Zavřít
Bakterie

Bakterie

Nejnovější články na Seznamu na téma Bakterie
  • Ansu

    Makeup, řasenka, linky a další: Co se stane, když budete používat expirovanou kosmetiku?

    Před 5 hodinami
    Většina kosmetických produktů vydrží rok od otevření a poté už by se neměla používat. U řasenky jsou to dokonce jen tři měsíce. Co se vlastně může stát, když takovou kosmetiku budete dále používat?
     Komentáře
  • TopRecepty

    Farmářka Alena Jalůvková radí: Kam v lednici dávat vajíčka a jak se chránit před salmonelou? Zásadní je ocet!

    Před 13 hodinami
    Vejce je potravina, kterou najdete snad v každé lednici. Ne vždy je v ní ale uchováváme, jak bychom měli. V tom případě riskujeme nejen to, že se nám vajíčka zkazí, ale zvyšuje se pak i riziko nakažení bakteriemi salmonely. Zeptali jsme se proto farmářky, jak případně nákaze předejít.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Šest nejšpinavějších míst v kuchyni, na která se při úklidu zapomíná. Jak často je čistíte vy?

    Před 1 dnem
    Bakterie jsou všude kolem nás a k našemu životu neodmyslitelně patří. Na některých místech je ovšem lepší se jich zbavit. Třeba v kuchyni, kde se rády ukrývají na předmětech, na které při úklidu často zapomínáme nebo je nečistíme tak často, jak bychom měli. Podívejte se na šest opomíjených míst, která lidé při čištění kuchyně přehlíží a kde se bakterie šíří nejvíce.
     Komentáře
  • Ansu

    Používáte holítko tak dlouho, dokud odstraňuje chloupky? Vystavujete se zdravotnímu riziku

    Před 2 dny
    Když jde o holítka, tak je většinou používáme tak dlouho, dokud ještě zvládají odstraňovat chloupky. To je běžné chování většiny lidí, které může vést k ohrožení zdraví, aniž byste si toho byli vědomi.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Zápach z úst může znamenat vážnou nemoc. Zubní lékař radí, jak se doma otestovat

    Před 2 dny
    Špatný dech neboli latinské označení halitóza patří k velmi nepříjemným tělesným projevům, které mohou trápit mnoho lidí. Každému se občas stane, že mu dech nevoní, jak se lidově říká po fialkách, především ráno či po konzumaci cibule nebo česneku. Pro některé je ale špatný dech každodenním problémem, a proto je dobré najít příčiny.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Snadná dezinfekce dřevěného prkénka

    Před 3 dny
    Údržbě prkének nevěnujeme příliš velkou pozornost, přitom takové dřevěné prkénko umí být plné bakterií. Pokud máte doma pár krásných dřevěných kousků, prodlužte jim život a naučte se je čistit co možná nejšetrněji!
     Komentáře
  • Bydlení snů

    V myčce nádobí lze snadno umýt běžné věci do domácnosti

    Před 3 dny
    Život bez myčky? To si v dnešní době dokáže jen málokdo představit. Šetří čas a myje nádobí za celou rodinu, navíc je oproti ručnímu způsobu mnohem ekologičtější.
     Komentáře
  • Mirdo

    Důvody, proč trpíte na infekce močových cest

    Před 5 dny
    Podle některých údajů dostane infekci močových cest alespoň jednou za život každá pátá žena. To znamená, že každá pátá žena pozná mučivý pocit pálení při močení a neustálý pocit, že se jí chce na záchod, i když nemusí.
     Komentáře
  • Tipy pro lepší domov

    Trendy v koupelně: Místo vany křeslo, baterie, která vám rozumí i bizarní WC s lampu na bakterie

