Veverských Knínic na Brněnsku Nikos Armutidis. Žádnou výstavu, která by mapovala jeho dílo, ale nepřipravuje. "Výročí jsem nikdy moc nevnímal, často si ani nevzpomenu, že mám narozeniny. Až mi to okolí připomene, a to mi nikdy nebylo příjemné. Vždy jsem si díky tomu uvědomil, že nenosím v hlavě narozeniny ostatních," řekl ČTK autor busty Jana Wericha na pražské Kampě nebo Vladimíra Menšíka v Ivančicích.
     Komentáře
  • Novinky

    Obrana hodnot i (jejich) plurality. Esej Jiřího Přibáně

    Před 17 dny
    „Když máte ideu, tak musíte mít klacek. Jináč byste o tu ideu přišel,“ praví Jan Werich ve slavné forbíně ke hře Těžká Barbora, ve které Yberlanďané chtějí napadnout Eidamské, ale potřebují záminku, a tak se snaží předstírat, že jsou sami přepadeni.
     Komentáře
  • VipShow

    Miloslav Šimek ke konci života bojoval s leukémií, ale vtipkoval i na smrtelné posteli

    Před 19 dny
    Byl známý coby jeden z několika komických dvojic. Humor neopustil Miloslava Šimka ani na smrtelné posteli, když ve svých 63 letech prohrál boj s leukémií.
     Komentáře
  • Kafe

    Komplikovaný Josef Vinklář: Donášel na kolegy, manželka se kvůli němu sesypala

    Před 21 dny
    Na divadelních prknech podával neskutečné výkony, v televizi dokázal povýšit sebemenší roli na skvost. V soukromí byl údajně udavačem, kterého neměli kolegové rádi. Pil, naháněl ženy a trápil své manželky, taková byla herecká legenda Josef Vinklář.
     Komentáře
  • Deník

    Všechno je tady levnější, říkají Češi o nákupech v Polsku. Podívejte se na ceny

    Před 22 dny
    /FOTO, VIDEO/ Maso, mléčné výrobky, ovoce, zelenina, pečivo i toaletní papír, plenky pro děti či prášky na praní. Češi nakupují v Polsku ve velkém, ceny jsou mnohem příznivější než u nás. Výhodu mají ti, kteří bydlí v pohraničí a polské obchody mají doslova za humny. V sobotu se pak na nákupy vydávají i lidé ze vzdálenějších měst a obcí. Obchody praskají ve švech. Podívejte se, co Češi jezdí nakupovat a porovnejte si ceny s těmi v Čechách.
     Komentáře
  • Hranický deník

    OBRAZEM: Když mraky plují oblohou aneb Fascinující nebeské divadlo

    Před 22 dny
    Mraky, nebe, oblaka, sluneční paprsky, co jimi pronikají a zdobí je všemi odstíny a tóny barevné palety. Někdy to je o štěstí, někdy se jen člověk neumí dívat. Nebeské divadlo, které nám příroda nabízí bez ohledu na roční období, je mnohdy úchvatné. Za nádherné snímky velice děkujeme Karlu Machylovi.
     Komentáře
  • Aplausin

    Když kůň sní slaměný klobouk, je svatba v ohrožení. Legendární komedie v Divadle Lucie Bílé

    Před 24 dny
    Více než 100 let baví komedie Slaměný klobouk diváky po celém světě, u nás byla poprvé uvedena ve Stavovském divadle v roce 1924 a později například dvojicí Voskovec & Werich. Od 7. března 2023 přináší Divadlo Lucie Bílé zbrusu nové zpracování s novými písněmi a upraveným textem, který na motivy hry Eugéna Labiche napsal a zrežíroval Václav Knop.
     Komentáře
  • Novinky

    Vychází nový Salon: Jiří Přibáň o obraně hodnot i jejich plurality

    Před 25 dny
    Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?
     Komentáře
  • Plzeňský deník

