Zavřít
Příroda

Příroda

Nejnovější články na Seznamu na téma Příroda
  • Befity

    Babí léto ve znamení pohybu

    Před 6 hodinami
    Text nabízí tipy a rady pro cvičení venku během podzimních měsíců. Zdůrazňuje výhody pravidelného pohybu na čerstvém vzduchu a dává návrhy na různé druhy aktivit vhodných pro toto roční období.
     Komentáře
  • Pražské služby, a. s.
    naSeznam Médium

    Pražské parky zaplavily během léta odpadky a koše přetékaly

    Před 7 hodinami
    Horké léto vyhnalo lidi z přehřátých ulic do parků. Kýžené ochlazení našli alespoň částečně uprostřed městské zeleně. S tím ale zároveň přibylo pohozených odpadků i přeplných košů. Pražské služby proto reagovaly vtipnou kampaní.
     Komentáře
  • EgoMan

    Nejkrásnější místa v tuzemsku, která stojí za to navštívit v září

    Před 8 hodinami
    Při pohledu na kalendář zjistíme, že nás pomalu čeká nástup podzimu. Nicméně venkovní teploty ještě tolik nenapovídají, že se ocitáme v září. Abnormálně teplé a slunné počasí pro nás může být výhodou. I když se zkracují dny, nemusíte jezdit daleko, abyste si užili dovolenou. V naší zemi je tolik zajímavých míst, kam vyrazit. Pojďme se podívat na pár z nich, která stojí za to v září navštívit.
     Komentáře
  • Novinky

    Žádné náhrobní kameny. Na ekologickém hřbitově v Praze se pohřbívá na louku

    Před 10 hodinami
    Rozloučit se se svými blízkými bez okázalých obřadů a navíc zcela ekologicky. To nově nabízí Hřbitovy a pohřební služby hlavního města Prahy v areálu Ďáblického hřbitova. V prostých dřevěných či proutěných rakvích tam lze lidské ostatky ukládat na luční pohřebiště, jehož kapacita je zatím 350 hrobových míst. Zapomeňte ale na náhrobní kameny, tady jde o splynutí s přírodou.
     Komentáře
  • Topi Pigula
    naSeznam Médium

    Kudlanky: Tajemství bezhlavého sexu

    Před 13 hodinami
    O kudlankách se říká, že během milování ukousnou partnerovi hlavu. Proč to dělají a proč to čím dál častěji můžete pozorovat i u nás?
     Komentáře
  • Neposlušné Tlapky

    Roztomilé a vtipné zároveň: Malá kočka se plíží k jelenovi, jakoby se ho chystala ulovit

    Před 14 hodinami
    Kočka, i když žije doma, je od přírody predátor a její lovecké schopnosti má zkrátka v krvi. Ale zatímco většina koček uloví myš, malého ptáka, nebo hmyz, tato si myslí na jelena. Video, kde číhá na "krále lesů" pobavilo celý internet, kočičí sebevědomí je ale úctyhodné. Malá kočka se plíží k jelenovi, jakoby se ho chystala ulovit.
     Komentáře
  • Neposlušné Tlapky

    Vlk se zasekl v drátěném plotě. Odvážný muž ho za pár minut vysvobodil

    Před 14 hodinami
    Jen málokdo by se odvážil přijít k vlkovi, nebo k jakékoliv jiné šelmě tak blízko, ale občas prostě nemáme na výběr, pokud chceme zvířeti pomoci. V tomto případě se nebohý vlk zasekl do plotu a visel hlavou dolů, než ho vysvobodil kolemjdoucí muž.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Vltava, Morava, Otava, Sázava: Proč mnohé naše řeky končí na –ava?

