Zavřít
Příroda

Příroda

Nejnovější články na Seznamu na téma Příroda
  • iRozhlas

    Na jihu Čech a Moravy začalo jaro dřív než obvykle, sever se drží průměru, říká klimatolog Trnka

    Před 8 hodinami
    Šance na zajištění udržitelného života na zemi se uzavírá, varuje šestá hodnotící zpráva mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu. Vyplývá z ní, že naše planeta už v příštím desetiletí dosáhne úrovně kritického oteplení o 1,5 °C proti hodnotám před průmyslovou revolucí. „I v naší přírodě vidíme příznaky oteplování,“ říká profesor Miroslav Trnka, vědecký pracovník Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd a koordinátor projektu InterSucho.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    VIDEO: Z džungle krásná příroda s kavárnou. Projekt Otevřeme zahradu chce pomoct hospicu i komunitě

    Před 13 hodinami
    Po takřka roce důležitých příprav představila olomoucká dobročinná organizace Dobré místo pro život plány na proměnu zahrady v areálu hospice na Svatém Kopečku. Venkovní prostory zařízení, kde vážně nemocní lidé tráví své poslední chvíle, chtějí kompletně přebudovat a také zpřístupnit veřejnosti. I odstranění tabu spojeného s umíráním je jednou z myšlenek, které projekt Otevřeme zahradu zastává.
     Komentáře
  • Babinet

    Tip na výlet: Obec Nečtiny překvapí hradní zříceninou, zámkem, starobylou hrobkou či Stezkou andělů

    Před 15 hodinami
    S příchodem jara se mnoho z nás chystá objevovat krásy i pamětihodnosti naší země. Jedním takovým cílem může být například obec Nečtiny, která se nachází na severu Plzeňského kraje.
     Komentáře
  • Mix24

    Lidé konečně sestoupili na dno Pekelné studny. Zjistili, zda v ní opravdu žijí démoni, jak se říká

    Před 16 hodinami
    Velká a hluboká díra v poušti, ze které se line nepříjemný zápach. Mohou existovat lepší podmínky pro vytvoření legend o domově džinů a démonů? Místní se k jámě neodvažují přiblížit a tak báje o domově všeho zla přetrvávají z generace na generaci.
     Komentáře
  • Obnovitelně

    Přemnožená zvěř působí obrovské škody. Nápravu brzdí komunistický zákon

    Před 20 hodinami
    Škody, které každý rok způsobuje přemnožená spárkatá zvěř, dosahují několika miliard korun. Tím, že jeleni nebo srnci okusují mladé stromky, brání na rozsáhlých územích obnově druhově pestrého lesa, který by lépe odolával dopadům klimatické změny.
     Komentáře
  • Kočičí noviny

    Záhadné záblesky nad Kalifornií mají vysvětlení, příjemné však není. Nejenom Země, i vesmír kolem je plný smetí

    Před 20 hodinami
    V šoku byli v pátek večer pozorovatelé série světelných záblesků na noční obloze nad Kalifornií. Že nešlo o žádný přelud zdokumentovali na videu, které umístili na sociální sítě. Žádali o vysvětlení, které se jim také záhy dostalo. Astronom z Centra astrofyziky na Harvardu však nepotěšil.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Vědci objevili pod jezerem v Německu supervulkán. Plní se žhavým magmatem

    Před 21 hodinami
    Aktivní sopky můžeme nalézt snad všude. V Japonsku, USA a dalších zemích, pro které jsou vulkány běžné. Existují však také místa, která sopky mají, jen se o nich příliš nemluví. Příkladem je supervulkán pod jezerem v Německu. Ten se údajně plní magmatem. Vědci donedávna netušili, že je aktivní.
     Komentáře
  • Patriot magazín

    Obří skleník v Karviné by se měl otevřít v roce 2028. Podívejte se, jak bude vypadat

