Zavřít
Mozek

Mozek

Nejnovější články na Seznamu na téma Mozek
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Rituál, co není na prd

    Před 2 dny
    Jeden z funkčních mozkových trustů mi odešel do Valhally, když mi neznámá žena na semináři o rituálech a jejich důležitosti v našich životech špitla do ucha po mém nechápavém výrazu na lektorem nadhozený problém tuto větu: „Poslouchej své tělo“.
     Komentáře
  • Jak správně jíst

    Jak bojovat s chutěmi na sladké. Udržte si svoje vybojované výsledky na váze

    Před 3 dny
    Pokud držíte dietu správně, většinou chutě na sladké zmizí. Bohužel, občas máte smůlu a stejně se objeví. Pokusím se vám říci pár svých tipů, jak se můžete zachovat a nepokazit tak své výsledky.
     Komentáře
  • Finmag

    Tréninkem mozku ke zdraví i úspěchu. Bývalá mluvčí rozjela netradiční byznys

    Před 4 dny
    Eva Fruhwirtová je trenérkou paměti a mozku vůbec. V Třebíči provozuje Mozkohernu, kam si chodí cvičit hlavu roztěkaní studenti, zahlcení manažeři i zapomínající senioři.
     Komentáře
  • Žena

    "Matky nemají vykojený mozek," říkají vědkyně. Mluví tak o sobě samotné ženy

    Před 5 dny
    Žádná studie zatím neprokázala rozdíl mezi mozkovou aktivitou matek a bezdětných žen.
     Komentáře
  • Vitalia

    Nemoc, kterou trpí Bruce Willis, vede k totálnímu rozkladu osobnosti

    Před 6 dny
    Frontotemporální demence může připomínat řadu jiných onemocnění, jako je třeba Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Někdy se naopak podobá některým duševním chorobám. Její diagnostika není jednoduchá. Sám pacient si neuvědomuje své symptomy a obvykle je to rodina a blízcí přátelé, kteří si jich všimnou. Na co je třeba se zaměřit? Americký herec Bruce Willis je hvězdou mnoha akčních trháků a jednou z nezapomenutelných osobností filmového průmyslu několika posledních desetiletí. V loňském roce oznámil ukončení kariéry kvůli afázii, což je neurologická porucha, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět slovům jiných osob.
     Komentáře
  • Žena-in

    Slavíme týden mozku: Odpoledne vynechte kávu a zaměřte se na výživu, radí odborníci

    Před 8 dny
    Týden mozku má za cíl zvyšovat povědomí o zdravém mozku a propaguje zdravý přístup. Zjistilo se že Slováci a Češi začali nakupovat pravidelně doplňky stravy podporující mozkové funkce, křivka jejich prodejů stále roste. Prim v prodejích hraje Ginko Biloba, která se doporučuje. Odpolední káva nikoliv.
     Komentáře
  • Fonetech

    Ovládat iPhone pouhou myšlenkou? Američtí vědci jsou na prahu revolučního objevu

    Před 9 dny
    Jak by se vám líbilo, kdyby váš iPhone věděl, na co právě myslíte a mohli byste ho ovládat jen pouhou myšlenkou?
     Komentáře
  • Befity

    Vlivem nedostatečného spánku mozek viditelně stárne

    Před 10 dny
    Stačí jedna jediná probdělá noc a váš mozek může zestárnout o celé dva roky. Naštěstí ale existuje „medicína“, která ho dokáže zase zotavit a omladit. O jakou jde?
     Komentáře
  • Extra v terénu

    Zrazená Iveta Lutovská se vzpamatovává z rozchodu. K těžkému období se staví čelem

    Před 11 dny
    Moderátorka a modelka Iveta Lutovská (39), provdaná Vítová, zazářila na Českém plese v moderátorské dvojici s Janem Čenským (61). Tento pohádkový večer si užívala, přestože ona sama pohádku teď právě nezažívá. Těžké období, které se táhne několik měsíců, se snaží zvládat. Pro eXtra.cz se rozpovídala o svých pocitech.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Femme fatale liberalismu je algoritmus

    Před 11 dny
    Nástupem liberálních idejí o nezávislé volbě jedince s respektováním jeho pocitů dostalo bývalé paradigma o boží poslušnosti pořádnou dardu. A když řeknete liberální demokrat je to snad ještě horší.
     Komentáře
  • Česko živě