    Tady jsem se narodil. Výstava připomíná plzeňského rodáka Miroslav Horníčka

    Před 25 dny
    Název Tady jsem se narodil má výstava v mázhauzu plzeňské radnice věnovaná plzeňskému rodákovi, muži mnoha talentů, Miroslavu Horníčkovi.
     Komentáře
  • Kafe

    Werichova důvernice Jaroslava Adamová: Chovala se k němu, jak si zasluhoval

    Před 27 dny
    Herečka Jaroslava Adamová patřila mezi výrazné osobnosti české kinematografie. Nejen, že k ní neodmyslitelně patřila cigareta, zrzavé vlasy, ale také byla známá velkým přátelstvím s Janem Werichem.
     Komentáře
  • Super

    Jak to má Putin anebo Kim, když přijdou domů? Lukáš Pavlásek napsal komedii o diktátorovi. Jsou to pološílenci, míní

    Před 27 dny
    Není jen herec a stand-up komik. Lukáš Pavlásek (44) je také autorem desítky knih a nejnověji i divadelní hry Diktátor. Tu napsal na zakázku pro pražské Divadlo Broadway a zahraje si v něm i titulní roli.
     Komentáře
  • Magazín

    Vědátoři a šarlatáni na dvoře Rudolfa II.

    Před 27 dny
    Rudolf II. nebyl jen milovníkem umění. Na svém dvoře shromažďoval plno zajímavých předmětů a uměleckých děl, ale také umělce a vědce, z nichž někteří jsou dodnes považování spíše za šarlatány.
     Komentáře
  • Česko živě

    Stellu Zázvorkovou ponižovala vlastní matka. Sebevražda dcery i složitý vztah s Milošem Kopeckým

    Před 1 měsícem
    Stella Zázvorková, úžasná herečka, která dokázala rozesmát nejednoho diváka. Její role v komediích jako Co je doma, to se počítá, pánové nebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách byla a je naprosto nezastupitelná. Naopak uvnitř sama sebe už tak veselá nebyla. Prošla si těžkou ztrátou své dcery a musela se vypořádat i s urážlivým a ponižujícím chováním svojí matky.
     Komentáře
  • Čtidoma

    První čínská restaurace v Praze fungovala už za komunistů. Chodili tam Gott, Pilarová i Werich

    Před 1 měsícem
    Před rokem 1989 byl výběr restaurací oproti dnešku značně omezen. Přesto u nás vznikla jedna z prvních čínských restaurací v Evropě. Dorazil osobní kuchař Mao Ce-tunga, aby tuzemské kuchaře učil správně nasekat nudličky a ochutit jídla. Podnik fungoval skvěle. Bez kapitalistického biče v podobě konkurence se nebylo čemu divit. „Čínu“ si oblíbili Karel Gott, Jan Werich a další osobnosti.
     Komentáře
  • Marianne

    Zvenčí zcela nenápadná chatka šokuje svým neuvěřitelným interiérem

    Před 1 měsícem
    Dvě chatičky v Posázaví jejich majitelé pojmenovali trefně Hygge a Lykke. Skandinávské pojmy vyjadřující pohodlí a cestu ke šťastnějšímu životu s interiérem obou dřevostaveb dokonale souzní. Na první pohled si možná budete myslet, že vkročíte do klasické chatky, už po otevření dveří ale zjistíte, že na vás čeká zcela odlišný zážitek.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Už se nedělá humor, jenom legrácky, říkal pan Horníček. A zlobil se přede mnou na ČT. Svět Tomáše Koloce

    Před 1 měsícem
    Dokončení autorova osobního svědectví o svorníku české satiry a kultury, od jehož smrti tuto středu uplynulo dvacet let.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Rady k životu ve stáří od princezny Zpěvanky. Album Ondřeje Suchého

    Před 1 měsícem
    Nedávno mě napadlo spočítat všechny filmové a televizní princezny, se kterými jsem se setkal, anebo je zpovídal, ať už v televizní Kavárničce dříve narozených, či v rozhlasovém Nostalgickém muzeu zábavy. Napočítal jsem jich jedenáct.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Před 20 lety nás opustil legendární herec a spisovatel Miroslav Horníček, jeho rodný dům zdobí pamětní deska