    Před 21 hodinami
    Více než rok trvalo zvažování, přemýšlení, navrhování a plánování vzdělávacího vědecko-výzkumného parku Eden Silesia v Karviné. Nyní je hotovo, žádost o projektovou podporu byla podána.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Neupravený podivín a cholerik od přírody. Herci Křiváčkovi se nakonec stala povaha osudnou

    Před 22 hodinami
    Herec Ladislav Křiváček před kamerou obvykle představoval postavy cholerických, výbušných, impulsivních, mnohdy až psychicky narušených jedinců. Podle mnohých kolegů, kteří ho zažili, takový býval i ve skutečnosti. Od jeho smrti uplynulo 17. března už 32 let.
     Komentáře
  • Náš region

    Nadměrnému zamokřování rakovnické botanické zahrady by měl zamezit nový rybníček

    Před 23 hodinami
    Nadměrnému zamokřování rakovnické botanické zahrady by měl zamezit nový rybníček. Město hledá jeho zhotovitele, v dřívějších tendrech se mu to nepodařilo.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Vědci zjistili příčinu zániku mayské civilizace. Vše odstartovalo špatné počasí

    Před 23 hodinami
    Dávná mayská civilizace stále budí úžas odborníků i milovníků historie a života v dobách, o nichž se můžeme dozvídat jen díky výzkumům. Systém jejich organizace, znalosti a dovednosti, díky nim se až do dnešní doby mohly dochovat důkazy o vynalézavosti, technické zdatnosti i schopnosti pracovat s přírodními zákonnitostmi, jsou nedocenitelné. Přesto se ale zdá, jako by mayská civilizace “ze dne na den” zmizela ze světa. Co se stalo?
     Komentáře
  • Nedd

    Noční oblohu ozáří přízračné světlo zvířetníku

    Před 1 dnem
    Obloha vás může v nadcházejících nocích překvapit. Krátce po soumraku, po 19. hodině, se nad západním obzorem objeví kužel přízračného světla sahající až 60 stupňů nad obzor.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Za krétskými endemity: Botanická lákadla středomořského ostrova

    Před 1 dnem
    Kréta se od Řecka oddělila někdy před pěti miliony let, což umožnilo vznik řady endemických rostlin. Na tomto členitém ostrově je najdete na mořském pobřeží i ve vysoko položených horských oblastech.
     Komentáře
  • LUI

    Ošklivý krásnému nevěří aneb Hezký to těžký maj: Nejen gay kluci o problémech s fyzickou dokonalostí

    Před 1 dnem
    Většina z nás patří k průměru a tyto starosti jsme nikdy nezažili a ani nikdy nezažijeme. Jsou mezi námi ale i takoví, kterým příroda nadělila na atraktivitě tolik, že jim to až ubližuje. Jaké problémy ti nejhezčí nejen z gay kluků zažívají? A jak se to dá zužitkovat, nebo dokonce zneužít?
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Zubr narozený v táborské zoologické zahradě zamíří do rezervace ve Francii

    Před 1 dnem
    Zubr narozený v táborské zoologické zahradě zamíří do přírodní rezervace ve Francii. Jde o druhého zubra narozeného v zoo, který putuje do zahraničí. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí zahrady Filip Sušanka. Táborská zoo se věnuje od roku 2016 programu návratu zubra evropského do volné přírody.
     Komentáře
  • Neposlušné Tlapky

    Obrovský varan komodský se krmí rybou. Tento druh dokáže sníst až 80% své váhy

    Před 1 dnem
    Varani komodští jsou velcí ještěři se silnými končetinami, silným a hbitým krkem a dlouhým ocasem. Varan komodský dokáže díky silným čelistem a krčním svalům pozřít obrovské porce masa s úžasnou rychlostí. A ne jinak je na tom varan i na videu v tomto článku.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Choroby jehličnanů: zatočte s nimi dříve, než bude pozdě