    Před 5 dny
    Koupelnu budujeme minimálně na dvacet let, a tak ji chceme vybavit tím nejlepším, co právě trh nabízí. Na vanu zapomeňte, protože v koupelně budoucnosti už budete používat jen křeslo s ulitou, ze které vychází pára. Samozřejmostí budou barevná umyvadla a baterie, které vás budou poslouchat na slovo. Toaleta se podobá formuli 1, čemuž odpovídá nejen tvar, ale i vybavení. Integrovaná bidetovací sprška je samozřejmostí, novinkou je separace tekutého odpadu či lampa zabíjející bakterie. A mnoho dalšího, ale to uvidíte v našem svižném videu.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Proč stolice tolik zapáchá? Důvodů může být více

    Před 5 dny
    Asi každému je jasné, že stolice nevoní po růžích. Za ty roky už jsme si prostě zvykli na zápach, který vychází zevnitř záchodu, když vykonáme potřebu. Někteří se ale nad tím zamyslí a ptají se: proč stolice zapáchá? Intenzita zápachu přitom může být různá, v závislosti na tom co jíme, nebo zda máme nějakou virózu. Avšak velmi nepříjemný zápach může být známkou onemocnění. Kdy je čas zpozornět?
     Komentáře
  • WN24

    Infikované oční kapky zabily v USA další dva lidi

    Před 5 dny
    Americké úřady hlásí další dvě úmrtí a další případy ztráty zraku v souvislosti s očními kapkami kontaminovanými bakterií odolnou vůči lékům.
     Komentáře
  • Moulík

    Zápal plic u králíků: Nebezpečné onemocnění, u kterého hrajete o čas

    Před 6 dny
    Zápal plic čili pneumonie je zánětlivé onemocnění postihující plicní sklípky, které neléčené může vést až ke kolapsu celé dýchací soustavy. Původ zánětu může být různý, nejčastěji jde o viry či bakterie. Pro drobné králičí tělíčko je zápal plic velmi nebezpečným onemocněním, které není radno podceňovat a nechat přejít do pokročilejší fáze.
     Komentáře
  • Svět Kreativity

    Vložit před spaním stroužek česneku do toalety je dobrý nápad. Bakterie tento tah nepotěší

    Před 6 dny
    Uklízení domácnosti nemá rád nikdo. Je to však potřeba celkem pravidelně, zvláště důležitá je tato činnost v koupelně. Tam – hlavně na toaletě – rostou rády bakterie.
     Komentáře
  • Bydlení snů

    Při mytí koupelny se vyplatí myslet na několik pravidel. Díky nim bude čistá a zbavená bakterií

    Před 7 dny
    Koupelna je jednou z místností, které se hůře čistí. Nepřetržitá vlhkost způsobuje růst plísní a jiných hub a je také ideálním prostředím pro bakterie. Voda způsobuje hromadění usazenin kamene a vody.
     Komentáře
  • Babyweb

    Meningokoková meningitida: agresivní zabiják

    Před 7 dny
    Toto invazivní onemocnění se vyvíjí rychle. Může vést k trvalému postižení, může ale také zabít. A to do 24 hodin od prvních příznaků. Existuje prevence?
     Komentáře
  • Home

    Koupelna uklizená jako od profesionála? S těmito jednoduchými kroky to zvládnete taky!

    Před 7 dny
    Toužíte po koupelně, která bude nejen zářit čistotou, ale také v ní budete mít jistotu, že na vás nečíhají zákeřné bakterie či plísně, které pouze čekají na vhodný okamžik? Tak přesně toho můžete dosáhnout pomocí následujících triků na hloubkové čištění koupelny.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Lidské bakterie mohou na vrcholcích hor přežívat desítky a možná i stovky let

    Před 7 dny
    Jak ukázal průzkum DNA ve vzorcích půdy, lidé po sobě zanechávají životaschopné mikroby i na nejvyšších vrcholcích světa
     Komentáře
  • Vitalia

    Otestuje se! Co všechno víte o zdraví, bakteriích a orgánech v lidském těle?