    Před 18 hodinami
    Když začali na naše území pronikat předkové našich předků, pozdějších Čechů, přejali jména tří největších řek i několika přítoků. Původ pojmenování vodních toků není vždy jasný, jistě však můžeme říci, že cizího původu je jen malý zlomek našich vodních jmen. Naprostá většina je slovanská.
     Komentáře
  • Cesty a výlety

    Za touhu přespat na střeše auta jsme na Slovensku dostali pokutu 70 euro

    Před 18 hodinami
    Aktuální teplé počasí a nadcházející „babí léto“ svádí ke krátkým výletům po Česku i okolních zemích. Jenže zatímco u nás můžete v autě přespat v podstatě kdekoliv, u našich slovenských sousedů, nebo třeba v oblíbeném Chorvatsku, nikoliv.
     Komentáře
  • Ekolist

    Karel Zvářal: Líheň obojživelníků v kaluži i průtočné nádrži

    Před 18 hodinami
    Málokterý živočišný druh je suchem postižený víc, než kdysi všudypřítomné žáby. Dnešní zimy s minimem sněhu nevytváří dostatek přirozených zásobáren vody, jakožto míst k rozmnožování obojživelníků. Letošní poměrně deštivé jaro ale situaci výrazně zlepšilo, a na řadě míst, která jsou jindy suchá či s minimem vody, vydržely kaluže od konce března až do června, místy i déle.
     Komentáře
  • Techsvět

    Čínští vědci našli nový neznámý virus v Mariánském příkopu, nejhlubším místě na Zemi, téměř 9000 metrů pod hladinou

    Před 18 hodinami
    V Mariánském příkopu, nejhlubším místě na Zemi, byl nalezen nový virus známý jako vB_HmeY_H4907. Byl nalezen v hloubce 8900 metrů pod hladinou oceánu. Vědci jej bedlivě sledují a provádí další studie.
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Proč bývá kasuár v zoo za dvojitým plotem? Ani nemžiknete a ukope vás k smrti – příroda ho k tomu vybavila přímo perfektně

    Před 19 hodinami
    Proč bývá kasuár v zoo za dvojitým plotem? Ani nemžiknete a ukope vás k smrti – příroda ho k tomu vybavila přímo perfektně. V říši zdánlivě nevinných tvorů se skrývá smrtící tajemství, které připomíná, že zdání může klamat. Seznamte se s kasuárem (Casuarius casuarius), ptákem, jehož evoluční odkaz sahá až k počátkům dvounohých tvorů.
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    Smysly trochu jinak – vnímavost včel

    Před 19 hodinami
    Smysl je schopnost organismu přijímat určitý druh informací z okolí. Co byste řekli na to, že takoví dříči, kterými jsou včely mají své emoce a sny? A nejsou jen o práci.
     Komentáře
  • Ekolist

    Milovníci přírody si zoufají nad stavem Králického Sněžníku, kde vznikla rozhledna

    Před 23 hodinami
    Ochránci přírody si zoufají nad stavem vrcholu Králického Sněžníku, kde byla na polské straně vloni v září otevřena nová rozhledna. Dva roky předtím upozorňovali na riziko, že projekt zničí evropsky cennou lokalitu a na porušování podmínek ochrany přírody při výstavbě vyhlídkové věže. Jejich obavy se naplnily, na vrchol míří davy turistů a unikátní přírodní rezervace je nenávratně poškozená, řekl ČTK předseda Společnosti přátel Jeseníků Ondřej Bačík.
     Komentáře
  • Světoběžník

    Řeka známá jako tekoucí duha je jediná svého druhu. Hrozí jí však zánik

    Před 1 dnem
    Řeka pěti barev nebo tekoucí duha – tak je známá zhruba 100 km dlouhá kolumbijská řeka Caño Cristales, která je jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů Jižní Ameriky. Její koryto je plné sytě modrých, zelených, žlutých, červených a černých odstínů. Je jediným místem na světě, kde lze tento fascinující jev plný barev pozorovat.
     Komentáře
  • HomeInCube

    Je hezčí moderní, nebo tradiční interiér? Tento dům kombinuje oboje a výsledek je dechberoucí

    Před 1 dnem
    Nebaví vás chladné materiály a neutrální barvy? Máte v interiéru raději živost a dotek přírody? Pak s námi nahlédněte do tohoto úchvatného domu, který vyzařuje hřejivou atmosféru a kombinuje v sobě moderní prvky s tradičním interiérovým designem.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Kvíz: Toulejte se na cestách s trampskými písněmi

    Před 1 dnem
    Obujte si toulavé boty a zazpívejte si do noty. Tulácké ráno na kemp se snáší, tak zase půjdem toulat se dál. V dětství jste jezdili na tábor a nyní se možná vydáte na vandr se svou rodinou a přáteli.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Antarktida už se neuzdraví. Tučňáci hynou, tragické následky hrozí celému světu, varují vědci