    Před 1 dnem
    Všimnout si zhoršeného stavu jehličnanů může být velice obtížné. Důvodem je to, že patogeny se vyvíjí zpočátku velice pomalu a postupně. Choroby jehličnanů jsou patrné, až když už jsou v plném rozpuku. Stejně jako v případě jiných onemocnění, vyplatí se zakročit co nejdříve. Pokud choroby nepodchytíme včas, může to skončit nejedním pokáceným jehličnanem ve vaší zahradě.
     Komentáře
  • Jihlavská Drbna

    FOTO: Koniklece ohlašují příchod jara. Fialoví chlupáčci lákají milovníky přírody do Trnavy na Třebíčsku

    Před 1 dnem
    Stovky lidí v těchto dnech míří na kopeček u Trnavy na Třebíčsku, aby si užily pohled na rozkvétající koniklece. V lokalitě Kobylinec se zatím objevují první fialové květy, i tak už to je nádherná podívaná.
     Komentáře
  • Poznat svět

    V mořích se začaly objevovat nebezpečné obří víry podobné vesmírným černým děrám

    Před 1 dnem
    Vesmírné černé díry pohlcují vše, co se dostane do jejich blízkosti, a to včetně světla nebo jiných energetických toků. Něco podobného ale vědci našli také přímo na Zemi, lépe řečeno v jejích oceánech. Ohromné a silné vodní víry v některých jejich místech vtáhnou pod hladinu vše, co se přiblíží. Návratu není, a to ani pro samotnou vodu.
     Komentáře
  • Kočičí noviny

    Po roce jsou zase tady. Vykvétají první koniklece. Křehká krása fialových zvonků potěší oko a rozezní duši

    Před 1 dnem
    Jsou to jemné květinové krásky, které jako jedny z mála zdobí svými květy dny brzkého jara. Koniklece z čeledi pryskyřníkovitých představují vytrvalé dlouhověké rostliny, které navíc na stanovišti dokážou vytvořit bohatou záplavu fialových kvítků. Takto každoročně zdobí Kamenný vrch v Brně. Chráněný koniklec velkokvětý tady vykvétá v počtu několik desítek tisíc trsů, první fialové zvonky už jsou tady.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Tetřevy lze na Šumavě fotografovat jen v režimu "přísně tajné" říká známý fotograf přírody Jaroslav Vogeltanz

    Před 1 dnem
    V režimu „přísně tajné“ probíhá fotografování kriticky ohrožených tetřevů na Šumavě. Známý plzeňský fotograf fauny i flóry a autor mnoha fotografických publikací o přírodě Jaroslav Vogeltanz, prozradil redakci Plzeňské Drbny, jak vypadá fotografování nejvíce chráněného živočicha na Šumavě.
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Šerpu téměř rozdrtil balvan na svazích Mount Everestu – na jeho záchranu se museli složit horolezci z jiných expedic

    Před 1 dnem
    Šerpu téměř rozdrtil balvan na svazích Mount Everestu – pokud však čekáte vděčnost expedice, jíž zajišťoval potřebnou podporu, mýlíte se.
     Komentáře
  • Nedd

    Jarní rovnodennost nastala o dva dny dřív. Jak je to možné?

    Před 2 dny
    Také si myslíte, že v pondělí 20. března nastane rovnodennost a že se srovná délka dne s délkou noci? Četli jste to na internetu, slyšeli v rádiu. Jenže délka dne se délce noci vyrovnala už v sobotu 18. března.
     Komentáře
  • Náš region

    Světový den vody připomněla vodní elektrárna Dalešice mimořádnými prohlídkami

    Před 2 dny
    Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice v sobotu uspořádala mimořádné exkurze.
     Komentáře
  • Refresher

    Do Česka se valí prach ze Sahary. Na obloze uvidíš výrazné červánky

    Před 2 dny
    Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil na prach ze Sahary, který se v neděli objeví nad střední Evropou. Na obloze můžeme očekávat výraznější červánky.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Dvorský Safari Park poslal zpět do Afriky stovky bůvolů, antilop i nosorožců