    Před 8 dny
    Že na viry nejsou potřeba antibiotika a že spousta nakažlivých chorob se šíří skrz neumyté ruce, to nejspíše víte. Ale tušíte, která nemoc způsobená bakteriemi je na světě vůbec nejčastější, co jsou to adenoidy a jak se říká růstovému hormonu? Zjistěte si, jak jste na tom. Napadlo vás někdy, kolik je vlastně v lidském těle kostí? Možná tohle číslo vysypete z hlavy, ale pokud ne, náš test vám to připomene.
     Komentáře
  • inStory

    Na ruské Sibiři našli vědci „zombie viry“. Ty mohou při správných podmínkách znovu ožít a napadnout civilizaci

    Před 9 dny
    Sibiřský permafrost ukrývá mnoho zajímavostí, ale také nebezpeční. Obsahuje totiž 50 tisíc let staré viry, které mají schopnost znovu ožít, samozřejmě při správných podmínkách.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Léčit rýmu, kašel nebo chřipku antibiotiky je stejné jako zahánět hlad sprchou, říká odborník

    Před 9 dny
    Víte, že na důsledky odolnosti bakterií na antibiotika zemře v ČR víc lidí než na autonehody? A že v roce 2050 může častěji zabíjet nefungování antibiotik než rakovina? Abychom mohli nepříznivou statistiku změnit, objasníme si mýty o antibioticích s MUDr. Milanem Trojánkem, Ph.D., přednostou Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny FN v Motole.
     Komentáře
  • Babinet

    Hlídejte si přeočkování proti tetanu. Proč je stále důležité a před čím vás chrání?

    Před 10 dny
    Tetanus je nebezpečné onemocnění, které se dnes ve vyspělých zemích téměř nevyskytuje. Důvodem je zejména vysoká proočkovanost populace. První vakcínu proti tetanu dostávají děti již ve věku dvou měsíců a poté postupně další v doporučených intervalech až do dospělého věku.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Víno a jeho použití v zahradě. Tipy, jak využít zbytky vína

    Před 10 dny
    Občas se může stát, že nestihnete spotřebovat všechno víno, které jste si nalili do sklenice. Takové zbytky nemusíte vylévat, protože od teď budete vědět, na co se dá použít. Nejedná se o žádnou novinku, přilití červeného vína do kompostu mohou přispět k odstranění nejrůznějších chorob rostlin. Třísloviny obsažené v červeném vínu navíc povzbuzují růst a množení prospěšných bakterií, které pomáhají rostlinám v růstu.
     Komentáře
  • Deník

    Ptačinec žabinec léčí, čistí, omlazuje. Je to bomba a pořídíte jej úplně zadarmo

    Před 10 dny
    Od rostlinky, která má pověst urputného plevele a nádavkem nevábný název ptačinec žabinec, člověk nečeká nic dobrého. Opak je ale pravdou. Nenápadná bylinka léčí rýmu a kašel, bojuje proti bakteriím i virům, čistí lymfatický systém i krev, pomáhá s kožními problémy a omlazuje. Navíc pro ni nemusíte do lékárny. Tento superlék si pořídíte i bez doplatku, když vyrazíte do přírody nebo prostě jen na zahrádku. Na jaře jsou jeho účinky obzvláště silné. A jako bonus jej využijete i v kuchyni.
     Komentáře
  • Deník

    Ptačinec žabinec léčí, čistí, omlazuje. Je to bomba a pořídíte jej úplně zadarmo

    Před 10 dny
    Od rostlinky, která má pověst urputného plevele a nádavkem nevábný název ptačinec žabinec, člověk nečeká nic dobrého. Opak je ale pravdou. Nenápadná bylinka s hvězdičkovými kvítky mimo jiné léčí rýmu a kašel, bojuje proti bakteriím i virům, čistí lymfatický systém i krev, léčí kožní problémy a omlazuje. Navíc pro ni nemusíte do lékárny. Tento superlék si pořídíte i bez doplatku, když vyrazíte do přírody nebo prostě jen na zahrádku. Na jaře jsou jeho účinky obzvláště silné. A jako bonus jej využijete i v kuchyni.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Kokosový olej a jeho účinky: Pomáhá při hubnutí, zastaví bakterie a vrátí krásu tváři i vlasům