    Před 1 dnem
    Objem mořského ledu na Antarktidě se propadl na historické minimum. Podle vědců oproti obvyklým zářijovým hodnotám schází v oblasti 1,5 milionu kilometrů čtverečních mořského ledu. Kvůli úbytku ledové plochy umírají na Antarktidě tisíce tučňáků. Informoval o tom list Daily Telegraph.
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Obří Kadovský viklan je zajímavou přírodní památkou v obci Kadov. K vidění je tu i stará tvrz

    Před 1 dnem
    Od Strakonic leží obec Kadov ve vzdálenosti necelých třiceti kilometrů. Vesnice je to sice malá, čítá jen 372 stálých obyvatel a 244 domů, ale bohatá na zajímavosti. Nenajdete tu sice hrad typu Karlštejn, ale zdejší tvrz také něco pamatuje. A co takhle se vypravit na Kadovský viklan?
     Komentáře
  • Pěstujme

    Podzimní zahrada je ideální pro odpočinek, piknik i tvořivé aktivity

    Před 1 dnem
    Podzimní měsíce přinášejí nejen závoj barev v korunách stromů, ale také zvláštní klid a harmonii. Pro mnohé z nás je to období, kdy se příroda zklidňuje a připravuje na zimu, a je ideální doba k relaxaci na naší zahradě. Jak co nejlépe využít krásné podzimní dny k odpočinku? Pohodlné posezení mezi barevnými listy Abychom si podzim mohli opravdu užít, je důležité mít na zahradě místo, kde si můžeme v klidu sednout a nechat mysl odpočívat. Ať už máte zahradní lavici, nebo houpací síť, obklopte je podzimními dekoracemi, jako jsou dýně, svíčky nebo barevné polštářky.
     Komentáře
  • Náš region

    Gorily v Praze žijí již 60 let, ředitel zoo je považuje za „ambasadory“ goril žijících ve volné přírodě

    Před 1 dnem
    Bobek to řekl v rozhovoru. První mládě Moja se v Praze narodilo v roce 2004, teď žije ve Španělsku. V sobotu, kdy se připomínal…
     Komentáře
  • TN

    Lidé se domnívali, že jde o výbuch. Dalmácii vystrašilo zemětřesení

    Před 1 dnem
    V sobotu večer zasáhlo zemětřesení okolí chorvatského Metkoviće, epicentrum bylo asi patnáct kilometrů jižně od tohoto města, svědci z místa hlásí, že otřesům půdy předcházely záblesky na obloze.
     Komentáře
  • Východočeské výlety

    25 min

    Podcast
    Rosický pomník U Mrtvých chrání legenda, málokdo se tam dodnes odváží jít po setmění

    Před 1 dnem

    ·

    25 minut

    Území dnešních Rosic na Chrudimsku bylo podle archeologických nálezů osídlené už od pravěku. Lidi totiž už tehdy využívali úrodnost místních polí. „A úrodná půda tu je dodnes, jen jako obec nejsme kvůli tomu obklopeni v podstatě žádnou přírodou, ale poli,“ vysvětluje starosta Zdeněk Volejník. Dnes tvoří Rosice 4 místní části – Rosice, Synčany, Brčekoly a Bor u Chroustovic, ve kterých žije celkem 1400 lidí.
     Komentáře
  • Ruik

    WOW! Pod ledovým vodopádem sbírá síly na titulový souboj! Jiří Procházka odletěl na Island, kde krom pilování technik dobíjí baterky

    Před 1 dnem
    Nedávno Dana White potvrdil datum titulového souboje o pás šampiona polotěžké váhy UFC. O ten se poperou na listopadovém UFC 295 v New Yorku Jiří Procházka a Alex Pereira. Český samuraj proto odletěl na ledový Island.
     Komentáře
  • Novinky

    Na koni okolím Kletě. Jezdecké stezky jsou čím dál populárnější

    Před 1 dnem
    Nejvíce turistů se do přírody stále vydává pěšky nebo na kole. Ale v posledních patnácti letech, kdy u nás pod záštitou Klubu českých turistů (KČT) vzniklo několik tisíc kilometrů jezdeckých stezek, přibývá výletníků, kteří si krajinu užívají z koňského hřbetu. Díky síti „stanic“ se zázemím pro lidi a zvířata se dá plánovat i vícedenní putování. Některé vyjížďky jsou vhodné také pro začátečníky.
     Komentáře
  • Náš region