    Před 2 dny
    Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku v programu návratu zvířat zpět do přírody poslal za posledních 15 let do Afriky přes sto buvolů, nosorožců či různých antilop.
     Komentáře
  • Kočičí noviny

    Tetřev v toku: Opeřený král Šumavy, jeden z největších a také nejvzácnějších ptáků Česka, se mohutně hlásí o slovo

    Před 2 dny
    Impozantní tmavý pták pochází ze severských tajgových lesů s vysokou sněhovou pokrývkou. Ač je samička podstatně menší než kohout, právě velikost pomáhá tetřevovi akumulovat teplo a přežít tuhou zimu. Nejdůležitější fáze v životě tetřevů však přichází právě v březnu, když nastávají tetřeví námluvy neboli tok.
     Komentáře
  • Náš region

    Bolevecký rybník, nejoblíbenější rekreační rybník v Plzni, už nevysychá. Hladina se od podzimu zvedla o 62 centimetrů

    Před 2 dny
    Hladina nejoblíbenějšího rekreačního rybníku Plzeňanů, Boleveckého rybníka, se od spuštění čerpání vody z řeky Berounky loni v září zvedla o 62 centimetrů.
     Komentáře
  • Zdravě

    Síla a životodárná energie jarní rovnodennosti – jak ji využít?

    Před 2 dny
    Již za dva dny, 20. března, slavíme den jarní rovnodennosti. Je svým způsobem výjimečný a důležitý. Je totiž mimo jiné skvělou příležitostí k novým začátkům. K těm může patřit třeba jarní očista, nový a zdravější jídelníček, ale i nové a příznivější uspořádání vlastního života včetně vztahů a osobních cílů.
     Komentáře
  • Safari

    3 min

    Podcast
    Výtěžek ze Safariběhu ve dvorském safari parku půjde na záchranu vzácné africké antilopy bongo

    Před 2 dny

    ·

    3 minuty

    Safari park Dvůr Králové připravil na 1. dubna oblíbený Safariběh. Výtěžek věnují organizátoři na záchranu velmi vzácné africké antilopy bongo. V keňské přírodě žije necelá stovka těchto kriticky ohrožených zvířat. Cílem projektu, který podporuje keňská vláda a čeští senátoři, je tyto antilopy rozmnožit a zabránit tak jejich vyhynutí.
     Komentáře
  • Náš region

    V šumavském parku se objevil vzácný pralesní choroš

    Před 2 dny
    Vědci objevili na tlejících kmenech v šumavském Boubínském pralese houbu ohňovec rezavohnědý.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Ledová jeskyně na Kamčatce je duhovou hříčkou přírody. Připomíná výjev ze sci-fi

    Před 2 dny
    Kdo by se nechtěl podívat na místa, která víc než pozemský svět připomínají cestu do podsvětí nebo scenérii z vědecko-fantastického filmu? Dobrodružné povahy tuto možnost mají, i když cesta za takovou nádherou rozhodně není jednoduchá. Je třeba vydat se na výlet až na dalekou Kamčatku, omývanou z jedné strany Ochotským mořem a z druhé vodami Tichého oceánu.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Jarní rovnodennost podle čínské astrologie: Proměňte přicházející období na novou etapu ve vašem životě

    Před 2 dny
    Nastal čas, kdy chlad zimy ustupuje a do krajiny přichází teplejší jarní počasí. Slunce na své oběžné dráze stoupá stále výš a zahřívá vše v podnebesí. V kalendáři, ale i v přírodě nastává jaro. Staré kultury, oproti nám, považovaly mnohdy březen za měsíc, kdy jaro vrcholí, nikoliv začíná, a tak se pojďme podívat na to, co to je za období a jak bychom mohli tento čas využít.
     Komentáře
  • Náš region

    400 let stará lípa se dočkala ošetření

    Před 2 dny
    Žďár nad Sázavou nechal odborně ošetřit asi 400 let starý památný strom.
     Komentáře
  • Faei

    Jaké jsou hlavní koncepty cirkulární ekonomiky?

