Zavřít
Bakterie

Bakterie

Nejnovější články na Seznamu na téma Bakterie
  • Vědátor

    Nové potenciální antibiotikum objeveno strojovým učením

    Před 11 hodinami
    Půlhodinová strojová analýza skoro 7000 sloučenin odhalila 9 dosud neznámých potenciálních antibiotik. První se již otestovalo u hlodavců.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Bakteriální potíž mražené zeleniny

    Před 17 hodinami
    Bakterie jsou vcelku odolné potvůrky, protože s ledovým klidem odolají i nízkým teplotám. Jaké přesně se vyskytují v mražené zelenině? Vyděsí vás skutečnost, že mezi nimi může být i obávaná listerie?
     Komentáře
  • TN

    Smrtelná bakterie v Baltském moři. Muž po koupání zemřel

    Před 18 hodinami
    Po koupání v Baltském moři zemřel 74letý rekreant. Nakazil se totiž smrtelnou bakterií Vibrio vulnificus. Podle německého Státního úřadu pro zdravotnictví a sociální věci jde o první letošní smrt na tuto infekci v zemi.
     Komentáře
  • Jímeto

    Dieta při léčbě antibiotiky: Co jíst a na co raději zapomenout. Pozor si dejte na citrusy

    Před 1 dnem
    Antibiotikům se někdy člověk nevyhne. V některých případech nemoci zasáhnou tak silně, že léčba čajíčky a prášky proti bolestem zkrátka nezabírá. Když ale začnete brát antibiotika, je také důležité k nim jíst ta správná jídla, aby léky fungovaly a aby vašemu tělu nic nechybělo.
     Komentáře
  • Magazín Doma

    Rýže z druhého dne může být nebezpečná, ale záleží na různých faktorech při skladování

    Před 1 dnem
    Vaříte rýži na druhý den, abyste si ji vzali do práce? Nebo vám zbyla, a tak si ji budete chtít schovat na druhý den? Pozor na ni, může způsobit zažívací potíže.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Šetrná přírodní antibiotika, která bakterie doslova vyzmizíkují

    Před 2 dny
    Když se řekne slovo „antibiotikum“, mnohým hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Představují si totiž pilulky z blistru, které jim předepíše lékař. Jenže ono není antibiotikum jako antibiotikum. To přírodní je k tělu šetrné a přitom nic neztrácí ze své účinnosti!
     Komentáře
  • WN24

    Ženě museli amputovat obě ruce i nohy poté, co snědla nedovařenou rybu

    Před 2 dny
    Lauře Barajas museli lékaři amputovat všechny čtyři končetiny poté, co se nakazila agresivní „masožravou“ bakterií Vibrio vulnificus. Pravděpodobně z nedostatečně tepelně upravené mořské ryby tilápie.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Je kefír skutečně tak zdravý? Jeho účinky jsou přesvědčivé

    Před 3 dny
    Kefír patří mezi mléčné výrobky. Pokud koupíte ten nedoslazený, pak máte v rukou skutečný zázrak. V jedné sklenici kefíru se skrývá opravdu velké množství prospěšných látek. Tento výrobek prošel procesem fermentace a známý je už celé tisíce let! Obsahuje probiotika, což jsou ty dobré bakterie, které jsou prospěšné zejména pro správné trávení. Tím to ale rozhodně nekončí!
     Komentáře
  • Jak na zuby

    Praktická ukázka dočišťovací solo techniky. Zubní kaz nemá šanci

    Před 3 dny
    Pojďme se spolu podívat na to, jak by se správně mělo čistit s jednosvazkových kartáčkem. Co to vůbec je za kartáček a je vhodný i pro malé děti? To a mnoho dalšího si řekneme ve videu.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Bylinky, které pomůžou s nachlazením i při následné rekonvalescenci

