Zavřít
Pánevní dno

Pánevní dno

Nejnovější články na Seznamu na téma Pánevní dno
  • Česko živě

    Únik moči při kašli? Jde o typický příznak stresové inkontinence

    Před 3 dny
    Stalo se vám někdy, že při zakašlání, skákání či běhu uniklo pár kapek moči? Mělo by vás to znervóznit, nebo jde o normální jev? A co dělat, když k takovým situacím dochází stále častěji a už nejde jen o pár jednorázových kapek?
     Komentáře
  • OnlyU

    Inkontinence netrápí jen starší ženy. U mladých lidí za to může sedavý styl života

    Před 6 dny
    Mnoho lidí má za to, že inkontinence trápí nejčastěji starší ženy. V posledních letech se ale ukazuje, že s ní mívají problémy čím dál mladší ženy. Čím je problém způsoben a jak se s ním dá bojovat?
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Skvělý cvik, který výrazně zlepší vaše celkové zdraví: Poznejte výhody motýlí pozice

    Před 17 dny
    Motýlí pozice je skvělým cvikem pro všechny věkové kategorie a je také často součástí většiny jógových cvičení. Je skvělým pomocníkem nejen v těhotenství, ale podporuje celkové ženské zdraví. Zlepšíte díky němu svoji flexibilitu a posílíte svaly pánevního dna. Objevte všechny jeho výhody a vyzkoušejte si tento jednoduchý cvik z pohodlí domova.
     Komentáře
  • Vlasta

    Inkontinence trápí stále mladší ženy. Na posilování pánevního dna ale zapomeňte

    Před 26 dny
    Neovladatelný únik moči trápí dvakrát více ženy než muže. A rozhodně to není téma pouze těhotných žen, matek po porodu nebo starších dam. S tímto problémem se potýká stále více mladých žen i dívek.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Inkontinence u dospělých: problém žen ve zralém věku

    Před 1 měsícem
    Inkontinence je problém, který postihuje asi 10 % populace. Z tohoto množství tvoří naprostou většinu ženy, které si prošly těhotenstvím a porodem. Tyto stavy totiž namáhají svalstvo pánevního dna, které je důležité pro udržení moči v měchýři. Těhotenstvím i porodem mohlo dojít k oslabení svalstva, takže problém s inkontinencí se může objevit i u žen těsně po porodu. Nejčastěji se ale týká žen ve zralém věku (od 50 let). Lidé s nadváhou mají větší pravděpodobnost vzniku inkontinence.
     Komentáře
  • Za Plzní

    Inkontinencí trpí 10 % žen mladších 40 let. Dá se řešit cvičením pánevního dna či vhodnými pomůckami

    Před 1 měsícem
    „Vždy když mluvíme o inkontinenci, musíme mluvit o pánevním dnu. Pánevní dno je jakási svalově-vazivová přepážka, která funkčně a pružně uzavírá zespodu pánev. Jednou z jejích funkcí je podpírat a udržovat na místě orgány, které jsou v pánvi a dutině břišní. Současně svalová vlákna pánevního dna obkružují přirozené otvory pro močovou trubici, pochvu a konečník a pomáhají při plynulém vyprazdňování,“ říká Ilona Bittnerová, expertka na menstruační pomůcky z Maluna.cz.
     Komentáře
  • Kondice

    Podcast: Fyzioterapeutka radí ženám, jak zatočit s inkontinencí

    Před 2 měsíci
    Inkontinence je strašák, za který se stydíme. Tohle onemocnění se přitom zdaleka netýká jen starších ročníků, podle statistik jím trpí až 36 procent žen v produktivním věku. Hlavní fyzioterapeutka FYZIOkliniky v Praze Iva Bílková v našem podcastu prozradí, jak s tímhle problémem bojovat a nakolik účinnou zbraní je cvičení pánevního dna.
     Komentáře
  • Žena-in

    Inkontinence umí trápit i ženy mladší 40 let. Únik moči může signalizovat vážnější onemocnění

    Před 2 měsíci
    Domníváte se, že inkontinencí trpí výhradně starší lidé? Pak vás možná překvapí, že ji zažívá 10 % žen mladších 40 let. Ať už je na vině stres, těhotenství, onemocnění nebo věk, únik moči může pořádně znepříjemnit každodenní život.
     Komentáře
  • Babyweb

