Zavřít
Mozek

Mozek

Nejnovější články na Seznamu na téma Mozek
  • Techsvět

    Medúza bez mozku předvedla vědcům pokročilé schopnostmi učení. Naučila se překonávat překážky, které na ni nastražili

    Před 4 dny
    Podle nové studie se medúzy krabicovité, které jsou známé jako nositelky jednoho z nejsmrtelnějších jedů na světě, dokážou učit z minulých zkušeností podobně jako lidé, aniž by měly centrální mozek, a jsou pokročilejší, než se dosud předpokládalo, jak píše web Yahoonews.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Oblíbené snídaně, které ve skutečnosti stresují tělo i mozek

    Před 6 dny
    Existuje důvod, proč se snídaně považuje za nejdůležitější jídlo dne. Představuje příležitost, jak se rychle přepnout mezi nočním a denním režimem. Taky tělo a mozek zásobuje energií – tedy v tom ideálním případě. U těchto záludných potravin je to totiž přesně obráceně!
     Komentáře
  • Techsvět

    Neuralink Elona Muska připravuje první klinickou studii na lidech. Významný krok ve vývoji mozkových implantátů

    Před 7 dny
    Neurotechnologická společnost Neuralink uvedla ve svém příspěvku, že její klinická studie s názvem PRIME Study oficiálně hledá pacienty poté, co získala schválení od nezávislého institucionálního etického výboru a nemocničního zařízení. Jedná se o další krok na cestě Neuralink ke komerčnímu trhu. Startup nedávno získal schválení od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v květnu pro provádění své první klinické studie na lidech.
     Komentáře
  • Vitalia

    Lékaři umí zpomalit průběh Alzheimerovy choroby. První příznaky se bohužel dají snadno přehlédnout

    Před 8 dny
    Ztráta paměti, potíže s vykonáváním běžných činností, problémy s řečí i časová a místní dezorientace. To jsou jen některé z příznaků Alzheimerovy choroby, jejíž mezinárodní den připadá na 21. září. I když jde o neléčitelnou chorobu, včasná diagnostika je zásadní, protože lékaři umí symptomy zmírnit a průběh nemoci zpomalit. Pomoci může i umělá inteligence. Počet pacientů s Alzheimerovou chorobou stále roste, což souvisí se stárnutím populace.
     Komentáře
  • Newstream

    Hledají se „pokusní králíci“. Muskův Neuralink shání dobrovolníky, kterým vloží čip do mozku

    Před 9 dny
    Neurotechnologický startup Neuralink oznámil, že získal povolení k zahájení náboru pacientů pro svou první klinickou studii na lidech. Firma vyvinula mozkový implantát, který má pomoci pacientům s těžkým ochrnutím ovládat vnější technologie pomocí nervových signálů.
     Komentáře
  • Novinky

    Každodenní radosti, které zvyšují výkon mozku

    Před 11 dny
    Při hektickém stylu života není od věci naučit se dělat si každý den radost, třeba jen maličkostmi. Poslechnout si v klidu oblíbenou písničku nebo si třeba jen vychutnat šálek dobré kávy – i to jsou věci, které podle odborníků umějí nejen zlepšit náladu, ale i zvýšit výkon mozku.
     Komentáře
  • Newstream

    Biohacking: Mozek je to nejcennější, co máme. Umíte se o něj starat?

    Před 12 dny
    Lidský mozek. Orgán, který nás z mnoha úhlů činí tím, čím jsme, a odlišuje nás od jiných živých forem. Návod, jak ho udržet zdravý a co nejdéle funkční až do vysokého věku, tvoří kombinace řady strategií, které je nejlepší zapojit do života co nejdříve a předejít tak jakýmkoliv problémům ještě než se objeví.
     Komentáře
  • Bety

    K návalům horka nedochází jenom v menopauze

    Před 13 dny
    Návaly horka patří mezi věci, bez kterých by se člověk vážně obešel. Jakou roli v nich hraje mozek a co se vám jejich prostřednictvím snaží sdělit štítná žláza?
     Komentáře
  • Novinky.cz: Krimi

    Psychické trauma lze vidět na magnetické rezonanci. Důležité je nesoudit, nabádá psychoterapeutka Kramerová

    Před 14 dny
    Psychické trauma ovlivňuje naše vztahy i náhled na svět, lze ho dokonce vidět i na magnetické rezonanci. Psychoterapeutka Rita Kramerová v nové epizodě podcastu Pod svícnem hovoří o svých zkušenostech s tímto fenoménem a nabízí rady, jak s ním pracovat.
     Komentáře
  • inSmart

