Unikátní na Y Brush je nástavec, který kopíruje tvar čelisti. Oproti běžnému kartáčku se připravte na vyšší spotřebu zubní pasty. Jaké jsou naše dojmy z čištění?.
Cestování je o prázdninách prakticky nevyhnutelné, ale ne vždy se člověk ocitne v ideálních hygienických podmínkách. Tehdy přijde ke slovu kolíček na prádlo.
Dentální hygienu pravidelně navštěvuje jen 19 % Čechů. Až 61 % lidí z věkové kategorie 60 až 64 let pak dentální hygienu nenavštívilo nikdy. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti dm drogerie markt, který se zaměřoval na ústní hygienu Čechů.
Udržování zubů v dobrém stavu - a vlastně udržování zubů vůbec - bylo v průběhu dějin výzvou. Historici se domnívají, že zubní lékařství se objevilo již nejméně 7000 let před naším letopočtem, ale než se profesionální zubní péče stala široce dostupnou, uplynulo mnoho staletí. Ještě v 19. století holiči často působili jako chirurgové a zubaři, kteří trhali zuby i stříhali vlasy, píše History.
Čištění fixních rovnátek, neboli zámečků na zubech, je poměrně dost náročné. Víte, jaké všechny zubní pomůcky používat, aby nevznikly zubní kazy nebo abyste neměli „flekaté“ zuby po sundání rovnátek? Nikdo přece nechce mít zuby rovné, ale zkažené. Jak tomu předejít? Vše si názorně ukážeme v krátkém videu.
Mnoho z vás stále váhá, jakou tvrdost zubních kartáčků nakupovat. Je to ten kartáček s nejměkčími vlákny nebo právě naopak, ten s nejtvrdšími vlákny? To vše si řekneme a ukážeme v krátkém videu.
Potřebujete vyměnit váš zubní kartáček za nový? Pak ten starý rozhodně nevyhazujte. Jsou totiž místa ve vaší domácnosti, kde ho určitě rádi využijete a usnadníte si tak velkou spoustu času. Nejedná se však pouze o část úklidu, praktické využití najde také například při pedikúře. Usnadněte si váš život na maximum! Díky starému zubnímu kartáčku se snadno dostanete do nejmenších zákoutí a spár, kde po sobě zanecháte důkladně vyčištěné místo.
Čištění zubů je základní součástí každodenní hygieny, ale protože většina z nás nechce trávit pravidelnou hygienou příliš mnoho času, hledáme způsoby, jak ji urychlit a přitom nezanedbávat. Správné čištění zubů je naprosto zásadní pro zdravý a silný chrup, stejně jako zdravé dásně.
Televize Nova ostře zareagovala na slova Martina Konečného, který v živém vysílání řekl, že se mu nelíbilo, že někteří soutěžící v Survivoru měli k dispozici zubní kartáček.
Martin Konečný odhalil další zákulisní informace z natáčení Survivoru. A radost z jeho slov nebudou mít především tvůrci show, kteří se pokouší skrz televizní obrazovky tvořit dojem, že soutěžící na ostrově strádají ve všech směrech. Vše je ale zdá se jinak. To alespoň vyplývá z tvrzení muže, který skončil až na druhé pozici. Ten totiž v živém vysílání s moderátorem Ondřejem Novotný odhalil, že někteří soutěžící měli na ostrově k dispozici zubní kartáčky a pasty.
Druhý nejúspěšnější muž reality show Survivor Martin Konečný prozradil, co mu na soutěži nejvíc vadilo a přišlo mu nefér. Vynesl tak zákulisní informace, které neměl nikdo vědět. Podle Martina totiž měli někteří soutěžící k dispozici zubní kartáček.
Zubní pasta se nachází v každé domácnosti. Kromě použití na čištění zubů má daleko širší využití. Však není nad věci, které má každý po ruce a dokáží pomoc, když je třeba. V jakých situacích se můžete spolehnout na zubní pastu? Prozradíme vám, jak a k čemu ji doma můžete použít. Je ocenitelným pomocníkem.