    Před 3 dny
    Podzim – to jsou kromě krásných barevných odstínů i každoročně se tetelící viry a bakterie, které nás pronásledují snad na každém kroku. Pokud se obáváte chřipky, nachlazení nebo koronaviru, sáhněte po vhodných přírodních prostředcích a nezvané útočníky jednoduše vyžeňte. Neocenitelná rostlinná říše, která je základem medicíny a nedílnou součástí kulturního dědictví lidstva, nám však může pomoci i při následné rekonvalescenci.
     Komentáře
  • TN

    Žena snědla rybu oblíbenou i v Česku. Amputovali jí všechny končetiny

    Před 3 dny
    Američanka Laura Barajasová tráví už druhý měsíc v nemocnici. Čtyřicetiletá žena si totiž doma připravila tilápii, která ale byla kontaminována nebezpečnou bakterií. Málem přišla o život a lékaři jí museli amputovat všechny čtyři končetiny.
     Komentáře
  • Dům a zahrada

    Naučte se správně čistit zuby. Jen kartáček nestačí, vyzkoušejte i nit

    Před 4 dny
    Jak si čistit zuby, je něco, co nás většinou učili jako děti. Ale jste si jisti, že to děláte správně? Nejenže správná technika čištění zubů předchází zubním problémům, ale může vám také zajistit svítivý hollywoodský úsměv. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak na to!
     Komentáře
  • Vitalia

    Ušní maz si sami neodstraňujte. A na vatovou tyčinku úplně zapomeňte

    Před 4 dny
    Maz v uších si mnoho lidí spojuje se špatnou hygienou. Ale tato látka je pro zdravý sluch nesmírně důležitá a tělo ji produkuje zcela přirozeně. Je také schopné se jí samo zbavit a proto bychom maz neměli sami odstraňovat. Jaká rizika přitom hrozí a k čemu ušní maz vlastně slouží? Ušní maz je voskovitá látka, kterou produkují žlázy ve zvukovodech. Jeho úkolem je sloužit jako ochrana proti bakteriím a má také chránit pokožku uvnitř uší. Lékařský termín pro ušní maz je cerumen.
     Komentáře
  • JakZdravě

    Oregano není obyčejné koření, může pomoci v boji proti bakteriím

    Před 5 dny
    Oregano je skvělé koření ze Středomoří, které nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Pomůže vám v boji proti bakteriím a je vhodné i při zánětu.
     Komentáře
  • Bydlení snů

    Utěrka z mikrovlákna se nehodí pro úklid koupelny nebo toalety

    Před 5 dny
    Utěrka z mikrovlákna se stala populární pomůckou pro úklid v mnoha domácnostech. Její schopnost zachytit prach i bez chemických čisticích prostředků je nezpochybnitelná. Když je navlhčená, dokáže zázračně odstranit i zaschlé skvrny.
     Komentáře
  • StyleUp

    Nákaza legionelózou se zvyšuje při nedostatečně udržované klimatizaci

    Před 6 dny
    Silný kašel, bolest na hrudi, dýchací problémy a vysoká horečka mohou být příznaky nemoci, kterou lze chytit kvůli používání klimatizace. Nazývá se legionelóza, protože je způsobena bakterií Legionella pneumophila. Jde o velmi nebezpečné onemocnění, které může vést ke smrti. Onemocnění přitom způsobuje špatně vyčištěná ventilace a klimatizační systém. Podívejme se na legionelózu zblízka, na údržbu klimatizace už nebudete zapomínat. Z čeho je legionelóza? U jednoho mrtvého se během pitvy ukázalo, že smrt způsobila neznámá bakterie. Vyšlo najevo, že jde o bakterii Legionella pneumophila, která se rozšířila do vzduchu kontaminovaným klimatizačním systémem v hotelu.
     Komentáře
  • TN

    Inspekce odhalila v kuřecím salmonelu. Lidé ho mohou mít doma v mrazáku

    Před 6 dny
    Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před nebezpečnou potravinou. V chlazeném kuřecím prsním řízku totiž objevila bakterii salmonely. Maso pochází z Ukrajiny a bylo zpracováno na Slovensku.
     Komentáře
  • TN