    Metoda Ludmily Mojžíšové aneb Metoda první volby

    Před 2 měsíci
    Rehabilitační pracovnice Ludmila Mojžíšová dokázala nemožné: svalovým cvičením odstranila některé druhy funkční sterility žen. „Pouhým“ uvolněním svalové spazmy (stahů) v oblasti páteře a pánevního dna.
     Komentáře
  • WN24

    Pro čerstvé maminky: Upravte si pozici kočka-kráva a pozici stolu, abyste stabilizovaly pánev po porodu

    Před 2 měsíci
    Máte krátce po porodu a rády byste dostaly svou pánev a páteř opět do kondice? Vyzkoušejte tyto dvě pozice na všech čtyřech s mírnými úpravami pro posílení stability.
     Komentáře
  • WN24

    3 postnatální jógové pozice pro zlepšení stability pánve

    Před 2 měsíci
    Během těhotenství a porodu prochází pánev i klouby významnými změnami. Pomocí jógy se lze nejen lépe připravit na porod, ale i následně pomoci tělu se z porodu zotavit.
     Komentáře
  • WeboZdraví

    Inkontinence: Procvičujte ty správné svaly

    Před 2 měsíci
    Samovolný únik moči není nic, čím bychom se chtěli chlubit. Přitom inkontinence trápí možná víc lidí, než si myslíte. A zdaleka nejde jen o lidi v seniorském věku.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Nikdy není pozdě, říká lektorka pohybu Jolana Novotná. Sjíždí se za ní i lidé ze zahraničí

    Před 3 měsíci
    Jolana Novotná pochází z Nechanic, ale hodně času trávila v dětství s babičkou v Popovicích. Od narození měla zdravotní komplikace s pohybovým aparátem, ve škole se přidaly potíže s páteří, ale ani to ji neodradilo od toho, aby byla akční a věnovala se pohybu. Nyní se zabývá několika metodami najednou a je dokonce jediná v republice, která propojila cvičení pánevního dna s metodou správného dýchání a do Nového Bydžova se za ní sjíždí lidé nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Zařadili jsme ji proto mezi (ne)obyčejné.
     Komentáře
  • Kondice

    Jak řešit inkontinenci? Můžete dělat mnohem víc, než cvičit pánevní dno

    Před 3 měsíci
    Náš život dokáže ovlivnit možná víc, než si myslíme. Kdykoliv kýchneme, zakašleme, poskočíme, snažíme se doběhnout tramvaj nebo se více rozčílíme – objeví se zase. Nechtěný únik moči trápí více ženy než muže, a trpí jí dokonce každá pátá Češka nad 45 let. Naštěstí existuje hned několik řešení, jak s inkontinencí bojovat.
     Komentáře
  • FashionMagazin

    Posilování pánevního dna: klíč ke zdraví a pohodě

    Před 3 měsíci
    Pánevní dno, ačkoli často opomíjené, hraje zásadní roli v našem celkovém zdraví. Jeho správná funkce je nezbytná pro udržení stability těla, prevenci problémů spojených s inkontinencí a dokonce i pro intimní zdraví. Cvičení pánevního dna se stává stále více populárním ve světě fitness a wellness, a to z dobrého důvodu. Přečtěte si více o tom, proč byste měli začlenit toto cvičení do svého životního stylu.t
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Máte diastázu? Řešením nemusí být operace, ale „zázračné“ cvičení

    Před 3 měsíci
    Rozestup břišních svalů nemusí trápit jenom maminky po porodu. Diastázu řeší také muži. Tato diagnóza totiž představuje funkční problém, kvůli němuž hrozí např. bolest zad či povolené svaly pánevního dna. Co s tím? Možná se vám vyplatí zkusit tzv. ideomotorickou terapii, která řadě lidí s diastázou už pomohla. Na jakém principu funguje? Vysvětlí Václav Rázl z fitcentra Gymstory a Fyziofitness Černošice.
     Komentáře
  • Bety

    Škodlivé návyky, za které vám pánevní dno nepoděkuje

    Před 3 měsíci
    Když je pánevní dno oslabeno, dochází nejen k inkontinenci neboli nechtěnému úniku moči, ale i k potížím v sexuální sféře. Víte, čím mu škodíte? Nevhodnou polohou sezení i vysokými podpatky!
     Komentáře
  • Žena-in

    Posilování pánevního dna: Pomáhá řešit problémy týkající se žen i mužů a dá se provádět téměř kdykoli