    Ležel a koukal, jak se vše mění: Příběhy lidí v kómatu

    Před 11 dny
    Tělo leží na lůžku a přístrojích, srdce tluče, plíce dýchají a mozek spí. Člověk může být v kómatu několik minut, hodin, či dokonce let. Kdo má tu smůlu a vážné zranění ho vyřadilo dlouhodobě, jeho perspektiva na návrat k běžnému životu po probuzení není většinou pozitivní. Jsou ovšem výjimky a některé příběhy lidí, kteří se nečekaně probudili a pokračovali v životě, fascinují snad úplně všechny.
     Komentáře
  • Žena-in

    SPRÁVNÉ ODPOVĚDI: Dnes je světový den géniů: Uhádnete všechny naše hádanky?

    Před 11 dny
    Na 14. března připadá světový den géniů, protože je to den narození Alberta Einsteina. Při té příležitosti si potrapte mozky a trochu potrénujte. Připravili jsme si pro vás pár hádanek, schválně, jestli je zvládnete všechny rozluštit.
     Komentáře
  • Náš region

    Jak se zbavit fobií? Odhalí to Týden mozku

    Před 12 dny
    V pondělí začal festival Týden mozku, který návštěvníkům nabídne více než 50 bezplatných akcí, kde například zjistí, jak se zbavit fobií či jak se lidský mozek adaptuje na extrémně nepříznivé a náročné prostředí.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Syndrom třetího muže: Ve scénářích na život a na smrt se podle přeživších objevuje nevysvětlitelné “zjevení”

    Před 12 dny
    Jedním z nejpodivnějších fenoménů lidského přežití je pravděpodobně syndrom třetího muže. Jako první ho popsal Ernest Shackleton.
     Komentáře
  • Novinky

    Jak vzniká bolest a co si pamatujeme? Začal Týden mozku

    Před 12 dny
    Jak vzniká bolest, jak se učíme nebo co a proč si pamatujeme? Od pondělí 13. do neděle 19. března probíhá ve čtyřech městech festival s názvem Týden mozku. Lidé mohou navštívit desítky akcí, a to včetně workshopů a virtuální reality.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Afázie: zákeřná nemoc, která postihla Bruce Willise. Umí přerušit komunikaci člověka se světem. Postihuje až 40 % lidí po mozkové příhodě

    Před 12 dny
    Možná jste také zaregistrovali zprávu, že slavný hollywoodský herec Bruce Willis opouští svou hereckou kariéru kvůli afázii. Díky tomu se rozšířilo povědomí lidí o této méně známé mozkové poruše, kvůli které lidé přicházejí o schopnost komunikace. Co afázii vlastně způsobuje?
     Komentáře
  • České noviny

    Odborníci: Trénink paměti může pomoci dětem s poruchami učení i lidem s demencí

    Před 12 dny
    Techniky tréninku paměti mohou podle odborníků pomáhat dětem s poruchami učení nebo lidem po mrtvici. Mohou zpomalit i postup demence. Na dnešní tiskové konferenci to řekli zástupci České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging u příležitosti Národního týdne trénování paměti.
     Komentáře
  • Vitalia

    Čeká pseudoefedrin zákaz kvůli mrtvicím? Obsahují ho běžné léky proti nachlazení

    Před 12 dny
    Pseudoefedrin pomáhá mírnit příznaky chřipky a nachlazení a je součástí běžných léků prodávaných bez předpisu. Evropský lékový úřad teď přehodnocuje jeho používání, a to na základě vážných nežádoucích účinků v podobě výskytu mrtvice nebo infarktu. Bezpečnost pseudoefedrinu začala Evropská léková agentura (EMA) přezkoumávat v únoru na žádost francouzského lékového úřadu. EMA o tom informuje ve zprávě na svém webu, kterou převzal také český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
     Komentáře
  • Mirdo

    Jednoduché, ale účinné metody na zlepšení paměti

    Před 13 dny
    Paměť je velmi důležitou součástí naší osobnosti. Bystrost vaší paměti je přímo úměrná tomu, jak moc využíváte svůj mozek. Věk je pro paměť určujícím faktorem. Paměť s věkem slábne a tuto skutečnost nemůžeme popřít. Rozhodně však můžeme tento proces zpomalit.
     Komentáře
  • Kočičí noviny

    Evropský den mozku: Víte, že mozek je vůbec tím největším žroutem energie?