    Kartáček do koupelny nepatří, protestuje zubař. Lidem hrozí velké riziko

    Před 6 dny
    Zubní kartáček v koupelně. U většiny lidí jde o naprostou klasiku. Podle britského zubaře je to však nechutná záležitost, alespoň ve chvíli, kdy se nedodržuje několik zásad. Na kartáčku se totiž mohou usazovat nečistoty, dokonce i bakterie a částečky výkalů.
     Komentáře
  • Feminela

    Utěrkou z mikrovlákna se nedoporučuje čistit umyvadlo ani toaletu

    Před 7 dny
    Jak se uklízelo v době, kdy ještě neexistovala utěrka z mikrovlákna? Tuto otázku si kladou jistě všichni její přívrženci, kteří si nedokážou úklid bez ní představit. Hravě si totiž poradí s různými nečistotami.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Využili jsme obranu bakterií proti virům, popisuje spoluautorka průlomových molekulárních nůžek

    Před 8 dny
    Genetické inženýrství není jen tématem sci-fi filmů. Dnes díky němu pěstujeme výživnější plodiny anebo léčíme závažné nemoci. Tento vývoj zásadně urychlil objev metody CRISPR/CAS. Emmanuelle Charpentierová za něj před třemi lety získala Nobelovu cenu za chemii. Mendelova univerzita jí teď udělila čestný doktorát. Hned poté metodu vysvětlila v rozhovoru pro Radiožurnál.
     Komentáře
  • Naturally
    naSeznam Médium

    Koupili jste si oblečení a před nošením ho nevyprali? Hazardujete se zdravím

    Před 8 dny
    Ono to tak trochu svádí. Koupím si nové oblečení, nějaký módní kousek, doma jen odstřihnu cedulku, vezmu si jej na sebe a vyrazím do města. Zní to hezky. Jenže je to ta největší chyba, jakou můžeme udělat.
     Komentáře
  • MůjLife

    Masožravá bakterie vás může zabít do 72 hodin, šanci na přežití má méně než 50 % nakažených

    Před 8 dny
    "Vibrio vulnificus je potenciálně nebezpečná bakterie, jejíž infekce může být smrtelná, pokud způsobí tzv. sepsi, lidově nazývanou otrava krve. Právě sepse je často doprovázena infekcí kůže a odumíráním měkkých tkání. Více než polovina postižených umírá, obvykle do 72 hodin od hospitalizace," říká Václav Maďara, epidemiolog z Lékařské fakulty Ostravské univerzity.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Zánět spojivek: Bolest a pálení, jak se toho lze zbavit?

    Před 8 dny
    Jakmile zaregistrujete oteklá víčka, zarudlé spojivky nebo nesnesitelné pálení či řezání v oku, ihned běžte za lékařem. Mnozí si myslí, že zánět spojivek je banální záležitost, ale opravdu tomu tak není. Pokaždé jde o jiný problém se stejným výsledkem. Léčbu je proto zaměřit přímo na původce problému.
     Komentáře
  • Zahrádkářská poradna

    Okrasný keř zimostráz a jak ho chránit před zavíječem

    Před 9 dny
    Zimostráz je okrasný keř, který se hojně vysazuje v okrasných zahradách. V posledních letech je ale pěstování nenáročných zimostrázu zkomplikováno výskytem zavíječe zimostrázového, který se v našich podmínkách rozšířil a hojně škodí našim rostlinám.
     Komentáře
  • Deník magazín