    Před 10 dny
    Kokosový olej má velký potenciál nejen chránit tělo před nemocemi, ale také stát se účinnou složkou kosmetických přípravků pro hydrataci pleti a zbavení se vrásek.
     Komentáře
  • Receptář prima nápadů

    Skoncujte s prachem v domácnosti

    Před 11 dny
    Jaro je sice ještě za horami, ale ve vzduchu už je pomaloučku cítit. Přivítejte jaro a pusťte se do jarního úklidu. Kde začít a na co nezapomenout? Poradíme vám.
     Komentáře
  • Novinky

    Upravená bakterie E. coli umí zničit nádor, novou metodu čeká klinické testování

    Před 11 dny
    Vědci z americké Kolumbijské univerzity geneticky upravili bakterii E. coli, která je běžně přítomná v lidském střevě, aby uměla najít a zevnitř „rozbít“ rakovinový nádor. Spojením objevů v imunologii s genetickým inženýrstvím vytvořili jakýsi „bakteriální sebevražedný tým“. Pokud se podaří uskutečnit klinický výzkum, mohla by nová metoda přispět k léčbě rakoviny.
     Komentáře
  • Novinky

    V Praze vzniká první banka stolice v Česku. Fekální dárci musí splnit náročné podmínky

    Před 11 dny
    V pražské Thomayerově nemocnici vznikne letos v létě zcela první banka lidské stolice v Česku. Ponese název Restore-Restart. Darované vzorky bude nemocnice ukládat do speciálních mrazicích boxů a přístup k nim nabídne i dalším zdravotnickým zařízením. Stolice je zatím určena pouze pacientům s vážným onemocněním tlustého střeva.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Koktejl

    V Praze vzniká první banka stolice v Česku. Fekální dárci musí splnit náročné podmínky

    Před 11 dny
    V pražské Thomayerově nemocnici vznikne letos v létě zcela první banka lidské stolice v Česku. Ponese název Restore-Restart. Darované vzorky bude nemocnice ukládat do speciálních mrazicích boxů a přístup k nim nabídne i dalším zdravotnickým zařízením. Stolice je zatím určena pouze pacientům s vážným onemocněním tlustého střeva.
     Komentáře
  • Osel

    Běžnou bakterií proti zhoubnému nádoru

    Před 11 dny
    Australští vědci infikovali zhoubný nádor oslabeným stafylokokem, aby připomenuli některým bílým krvinkám imunitního systému jejich poslání – škodlivé buňky nechránit, nýbrž ničit.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Vědci našli bakterii, která umí přeměnit toxické látky na 24karátové zlato

    Před 12 dny
    Kámen mudrců, po kterém marně pátrali středověcí alchymisté, konečně objevila moderní věda. Není to „jakási“ látka, která by běžné kovy měnila ve zlato, ale droboučký mikroorganismus. Bakterie jménem Cupriavidus metallidurans. Stačí mít jich pár doma a budou z nás milionáři?  Teoreticky tomu nic nebrání ale má to svá „ale“…
     Komentáře
  • Deník

    Konec smrkání a ucpaných dutin. Tyto triky vás rychle zbaví rýmy i hlenu

    Před 12 dny
    Trápí vás rýma a ucpané dutiny? Původně neškodné onemocnění, kterým trpí většina lidí hned několikrát do roka, může velmi rychle přerůst v silný bakteriální zánět, se kterým antibiotikům neuniknete. K rychlé úlevě a uvolnění hlenů však může přispět i několik domácích metod, kterým vévodí obklad z brambor, soli i průplach dutin.
     Komentáře
  • Adbz