    Před 14 dny
    Každoročně se 11. březen slaví jako Evropský den mozku a tradičně také spouští Světový týden mozku s pestrým programem, přednáškami, besedami a workshopy o fungování a funkcích mozku. Nabízí kvantum zajímavých, teoretických a zejména praktických informací o mozku, který je stále nejméně probádaným orgánem lidského těla. Je také orgánem nejsložitějším a energeticky nejnáročnějším.
     Komentáře
  • Vitalia

    Umělá inteligence pomůže s diagnostikou demencí. Ta je těžká, i proto léčba přichází pozdě

    Před 14 dny
    Nikoli obávané zhoubné nemoci, ale neurodegenerativní choroby se stávají – krom potíží se srdcem a oběhem – největším zabijákem ve vyspělých zemích. Odhaduje se, že do roku 2040 kvůli těmto onemocnění mozku ve světě zemře více lidí než na rakovinu tlustého střeva, plic, ledvin a kůže dohromady. Problémem je například včasné rozpoznání nemoci, ale to by se snad mohlo zlepšit. Není pravda, že výrazný úbytek kognitivních funkcí ústící v demenci je nezbytným projevem stáří. Nemusí tomu tak být ani ve vysokém věku. Fakt ale je, že se stárnutím populace těchto případů přibývá a že zatím nevíme proč.
     Komentáře
  • Proženy

    Co všechno (ne)víte o lidském mozku. Ukažte, jak zvládnete náš kvíz z hodin biologie

    Před 15 dny
    Je v něm veškeré kouzlo života. Na starosti má všechny životní funkce, ale i smysly, myšlení, emoce. Není řeč o ničem jiném než o lidském mozku. O orgánu, který nelze nahradit, a když zemře, umíráme i my. Dnes je Evropský den mozku, tak si ten svůj trochu procvičte zábavným kvízem! O čem? Samozřejmě o mozku!
     Komentáře
  • Svět2000

    Co kdybychom využili plnou kapacitu našeho mozku?

    Před 15 dny
    Mozek je přinejmenším velmi složitý. Studujeme ho už po staletí a dnes se dozvídáme další jeho tajemství.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Vědci poprvé kompletně zmapovali mozek ovocné mušky, připomíná neuronovou síť umělé inteligence

    Před 15 dny
    Vědci poprvé kompletně zmapovali mozek ovocné mušky a odhalili každý jednotlivý neuron a jejich vzájemné propojení.
     Komentáře
  • TechFocus

    V pondělí začíná letošní festival Týden mozku, nabídne přes 50 akcí

    Před 15 dny
    Jak vzniká bolest, jak se učíme, co a proč si pamatujeme? Kromě těchto otázek zodpoví festival Týden mozku i mnoho dalších, které souvisejí s nejsložitějším orgánem těla..
     Komentáře
  • Česko živě

    Jak podpořit správné fungování mozku, radí lékařka

    Před 16 dny
    Mozek je řídicí orgán lidského těla, který pracuje nepřetržitě celý život, a to i během spánku. Ovládá veškeré tělesné funkce od činnosti srdce, přes trávení, pohyb, řeč až po myšlení, paměť či vnímání emocí. U příležitosti Evropského dne mozku, který si každoročně připomínáme 11. března, si připomeňme význam správné péče i prevence.
     Komentáře
  • CzechSight

    Sex či jídlo – toť otázka: Co řídí naší motivaci?

    Před 16 dny
    Motivace je hnacím motorem našich činů. Kde ale vzniká? Neurovědci u myší objevili neurony, které řídí jejich motivaci jíst a zároveň motivaci se pářit. Popsali tak, co rozhoduje o prioritách motivace.
     Komentáře
  • inSmart

    Může mít umělá inteligence vzpomínky? Vědci hledají inspiraci v lidském mozku

    Před 16 dny
    Zdokonalování umělé inteligence je jedním z aktuálních cílů počítačové vědy. Ukazuje se, že pomocnou ruku ve výzkumu mohou v tomto směru podat nedávné biologické poznatky.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Co dělá vesmír s lidským mozkem? Astronauti na ISS budou nosit speciální helmu, aby to zjistili

    Před 22 dny
    Tři astronauti na plánované misi na ISS budou nosit speciálně navrženou přilbu, která bude monitorovat vliv vesmíru na činnost mozku.
     Komentáře
  • inSmart

    AI může brzo převálcovat konkurence v podobě biologických počítačů. Jaké výhody i hrozby může technologie představovat?