    Jak na odpadní mušky? Přenášejí bakterie a larvy, mohou napadnout i vaše tělo

    Před 9 dny
    Jestli jste si mysleli, že není otravnějšího domácího hmyzu než octomilek neboli ovocných mušek a potravinových molů, tak jste se mýlili. Mnohem horší jsou totiž takzvané odpadní či koupelnové mušky, které nejenže se rychle množí, ale navíc přenášejí fekální bakterie, jenž ohrožují i vaše zdraví. Jak se koutule skvrnité zbavit, co odpadní mušky odpuzuje, kde se berou a jaká opravdová zdravotní rizika pro člověka představují?
     Komentáře
  • Ženy sro

    Pacientky mi při braní antibiotik ihned volají a dělají dobře, říká gynekoložka

    Před 10 dny
    Infekce a záněty intimních partií trápily nejednu ženu, která se léčila pomocí antibiotik. Jak se jim efektivně vyhnout?
     Komentáře
  • Forum 24

    Ukrajina je infikovaná mršina a nevíme, jak ji máme strávit, zaznělo v ruské televizi

    Před 10 dny
    Známý propagandista a stoupenec ruské invaze na Ukrajinu Sergej Mardan v televizním vysílání pronášel výroky genocidního charakteru. O ukrajinském národu mluvil jako o bakterii a mj. uvedl, že „k…
     Komentáře
  • Proženy

    Bakterie, které svědčí snaha ušetřit na složenkách za vodu? Legionella, která řádí nejen v Polsku

    Před 10 dny
    V sousedním Polsku zabila zákeřná bakterie legionella už 19 lidí a přes 150 jich skončilo v nemocnici. Proto se možná začínáte bát, aby se infekce nerozšířila i na naše území. Panika je sice zbytečná, ale pozor na teplotu vody, kterou doma používáte.
     Komentáře
  • Světoběžník

    Mor nikam nezmizel. Je možné se jím nakazit i dnes?

    Před 13 dny
    Mor většinou považujeme za jakéhosi ducha minulosti. Přesto čas od času můžeme i v dnešní době narazit na zprávy o jeho výskytu.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Selský rozum dobře radí používat křen selský

    Před 13 dny
    Sklízí se s prvními mrazíky, jako lék se používal již ve středověku a ne každý ho snese. Štiplavý křen je symbolem podzimu, který poskytuje ochranu před viry a bakteriemi. Tedy nejen to. Použít se dá i při zácpě!
     Komentáře
  • OnlyU

    Digestoř je třeba čistit každé 2 měsíce. Tvoří se v ní mnoho bakterií

    Před 13 dny
    Kuchyňská digestoř by se měla čistit minimálně jednou za dva měsíce. A tím nemyslíme jen setřít z ní prach z vnější strany. Je třeba ji rozebrat, umýt všechny její části a popřípadě vyměnit filtrační papír. A teď se přiznejte: Kdo z vás tuto činnost dělá pravidelně? Zdroj
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Streptokok: mikroorganismy a onemocnění, která způsobují

    Před 13 dny
    Streptokoky jsou gram-pozitivní bakterie, které mohou být normálně součástí lidské mikroflóry, ale také způsobit různá onemocnění.
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    Každá druhá zmrzlina nevyhovuje standardům, zjistili odborníci z Brna

    Před 13 dny
    Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) letos prověřila 128 vzorků zmrzlin, hygienické limity nesplnilo 45 procent z nich. Situace tak zůstává dlouhodobě nepříznivá, řekl při jedné z kontrol v Brně mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
     Komentáře
  • WN24

    Masožravá bakterie letos zabila už nejméně dvanáct Američanů. Úřady vydaly varování

    Před 14 dny
    Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydalo varování v reakci na nedávné zprávy o smrtelné bakteriální infekci, které se daří v teplých pobřežních vodách. V USA na ni zemřelo letos už minimálně 12 lidí.
     Komentáře
  • Zeptej se vědce!
    naSeznam Médium

    Dokáže ocet likvidovat bakterie?

