Komu doma teče z kohoutku tvrdá voda, nemá to zrovna lehké. Příliš tvrdá voda totiž představuje pro domácnost nemalé komplikace v podobě snížení kvality vody, ale i zhoršení stavu mnoha domácích spotřebičů, nádobí, ale i vaší pokožky či vlasů.
Vitamin D je pro naše tělo velmi důležitý, bohužel ale na jeho doplňování velmi snadno zapomínáme. Potřebujeme ho především v zimě, kdy je nedostatek slunečních paprsků, díky kterým proniká vitamin D do kůže. Dejte si pak pozor, jaké doplňky používáte – potraviny budou nejvhodnější. Jestli netušíte, jak na tom jste s vitaminem D, můžete si nechat udělat krevní testy, které napoví, jak vysoká je jeho hladina.
Izraelci trpí nedostatkem jódu. Podle studie ministerstva zdravotnictví je u nich jeho koncentrace mnohem nižší, než doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Vědci z Hebrejské univerzity proto začali měřit množství jódu v 50 vodních zdrojích v zemi, kde se v hojném množství používá odsolená mořská voda.
Hořčík, kterým se zabývá další díl seriálu Biohacking, aktivně podporuje řadu procesů v těle – výstavbu kostí a zubů, zdravý spánek a relaxaci. Pomáhá s výkonností při sportu, prevencí astmatických záchvatů i snižuje bolest.
Hořčík je nezbytný minerál, ale většina lidí ho nepřijímá v dostatečném množství. Je potřebný pro více než 300 buněčných reakcí! Na hořčíku závisí syntéza DNA, funkce nervů a srdeční rytmus. Nedostatek hořčíku lze zvrátit nejen pomocí potravin a doplňků stravy, ale i bylin.
Jednu z možností, jak v současné době vysokých cen potravin alespoň trochu ušetřit a zároveň udělat něco pro své zdraví, představuje vyšší než obvyklá konzumaci kedlubnů. Připravte si z nich ne úplně obvyklou přílohu. Letošní tuzemská produkce této zeleniny je již nějakou dobu na trhu, takže spotřebitelé jí mohou pravidelně konzumovat v čerstvé podobě, kedlubny lze ale také využít k přípravě celé řady pokrmů a příloh k hlavním jídlům jako variantu k častěji používanému zelí.
Hořčík patří k nejdůležitějším minerálům v našem těle. Podílí se téměř na stovce různých činností, a dokážete si tedy dobře představit, jakou zátěž pro tělo musí jeho nedostatek znamenat.
Řada úrazů, které se každoročně stanou lidem při sportování, se vůbec přihodit nemusí a dojde k nim jen proto, že dostatečně nedbají vlastní ochrany. Současné sportovní vybavení a ochranné pomůcky nás přitom dokážou ochránit téměř dokonale. Proč tedy úrazům a zraněním chodit naproti?
Máte problémy s usínáním, v noci se často budíte, anebo se ráno budíte příliš brzy? Přes den se pak nedokážete soustředit a běžné úkony jsou pro vás čím dál náročnější?
Voda tvoří v průměru 60 až 70 procent hmotnosti lidského těla. Všichni vědí, že pro jeho chod je nesmírně důležitá, nicméně zadržování vody může být extrémně nepříjemné. Jak a čím se organismu dá pomoci?
Je samozřejmé, že většina žen zažívá během menstruace určitou míru tupého nepohodlí. Studie však ukazují, že více než 43 % z nich má intenzivní bolesti během každého jednotlivého krvácení a dalších 41 % pociťuje bolest některé nebo většinu měsíců.
Co spojuje hořkou čokoládu, ořechy a banány? Kromě skvělé chuti jsou bohatým zdrojem hořčíku. Ale nejenom ony. Které potraviny bychom měli do jídelníčku zahrnout, aby v něm bylo dostatečné množství hořčíku? A proč je tento minerál vlastně důležitý?
Některé děti odmítají jíst maso. Jiné by ho rády jedly, jejich rodiče jim ho však nedají. Jsou totiž přesvědčeni, že bezmasá strava prospívá všem, tedy i dětem.
Koupel v epsomské soli je praktika, kterou integrativní lékařští specialisté velice rádi doporučují, a to především jako úlevu při fyzické i psychické zátěži. I přesto, že tato praktika není podpořena velkým množstvím vědeckých studií, má své zdravotní výhody, a navíc je velmi příjemná.
Hořčík je jeden z velmi důležitých prvků v našem těle. Bez něj bychom nemohli fungovat správně. Nedostatek hořčíku je bohužel běžnou záležitostí, a to i navzdory tomu, že jeho množství můžeme zdárně doplňovat z mnohých zdrojů potravin. Jeho množství je důležité pro kardiovaskulární zdraví, správnou paměť a koncentraci. Reguluje taktéž svalové napětí, díky čemuž jej používáme při křečích – a to jak křečích ve svalech, tak také při menstruačních křečích.