    Davy turistů nenávratně zničily Národní přírodní rezervaci Králický Sněžník

    Před 1 dnem
    Dva roky předtím upozorňovali na riziko, že projekt zničí evropsky cennou lokalitu a na porušování podmínek ochrany přírody při výstavbě vyhlídkové věže. Novinářům to…
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Ochranáři z hradeckého kraje spustili mezinárodní akci na záchranu motýla

    Před 1 dnem
    Ochranáři Mezinárodní ochranářské skupiny JARO z Královéhradeckého kraje spolu s dalšími partnery spustili mezinárodní akci na záchranu kriticky ohroženého druhu motýla jasoně červenookého ve volné přírodě. Vzácný motýl čelí kolapsu v ČR i v zahraničí. Například záchraně tohoto motýla na Slovensku by mohl pomoci projekt návratu jasoně červenookého do Krkonoš, který je součástí mezinárodního projektu LIFE.
     Komentáře
  • Dřevostavitel

    Přes původní zákaz úřadu postavil pan Jaroslav rodinný dům o 2 mil. levněji

    Před 1 dnem
    S partnerkou Veronikou a osmiletým synem si prošli náročnými časy, aby se jim mohl splnit velký sen. S redakcí jsme rodinnou dřevostavbu navštívili a musíme smeknout. Léta strastí přinesla opravdu úžasný výsledek.
     Komentáře
  • Tvoje místo

    Nápady na udržitelné podzimní dekorace a aktivity

    Před 1 dnem
    Na bohaté kreativní vyžití je podzim tím nejlepším ročním obdobím. Jakmile začne opadávat barevné listí, dozrávat šípky a u cesty narazíte na popadané kaštany, je ideální čas, umocnit podzimní atmosféru udržitelnými dekoracemi a zábavnými aktivitami.
     Komentáře
  • Deník

    Varování před suchem i škůdci. Revoluční vynález umožní komunikovat s rostlinami

    Před 1 dnem
    Nová studie vědců z Anglie naznačuje, že lidé dokážou komunikovat s rostlinami, a to pomocí světelných signálů. Díky tomu by je v budoucnu mohli varovat před extrémním počasím anebo před napadením škůdci.
     Komentáře
  • Ekolist

    Gorily v pražské ZOO žijí už 60 let, příští rok čekají další mláďata

    Před 2 dny
    Popularita goril, které pražská zoo chová 60 let, umožňuje podle ředitele zahrady Miroslava Bobka jejich podporu ve volné přírodě. V novém pavilonu, který se otevřel před necelým rokem, by příští rok měla přibýt dvě mláďata. Březí jsou dcera a matka prvního pražského mláděte, samice Moji. Bobek to řekl včera, kdy se připomínal Světový den goril, v rozhovoru s ČTK. První mládě Moja se v Praze narodilo v roce 2004, teď žije ve Španělsku.
     Komentáře
  • Ekolist

    Jiřická nádrž v Novohradských horách se stane zvláště chráněným územím

    Před 2 dny
    Jiřická nádrž v jihočeských Novohradských horách získá zvláštní územní ochranu. Podle vědců, kteří vyšší ochranu požadovali, je to výjimečná lokalita, kde žijí chránění živočichové. Status zvláště chráněného území připravuje pro nádrž odbor životního prostředí jihočeského krajského úřadu, informovala mluvčí českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR Daniela Procházková.
     Komentáře
  • inSmart

    Vzácné růžové diamanty z Austrálie vznikly podle vědců pouze díky rozpadu superkontinentu

    Před 2 dny
    Tým australských odborníků a jejich kolegů zjistil, že vznik vzácných růžových diamantů je s největší pravděpodobností dílem série přírodních jevů, které zahrnují například vznik masivní propadliny či zlom prastarého superkontinentu. Nová studie publikovaná v časopise Nature Communications se snaží objasnit původ slavných růžových diamantů, jejichž naleziště se nachází v dole Argyle na severovýchodě Západní Austrálie. Ačkoliv je důl od roku 2020 uzavřen, jelikož bylo vytěženo více než 90 % vzácných kamenů, minerály z této lokality jsou na světovém trhu velmi ceněné a jejich celková hodnota v oběhu dosahuje miliard dolarů. Pro vědce však bylo stále záhadou, jak se horniny bohaté na diamanty dostaly ze svého
     Komentáře
  • Dům a zahrada

    Vyrobte si podzimní věnec na stůl i dveře. Co na něj použít?