    Před 4 měsíci
    To, že by se mělo pánevní dno posilovat, je známá věc. Oslabené svaly pánevního dna totiž mohou mít za následek kromě inkontinence také menstruační bolest, bolesti zad a hlavy či ztrátu sexuální citlivosti. Jak dané svaly nalézt a jak je poté správně posilovat?
     Komentáře
  • DIAstyl

    Inkontinence není tabu: Nestyďte se za nechtěný únik moči. S řešením pomůže nejen lékař, ale i cvičení a příroda

    Před 4 měsíci
    I když je inkontinence spojována především se ženami, potrápit může i muže – zejména potýkají-li se s problémy s prostatou. Připisována je spíše starším ročníkům, avšak postihuje i ty mladší či ženy po porodu. U diabetiků je často zapříčiněna opakujícími se záněty močového měchýře v důsledku glukózy v moči, případně může být spojena s diabetickou neuropatií. Pojďme se na toto – stále ještě mnohdy tabuizované – téma podívat trochu detailněji.
     Komentáře
  • Kondice

    Za bolestivý sex může mnohdy pánevní dno. Poznejte, jestli se to týká i vás

    Před 4 měsíci
    Každou chvíli na internetu a sociálních sítích narážím na články a příspěvky nabádající k posilování svalů pánevního dna. Slibují kvalitnější sexuální prožitek a navrácení původního stavu vaginy po porodu či v pokročilém věku. Pravda ovšem je, že řada žen má zcela opačný problém, o kterém se skoro vůbec nemluví – mají tyto svaly v permanentním sevření, které ovlivňuje nejen jejich sexuální život, ale také celkové zdraví. Tyto ženy mohou trpět například potížemi při močení a vyprazdňování nebo bolestivou menstruací. Může pro ně být dokonce obtížnější otěhotnět. Proč se tato problematika tak málo zmiňuje a co dělat, pokud i vy máte svaly dna pánevního ve zvýšeném napětí?
     Komentáře
  • Befity

    Špatné držení těla má negativní vliv na sex

    Před 4 měsíci
    To, jak sedíme, stojíme a chodíme při každodenních činnostech, může ovlivnit sílu pánevního dna a nezbytnou vaginální flexibilitu. Vinou toho jsou milostné prožitky v ohrožení!
     Komentáře
  • Novinky

    Letní trápení: Ulevte účinně močovým cestám

    Před 4 měsíci
    A je to opět tady. Po krásném dni stráveném u vody vás přepadne bolest v podbřišku a pálení při močení. Močové cesty nás často zlobí právě během léta. Proč tyto záněty trápí více ženy? Co vás čeká během vyšetření? A jak vám pomůže fyzioterapeut?
     Komentáře
  • Babyweb

    Těhotenské obtíže před porodem

    Před 5 měsíci
    Ke konci těhotenství se objevují specifické potíže, jako jsou potíže s dechem, bolesti zad, kyčlí, oteklé kotníky nebo únava. Co je příčinou předporodního trápení? A dá se s tím něco dělat?
     Komentáře
  • Svět Ženy

    O mokrých kalhotkách se nemluví: Inkontinence moči ničí kvalitu života nejen u starších žen

    Před 5 měsíci
    Únik moči, známý také jako inkontinence, je častým zdravotním problémem u starších žen. Tento problém může mít negativní dopad na kvalitu jejich života a omezuje jejich schopnost provádět každodenní aktivity s jistotou a bez obav. Přečtěte si, jaké jsou nejčastější příčiny úniku moči, a také se seznamte s efektivními způsoby, jak s inkontinencí bojovat.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Nemocnice Sokolov má nový přístroj na léčbu inkontinence

    Před 5 měsíci
    Nemocnice Sokolov zakoupila přístroj Emsella, jenž využívá elektromagnetické pole k posilování svalů pánevního dna. Je to právě jejich ochabnutí, jež se stává příčinou inkontinence v důsledku porodu nebo vyššího věku.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Pánevní dno u žen nad 50 let: Když je oslabené, hrozí nejen inkontinence. Vyvarujte se problémům včas

    Před 5 měsíci
    Hodně se o něm mluví, ale co to vlastně pánevní dno je? Jde o celý soubor svalů a vazů, který je součástí pánevní dutiny. Jsou v něm uloženy orgány jako je například močový měchýř a močová trubice, tlusté střevo, ale i pohlavní orgány. Protože jde o příčně pruhované svaly, je nutné je pravidelně aktivovat a posilovat. Jinak ochabnou a přestanou plnit svoji funkci. To se projeví nepříjemnými zdravotním problémy.
     Komentáře
  • Vitalia

    Únik moči trápí každou třetí ženu. Dá se přitom léčit. Jaké jsou možnosti?