Držíte v podkoží až moc vody, což negativně ovlivňuje vaše srdce, zdraví i vzhled? Zkuste zapracovat na správné stravě, zařadit močopudnou zeleninu a zbavit se přebytečné vody v těle!
Co uděláte se slupkou od banánu, když ho dojíte? Drtivá většina z nás ji vyhodí do koše. Věděli jste ale, že banánová slupka prospívá vývoji rostlin? Dodává jim živiny a minerály, které podporují jejich růst a plodnost.
Pokud máte problémy s usínáním, nebo celkovou kvalitou spánku, kdy se i po dostatečném množství hodin spánku budíte unavení a bez energie, je nutné hledat řešení. A to může spočívat i v dostatečném příjmu jednotlivých minerálních látek. Důležitý může být právě hořčík. Jaké pochody má v lidském těle na starosti a jak napomáhá zlepšení spánku? To se dozvíte v tomto článku.
Pěstování rostlin v kontejnerech je velmi oblíbené. Péče o tyto rostliny je však kvůli jejich velikosti a váze náročnější. Naučíme vás proto, jak rostliny správně zastřihávat, vyživovat nebo jak nahradit přesazovaní.
Na rozdíl od soli, kterou si dáváte na jídlo, je epsomská sůl přirozeně se vyskytující chemická sloučenina. Skládá se z hořčíku, kyslíku a síry. Epsomská sůl je známá pro své léčebné účinky, ale její vlastnosti oceníte i na zahradě. Co všechno svede s vašimi záhonky?
Asi každého z nás někdy bolela hlava. Zatímco někdy lze bolest vydržet, jindy máte chuť rozeběhnout se přímo proti zdi. Někdo trpí na bolesti hlavy více, jiný méně.
Cítíte se stále unavení a slabí, i když si dopřáváte dostatek odpočinku a vydatný spánek? Na vině může být nedostatek hořčíku v těle. Jeho doplnění je však tak snadné. Mezi hlavní známky a příznaky nedostatku ...
Superpotraviny jsou hitem. Patřičný marketing se navíc stará o to, aby všechny výrobky s nálepkou „super“ nebo „zdravé“ či „fit“ byly o několik řádů dražší než obyčejné. Rezignovat na zdravý životní styl kvůli penězům však není vůbec třeba. Existuje totiž mnoho potravin, které jsou doslova za pakatel, přitom mají výtečné nutriční vlastnosti a k tomu chrání před různými chorobami, nebo dokonce léčí. Které to jsou?
Čokolády se zkrátka nemusíte vzdávat úplně, je ale dobré mít její konzumaci pod kontrolou. A to se mnohdy nedaří, protože na čokoládě vzniká snadno závislost, což už věda dávno prokázala.
Mezi nezbytné minerály v lidském těle rozhodně patří hořčík. Ten se účastní celé řady reakcí a jeho nedostatek může mít poměrně nepříjemně negativní projevy. Jak poznáte, že vaše tělo nemá dostatečné množství hořčíku a jak ho co nejlépe doplníte?
Hořčík je jedním z nejrozšířenějších minerálů v lidském těle a podílí se na více než 300 různých fyziologických procesech. Jeho nedostatek proto může být vážným problémem.
Nedostatek slunečního svitu po mnoho měsíců, tedy nižší tvorba vitaminu D, se podepisuje na vzniku jarní únavy. Taky teď doslova padáte na ústa a prospali byste celé dny? Využijte sílu přírody a obraťte svoji pozornost směrem k doplňkům stravy, které vás nabijí energií od kořínků vlasů po paty!
Jedná se o jednu z klíčových živin, která je nezbytná pro řadu fyziologických funkcí téměř všech orgánů a buněk v těle. Nedostatek hořčíku je dnes často spojován s osteoporózou, nebo s kardiovaskulárními poruchami, či metabolickým syndromem. Přitom zabezpečit dostatečnou denní dávku z přirozených zdrojů nemusí být složité. Jak tedy na hořčík?
Mořská sůl: Sůl ve velkém množství našemu organismu škodí. To ale úplně tak neplatí , pokud ji využijeme v kosmetice. V tomto případě můžete solit více, než je zdrávo. Pleť i pokožka celého těla vám bude vděčná.
Banány jsou ideální svačinou těsně před spaním. A víte proč? Banán průměrné velikosti obsahuje 27 gramů sacharidů, 3 gramy vlákniny, 32 miligramů hořčíku, 422 miligramů draslíku a 10 miligramů vitaminu C. Některé z těchto živin jsou spojeny s lepším usínáním. Jak uvedl web Greatist, banán před spaním je výborný nápad .