    Před 14 dny
    Ocet je univerzální – ve starověku se zředěný pil jako osvěžující nápoj, může se jím odstraňovat vodní kámen z konvic, dnes ho řada lidí používá jako aviváž… A jaké má dezinfekční účinky, nám povědí Nina a Bára.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Vývoj antibiotik není lukrativní. Pomůže umělá inteligence?

    Před 14 dny
    V létě 2021 vědci Massachusettského technologického institutu (MIT) a kanadské McMasterovy Univerzity spustili algoritmus, který měl na základě vložení sedmi tisíc chemických sloučenin identifikovat jednu, která by byla účinná proti superbakterii Acinetobacter baumannii. Ukázalo se, že umělá inteligence může výrazně urychlit proces vývoje nových antibiotik, která by si poradila s narůstající antimikrobiální rezistencí.
     Komentáře
  • Hospodářské noviny

    Žádné jesle, řádil covid. Pestrá „bakteriální zoo“ v těle dětí zeslábla a vědci řeší, jak se to podepíše na zdraví

    Před 15 dny
    Každý z nás nosí v sobě čtyřicet bilionů bakterií náležejících k více než tisícovce druhů. Důležitost této „bakteriální zoo“ se nám tvrdě připomene například při léčbě antibiotiky, která dokáže pestrou skladbu střevních mikrobů povážlivě zdecimovat.
     Komentáře
  • TN

    Lahodná letní pochoutka u kontrol pohořela. Zmrzliny jsou plné bakterií

    Před 15 dny
    Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalili během letošní sezony vysoký podíl nevyhovující zmrzliny a ledu do nápojů. Situace podle odborníků není vůbec uspokojivá.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Brněnští vědci učí bakterie rychleji přeměňovat biomasu. Z té pak vyrábí rozložitelné plasty

    Před 15 dny
    Brněnští vědci chtějí vytvářet plasty z rostlinného odpadu. A jdou na to cestou genetického inženýrství – upravují DNA bakterií tak, aby byly schopné přeměnit odpad na užitečnou surovinu. Takto vzniklé plasty by měly být levnější než současné rozložitelné plasty, které se kvůli ceně zatím příliš neprosadily.
     Komentáře
  • Novinky

    Zmrzlináři vrací do strojů starou zmrzlinu, vysvětlila inspekce vysoký podíl závadných vzorků

    Před 15 dny
    Při letošních kontrolách točených a kopečkových zmrzlin potravinářskou inspekcí v Česku nevyhovělo hygienickým limitům 45 procent ze 128 vzorků. Hlavním problémem byla nadměrná přítomnost bakterií. Příčinou byla mizerná hygiena, chybné postupy při výrobě a zejména nešvar, kdy prodejci dávali zpět do strojů zmrzlinu, která jim zůstala z předešlého dne.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Téměř polovina zmrzlin letos u inspektorů neprošla. Ledy do pití dopadly ještě hůř

    Před 15 dny
    Státní zemědělská a potravinářská inspekce letos prověřila 128 vzorků zmrzlin, hygienické limity nesplnilo 45 procent z nich.
     Komentáře
  • České noviny

    SZPI: Hygienické limity nesplnilo 45 pct zmrzlin, nepříznivý trend pokračuje

    Před 15 dny
    Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) letos prověřila 128 vzorků zmrzlin, hygienické limity nesplnilo 45 procent z nich. Situace tak zůstává dlouhodobě nepříznivá, řekl dnes při jedné z kontrol v Brně novinářům mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Loni nevyhovělo 53 procent vzorků zmrzliny, předloni 48 procent. U ledů do nápojů je situace ještě horší, protože ze 75 vzorků jich nevyhovělo 48. Výsledky letošních kontrol zmrzlin a ledu do chlazených nápojů tak podle inspekce nejsou uspokojivé.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    V Olomouckém kraji hrozí legionela. Počet případů během prázdnin stoupl