    Před 3 dny
    Obrovský technologický rozvoj usnadňuje lidem život ve všech ohledech. S množstvím spotřební elektroniky, která koluje po trzích, se však postupně zvyšuje i množství elektronického odpadu. Jak víme, zdroje se v důsledku nadměrného vyčerpání přírody stávají vzácnými. Proto je nezbytné přijmout pevné řešení, které by snížilo stopu výrobků na globální úrovni.
     Komentáře
  • Finance

    Kdy nás čeká změna zimního času na jaře 2023?

    Před 3 dny
    Kdy se mění čas z letního na zimní a ze zimního na letní v letech 2023 až 2025. Jak si pamatovat, na kterou stranu čas posunout, a které země letní čas mají.
     Komentáře
  • Vitalweb

    Den jarní rovnodennosti se blíží. Co přesně se děje s naší planetou?

    Před 3 dny
    Jaro už mnozí z nás nedočkavě vyhlížejí, a i když to meteorologické už začalo, na to pravé astronomické si ještě musíme chviličku počkat. Jarní rovnodennost je chvíle, kdy Slunce vstoupí do znamení Berana. První jarní den přijde 20. března a letos se tak stane přesně ve 22 hodin a 25 minut.
     Komentáře
  • České stavby

    Kozí rostliny v naší přírodě a zahradách, tedy rostliny pojmenované po kozách, ale i kozlech

    Před 3 dny
    Víte, co znamená, když se řekne MÍT KOZÍ NOHY? Že si obujete levou botu na pravou nohu a naopak. Proč se ale po kozách jmenují rostliny? Třeba bršlice kozí noha, kozí brada, tetlucha kozí pysk, zimolez kozí list a kozinec blanitý?
     Komentáře
  • Náš region

    Ochránci přírody chtějí do Podyjí vrátit mizející druhy hmyzu

    Před 3 dny
    Ochránci přírody zkusili na některých místech a stromech v Národním parku Podyjí vytvořit vhodné podmínky pro život mizejícím druhům hmyzu a hub.
     Komentáře
  • Tvůj vesmír

    Vědci se podívali dovnitř sopky v Bolívii, aby pochopili její tajemství

    Před 3 dny
    Vědci z Velké Británie a USA se rozhodli nahlédnout do nitra Uturuncu a pomocí inovativní metody jej zmapovat.
     Komentáře
  • Chebský deník

    Vlk Bubla přišel k Varům a živoří, tvrdí myslivci. DUHA oponuje, že se má dobře

    Před 3 dny
    /FOTO, VIDEO/ Myslivci mají obavy, že vylečený vlk ve volné přírodě dlouho nepřežije. Vlk Bubla, kterého vloni srazilo auto a následně podstoupil sérii náročných operací, se aktuálně pohybuje především v okolí Karlových Varů, ale jeho rádius sahá až k Bublavě. Potvrzují to snímky z fotopastí, které mají k dispozici myslivci.
     Komentáře
  • Novinky

    Královédvorský Safari park poslal do Afriky už přes stovku zvířat

    Před 3 dny
    Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku v programu návratu zvířat zpět do přírody poslal za posledních 15 let do Afriky přes 100 buvolů, nosorožců či různých antilop. Významně se tak podílí na záchraně a posílení populací druhů ohrožených vyhynutím.
     Komentáře
  • Náš region

    Zubr z Tábora odcestuje do Francie

    Před 3 dny
    Zubr narozený v táborské zoologické zahradě zamíří do přírodní rezervace ve Francii. Jde o druhého zubra narozeného v zoo, který putuje do zahraničí.
     Komentáře
  • Objevím

