Zavřít
George Washington

George Washington

Nejnovější články na Seznamu na téma George Washington
  • Svět2000

    Nejpodivnější záliby a zvyky amerických prezidentů

    Před 22 dny
    Nikdo se nedostane na politickou úroveň prezidenta Spojených států, aniž by nebyl trochu podivín.
     Komentáře
  • Techsvět

    Ostatky čtyř mrtvých prezidentů USA budou vyslány do vesmíru

    Před 26 dny
    Americká společnost Celestis, která je známá svými vzpomínkovými lety do vesmíru, nyní plánuje vyslat ostatky čtyř mrtvých amerických prezidentů na nejvzdálenější místo v hlubokém vesmíru. Mise by měla odstartovat ještě letos, uvádí na svém webu Celestis.
     Komentáře
  • Deník

    Konec geniálního indiána Sequoyaha: Jeho hrob zůstává jednou z největších záhad

    Před 27 dny
    V roce 1903 se v novinách Washington Evening Star objevila zpráva, že dva muži, Erwin Fancher a J. M. Hayes, narazili v pohoří Wichita v Oklahomě na jeskyni, v níž našli dýmku, jež prý patřila legendárnímu čerokízskému indiánovi Sequoyahovi. Vynálezci písma pro jazyk svého lidu a zřejmě největšímu mysliteli Čerokíů. Pak prý našli i jeho hrob. Jenže jejich objev nikdo nepotvrdil. Konec slavného muže halí tajemství.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    USA v roce 1912: Jak Američané vnímali svého prezidenta, jaký měl plat a jak to fungovalo v Bílém domě?

    Před 1 měsícem
    Zajímá vás, jak v minulosti vnímali Američané své prezidenta? Dobový text z roku 1912 vás seznámí s tím, jak to bylo s pozicí prezidenta v USA v době, kdy v Bílém domě ve Washingtonu úřadoval prezident William Howard Taft. Jaký byl například plat prezidenta USA ve srovnání s příjmem evropských králů?
     Komentáře
  • Jímeto

    Od pudinku pro chudé až ke královskému dvoru. Tajemná cesta mrkvového dortu na váš stůl

    Před 1 měsícem
    Mnozí historici se domnívají, že mrkvový dort vznikl ve středověku, kdy byl nedostatek cukru a jiných sladidel. Následně se stal oblíbeným dezertem vyšších vrstev a dnes si na něm pochutnáváme všichni.
     Komentáře
  • MůjLife

    Památník prezidentů ve svých útrobách skrývá velké tajemství: Podívejte se dovnitř

    Před 1 měsícem
    Na Halloween 1941 bylo čtrnáctileté úsilí vytesat osmnáctimetrové tváře do hory Mount Rushmore konečně dokončeno. Struktura, která tvoří ikonický památník Mount Rushmore, zobrazuje profily amerických prezidentů George Washingtona, Thomase Jeffersona, Abrahama Lincolna a Theodora Roosevelta. Věděli jste však, že za nimi nachází obrovská komora?
     Komentáře
  • Bejvávalo

    George Washington: Voják, který se stal prvním prezidentem USA. Proč byl uctíván českými vlastenci?

    Před 2 měsíci
    Každý zná George Washingtona, jednoho z „otců zakladatelů“ Spojených států amerických a prvního amerického prezidenta. Než se ale stal prezidentem a bojovníkem za mír, tak byl voják. Text z roku 1872 vám ukáže, jak tuto proměnu a vůbec celou osobnost prezidenta Washingtona vnímali čeští vlastenci.
     Komentáře
  • Dotyk

    V baroku bohaté dámy nosily ve vlasech malé krabičky. Nechutný hygienický zvyk byl ale nutností

    Před 2 měsíci
    Umělecko-kulturní směr baroko, který vládl v Evropě v 17. a 18. století, charakterizuje velkolepost. Ta se projevila nejen v architektuře nebo hudbě, ale také v módě. Především vyšší třída toužila ukázat své bohatství. Jenže šaty a šperky přestaly stačit. Pozornost se proto přesunula k účesům.
     Komentáře
  • Techsvět