Je ústní voda s alkoholem lepší, než bez alkoholu? Která ústní voda zabíjí bakterie způsobující zubní kaz? Na tyto otázky naleznete odpovědi v krátkém videu.
Stačí chvilka nepozornosti a mastné jídlo potřísní váš krásný ubrus nebo oblíbené tričko. Taková nehoda se často stává i při vaření. S pomocí našich tipů vše snadno vyperete! Mastné a olejové skvrny je však nejlepší odstranit co nejdříve, aby se nestihly příliš vsáknout do látky. Znečištěný kus oblečení nebo ubrus by se pak těžko zachraňoval.
To, že máte vyměňovat pravidelně zubní kartáček za nový, určitě víte. Ale jak často je pravidelně? Napovím vám, že i infekční onemocnění v tomto hraje velkou roli... Více už ale ve videu.
Pokud vám přijde, že čištění zubů vašeho batolete je velmi obtížný až nemožný úkol, nezoufejte. Dá se to zvládnout, i když máte tvrdohlavé dítě, které je přesvědčeno, že čištění zubů je zcela zbytečné.
Drobné prostory, do kterých se s vysavačem nedostanete, už nebudou problém. Pokud přilepíte na zužovací nástavec zubní kartáček, dostanete se už i do těch nejzazších koutů.
Kuriózní útěk z vězení se odehrál v americkém Newport News. Dva trestanci vydlabali v cele díru ve zdi a zmizeli. Neměli přitom k dispozici žádné specifické nástroje, jen zubní kartáčky. Pomohlo jim i to, že byli v zařízení s minimální ostrahou. Informovala o tom americká stanice CNN.
Že by konečně skončily tahanice o zvednuté prkénko na záchodě? Nejnovější zjištění vědců by tomu mohlo napomoci. Muži, kteří si při močení sedají, prospívají nejen svému zdraví, ale i hygieně zubních kartáčků celé rodiny, které se v mnoha koupelnách nacházejí toaletám nebezpečně blízko, informovaly České noviny a The Guardian.
Zubní kámen je stejný prevít jako ten, který vám ničí pračku. Málokterý zubař vám ho ale odstraní během preventivní prohlídky zdarma. Proto nezbývá, než se objednat na placenou dentální hygienu. Tam si sice s vaším chrupem pohrají, jak to jen jde, ale také si za to nechají pořádně zaplatit. Dentální hygiena s odstraněním zubního kamene většinou vyjde na 1000 korun a více.
Ať už patříte mezi odborníky, nebo jste v šití úplný začátečník, takto si můžete usnadnit navlékání nitě okem jehly. Tyto triky při každém šití zaručeně oceníte.
S močením mužů v sedě je pořád provázáno jisté stigma. Amatérský průzkum britského listu The Guardian přitom ukazuje, že jde o stále častější jev. Zatímco před pěti lety si při močení sedala asi polovina mužů, v současnosti už jde o sedmdesát procent.
Některé německé toalety mají zařízení, které mužům pokaždé, když před močením zvednou sedátko, připomene, ať si sednou. Jmenuje se WC-Geist, v češtině WC-duch. Takoví duchové žijí pod toaletním prkénkem a někteří z nich dokonce mluví hlasem Angely Merkelové. Muži, kteří si při močení sedají, navíc podle vědců dělají něco nejen pro své zdraví, ale i pro hygienu zubních kartáčků celé rodiny, které se v mnoha koupelnách nacházejí toaletám nebezpečně blízko.
Klíčem ke krásným a zdravým zubům je především pravidelná a správná dentální péče. Kromě dobré techniky je ale také důležité používat vhodný zubní kartáček. Na trhu je mnoho variant a někdy může být matoucí jaký kartáček si vybrat.
Každý z nás používá kartáček na zuby. Většina z nás vybírá tuto pomůcky nejen podle tvrdosti a tvaru, ale i podle barvy. Ovšem i barva štětiněk kartáčku má hlubší význam.
Čím větší vlhkost se v koupelně drží, tím větší je pravděpodobnost vzniku plísní. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se tohoto problému účinně zbavit.