    Novinky ze světa AI #20: Vědci učí umělou inteligenci cítit, zároveň sledují, zda si nevyvíjí vlastní vědomí

    Před 14 dny
    Umělá inteligence již pokročila tak daleko, že dnes dokáže například vytvořit zbrusu novou příchuť oblíbené Coca-Coly. Kromě chuti si pak možná brzy vyvine také čich. Bude po jednotlivých smyslech následovat i příchod vlastního AI vědomí? O tom všem a dalším se dozvíte v dnešním souhrnu aktualit z oblasti umělé inteligence. Umělá inteligence už fušuje i do politických kampaní. Google tomu hodlá zabránit S tím, jak se nástroje AI stávají stále dostupnější, narůstá také počet zavádějících děl, které umělá inteligence vytvoří. Aktuálně tak technologickou scénou hýbe aféra tzv. deepfake videí, které se zaměřují na volební spoty v rámci voleb v USA.
     Komentáře
  • Novinky

    Trauma a stres zaúřadovaly. Najednou zapomínají to, co roky dělaly automaticky

    Před 17 dny
    Lidský život je plný výzev - pozitivních, ale i negativních. Jakkoli máme někdy pocit, že zvládneme i nemožné, naše tělo si to nemyslí. Šokové situace, stres nebo smutek spolu s dalšími faktory mohou mít někdy až devastující vliv na naše zdraví, ale třeba i paměť.
     Komentáře
  • Norbert Gulevič
    naSeznam Médium

    Jak posunout váš mozek na vyšší úroveň? Pomoci mohou brain games

    Před 18 dny
    Procvičovat a vylepšovat kognitivní funkce (paměť, koncentrace, flexibilita, řešení problémů, rychlost zpracování informací, prostorová orientace apod.) lze mnoha způsoby. Existují dvě propracované aplikace, které vám s tím mohou pomoci.
     Komentáře
  • Bety

    Snění o dovolené, lepší práci nebo lásce, prospívá vašemu mozku

    Před 19 dny
    Člověk nemusí snít jen ve spánku, i přes den je na to prostor! A toho bychom měli náležitě využít, protože jde o příjemný trénink mozku, který odvrací kognitivní úpadek, navozuje lepší náladu, a navíc normalizuje i krevní tlak.
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Starší ženě s depresemi provedli rentgen mozku. Vyoperovali jí 8 centimetrů dlouhou škrkavku

    Před 19 dny
    Tato žena si dlouhou dobu stěžovala na zapomnětlivost a deprese. Lékaři jí po vyšetření v nemocnici sdělili, že má ve svém mozku 8centimetrovou škrkavku.
     Komentáře
  • Bety

    Anti-aging antioxidant pro srdce a mozek

    Před 20 dny
    Francouzi jedí více tuku, cukru a bohatých jídel a pijí více vína, ale přesto mají méně problémů se srdcem. Tato záhada, běžně známá jako „francouzský paradox“, je způsobena vyšším příjmem specifického fytonutrientu zvaného resveratrol, která se přirozeně vyskytuje v „superpotravinách“ – jako je třeba červené víno.
     Komentáře
  • Bety

    Noční pracovní směny škodí mozku i kognitivním funkcím

    Před 22 dny
    Chtě nechtě musíte pracovat i v noci? A jak jste na tom s pamětí, slouží vám dobře? Noční směny totiž zvyšují pravděpodobnost kognitivních poruch skoro o 80 procent. Objevit se u vás mohou i negativní změny chování. Nepozorujete na sobě něco?
     Komentáře
  • Proženy

    Bez zdravých cév není zdravý mozek. Přílišným solením si zaděláváme na demenci

    Před 24 dny
    Že to se solením nemáme přehánět, ví asi každý. Světová zdravotnická organizace doporučuje držet denní příjem chloridu sodného pod pěti gramy, a to nikoliv „pro legraci králíkům“. Většina z nás této ingredience, které si v jedné pohádce vážili nad zlato, ovšem zkonzumuje až dvakrát tolik.
     Komentáře
  • Frews

    Sklenička vína denně? I to může mít pro naše zdraví blahodárné účinky

    Před 26 dny
    Sklenička vína po dobré večeři, s partnerem nebo kamarádkou, to je představa ideálního večera mnoha z nás. Odborníci se ale nemohou shodnout na tom, jestli je pití vína zdraví prospěšné. Dle několika vědců, které cituje magazín Elle, by jedna sklenička denně měla našemu zdraví spíše pomoci.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Závislosti na cukru se dá zbavit, ale bez abstinenčních příznaků se to nejspíš neobejde