    Aby zničili Moskvu, vynalezli satelitní navigaci. Seznamte se s raketovým systémem Polaris

    Před 2 měsíci
    Satelitní navigace, dnes ztotožňovaná s GPS, je mnohem starší. První funkční systém byl vyvinut během studené války za účelem zničení Sovětů a jeho hlavním úkolem bylo zaměřovat jaderné rakety.
     Komentáře
  • G

    Volba prvního prezidenta Spojených států amerických: Na jakém principu fungují prezidentské volby v USA?

    Před 2 měsíci
    7. leden roku 1789 byl klíčovým okamžikem v dějinách Spojených států amerických. Kongres tehdy totiž stanovil 7. leden jako datum, do kterého musí státy zvolit volitele pro historicky první prezidentské volby. O měsíc později, 4. února, byl George Washington zvolen státními voliteli prezidentem a 30. dubna roku 1789 složil prezidentskou přísahu.
     Komentáře
  • Lifee

    Velký cirkusový podvod: Údajná chůva prezidenta George Washingtona se měla dožít 161 let

    Před 2 měsíci
    Joice Heth byla publiku představována jako nejstarší žena světa a chůva prvního amerického George Washingtona. Jenomže není všechno zlato, co se třpytí. A i legendární impresário P. T. Barnum může, kvůli vidině zisku, lhát...
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Tajemný původ vaječňáku: Odkud se vzal oblíbený vánoční nápoj

    Před 3 měsíci
    Koňak je pálenka z vína, rum zase z melasy z cukrové třtiny. Ani jedno v běžném českém vaječňáku není. Co je to vlastně za nápoj?
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Život za zdmi Bílého domu: Kdo v něm úřadoval jako první a kolik stojí jeho provoz?

    Před 3 měsíci
    Přes dvě stě let úřadují prezidenti Spojených států z budovy, již lze bez nadsázky označit za nejslavnější stavbu Ameriky...
     Komentáře
  • Čtidoma

    Vítězka Masterchefa prozradila svůj recept na vaječný likér. Najdete v něm alkohol i pravou vanilku

    Před 3 měsíci
    Vaječný likér patří k Vánocům už jako bramborový salát nebo cukroví. Vsadit můžete na osvědčené klasiky, originální recepty i verzi bez alkoholu. Tradiční likér připravila i nejmladší vítězka Masterchefa za rok 2019. Vyzkoušejte její jednoduchý recept.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    16. prosinec: Den, kdy se vyházené bedny s čajem zasloužily o nezávislost USA

    Před 3 měsíci
    Nevšední protest amerických kolonistů proti britskému impériu se uskutečnil 16. prosince 1773. Šlo o Bostonské pití čaje, kdy se američtí osadníci převlečení za indiány tajně vkradli na britské lodě a z nich vyházeli velké množství čaje do moře za přítomnosti přihlížejícího davu. Bylo tehdy poničeno více jak 300 beden vzácného zboží. Pojďme se na pozadí události podívat s podcastem Youradio Talk Ozvěny minulosti.
     Komentáře
  • Jímeto

    O Vánocích si se sladkým vaječným likérem rádi zahřeší i lidé, kteří se alkoholu vyhýbají celý rok. Je skvělý i do kávy

    Před 3 měsíci
    Vaječný koňak je nápoj, který většině lidí přinese vzpomínky na Vánoce a první ochutnávku alkoholu. Tento nápoj získal mnoho velice pestrých variací a stal se základem pro řadu světoznámých likérů po celém světě.
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Historii mrkvového dortu psala druhá světová válka i obliba amerických prezidentů