    Před 22 dny
    Úspěch a popularita umělé inteligence poněkud zastínila jiný, avšak neméně významný fenomén – mozkové organoidy. Výzkum v této oblasti přitom za poslední roky zaznamenal nemalý pokrok. Před zhruba deseti lety se vědcům podařilo dosud nemožné. Ve zkumavce dokázali vypěstovat miniaturní mozkové buňky. Komplexita tkání v mozku dosud znemožňovala detailnější průzkum biochemických procesů v jednom z nejdůležitějších orgánů lidského těla, díky tomuto objevu se však mohla medicína i další přidružené obory posunout dále. Tyto uměle vytvořené mozkové buňky později získaly název mozkové organoidy, a v průběhu let se poměrně významně rozšířilo také pole jejich možné aplikace. Od původních nástrojů k lepší diagnostice a porozumění například neurodegenerativním onemocněním
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Mohly by mozky vypěstované v laboratoři nabýt vědomí?

    Před 22 dny
    Od roku 2013, kdy byl vypěstován první "mini mozek" za účelem studia genetické poruchy, se vědci po celém světě předhánějí v práci.
     Komentáře
  • Survivor

    Radost vystřídá zklamání a znechucení: Švanci si vydraží v nečekanou výhru

    Před 23 dny
    Nejdrsnější reality show Survivor sledujte už teď na Voyo. Po souboji čeká na soutěžící dražební aukce, kde si za své pesos mohou vydražit jídlo, sprchu nebo tajemnou truhlu. Některé kousky jsou ale zakryté pod poklicí. Co pod ní najde Švanci? Nové díly Survivor 2023 sledujte každou středu a čtvrtek na Nově. Nebo už teď na Voyo.Více o show Survivor 2023 najdete na nova.cz.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Biopočítače by mohly pohánět skutečné lidské mozkové buňky

    Před 23 dny
    Výzkumníci z John Hopkins University vyvíjejí technologie mozku a stroje, které zahrnují biopočítače poháněné organoidní inteligencí.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Bylo by možné nahrát lidské vědomí na disk. Provoz mozku by ale musela obstarávat obří síť počítačů

    Před 24 dny
    „Prach jsi a v prach se obrátíš,“ sděluje Bůh Adamovi v Písmu svatém. Přes pravdivost těchto slov neustává lidstvo v hledání způsobu, jak je aspoň trochu obejít.
     Komentáře
  • Žatecký a lounský deník

    Alenu trápí velký nádor na mozku. Rodina shání peníze na léčbu v Německu

    Před 24 dny
    Návaly nevolnosti, bolesti hlavy, rozostřené vidění, nechutenství, třes rukou. To jsou zdravotní problémy, které trápí Alenu Maršalovou z Loun. Nemoc se začala projevovat loni v lednu. Začátkem letošního roku jí lékaři na základě výsledků magnetické rezonance diagnostikovali nádor na mozku. Bohužel už je v takové fázi, že nejde vyoperovat.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci chtějí použít laboratorně vypěstované minimozky jako hardware k biopočítačům

    Před 25 dny
    Vědci navrhují, že by laboratorně vypěstované "minimozky" mohly být jednoho dne propojeny a fungovat jako výkonné a efektivní biopočítače.
     Komentáře
  • Novinky

    Jak bojovat s mentální únavou

    Před 25 dny
    Je pro vás těžké se soustředit na práci, učení či další činnosti a občas máte pocit, že váš mozek někdo zabalil do těžké deky? Pak vám zřejmě došla mentální energie, což vám brání nejen v myšlení, ale i ve schopnosti cokoliv plánovat a rozhodovat.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Po úrazu hlavy se u nich vyvinuly nové schopnosti: Jeden dokázal předvídat budoucnost, druhý viděl detaily dávné minulosti

    Před 26 dny
    Lidé, kteří utrpěli kraniocerebrální zranění, se často setkali se zajímavými schopnostmi. Vědci i historici k tomu shromáždili mnoho konkrétních důkazů.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Poprvé v historii byla zaznamenána aktivita mozkových vln volně se pohybující chobotnice

    Před 26 dny
    Vědci vůbec poprvé zaznamenali aktivitu mozkových vln volně se pohybující chobotnice, jak uvádí server Science Alert.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Z kómatu se probudil po 19 letech. Vědomím byl ale stále v roce 1984, kdy do něj po nehodě upadl