    Plíseň a bakterie z pračky zmizí během několika minut: Stačí chytře použít houbičku na nádobí

    Před 12 dny
    Na vyčištění pračky použijte ocet, který je mezi hospodyňkami velkým pojmem. Funguje opravdu téměř na vše a jeho pořizovací cena je také přijatelná.
     Komentáře
  • Flowee

    Prsty z nosu ven! Šťouralům hrozí obsese i zápal plic

    Před 13 dny
    Malá, nevinná hra s ukazováčkem se může rychle zvrtnout v nebezpečné nutkavé chování
     Komentáře
  • Čtidoma

    Tichá pandemie, která ohrožuje každého: Antibiotická rezistence

    Před 14 dny
    Stále větší rezistence bakterií na léčivé účinky antibiotik zabije v Evropě ročně více než 35 000 lidí. Ti by mohli žít, kdyby antibiotika byla pořád stejně dobře účinná. Jenže některé scénáře predikují, že v roce 2050 bude mít antibiotická rezistence více obětí než rakovina. Problém se týká úplně každého z nás. Jak to můžeme změnit?
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Proč a jak se dělají vrásky? Nový objev odhalil nečekaného původce

    Před 14 dny
    Vědci se stále snaží přijít na to, co přesně vede k rozdílné tvorbě vrásek na lidském obličeji. Nyní mají za sebou nečekaný objev nového původce. Co to znamená pro kosmetický průmysl?
     Komentáře
  • Bety

    Psí fekální bakterie z chodníků máme po celém bytě

    Před 15 dny
    Vidina zvířecích fekálních bakterií je všechno, jen ne příjemná. A teď si představte, že jich doma máte tisíce, i když žádné zvíře nevlastníte. Stačí se projít po chodníku, nebo šlápnout do kaluže a mikrobi si nastoupí do boty jako do taxíku!
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Tak smrtící, že se jmenují po Johnu Wickovi. Nově objevené bakterie mohou pomoct lidstvu

    Před 15 dny
    Stejně jako filmový John Wick, kterého hraje Keanu Reeves, jsou i nové sloučeniny objevené vědci účinnými zabijáky. Jen místo padouchů zabíjejí houby. A nejde o dobrosrdečné muchomůrky ani něžné bedly, ale nebezpečné plísně, proti nimž lidstvo nemá zatím obranu.
     Komentáře
  • Náš region

    Vědci začali u Prahy pěstovat smrtící viry a bakterie

    Před 15 dny
    Vysoce infekční viry a bakterie, jako virus žluté zimnice, virus západonilské horečky či venezuelské koňské encefalitidy, bude na zvířatech zkoumat nově otevřená nejmodernější laboratoř v centru Biocev ve Vestci u Prahy. Bude to bezpečné, uklidňují vědci.
     Komentáře
  • Naše zdravotnictví

    Musíme zapomenout na to, že existuje magické antibiotikum na všechno, varuje farmakolog a infektolog Jan Strojil

    Před 15 dny
    Antibiotika jsme mnoho let brali jako samozřejmost a že nám pomohou v boji s každou bakterií. V posledních letech ale přibývají rezistentní bakterie, které už běžnými antibiotiky nevyléčíme. Které bakterie jsou nejrezistentnější? Je antibiotická rezistence opravdu tak velkým strašákem? O tématu jsme si povídali s farmakologem a infektologem ve Fakultní nemocnici Olomouc MUDr. Janem Strojilem, Ph.D.
     Komentáře
  • Vitální senior

    Jaký mají Češi přehled o očkování?

    Před 15 dny
    O možnosti očkování proti pneumokokové pneumonii ví jen 29 % obyvatel Česka. O tom, že lze očkovat i proti zánětům středouší a zánětů horních cest dýchacích, jejichž příčinou je bakterie pneumokoku, ví jen 12 %.
     Komentáře
  • Proženy

    Nebezpečná rezistence na antibiotika vzniká proto, že si je ordinujeme sami. Kdy je třeba je doužívat?