    Před 5 měsíci
    Inkontinencí, neboli nechtěným únikem moči, trpí podle odhadů až 10 procent Čechů. Do velké míry se problém dá řešit, pacienti ale musí vyhledat odbornou pomoc. To se však často neděje. Na stigma spojené s touto obtíží se snaží každoročně upozornit Světový týden kontinence, který připadá právě na tento týden. Dalším tématem jsou letos rostoucí ceny inkontinenčních pomůcek. Inkontinence je stav, kdy dochází k samovolnému úniku moči. Jde o zdravotní i společenský problém, který výrazně ovlivňuje kvalitu života. Pro většinu lidí jde o ponižující záležitost, kterou se snaží tajit a raději se vzdávají svého běžného života, než aby se svěřili do péče odborníků. Někdo pak nevyhledá lékařskou pomoc kvůli domněnce, že jde o normální stav provázející stárnutí, případně kvůli názoru, že se problém stejně nijak řešit nedá.
     Komentáře
  • Žena-in

    Dýchání nosem vede k atraktivnějšímu vzhledu i k lepšímu sexu, tvrdí odborníci

    Před 5 měsíci
    Dýchání nosem je v mnoha ohledech zdraví prospěšnější než dýchání ústy. Nosní sliznice funguje jako přirozený filtr, krev je při nazálním dýchání okysličenější, snižuje se stres i vysoký krevní tlak. Přínosy má však další: díky stimulaci správných obličejových svalů může vést k atraktivnějšímu vzhledu tváře, zapojením bránice a tím i svalů pánevního dna zase přispěje k lepšímu sexu
     Komentáře
  • Deník magazín

    Únik moči netrápí jen ženy, ale i muže: Jak se léčit, co vše platí pojišťovna

    Před 6 měsíci
    S únikem moči se během života setká až polovina žen, nevyhýbá se ale ani mužům. Odbornou pomoc přesto vyhledá jen minimum lidí. Léčbu i stanovené množství inkontinenčních pomůcek přitom hradí zdravotní pojišťovny.
     Komentáře
  • Vitalia

    Jak se účinně zbavit prolapsu? Potíže se dají zvládnout cvičením, bez operace

    Před 6 měsíci
    Časté nutkání k močení, bolesti zad nebo podbřišku při námaze, inkontinence moči, silné menstruační bolesti i bolesti při pohlavním styku – to jsou signály, při kterých by žena měla zpozornět. Pravděpodobným důvodem potíží je poškození pánevního dna. Jak jej posilovat, popisuje ve své knize fyzioterapeutka Ida Hurtíková.
     Komentáře
  • LUI

    Posilování pánevního dna rozhodně není jen pro ženy. Díky snadným cvikům mohou muži zlepšit své zdraví, erekci i výkon v posteli

    Před 6 měsíci
    O tzv. Kegelových cvicích, které jsou užívány pro posílení pánevního dna, nepochybně slyšela většina žen. Pravdou ale je, že nejen jim toto cvičení může být ku prospěchu. I v případě mužů jsou totiž prokázány pozitivní účinky Kegelových cviků – a to především na sexuální výkonnost.
     Komentáře
  • Vím, co jím

    Inkontinence: Posilujte pánevní dno a získejte kontrolu nad únikem moči

    Před 6 měsíci
    Není to zrovna téma, které bychom my ženy probíraly s kamarádkou u kávy, mnoho z nás se stydí se svými problémy svěřit dokonce i lékaři. Přitom se s občasnými projevy inkontinence setká v průběhu svého života až 50 % žen.
     Komentáře
  • Mirdo

    Tipy, které vám pomohou udržet vaši vagínu mladou

    Před 6 měsíci
    Udržování zdravé hmotnosti, udržování silných svalů pánevního dna a dobrá vaginální hygiena, to vše může do značné míry změnit vzhled vaší vagíny. Nicméně i když je vaše vagína povadlá a vypadá staře, neměla by být důvodem vašeho nízkého sebevědomí v posteli.
     Komentáře
  • Ženy sro