    Neptunova jeskyně: Stále neprobádané sídlo bájného boha moří

    Před 3 dny
    Neptunova jeskyně je bájným sídlem boha moří, jak její název vypovídá, Neptuna. V něj věřili staří Římané, a ačkoliv je víra v antické bohy víceméně pryč, sídlo Neptuna si můžete stále prohlédnout. Tato záhadná jeskyně totiž skrývá jednu z největších slaných nádrží v Evropě, i fontánu na svatou vodu.
     Komentáře
  • Praha.center

    Kořenové cesty: jak Praha zvelebuje svou zeleň

    Před 3 dny
    Pokud jste si všimli podivných výkopů v pražských ulicích, nebojte se. Nejedná se o žádnou stavební katastrofu, ale o způsob, jak pomoci městské zeleni. V ulicích jako Anny Letenské, Krkonošská, Budečská, Čerchovská, Náprstkova, Truhlářská nebo Korunní se totiž budují tzv. kořenové cesty – speciální prostory pod chodníky, které umožňují lepší růst a výživu stromů.
     Komentáře
  • Ekolist

    Safari Park ve Dvoře poslal zpět do Afriky na 100 nosorožců, buvolů a antilop

    Před 3 dny
    Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku v programu návratu zvířat zpět do přírody poslal za posledních 15 let do Afriky přes 100 buvolů, nosorožců či různých antilop. Významně se tak podílí na záchraně a posílení populací druhů ohrožených vyhynutím. Nejvýznamnějšími přesuny byl postupný převoz devíti kriticky ohrožených nosorožců dvourohých východních do Tanzanie a Rwandy. ČTK to řekl vedoucí mezinárodních projektů dvorské zoo Jan Stejskal.
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Šéf strany Zelených: Lex Bečva jde správným směrem. Viníci havárií by ale měly kromě pokut platit i náhradu ekologických škod

    Před 3 dny
    Ministerstvo životního prostředí v současné době vyřizuje připomínky od ostatních resortů a institucí ke svému návrhu zákona o vodách. Ten má do budoucna zamezit podobným ekologickým haváriím jako otrava Bečvy ze září 2020, při které na čtyřicetikilometrovém úseku řeky uhynulo na 40 tun ryb.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Sezóna medvědího česneku začíná: Při sbírání v přírodě pozor, hrozí záměna s jedovatými druhy rostlin, říká expertka Jana Vlková

    Před 3 dny
    Sezóna medvědího česneku je za dveřmi a s ní přicházejí do kuchyně nepostradatelné vitamíny. Medvědí česnek si můžete koupit v obchodě nebo na trhu, nebo vyrazit do přírody a šetrně si nasbírat, kolik potřebujete. Jana Vlková, zakladatelka portálu Kytky k jídlu, vystudovaná ekoložka a autorka květinových kuchařek pro Toprecepty.cz radí, jak si bylinu nesplést s podobnými nejedlými nebo dokonce jedovatými druhy.
     Komentáře
  • TN

    Jako letka mimozemských lodí. Čech zaznamenal nevšední úkaz na nebi

    Před 3 dny
    Připomíná to skupinu meteorů či letku mimozemských lodí. Pan Špecián s manželkou zaznamenali na nebi jedinečný úkaz a podělili se o své fotky a dojmy.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    Slovenští medvědi se probouzejí ze zimního spánku a začínají napadat turisty

    Před 3 dny
    Web Nový čas informoval o útoku medvěda na Slovensku na Malé Fatře. Šelma zaútočila na turistu, kterému se podařilo utéct, ovšem s těžkým zraněním. V těchto místech to není nic neobvyklého. Návštěvníci by si měli začít po zimě zase dávat pozor.
     Komentáře
  • Newtimes

    Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

    Před 3 dny
    Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Irské zvonky nejen na svátek svatého Patrika