    Před 3 měsíci
    Něco o historii mrkvového dortu: Mrkvový dort je oblíbeným moučníkem v mnoha zemích a v poslední době i u nás. Nabízejí ho kavárenské řetězce a podává se i při slavnostních příležitostech. Málokdo ovšem ví, že původně šlo víceméně o pokrm pro chudé. Dnes však získává oblibu na mnoha frontách. A příčin je hned několik.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Máte rádi vaječný koňak? Připravte si doma likér s dlouholetou tradicí

    Před 3 měsíci
    Vaječný koňak či likér, anglicky eggnog, neodmyslitelně patří k zimnímu svátečnímu období. V mnoha rodinách se jedná o specialitu babiček, které mají svoje vlastní, střežené recepty. Historie této alkoholické dobroty ale sahá do hluboké minulosti – však byla také svědkem mnoha zajímavých událostí.
     Komentáře
  • Refresher

    Co má Elon Musk na nočním stolku? Dietní kolu, buddhistický amulet i zbraně

    Před 3 měsíci
    CEO Twitteru Elon Musk v pondělí zveřejnil fotografii svého nočního stolku s několika zvláštními dekoracemi.
     Komentáře
  • Žena-in

    Diana Vreelandová radila Marylin Monroe i Jacqueline Kennedyové

    Před 4 měsíci
    V módní branži se pohybovala od poloviny třicátých let až do let osmdesátých a postupně se vypracovala v nekorunovanou královnu americké módy. Kladla důraz na originalitu, inspiraci a barvy. Jako módní redaktorka a stylistka radila celebritám, až se sama stala celebritou.
     Komentáře
  • iRozhlas

    ONLINE: Rusko z války vyjde slabší, než do ní vstupovalo. Jde o masivní neúspěch, tvrdí Pentagon

    Před 4 měsíci
    Rusko podle všeho přišlo od začátku své invaze na Ukrajinu o více než polovinu všech svých tanků a použilo většinu svých přesně naváděných střel, řekl náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl. Válku, kterou Moskva v sousední zemi rozpoutala, Kahl označil za „masivní strategický neúspěch“, napsal ve středu server CNN.
     Komentáře
  • Forum 24

    Rusko přišlo od začátku invaze o více než polovinu všech tanků. Je to masivní strategický neúspěch, tvrdí Pentagon

    Před 4 měsíci
    Rusko podle všeho přišlo od začátku své invaze na Ukrajinu o více než polovinu všech svých tanků a použilo většinu svých přesně naváděných střel, řekl náměstek amerického ministra obrany Colin ...
     Komentáře
  • České noviny

    Ruská kampaň na Ukrajině je masivním strategickým neúspěchem, uvedl Pentagon

    Před 4 měsíci
    Rusko podle všeho přišlo od začátku své invaze na Ukrajinu o více než polovinu všech svých tanků a použilo většinu svých přesně naváděných střel, řekl náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl. Válku, kterou Moskva v sousední zemi rozpoutala, Kahl označil za "masivní strategický neúspěch", napsal dnes server CNN.
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    Velký návrat. Do Brna se vrací po dvou letech vánoční kolo

    Před 4 měsíci
    Do moravské metropole zavítá po dvouleté pauze znovu vánoční kolo, které se stane součástí adventních trhů. S instalací třiatřicet vysokého kolosu začnou dělníci, jakmile dokončí rekonstrukci Moravského náměstí. Počítá se, že ke zprovoznění atrakce dojde začátkem adventu.
     Komentáře
  • Apetit

    Historie mrkvového dortu aneb Jak se z pokrmu pro chudé stal dezert pro George Washingtona

    Před 5 měsíci
    Mrkvový dort je fenomén dnešní doby. Málokdo ovšem ví, kde se vzal. Pochutnávali si na něm už ve středověku a dokonce i Ludvík XVI. Jak se na jejich stoly dostal a jak to udělat, aby se lehce objevil i na tom vašem? Vše zjistíte v článku redakce Apetit.
     Komentáře
  • Mix24

    Děsivé pokrmy vojáků. Na jakém jídle museli v boji přežít?