    Před 27 dny
    Sedíte u pracovního stolu a mozkové závity jedou naplno. Úkol, který vám včera zadal šéf, se zdá být nesplnitelný. Zaplaví vás pocit, že to asi nerozlousknete. Oči jsou stále ještě upřené na monitor, ale ruka podvědomě šátrá po stole, až nahmátne dózu se sušenkami. Pár jich tam ještě je. Váš sladký doping, bez kterého se ve chvílích, kdy jste ve stresu a pod tlakem, neobejdete. Víte, že byste neměli, ale potřeba dosáhnout alespoň chvilkové úlevy od momentální úzkosti vás přemůže. Ano, je to závislost. Co s tím?
     Komentáře
  • Žena-in

    Ti, co čtou, mají lepší život. Hlubší spánek, delší život a méně stresu je jen část z výhod

    Před 28 dny
    Pamatujete, když vám učitelé i rodiče říkali, že musíte hodně číst a že později za to poděkujete? Pokud čtení zůstalo vaší zálibou, skvěle, děláte pro sebe víc, než si myslíte. V opačném případě vás možná přesvědčíme ke čtení.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Nedostatkem manganu si koledujete o zdravotní komplikace

    Před 30 dny
    Fungující metabolismus, mozek, imunita nebo reprodukce? Pokud tohle chcete, věřte, že se to bez manganu neobejde. Právě proto si pravidelně dopřávejte ananas, špenát, batáty a ořechy. A s pepřem se v kuchyni také příliš nekroťte!
     Komentáře
  • Novinky

    Australanka měla deprese a zapomínala. Z mozku jí vyoperovali živou osmicentimetrovou hlístici

    Před 1 měsícem
    Australští lékaři vyoperovali živou hlístici dlouhou osm centimetrů z mozku seniorky, kterou více než dva roky sužovaly různé obtíže, mimo jiné trpěla depresemi a zapomnětlivostí.
     Komentáře
  • Novinky

    Odpolední šlofík – kdy si ho užívat, kdy naopak zpozornět

    Před 1 měsícem
    Všichni víme, že spánek je pro život nezbytný. Jenže kvůli hektickému životnímu stylu a snaze neustále dokazovat, co vše zvládneme, se z něj místo nezbytnosti stala téměř jen občasná odměna. Málokdo spí tak kvalitně a dlouho, jak by měl, a tak se není čemu divit, že to mnozí alespoň trochu kompenzují odpoledním šlofíkem. Zatímco jedni ho chválí, druzí před ním varují. Kde je pravda?
     Komentáře
  • Patrik Kudláček
    naSeznam Médium

    Podivuhodný vliv hudby na mozek: Proč může poslech Mozarta zlepšit vaše matematické schopnosti

    Před 1 měsícem
    Proč můžete být díky Mozartovi chytřejší? Zjistěte, jak hudba stimuluje mozek a zlepšuje matematické dovednosti a kognitivní schopnosti.
     Komentáře
  • Novinky

    Pět návyků, které mohou výrazně zlepšit zdraví vašeho mozku

    Před 1 měsícem
    Mozek je neuvěřitelně komplexní orgán, který hraje klíčovou roli v našem každodenním životě. Pečlivá péče o jeho zdraví může mít obrovský vliv na naše kognitivní funkce, paměť, náladu a celkové duševní zdraví. Jak o něj pečovat?
     Komentáře
  • Befity

    Nedostatek spánku likviduje mozkové výhody cvičení

    Před 1 měsícem
    Běžně spíte méně než šest hodin denně? Pak na výhody, které sport slibuje kognitivním funkcím, rovnou zapomeňte. Vážně se jich nedočkáte!
     Komentáře
  • Novinky

    Paměť, nezbytný i ošidný proces

    Před 1 měsícem
    Kapacita mozku není nekonečná. Sbírá informace, které vyhodnotí jako potřebné, zatímco nerelevantní poznatky vypustí už po půl minutě. Zásadní zážitky lidí, zvířat i rostlin se mohou přenášet i do dalších generací.
     Komentáře
  • Miroslav Strnad
    naSeznam Médium