Každý z nás potřebuje svou dávku hořčíku – aby mu dobře fungoval mozek a také aby zvládl každodenní stres, který na nás číhá nejen v práci, ale také s dětmi a v domácnosti.
Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků v našem organismu, potřebuje ho každá buňka lidského těla. Jeho hlavní funkcí v našem těle je aktivovat více než 300 enzymů, které regulují nejdůležitější metabolické procesy. Naše tělo si však minerály, tedy ani hořčík, neumí samo vytvořit. Proto ho potřebujeme pravidelně přijímat v rámci stravy.
Jakkoli je jarní období spojováno s láskou, probouzením přírody, květinami a slunečními paprsky, je velice běžné, že jsou lidé v tomto ročním období nejvíce náladoví a mají sklon upadat do depresí. Obzvláště v první polovině jarního období, kdy je počasí stále sychravé, příroda je ponurá a šedá, a denního světla také není zrovna příliš mnoho.
Veganská strava v posledních letech opravdu získává na popularitě i mezi „masožravou“ komunitou. Jedním z důvodů je bezesporu dobrá stravitelnost rostlinných bílkovin a s ní související odlehčení trávicímu ústrojí. Jak ale adekvátně nahradit živočišné bílkoviny, aby nám nic nechybělo a dobře jsme si pochutnali?
Zaznamenáváte nespavost, zácpu, křeče v nohou? Žijete ve stresu a sužuje vás úzkost? Pokud ano, hořčík vám může pomoci. Připravte si z něj domácí olej!
Dbejte o své zdraví i tělo mnohem pečlivě a uvidíte, že se vám časem odmění. Toto jsou nejčastější příznaky toho, kdy vašemu tělu chybí hořčík, draslík nebo vápník a je potřeba udělat změnu.
Hořčík je pro fungování našeho těla jedním ze stěžejních prvků. Jeho nedostatek se projevuje řadou nepříjemných jevů. Není to jen lámání nehtů, ale i nespavost a mnohé další.
Dají se použít na mnoho způsobů a jsou také finančně snadno dostupná. Semínka jsou nejen chutná, ale také mimořádně zdravá. Která se doporučují konzumovat pravidelně? Vysvětlil nám to MUDr. Pavel Kuba.
V uterý se luna se nachází ve Vahách. Svému tělu dodejte hořčík, vitaminy A a B. Omezte sůl, dá se nahradit různými bylinkami, které využívejte zejména v syrovém stavu.
S konzumací cukru se nijak nekrotíte? A víte, že si tím můžete hodně zvýšit i cholesterol? A proč si ve stravě pohlídat hořčík a dostatečné množství vlákniny?
Nová studie vzorku meteoritu pocházejícího z Marsu, objeveného v roce 1984 na Antarktidě, ukázala, že jeho organické molekuly odpovídají interakcím mezi tekutinami a horninami, které se odehrávají na Zemi. Zjištění může být důležité pro pochopení procesů v počátcích naší planety.
Hořčík je čtvrtým nejrozšířenějším minerálem v lidském těle, proto na jeho doplňování ve správné formě velmi záleží! Tento minerál hraje hned několik důležitých rolí ve zdraví vašeho těla a mozku, a i přesto, že se stravujete zdravě, není zaručeno, že ho máte v těle dostatek.
Nedostatek hořčíku se na našem těle může projevit různými způsoby – svalové křeče, nespavost nebo nervozita. Nestíháte všechny úkoly, které jste si na daný den zadali, a večer jste natolik unavení, že sotva dokážete usnout?
Hořčík neboli magnézium je čtvrtým nejhojnějším minerálem v lidském těle a je zapojený do více než 300 enzymatických procesů v našem organismu. Reguluje nejdůležitější metabolické procesy, přispívá k normální psychické činnosti, snižuje míru únavy a jeho nedostatek může způsobovat svalové křeče. Co dál?
Hořčík neboli magnézium je čtvrtým nejhojnějším minerálem v lidském těle a je zapojený do více než 300 enzymatických procesů v našem organismu. Reguluje nejdůležitější metabolické procesy, přispívá k normální psychické činnosti, snižuje míru únavy a jeho nedostatek může způsobovat svalové křeče. Co dál?
Vědci právě vytvořili nejlehčí formu hořčíku na světě - dosud nevídaný izotop s pouhými šesti neutrony v atomovém jádře v obřím atomovém rozbíječi, píše webová stránka Live science.
Dají se použít na mnoho způsobů a jsou také finančně snadno dostupná. Semínka jsou nejen chutná, ale také mimořádně zdravá. Která se doporučují konzumovat pravidelně? Vysvětlil nám to MUDr. Pavel Kuba.
Ne, není to špatným počasí, pokud se právě teď cítíte pod psa. Nejspíš vám chybí nesmírně důležitý hořčík. Které signály jeho nedostatku byste neměli ignorovat?