Když si půjčíte kartáček od své drahé polovičky, možná budete z koupelny odcházet s pocitem čistých zubů, ale už se vám v těle může rýsovat více či méně závažné onemocnění. Stojí to za to?
Mnohokrát jsem viděla, že se elektrické kartáčky špatně používají a můžete si tak zničit zuby a případně Vám mohou vzniknout i zubní kazy! Ve videu se dozvíte, co na elektrickém kartáčku je to nejdůležitější, co byste si měli zkontrolovat, a jak správně elektrický kartáček přikládat k zubu, aby nevznikl zubní kaz.
Zubní kartáček je věc, kterou používáme každý den, a ne jednou! Přesto, že je to jedna z nejpoužívanějších věcí, které vlastníme, tak si spousta lidí ani nevzpomíná, kdy si svůj poslední kartáček pořídili. To je ale bohužel špatně, protože to přispívá k rozvoji onemocnění, píše portál The Healthy.
Českobudějovičtí policisté pátrají po dvou mužích, které podezírají z krádeže dvanácti zubních kartáčků v jedné z drogerií v krajském městě. Během vyšetřování se podařilo získat fotografii osob, které byly v době krádeže v obchodě, a mohly by policii poskytnou důležité informace.
Už od útlých let víme, že zubní kartáček je naším celoživotním parťákem, kterému musíme věnovat pozornost nejméně dvakrát denně. Přesto mnozí z nás péči o zuby nevěnují dostatek pozornosti. To se bohužel dříve nebo později projeví na zdraví dutiny ústní.
Věcí, které dosloužily, se nemusíte hned zbavovat. Dají se mnohdy využít k dalším užitečným činnostem. Co se dá všechno dělat například se starým zubním kartáčkem?
Nejdůležitější je, abychom měli správnou techniku čistění zubů, a potom už nezáleží na tom, jestli zuby čistíte elektrickým nebo manuálním kartáčkem. Pokud oba kartáčky budeme držet pevně, jako kladivo a budeme zuby drhnout doprava a doleva, tak si zuby zničíme, jak elektrickým kartáčkem, tak i tím manuálním. Ve videu Vám přesně ukáži, jak se zuby čistí a na co si dát pozor.
Čištění zubů se učíme už od mala. Je to proces, který si musíme osvojit, pokud chceme mít nejen čisté a krásné zuby, ale také jazyk a celá ústa. Víte ale, jak často měnit zubní kartáček nebo jak ho dezinfikovat? Frekvence i technika čištění mnohým lidem nejdou, stejně tak nevědí o tom, proč se musí zubní kartáček měnit a jaký to má vliv na správné čištění. Kartáček je semeniště různých bakterií Bakterie se dostanou všude.
Zuby si čistíme od útlého dětství. Je to základní hygienický návyk, kterému nás naučili naši rodiče proto, abychom zabránili množení bakterií v ústech.
Gumová párátka občas vidím zařazené v kategorii mezizubních kartáčků, ale správně tam vůbec nepatří! Gumová párátka nevyčistí 100 % zubního plaku v mezizubním prostoru, a tak se nemůžeme divit, že nám vznikají pořád dokola zubní kazy, i když si mezizubní prostory čistíme. Ve videu Vám poradím, jak správně začít čistit a hlavně čím! Zdravé a krásné zuby už nemusí být jenom sen.
Jaké množství zubní pasty si dáváte na váš zubní kartáček? Zajímavá a velmi jednoduchá otázka. Když se podíváte na mnohé reklamy týkající se zubních past, zjistíte, že jejich množství na zubních kartáčcích je poměrně velké. Přitom by mělo stačit naprosté minimum pasty. Ostatně hovoří o tom také studie Giny Thornton-Evans a Michele L. Junger. Podobně se vyjadřují také někteří uživatelé sociálních sítí. Zajímavý je třeba názor Gao Jye Teha, DDS, zubaře z Malajsie. Ten hovoří o zlomku množství udávaného v reklamách.