    Před 6 měsíci
    Každá válka je sama o sobě děsivá, ať spolu bojují města nebo celé národy. Trpí ekonomiky, civilisté a nejvíce asi nasazení vojáci. Každodenní boj o život je o to horší, když se na tuto bitvu nemůžete ani pořádně najíst. Nikdo samozřejmě na frontě neočekává Michelinskou hvězdu, ale nad některými pochutinami se až tají dech. A zvedá žaludek.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    George Patton vybavil obrněnou divizi za své. Problémy řešil přímočaře a bez diskusí

    Před 6 měsíci
    Legendární a kontroverzní americký generál George S. Patton byl známý jako muž činu, který dokázal dělat věci bez ohledu na to, jak obtížné byly. Narodil se v zámožné rodině a oženil se s dcerou nesmírně bohatého podnikatele, jehož rodina měla také velké jmění.
     Komentáře
  • Netflixer

    8 zajímavostí o královně detektivek: Agatha Christie nesměla chodit do školy, vyznala se v jedech a záhadně zmizela

    Před 6 měsíci
    Dnes by slavila 132. narozeniny slavná autorka detektivek Agatha Christie, která dala život výstřednímu belgickému detektivovi Hercule Poirotovi a zvídavé slečně Marplové. Podle jejích knih se natočila spousta filmů i seriálů. Jaká tedy tato dáma, kterou v počtu prodaných knih předstihl jen William Shakespeare, byla? Pojďme si na ni zavzpomínat prostřednictví několika zajímavostí.
     Komentáře
  • DámskýDeník

    Po smrti královny Alžběty II. vyplouvají na povrch konspirační teorie. Podle jedné z nich byla ve skutečnosti ještěrkou

    Před 6 měsíci
    Po smrti královny Alžběty II. se vyrojilo velké množství konspiračních teorií o jejím životě. Podle některých lidí například panovnice ve skutečnosti vůbec nezemřela.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vliv na výsluní i v pozadí. Životní láska Gorbačova Rusko pobouřila

    Před 6 měsíci
    „Co by mi udělalo radost? Kdyby mi někdo slíbil, že v příštím životě potkám Raisu. Ale nevěřím tomu. Nevěřím v Boha. Ani Raisa nevěřila.“ Už se nepotkají. Ale celý život „se drželi za ruce“. Raisa a Michail Gorbačovovi.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Američané při vypálení Bílého domu chránili absurdní předmět. Nepřítele pak stihla katastrofa

    Před 7 měsíci
    Příběh o úmyslně založeném požáru Bílého domu je podivný a plný zajímavostí a absurdit. Prezidentova manželka prchala před britskými vojáky na poslední chvíli, místo osobních věcí ale stěhovala něco úplně jiného.
     Komentáře
  • Lifee

    Odvážná Deborah Sampson: Chtěla bojovat za nezávislost, a tak se z ní stal muž

    Před 7 měsíci
    Když pomyslíme na hrdiny americké války za nezávislost, automaticky se nám vybaví třeba George Washington. Za svobodu však bojovaly i ženy. Jednou z takových hrdinek byla Deborah Sampson, nejdříve se však musela naučit být mužem.
     Komentáře
  • Žena-in

    Martha Washingtonová, první „první dáma“, v Bílém domě nikdy nebydlela

    Před 7 měsíci
    Ačkoli místo, na němž Bílý dům stojí, vybral již v roce 1791 první americký prezident George Washington, jeho rodina tu nikdy nebydlela. Se stavbou podle návrhu irského architekta Jamese Hobana se sice započalo hned následujícího roku, ale do ještě ne zcela dokončené budovy, tehdy nazývané Prezidentský dům či Prezidentský palác, se spolu se svou rodinou nastěhoval až Washingtonův nástupce John Adams…
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Legendární puška M1 Garand osvobodila Evropu. Podívejte se, kde vznikla vojenská klasika

    Před 7 měsíci
    Zásadní roli v budování palebné síly Spojených států sehrála zbrojovka umístěná na strategickém místě. Pocházejí odsud nejúspěšnější modely pušek, s nimiž američtí vojáci vybojovali několik válek.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Krása a romantika starých amerických majáků