    Před 1 měsícem
    Kóma znamená v řečtině hluboký spánek. V lékařství jde o těžký stav bezvědomí, kdy postižený nereaguje ani na interakci, ani na jakékoli bolestivé podněty.
     Komentáře
  • #udrzksicht

    Rychlý trik, jak se zbavit vrásek a nastartovat den o pár let mladší

    Před 1 měsícem
    Ranní mini rituál, který v sobě skrývá nečekaný efekt. Vraťte ztracená léta zpět.
     Komentáře
  • Babyweb

    Vaše dítě ještě nechodí na nočník?

    Před 1 měsícem
    Často se ptají maminky na pískovišti nebo v herně. Není za tím starost o vašeho potomka, ale spíše snaha pochlubit se úspěchy toho jejich. Nenechte se zneklidnit. Vše má svůj čas.
     Komentáře
  • Befity

    Cvičení pro posílení těla i mozku

    Před 1 měsícem
    K lepší paměti i prevenci závažných duševních poruch a chorob se můžete dopracovat i cvičením. V tomto směru je přínosný tanec, stejně jako obyčejná chůze nebo cyklistika!
     Komentáře
  • Vitalia

    Jak spolu komunikují mozek a trávení. Lidé s duševními potížemi mají ve střevech jiné bakterie

    Před 1 měsícem
    Když je vám nevolno od žaludku před náročnou prezentací, nebo každou chvíli odbíháte na toaletu kvůli trémě před prvním seznámením s rodinou svého protějšku, úřaduje takzvaná osa střevo-mozek. V těle spolu takto komunikují dva zdánlivě nesouvisející nervové systémy. Jak to funguje? Už delší dobu je známé, že existuje obousměrná komunikace mezi centrálním nervovým systémem (CNS) a enterickým nervovým systémem (ENS). Namátkou můžeme jmenovat pocit rozhoupaného žaludku před důležitou zkouškou nebo pocit „motýlů v břiše“ při pohledu na milovaného člověka. Toto spojení se nazývá osa střevo-mozek a spojuje emocionální a kognitivní centra mozku se střevními funkcemi. Znamená to, že gastrointestinální trakt může vysílat signály do mozku a mozek do střev.
     Komentáře
  • KrásnéŽeny

    Mezi občasnou špatnou náladou a skutečnou depresí je velký rozdíl. Vážný stav končí zoufalostí

    Před 1 měsícem
    Reálný stav vaší mysli prozrazují především vaše myšlenky. I když se často snažíte dělat všechno pro to, aby na vás nebylo vidět, že se utápíte ve smutku a nemůžete si sami pomoct.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Chutný potravinový doping pro výkonnější mozek

    Před 1 měsícem
    Míváte potíže s koncentrací i pamětí? Jste navíc neustále unavení? Vězte, že to spolu může souviset. Právě proto byste si měli pochutnat na tmavé čokoládě, a to nejlépe ihned! Ovšem i kurkumu, oregano nebo avokádo se vyplatí zahrnout do stravy. Z jakých důvodů?
     Komentáře
  • Novinky

    Alzheimerovu chorobu je nutné zachytit včas

    Před 1 měsícem
    Zapomenout na narozeninovou oslavu vnuka, na jméno souseda nebo některé základní slovo? To se může stát. Problém je, když si člověk nevzpomene ani později, mluví občas z cesty, opakuje stejné otázky nebo se mu hůře řídí auto. Jestli něco takového pozorujete na sobě či někom z rodiny, rozhodně to nenechávejte být. Může jít o Alzheimerovu nemoc, při které se hraje o čas.
     Komentáře
  • Novinky

    Čeští výzkumníci prokázali, že při léčbě lithiem je důležité správné načasování

    Před 1 měsícem
    Čeští vědci prokázali, že při léčbě lithiem je zásadní správně načasovat jeho dávkování, protože během dne působí na mozek odlišně. Lithium se předepisuje jako účinný lék pro stabilizaci nálady, mj. u pacientů s bipolární poruchou. V pátek o tom informovali zástupci Akademie věd ČR.
     Komentáře
  • Faei