    Před 16 dny
    Stále více případů legionely zachytávají laboratoře nejen v Olomouckém kraji. Upozornili na to pracovníci laboratoře v Prostějově. Nemoc je přitom poddiagnostikovaná, protože se vyšetření na bakterii způsobující onemocnění běžně neprovádí.
     Komentáře
  • Deník

    Koho legionella ohrožuje: Hlavně chronicky nemocné muže. Podzim šíření nahrává

    Před 16 dny
    Téměř dvě desítky lidí zemřely v Polsku po nákaze bakterií legionella, která vyvolává silný zápal plic. V Česku v posledních letech počty nemocných stoupají, k výraznějšímu šíření nahrává i snaha lidí ušetřit, kdy snižují teplotu v bojlerech.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Lékaři na legionellu často netestují. Může se schovat za jinou nemoc, varuje expertka

    Před 16 dny
    Legionella je v Česku poddiagnostikovaná, lékaři často nedělají správné testy. Nemoci způsobené bakterií se pak mohou často schovat za jiná respirační onemocnění, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS Ivana Kohnová, primářka Laboratoře lékařské mikrobiologie Nemocnice AGEL Prostějov. Legionell je podle ní řada druhů, proto je diagnostika obtížná.
     Komentáře
  • Adbz

    Zakoupená vajíčka se vyplatí otočit špičkou dolů. Vydrží tak déle čerstvá

    Před 18 dny
    Tento jednoduchý trik vám zaručeně pomůže udržet vejce po zakoupení čerstvá co nejdéle. Nebudete k tomu navíc potřebovat nic jiného, než jen změnit jejich polohu.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Legionella se objevila ve Valašském Meziříčí. Žena se nakazila bakterií z vodovodního potrubí

    Před 18 dny
    Zákeřná bakterie legionella, která v Polsku zabila už 19 lidí, se objevila i ve Valašském Meziříčí. Jedna žena skončila v těžkém stavu v nemocnici. Infekce se ve městě šíří vodovodním potrubím, sdělila CNN Prima NEWS s odkazem na hygienickou stanici Zlínského kraje.
     Komentáře
  • fZone

    Čistíte pravidelně pásek vašich hodinek?

    Před 18 dny
    Až 95 % z testovaných pásků bylo kontaminováno bakteriemi. Nejvíce bakterií se nachází gumových a plastových náramcích, zatímco na kovových náramcích se prakticky nevyskytovaly. Náramky používané ve fitness centrech vykazovaly nejvyšší hodnoty stafylokokových bakterií.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Pacientů s legionellou v Polsku přibývá, zdroj nákazy se stále hledá

    Před 18 dny
    Legionellou se v polském Řešově [Rzeszów] nakazilo 165 osob a infekce si vyžádala devatenáct životů. Hygienicky stále pátrají po zdroji nemoci a testují vzorky vod z potrubí s podezřením na výskyt bakterie.
     Komentáře
  • Refresher

    Podle výzkumu jsou hodinky semeništěm bakterií

    Před 18 dny
    Autorstvo výzkumu na hodinkách našlo patogenní druhy Staphylococcus, Enterobacteria a Pseudomonas, které mohou způsobit abscesy, zápal plic či salmonelu.
     Komentáře
  • TV Polar

    Smrtelná bakterie se netýká jen Polska, několik lidí se nakazilo v létě i na Moravě a ve Slezsku

    Před 18 dny
    Šíření onemocnění bakterií Legionella pneumophilla v Polsku nebere konce a v posledních týdnech už se tam nakazilo více než 100 lidí a dvě desítky zemřely. I přes přijatá opatření se nákaza postupně šíří celou zemí. Bakterii však potvrdily i rozbory u českých pacientů, přičemž v průběhu letních prázdnin se počet nakažených zvýšil.
     Komentáře
  • Adbz

    Mikrovláknový hadřík se nedoporučuje používat na všechno: Po otření toalety či dřezu v něm bakterie zůstanou navždy