    Před 8 měsíci
    Spojené státy americké jsou bez nadsázky zemí majáků. Stojí jich tam stovky – možná až jeden a půl tisíce. A jeden zajímavější než druhý. Výběr Seznam Zpráv je proto jen ochutnávkou nejvybranějších delikates mezi nimi.
     Komentáře
  • Cestovinky

    Milionoví prezidenti měří osmnáct metrů. Do skály je vytesal dynamit i člen Ku-Klux-Klanu

    Před 8 měsíci
    Kdo nevěří, ať tam běží. Kam? No přece k národnímu památníku Mount Rushmore, který je symbolem USA. Dokončen byl 31. října roku 1941 a jeho realizace spolykala téměř milion amerických dolarů. Hlavy čtyř prezidentů do skály vytesal dynamit a 400 dělníků. V průběhu let se vyobrazení státníci dokonce dočkali omlazovací kúry. Ale pěkně popořádku.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Jak probíhají setkání tajných společností: Skupina Bilderberg chce podle spekulací ovládnout svět

    Před 8 měsíci
    Slovo tajná společnost si v moderní době získalo z více důvodů pejorativní konotace. Většinou se pojí s představou jedinců, kteří ve skrytu kontrolují běh světových dějin.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Pokácená třešeň otce George Washingtona a třešňový štrúdl

    Před 8 měsíci
    Napsat něco o třešních je věc jednoduchá. Mohu na ně pět slávu, vzpomínat na třešňovky u každé vsi a městečka, popisovat nádheru, když rozkousneme zralou chrupku nebo srdcovku. Nebo jak se zatváříme, když naopak kousneme do višně, a jak jsou višně bezvadné, když jsou naložené na sladko, a jaké jsou višně úžasné, když se přemění v griotku.
     Komentáře
  • Dotyk

    Podívejte se na oživlé tváře nejslavnějších lidí dějin. Takto by vypadali dnes

    Před 9 měsíci
    Přemýšleli jste někdy, jak historické postavy, jejichž tváře známe pouze z uměleckých děl, vypadali v reálu? Tuto otázku si položil také brazilský umělec Hidreley Diao. Pomocí mobilních aplikací a Photoshopu je navíc přenesl do dnešní doby.
     Komentáře
  • Marianne

    Hepeating aneb Když vám mužští kolegové kradou nápady

    Před 9 měsíci
    Stalo se vám někdy, že jste v práci přišla se skvělým nápadem, který nedostal zelenou? A o pár týdnů později váš kolega představil téměř totožný nápad, za který ho všichni poplácali po zádech? Zdá se, že jste na vlastní kůži pocítila hepeating.
     Komentáře
  • České noviny

    USA bojují s Čínou o stávající mezinárodní řád, řekl Blinken

    Před 10 měsíci
    USA bojují s Čínou o zachování nynějšího mezinárodního uspořádání a chtějí vést mezinárodní blok, jehož cílem bude vyvažovat stále vážnější a dlouhodobou hrozbu, kterou představují velmocenské ambice Pekingu. V dlouho očekávaném projevu ohledně americké politiky vůči Číně to dnes řekl ministr zahraničí USA Antony Blinken. Dodal však, že Washington nechce vstoupit s Pekingem do další studené války a nebude v Číně usilovat o vnitropolitickou změnu.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    „Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní

    Před 10 měsíci
    Diskuse nad tím, zdali je konzumace masa v současnosti potřebná a správná, se opakovaně dostává do slepé uličky.
     Komentáře
  • Ekolist

    Znečištění přispívá ročně k úmrtí devíti milionů lidí, tvrdí studie z The Lancet

    Před 10 měsíci
    Znečištění životního prostředí přispívá každý rok na světě k úmrtí zhruba devíti milionů lidí. Uvádí to studie, kterou zveřejnil časopis The Lancet Planetary Health. Znečištění tak podle vědců stojí za každým šestým úmrtím na světě. Mimořádně špatné údaje vykazují hlavně chudší země v Africe či Asii, uvedl agentura Reuters.
     Komentáře
  • Jímeto