    Při dýchání výfukových plynů hloupneme, ukázala nová studie

    Před 1 měsícem
    Všichni víme, že dopravní znečištění škodí plicím a srdci, ale věděli jste, že může mít také negativní vliv na mozek? Výzkum zjistil, že znečištění ovzduší související s dopravou může vést k poklesu mentálních funkcí. Nová studie vědců z University of British Columbia a University of Victoria ukázala, že běžné úrovně znečištění dopravou mohou narušit funkci lidského mozku už během pouhých několika hodin.
     Komentáře
  • Knihy

    Jak si vybudovat lepší mozek (v jakémkoli věku)

    Před 1 měsícem
    Chcete zlepšit výkonnost svého mozku? Pak je toto video určeno právě vám!
     Komentáře
  • Novinky

    V lebce ryby odhalili vědci mozek starý 319 milionů let

    Před 1 měsícem
    Fosilie lebky vyhynulé ryby Coccocephalus wildi skrývá dosud nejstarší příklad dobře zachovalého mozku obratlovce. Podle zpravodajských stanic BBC a CNN to ukázalo skenování zkameněliny nalezené před více než sto lety v uhelném dole v anglickém hrabství Lancashire. Vzorek byl poté uložen v Manchesterském muzeu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nový brutální sport ohrožuje lidský mozek. I boxeři jsou v šoku

    Před 1 měsícem
    Americká komunita kolem bojových umění začala řešit vážný problém. Týká se boje „Slap Fight“ neboli fackované, která se ukazuje jako extrémně nebezpečná pro zdraví. Podle některých expertů totiž vážně ohrožuje lidský mozek.
     Komentáře
  • Proženy

    Rozum, nebo emoce? Podle čeho se rozhodujeme nejen při volbě prezidenta, ale často i v životě

    Před 1 měsícem
    Česká republika má nového prezidenta. Pět let bude hlavou státu Petr Pavel. Co rozhodlo o tom, že získal téměř o 17 % hlasů víc než jeho protivník? Byl to rozum, nebo emoce? Anebo není možné to jednoznačně určit?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Já nelžu, ty lžeš. Jak naše paměť může ovlivnit i vnímání pravdy

    Před 1 měsícem
    Jdete do kuchyně, otevřete šuplík a najednou nevíte, pro co jste vlastně šli. Paměť někdy zradí každého z nás, a někdy z nás před druhými dokonce dělá i lháře.
     Komentáře
  • DámskýDeník

    Operovalo je 100 lékařů: Siamská dvojčata byla spojena mozky. Celý tým je pyšný, když vidí, jak teď 2 kluci vypadají

    Před 1 měsícem
    Celý svůj život 3letí chlapci proleželi v nemocniční posteli. Pohyb či hraní si nepřicházelo v úvahu. Unikátní zákrok jim otevřel dveře do budoucnosti.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Žena bez vnitřního hlasu vysvětluje, jak přemýšlí. Co na to říká věda?

    Před 1 měsícem
    Kirsten Carlsonová vyprávěla YouTube kanálu PA Struggles o překvapivě častém jevu, kdy člověk nemá žádný vnitřní hlas.
     Komentáře
  • Svět2000

    Španělští vědci dokázali existenci „super schopností“

    Před 1 měsícem
    Výzkum provedený odborníky z Madridského centra pro biomedicínské technologie odhalil část mozku, která dokáže „zpomalit“ čas.
     Komentáře
  • Proženy

    Co se děje s pamětí po padesátce a jak vzniká opilecké okno aneb Vše o mozku a jeho spolehlivosti

    Před 2 měsíci
    Přiznejte se, kolikrát jste už dneska hledali brýle nebo jste chtěli něco udělat, a vzápětí jste zapomněli, co to bylo? Paměť si s námi pohrává od rána do večera a umí být pěkně šálivá. Na to je třeba dát pozor hlavně při manželských hádkách.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci zjistili, co udělá s mozkem 6 minut fyzické aktivity denně

    Před 2 měsíci
    Nová studie zjistila, že navýšením fyzické aktivity o pouhých 6 minut denně se razantně zvýší výkon mozku.
     Komentáře
  • Novinky

    Proč nám mozek dovolí milovat násilníka

    Před 2 měsíci
    Lidé se často diví, proč někdo zůstává ve vztahu s člověkem, který mu po psychické či fyzické stránce ubližuje. Jak někoho takového mohou milovat? Neustále jim odpouštět a vracet se k nim. Málokdo by za tím hledal biochemické vazby, které si vytváříme s toxickými partnery.
     Komentáře
Reklama