    Před 19 dny
    Při úklidu domácnosti byste měli věnovat pozornost používaným pomůckám. S hadříkem z mikrovlákna se vyhněte místům plným bakterií, jinak se jich už nezbavíte.
     Komentáře
  • TN

    Dali si milkshake a umřeli. V americké restauraci se rozšířila smrtící bakterie

    Před 19 dny
    Tři lidé zemřeli poté, co na začátku prázdnin v americkém Washingtonu navštívili oblíbený řetězec s rychlým občerstvením a dali si milkshake. V posledním měsíci tam kvůli infekci záchranáři hospitalizovali dalších šest lidí. Vyšetřování odhalilo, že ve stroji na výrobu zmrzliny a ledové tříště byla vysoce nebezpečná bakterie.
     Komentáře
  • Bety

    Chytré hodinky na sobě mají neuvěřitelné množství bakterií

    Před 19 dny
    Nosíte chytré hodinky? Pak máte okolo zápěstí omotané i bakterie způsobující infekce. Plastový náramek hodinek tyto choroboplodné zárodky nesmírně přitahuje! Buď ho tedy pravidelně čistěte, nebo si raději pořiďte kovový.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Legionella už má v Polsku 19 obětí, hospitalizovaných bylo 160 lidí. Příčina nákazy je stále neznámá

    Před 20 dny
    Již 19 mrtvých zaznamenalo Polsko v souvislosti s nákazou bakterií legionella, informovaly v sobotu zdravotnické úřady ve městě Rzeszów na jihovýchodě země. Oběti jsou lidé, kteří trpěli i dalšími nemocemi, napsala agentura PAP.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Mikrobiální „temná hmota“ ukrývala velmi účinné antibiotikum

    Před 21 dny
    Nově objevená látka klovibaktin je účinná v boji proti superbakteriím a rezistentním patogenům.
     Komentáře
  • Adbz

    Na dovolenou se vyplatí přibalit kolíček na prádlo. Umístěním pod zubní kartáček se lze vyhnout bakteriím

    Před 21 dny
    Cestování je o prázdninách prakticky nevyhnutelné, ale ne vždy se člověk ocitne v ideálních hygienických podmínkách. Tehdy přijde ke slovu kolíček na prádlo.
     Komentáře
  • iReceptář

    Místa v koupelně, kde příliš neuklízíme a drží se tam špína

    Před 21 dny
    Koupelna je místem, kde se člověk umyje a cítí se být naprosto čistý. Skutečnost ale může být mnohdy jiná! V koupelně se nachází hned několik míst, které se bakteriemi jen hemží a vy o tom ani nevíte. Připravte si houbičku s mycím prostředkem a pusťte se do práce.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Jedlé těsto na sušenky nebudete chtít přestat jíst. Nemusí se péct a hotové je za čtvrt hodiny

    Před 21 dny
    Pečete doma sušenky? A taky vždycky neodoláte a sem tam si uždibnete kousek syrového těsta? To přitom může být zdraví nebezpečné a zadělat si můžete kvůli možnému výskytu bakterií na nepěkné zažívací potíže. A přesně proto vzniklo jedlé těsto na sušenky (edible cookie dough), které je dezertem samo o sobě a můžete si ho vychutnávat zcela bez obav. Nemusí se péct, hotové je za čtvrt hodiny a zmizí ještě rychleji. Jak si jedlé sušenkové těsto připravit?
     Komentáře
  • Moulík

    Salmonelóza u psů: Méně častá, ale stejně nebezpečná jako u lidí

    Před 22 dny
    Salmonelóza, čili nákaza bakteriemi rodu Salmonella, dokáže lidské zažívání nepěkně potrápit. Případy salmonelózy jsou za určitých podmínek poměrně četné, proto může nejednoho chovatele zajímat, jak moc jsou ohroženi psí mazlíčci. Dobrá zpráva je, že u psů nebývá tato choroba příliš častá, přesto ani oni nejsou úplně v bezpečí.
     Komentáře
Reklama