    Před 1 měsícem
    Plzeňský rodák Miroslav Horníček patří mezi velikány českého humoru, oblíbené spisovatele a glosátory. Na divadelních prknech se potkával s Janem Werichem či Janou Hlaváčovou. Do srdcí televizních diváků se zapsal zejména rolí v komediálním seriálu Byli jednou dva písaři, od jehož premiéry letos uplynulo půl století let. Dnes je to také přesně 20 let, kdy Miroslav Horníček odešel do hereckého nebe. Město proto nechalo k tomuto výročí zhotovit novou pamětní desku. Umístěna je na hercově rodném domě v Karlově ulici č. 36.
     Komentáře
  • Ústecký deník

    Hovory W vznikly v Ústí. Hosty bavili Panenka či Heidi. Těšte se na Šmoldase

    Před 1 měsícem
    /ROZHOVOR/ Nejen o vztahu ke svému otci vypráví v pořadu Hovory W bavič, herec a moderátor Jiří Werich Petrášek. Účinkuje s ním ústecký zpívající nakladatel Pavel Mészáros. Při interpretacích písní Osvobozeného divadla, ale i slavných českých hitů z 50. a 60. let je doprovází pianista a muzikálový autor Karel Štolba. Se dvěma hlavními protagonisty Hovorů W, jejichž mediálním partnerem je i Ústecký deník, se k rozhovoru po jednom z představení sešla Lenka Stránská.
     Komentáře
  • Kafe

    20 let od smrti Miroslava Horníčka: Slavný herec se roky trápil ztrátou syna

    Před 1 měsícem
    Je tomu dvacet let, co nás navždy opustil Miroslav Horníček. Herec dlouhé roky skrýval bolestivé tajemství, jeho syn totiž zemřel za tragických okolností a Horníček se s tím nikdy pořádně nevyrovnal.
     Komentáře
  • Lifee

    20 let od smrti Miroslava Horníčka: O jediného syna Jana přišel na natáčení, nikdy se z toho nevzpamatoval

    Před 1 měsícem
    Od úmrtí Miroslava Horníčka, velikána českého humoru, uplyne 15. února již dvacet let. Horníček jako první představil českým divákům zcela nový formát zábavy - talk show. Bavil miliony, v soukromí mu ale do smíchu moc nebylo. Nikdy se nevzpamatoval ze smrti svého jediného syna.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Jan Werich a jeho vztah ke komunistům: Podpis Anticharty chtěl odvolat, ale Štrougal na něj poslal Miloše Kopeckého

    Před 1 měsícem
    Herec Jan Werich byl ikonou prvorepublikového divadla, ale poválečný režim měl nejen s ním, ale hlavně s jeho názory velký problém. A to i přesto, že jeho dvoudílná historická komedie Císařův pekař a Pekařův císař jednoznačně podporovala komunistické myšlenky. Souhlas s dokumentem Dva tisíce slov ale později umělec vyvážil podpisem Anticharty. Dobrovolně, vědomě, nebo omylem?
     Komentáře
  • TN

    Tajemná Žilková mlží o partnerovi: "Slovo 'přítel' mi nepodsouvejte!"

    Před 1 měsícem
    Oblíbená herečka Veronika Žilková se rychle zotavila z nemoci, kvůli které dokonce skončila v nemocnici. Teď vystupuje v jednom představení za druhým. V nové hře si zkusí i roli prostitutky. Do toho se musí starat o své pejsky. "V mém životě je vše v pořádku," prohlásila herečka. Tajuplná ale byla, když přišla řeč na Josefa Holomáče, se kterým ještě nedávno sdílela na instagramu jednu fotku za druhou.
     Komentáře
  • Lifee

    Jak Jan Werich slavil 70. narozeniny: Herec uždiboval speciálně pečenou šunku a zapíjel ji pivem