    George Washington Carvel pomohl americkým farmářům a naučil Ameriku milovat arašídy

    Před 10 měsíci
    George Washington Carvel je v Americe spojovaný především s domorodou zemědělskou technikou, při niž zavedl masové pěstování arašídů. V raném americkém zemědělství zanechal výrazné stopy. Kdo byl zemědělský průkopník Carvel se narodil v Missouri někdy ...
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1907: Soud dědiců George Washingtona proti USA

    Před 10 měsíci
    Historický článek z roku 1907 vás seznámí se zajímavým soudním procesem, ve kterém se dědicové prvního amerického prezidenta George Washingtona chtěli soudit s vládou Spojených států amerických. Zajímá vás, o co tehdy šlo?
     Komentáře
  • Jímeto

    Příběh Hercula Poseye, zotročeného šéfkuchaře George Washingtona

    Před 10 měsíci
    Philadelphia v Pensylvánii je ročně navštěvována miliony turistů, kteří dychtí vidět místa, kde se zrodila myšlenka americké svobody, jako je například Independence Hall, kde byla podepsaná Deklarace nezávislosti. S Philadelphií je také spojená americká kultura ...
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Sovětsko-čínský konflikt na řece Ussuri 1969. Událost plná fám, které snad již byly vyvráceny. Konflikt na Ukrajině je zahalen podobně

    Před 10 měsíci
    Jednou z typických fake news svojí doby byly informace o tom, co vlastně stálo za tisíci mrtvých Číňanů na řece Ussuri v pohraničním konfliktu se SSSR.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Na americké válečné lodi záhadně umírají vojáci. Posádka z kotvícího plavidla prchá

    Před 10 měsíci
    Život na letadlové lodi USS George Washington, která dlouhodobě kotví ve Virginii, se pro mnohé námořníky proměnil v horor. Z dosud neznámých důvodů na palubě plavidla za poslední rok zemřelo sedm členů posádky, z nichž čtyři nejspíše spáchali sebevraždu. Námořnictvo se teď pídí po tom, co za záhadnými úmrtími stojí.
     Komentáře
  • TN

    Záhada na americké letadlové lodi. Za týden tam našli tři mrtvé námořníky

    Před 11 měsíci
    Podivný případ řeší americké námořnictvo. Na letadlové lodi USS George Washington zahynuli v jednom týdnu hned tři členové posádky. Námořní vyšetřovací služba (NCIS) zatím nezveřejnila, co námořníky zabilo.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Jediná americká válečná loď v aktivní službě, která potopila plavidlo nepřítele, je ze dřeva

    Před 11 měsíci
    V současné době je jedinou lodí amerického námořnictva v aktivní službě, která potopila jiné plavidlo, 225 let stará USS Constitution – těžká fregata s dřevěným trupem a třemi stěžni, která byla postavena v roce 1794. Je tomu tak od roku 2015, kdy americké námořnictvo vyřadilo ze služby svou další jedinou provozovanou loď, která potopila jiné plavidlo – USS Simpson, fregatu třídy Oliver Hazard Perry vyzbrojenou řízenými střelami.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Elitní jednotka Rangers drtila už Indiány. Její zakladatel skončil jako zapomenutý alkoholik

    Před 11 měsíci
    Když se hlásí rekrut k U. S. Army Rangers, dostane nejprve k prostudování příručku The Ranger Handbook. Jako zakladatel elitní jednotky je v ní uveden major Robert Rogers, americký koloniální hraničář a důstojník britské armády. Taktika boje, kterou Rogers v polovině 18. století zavedl, se trénuje a používá dodnes.
     Komentáře
  • Wikidog