    Mozek nadaných je výhoda i prokletí

    Před 1 měsícem
    Považujete se za chytré, pálí vám to, máte široký přehled a dokážete se na vše podívat z mnoha úhlů a kombinací, ale zároveň vás obtěžuje neustálý tok myšlenek, cítíte tíhu v hlavě a míváte pocit, že jste divní a okolí vám nerozumí? Čtěte dál.
     Komentáře
  • Novinky

    Když se opakovaná lež stává pravdou

    Před 1 měsícem
    Přísloví „opakování je matka moudrosti“ slýcháme často v souvislosti s učením se něčeho nového. Opakování v případě učení ale nemusí být vždy výhodou. Pokud nám bude někdo neustále opakovat nějaké lživé tvrzení, snadno se utvrdíme v tom, že je to pravda. Neexistuje totiž spolehlivější způsob, jak přimět lidi, aby věřili lži, než jejím opakováním. Odborníci v této souvislosti hovoří o efektu iluzorní pravdy.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Co nám nedá spát aneb nejčastější noční můry

    Před 1 měsícem
    Fyzická agrese, konflikt či bezmoc – to jsou nejčastější témata, okolo kterých se točí naše noční můry, tedy sny, ze kterých se úděsem probudíme. Možným vysvětlením pro část nočních můr přitom může být snaha mozku nacvičit si reakci na nebezpečné situace.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Je člověk opicí, nebo andělem? O tom rozhoduje náš mozek aneb Kdyby milión opic psalo milión let na psacím stroji

    Před 1 měsícem
    Soucit, který v nás vzbudí lidskost ukrytá v očích gorily, je svědectvím úzkého příbuzenského svazku mezi člověkem a lidoopy. Ale vzdálenost mezi nimi se okamžitě zvětší, srovnáme-li hrubé zvuky, jež vydává šimpanz, například se Shakespearovou poezií.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Úsměv jako emocionální práce

    Před 1 měsícem
    Když jsem nedávno popisoval úsměv z hlediska neverbální komunikace, soustředil jsem se na popis tzv. falešných úsměvů, kterými nás častují někteří politici a influenceři. Zapomněl jsem však na jednu maličkost. Usmát se, to není jen tak.
     Komentáře
  • Bety

    Osamělost je hrozbou pro velikost mozku

    Před 1 měsícem
    Čím méně sociálních kontaktů si pěstujeme, tím menší mozek máme. Zní to asi šíleně, přesto je to pravda, která z osamělosti dělá ještě většího nepřítele zdraví, než se původně myslelo.
     Komentáře
  • Bety

    Fascinující REM fáze spánku

    Před 1 měsícem
    Zatímco mozek pracuje na plné obrátky, tělo je ve svalové paralýze. Že si něco takového neumíte představit? No vidíte, ale zažíváte to každou noc! Vítejte ve světě REM spánku.
     Komentáře
  • TechFocus

    Žijeme v éře spánkové krize, tvrdí vědci v nové klinické studii

    Před 1 měsícem
    Současný životní styl přispívá k rozvoji nespavosti a zkracování spánku. Rapidně roste počet lidí, kteří spí méně než 6 hodin.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Chcete se dobře seznámit? Pak nezapomínejte na to, že láska není algoritmus

    Před 1 měsícem
    Hledáte partnera v Academic Singles, Badoo, Be2, Beautiful People, Bristlr, Bumble, Coffee Meets Bagel, ELITE date, eDarling, Grindr, Happn, Hinge, Match, Luxy, Pinkilin, Richmeetbeautiful, Tastebuds, Tinder, XO? Nechť vás provází štěstěna.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Revoluční neuroplasticita: Nervová spojení v dospělosti nejsou definitivní. Omladit svůj mozek můžete v každém věku

    Před 1 měsícem
    Mozek je úžasný orgán s obrovským potenciálem, který stále zůstává z většiny nevyužit. Jedním z nejzajímavějších objevů v oblasti moderních neurověd je zjištění, že mozkové struktury a spoje nejsou definitivní, jak se dříve mylně předpokládalo, ale dynamické a adaptivní. Toto flexibilní chování mozku se nazývá neuroplasticita. A právě ta je jedním z klíčů k bystrému myšlení i v pokročilém věku. Víte, jak ji podpořit ve svém každodenním životě?
     Komentáře
  • Jímeto

    Rostliny, které zlepší funkci vašeho mozku. Jednu z nich můžete pěstovat na parapetu

    Před 1 měsícem
    Bylinky dovedou být někdy doslova zázračné. V některých případech pomáhají od bolesti, jindy slouží jako prevence. Některé druhy rostlin jsou dokonce vhodné pro zlepšení funkce mozku a pomáhají člověku posílit paměť. Které to jsou?
     Komentáře
  • Kočičí noviny