    Začněte posilovat svoje pánevní dno, ulevíte si od bolesti zad i problémů v intimním životě

    Před 6 měsíci
    Pokud nemůžete kýchnout, smát se nebo kašlat, aniž byste pocítili únik moči, vězte, že potřebuje posílit své pánevní dno. Jaké cviky zvolit?
     Komentáře
  • Česko živě

    Cvičení, které pomůže s problémy se zády i svaly pánevního dna. Rozhovor s osobním trenérem

    Před 6 měsíci
    Pomohl klientům s výhřezem ploténky, kterým hrozila operace, i ženám s diastázou či těhotným. Osobní trenér Vašek Rázl je tvůrcem metody ideomotorické terapie (IMC). Ta může mít pozitivní účinky, ale přitom její princip je prostý – návrat ke kořenům.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Pánevní dno je klíčové pro naše zdraví: Ovlivňuje milostný život, močení i orgány. Lehké cviky vám výrazně změní život

    Před 6 měsíci
    Pánevní dno je soubor svalů, které se nachází v oblasti pánevního dna, tedy v oblasti pod břichem a za kostí stydkou. Tyto svaly hrají velmi důležitou roli v udržování celkového zdraví a pohody. Přestože se o nich mluví poměrně málo, je důležité si uvědomit, že posilování pánevního dna je klíčové pro udržení zdravého těla.
     Komentáře
  • Feminela

    Vědci stanovili tři druhy ženského orgasmu

    Před 7 měsíci
    Jeden z prvních vědců, který zpopularizoval orgasmus jako takový, byl Sigmund Freud, který tvrdil, že žena může docílit klitorálního nebo vaginálního orgasmu. Tento výrok z roku 1905 uvedli nyní vědci z Univerzity Karlovy v Praze na pravou míru.
     Komentáře
  • Vím, co jím

    Při problémech s otěhotněním, bolestivé menstruaci či inkontinenci pomáhá gynekologická fyzioterapie

    Před 7 měsíci
    Gynekologická fyzioterapie je poměrně progresivní obor fyzioterapie. Není však žádnou novinkou. Ženám v této oblasti pomáhala již Ludmila Mojžíšová. Fyzioterapie dokáže zmírnit, upravit nebo zcela odstranit některé gynekologické a urologické obtíže.
     Komentáře
  • Babyweb

    Kouzla pro snazší porod a poporodní hojení

    Před 8 měsíci
    Porod je přirozeným procesem. To ale neznamená, že se nám vyhnou větší či menší potíže. Prozradíme vám, jak na ně šetrně a bez chemie.
     Komentáře
  • Novinky

    Poruchy pánevního dna ovlivňují zdraví i psychiku

    Před 8 měsíci
    Tušíte, kde přesně se pánevní dno nachází? A víte, jestli vám funguje správně? O tuto důležitou soustavu svalů se většinou zajímáme, až když je „tam dole“ něco špatně. Trápí nás úniky moči, bolestivá menstruace nebo poporodní trauma. Poruchy svalů pánevního dna souvisejí často také se zhoršením intimního života a naším psychickým stavem. Dobrá zpráva je, že na tom všem se dá zapracovat.
     Komentáře
  • Deník

    Volná menstruace bez vložek a tamponů? Část žen si ji chválí a s krví si poradí

    Před 8 měsíci
    Období menstruace je pro většinu žen spíš přítěží. Menstruační bolesti, podrážděnost, bolesti hlavy, a k tomu všemu je potřeba každých pár hodin vyměnit zvolenou hygienickou pomůcku. Jak by to ale vypadalo, kdyby žena vložky, tampony i menstruační kalíšky hodila za hlavu a vyzkoušela menstruovat volně? Ty, které tuto metodu praktikují, si ji zpravidla nemohou vynachválit.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Posílení pánevního dna: Cviky, které zvládnou i ženy nad 60 let a výrazně zlepší kvalitu vašeho života včetně toho intimního

    Před 8 měsíci
    Pokud patříte k těm, kteří se nemohou pořádně zasmát ani kýchnout, aniž by jim neunikla trocha moči, pak jsou cviky na pánevní dno přesně to pravé, co vám může pomoci. Svaly pánevního dna můžete posílit pomocí jednoduchých cviků, které můžete provádět z pohodlí domova.
     Komentáře
  • WN24