    Před 2 dny
    Mezi podzimní dekorace nepatří jen halloweenské dýně, ale také barevné věnce z podzimního listí, šípků, kaštanů a mnoha dalších darů přírody, které vás nemusí stát ani korunu. Proč si tedy takový věnec nevyrobit na dveře či na stůl? Zvládnete ho snadno!
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Kde se vzala zázračně úrodná půda v amazonských pralesích?

    Před 2 dny
    Na mnoha místech Amazonie se objevuje velmi úrodná tmavá půda, což je pro pralesní půdy nezvyklé. Tajemství této zázračné půdy se pokusili rozluštit odborníci z Massachusettského technologického institutu.
     Komentáře
  • Ekolist

    Lidé a lidoopi si mezi sebou předávají parazitární infekce, ukázal výzkum

    Před 2 dny
    Lidé a lidoopi si mezi sebou předávají parazitární infekce, ukázal výzkum vědců z brněnského Ústavu biologie obratlovců AV ČR. Ve studii se zaměřili na přenos parazitických hlístic mezi lidmi a lidoopy, kteří žijí ve vzájemné těsné blízkosti na hranici kamerunské přírodní rezervace. Studovat míru přenosu patogenů obecně mezi zvířaty a lidmi je podle vědců extrémně důležité pro předpověď případných pandemií a jejich předcházení.
     Komentáře
  • iBydlení

    Jak vypadal největší hmyz, jaký kdy obýval naši planetu

    Před 2 dny
    Pokud se lidé pokusí představit si pravěké létající tvory, většině z nich vyvstane na mysli létající ještěr pterodaktyl. Pravěk je ale široký pojem a dávno předtím, než oblohu ovládli ještěři a po nich ptáci, byl králem ovzduší hmyz. Ten největší létající hmyz byl dokonce největším hmyzím druhem, který kdy na Zemi žil.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Poznejte neskutečně zdravou sílu černého jeřábu

    Před 2 dny
    Plody černého jeřábu, tzv. arónie, můžete dnes vidět běžně v přírodě. Plody jsou velmi cenné, obsahují vysoké množství antioxidantů a mají mnoho pozitivních účinků pro lidský organismus. Nepropásněte sklizeň a poznejte přínos těchto temně černých plodů.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Pro amatérské fotografy: Místa v Česku, kde pořídíte nejkrásnější záběry

    Před 2 dny
    Ve světě, kde se díky sociálním sítím stal z každého cestovatele amatérský fotograf, se hledání nejfotogeničtějších míst stalo velmi populární disciplínou. Naštěstí není nutné cestovat po celé zeměkouli, aby člověk pořídil úžasné záběry; někdy stačí jednodenní výlet, a objevíte skryté skvosty přímo na vlastním dvorku.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Mozek? K čemu? Medúzy ho podle vědců k učení nepotřebují

    Před 2 dny
    Medúzy čtyřhranek, mořských tvorů ze třídy spadající pod žahavce, mění své chování na základě předchozích zkušeností, ačkoliv nemají centrální mozek.
     Komentáře
  • WN24

    K učení není potřeba mít mozek, ukazují lidem podle vědců medúzy

    Před 2 dny
    Medúzy čtyřhranek, mořských tvorů ze třídy spadající pod žahavce, mění své chování na základě předchozích zkušeností, ačkoliv nemají centrální mozek. To podle studie vědeckého týmu z univerzit v Německu a Dánsku ukazuje, že učení by mohlo být součástí základního fungování nervových buněk. Napsal o tom list The Guardian.
     Komentáře
  • Kondice