    Před 15 dny
    Antibiotika jsou v mnoha případech nenahraditelná, ale rozhodně nepatří do domácí lékárničky. V poslední době ale přestávají fungovat a bakterie se vůči nim stávají imunní.
     Komentáře
  • BydlímeÚtulně

    Zubní pasta vyčistí nejen chrup, ale i záchod. Své místo najde v nádržce

    Před 16 dny
    V koupelně a obzvláště na toaletě dochází často k velkému výskytu plísní a bakterií. S tímto jednoduchým trikem budete mít toaletu vždy čistou a voňavou.
     Komentáře
  • Osel

    Nově objevený enzym vyrábí elektřinu ze „vzduchu“

    Před 16 dny
    Běžná půdní bakterie Mycobacterium smegmatis využívá enzym Huc hydrogenázu jako přírodní baterii, která generuje elektřinu díky vodíku v atmosféře. Funguje to i přesto, že molekulární vodík je v atmosféře nesmírně vzácný a jeho koncentrace se pohybuje ve stotisícinách procenta. Výjimečně stabilní a praktický enzym by mohl přivést nový typ energetiky.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Průjmová bakterie děsí vědce. Odolá všem druhům testovaných antibiotik

    Před 17 dny
    Lékaři v USA monitorují případy infekcí bakterií Shigella, proti níž nefungují žádné z pětice tradičně podávaných antibiotik. Úplavici způsobující bakterii podle vědců můžou v tomto trendu následovat mnohé další.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Jednoduché domácí léky na časté močení

    Před 17 dny
    Přijde vám, že až příliš často musíte odpovídat na „volání přírody“? Plní se váš močový měchýř s takovou pravidelností, že se to dá přirovnat k práci na částečný úvazek? Povolejte bazalku nebo kmín!
     Komentáře
  • Fonetech

    Bič na drahé energie v Česku i ve světě? Vědci tvrdí, že dokážou vyrábět elektřinu ze vzduchu

    Před 17 dny
    Vyrábět elektřinu ze vzduchu? Vědci tvrdí, že to půjde! V době energetické krize a vysokých účtů by to pomohlo úplně každému.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Proč raději nemýt kuřecí maso pod tekoucí vodou: Kapičky vody s bakteriemi stříkají všude a zvyšují riziko infekce

    Před 17 dny
    Od dětství vás učí, že potravinu je před konzumací třeba pořádně umýt. Možná jde tudíž nemytí kuřete proti vaší přirozenosti, nicméně své opodstatnění to má.
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Šetřit snižováním teploty vody se nemusí vyplatit. Hrozbou je legionella

    Před 18 dny
    Úsporná opatření, ke kterým přistupují lidé proto, aby ušetřili na energiích, sebou přináší i neblahé důsledky. Na Liberecku se zvyšuje počet lidí nakažených legionellou, která se objevuje zejména ve vodě. Tím, že lidé snižují kvůli šetření teplotu vody v domácnosti nevědomky vytváří ideální prostředí pro šíření bakterie legionelly.
     Komentáře
  • Vitalia

    CRP test neukáže jen bakteriální infekci. Může odhalit i potíže se srdcem

    Před 18 dny
    Pokud vám lékař doporučují CRP test, víte, co vás čeká. Odběr krve z prstu, případně ze žíly, a jeho vyhodnocení. Podle výsledku se nerozhoduje pouze o tom, zda potřebujete nebo nepotřebujete antibiotickou léčbu. Může napovědět mnohem více, například jestli máte vyšší riziko kardiovaskulární příhody. Ačkoli je test CRP běžnou součástí lékařského vyšetření, mnoho lidí stále přesně neví, o co vlastně jde a jaký tělesný proces se s jeho pomocí vyhodnocuje. Takže, co je to vyšetření CRP?
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Antibiotika jsou nenahraditelná, ale ztrácí účinky, říká lékař Jan Strojil