    Před 1 měsícem
    Jan Werich byl člověk, který uměl žít. Vypovídá o tom třeba oslava jeho 70. narozenin, která se uskutečnila v únoru 1975. Došlo na speciálně upravenou šunku, kterou Jan Werich chodil uždibovat, i když ho manželka s dcerou odháněly, že je ještě čas...
     Komentáře
  • Frekvence 1

    Přesně 118 lety se narodil Jan Werich. Připomeňme si jeho nejlepší citáty o hlouposti a moudrosti

    Před 1 měsícem
    Asi úplně nejslavnější pohádková role, kterou úžasný herec a dramatik Jan Werich ztvárnil, je Král Já I. v pohádce Byl jednou jeden král. Jistě si ho spousta z nás minimálně jednou do roka na Vánoce v této roli připomene. Během života dosáhl mnoha úspěchů, za které si ho budeme navždy vážit. A právě dnes by oslavil 118. narozeniny. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší citáty, které nám tu během svého života zanechal.
     Komentáře
  • i60

    Nejznámější český vodník Josef Dvořák pokřtil výstavu Josefa Lady ve Zlíně

    Před 1 měsícem
    Herec Josef Dvořák, nejznámější český vodník a představitel řady postaviček (nejen) z ladovských pohádek, se stal kmotrem nové výstavy Josef Lada, která je k vidění až do 19. března ve Zlíně.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Sestřih na Clooneyho a svetrový rolák. Experti zhodnotili proměnu stylu u Pavla i Babiše

    Před 1 měsícem
    „Šaty dělaj člověka,“ zpívá Jan Werich ve své stejnojmenné písni. To se s nadsázkou potvrdilo i při prezidentských volbách. Červená flanelová košile zdobila Petra Pavla, „svetrový“ rolák zase Andreje Babiše (ANO). Móda byla pro oba prezidentské kandidáty příznačná, důležitá byla ale i celková image.
     Komentáře
  • TVguru

    Bolestné tajemství Jiřího Voskovce. Manželka ho donutila, aby se vzdal svých dětí

    Před 1 měsícem
    O životě bezkonkurenčně nejúspěšnějšího českého herce v zahraničí Jiřího Voskovce víme většinou pouze to, že byl divadelním kolegou Jana Wericha a také jeho celoživotním přítelem.
     Komentáře
  • musicserver

    Jaromír Löffler & Jeho kapela hrají na bezejmenné nahrávce soul se skutečnou duší

    Před 1 měsícem
    Za patrně nejznámějšího českého soulmana, zpěváka, který v sobě má ten pravý feeling, bývá považován Michal Prokop. Ve stínech hudební historie se ale skrývá další jméno - Jaromír Löffler. Než emigroval do Švýcarska, kde se uchytil jako novinář, stihl vydat pár singlů. Nyní je na světě celé album a není to jen nějaké retro.
     Komentáře
  • Jan Hrdina
    naSeznam Médium

    Krutý kníže Vlad. Zasloužil si stát se Drákulou?

    Před 1 měsícem
    Pověst krutého a nemilosrdného vládce provázela Vlada III. již za života. Jako odhodlaný bojovník proti turecké invazi do Evropy, nekompromisní vládce i vyšinutý sadista si vysloužil nesmrtelnost a stal se předmětem mnoha vášnivých diskusí. Proč?
     Komentáře
  • Filmové vzpomínky

    Literární historik Radko Pytlík vypráví o adaptacích slavného románu o Švejkovi

    Před 1 měsícem
    Dr. Radko Pytlík o filmu Dobrý voják Švejk.
     Komentáře
  • Příbram

    Příbramské divadlo uvede v příštím měsíci premiéru černé komedie Lháři

    Před 2 měsíci
    V únoru se 90. reprízy dočká muzikál Balada pro banditu. Program pro děti nabídne Pohádky do kapsy z repertoáru Divadla A. Dvořáka a hostující představení Maková panenka a motýl Emanuel.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Probírali jsme kosti Otce vlasti. Karel IV. byl ortopedické muzeum, přibližuje profesor Bartoníček