Pokud si nejste jistí, jestli i Vy trpíte na záněty dásní, tak v tomto videu naleznete jasné příklady, jak takový zánět dásní vypadá, jaké jsou příznaky a zároveň zjistíte, co dělat, abyste se toho zbavili jednou pro vždy. Zdravé dásně by měly být krásně růžové, neměly by být nateklé, bolavé a určitě byste při čištění zubů, neměli vyplivovat krev.
Někdy se může zdát nadlidským úkolem dostat své děti do postele bez dalšího stresu z bitvy při čištění zubů. Vytváření dobrých návyků péče o ústní dutinu od útlého věku je zásadní pro vývoj každého dítěte, ale všichni dobře víme, že se to lépe řekne, než udělá. Kde je ale vůle, tam je i cesta! Vyzkoušejte některé z našich kreativních rodičovských nápadů a najděte taktiku, která bude nejlépe fungovat právě na vaši ratolest. Společně to dáme!
Prodělali jste koronavirus, nachlazení, angínu či chřipku? Poté, co doma utřete všechny kliky dezinfekčním prostředkem, aby se nenakazil zbytek rodiny, vyhoďte svůj zubní kartáček!
Čištění zubů je základem ústní hygieny, bohužel ne každý toto dodržuje. Zuby bychom si měli čistit alespoň dvakrát denně, a to ráno a večer. Někdo to tak nedělá, ale vědci neustále dokazují, že je to nutné, nebo doporučují alespoň jednou denně, zato pořádně a delší dobu. Ne každý také ví, jak se starat o zubní kartáček a jak často ho měnit, aby zuby naopak nepoškozoval.
Obyčejné dřevěné párátko, které nalezneme například i v restauracích na stole, nikdy nemůže nahradit správnou velikost mezizubního kartáčku. Nejdůležitější jsou právě ty štětinky, které naruší celistvost zubního plaku a bakterie v plaku tak umírají. Proto následně nemůže vzniknout zubní kaz. Což u dřevěného párátka očekávat nemůžeme.
Zubní kartáček představuje základní prvek pro úspěšnou hygienu ústní dutiny. Aby však bylo čištění zubů opravdu efektivní, je důležitá nejenom správná technika, ale také vhodně zvolený zubní kartáček. Podívejte se na základní pravidla, podle kterých postupovat při výběru nového zubního kartáčku.
Sehnat dnes dobrého zubního lékaře není snadné. Dentistů je v České republice nedostatek a když už někteří mají volné kapacity, péče o zkažený chrup není vůbec levná záležitost. Jak ukázal výzkum agentury Perfect Crowd, péče o zkažený chrup může dnes vyjít na desítky tisíc, kompletní rekonstrukce chrupu dokonce až na milion. I z ekonomických důvodů je tak mnohem výhodnější pečovat o chrup, pravidelně navštěvovat zubaře a chodit na dentální hygienu.
Už jste si někdy v nouzi půjčili zubní kartáček vašeho partnera? Nebo snad máte dokonce jeden společný? To druhé, doufáme, nikdo nepraktikuje! I nevinné…
Péče o chrup je něco, čemu by měl člověk věnovat každodenní pozornost. Klíčovou roli v tom hraje zubní kartáček, který v současné době může mít hned několik podob. V poslední době jsou čím dál oblíbenější sonické kartáčky, které nabízí efektivní způsob čištění s minimem námahy.
Staré zubní kartáčky se dají využít – asi tušíte, že na další čištění. Jedna z vychytávek, kterou jsme vyzkoušeli, radí, jak pomocí dvou kartáčků vyčistit řetěz od kola. Rychlé a efektivní. Ale je tu otázka: Nejsou dva moc?
Podle statistik si průměrný člověk mění zubní kartáček méně často než jednou ročně. To má bohužel značný vliv na stav ústní dutiny. Dlouhodobě používaný zubní kartáček se stává zdrojem bakterií.
Správnou metodu čištění zubů je třeba se naučit a druhý krok je zbavit se strachu z návštěvy ordinace. Co byste měli vědět o své vlastní ústní hygieně?