    Nejsme tak hloupí, abychom využívali jen 10 procent mozku. Neurovědkyně vyvrací silně zažitý mýtus

    Před 1 měsícem
    Přestože není jisté, zda jde o deset procent objemu mozku, energetického metabolismu, elektrické aktivity nebo okysličení, obecný mýtus o tom, že člověk využívá jen deset procent svého mozku, je ve společnosti hluboce zakořeněný. Je dokonce zažitý tak silně, že se na něho ptají studenti neurověd.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Software se znalostmi experta. V léčbě mozku pomáhá AI

    Před 1 měsícem
    Neurodegenerativní choroby jako je Parkinsonova nebo Alzheimerova nemoc, které tiše a neúprosně přicházejí ve stáří, v naší společnosti zatím vyléčit neumíme. Včasná diagnostika těchto onemocnění by ale dokázala oddálit příchod prvních příznaků až o dvacet let.
     Komentáře
  • Bety

    Stesk po partnerovi má negativní vliv na mozek i tělo

    Před 1 měsícem
    Partner zase odjel a vy zažíváte stesk jako hrom. Je to proto, že vám kvůli jeho nepřítomnosti klesá hladina oxytocinu a dopaminu, čímž trpí nejen vaše mysl, ale i centrální nervový systém. Co s tím?
     Komentáře
  • Novinky

    V osmnácti začaly Filipa trápit bolesti hlavy. Nikdo nepředpokládal, že jde o příznaky nádoru mozku

    Před 1 měsícem
    Filip byl až do svých osmnácti let naprosto zdravý, bezproblémový kluk, který rád trávil čas se svými kamarády a spolužáky. Pak se mu ale život otočil vzhůru nohama, když upadl do bezvědomí a po akutní operaci mozku a magnetické rezonanci mu byl odhalen zhoubný nádor na mozku. Filip tedy musel absolvovat další operaci a pak i další onkologickou léčbu. I v osmnácti byl moc vděčný za to, že měl neustálou oporu ve svých rodičích, kteří s ním trávili většinu času v nemocnici.
     Komentáře
  • Proženy

    Máte následky po úrazu nebo jste nemocní a v práci vás už nechtějí? Zákon je na vaší straně!

    Před 1 měsícem
    Co když kvůli následkům nemoci, úrazu nebo nehody nemůžete pokračovat v práci, kterou jste dělali dobře a rádi? Musíte se smířit s tím, že o ni přijdete? Na to jsme se ptali expertky na pracovní právo. Zákon podle ní neznají zaměstnanci ani zaměstnavatelé.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Žena

    Předčasný porod i krvácení do mozku. Tříletá Sofinka s dětskou mozkovou obrnou si život těžce vybojovala

    Před 1 měsícem
    Příběh této rodiny začal svůj scénář nečekaně psát v červenci roku 2020, kdy se paní Lence narodila o tři měsíce dříve dcera. Dnes tříletá Sofie statečně bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Ještě statečněji ale bojují její rodiče, kteří věří, že svou dceru do konce letošního roku postaví na nohy. O životě s tímto těžkým onemocněním i o předčasném porodu mluví v naší video reportáži rodiče velmi otevřeně.
     Komentáře
  • Bety

    Domácí práce jsou prospěšné pro mozek

    Před 1 měsícem
    Zase se snažíte přinutit k domácím pracím? Co když vám řekneme, že díky nim bude váš mozek fungovat přímo brilantně? A to nejen v průběhu uklízení, ale i v příštích letech.
     Komentáře
  • Femina

    Stres a emoce leží v žaludku. Co jíst, abys byla šťastná? Mléčné výrobky a kysané zelí

    Před 1 měsícem
    Když někoho nemůžeš ani cítit, když tě jeho přítomnost doslova deptá, říkáš často, že ti „leží v žaludku“. A tahle věta není vůbec daleko od pravdy. Podle nových vědeckých poznatků totiž stres a emoce kontroluje spíše než hlava náš trávicí systém! Jinými slovy; spokojené bříško znamená také spokojenou mysl a naopak. Pokud tedy chceš častěji zažívat pocity štěstí, měla by ses zamyslet nad svými stravovacími návyky.
     Komentáře
  • Frews

    Tajemství paměti: Jak mozek uchovává vzpomínky a co ovlivňuje naše zapomínání?