    Před 2 měsíci
    Co vše se dá vyčíst z kostí panovníků? „Mnozí historikové se domnívali, že Jiří z Poděbrad otrávil Ladislava Pohrobka a Vlčkovy nálezy ukázaly, že Ladislav Pohrobek zemřel na akutní leukémii,“ připomíná výzkum proslulého antropologa ortoped Jan Bartoníček. Ceněný odborník na lopateční kost na jeho práci navázal ve zkoumání ostatků Karla IV. Kterému českému králi se zranění lopatky stalo osudným?
     Komentáře
  • Proženy

    Znáte je všechny, víte ale, kdo je řekl? Otestujte se na slavné výroky a citáty

    Před 2 měsíci
    Vtipný, chytrý, trefný a úderný. To jsou základní vlastnosti citátů. Prostě pár slov, maximálně vět, které takzvaně trefí hřebík na hlavičku. Jak dobře znáte slavné citáty významných osobností?
     Komentáře
  • Vlasta

    7 nejlepších rolí Jiřiny Bohdalové. Od Bílé paní až po Světáky

    Před 2 měsíci
    Jiřina Bohdalová patří k našim nejpopulárnějším herečkám, ale také k velkým dámám české kinematografie. Poprvé se objevila před kamerou už v roce 1940 ve filmu Madla zpívá Evropě a od té doby natočila stovky vynikajících filmů, z nichž mnohé se staly nesmrtelnými. V kterých oslnila nejvíc?
     Komentáře
  • Historie Plus

    25 min

    Podcast
    Československo jako koridor z německého obklíčení a prostředek k samostatným státům?

    Před 2 měsíci

    ·

    25 minut

    Poslední den roku 1992 se rozpadl společný stát Čechů a Slováků. Byl konec společného soužití, které začalo v roce 1918, neúspěchem polistopadové politiky nebo šlo o nevyhnutelný vývoj? O tom si v pořadu Historie Plus povídáme s historiky i pamětníky.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    9. ledna emigrovali Werich a Ježek do USA. Útěk se málem nepovedl

    Před 2 měsíci
    Když v září roku 1938 obsadilo nacistické Německo Československé pohraničí. Jiří Voskovec a Jan Werich už nějakou dobu vystupovali proti Třetí říši. Opírali se do ní například ve svých hrách Těžká Barbora a Pěst na oko.
     Komentáře
  • VipShow

    Vladimír Dlouhý byl první láskou herečky Moniky Hálové. Nikdo netušil, jak silně propojené jsou jejich osudy

    Před 2 měsíci
    Herečka Monika Hálová byla zrozená pro hraní a byla v něm aktivní ještě před dostudováním herectví. Její osud byl s osudem Vladimíra Dlouhého propojen víc, než sami tušili…
     Komentáře
  • Historie Plus

    26 min

    Podcast
    Nepravděpodobný génius Jaroslav Hašek měl matematickou paměť. Svého Švejka nosil celou dobu v hlavě

    Před 2 měsíci

    ·

    26 minut

    Před sto lety zemřel Jaroslav Hašek. Světově zřejmě nejproslulejší český spisovatel dožil své dny na Lipnici na Vysočině. Tam také stihl nadiktovat první dva ze zamýšlených čtyř dílů svého nejznámějšího díla: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
     Komentáře
  • Kinobox

    Komentáře týdne: Prostořeký Vlasta Burian, neuspokojivé Menu a ladovsky malebný Král Šumavy

    Před 2 měsíci
    V nových Komentářích týdne jsou ještě výrazně patrné stopy Vánoc v případě pohádek a filmů pro pamětníky. Odkaz Vlasty Buriana je tak stále patrný a jedinečný. S většími kontroverzemi jste naopak sledovali snímek Menu a seriálového Krále Šumavy od Davida Ondříčka. Inspirujte se.
     Komentáře
  • Historie Plus

    27 min

    Podcast
    Marná lásky snaha. Záchrana Československa, obavy z jeho rozdělení a proměny odkládaného referenda