    Divizna, šípek nebo rakytník. Trojice pro podzimní sychravé období

    Před 2 dny
    Podzim už klepe na dveře. I když nás ještě čeká několik teplých dní, chladná rána už značí nadcházející podzim, který nás vybízí k uzemnění. K tomu, abychom ještě využili sílu přírody naplno, a krok za krokem nás připravuje na období, kdy bychom měli co nejvíc posílit imunitu. Stále kratší a kratší dny bez dostatku sluníčka se na našem zdraví mohou neblaze projevit. A kde bychom našli více síly než v přírodě? Pojďte si s námi projít seznam bylinek a rostlin, které se vyplatí mít během podzimních dní po ruce.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Gondík cestovatelem po americkém Západě: Zažíváte obrovskou pokoru, příroda vytvořila nepochopitelné věci

    Před 2 dny
    Tak jako okouzlil národní park Joshua Tree před více než třiceti lety skupinu U2, která po něm pojmenovala album, zapůsobil i na českého herce Dalibora Gondíka. „Dojde vám, že ta síla je naprosto nezměrná a nepochopitelná pro člověka. Takže vy tam tak stojíte, jste malej a říkáte si: děkuji matičko Přírodo, že tady na tu chviličku můžu být,“ líčí své pocity z výpravy po západě Spojených států amerických. Které přírodní úkazy jej uhranuly? A jaké klima tam v létě panuje?
     Komentáře
  • České noviny

    Gorily v pražské ZOO žijí už 60 let, příští rok čekají další mláďata

    Před 2 dny
    Popularita goril, které pražská zoo chová 60 let, umožňuje podle ředitele zahrady Miroslava Bobka jejich podporu ve volné přírodě. V novém pavilonu, který se otevřel před necelým rokem, by příští rok měla přibýt dvě mláďata. Březí jsou dcera a matka prvního pražského mláděte, samice Moji. Bobek to řekl v rozhovoru s ČTK. První mládě Moja se v Praze narodilo v roce 2004, teď žije ve Španělsku. Dnes, kdy se připomíná Světový goril, do odpoledne zoo navštívilo přes 7000 lidí.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Vědci žasnou, krokodýli je ohromili soucitem. Na psa v řece nezaútočili, pomohli mu na břeh

    Před 2 dny
    Krokodýli v Indii zachránili psa, který po břehu prchal před smečkou divokých psů. Utekl před nimi do řeky plné krokodýlů. Ti na něj však nezaútočili, naopak mu pomohli do bezpečí. Podle vědců takové chování naznačuje mezidruhovou empatii.
     Komentáře
  • Objevím

    Vodopády Iguazu se nacházejí na pomezí Argentiny a Brazílie. Jsou na seznamu UNESCO a nabízí několik stezek

    Před 2 dny
    Vodopády Iguazu patří mezi ty nejkrásnější lokace na tomto světě. V mlze těchto vodopádů se nachází mnoho duh, které zde můžete obdivovat. A to hned z Ďáblova hrdla!
     Komentáře
  • Obnovitelně

    Krušné hory se dočkají CHKO. Stát počítá i s těžbou lithia a stavbou větrníků

    Před 2 dny
    Jednou z dlouho očekávaných změn mezi ochránci přírody je vyhlášení nové a velké chráněné krajinné oblasti Krušné hory. Spolu se zavedením ochrany ale přijde také těžba lithia a větrné elektrárny.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Zima se rychle blíží. Příroda už nyní ví, zda bude mírná, nebo budou tuhé mrazy

    Před 2 dny
    Meteorologové nejsou neomylní, ale to se nedá říct o přírodě. Kdo chce vědět, zda zima bude tuhá, či naopak mírná, může pozorovat, co se děje se zvířaty a rostlinami. Příroda totiž umí sílu zimy předpovídat poměrně spolehlivě.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Utahraptor byl krutým lovcem. Podívejte se, jak líčil na kořist

    Před 2 dny
    Jeden z nejpopulárnějších dinosaurů lovil ve smečce pomocí ostrých drápů. Své jméno dostal podle místa nálezu.
     Komentáře
  • Marianne

    Na Slovensku představili revoluční bydlení uprostřed přírody

    Před 2 dny
    Žijeme ve světě, kde jsme velmi zaneprázdněni a čas od času z něj musíme uniknout. Architekti ze studia Ark-shelter hledají ideální způsob, jak pobývat v přírodě udržitelně a se vším potřebným luxusem.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Poklad na jezeře Titicaca: Jak se žije na „pradávných“ ostrovech z rákosí?