    Jógové pozice, které mohou pomoci při poporodní inkontinenci

    Před 9 měsíci
    Jóga nenahrazuje odbornou pomoc nebo lékařské znalosti. Některé pozice však mohou být užitečné pro koordinaci vašeho základního stabilizačního systému a dechu.
     Komentáře
  • Vitalia

    Trpíte inkontinencí, bolestmi zad či zácpou? Příčinou může být slabé pánevní dno, léčba existuje

    Před 9 měsíci
    Na první pohled by se mohlo zdát, že dysfunkce svalů pánevního dna může mít na svědomí nanejvýše problémy s udržením moči a snížení požitku ze sexu. Ale tento problém s sebou nese mnohem širší škálu obtíží včetně bolestí zad, obtížného vyprazdňování i výhřezu některých orgánů. V pánvi se nachází několik orgánů a pánevní dno, skládající se ze svalů a vazů, působí jako podpůrná struktura, která je udržuje na správném místě. Konkrétně slouží jako opora pro močový měchýř, dělohu a vagínu u žen, prostatu u mužů a také pro konečník. Svaly pánevního dna rovněž pomáhají kontrolovat funkci močového měchýře a střev, například umožňují „vydržet“ s močením či defekací až do vhodné chvíle. Pánevní dno a jeho svaly mají také důležitý vliv na stabilizaci páteře a správné držení těla. Když tedy dobře nefungují, znamená to řadu problémů.
     Komentáře
  • Babyweb

    Po císařském řezu se vracíme do normálu v přiměřeném tempu

    Před 9 měsíci
    Císařský řez je velice náročná břišní operace. Ale nedostává při ní zabrat jen tělo ženy. Často je po císaři pošramocená i psychika. Buďte na sebe hodná a přečtěte si, co pomohlo ženám v podobné situaci.
     Komentáře
  • Cvičením proti bolesti zad, hlavy, paží a nohou

    Cviky proti bolesti zad a na zpevnění hlubokého břicha a pánevního dna

    Před 9 měsíci
    Tyto dva účinné cviky v kleče na zemi pomohou při bolestech hlavně v oblasti bederní páteře, ale využijete je i jako cvičení na předcházení bolesti celé páteře a na protažení svalů celého těla. Při prvním cviku s protažením třísel současně uvolníte bederní páteř a protáhnete svaly trupu, při druhém cviku zpevníte hluboké břišní svaly a hluboké svalstvo pánevního dna. Cviky lze provádět samostatně s výdrží nebo plynule jako sestavu. Doporučuji cvičit každý den.
     Komentáře
  • Hobbykuk

    Jak bezpečně sportovat, když jste těhotná

    Před 10 měsíci
    Jak je to vlastně se sportováním v době, kdy čekáte miminko? Opravdu musejí těhotné ženy jen „sedět na zadku" a kromě chůze se každému pohybu vyhýbat? Ale kdepak! Těhotenství není nemoc, a tak i během oněch devíti měsíců se můžeme některým pohybovým aktivitám bez obav věnovat.
     Komentáře
  • WN24

    Problém po porodu, o kterém nikdo nemluví

    Před 10 měsíci
    Pokud stále křížíte nohy, když potřebujete kýchnout, nebo si „pro jistotu“ položíte jógovou podložku na konec místnosti, jistě víte, o čem je řeč. Kegelovy cviky vám však nemusí pomoci.
     Komentáře
  • Žena-in

    Zacvičte si a zlepšete svůj sexuální život i zdraví pomocí speciálních cviků

    Před 11 měsíci
    Pravidelné provádění cviků na pánevní dno pomůže k jeho zpevnění, uleví od bolesti zad a slouží jako prevence proti inkontinenci, prolapsu dělohy nebo pochvy. Kromě toho podporuje sexuální funkce jak u žen, tak u mužů.
     Komentáře
  • Run magazine

    Pohybový aparát v době těhotenství

    Před 1 rokem
    I při práci fyzioterapeuta platí, že není nad osobní zkušenost. A protože jsem nedávno porodila, chtěla bych napsat pár slov o tom, jak jsem tuto cestu vnímala z profesního hlediska. K jakým změnám v oblasti pohybového aparátu tedy v těhotenství dochází a jak řešit případné problémy?
     Komentáře
  • Vlasta