    Před 19 dny
    V posledních letech se do popředí médií stále více dostává problematika tzv. antibiotické rezistence, neboli ztráty léčivých účinků antibiotik. Studie prozrazují, že v roce 2050 by tento fenomén mohl zabíjet více lidí než rakovina. Jak je možné situaci řešit? Prozrazuje odborník, lékař Jan Strojil.
     Komentáře
  • Žena-in

    Vejce vám mohou pořádně znepříjemnit život nemocemi, stačí s nimi nesprávně zacházet

    Před 19 dny
    V kuchyni se bez nich neobejde, a proč taky? Vajíčka představují velmi hodnotný, a i přes zdražování pořád ještě levný, zdroj cenných živin. Jenže kromě bílkovin, vitaminů a minerálů mohou ukrývat i bakterie způsobující nepříjemná onemocnění.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Antibiotika jsou nenahraditelná, ale ztrácí účinky. Co bude dál?

    Před 19 dny
    Na možnost vývoje nových antibiotik či jejich alternativ jsme se v rozhovoru zeptali MUDr. Jana Strojila, Ph.D.
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    S jablečným octem pro krásnou a zdravou pleť. Obsažené kyseliny kůži zbaví bakterií a nečistot

    Před 19 dny
    Péče o pleť by měla být samozřejmostí, pokud chcete vypadat zdravě a mladě. Prostředků, jak zářivě čistou pleť získat, je nespočet. Jedním z nich je dokonce i jablečný ocet.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Záchodovou štětku ponoříme na 5 minut do octa, po vyndání je čistá jako nová

    Před 19 dny
    I štětka na WC si zaslouží tu správnou péči. Pokud jí věnujete pouhých 5 minut, bude opět zase jako nová a dlouho vydrží.
     Komentáře
  • Život v Česku

    99 procent v ČR běžně používaných antibiotik je z minulého století, říká špičkový lékař s tím, že ale ztrácí účinky

    Před 20 dny
    V posledních letech se čím dál častěji mluví o takzvané antibiotické rezistenci, což je jinými slovy ztráta léčivých účinků antibiotik. Řada studií poukazuje na to, že v roce 2050 by tento fenomén mohl zabíjet více lidí než rakovina. Pro ŽivotvČesku.cz o něm v rozhovoru promluvil respektovaný lékař Jan Strojil.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Na teplotě vody v myčce na nádobí hodně záleží

    Před 20 dny
    Myčky nádobí jsou výkonné čisticí nástroje, které usnadňují každodenní život. Je ale horká voda, jež umývá příbory, talíře i hrnky dostatečně horká na to, aby zabila bakterie?
     Komentáře
  • Žena-in

    Hubnutí na léto začíná s příchodem jara. Bez zdravých střev ale nezhubnete

    Před 20 dny
    Zdravá a funkční střeva jsou základem všeho ve vašem těle. Jsou plné bakterií, avšak většina je pro vaše tělo prospěšná. Střeva mají za zásluhu trávení, vstřebávání živin, a dokonce i hormonální rovnováhu. Takže se dá říct, že bez správně funkčních střev nemáte šanci být zdraví, ať byste se snažili jakkoliv.
     Komentáře
  • Aktuálně

    "Začíná to být děsivé." Antibiotika přestávají fungovat, umírají stovky Čechů ročně

    Před 20 dny
    Sledujte speciální díl série První příznaky o odolnosti bakterií na antibiotika.
     Komentáře
  • Chalupáři Zahrádkáři

    Dávat prkénko na krájení do lednice se vyplatí: Chlad působí jako dezinfekce

    Před 20 dny
    Kuchyňské prkénko je používáno dnes a denně. Důvod, pro jej kuchaři dávají do mrazáku, vás překvapí. Je to dokonalý trik.
     Komentáře
Reklama