    Před 2 měsíci

    ·

    27 minut

    Obsah – hlavně emoční – slova referendum byl v Československu 1992 nesporně úplně jiný v lednu a v prosinci. Na počátku roku si konání referenda přála podle různých výzkumů veřejného mínění, peticí i dalších občanských aktivit většina obyvatel. (Repríza z roku 2017.)
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Uměním ke sportu prostřednictvím nahoty aneb jak se galerie Mona Lisa zachvěla nahými lyžaři

    Před 2 měsíci
    Nahota v rámci uměleckých zákonitostí a principů je velmi fascinující a obohacující. V podání českého výtvarníka Martina Velíška se jedná o unikátní výkon.
     Komentáře
  • Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

    1 min

    Podcast
    Dnes se nezahálí a dokonce se vyhánějí zlí duchové z domu. Chcete vědět jak?

    Před 2 měsíci

    ·

    1 minuta

    Jak na Nový rok, tak po celý rok. Pořekadlo, které dává tušit, že už za dob našich babiček měl tento den jasná pravidla.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Agent britské tajné služby o něm napsal román. Místo herectví po emigraci zvolil porodnictví. Svět Tomáše Koloce

    Před 2 měsíci
    V pátek 30. prosince, oslavil své 80. narozeniny Vladimír Pucholt. Proslul tím, že přestože byl hvězdou v oboru, v němž se neemigruje, protože je vázán na jazyk – herectví – odešel z naší tehdejší vlasti. Během 20. století to ovšem udělalo víc hereckých hvězd (Voskovec a Werich, Hugo Haas, Jan Tříska, Pavel Landovský, Martin Štěpánek, Juraj Kukura, Pavel Kříž), i těch, kdo se ve chvíli svého odchodu dle uměleckých měřítek k první lize řadit nedali (Herbert Lom, Valtr Taub, Lída Baarová, Adina Mandlová, Jára Kohout, Lenka Kořínková, Dagmar Bláhová, Zdeněk Maryška).
     Komentáře
  • Historie Plus

    25 min

    Podcast
    Voskovcovy paměti nikdy nevyšly, v rádiu se z nich přesto četlo

    Před 2 měsíci

    ·

    25 minut

    Životní příběh Jiřího Voskovce by vydal na román. S Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem tvořil páteř Osvobozeného divadla. To bylo ve 30. letech minulého století jedním z významných prvků kulturního života v Československu.
     Komentáře
  • Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

    1 min

    Podcast
    Silvestrovské oslavy vypadaly jinak ve městech a jinak na venkově

    Před 2 měsíci

    ·

    1 minuta

    Oslavy, jak je známe dnes, mají svůj počátek v 19. století. Všeobecný rozvoj v Evropě dal vzniknout mnohým luxusním restauracím a hotelům. A právě díky podnikavým majitelům se zrodily bujaré oslavy s množstvím jídla, pití a tučnými zisky.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Bílá vrána Vladimír Pucholt. Ideologicky závadný talent již od dětství. Svět Tomáše Koloce

    Před 2 měsíci
    Včera, v pátek 30. prosince, oslavil své 80. narozeniny Vladimír Pucholt. Proslul tím, že přestože byl hvězdou v oboru, v němž se neemigruje, protože je vázán na jazyk, herectví, odešel z vlasti. Během 20. století to ovšem udělalo víc hereckých hvězd (Voskovec a Werich, Hugo Haas, Jan Tříska, Pavel Landovský, Martin Štěpánek, Juraj Kukura, Pavel Kříž), i těch, kdo se ve chvíli svého odchodu podle uměleckých měřítek k první lize řadit nedali (Herbert Lom, Valtr Taub, Lída Baarová, Adina Mandlová, Jára Kohout, Lenka Kořínková, Dagmar Bláhová, Zdeněk Maryška). Ne všichni se později do vlasti vrátili, ale všichni do jednoho se dál živili herectvím. Vladimír Pucholt ne.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Bílá vrána Vladimír Pucholt. Ideologicky závadný talent již od dětství. Svět Tomáše Koloce