    Baset je tvrdohlavé, ale loajální plemeno

    Před 11 měsíci
    Baset je středně velké plemeno francouzského honiče, které je známé pro své ploché uši, krátké nohy, dlouhý nos, vrásčitou kůži a krátkou srst. Patří mezi nejoblíbenější honiče, díky silnému čichu a schopnosti sledování. Je snadno identifikovatelný díky svým sametovým uším, ale také vyniká svým typickým zbarvením a okouzlujícím charakterem.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Putin poškodil Rusko na generace, řekl expert CNN. Jaderná válka může způsobit převrat

    Před 1 rokem
    Vladimir Putin poškodil svou zemi rozpoutáním války na Ukrajině do takové míry, že bude trvat generace, než se pověst Rusů ve světě vylepší. Pro americkou CNN to prohlásil profesor Henry Hale z univerzity George Washingtona, mezi jehož specializaci patří ruská politika. Podle něj Rusko nemá šanci na žádnou formu plnohodnotného vítězství, a proto může v zoufalosti nasadit veškerou možnou sílu.
     Komentáře
  • OnlyMen

    Od pouštění žilou k broukům. Poslední hodiny George Washingtona byly utrpením

    Před 1 rokem
    Zatímco o životě nejslavnějšího amerického otce zakladatele se toho ví hodně, o tom, co přesně zabilo prvního prezidenta USA, se dodnes vedou dohady. Jisté je, že těsně předtím, než George Washington 14. prosince 1799 zemřel, lékaři jeho stav ještě zhoršili tím, že mu odebrali asi 40 procent krve.
     Komentáře
  • LP-Life

    Lékařská sonografie: Cesta od slepých a hluchých netopýrů k dnešnímu ultrazvuku

    Před 1 rokem
    Sonografie v průřezu let a její vliv na rozvoj lékařství. Lékařská sonografie je diagnostická zobrazovací technika založená na registraci ultrazvuku odraženého od tkání.
     Komentáře
  • Babinet

    Přichází poslední astrologické znamení Ryb, jež uzavírá kosmický cyklus. Jaké má toto znamení přednosti a slabiny

    Před 1 rokem
    Zanedlouho vstoupíme do znamení Ryb, dvanáctého a posledního znamení zvěrokruhu. Podle dávné tradice vládl Rybám Jupiter, ale později byl nahrazen vhodnějším Neptunem. Tato planeta však byla až do roku 1846 známa jen několika vyvoleným.
     Komentáře
  • TN

    Moderna testuje očkování proti HIV, vakcínu už dostali první lidé

    Před 1 rokem
    Americká biotechnologická společnost Moderna oznámila, že v minulých dnech začala s klinickými testy své vakcíny proti HIV. Látku dostalo už prvních několik lidí a je postavená na mRNA technologii, stejně tak jako vakcína proti covidu-19.
     Komentáře
  • Plzeňoviny

    Pouštění žilou bylo v minulosti nejrozšířenější lékařskou metodou. Praktikovali jej i u holiče

    Před 1 rokem
    V minulosti bylo pouštění žilou neboli venesekce nejčastějším lékařským zákrokem. Na vrcholu jeho popularity jej praktikovali i lazebníci.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Tihle by už dnes neprošli: Kteří američtí prezidenti by již nejspíš neuspěli?

    Před 1 rokem
    Jaké vlastnosti by měl mít ideální prezident Spojených států? To, co bylo možné před 231 lety, by dnes stěží prošlo. Většina kdysi slavných amerických prezidentů by viděno dnešní optikou měla jen minimální šance na zvolení!
     Komentáře
  • TN

    Češi vládnou světu: Krev Přemyslovců má vévodkyně Meghan i prezident Joe Biden

    Před 1 rokem
    Češi zanechávají stopy i tam, kde by vás to vůbec nenapadlo. Krev naší první královské dynastie koluje v žilách královny Alžběty II., ale i vévodkyní Kate a Meghan. Mezi potomky Přemyslovců patřil už první americký prezident George Washington a nechybí mezi nimi ani ten současný, tedy Joe Biden.
     Komentáře
Reklama