    Před 2 dny
    Na skále uprostřed jezera Titicaca, vklíněného mezi dnešní Peru a Bolívii, stvořil bůh Kon Tiki Virakoča nejen Slunce a Měsíc, ale i první lidi. Někteří z nich se pak usadili na březích, zatímco jiní se jali budovat umělé ostrovy a obývají je dodnes. Tak alespoň zní domorodá incká legenda…
     Komentáře
  • Adbz

    Klient chtěl místo, kde se může občas schovat před hektickým životem velkoměsta. Architekti to vzali jako výzvu

    Před 3 dny
    Hektický život velkoměsta není pro každého a mnoho lidí se mu v současné době snaží vyhýbat. Tento klient vyřešil problém koupí krásného domu na klidném místě.
     Komentáře
  • HomeInCube

    Dřevostavba na pylonech: Majitel nechtěl, aby stavba vypadala okázale

    Před 3 dny
    Tento dřevěný domek patří k těm menším; zvláště když uvážíme, že se jedná o bungalov. Dispozice byla zvolena velmi otevřená, a tak se celá stavba zdá velmi prostorná. Kouzlo jí dodávají velké prosklené stěny, díky kterým může majitel žít doslova obklopen přírodou ze všech světových stran.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Podivné „otisky kopyt“ v hlubinách Nového Zélandu mají možná konečně vysvětlení

    Před 3 dny
    Hluboké moře je plné podivností, od bakterií vnímajících magnetické pole a dalších podivných mikroorganismů až po obrovské chobotnice.
     Komentáře
  • WN24

    Smrtící útvary podobné krápníkům a kolosální struktura pod ledem. To jsou záhady Antarktidy

    Před 3 dny
    Antarktida není prostředí vřelé k životu. Pod touto ledovou pustinou číhá takzvaný „ledový prst smrti“. Jakmile se tento vražedný útvar dotkne čehokoli živého, okamžitě to změní v kus ledu. Kromě toho se pod antarktickým ledem nachází tajemný kolosální objekt, podle vědců možná gigantický asteroid, konspirátoři zase mluví o mimozemské či nacistické základně.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Babí léto už zbarvuje Krkonoše, v horách si teď užijete relax bez davů

    Před 3 dny
    Letní přetlak je v Krkonoších minulostí. Na horách začíná babí léto, které zbarvuje lesy, louky i arkto-alpínskou tundru a nabízí relax v přírodě bez velkých davu lidí.
     Komentáře
  • Flowee

    Korkový průmysl zažívá renesanci. Jeho rozvoj totiž prospívá klimatu

    Před 3 dny
    Korkové duby, ceněné pro lehkou a elastickou kůru, dokážou během své dlouhé životnosti také udržet velké množství uhlíku
     Komentáře
  • Náš dům

    Invazivní agresivní druhy mravenců míří do Evropy

    Před 3 dny
    Solenopsis invicta je jedním z několika invazivních druhů mravenců, kteří se postupně dostávají do celé Evropy. Tito červení mravenci, kteří na první pohled připomínají barvu ohně se objevili v Itálii na ostrově Sicílii, konkrétně poblíž města Syrakusy. Bylo tam objeveno více než 80 mravenčích hnízd, které byly rozmístěny na ploše téměř pěti hektarů. Některé studie uvedly, že jejich šíření a rozmnožování jde opravdu velmi rychle.
     Komentáře
  • Příroda

    Má smysl slavit Den bez aut, když Češi tak moc milují auta?

    Před 3 dny
    Po roce je to opět tady, máme tu 22. září a s ním mezinárodní Den bez aut. Mnohá města a úřady si na ten den vzpomenou a zorganizují nějakou akci, která má dokázat, jak zvládáme žít i bez aut. Ale opravdu chceme žít bez aut?
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    VIDEO: Pražská záchranná stanice vypustila uzdravené poštolky zpět do přírody

    Před 3 dny
    Pracovníci Záchranné stanice pro volně žijící zvířata vrátili zpět do přírody poštolky, káně a ježka, o které v posledních týdnech starali. Zvířata vypustili na Dívčích hradech, kde se dravcům daří. Ročně stanicí projde přes pět tisíc zvířat, nejčastěji právě ptáci.
     Komentáře
Reklama