    Před 1 měsícem
    Máme vzpomínky na radostné chvíle, vzrušující dobrodružství i na věci, které nás v minulosti zarmoutily. Naše vzpomínky jsou mapou naší minulosti, která nás provází životem. Jak ale náš mozek uchovává tyto cenné okamžiky? A co děláme, když se některé vzpomínky zdánlivě vytrácejí? Podívejme se blíže na tajemství naší paměti.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Jak nebojovat s únavou?

    Před 1 měsícem
    Únava je taková milá starší elegantní dáma. Jen lehce se na nás usměje zpoza velkého klobouku a už se nám mhouří oči a chceme usínat. I když elegantní, není u nás vítána. Ukažme si, jak ji vyprovodit pryč.
     Komentáře
  • Babyweb

    Máte silnou, bolestivou anebo nepravidelnou menstruaci?

    Před 1 měsícem
    Silná a bolestivá menstruace je v současné době hodnocena ženami jako jeden z nejčastějších gynekologických problémů. Zeptali jsme se lékařky, jaké jsou možnosti řešení.
     Komentáře
  • Bety

    Santalové dřevo pro chvilku harmonie

    Před 2 měsíci
    Hledáte více klidu a větší duševní pohodu? Mnoho z nás je ve stresu pod tíhou každodenních požadavků. Mít jen chvilku klidu a harmonie by skutečně pomohlo zlepšit náš život. A esenciální olej ze santalového dřeva může pomoci.
     Komentáře
  • Bety

    Většina našich každodenních myšlenek je negativních

    Před 2 měsíci
    Už vám někdy někdo řekl, že se až zbytečně podceňujete? Neděláte to schválně, to samo! Váš mozek k tomu totiž může být doslova naprogramovaný. Co tím sleduje?
     Komentáře
  • Svět2000

    Našli vědci zdroj mimotělních zážitků?

    Před 2 měsíci
    Vědci identifikovali oblast mozku, která může vytvářet pocity vznášení nebo pádu a mohla by pomoci vyvinout nové formy anestezie.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Zdroje únavy, které nás připravují o radost ze života

    Před 2 měsíci
    Cítíte se unavení, vyčerpaní a bez nálady? Najděte tyto 3 zdroje únavy, které vám brání žít plnohodnotný život. A zjistěte, jak se s nimi jednoduše vypořádat.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Signál skrytý v krvi předpovídá riziko demence na desítky let dopředu

    Před 2 měsíci
    Tým vědců objevil krevní biomarker, který by mohl s mnohaletým předstihem signalizovat riziko vzniku demence.
     Komentáře
  • Gulu

    Účinky cholesterolu na organismus

    Před 2 měsíci
    Cholesterol je lipid. Je to voskovitá látka, kterou vaše tělo potřebuje. Příliš mnoho jednoho typu, lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL), však přispívá ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Pavoučí žilky se neobjevují jen tak, může jít o příznak ataxie

    Před 2 měsíci
    Vznik pavoučích žilek nemusí nutně znamenat nějaké vážné ohrožení. Neměly by se však brát na lehkou váhu, jelikož mohou být příznakem mozečkové ataxie.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci smíchali mozkové buňky s umělou inteligencí do formy čipu. Ten se rychle naučil například hrát virtuální ping pong

    Před 2 měsíci
    Během experimentu vědci z australské Monash University implantovali do elektrod čipu 800 000 lidských a myších mozkových buněk. Ukázalo se, že tento „hybridní mozek“ je učenlivý.
     Komentáře
  • Tvoje místo

    Mozek potřebuje přiměřenou zátěž

    Před 2 měsíci
    Mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla a je zodpovědný za řadu funkcí, včetně paměti, učení, rozhodování a řízení motorických schopností. Stejně jako jiné svaly našeho těla, i mozek potřebuje pravidelnou zátěž a trénink, aby byl v kondici a plně funkční.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Křemíkový počítačový čip spojený s lidskými mozkovými buňkami bude plnit cílevědomé úkoly

    Před 2 měsíci
    Tento projekt vyžaduje vypěstování přibližně 800 000 mozkových buněk žijících v misce, které jsou následně naučeny plnit cílevědomé úkoly.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Příručka pro přežití po rozchodu

    Před 2 měsíci
    Jak může bolet zlomené srdce, mě samotného zasáhlo před mnoha lety. Přichází neohlášeně a náhle. Je to šok. Tvrdě vás knokautuje a vy jste na podobný direkt nepřipravení. Zkusme si popsat to, co se s tím dá dělat.
     Komentáře
Reklama