    Jak řešit inkontinenci, když posilování pánevního dna nestačí

    Před 1 rokem
    Žijete v domnění, že inkontinence je problém seniorů? Myslíte, že s úniky moči se dá existovat jen díky jednorázovým vložkám, které usměvavé stříbrovlasé ženy propagují v televizních reklamách zalitých sluncem? V obou případech jste na omylu.
     Komentáře
  • Fit s rozumem

    Lektorka vysvětluje, jak je to s pohybem v těhotenství

    Před 1 rokem
    Jak je to vlastně se sportováním v době, kdy čekáte miminko? Opravdu musejí těhotné ženy jen „sedět na zadku" a kromě chůze se každému pohybu vyhýbat? Ale kdepak! Těhotenství není nemoc, a tak i během oněch devíti měsíců se můžeme některým pohybovým aktivitám bez obav věnovat.
     Komentáře
  • Befity

    Konec stresové inkontinence při běhání

    Před 1 rokem
    Jen si tak jdete zaběhat, když v tom se ozve hyperaktivní měchýř! Kapka sem, kapka tam. Je to nepříjemné a tak trapné! Co se dá s únikem moči dělat?
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Pánevní dno můžete procvičovat i v leže na gauči

    Před 1 rokem
    Nyní je ideální čas seznámit se se svaly, které mají co dočinění s vaším sexuálním potěšením a mají také úžasné schopnosti tvarovat krásně ploché břicho.
     Komentáře
  • Befity

    Kegelovy cviky pro pevné pánevní dno

    Před 1 rokem
    Když se oslabí svaly pánevního dna, předpovídá to mnoho komplikací. Patří mezi ně i inkontinence a vaginální prolaps, což se sestup orgánů. Naštěstí jsou tu Kegelovy cviky, které těmto stavům předcházejí. A ještě zlepšují milostný život!
     Komentáře
  • Babinet

    Ustoupení bolesti zad či hlavy a zlepšení funkce pánevního dna. Průzkum potvrzuje, že boom barefoot obuvi je opodstatněný

    Před 1 rokem
    Chůze naboso či v barefoot botách pozitivně působí v prevenci i odstraňování potíží s nohami, bolestí zad či hlavy nebo s pánevním dnem. Potvrzuje to průzkum českého výrobce barefoot obuvi navržené fyzioterapeuty. 8 z 10 lidí, kteří nosí pouze barefoot boty, vidí zlepšení potíží s chodidly.
     Komentáře
  • Bety

    Gravidita pěkně zatápí močovému měchýři

    Před 1 rokem
    Těhotenství si na ženské tělo vždy připraví nějaké nástrahy, třeba jako pálení žáhy, strie nevolnost či močovou inkontinenci. Ostatně, právě močový měchýř to vůbec nemá jednoduché. Proč mu gravidita tak „zatápí“ a z jakého důvodu se můžete přestat smát?
     Komentáře
  • Radioporadna

    18 min

    Podcast
    Rady ohledně posilování pánevního dna. Důležité je správné nastavení pánve a procvičování svalů

    Před 1 rokem

    ·

    18 minut

    Jak poznat oslabené pánevní dno, jak ho posílit? To jsou časté otázky mnoha lidí. Pozvání do našeho vysílání přijala magistra Soňa Šplíchalová, lektorka cvičení pilates, která se této problematice už řadu let věnuje. A má také řadu rad, jak vylepšit díky cvikům pošramocený zdravotní stav.
     Komentáře
  • Proženy

    Jak na lepší sex bez pout, krkolomných pozic a šlehačky na nahém těle

    Před 1 rokem
    Chcete lepší a častější milostné prožitky, vytrvalost při fyzicky náročnějších pozicích a silnější vyvrcholení? Nemusíte o tom jen snít. Proměňte vize ve skutečnost a zlepšete kvalitu svého sexuálního života. Stačí změnit životní styl!
     Komentáře
  • Deník

    Jasné signály, že svaly pánevního dna nefungují. Hrozí únik moči i výhřez dělohy

    Před 1 rokem
    Povolené svaly pánevního dna způsobují problémy zhruba každé třetí ženě. Začne to tím, že občas dojde k malé nehodě - k úniku moči, když si kýchnete nebo dobíháte tramvaj. Později se mohou přidat problémy s kontrolou nejen močového měchýře, ale i střev. Čím dříve problém vyřešíte, tím více se zvyšuje šance, že vás nebude trápit vyboulená tkáň vyčnívající poševním otvorem.
     Komentáře
Reklama