    Před 2 měsíci
    Včera, v pátek 30. prosince, oslavil své 80. narozeniny Vladimír Pucholt. Proslul tím, že přestože byl hvězdou v oboru, v němž se neemigruje, protože je vázán na jazyk, herectví, odešel z vlasti. Během 20. století to ovšem udělalo víc hereckých hvězd (Voskovec a Werich, Hugo Haas, Jan Tříska, Pavel Landovský, Martin Štěpánek, Juraj Kukura, Pavel Kříž), i těch, kdo se ve chvíli svého odchodu podle uměleckých měřítek k první lize řadit nedali (Herbert Lom, Valtr Taub, Lída Baarová, Adina Mandlová, Jára Kohout, Lenka Kořínková, Dagmar Bláhová, Zdeněk Maryška). Ne všichni se později do vlasti vrátili, ale všichni do jednoho se dál živili herectvím. Vladimír Pucholt ne.
     Komentáře
  • Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

    1 min

    Podcast
    Několik osvědčených receptů, které se budou po oslavách Silvestra hodit

    Před 2 měsíci

    ·

    1 minuta

    Dnes mám pro vás v rámci příprav na Silvestra několik opravdu dobrých rad.
     Komentáře
  • DřevoStavby

    Dvoupodlažní dřevostavba zapuštěná do svahu má dispozici vzhůru nohama

    Před 2 měsíci
    Čirý génius dovede udělat umění z čehokoliv. Michelangelo by dokázal sochu i z bláta a Jane Austenová román z čaje.
     Komentáře
  • TVguru

    Noc na Karlštejně: Zakázaná láska hlavních postav, změna obsazení a kdo jezdil na natáčení z nemocnice?

    Před 2 měsíci
    V historickém muzikálu Noc na Karlštejně, od jehož premiéry letos uběhlo již 48 let, si přiblížíme dobu panování Karla IV., který prý na Karlštejn zakázal vstup všem ženám. Skutečně tomu tak bylo?
     Komentáře
  • České důchody

    Josef Dvořák o důchodu: Když k tomu dojde, tak se leknu

    Před 2 měsíci
    Josef Dvořák u nás patří k nejslavnějším hercům, k takzvané staré bardě. Málokdo ho nezná, ale věděli jste, že tento herec, komik a také trochu vodník letos oslavil už 80. narozeniny? Přitom dostihnout ho jen na krátký rozhovor je téměř nadlidský úkon, protože je pořád v jednom kole. Nakonec se nám to podařilo, a to těsně před začátkem Vánoc. V rozhovoru pro České důchody se Dvořák rozpovídal nejen o důchodu, ale také prozradil, co stojí za jeho dobrou náladou.
     Komentáře
  • Super

    Vyzpíval tři oktávy a vyhrál prestižní cenu. Z Karla Černocha (✝64) pak soudruzi udělali rozvraceče státu

    Před 2 měsíci
    Zrcadlo, Ona se brání, Správnej džob, Docela obyčejná píseň, Chtěl bych být víc než přítel tvůj, Láska prý – to jsou jen některé z mnoha písní zpěváka, kytaristy, muzikálového herce, hudebního skladatele, komika a moderátora Karla Černocha (12. 10. 1943 - 27. 12. 2007), od jehož smrti uplyne v těchto dnech 15 let.
     Komentáře
  • Extra

    Osudy sester z pohádky Byl jednou jeden král: Dvorská se nestarala o dceru, Májová nafotila akty

    Před 2 měsíci
    Jaké jsou osudy tří sester z pohádky Byl jednou jeden král? Herečka Milena Dvorská (†71) se k hraní dostala vlastně náhodou. Kdyby si jednoho dne nezašla do šatny pro podpis Jana Wericha (†93), který zrovna s Bořivojem Zemanem (†79) připravoval tuto slavnou pohádku, byla by nejspíše sestřičkou v nemocnici, jak od dětství plánovala, jak uvádí web ČSFD.
     Komentáře
Reklama