    Před 3 dny
    Molučenka, širokokalich, irské zvonky, to všechno jsou různé názvy pro tutéž rostlinu. Jedná se o vzpřímeně rostoucí letničku, která je vhodná jak k řezu, tak k sušení. Její květy jsou bílé malé a zcela nenápadné. Jsou však obklopeny výraznými zelenými zvonovitými kalichy, které rostlinu dělají tak zajímavou.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Drsné podnebí, nadpozemská krása: V Gros Morne žijí nejpřátelštější lidé Kanady

    Před 3 dny
    Odlehlý kanadský národní park Gros Morne je jedním z mála míst na světě, kde je možné vidět zemský plášť. Drsné podnebí, ale skutečně nadpozemská krása. Krom toho lze právě zde potkat nejpřátelštější lidé Kanady.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Vietnamská jeskyně Son Doong: Obr, který dlouho spal

    Před 4 dny
    Existence vietnamské jeskyně Son Doong zůstávala lidem dlouho utajena, čemuž mohla vděčit především své odlehlosti a nepřístupnosti. Až v roce 1991 ji náhodou objevil lesní dělník.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Dnes v Ulici: Jirka prchá do hor před zodpovědností a Marie zjistí, že Vanda už uprchla

    Před 4 dny
    Útěky před problémy se v Ulici očividně osvědčily. Jirka k těm svým obvykle využívá poklidnou horskou přírodu. Rozhodne se tak učinit znovu kvůli Tomáškovi a hrozbě výpovědi. Vanda mezitím dorazí do Rakouska. Zjistí ale, že doma nechala kanadský pas. Luděk se asi bude hodně divit.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Měli byste odvahu? Na Stanserhorn jezdí unikátní adrenalinová “cabrio” lanovka

    Před 4 dny
    Milujete hory a rozhledy z jejich vrcholů? Pak musíte být buď velmi zdatní nebo s radostí využijete lanovky, které se dnes dají najít ve většině turistických středisek. Takovou, jaká vyváží turisty na horu Stanserhorn ale jinde na světě nenajdete. Měli byste odvahu nastoupit do “cabrio” lanovky?
     Komentáře
  • Ekolist

    Zubr narozený v táborské zoologické zahradě zamíří do rezervace ve Francii

    Před 4 dny
    Zubr narozený v táborské zoologické zahradě zamíří do přírodní rezervace ve Francii. Jde o druhého zubra narozeného v zoo, který putuje do zahraničí, informoval mluvčí zahrady Filip Sušanka. Táborská zoo se věnuje od roku 2016 programu návratu zubra evropského do volné přírody.
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Vyrazte na podběl – už vykukuje ze země a s našimi tipy ho zcela jistě najdete

    Před 4 dny
    Podběl lékařský patří mezi první bylinky, které jsou na jaře dostupné. A i když se o jeho bezpečnosti v poslední době vedou spory, řada lidí na něj stále nedá dopustit. Kam za ním vyrazit a jak ho zpracovat?
     Komentáře
  • Deník

    Z vojenského cvičiště přírodní unikát. Ohroženým druhům se na okraji Hradce daří

    Před 4 dny
    /FOTO, VIDEO/ Přírodní památka Na Plachtě na okraji hradecké městské zástavby bývala vojenským cvičištěm. Písčitý a mimořádně rozmanitý terén, který formovala i těžká technika, vytvořily ideální prostředí pro řadu vzácných rostlinných i živočišných druhů, které jinde mizí z naší přírody.
     Komentáře
  • Náš region

    Hřensko je stále neklidnou oblastí. Pro turisty stále nebezpečnou

    Před 4 dny
    Uvolněných balvanů nad silnicí směřující na Mezní Louku si jako první všimli těžaři, když odstraňovali na vrcholu skály naproti penzionu Klepáč stromy poškozené loňským požárem.
     Komentáře
Reklama